kunst kaleiöoscoQp ROESENDAELERS ZIJN WEER MARSWEDSTRIJDKAMPIOEN Roberto Benzi stelde spiritueel Gutnikow op zich Violist prachtig instrument voor Groot succes voor „Kunst en Genoegen" Kerkraclejuichend besloten Indonesische commandopost opgerold liesidentie-orkesL in Kursaal Israëliërs wonnen als in 1958 de „Zilveren Lier" Kinderen door ratten geheten Prof. dr. F. M. Th. de Liagre Böhl tachtig jaar Iraakse Migs beschieten Turks gebied rericht 1 maart 1860 Donderdag 16 augustus 1962 Derde blad no. 30731 In Nieuiv-Guinea Een Nederlandse patrouille heeft een Indonesische commandopost in westelijk Nieuw-Guinea bezet en do cumenten in beslag genomen, waarin parachutisten wordt opgedragen stand te houden tot het gebied aan Indonesië is overgedragen, zo heeft schout-bij-nacht Reeser vandaag op een persconferentie meegedeeld. Het is nog niet duidelijk, waar deze actie heeft plaats gevonden. Volgens de instructies zouden de parachutisten dan gebruikt worden voor politiedienst in het gebied, waarin zij zich bevinden. Een Nederlandse patrouilleboot heeft ook een klein Indonesisch vaartuig ter hoogte van de noorde lijke punt van Waigeo tot zinken gebracht. Drie bewapende beman ningsleden hadden de kust bereikt en waren in het oerwoud gevlucht. Schout-bij-nacht Reeser zei geen moeilijkheden tussen de Nederlandse en Indonesische militairen te ver wachten als het „staakt-het-vuren" van kracht wordt, wanneen beide zij den de overeenkomst in acht nemen. De instructies voor het staken van het vuren waren nog niet ontvangen. Maar de commandant zei deze later te verwachten. De nog slechts 24-jarige Frans-Italiaanse gastdirigent Roberto Benzi stelde zich gisteravond in de Kurzaal voor met het Residen tie-Orkest. Op slag bewees hij met Prokofjefs Klassieke Symfonie in spirituële verklanking volleerd te zijn. Ten minste technisch. Hij mocht de tempi ook iets voorzichtig nemen (vooral in de Gavotte), dat was volkomen te verontschul digen. Geacheveerde afwerking van frasering, dynamische plastiek, rustpunten en accenten waren toch al frappant na slechts drie repetities. PILOOT POWERS WIL SCHEIDEN De piloot Gary Powers heeft een bij rechtbank in Georgia. Hij be- verzoek tot echtscheiding ingediend schuldigt zijn 26-jarige vrouw van habituele dronkenschap en „wreed heden". Powers trouwde in april 1955. Het wat leven in Maar musiceren is ook „interpre teren" en bovenal „styleren". Daar om viel het dubbel tegen, dat deze in Frankrijk geboren en getogen zo hyperbegaafde jongeman Debussy's Prélude èt l'Après-Midi d'un Faune zo „on-Frans" dee Was dat een faun? Het leek veeleer La Prière d'une Vierge! Te vreemder voor een leerling van André Cluytens, die hetzelfde werk met l'Orchestre National de la RFT 7 juni 1957 in de Kurzaal evenveel sneller speelde als Martinon het op de plaat vastlegde. Ook Rimski-Korsakows Gouden - Haan-Suite nam Benzi overwegend erg voorzichtig, tot er dan eindelijk 'de brouwerij kwam, Het Leidse Tamboer- en Pij perkorps Kunst en Genoegen' behaalde een prachtig succes op het Wereldmuziekconcours te Kerkrade en trok sterk de aan dacht van het talrijke publiek. evenwel het onderspit delven tegen hun vreugde de marswedstrijd- Gisteravond laat is het Wereldmuziekconcours in Kerkrade officieel gesloten door de Commissaris van de Koningin in Lim- burq, dr. F. Houben. Vooraf had voorzitter dr. ir. P. Wintqens L i a i»u j i j j 1 1 i I kampioen van het wereldmuziekcoiv :ijn erkentelijkheid betoond aan de vele medewerkers aan het cours. Festival, dat de afgelopen weken niet minder dan ruim 200.000 Zü verwierven de hoogste interna muziekliefhebbers heeft getrokken. j tionale en nationale onderscheiding, Dr. Houben, voorzitter Wintgens en Kerkrade's burgemeester dc w,M,C'"vlage:en| drs. Gijsen reikten tot besluit van het Festival de ereprijzen van de