DRIE WETHOUDERS EN ZES LEDEN VOOR HET LAATST IN DE RAAD Wethouder A.J. Jongeleen had 27 jaar zitting, de heer M. B. van der Klugt slechts 8 maanden H. W. J. Kortmann en J. v. Iterson resp. 17 en 16 jaar raadslid SIINIl HALEN! Hiêf v&ifj&i&l Maandag 27 augustus yier september installatie van nieuwe Leidse raad Gewijzigde samenstelling NIEUW COLLEGE VAN B. EN W. Financieën, verkeer en bouwen hadden hun speciale aandacht BOUWEN ingewerkt Spoedi Strijdbare figuur Man en kind onder autobus Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 16 augustus 1962 Tweede blad no. 30731 Ailvertfolle J. C. van Schaik 17 jaar wethouder Van de drie wethouders, die bin nenkort het College van B. en W. zullen verlaten, heeft de heer J. C. van Schaik de langste staat van dienst. Op 12 november 1945 werd hij benoemd tot wethouder van Onder- Wanireer de raad maandagmiddag 27 auqus- tus voor het laatst in zijn huidige samenstellinq bijeenkomt, maken daarvan de wethouders J. C. van Schaik, A. J. Jongeleen (P.v.d.A.) en J. G. Hagens (VVD) en de dames A. C. Bek- ker (P.v.d.A.), J. M. v. d. Blom—Vijlbrief, I. Geelkerken—Brusse (Prot.-Chr.) en de heren M. B. v. d. Klugt en H. M. J. W. J. Kortmann (KVP) voor het laatst deel uit. Terwijl de heren Van Schaik, Jongeleen, De heer Jongeleen heeft de langste herinneringen aan de Leidse raad. Reeds in 1935 nam hy voor de toenmalige SDAP zitting in de raad, waar van hij met een onderbreking in de oorlogsjaren steeds lid is ge bleven. Op 25 maart 1946 werd hy tot wethouder van Openbare Werken benoemd. Een portefeuille, welke hem by iedere zittingsperiode weer werd toevertrouwd. Bewaart de heer Jongeleen. zoals gezegd, de langste herinneringen aan de raad, de heer M. B. van der Klugt kan slechts bogen op een raadserva- ring van slechts acht maanden. Sinds 18 december 1961 neemt hij de plaats van het toen afgetreden raadslid, de heer A. van Dyk, in. Zodra de nieuwe raad op dinsdag It september is geïnstalleerd, bete kent dit een gewijzigde samenstel ling in de politieke verhoudin gen. Terwijl slechts de KVP met hetzelfde aantal zetels (8) in de raad terugkeert, zullen de fracties van de Prot.-Chr., WD en CPN het met één zetel minder moeten stel len .Zoals bekend kwam de P.v.d.A. thans lb zetelsmet een winst van één zetel uit de verkiezingsstrijd terwijl ook de PSP (met twee man) deel zal uitmaken van de nieuwe raad. Voor zover men ln deze tijd van „links" en „rechts" kan spreken, is de rechtse meerderheid in de toe komstige raad teruggedrongen van vijf naar één zetel. De KVP, prot. Chr. en VVD beschikken straks im mers over 19 (thans 21) zetels en de PvdA, PSP en CPN over 18 (thans 16). Hoewel wij op 4 september eerst zekerheid zullen hebben over de sa menstelling van 't nieuwe College van B. en W.. lijkt de verwachting ge rechtvaardigd, dat zij. politiek gepro- ken, niet zal afijken van die van het huidige College, te weten twee wethouders van de PvdA. één van de KVP, één van de Prot. Chr. groep en één van de VVD. In de afgelopen weken Is hierover reeds een uitvoerig beraad geweest. Uit gesprekken met leden der di verse partijen is ons gebleken, dat de PvdA in de zitting van 4 sep tember de heren C. J. Piena en S. Sannes kandidaat voor het wet houderschap zal stellen. De KVP heeft besloten, dat haar kandidaat ook nu weer de aftredende wethou der S. Menken zal zijn, hetgeen eveneens het geval zal zijn met wethouder S. M. Stolp, de kandi daat van de Prot. Chr. groep. Nu. na het besluit van de heer Hagens om zich voor een nieuwe zittings periode niet meer kandidaat te la ten stellen, de VVD naar een nieu we kandidaat voor „-ethouder moest omzien, zal door deze partij ir. J. J. G. van Hoek worden voorgedra gen. Mevr. J. M. van der BLOM- V1JLBRIEF Niet in commissies Ofschoon de verdeling van de wethouderszetels tot de competentie van het College