FLINKE NETTE JONGEN Fa. J. M. J. Post WIE HELPT ONS In ontmoeting met cle wereldkerk Parijs: contact tussen kerken Uitgeput, uitgehongerd en niet kapotte kleren op helling Etna Vraclit wagen reed water in BISSCHOPPEN MOESTEN GHANA VERLATEN Bewogen bisschop bij zijii vertrek: kerk sterft nooit KANTOORBEDIENDE (VRL.) SPOEDVERKOOP VAN EEN KAPITALE COLLECTIE PERZISCHE TAPIJTEN AANGEBODEN olieslookkachels V.W. de luxe Paralux Aluminium Jaloezieën MEISJES winkelpand met woonhuis fe Rijnsburg IOÜO BIERMAN'S Koningin Farah Dibah enkele huishoudelijke krachten (vrij administratieve kracht (mnl. of vrl Adverteert in het Leidsch Dagblctó LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 14 AUGUSTUS 1962 „Wij zijn niet als mensen geschapen 0111 christenen te worden" (Van een bijzondere medewerker) Jarenlang lees je over hen, jaren lang schrijf je over hen en eindelijk ikomt er een dag, dat je ze zult zien: de voorzitter, dr. Franklin Clark Fry uit Amerika, de secretaris, dr. Visser 't Hooft uit Genève. En al die anderen, die de internationale hulpverlening en het denken over de ikernontwapening en het contact tussen Oost en West vérder gebracht hebben. Wier denken en schrijven gepubliceerd ivordt, maar van wier persoon je geen indruk hebt. Tot. in Parijs 1962. In de „Cité Universitaire". Die „Cité Universitaire" is een verhaal op zichzélf; een heel dorp van studentenflats. Daar vergadert momenteel het „Centraal Comité" van de Wereld raad van Kerken, het hoofdbestuur, dat jaarlijks samenkomt. Verleden jaar in Schotland. Volgend jaar in de U.S.A. Het telt honderd leden. De zes voorzitters van de Wereld raad van Kerken daarbij inbegre pen. Zij vergaderen vaker, maar vanwege de afstanden toch ook niet al te vaak: uit Duitsland. Amerika. India etc. De honderd, die nu in de „Cité Universitaire" van Parijs bij elkaar zijn, vertegenwoordigen tussentijds al de kerken, die eens in de zes jaar de „Assemblee" samen stellen Amsterdam '48 Evanston '54, New Delhi '61. Het zijn nu reeds 198 kerken. Daar kom je aan en je gaat je oriënteren. Je maakt kennis met de journalisten, die naast Je zitten, mag ik u voorstellen? Links de Pa- rijse verslaggever van het Interna tionaal Katholiek Persbureau. Rechts wika Jac. Roos van het Ne derlandse tijdschrift „De Protes tant". Je herkent al gauw de „sterren van de eerste grootte": Bisschop Hans Lilje uit Duitsland, professor Hromadka uit Tsjecho-Slowakije, aartsbisschop Nikodim uit Sowjet Rusland. Berkhof in Parijs En landgenoten. Visser *t Hooft, de meest gezaghebbende stem in de Wereldraad al van haar oprichting af in 1948. De oud-katholieke bis schop Jans, die hier gezellig met zijn vrouw ls. En dan de briljante Leidse professor H. Berkhof. Komt Berkhof btf de microfoon staan, dan doet hij alsof een lid van de verkie zing van plattelandsjongeren ook iets in het midden wil brengen. Maar ledereen luistert, want op het brede veld van theologie en oecumene ont snapt aan zijn aandacht niet veel. Berkhof kaatst daarbij kwinkslagen in alle talen en hg weet meesterlijk op zgn beurt de bal te wachten. Donderdagmorgen bracht hij in de vergadering zijn bewondering onder woorden over de samenwerking tus sen de sub-commissie voor Interna tionale Hulpverlening en die voor de zending. Hij uitte het vermoeden, dat datzelfde hand-in-hand gaan op na tionaal niveau, doch dat dit nog niet overal tot stand is gekomen en noemde als voorbeeld Nederland, waar Zending en Hulpverlening meestal afzonderlijk opereren. De voorzitter, Fry. troostte hem met de raad. zijn licht eens op te steken bij „meer ontwikkelde volke ren", „More advanced nations", een term, die