concourswedstrijd uit. echtpaar heeft geen kinderen. De piloot werd in mei 1960 met zijn U-2 boven Rusland neergeschoten. Hij keerde in februari van dit jaar terug naar Amerika na een gevange nisstraf van negentien maanden in de Sow jet-Unie te hebben uitgezeten. Opvolgstermaatschappij Ottensener Eisenwerke Voor de voortzetting van de Otten sener Eisenwerke in Hamburg, die behoort tot het failliet gegane Schei- kerconcern, is een opvolgstermaat schappij opgericht. Verscheidene grote banken heb ben zich bereid verklaard deze on derneming te steunen met een maat schappelijk kapitaal waarvan de juis te grootte thans echter nog niet vast I staat. Gesproken wordt over 200.000 1 tot 400.000 mark. Het gemeentebe stuur van Hamburg wil zich tegen- Een 33-jarige inwoner van Krab- over de nieuwe maatschappij garant I bendam (Gem. Warmenhuizen waar het Bruiloftsfeest tenslotte nog eens danig duidelijk maakt hoezeer deze muziek vergeeld is. Ziet Benzi dat in? Hij houdt van Rimski om diens in strumentatie. Terecht, maar men kan Rimski's waarde als instrumentator blijven erkennen, terwijl men de ver oudering van diverse zijner werken inziet. Zover zal Benzi zeker nog wel komen. Zo zal zich ook bij het stijgen der jaren zijn technische verfijning ver rijken tot mannelijk gerijpter expres siviteit of gedurfder geladenheid. Begeleiden kan hij nu al in de per- Zenuwpatiënt doodt zijn slapende broer De wisselprijs van het Wereldmu- riekeoncours, de Zilveren Lier be- schikbaar gesteld door Koningin Ju liana, ging evenals in 1958 naar het J Nationaal Jeugdorkest van Israël, dat in de concourswedstrijd 538 van dc- 540 te behalen punten verwierf. De wisselprijs beschikbaar gesteld door Prins Bernhard ging naar de Koninklijke Harmonie van Thorn- |500 pnt), eerste prijs met lof. De W.M.C. vlaggen 1962 beschik baar voor de hoogste onderscheidin gen gingen in de sectie fanfare naar de National Band of New Sealand 1537), in de sectie harmonie naar het muziekkorps Centro Instructivo Union Musical uit Liria in Spanje (522)in de sectie symfonie naar het Nationaal Jeugdorkest van Is raël (538) en in de sectie Mandoline naar het Wiener Gitarren Ensemble (199) De hoogste nationale onderschei ding in de sectie Fanfare ging naar het muziekkorps Kunst na Arbeid in Purmerend (415) en in de sectie 'harmonie naar de Kon. Harmonie van Thorn (500). Zestien korpsen In het bijzijn van 30.000 toeschou wers, die voor de achtste en laatste keer het gemeentelijk stadion te Kerkrade vulden, zijn de marswed- ftrijden van het Wereldmuziekcon cours 1962 besloten. In totaal defi leerden 16 korpsen in het volle sta dion. Geen ervan kon echter het suc ces van de „Trommelaeren van Roe- «endaele" uit Roosendaal, dat zon dag werd behaald, evenaren. Met 116 van de 120 te behalen punten bleven de Roosendalers aan de leiding. Gis teren. aan het slot van deze specta culaire mars wedstrijden, viel hun een warme huldiging ten deel. De Trommelaeren van instructeur W. Laros waren gisteren voor de tweede keer in enkele dagen naar Kerkrade gekomen, nu om de prijzen voor het optreden van zondag in ontvangst die hun werden aangeboden door de burgemeester van Kerkrade, drs. T. Gijsen. Ook werden de Trommelaeren de trotse bezitters van de wisselprijs van de marswedstrijden, een zilveren schaal, die hun werd overhandigd door de W.M.C.