van B. en W. be hoort, Is deze kwestie ook in de fracties ter sprake geweest. Na dit beraad ligt het in de lyn der ver wachtingen, dat het nieuwe College van B. en W. er als volgt zal uit zien: de heer C. J. Piena, wethou der van Openbare Werken, de heer S. Sannes, wethouder van Onder wijs, de heer S. M. Stolp, wethouder van Financiën, de heer S. Menken wethouder van Sociale Zaken en ir. J. J. G. van Hoek wethouder voor de Bedrijven. Aangezien de heer Menken het langst als wethouder zitting heeft, is het te verwachten, dat het nieuwe College van B. en W. hem zal aanwijzen als loco burgemeester. Hagens en Kortmann en mei. Bekker zich voor een nieuwe zittingsperiode niet meer kandidaat lieten stellen, keert mevr. Van der Blom niet in de raad terug omdat haar partij bij de ge meenteraadsverkiezing een zetel verloor. Dat mevr. Geelkerken en de heer Van der Klugt geen deel van de nieuwe raad meer zullen uit maken, houdt verband met het feit, dat zij niet op een verkiesbare plaats stonden. wjjs. tevensb elast met de sport- en jeugdzaken en culturele aangelegen heden. De heer Van Schaik, die 21 novem ber 1892 te Landsmeer (N.H.i werd geboren, bezocht de rijkskweekschool te Middelburg en volgde aan de Leid se Universiteit colleges voor pedago giek en psychologie. Na drie jaar het openbaar onderwijs te Haamstede te hebben gediend, kwam hij in 1916 naar de Sleutelstad, waar hij de be noeming aanvaarde als onderwijzer aan de openbare school in de Duy- venbodestraat, van welke school hij in 1922 tijdens de mobilisatiejaren was hij onder dienst tot hoofd werd benoemd, welke functie hij ver volgens vele jaren bekleedde aan de Maresingelschool. In zijn onderwijsperiode bekleedde de heer Van Schaik die indertijd ook voorzitter was van de AJC. diverse functies in het openbare leven. Hy was o.a. geruime tijd voorzitter van de afd. Leiden van de Bond van On derwijzers. secretaris van het vakan tie-kinderfeest, mede-oprichter en bestuurslid van de Leidse Buiten- C. VAN SCHAIK Veel initiatieven school. In de bezettingstijd bereidde hij de oprichting voor van de Stich ting K. en O. en de Leidse Volks-uni- versiteit. Hij was secretaris van het comité ter versterking van een war me maaltijd eenmaal per dag voor 14 15.000 schoolkinderen in de honger winter en enige tijd secretaris van de afdeling Leiden van Nat. Volksher stel. Eenmaal onder moeilijke omstan digheden tot het mede-besturen van een grote gemeente geroepen na de bezetting, leefden wij weer in vrijheid heeft de heer Van Schaik zich doen kennen als een man met vele initiatieven, waar van met name het onderwijs heeft geprofiteerd. Daarnaast had hij Met drie wethouders keren 4 september ook zes leden niet ln de raad terug. Van hen heeft de heer H. W. J. W. J. Kortmann (KVP) het langst zitting in de raad. In november 1945 werd hy reeds aangewezen om in de noodgemeenteraad zitting te nemen. Een lange „diensttijd" hebben ook mevr. J. M. v. d. BlomVijlbrief (CPN) en de heer J. van Iterson (Prot. Chr.) achter de rug. In september 1946 deden zij hun intrede in de raad. Mej. A. C. Bekker (P.v.d.A.) maakte maar één zittingsperiode vol, terwijl mevr. I. Geelkerken-Brusse (Prot. Chr.) en de heer M. B. van der Klugt (K.V.P.) tussentijds tot lid van de raad werden benoemd. Tijdens zijn langdurige zittings periode richtte de aandacht van de heer Kortmann zich speciaal op het financiële beleid, de verkeersvraag- stukken en de volksgezondheid. Hy is dan ook lid van de commissies van de Gestichten Endegeest, Finan- H. M. J. Volksgei W. KORTMANN ondheid en Financiën ciën, de G.G. en G.D. en de Reke ningen. Daarnaast had hij lange tijd zitting in de Verkeerscommissie. Zo wel in de raad als in deze commis sies heeft hij voortreffelijk werk verricht. De heer Kortmann, die in 1905 onder de rook van Leiden (Zoe- terwoude) werd geboren, studeerde