in dit gezelschap, toege past op Nederland, een homerisch gelach deed opgaan. Berkhof hief met een komiek gebaar als in wan hoop z'n handen ten hemel. Waarop het gelach overging in applaus. Iedere vergadering van de Wereld raad of van zijn Centraal Comité heeft een studie-thema. Alle actuele beslissingen, die men neemt in sub commissies en voltallige zittingen, moeten gezien worden tegen deze achtergrond. Dikwijls reikt de in vloedssfeer van zo'n thema zelfs nog veel verder Het thema van de As semblee in New Delhi verleden jaar, „Jezus Christus, het licht van de wereld", werd besproken in duizen den plaatselijke gemeenten en pa rochies. Dezer dagen moesten in Parijs wel twee mannen van totaal verschillen de herkomst hun licht laten schij nen over het studieonderwerp voor het Centraal Comité. Het is John Marsh, professor in Oxford. Als een echte westerling leeft hij op gespannen voet met de tijd; ziet er tien jaar jonger uit dan hij is (58), en heeft zo'n haast met z'n Engels, dat halve woorden hem in de keel blijven steken. Hij be hoort tot de Congregationalistische kerken, verwant aan onze Neder landse Remonstranten. Een paar maanden geleden was hij dan ook in Rotterdam, op het Congregationa- listenwereldcongres, waar de Re- monstrante Broederschap als gast heer optrad. Waarnemers naar concilie De Centrale commissie van de Wereldraad heeft met al gemene stemmen een uit nodiging van het Vaticaan tot het zenden van een of twee waarnemers naar het algemeen concilie, dat op 11 oktober in Rome begint, aan vaard. Het besluit werd bijna zonder discussie genomen op aanbeveling van een com missie, die zei dat het doel hiervan is rechtstreeks in lichtingen te verkrijgen over het werk van het concilie ten aanzien van de vraagstukken die met de betrekkingen tus sen de kerken onderling en een christelijke eenheid in het algemeen samenhangen. Het ..Internationale' Huis" van de Cité Universitaire"waar momenteel het ..Centraal Comi té" van de Wereldraad van Kerken vergadert. En verder is daar „vader" Paul Verghese. Hij is 40, geboren in Ke rala. India. Tussen 1956 en '59 was hij een poosje privé secretaris van keizer Haile Selassie van Ethiopië. Voor die tijd? Employé van de PTT en secretaris van de Orthodoxe Stu denten Beweging in India en ver volgens leraar Engels en Wiskunde in Ethiopië. Verleden jaar werd hg tot priester gewijd van de Syrische Orthodoxe Kerk (in India) en dit jaar werd hij adjunct secretaris-ge neraal van de Wereldraad in Genève. Kerk is er voor de mens Het onderwerp, dat door deze twee uiteenlopende sprekers ingeleid moest worden, heeft iets'te maken met de ontmoeting tussen christendom en niet christenen. „De beslissende be tekenis van de verschijning van Je zus Christus in het tijdsgewricht van wereldwijde geschiedenis" (The finality of Jezus Christ in the age of universal history"). De christenen ontmoeten in alle landen van de wereld gelovigen van andere godsdiensten en atheisten. Direct rgst de vraag, die een leek zich ook wel eens stelt: wie heeft het nu bg het rechte eind? De christenen? Of is het arrogant om dat te beweren? De anderen dan soms? Dan moesten wij geen dag langer christenen blgven! Of bei den? Is alle godsdienst eigenlijk één en hetzelfde? Om dat te beweren moet men wel weinig van zgn eigen godsdienst afweten en liefst hele maal niets van die andere, want on overbrugbare verschillen blijken al bg een he-el klein beetje studie. Ondoenlijk de standpunten van sprekers of debaters ook maar bij benadering weer te geven. Een zin uit John Marsh's betoog, voor ve len misschien verrassend; „Ik waag het met de gedachte, dat de Kerk er