Frisse geest bezielt het :e van B. en W. college Opstoppingen aan (le Oostenrijkse grenzen Regering licht cle parlementsleden in Lof in raad Wassenaar: Woningbouw en grondverkoop Rijen van 10 kilometer na langzaam-aan-actie douanen Gedood door vallende boom Jack Lemmon een dag in Amsterdam SOEK ARNO„Midden-Ja va is thans vrij van analfabetisme Straaljager neergestort Piloot veilig BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 7 AUGUSTUS 19SZ - De Wassenaarse gemeente raad. gepresideerd door wethou der E. M. Schade - heeft maan dagavond een gevarieerde agen da afgewerkt. Er werden ver scheidene besluiten genomen ter verbetering van verkeerssituaties er werd besloten tot de bouw van een nieuwe brug, er werd grond verkocht voor woning bouw en goedkeuring werd ge hecht aan het voorstel tot aan koop van nieuwe materialen voor de gemeentebedrijven, gemeen tewerken en de politie. 252.000 voor nieuwe brug Het voorstel om f252.000.- te be stemmen voor de bouw van een tweede brug naar het Stadhouders plein. ontmoette geen bezwaren. In het praeadvies hadden B. en W. aan gekondigd. dat wat de brugleunin gen betreft rekening gehouden zal worden met de opmerkingen die daarover by de bouw van de eerste brug in de raad zfo'n gemaakt. Dit was voor de heer H. L. J. van Dillen (KVP) aanleiding zyn grote waardering uit te spreken voor wat hij noemde: „de frisse geest, die het college de laatste tijd bezielt". Steeds weer opnieuw blijkt de laatste maan. den aldus spr. dat burgemees ter en wethouders bijzonder veel aandacht besteden aan opmerkingen die in de raad gemaakt worden. Aan de heer Bourgeois werd een stuk grond verkocht op de hoek van de Storm van 's Gravesandeweg en de Duinrellweg voor f 40.- per m2. De heer Bourgeois zal daar twee wo ningen bouwen. De heren D. Bloe mendal (PvdA) en G. M. van der Holst (KVP) vroegen het college, waarom deze grond aan een aan trekkelijke weg zoals de Storm van 's Gravesandeweg f 40.- per m2 kost, terwijl de grond, die aan de Ane- monenweg verkocht zal worden voor de bouw van 47 woningen f 56,10 zal moeten kosten. Wethouder mr. R. T. M. van der Lugt gaf ophel dering. In de eerste plaats kunnen op het stuk van f40,- maar twee woningen gebouwd worden, waar door de grondkosten per woning daar veel hoger zullen zijn dan aan de Anemonenweg. Ten tweede is het stuk aan de Storm van 's Gravesan deweg nu ook weer niet zo aantrek- kelijk, dat de gemeente het gemak kelijk voor een hogere prijs van de hand kon doen. Vier jaar geleden kon de gemeente het niet eens voor f25.- per m2 kwijt. Oud plan wordt verwezenlijkt Wat de aantrekkelijkheid van de Storm van 's Gravesandeweg betreft: ook de Anemonenweg belooft in dc toekomst een bijzonder aantrekke lijke straat te worden. De raad ging na deze toelichting met het voorstel tot verkoop van de beide percelen grond akkoord. Van de 47 woningen aan de Ane monenweg zullen er 25 worden ver huurd. De heer Van Dillen sprak er zijn voldoening over uit dat dit oude plan, dat door het faillissement van een bouwondernemer niet tot uitvoering kwam, nu toch verwezen lijkt zal gaan worden. Hij vroeg het college hoe de volgorde zal zijn. Zul len de woningen die voor verkoop zijn bestemd het eerst worden ge bouwd? Wethouder van der Lugt antwoordde, dat aan de bouwer uit drukkelijk is gevraagd de te verhu ren woningen eerst, of althans tege lijkertijd met de koopwoningen te bouwen en juist 's middags had de wethouder de verzekering gekregen dat dit inderdaad zal gebeuren. De raad stelde gelden beschikbaar voor het maken van parkeerstro- ken aan beide zijden van de Storm van 's Gravesandeweg en aan de evenzijde van de Oostdorperweg. De heer C. E. van den Berg (KVP) merkte op, dat door het verbeteren van de Oostdorperweg en ook van Langlopende zaak nu van de baan De raad besloot ruim f. 18.000.