aan de Leidse Universiteit en deed in 1931 zijn artsexamen. In 1933 vestig de hij zich alhier als huisarts. Van zijn brede ervaring op medisch we tenschappelijk terrein heeft de raad meerdere malen geprofiteerd. Mevr. I. Geelkerken-Brusse Nog geen vol jaar J. VAN ITERSON Plannen :aliseren! Mej. A. C. BEKKER Vier jaar lid van raad brede belangstelling voor het cul turele leven van de Sleutelstad, dat o.a. in K. en O. gestalte heeft ge kregen. en voor het sport- en jeugdwerk (Sportstichting en LJA). Vooral op het terrein van de sport de vele sportverenigingen kunnen daarvan meespreken heeft de heer Van Schaik zeer grote verdiensten. Waar maar enigszins mogelijk was heeft hij de sport in al haar gele dingen geholpen. Naast het vervullen van zyn wet- houderlyke plichten, had de heer Van Schaik ook vele malen een represen tatieve functie en wel die van loco burgemeester. Hij deed dit steeds sympathiek en had begrip voor de kring waarin hij verkeerde. In zijn kwaliteit als wethouder be kleedt de heer Van Schaik, die ook commissaris is van de LDM, vele functies Zo is hy o.m voorzitter van de commissie voor het Onderwijs, sport- en jeugdzaken, sportuitwisse- ling. advies in culturele zaken, het Leidse Kunstcentrum, de Commissie Kunstopdrachten en de Stichting Leids Studiefonds. Voorts is hij ge- meenteliik gedelegeerde bij de Vpr. „De Ambachtsschool" en de Vak school voor meisjes, plv. voorzitter van de Commissie Lakenhal, lid van de Stichting LJA. terwijl ook het vreemdelingenverkeer zyn bijzondere aandacht heeft. De heer Van Schaik, die enerzijds met voldoening op zijn langdurige ambtsperiode kan terugzien, zal aan de andere kant ongetwijfeld een ge voel van onbehagen over zich krijeen over hetgeen niet eerealiseerd het uitblijven van rijksgoedkeuring kon worden, o a. de bouw van nog vele hoognoodzakelijke scholen en gymnastieklokalen, de aanleg van sportvelden en. de bouw en in richting van een schouwburg. Het wethouderlyke leven van de heer A. J. Jongeleen werd geheel beheerst door bouwen. Evenals zijn partijgenoot-wethouder Van Schaik aanvaardde de heer Jongeleen zijn functie 25 maart 1946 in een tijd, dat de bouwmaterialen schaars en dp arbeidskrachten gering wa ren. Na zovele jaren is hierin nog maar weinig verandering gekomen. Nog steeds komt een rijksgoedkeu ring de gemeente heeft het on langs ervaren met de bouw van een zweminrichting maar traag af en is ook Leiden aan handen en I voeten (toekenning bouwvolume) met zijn woningbouw gebonden. Ondanks deze beperkende bepa lingen moet worden gezegd, dat Leiden onder het wethoudersehap van de heer Jongeleen in de bui tenwijken een geheel ander ge zicht heeft gekregen. Men hoeft daarvoor onze serie foto-paeina's „Dit is Leiden" maar te bekijken. Vooral in Leiden Zuidwest is een nieuwe stad gegroeid. Groot zijn daarnaast de bemoei ingen geweest, welke wethouder Jon geleen heeft gehad met de realisering van de Leidse spoorwegplannen, de uitbreiding van de SLF. de bouw van een bejaardencentrum in Zuidwest, kerken en scholen en om nog iets te noemen de ingrijpende restauratie van de Stadsgehoorzaal, welke thans bijna is voltooid. Daar naast, doch bovenal, zijn er vele dui zenden nieuwe woningen volgens de heer Jongeleen nog altijd te wei nig, doch dit houdt verband met de toewijzing gereed gekomen Tenslotte dateert van zeer recente da tum: de bouw van een rioolwaterzui veringsinstallatie, waarvoor de wet houder vorige week de eerste paal sloeg. NEDERLANDS MEEST GEBRUIKTE WASMIDDEL Onlangs een expositie was er aan gewijd kwam er nog een groots op gezet plan uit: het plan tot sanering en stadsvernieuwing, met daarop corresponderende wegschema. Tijd van totale realiseringzestig tot tachtig jaar! Maar er zijn nog meer plannen, aan de verwezenlijking, waarop Lei den, met wethouder Jongeleen. reeds jaren