-voorzitter, dr. ir. P. Wint gens. De Limburgse prijs voor de marswedstrijden 1962 ging naar stellen voor een bedrag van drie mil joen mark. De opvolgstermaatschappij, die al le 1.350 werknemers van de Otten sener Eisenwerke zal overnemen, zal met de curator van de Schlieker K.G. een pachtovereenkomst sluiten. De Ottensener Eisenwerke vervaardigt machines, ketels en ander toebehoren voor de scheepsbouwincmstrie. heeft vanmorgen vermoedelijk in een vlaag van verstandsverbijstering, zijn 27-jarige broer, terwijl deze nog sliep, van het leven beroofd. De dader, die als zenuwpatiënt herhaaldelijk in een gesticht te Zeist is verpleegd, was ongeveer sinds 2 maanden weer thuis. De politie en de justitie stelt ter plaatse een on- I derzoek in. te nemen. Evenals in 1958 waren de i het fluit- en tamboerkorps „Marije" geaisciplineerde Trommelaeren uit Heerlerbaan (gemeente Heerlen), Trommelaeren gistermorgen moest de discipline dat gisteren 100 punten verwierf. Smokkel van in ais naar Duitsland De Nederlandse douaniers aan de Nederlands-Duitse grens bij Poster- bolt hebben de afgelopen dagen in tensief gespeurd naar de smokkelaars, dit de laatste weken duizenden kilo's mais frauduleus naar Duitsland heb ben vervoerd. Eind vorige week zag een Duitse douanepatrouille in de verte een oude vrachtwagen langs bos- en veldwe gen richting Duitsland rijden. Zij volgden de auto met hun kijkers en vagen de wagen een oude molen bij bet even over de grens gelegen Kar ton binnenrijden. Daags daarop de- ben zij een inval in de molen en troffen een partij mais aan van on geveer 5.000 kg. De mais werd in be slag genomen en als verdacht van deze maissmokkel werd een 24-jarige inwoner uit Karken aangehouden. De Nederlandse douane, die dgor de Duitsers op de hoogte van dit soort smokkel was gebracht trof gisteren be auto die dit keer beladen was met duizend kilo mais onbeheerd in bet veld aan. De auto was voorzien van een Nederlands kenteken zodat vordt vermoed dat bij dit soort smok kel ook Nederlanders zijn betrokken. Het frauduleus uitvoeren van de mais levert de smokkelaars een extra winst Van ongeveer f a f 8 per 100 kg op. OP het Wereldmuziekconcours te Kerkrade heeft het christe lijk tamboer- en pijperkorps „Kunst en Genoegen" uit Leiden gisteren in de eerste divisie mars wedstrijden met 105 punten een eer ste prijs weten te verwerven. Een prachtig succes voor deze kra nige vereniging, welke ook in onze stad herhaaldelijk de bewonderende aandacht van velen heeft getrokken. Er hebben niet minder dan 55 bands aan de marswedstrijden deel genomen: „Kunst en Genoegen" kwam als vierde uit de bus. Voorwaar een prachtig resultaat! „De Trommelaeren van Roescn- deale" kregen de eerste prijs met 116 punten, de „Nationale Band of New Zealand' de eerste prijs met 115 punten, de „Weier High School Band" (V.S.) de eerste prijs met 107 punten. Voorzeker heeft „Kunst en Genoe gen", waarvan de leden „als leeuwen hebben gevochten" en niets nagela ten hebben zo goed mogelijk voor de dag te komen, bijzonder veel te dan ken gehad aan de beide instructeurs, de heren Herman Frijze en H. M. Schwedler, alsmede aan de dirigent voorzitter de heer J. IJzerman. Een enthousiaste groep aanhangers heeft gisteravond, tegen half elf, „Kunst en Genoegen" begroet tij dens de terugkomst met autobussen uit Kerkrade, waar men in het Her vormde Wijkgebouw te Terwinselen overnacht had. De stemming was bij voortduring opgetogen geweest. Dankbaar was een ieder voor het feit, dat met de uitvoering van „Marching in rythm", gearrangeerd door Herman Frijze, zulk een opzien barend resultaat was behaald. „Kunst en Genoegen" heeft dan ook welhaast feilloos gespeeld. Voor het eerst waren de leden gestoken in de nieuwe uniformen, die een uitste kende indruk maakten. Wij verheugen ons ten zeerste over het feit, dat een Leidse vereniging in Kerkrade zó voortreffelijk voor de dag is gekomen en daarmee de naam van Leiden voor duizenden land genoten en buitenlanders hoog heeft gehouden! Betere betrekkingen Pakistan-Afghanistan President Ajoeb Khan van Pakistan heeft in Lahore verklaard, dat waar schijnlijk in Teheran een bijeenkomst van Pakistaanse en Afghaanse functionarissen zal worden belegd om de betrekkingen tussen beide landen te normaliseren. Volgens de president is Pakistan