is voor de mens, niet de mens voor de Kerk. Wij worden christe nen om mensen te worden; wij zgn niet als mensen geschapen om chris tenen te worden". Begrijpelijk, dat zo'n formulering invloed uitoefent op de contacten van kerken met kerken, maar ook op de ontmoeting met „de anderen". F. v.d. Heijden. Predikant terug naar Algerije Ondanks de onzekere toestand in Algerije, blgft de Nederlandse domi nee P. van Vliet zijn zending in dit land volbrengen. Ds. Van Vliet, missionair predikant voor Tegal van de geref. kerk van Rotterdam, is door de zendende kerk afgestaan aan de Morgenlandzending in Algerije. De predikant vertoeft momenteel met vakantie in Nederland. In september gaat hij terug naar Algerije. Ds. Van Vliet zal in een der sterkst ontvolkte wijken, Saint-Euge- nië, het evangelisatiewerk voortzet ten. Zijn gezin zal voorlopig nog niet naar Algerije terugkeren. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Oosterzee en Echten (Fr.) A. J. Plug te Blankenham te Goudswaard (toez.) B A van Don- kersgoed, kand. te Den Hulst- (O.) te Nieuwerkerk a/d IJssel J. van Wier te Putten. Benoemd tot secr. van de Centrale voor vormingswerk vanwege de Ned. Herv. Kerk dr. H. Bartels. pred. voor buitengewone werkzaam heden en secr. van de Hervormde Jeugdraad te Amersfoort. Aangenomen naar Hantum (toez.) J. van Heerde, kand. te Amsterdam naar Appel scha als geestelijk verzorger van het sanatorium Beatrlxoord N Bergstra te Oudenhoorn (Z.-H.) naar Benne- kom (vac. P. D Steegman) J E Ewoldt te Kampen Bedankt voor Vlaardlngen (vac. P.' Zijlstra) L. Kievit te Putten. GEREF. KERKEN Beroepen te Nieuw-Vennep G W. H. Peddemors te Heerde te Garijp H. Alting te Ulthuizermeeden. Aangeno men near Clarkson (Ontario. Canada) H. de Moor te Stratroy (Ontario, Ca nada) (voorheen te Enschedei naar Navan (Ontario. Canada) J C de Moor. kand. te Grand-Rapids (U.S.A.) naar Gronlngen-Noord (vac. A. Broek) R. J. Koolstra, vlootpred met verlof te Leeuwarden, die bedankte voor Achterveld, Appingedam (vac. H Pest man). Den Helder (4de pred.pl.) en voor Helpn>an (2de pred.pl.). Bedankt voor Aalten (vac. R. Slertsema) H. J. Koffrle te Lelmulden. GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Aangenomen naar Hoek (Z. VI.) H. M. Ohmann te Zuidbroek. Bevestiging en intrede kond. R. Zuurmond Onze stadgenoot, de heer R. Zuur mond zal zondagmiddag na vooraf in de morgendienst te zgn bevestigd door ds. W. A. Versteeg uit Winscho ten, intrede doen als predikant van de hervormde gemeente van Wijckel in de burgerlijke Gemeente Gaaster- land in Frieland, waar hij beroepen is in de vacature van ds. W. Zgl- stra, die op 27 augustus van het vo rige jaar naar Voorschoten en Veur is vertrokken en die in verband met zgn benoeming tot geestelgk verzor ger van de psychiatrische inrichting „Hulp en Heil" te Leidschendam een week later is bevestigd als predikant voor bijzondere werkzaamheden. Kandiaat Zuurmond werd op 5 de cember 1930 te Voorburg geboren. Hij bezocht eerst een h.b.s. te Den Haag en studeerde daarna een paar jaar weg- en waterbouwkunde aan de Technische Hogeschool te Delft. Later volgde hg eerst de spoedcursus voor onderwijzer, deed daarna staats examen gymnasium A. en studeer de vervolgens nog theologie aan de Leidse Universiteit, waar hij in 1960 zijn kandidaats- en in januari van dit jaar cum laude zijn voorberei dend kerkelijk examen aflegde. De heer Zuurmond was tijdens zijn theo logische studie aan de Leidse Uni versiteit als onderwijzer werkzaam eerst aan een school te Alphen aan den Rijn en voorts nog aan een ulo-school in de Sleutelstad. Op 3 juli van dit jaar werd hij na 'n Rot