- te betalen aan de eigenaars van de grond die nodig is voor de verbete ring van de aansluiting Kokshom de aansluiting op de Kokshornlaan laan-Oostdorpeniêê De hïerc E het verkeer op de Oostdorperweg on- 'aan getwijfeld drukker zal worden en I 'an, ZVÏÏZZi. daarop is deze weg toch eigenlijk "£1 niet berekend. Is er wellicht aan- zaak nu eindelijk van de baan Is. leiding voor het college om in dit j Gebleken is achteraf, dat de eige- verband nog eens bij de bevoegde in- naren steeds bereid zijn geweest de stanties aan te dringen op bespoe- gronci tegen een redei,ji«, prijs be- diging van de aanleg van de pro- scnkbaaf te stellen. Blijkbaar zijn v.nciale weg no 1? De heer D. Bloe- de taxaties, die voor de gemeente tot mendal iPvdA) pleitte voor de aan leg van een behoorlijk breed trottoir Mr. C. A. van Gorcum (PvdA) meende, dat het drukker wordend verkeer op de Oostdorperweg het aanleggen van de noordelijke rand weg die het uitbreidingsplan Zijl watering zal afsluiten urgenter maakt. Dinxperlo-LFC 4—6 LFC heeft dit weekeinde met het competitie-elftal van vorige seizoen een 64 zege behaald op de ooste lijke eersteklasser" Dinxperlo. De voorhoeden waren in deze wedstrijd al goed op dreef doch de defensies verkeerden af en toe nog in vakan tiestemming. Ondanks de lange reis begon LFC al direct met een overrompelend of fensief dat diregt „doorsloeg". Bin nen vijf minuten hadden de Kanaries door Henk Heijmans en Dick Sira een 20 voorsprong veroverd. Ge schrokken door het sterke spel van de bezoekers gingen de Dinxperlo- voorwaartsen met scherp aanvalsspel de LFC-verdediging op de proef stel len. Niet lang hield LFC stand. Nog voor er 20 minuten waren gespeeld, werd het dank zij Schuurman en Bussink gelijk (2—2). Toen vonden de Leidenaren 't blijkbaar weer tijd om terug te slaan. Dick Sira trof twee keer het net en LFC leidde dus opnieuw comfortabel (2-4). Nog voor rust verkleinde Schuurman de ach terstand voor Dinxperlo. Met aanvallen in hoog tempo startte de Leidse ploeg de tweede helft. De Dinxperlo-verdediging kon geen stand houden zonder de spel regels geweld aan te doen. Leo de Jong kwam even naar voren om een toegestane strafschop langs de Dinx- perlo-doelman te schieten (3—5). Toch kwamen de gastheren nog even terug. In de 15de minuut scoor den zij door linksbuiten Koenders zeer fraai tegen (45). De score bleef tot 5 minuten voor tijd ge handhaafd. Toen snorde een diepte pass uit de Leidse defensie naar Henk Heijmans, die deze bekwaam afrondde <46). Het oefenprogramma van LFC luidt: 12 aug. LFC—SVW (Slie- drecht). 19 aug. LFC—Oefenmeesters (erewedstrijd), 24 aug. Zwart Wit LFC. Grond kopen Wethouder van der Lugt antwoord de, dat ook het college de aanleg van de noordelijke randweg een be langrijke zaak vindt. Maar dan zul len er eerst weer gronden door de gemeente moeten worden aange kocht. Bovendien is er de laatste jaren zeer veel geinvesteerd in het zuide lijk deel van het uitbreidingsplan Zijlwatering, zodat het college op het standpunt staat, dat dit deel eerst verder in exploitatie moet worden gebracht alvorens men verder gaat in noordelijke richting. Wat de provinciale weg betreft, die inderdaad voor de gemeente van zeer groot belang is, laat het college geen gelegenheid voorbij gaan om op het belang daarvan te wijzen. De aanleg van deze weg ligt echter niet in gemeentelijke handen en er zal nog wel geruime tijd verstrijken voordat overeensteming is bereikt over het tracé van deze weg. Aan de aanleg van een trottoir aan de on even zijde van de Oostdorperweg be steedt het college aandacht. Getracht wordt de daarvoor benodigde grond in gemeentebezit te krygen. nu toe werden uitgebracht, aan de lage kant geweest. Wethouder mr. R. T. M. van der Lugt (die indertijd als lid van de raad kritiek oefende op de wijze waarop de gemeente de onderhande lingen had gevoerd) zei er evenzeer verheugd over te zijn, dat door on derhandelingen die in prettige sfeer werden gevoerd, deze kwestie op een voor beide partijen bevredigende ma nier kon worden opgelost. De raad stelde een nieuwe rege ling vast voor de subsidiëring van de plaatselijke zangverenigingen. Een bedrag van f. 43.000.