bereid aan Afghanistan alle doorvoerfaciliteiten te verlenen welke enige tijd geleden werden inge trokken, omdat de Afghaanse han delsmissies in Pakistan gebruikt zou den worden als spionagecentra. Ook zou Pakistan genegen zijn de moge lijkheid van herstel der diplomatieke betrekkingen te bestuderen. Deze betrekkingen werden vorig jaar ver broken. Zoals gemeld heeft de Sjah van Perzië tijdens een bezoek aan Kaboel van 26 juli tot 3 augustus in het geschil bemiddeld. Mongi Slim benoemd tot minister B.Z. President Bourguiba van Tunesië heeft gisteren Mongi Slim benoemd tot minister van Buitenlandse Zaken, als opvolger van dr. Sadok Mokka- dem, die waarschijnlijk ambassadeur in Parijs wordt, nu besloten is de normale diplomatieke betrekkingen tussen Tunis en Parijs te herstellen. Mongi Slim, die Tunesië vertegen woordigt in de V.N., is op het ogen blik voorzitter van de Algemene Vergadering van de Volkerenorgani satie. Vastgebonden op bed Twee kinderen, in een instelling van het St.-Elisabethsgasthuis te Ant werpen, zijn, terwijl zij vastgebon den op bed lagen, door ratten ge beten, zo bericht het Brusselse dagblad „De Standaard". Zij sliepen in een zaaltje, dat wegens de vervallen staat waarin het zich bevindt, ongeschikt was verklaard als inrichting voor kindergenees kunde. „In dat zaaltje zijn ratten. Er is 's nachts geen toezicht, en men bindt de kinderen vast", aldus het blad. Een van de twee gebeten kinderen lijdt aan een bloedziekte, waardoor de rattebeet een gevaarlijke wond tengevolge had. Dat kind is thans opgenomen in het Stappaert Gasthuis te Antwerpen. fectie. Behalve bij enkele buitenspo rige tempo vrij heden van Boris Gut nikow in Prokowjews Vioolconcert nr. 1 in D, voltooid in hetzelfde jaar 1917 als de evenveel belovende Klassieke Symfonie (nr. 1). Eerlijk gezegd hebben wij nog niet kunnen merken ,dat Gutnikof het Tsjaikowki-Concours 1962 te Moskou won. Hij détoneerde in de cantilenes van het Andantino herhaaldelijk tot in de sourdine-afsluiting toe en weer opnieuw in het Moderato bij de dub- belgrepen en het slot hoog op de E- snaar. Aan het pracht instrument kon het niet liggen. Het moet een meesterinstrument zijn. Aan een klamme linkerhand of te geringe stokspanning? Het Scherzo daa ussen bood Gut nikow technische kansen, die hij prachtig benutte. Speciaal de Canzonetta! Want dat Gutnikow violistisch enorm veel aan kan, staat vast. Inzake Prokow- jew is vergelijking met Oistrach of Odnosow onrechtvaardig, maar ook Lola Bobesco deed het beter. Maar na één kwartier kan men een „nieuwkomer" onmogelijk volledig beoordelen. Geleerde van internationale reputatie Prof. dr. F. M. Th. de Liagre Bnhl, oud-hoogleraar van de Leidse Uni versiteit en een geleerde van inter nationale reputatie, is vandaag tach tig jaar geworden. Prof. De Liagre Böhl werd in We nen geboren, waar zijn vader theolo gisch hoogleraar was. In Wenen door liep hij het bekende Schottengym- nasium. dat in 1146 door enige Schot ten als kloosterschool werd opgericht. In 1902 liet hij zich als student in de theologie aan de Weense universiteit inschrijven, maar daar zijn vader het daaropvolgende jaar overleed, ver trok het gezin naar Den Haag waar na men in 1908 naar Leiden verhuis de. Na de Weense universiteit bezocht hij die van Bonn, Berlijn en Leipzig, aan welke laatste hij zijn beide theo logische examens aflegde en tevens Oosterse letteren studeerde. In Ber lijn had hij zich reeds bekwaamd in het Babylonisch-Assyrisch, onder leiding van d-1 beroemde geleerde De- litzsch. In 1908 volgde zijn promotie in de Oosterse letteren aan de uni versiteit te Leipzig op een proef schrift getiteld „Die Sprache der Amarnabriefe". In 1909 studeerde dr. Böhl in Pa rijs, in 1911 promoveerde hij tot doc- Pro/. dr. F. M. Th. de Liagre Böhl. tor in de theologie aan de universi