wacht. Wij noemen een nieuwe schouwburg, vuilverbrandingsinrich ting. veemarkt en sporthal, ontslui ting noord-zuidverbinding, recon structie wegdek Breestraat. badhuis in Tuinstadwijk. demping Lange- gracht (waarin thans schot komt) sanering van de Camp, verbetering Lammenschansweg, afbraak panden Levendaal-Garenmarkt. en kruisge- bouw in noord, vaarweg buiten Lei den. Evenals wethouder Van Schaik, be kleedt ook de heer Jongeleen. die thans 68 jaar is, het voorzitterschap van vele gemeentelijke commissies en is hij voorzitter van het Industrie schap de Grote Polder. Lange tijd is hij ook bestuurslid geweest van de afdeling Leiden van de PvdA. bijna dertig jaar lid van het gewestelijk bestuur en van 1946 tot 1958 lid van Prov. Staten van Zuid Holland. En kele jaren geleden ontving hij een Koninklijke onderscheiding. O De benoeming van zyn fractie genoot, mr. J. Drijber tot burge meester van Middelburg, stelde de tegenwoordige wethouder van de Bedrijven, de heer J. G. Hagens voor een zware opgave. In minder dan geen tijd moest hij zich ver trouwd maken met tal van ge meentelijke problemen. Bovendien moest hij in zijn kwaliteit van voor- M. B. v. d. KLUGT Slechts 8 maanden raadslid Met de heer Van Iterson verdwijnt een strijdbare figuur uit de Leidse raad, wiens aandacht zich sterk con- j centreerde op de woningbouw, de I uitvoering van belangrijke werken en de stadsuitbreiding. Met name door zijn beschouwin-1 gen over de grond- en bouwpolitiek van de gemeente hebben zijn ideecn in de raad sterk de aandacht getrok ken. Het was vooral de heer Van Iterson, die hierover nogal eens de degen kruiste met wethouder Jon geleen. Vele malen was het hem een doorn in het oog. dat de realise ring van plannen zo lang op zich liet wachten. De heer Van Iterson, die lid is van de Commissie Openbare Werken, de G.R. en O.D. en de Ver keerscommissie, stak ook in deze commissies zijn mening niet onder stoelen of banken. Zyn grote des kundigheid als makelaar, taxateur en bouwkundige droeg in niet geringe mate toe zijn oordeelvorming bij. Tot aan het samengaan van C.H.U. en A R. in de gemeentepolitiek, maak te de heer Van Iterson, die in 1901 te Leiden werd geboren, deel uit van de C.H.-fractie. Plannen Uitgewerkte plannen heeft het „departement" van wethouder Jonge leen nog voldoende in petto. Men hoeft er in de tekenkamer van het Stadhuis maar een lade voor open te schuiven en er komt een plan uit. Mevrouw Van der Blom-Vylbrief, die tegelijk met de heer Van Iterson (11 september 1946) haar intrede in de raad deed ook zij werd in 1901 geboren had bijzondere interesse voor de volkshuisvesting en de volksgezondheid, terwijl ook de vele jeugdproblemen haar na aan het hart lagen. Aangezien een raads besluit genomen na de Hongaar se opstand destfjds de commu nistische raadsleden uitsloot van het deelnemen aan commissiewerk, heeft zy daaraan haar krachten niet kunnen geven. Mej. Bekker, die slechts één zit tingsperiode deel van de P.v.d.A.- raadsfractie uitmaakte, was lid van de commissie „Dienst Kasbeheer en Kredietwezen" en van de Kre- dietbeoordelingscommissie. Vooral aan dit commissiewerk heeft mej. Bekker zich veel gelegen laten lig gen. Geboren in 1918 te Amsterdam, is zij de laatste vijf jaar werkzaam als maatschappelijk werkster werk zaam voor het personeel van de Leidse Universiteit. Nog geen vol jaar Mevr Geelkerken-Brusse en dc heer Van der Klugt hebben op 27 It A. JONGELEEN Bouwen aan Stadsuitbreiding augustus nog geen vol jaar achter de rug. Mevr. Geelkerken, die 4 september 1961 als raadslid werd geïnstalleerd in de vacature van mr. dr H. D. M. Knol, nam even eens diens plaats in in de Commis sie „Dienst Kasbeheer en Kre dietwezen" en de Krediet beoorde lingscommissie. Bovendien maakt zy deel uit van de Commissie La kenhal. Enkele maanden later 18 december 1961 volgde de