- werd beschik baar gesteld voor de aanschaffing van een „hoogwerker" voor het on derhoud van de straatverlichting. Een uitgave van f. 10.500.- voor drie nieu we mobilofoonapparaten voor de po litie en een bedrag van f. 330.- voor twee portofoons, die de politie op het strand zal gebruiken werd goedge keurd. Ten behoeve van de dienst Gemeentewerken werd besloten tot aanschaffing van een nieuwe tractor en van drie transporters. Aanvragen van de chr. scholen om gelden voor nieuwe psalmboekjes, van de ie- vietschool om nieuw materiaal voor de gymnastiekzaal en van de St. Jan Baptistschool om nieuwe gordijnen en meubilair voor de hoofdenkamer werden ingewilligd. Besloten werd tot het inrichten van een tijdelijk transformatorstation voor de elektri citeitsvoorziening op de Groenevelt- laan. Aan mevrouw R. van Mame- ren-Maillé werd eervol ontslag ver leend als onderwijzei-es aan de Wet houder Huibregtseschool. Automobilisten in kwaad humeur Najaar in Nederland De storm van vanmorgen heeft in Nijmegen een slachtoffer gemaakt. Het was de 24-jarige Nijmegenaar Joh. Vriens, die in een personen wagen over de Graafseweg reed en door een vallende lindeboom van naar schatting 2000 kilo werd ge troffen. Het slachtoffer moet on middellijk dood zijn geweest. De auto werd totaal verpletterd. De echtgenote van dé heer Vriens is volgens omstanders juist voor het fatale moment uit de wagen gespron gen. Ze werd geheel overstuur, maar nagenoeg ongedeerd in Huize Ber kenoord" binnengebracht. De boom, een vijftien meter hoge linde, was als alle linden langs de Graafseweg uiterlijk nog geheel gaaf. Van binnen was hij echter vermolmd. Dat was voor de storm, die op het dichte bladerdak goed vat kon krij gen, voldoende om de linde te ont wortelen. In Rotterdam heeft de brandweer vanmorgen urenlang werk gehad om de schade, veroorzaakt door de stormachtige wind, enigermate te verhelpen. Op de centrale post aan het Klein- polderplein kwamen rond het mid daguur tientallen meldingen binnen over weggezwiepte televisiemasten, ingewaaide ruiten, loshangende zon neschermen en afgerukte boom takken. Er was veel ongerief, maar de schade viel heel erg mee. Enkele schepen raakten in de haven op drift, maar sleepboten konden tijdig in grijpen. Inbreker krijgt anderhalf jaar De Haagse rechtbank heeft van morgen een 26-jarige Haagse bank werker, die by een serie inbraken brandkasten vakkundig heeft ge kraakt, veroordeeld tot een jaar en maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. Twee weken geleden hoorde de man twee jaar gevangenisstraf met. aftrek en vooi-waardelijke terbeschikking- D. 37-jarige Amerikaanse filmster .^mg^gen^ich Jack Lemmon, tegenspeler van de het analfabetisme reeds grotendeels is verdwenen". Hij eindigde met een beroep op de bevolking om het anal fabetisme geheel uit te roeien. „Als we een grote natie willen worden, moeten we eerst 't analfabetisme van onze bodem wegvegen", zei hij „Wij hebben de verplichting, nog opdat hij met zijn eigen ogen dit jaar West Irian te brengen onder ?ou kunnen zien, dat in Indonesië het gezag van Indonesië". hpt - Dit heeft president Soekarno gis teren verklaard in een bijeenkomst te Semarang, die was belegd voor een officiële mededeling, dat het gehele gebied der autonome provincie Mid- den-Java vry is van analfabetisme. Soekarno zei verder: „Nadat West Irian weer onder het gezag van de