terdam gehouden colloquium toe gelaten tot de evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk. Verdwaald na zwaar onweer (Van onze Romeinse correspondent) De drie Haagse toeristen zijn zoals gemeld door d-z politie te ruggevonden. Nadat zg op de Etna waren verdwaald. Het waren de heer S. Wilk, die hier .universiteitsprofessor' wordt ge noemd, en zijn beide zoons Maurits (21) en Isidoor (18). Het bleek, dat zg na lange omzwervingen terecht waren gekomen aan de rand van een bos op de hellingen van de Et- na, bg het dorpje Adrano. Het punt waar z\j zich bevonden, is door de lucht gemeten, niet meer dan ca. 20 km. verwijderd van het station netje van de kabelbaan, waar zij vrijdagmiddag waren uitgestapt. Op de hellingen van de Etna lopen ech ter geen paden en men heeft er te doen met grote blokken lavagesteente waardoor het buitengewoon moeilijk is zich een weg te banen. Het schijnt dat zg al dwalend ruim 59 km. heb ben afgelegd. Zij werden gevonden door een pa trouille van de politie, die daar ge woon dienst deed en die een vuur ontdekte. Dat vuur was door de heer Wilk aangelegd met de allerlaatste lucifer, die hij bezat. Enerzijds met de be doeling om aandacht te trekken en anderzijds om zich te kunnen ver warmen. Zij bevonden zich nl. op een punt. dat 1166 m. boven de zee spiegel ligt en waar het 's nachts bitter koud is. De hoogste top van de Etna is ook in de zomer meestal met sneeuw be dekt. De heer Wilk en zijn beide zoons waren in zeer slechte conditie. Hun schoenen waren aan stukken, daar tegen lavagesteente geen enkel soort leer bestand is. Ook hun kleren wa- Congres van kerken Gisteren is in Amsterdam het vijf de plenaire congres van de Interna tionale raad van chr. kerken, een or ganisatie van kerken die niet bij de Wereldraad van Kerken zgn aange sloten, begonnen. Het congres duurt een week. Alle bijeenkomsten zullen in het Concertgebouw worden ge houden. Van de kerken van enige omvang in ons land zijn alleen de Chr. Geref. Kerken bij de ICCC aangesloten. De Geref. Kerken die t.a.v. aansluiting bij een internatio naal verband nog geen beslissing ge nomen hebben zullen naar dit con gres, krachtens besluit van de jong ste generale synode, twee waarne mers zenden, t.w. prof. dr. G. C. Berkhouwer en ds. E. G. V. Teijlin- gen, beiden te Amsterdam. Aan het congres ging vanmiddag een recep tie in de Spiegelzaal van het Con certgebouw vooraf. en kapot Zij waren bijna uitgeput I en uitgehongerd. De politie heeft hen naar het dorp Adrano gebracht, waar zij werden 'verzorgd Telefonisch werd toen me vrouw Wilk gewaarschuwd, die zich in het hotel bevond in Catania en die drie uur later in Adrano aan- kwam. Daarna zijn de toeristen naar Ca tania gegaan, waar zij in de namid dag zijn aangekomen en onmiddel lijk naar bed zijn gegaan. De politie heeft hen ondervraagd en vernam van hen. dat zij vrijdag middag. na het uitstapje naar de Etna met de kabelbaan werden over vallen door een zwaar onweer. Zij i hebben toen toevlucht gezocht in een l grot en toen zg, nadat het onweer was voorbijgetrokken, weer naar het i station wilden gaan, waren zij een verkeerde weg ingegaan, daar het ïn- middels pikkedonker was geworden. I Zij hadden niets bij zich dan een flesje water en 'n klein stukje brood, dat nog maar net voldoende was voor een uitstapje van een uur of twee. Toen zij tenslotte nietmeer wis ten waar zij heen moesten gaan. be sloten zij naar de zee af te dalen, die zij ver beneden zich zagen lig gen. Maar er liepen, geen paden. Daar bovendien de Etna op het ogenblik in sterke werking is en er voortdurend lavastromen uitkomen, werd hun reis min of meer een Odys