instal latie van de heer Van der Klugt tot raadslid. Deze was benoemd in de tussentijdse vacature van de heer A. van Dyk. Hij is lid van de Com missie Sport- en Jeugdzaken. In de korte tijd, dat beiden in de raad zitting hebben, gaven zy blijk grote interesse te hebben voor de vele vraagstukken, welke regelmatig aan de orde worden gesteld. Zo pleitte de heer Van der Klugt nog onlangs voor de inrichting van een overdek te zweminrichting. G. HAGENS Zware opgave zifter direct leiding geven aan o.a. de Commissies Markt- en Ha vendienst. Reinigings- en Ontsmel- tingsdienst. Openbaar Slachthuis, gem. Woningstichting, Verkeer, de Gestichten Endegeest en de zeker niet licht te tillen Commissie Huis vestingsaangelegenheden. Eerst in november j.l. tot deze verantwoor delijke post geroepen, moet worden gezegd, dat de heer Hagens spoedig was ingewerkt, waaraan o.i. zyn langdurig raadslidmaatschap negen jaar niet vreemd is. Als financieel expert kreeg hij toen reeds met al deze zaken te maken. De heer Hagens. die in 1889 te Ol- demarkt (O.) is geboren, werd op geleid voor het onderwijs, doch sloeg na 1918 (demobilisatie) een andere richting is. Hij kreeg een aanstelling bij de Rijksaccountantsdienst; als zo danig was hij werkzaam in Haarlem. Eindhoven en Leiden (in Leiden van 1926 afi. Hij maakte kennis met het bedrijfsleven in al zijn vormen, spe ciaal met dat van Leiden en omstre ken. In 1939 mobiliseerde hij als re serve-majoor en voerde hij een be langrijk commando in de IJssellinie. Na de capitulatie verbond de heer Hagens zich als waarnemend inspec teur aan de inspectie der belastingen Leiden tweede afdeling en na enkele jaren werd hij benoemd tot inspec teur van 's rijks belastingen. In 1954 verliet hij de rijksdienst wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd. Hij werd toen onderscheiden met de be noeming tot officier in de Orde van Oranje-Nassau. Hoewel de heer Hagens tijdens zijn raadslidmaatschap in zijn kwaliteit als fractievoorzitter zijn aandacht over vele vraagstukken moest laten gaan. waren het vooral de financiële kwesties, welke ziin intense belang stelling hadden. Gelet op zijn ver leden de Rijksaccountantdienst liet het voor de hand, dat zyn finan ciële beschouwingen „op geen los zand waren gebouwd". Als raadslid had hij o.a. zitting in de commissies voor Financiën, de dienst voor Kas beheer en Kredietwezen en de Reke ningen. Daarnaast was hij voorzitter van de Kredietbeoordelingscommissie plv. voorzitter van het NV. Bouw fonds Ned Gemeenten (afdeling Leiden» en lid van het Industrie schap de Grote Polder Indertijd werd hem bij zijn afscheid van de rijksaccountantsdienst door j een bekend accountant een boek aaneeboden. waarvan de opdracht luidde: „Aan de inspecteur Hagens met :nijn eroot respect voor de wijze, waarop hij de gemeenschap wist te dienen en het individu te respecte ren". Ook als raadslid en wethouder heeft dp heer Hagens deze woorden in praktijk gebracht. Halve eeuw op het Rembrandtplein Bloemen vrouwt je in de bloemetjes (Van onze Amsterdamse correspondent) In Aalsmeer en Amsterdam is gis teren op werkelijk grootse wyze hul de gebracht aan het vermaarde bloe- menvrouwtje van de hoofdstad. Tan te Saar, die 50 jaar achtereen een klein bloemenstalletje exploiteert op het Rembrandtplein. Het hoogtepunt was de aanbieding van een jubileum geschenk, waarvoor een huldigings comité geld had ingezameld. Tante Saar slechts bij weinigen bekend als mevrouw S. Bacharach had als haar grote wens te kennen gegeven nog eens Londen te bezoeken, waar zij 75 jaar geleden werd geboren. Er was echter zoveel geld op tafel geko men. dat de reis naar Londen kan worden uitgebreid met een vakantie van vier weken naar Israël. In de ochtenduren had de huldi- jging plaats in Aalsmeer, waar me vrouw Bacharach door het veiling- bestuur werd ontvangen. Hier