Indonesische republiek zal zenn, staan we voor een nog veel moeilijker taak, namelijk de strijd tegen het analfa betisme in dat gebied en het bren gen van het onderwijs, dat de bevol king daar nodig heeft". De president deelde vervolgens mee, dat de Neder landers verleden jaar delegaties van verschillende Afrikaanse staten heb ben uitgenodigd om in Nieuw-Guinea poolshoogte te komen nemen. Deze delegaties werden bij hun aankomst begroet met leuzen als: „De Indone siërs zijn hongerig en analfabeten". Volgens beweringen van Nederlandse zijde, aldus Soekarno, verkeert de In donesische bevolking doorlopend in een toestand van ondervoeding en kan zij niet lezen en schrijven. „Maar als ik kon vliegen als een vogel, zou ik naar Holland vliegen en de heer Luns terugbrengen naar ten laste gelegd: in de R.-K. Tech- I nische School aan het Lamgroen zondag overleden Marilyn Monroe in 0,CQ„ -- - „Some like it hot" en voorts in ons PS®,'"braken da Hagenaar ,ri knor ,Hn i.™f,i .(buit '20001. in een tankstation te Vanochtend om zeven uur is het Oostenrijkse douanepersoneel met zijn aangekondigde langzaam-aan- actie begonnen ter ondersteuning van eisen om hogere toelage, waar voor ook de politiemannen reeds in het geweer zijn getreden. Ingevolge de „actie-egel" worden alle reizigers aan de grens streng gecontroleerd. Het politiepersoneel in de Oosten rijkse steden houdt vandaag stakin gen van enkele uien lang. Het politie- en douanepersoneel dreigt donderdag tot een algehele staking te zullen overgaan waardoor dan in het gehele land de verkeers regeling zal uitvallen en aan de grensposten geen controle meer zal zijn. Ook bij de grensposten aan de Beierse grens naar Salzburg deden zich soortgelijke opstoppingen als aan de Italiaanse grens voor. land vooral bekend door zijn hoofd rol in „The apartmant", is vanoch tend uit New York op Schiphol aan gekomen en blijft precies één dag in ons land voor hij morgen naar Parijs gaat. Hy reist samen met producer Gordon Carol!. „Ik was een vriend van Marilyn", verklaarde hij, „ze was een pracht persoontje" In Parijs gaat hij met Shirley Mac- Laine onder leiding van Billy Wilder de buitenopnamen maken van „Irma la douce", waarvan de binnenopna men later in Hollywood volgen. En passant deelde Lemmon op Schiphol mede, dat hij over 2 weken in Parijs ook nog in het huwelijk zal treden en I wel met de 27-jarige Amerikaanse j actrice Felecia Farr, die nu nog in de VS is voor een wekelijkse film serie voor de televisie en die hem volgende week zal nareizen. Lemmon is eenmaal eerder gehuwd geweest en wel met de voormalige actrice Cyn thia Stone, van wie hij een zoon van 8 jaar heeft. Er is juist een nieuwe film van hem uit: „The notorious landlady", maar zijn favoriete film is „Days of wine and roses", een film die vrijwel gereed, maar nog niet uitgebracht is. Wellicht gaat zijn voorkeur er naar uit, omdat hij in deze film niet zoals in de meeste andere een komische, doch een ernstige rol vervult. Vandaag bezichtigen Lemmon en producer Caroll samen Amsterdam. Zij hebben hun intrek genomen in het Hilton Hotel. Soebandrio deze week in NewYork Wassenaar ibuit f75) en in de Re gionale Werkplaats Vakopleiding aan de Nieuwe Schoolstraat in Den Haag (buit ruim twee mille). De bank werker, die veel geld nodig had door zijn hang naar luxe en autorijden, pleegde de inbraken samen mot een vriend. Een F-84-F Thunderstreak straaljager van de Koninklyke Lucht macht is vanmiddag ten oosten van Mook in moeilijkheden gekomen en neergestort. De piloot heeft het toe stel tydig kunnen verlaten en be vindt zich in goede welstand. Kort voor één uur vanmiddag deel de de piloot aan de bemanningen van de drie vliegtuigen, die met hem in een formatie vlogen, mee dat er rook in de cockpit was en dat hij het toestel ging