teit van Bona. In 1911 vervulde hij een licentiaat in de theologie aan deze universiteit en in 1912 trad hij op als privaat-do cent aan de Evangelische Theologi sche Universiteit te Berlijn. Datzelf de jaar volgde zijn benoeming tot hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Groningen om onderwijs te geven in de Hebreeuwse taal en letterkunde en de Israëlitische oud-heden. In maart 1913 aanvaardde hij dit ambt. Tijdens zijn verblijf in Palestina, waar hjj opgravingen verrichtte, ont ving hij in 1927 telegrafisch zijn be noeming tot hoogleraar in de Assy- riologie aan de Leidse Universiteit, welk ambt hij in november van dat jaar aanvaardde. Na 25 jaar dit ambt te hebben bekleed, werd hem op 15 september 1952 eervol ontslag ver leend, met dankbetuiging voor de be langrijke in deze betrekking bewezen diensten. Met ingang van diezelfde datum werd hem de opdracht ver leend om in de faculteit der letteren en wijsbegeerte onderwijs te geven in de talen en geschiedenis van Baby- lonië en Assyrië. Prof. dr. Liagre Böhl nam in de loop der jaren deel aan opgravingen te Sichem in Palestina en in Irak en Iran. In 1933 werkte prof. De Liagre Böhl mee aan de oprichting van het Voor-Oriënte Lux en in 1939 richtte hij met prof. dr A. de Buck en dr. A. A. Kampman het Nederlandsch Instituut voor het Nabije Oosten op. dat tot doel heeft het instandhouden van een instituut ter beoefening van I alle takken van wetenschap, die op de oude beschaving van het Nabije Oosten betrekking hebben. Aan dit Instiuut deed hij indertijd een waardevolle collectie spijker schriften ten geschenke. Een belangrijk aandeel heeft prof. Böhl ook gehad in de totstandkoming van het Nederlands Bijbelgenoot schap. waarbij zijn grote theologische kennis en kennis van het nabije Oos ten' van onschatbare waarde zijn ge bleken. Van zijn hand verschenen talrijke boeken en tijdschriftartikelen op theologisch en oudheidkundig gebied. De wetenschappelijke verdiensten van prof. De Liagre Böhl werden er kend door zijn benoeming tot doctor honoris causa aan de Universiteit van Bonn in 1915 en in 1924 door zijn benoeming tot lid van de Koninklijke Akademie van Wetenschappen te Amsterdam. Voorts ontving hij een ere-doctoraat van de Universiteit van Leuven (B.) en werd hij benoemd tot professor honoris causa te De- breczin in Hongarije. Tamboer-maitre Oosterhout werd bij terugkomst aan het Levendaal enthousiast op de I schouders genomen. Ook is nog een mascotte aangeboden. (Foto LD/Holvast) „Bastaanlliondeii" Kardinaal Wyszynski, de primaat van Polen, heeft gisteren onder zijn gehoor gemengde gevoelens gewekt door tijdens een door hem opgedra gen mis over atheisten te spreken als „bastaardhonden". Velen van zijn honderdduizend toe hoorders vroegen zich af of de kardi naal met deze uitdrukking niet te ver was gegaan. De mis had plaats ter gelegenheid van de viering van Maria Hemelvaart een der meest bezochte jaarlijkse plechtigheden ir Polen. Hoewel deze dag geen door de staat erkende feest dag is. waren toch tallozen uit bin nen- en buitenland naar de bede vaartplaats Gzestochowa gekomen om de plechtigheden bij te wonen. In zijn toespraak, waarin de kar dinaal tegen de atheisten uitviel, richtte hij zich in het bijzonder tot de Polen in het buitenland. Hij ver klaarde om. dat alle Polen niet al leen door de banden des bloeds, doch ook door het r.