was ook Dorus (Tom Manders), haar over buurman van het Rembrandtplein, aanwezig met zyn hoestbui-op-wie len om de jubilaresse over het vei lingterrein rond te rijden. Tante Saar. die niet alleen bij haar Am sterdamse klantenkring, maar ook bij de Aalsmeerse bloemenhandelaren po pulair is, werd door een bestuurslid van de veiling geprezen om haar hartelijkheid en behulpzaamheid In haar dankwoord zei zij het de nor male menselijke plicht te vinden an deren te helpen. In de middaguren verplaatste het feest zich naar het Thorbeckeplein in Amsterdam, waar honderden men sen o.w. burgemeester Van Hall het vitale vrouwtje kwamen feliciteren. Er ontstond zelfs een feestvoorstel- lir.g, waaraan tal van bekende ar tiesten spontaan medewerkten. (Van onze Venlose correspondent) Twee mensen zyn gistermiddag door een touringcar gegrepen en gedood in Velden een plaatsje vlak hij Venlo op de rijksweg Venln— Nymegen. Het waren de 35-jarige J* Duyf uit Velden en zijn 4-jarig nichtje Loes.je Warmerdam uit Venlo Het echtpaar Duyf had het kind op bezoek, omdat haar ouders met vakantie waren. Tijdens een wandeling wilde het kind de drukke ryksweg oversteken. De heer Duyf zag een autobus naderen en holde achter het kind aan om haar terug te halen. Beiden werden toen door de bus overreden. De chauffeur van de bus trachtte nog het kind en de man te ontwijken, doch in zijn vergeefse poging kwam hij zelf met zijn volle bus nog bijna tegen een boom terecht. Alles speelde zich af vlak voor de ogen van mevrouw Duvf, die in verwachting is van haar vierde kind. Zij kreeg een zenuwschok en moest totaal overstuur ergens wor den binnengedragen. Kort na het ongeval belde de vader van het verongelukte kind uit ern vakantie-oord naar één van zijn schoonzusters in Velden om te in formeren of alles nog goed was. Men durfde hem toen niet te ver tellen dat het kind juist was over reden uit angst dat de heer War merdam, die met zijn vrouw per auto reist, onderweg iets zou kun nen gebeuren. ■ir Op de Eperweg te 't Harde (gem. Doornspijk) is gisteravond de 62- jarige rijkswerkman A. van Spijkeren uit Doornspijk door een personenauto aangereden, toen hij met zijn brom fiets het rijwielpad verliet. Hij is ter plaatse overleden. De 22-jarige S. Salden uit Ur- mond L.is gisteravond om 't leven gekomen by een verkeersongeluk in Grevenbicht. Hy kwam op een brom fiets in botsing met een personenauto. De man was op slag dood. ■ir De 70-jarige wielrijder A. Jagt- man, die dinsdagavond omstreeks ze ven uur op de kruising Rooseveltlaan Maasstraat in Amsterdam door een taxi werd aangereden, is gisteroch tend in het Wilhelminagasthuis aan zyn verwondingen overleden. Salarisverhoging voor Westduitse ambtenaren De Westduitse regering heeft in een gistermiddag gehouden kabinets vergadering besloten tot een alge mene salarisverhoging voor de amb tenaren. De grootte van de verhoging werd niet bekend gemaakt; zy zal in de vorm van een wetsontwerp aan de Bondsdag worden voorgesteld. Advertentie BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Ronald, zn van H M. G. van Bek- kum en G. Sneeuw; Marcel Leonardus Wilhelmus, zn van L Tlsseur en E. C. Gottenbos; Jacoba Helena, dr van 6. Zoekt U een GOUDEN RING voor een dame of heer, v. d. WATER, Haarl.straat 207 heeft het. Ook ln briljanten ringen. Ruime keuze in alle prijzen. Erades en J. M. IJzerman; Robertus Johannes, zn van J N. Schellen* en M. Angevare; Ronald Jan, zn van A Q. van Rijsewyk en M. C. de Koster; Yvo Maria dr van N. A. Onderwater en P A. M Lut; Johanna Maria dr *i?Ion5üIJer en J M van d*r Kaalj; Allda Emmanuel Helena, dr van M A. Zit ter en A M. Cosse; Ronnv. M^w. va" Lo°n en J Bllkman; Monica Mar.a. dr van C M. van Loe en A. M. de Graaf; Paulus Boudewlln zn van p. j. de Nobel en H. Koppt"

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 3