verlaten. Het vlieg tuig is zeer waarschijnlijk op Duits gebied neergekomen. De piloot is de eerste luitenant S. A. Netto. Hij is gehuwd, 25 jaar oud en woont in Eindhoven. Het vliegtuig is afkomstig van de basis te Volkel. Het vliegtuig is op Duits gebied terechtgekomen, juist over de grens bij het Limburgse plaatsje Milsbeek in de gemeente Ottersum. De piloot kwam bij Gennep aan de grond. Zestig vluchten van Air France afgelast De Franse luchtvaartmaatschappij Air France heeft vandaag door een 48-uursstaking van het vliegend per soneel zestig vluchten moeten afge lasten. Gisteren konden achtenzestig vluchten niet doorgaan. De staking zou vanavond eindigen. Vliegtuigen van buitenlandse maatschappijen hebben van de staking geen hinder ondervonden. WARMOND Burgerlijke Stand Geboren: Apolonia J. M„ dr van S. N. Zwetsloot en M. Menken. LEIDERDORP De burgemeester houo.t morgen 8 augustus geen spreekuur. MARKTBERICHTEN De Indonesische minister van Bui- Doordat vele grensposten boven op een heiling zyn gelegen kregen de wachtende automobilisten, wanneer zy hun motor draaiende hielden,1 tenlandse Zaken. dr. Soebandrio spoedig last met de stijgende tempe- vandaag in Djakarta teruggekeerd, i ratuur van het koelwater terwijl zij,nadat hij op Bali „de laatste instruc- Bij de grenspost Thorl - Maglern indien ze de motor afzetten en by j ties" van president Soekarno voor de iarinthiëj - Tarvisio (Italië) had elk opschuiven opnieuw starten, ge- j formele onderhandelingen met Ne- vaar liepen de accu te zeerderland over Nieuw-Guinea in ont- uit te putten. Hun kwade humeur 1 ontlaadde zich dan ook herhaaldelijk in een algemeen toeterconcert en scheldpartijen of het begin van een handgemeen met de douanemannen. By Thörl-Maglern beletten nijdige toeristen met hun auto's een politie wagen de doorgang. BEURSOVERZICHT INTERNATIONALS GEDRUKT Amsterdam, 7 augustus De stemming op de Amsterdamse beurs hield vanmiddag, voor wat- de hoofdfondsen betreft, gelijke tred met het weer in de hoofdstad, namelijk „triest". De vakantiesfeer was weder om volop aanwezig met als gevolg dat de gedane zaken gemakkelijk op de vingers van één hand waren te tellen. Er werd van geen enkele zijde steun ondervonden. Wall Street sloot maandag nauwelijks prijshoudend, terwijl de Westduitse beurzen vast hielden met het registreren van la gere koersen. De Nederlandse fond sen moesten gisteren op de Newyork- se beurs een klein stapje terug doen, hetgeen direct van invloed was op de koersvorming van genoemde fondsen op het Damrak. Kon. Olies moesten op circa f 138,20 circa fl.50 van de gisteren behaalde koerswinst van bij na f 3,- afstaan. De arbitrage had op het verlaagde niveau wel enige be langstelling voor de olie-aandelen. Philips daalde circa f2.50 tot f 159,20. Unilevers min f 1.60 bij een opening op f 139.70. Hoogovens zakten 74 pt. tot 571. Aku noteerde circa 6 punten lager op 367. Vrijdag kan voor het Damrak een belangrijke dag worden. Door de beurs worden dan de tweede kwar taalcijfers 1962 van de Kon. Shell- groep verwacht, alsmede de eerste halfjaarcijfers 1962 van het Unilever- concern. Men verwacht dat tie cijfers van Kon. Olie gunstiger zullen zijn t.o.v. dezelfde periode over 1961. Over de te verwachten cijfers van Unilever is men minder optimistisch. Deze zullen, volgens de beurs, bij die van het eerste halfjaar 1961 ten ach ter blijven. Hiermede heeft men. voor wat de koersvorming van de Unile- verwaarden betreft, reeds enige tijd rekening gehouden. Een feit is, dat de cijfers van beide genoemde hoofdfondsen met de nodige span ning worden tegemoetgezien. In de Scheepvaartafdeling kon do gunstige stemming van de voorgaan de dag goed behouden blijven. In de ze sector hoopt men dat wanneer de betrekkingen met Indonesië weer eens normaler mogen worden, de Ne derlandse reders weer in de gelegen heid zullen worden gesteld op Indo nesië te gaan varen. De vaste stem ming op de staatsfondsenmarkt van maandag bleef doorelkaar gehand haafd. De leidende cultures waren X 9701000. Life Flame 11801200, Rotterdam - Veemarkt: Tot.1. aan. I D^/uo-sbo3'ito^TiloS? voer 2984. weekaanvoer 4122. vette 1140, Am An)era: SïïibMh "oilSo koelen en ossen 230, gebrulksvee 1006, Sim roze 80010001100 Sim Red i i i «i vette kalveren 500. graskalveren 307. 