-k. geloof verbonden zijn. Twee uit noord-Irak afkomstige Mig-straaljagers hebben gisteren een Turkse grenspost beschoten, welke ongeveer zes kilometer van de grens- Ls gelegen. De aanval duurde onge- veei een half uur en kostte een twee tal grenswachten het leven. Eén Turk werd gewond, aldus is officieel in Istanboel meegedeeld. Boven dien werden enige dorpjes beschoten, waarbij vijftig schapen werden ge dood. Het Turkse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft dadelijk de Iraakse ambassadeur ontboden en eer protest overhandigd. De Turkse ambassadeur in Irak kreeg opdracht het incident te bespreken met het Genetriscli symposium geopend In het prachtige auditorium van het Fysiologisch Laboratorium te Leiden werd vanochtend het inter nationale symposum over de gene tische stralenschade officieel ge opend. Het symposium, dat georga niseerd werd onder leiding van de Leidse hoogeleraar prof. dr. F. H. Sobels, wordt bijgewoond door onge veer 65 buitenlandse en 25 Neder landse genetici. Namens de Nederlandse regering sprak prof. dr. P. Muntendam, di recteur-generaal van Volksgezond heid van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid. Prof. Muntendam merkte op, dat de aan wezigen waarschijnlijk eerder 'n we tenschapvertegenwoordiger hadden verwacht, dan 'n vertegenwoordiger van de regering. Maar, zo zei de di recteur-generaal van de volksgezond heid, ligt de grootste verantwoorde lijkheid voor de volksgezondheid niet bij de minister van Sociale Zaken en zijn staf? In het bijzonder heette prof. Mundendam dr. L. W. Russell welkom, de bekendste Amerikaanse stralengeneticus. De tweede die een openingswoord sprak was dr. Russell zelf. Hij dank te prof. Sobels en de Nederlandse regering voor de uitnodiging om dit symposium bij te wonen. Het symposium, dat een besloten karakter draagt, zal zich uitsluitend bezig houden met de theoretische grondslagen van genetische stralings effecten en de eventuele mogelijkhe den tot voorkoming en herstel, doch niet met de praktische gevolgen van de door verschillende oorzaken ver hoogde straling der laatste jaren. Iraakse ministerie van Buitenlandse Zaken. In juli hebben twee Iraakse Mig-straaljagers een Turkse politie post in het oosten van liet land ge bombardeerd, waarbij geen slachtof fers te betreuren waren. Die aanval schijnt een vergissing te zijn geweest, hetgeen bij die van gisteren niet waarschijnlijk lijkt. PAARDESPORT Chileens succes in Zwolle De 17-jarlge Chileense ruiter R. Dewald, die in Amsterdam zijn trai ningsbivak heeft opgeslagen voor de Olympische Spelen 1964 in Tokio, heeft woensdagmiddag voor 5000 toeschouwers te Zwolle zijn eerste grote succes in Nederland behaald. Met zijn paarden Cobre en Gesto legde hij beslag op zowel de eerste als de tweede plaats in het spring concours MA, dat gereden werd zon der barrage, zodat de tijd beslissend was bij de verdeling der ereplaatsen, waarop de „foutlozen" hun aanspra ken deden gelden. De uitslag van het springconcours MA (14 hindernissen 17 sprongen, met een max. hoogte van 1.30 meter) luidt: 1. R. Dewald (Chili) met Cobre. 0 strafp., 81.6 sec.; 2. R. Dewald (Chili) met Gesto, 0 strafp., 82.7; 3. J. G. Maathuis (Geesteren) met Troon- graaf, 0 strafp., 93.1 sec.; 4. C. Schmal (Bussum) met Feldblume 0 strafp., 94 sec.; 5. Tj. Velstra (Mars- sum) met The Honest Man, 0 strafp., 103.2 sec.; 6. J. G. M. Maathuis (Geesteren) met Troongravin Anna, 3 strafp., 107.5 sec.; 7. mej. Madv Koster (Bussum) met X Bascom 4 strafp., 95.8 sec. Het springconcours met 2 paarden (12 hindernissen met een max. hoog te van 1.30 meter), waarbij de tijd voor elke foutsprong met 10 secon den werd vermeerderd, werd gewon nen door Mady Koster, die als enige zowel met Axel als met X Bascom foutloos rondkwam in de tijd van 196.7 sec. Het tijdens dit concours hippique verwerkte nationale kampioenschap twee spannen tuigpaarden, open klasse, werd gewonnen door S. Of- fringa uit Ten Boer met Hendrik E en Graaf van Asperen. De derde partij van de twee kamp tussen de Russen Keres en Geiler met als inzet een plaats in 't e rstvolgende kandidatentoernooi, werd op de 36ste zet door Keres ge wonnen. Deze heeft nu de leiding 'met twee tegen een punt.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 5