see. Oprichting Haagse V.V. Congresgebouw (Van onze Haagse correspondent) B. en W. van Den Haag hebben de raad voorgesteld over te gaan tot de oprichting van een naamloze ven- HAZERSWOUDt Een vrachtwagen van de fa. Koo. ter, beladen met melkbussen is gis. teravond omstreeks negen uur in het Westeinde gereden. De wagen bleef half op de wal half met de rechter zijkant in het water steken. De la- ding kon in veiligheid worden ge bracht. Vermoedelijk is de chauffeur met een van de wielen in de zeer weke berm gereden en heeft hij de macht over het stuur verloren. Een kraan wagen van de fa. Boot bracht de vrachtauto weer op het droge. De schade was betrekkelijk gering. nootschap, die een congresgebouw in Den Haag moetb ouwen en exploite ren. De kosten van bouw en inrich ting worden geraamd op veertig mil joen gulden. De financiering van dit congres- gebouw zal moeten geschieden uit een aandelenkapitaal van tien mil- joengulden en een of meer geldle ningen van ten hoogste dertig mil joengulden, aan te gaan voor een tijd van veertig jaar. Er wordt van uitgegaan, dat in het aandelenkapitaal door het be drijfsleven zal worden deelgenomen tot een bedrag van rond vier mil joengulden. Het resterende bedrag zal worden bijeengebracht door het Rijk voor vijf miljoen gulden of zo veel meer als de deelneming door particulieren minder bedraagt dan vier miljoengulden. Rijk en gemeente zullen zich ieder voor de helft ten behoeve van de geldgevers borgstellen. Zonder reke ning te houden met afschrijvingen, rentebetalingen e.d. is een voordelig exploitatieresultaat van rond f 185.000,- becijferd. (Van onze Londense correspondent) De Anglicaanse aartsbisschop van West-Afrika, dr. Cecil J. Patterson, en de bisschop van Accra, dr. Richard Roseveare, zijn gisteren uit Ghana ver bannen. Zg moesten het land gisteravond om zeven uur verlaten en vertrokken beiden naar Lagos in Nigeria. Dr. Roseveare had het in de Gha- nese pers verbruid, omdat hij de na tionalistische jeugdbeweging. „De jonge pioniers", van goddeloosheid had beschuldigd. De aartsbisschop, die op weekeinde bezoek was, steunde hem in zijn kritiek, die hij gematigd en noodzakelijk noemde. Ook de lei ders van andere kerkgenootschappen vielen de bisschop bij. Dr. Roseveare zeide tot de menigte bü zijn vertrek, dat dc kerk in twee duizend jaar erger dingen zijn over komen. „Maar de kerk is er nog steeds, de kerk sterft nooit". De me nigte hief daarop het Te-Deum aan en knielde, waarop de bisschop zijn zegen uitsprak. Hij was zeer bewogen. Zijn optreden was een protest te gen de in Ghana al zolang bestaan de neiging tot vergoddelijking van de persoon van president dr. N'Kroe- mah, die zichzelf als de bevrijder van geheel Afrika beschouwt. N'Kroemah is gezwicht voor de druk der extremisten. De "Times" merkt op, dat N'Kroe mah. indien hij een wijs dictator was geweest, van de historie iets zou heb ben geleerd en een conflict tussen kerk en staat zou hebben vermeden. Het blad noemt dit de acties van een zwak man. De bisschop van Accra wordt be schuldigd van deelneming aan een „imperalistische samenzwering", een vreemde beschuldiging tegen iemand, die Zuid-Afrika de rug toekeerde om dat hij weigerde het kerkelijk onder wijs aan de staat uit te leveren. De verbanning van de bisschop en zijn bezoeker alsmede van een correspon dente van een Londens dagblad is ook een symptoom van de kwetsbaar heid van de blanke minderheid in Ghana. Vandaar dat de kerk. om zich te handhaven, meer inheemse leiders zal moeten verwerven. Met pneumatische boren en mokers zijn de Algerijnen het grote Franse gedenkteken te Boefarik te lijf gegaan. Binnen