700—900. Sim wit 680—900 Sir Arthfir iets epmakkeli)ker nuchtere kalveren 433. paarden 38. 800—1000. Tangerlna 900—1000 Chr!- Deli-Athje, welk fonds gisteren 2 3 schapen en lammeren 398, santen: White Hope 2600. Day Dream' Punten hoger noteerde, werd op- Prhzeiwresn6 vnor ip 9* g» i-«.q i6.0 alles Per 10°- Asters wit 28—30. nieuw een paar punten hoger geadvi- ^r.1Jze,I?_!res.P Y°°r,le- 2e en 3e kwa- Asters gemengd 28—36. Asters enkel 48 seerd op de gunstige cijfers over I 1961. Aandelen Aniem stonden we- Rijnsburg 6 aue Groenteveiling derom in de belangstelling door aan- fïï?k5&ereiL (ln guldens Per stuk> Waspeen A 1450-2100. Waspeen B 2300 houdende vraag waardoor dit fonds 390, 300. 220; nuchtere kalveren (ln -3100. Uien 1550—2000. Kroten 600— 1300, Tomaten 2500—3400. Spitskool 13001500, per 100 kilo. Sla 490—680, per 100 stuks. Bloemkool 11002900* £92 stuks. Selderij 390—440. Radijs 790-810, Peterselie 4701090. Bone- kruld 10001200. Bospeen 31003800 per 100 bos. liteit) Vette koeien (in centen per kg) per bos 295—335, 270—290, 250—265. vette kal- veren 230—250. 200—230, 190—200. I centen per kg) 180, 160, 150; slacht- paarden 265. 240, 210: schapen (in guldens per stuk) 110, 95, 75; lamme ren 100, 90, 75; kalf- en melkkoeien 1220, 1120, 920; vare koeien 840, 720, 600; vaarzen 900, 700, 600, pinken 575, 500, 425; veulens 475, 400, 300. HandelVette koeien aanvoer iets meer. handel kalm, prijzen als gisteren Vette kalveren, kleiner, redelijk, lager enige prima's boven notering, gras- kalveren, korter, stil, niet geheel prijs houdend. nuchtere kalveren, als vorl| week. goed. ruim prijshoudend Slacht- Tuinhnm-n nnnrrlpn matit. «rnti„or- i0fc ^,ii„„„^ -luinoonen (Karinthië) - Tarvisio (Italië zich aan de Oostenrijkse kant om 8 uur reeds een kilometerlange file auto's gevormd. De door de lang zaam-aan-actie tot oponthoud ge doemde toeristen voor Italië toonden zich al spoedig zeer geprikkeld. Dooi de tropische hitte werd de stemming er niet beter op. Ook pamfletten, waarin van de kant der vakvereni gingen een uiteenzetting omtrent het doel van de actie werd gegeven en om begrip van de zijde der slacht offers werd gevraagd, hadden niet de gewenste uitwerking. Vanmiddag was de file tot een lengte van 10 km aangegroeid. De Oostenrijkse minister van Fi nanciën had gisteren de aanwijzing gegeven, dat ter voorkoming van op stoppingen aan de grens alleen maar Dure reis vangst had genomen Vrijdag vertrekt dr. Soebandrio naar New York, waar hij zaterdag wordt verwacht. De minister zal via Bangkok en Tokio over de Noordpool naar New York vliegen. Over en weer den, maar de douane-beambten ne geerden deze order. Volgens een Westduitse woord voerder hebben negen Oostduitse jongeren, die aan het Wereldjeugd- festival in Helsinki hebben deelgeno men, een paspoort voor West-Duits- Een Brittannia van de Engelsejland aangevraagd. De paspoorten luchtvaartmaatschappij BOAC landde werden door het Westduitse consu- gisteren in Manchester met slechts laat in Helsinki uitgereikt. Hij ver- - - - - 1 wachtte dat nog meer achterblijvers wanneer stoppingen aan ue gicna .«aa. nassaeier aan boord Het toestel i wachtte dat nog meer acnt stcekproevên genomen moesten WOT- dat (len bemannlngsleden hadi kan tevoorschijn zullen komen dat tien bemanningsleden 108 reizigers vervoeren en kwam uit Montreal in Canada. De eenzame passagier, een 66-jarige dame uit Liverpool, zei dat ze tijdens de vlucht met attenties was overladen. Ze had voor de reis 81 pond (onge veer 810 gulden) betaald. De maat schappij hield er niet aan over, want de kosten bedoegen ongeveer 1000 pond! Volgens de BOAC was deze vlucht de tweede van de dienst, die gedurende de zomer éénmaal per week wordt gevlogen. MISS HOLLAND naar Long Beacli Samen met Casino-directeur G. J. van Meeuwen is Miss Holland 1962, de Haarlemse mannequin Rina Lod ders, die ruim een week geleden ook de titel van Miss Benelux in de wacht sleepte, vanochtend per KLM van Schiphol naar Parijs vertrokken. Morgen reist zij vandaar samen met een 25-tal andere schoonheidskonin ginnen uit Europa en het Midden Oosten in een lijntoestel van TWA door naar New York en naar Long Beach in Californië. waar zy op 18 augustus a.s. met in totaal 50 an dere meisjes uit evenzovele landen zal meedingen naar de titel van Miss International. Haar kansen worden niet hoog aangeslagen, omdat de titel en daarmee 10.000 dollar het vorig jaar al aan een Nederlandse (Stannv cn Binnenlandse Zaken zijn vandaag van Baer) ken deel zijn gevallen. Het I enige uren in conferentie geweest is nog nooft voorgekomen, dat derge- met 37 van de 52 leden van de com- lijke titels tweemaal achtereen aan missies voor Buitenlandse Zaken, hetzelfde land zijn toegewezen. Dat neemt niet weg, dat Rina uiteraard wel een eervolle plaats op de rang lijst kaxi krijgen en daarmee een flink geldbedrag in de wacht zou kunnen slepen. Zelfs voor de zesde plaats wordt nog 2000 dollar ver strekt, aldus deelde de heer Van Meeuwen mede, die zelf in Long Beach deel zal uitmaken van de jury. „Bij de Miss International verkie zing paraderen de meisjes eerst in avondtoilet voor de jury", zo voegde hij er aan toe. „En daarna in een uniform tennispakje met een kort rokje. Ze verschijnen dus niet in badpak zoals bij andere verkiezingen. Nee, dat vind ik geen verlies. Voor mijn part lopen ze in bontjassen. vandaag het schip, waarmee de Oostduitsers naar Helsinki zijn ge komen, zee zal hebben gekozen. In Oostenrijk is een tiental per sonen gearresteerd, verdacht van economische spionage ten gunste van het oostelijke blok. met name het geven van inlichtingen over geheime metaallegeringen voor raketten, straalmotoren en kernreactors, die door een fabriek in Reutte (Tirol) worden gemaakt, aldus een bericht van het Weense blad „Kurler" De minister-president, de ministers den. Eerst dan. zo is althans de voor- an Buitenlandse Zaken en Defensie lopige verwachting van de voorzitter en de staatssecretarissen van Defensie j van de Tweede Kamer, dr. L. G. Kor- tenhorst, zal de Kamer in het open- Defensie uit de voor Nieuw Guinea en Tweede Kamer. Na afloop bleken zowel de regering als de Kamercommissies op het standpunt te blyven staan, dat 't in Washington bereikte voorlopige ak koord over Nieuw-Guinea met Indo nesië als geheim moet worden be schouwd. De commissieleden zijn uit voerig Ingelicht. Thans dient een definitief akkoord afgewacht te wor den. De tekst daarvan zal zeer waar schijnlijk in New York wereldkundig worden gemaakt. Nadien moet de tekst van de overeenkomst in het Nederlands worden vertaald om in de vorm van een ontwerp van wet aan de Tweede Kamer gezonden te wor- baa,r een oordeel kunnen geven. Hij baseerde deze verwachting op de stand van zaken van dit ogenblik. Over het tijdstip van indiening van een Nederlands-Indonesische resolu tie bij de V.N. is nog niets bekend. De Algemene Vergadering van de V.N. begint op 18 september en zal ongeveer drie maanden duren. De voorzitter en de vice-voorzitter van de KVP-fraotie, de heren De Kort en Andriessen namen vandaag niet aan het beraad deel. Wel. was