kort zal van het monument dat gewijd is aan de Franse pioniers in Algerije, niets meer over zijn dan wat steenslag Gevraagd voor direct: Grossierderij CHR. VERRA OOST HAVENSTRAAT 2 - LEIDEN - TEL. 26552 w.o. Herez, Afghanistan, Kirman, Hamadan, Gas gay, Mori-Bochara, Perzische Kelims, enige exclusieve CHINESE TAPIJTEN in fraaie pastel tinten, enz., enz. Door bijzondere omstandigheden kunnen deze tapgten 40 tot 60 onder alle winkelprijzen verkocht worden. Een unieke gelegenheid voor het aan schaffen van een Perzisch tapijt. GROTE PERZISCHE TAPIJTEN reeds vanaf f390-, f490-, f525-. Bg ieder Perzisch tapijt wordt een garantie- certificaat verstrekt. Geen veiling, dus geen 15% veilingkosten. SLECHTS 1 DAG VERKOOP n.l. woensdag 15 augustus van 10 uur tot 17.30 uur. De verkoop vindt plaats in het GEREFORMEERD JEUGDHUIS, Breestraat 19, Leiden. TWEE GROTE merk „Ideal Standaard" met Combustion Oliebranders en olietank 9000 liter. FA. H. DE BOLSTER. Overrijn 8 - Leiden telefoon 23502 - 22156 - 32522 Door particulier aangeboden met schuif dak, in zeer goede staat. Event, deskundig on derzoek toegestaan. Telefoon 01710—30163. Illlllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Bij een lengte lengte lengte breedte van 150 cm. 175 cm. 210 cm. 60 cm. f 16.15 f18 85 f 22.65 70 cm. f 18.85 f22.— f26.40 80 cm. f21.55 f25.15 f30.15 90 cm. f 24.25 f 28.30 f33.95 100 cm. f 26.95 f31.45 f37.70 110 cm. f 29.65 f 34.55 f41.50 120 cm. f 32.30 f37.70 f45.25 130 cm. f35 f 40.85 f49 140 cm. f 37.70 f44 f52.80 150 cm. f 40.40 f47.15 f 56.55 160 cm. f43 10 f50 30 f60.35 170 cm. f45 80 f53.40 f64.10 180 cm. f 48.50 f 56.55 f 67.85 190 cm. f51.20 f 59.70 f71.65 200 cm. f 53.85 f62 85 f 75.40 210 cm. f56.55 f66.— f79.15 220 cm. f 59.25 f69.10 f82.95 230 cm. f61.95 f 72.25 f86.70 240 cm. f 64.65 f75.40 f 90.50 250 cm. f 67.35 f 78.55 f 94.25 G. F. Lammerdin - Rijndijkstr. 76 - tel. 34563 GEVRAAGD: Leeftijd 16 17 jaar. OUDE SINGEL 70 Gevraagd: voor de verkoop van groenten en fruit, op diverse markten. Aanmelden 78 uur P. VAN DAM - Moresingel 62 2 VERPLEEGSTERS zoeken vrije, ongemeubileerde etage of 2 ruime kamers en keuken. Brieven aan het bureau van dit blad onder nummer 29331. Brieven aan het bureau van dit blad onder nummer 29337. met open grond tezamen groot 5 a, 13 ca. Spoedig leeg te aanvaarden. Tjjt Vraag een proofritaan bij: Automobielbedrijf OUDE SINGEL 66 - LEIDEN TELEFOON 34403 is in alle opzichten „een jonge moeder". Wilt U haar verjaardag en geboortedag weten Noteert U maar: 15 oktober 1938. In een rol AUTODROP vindt U op elke tabletverpakking een interessant verhaal. Vraag naar AUTO-DROP van V.S. Leeuwarden. Per rol 25 ct. Bij het ACADEMISCH ZIEKENHUIS te LEIDEN kunnen geplaatst worden voor de verschillende afdelingen van het Zusterhuis. SALARIS: bruto p. mnd. Leeftijd Leeftgd 15 jaar f 152,44 16 jaar f 163,63 17 jaar f 177.50 18 jaar f 188,59 19 jaar f202,46 20 jaar 21 jaar 22 jaar 23 jaar en ouder bruto p. mni f 240 f 279.K f 313.01 f 348,30 f 17.40 Bovendien vanaf 23 jaar hum-compensatie per maand. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de adjunct directrice. Spreekuren van de adjunct-directrice woensdagmorgen om 10.30 uur. GEMEENTELIJKE REINIGINGS- EN ONTSMETTINGSDIENST Leiden. GEVRAAGD: Minimumleeftijd 17 jaar. Salaris afhankelijk van leeftijd, diploma's 8 ervaring. Vakantietoelage 4 Vijfdaagse werkweek. Het diploma typen is gewenst, terwijl het hp diploma tot aanbeveling strekt. Eigenhandig geschreven sollicitaties vóór 20 augustus te richten aan de directeur van de Dienst Noorderstraal Leiden.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 8