de fractie-voorzitter van de AR- fractie, de heer Bruins Slot, die ge ruime tijd wegens ziekte afwezig was. ter vergadering verschenen. Morgen om elf uur, zullen de com missies voor Buitenlandse politiek en voor Nieuw Guinea uit de Eerst Ka mer door de regering worden inge licht. paarden, matig, williger, Iets stijgend in prijs. Schapen en lammeren, iets minder, goed. vooral niet lager Kalf- en melkkoeien, wat groter, stil. on veranderd. Vare koelen, even ruimer, slepend, gedrukt. Vaarzen en pinken, gewoon, stroef, ongewijzigd. Veulens, als vorige week, tamelijk, goed prijs houdend Aalsmeer, 4 aug. Gerbera per st. 3556, Violieren 911, Eremurus 25 40. Ornlthogalum 35—65. Campanula 4060. Freesla 7090, Alstroemeria 30 —45. Gladiolen 95120, Colvillei 85— 110, Roselandla 713. Parel van Aalsmeer 6—10, Geh. Dulsberg 8—16, Pechtold 68, Towny Gold 7-14, Mad. Ofman 6—8. Baccarat 20—31, Monte zuma 8-12, Floriade 8-13, New-Yorker 9—15, Carol 7—9. Pink Sensation 8-12, Sweethart 8—12, Nympf 1019, Moulin Rouge 68. Aalsmeer, 6 aug. Gerbera 30—54, Bouvardla 15—29, Calla 15—28, Clema tis 1025 per stuk. Ornlthogalum 60 85, Campanula 25—40, Freesla 55—80 Alstroemeria 20—35, Gladiolen 95-130, Colvillei 85100 per bos. RozenRose landla 712, Parel van Aalsmeer 7-10, Geh. Dulsberg 8-15, Pechtold 7-11, Towny Gold 9-16, Mad. Ofman 7-11, Baccarat 25-36. Montezuma 7-11. Flo riade 7-15, New-Yorker 7-12, Carol 7-15, Pink Sensation 8-18, Sweetheart 7-12. Nympf 15-23.. Bodegraven, 7 aug. Kaasmarkt. Aanvoer 124 partijen. Noteringen: le kwal. f2,21—f2.26. 2e kwal. f2,10— f2,20, extra kwal. tot f2.43. Handel kalm. Boskoop, 6 aug. Offmann 15060. Vlerlanden 240—100, Bettertlmes 150— 60. Newyorker 320260, Butterfly 110 200, Duisburg 14090, gemengd 40 30. White Butterfly 460260, Clematis Durandi 90. Gladiolen 56. Gloxinia in got 105, Bladbegonia 31. Varentjes 41 iesneria 37, St.-Paulla 31. High light 120—70, Nympf 180. Aria 140—80. Flre King 240—180. Sweetheart 100 Else Poulsen 60—41, Marion 140—75, Carol 65 Valeta 130—70, Anne Whea- teroft 120—34. Jewel White 120—41, Phlox Rembrandt 4650, Llatrls 32- 35, Aseleplas 3946. Katwijk aan den RUn, 6 aug. Groenteveiling: waspeen (per kist) AI 400—560, All 370580, BI 580—f*" bloemkool (per 100 st.)AI 18—30. All 11—18, andijvie 2940. bospeen (per 100 bos) 2638, sla (per 100 st.) 360 1010, kroten (per kist) 250320, Idem (per 100 bos) 2, uien (per kist) 25.40, tuinbonen 1317. rabarber 22. snijbonen (per kg) II 190—195, afw 115135. blauwschokkers 7076. Êosteleln 2941, tomaten 2545, kom- ommers (per 100 st.) 10—28, rode kool 615. selderie (per 100 bos) 5. peterselie (per 100 bos) 5 Aanvoeren: waspeen 26000 kg. waarvan 16000 kg voor export werd verkocht, bloemkool 68 000 stuks. I.lsse. 6 aug. Bloembollenveiling. Bij de Coöp. Bloembollenveiling H. B. G. wordt de aanvoer nu steeds gro ter. Alles werd vlot verkocht, ook voor het bijgoed werden behoorlijke prijzen besteed, alhoewel de krokussen laag genoteerd zijn Narcissen: Dn I en dn. II Actaea dn. I 6.55, idem dn. II 5 65. Early Glory 13.95. Flower Record 9 05, 6.65. Frühllng 16.10, 13.95. Golden Har vest 20.95. Mercato 9.90, 7.45. Texas 10.15, 8.75. Krokussen 10/op. Flower Record 1.25, Glory of Sassen- helm 2.05. Kathleen Parlow 2.45. Little Dorlt 1.55. Niggerboy 1.85. Peper Pan 1.20. Purpurea zift II 3.50, membranche 1.70. 1.85. The Sultan 130. 6 5.25, Idem 5/6 3.50, idem 4/5 1.85. Muscarl Armenlacum zift 9 1.60, Idem zift 8 1.40, Idem zift 7 0.95, idem zift 6 0.50. RUnsburg, 6 aug. Bloemenveiling Flora. Achelia 280290, Capanula 570—630. Colvillei 460—520, Renonkels 220, Diverse Dahlia's 480520, Aga- panthus 2600. Ornithogalum I 390 420, Gladiolen: Allard Pierson 380 550, White Herald 560, Hopmansglory Roelofarendsveen, 6 aug.. Groente veiling. Aardbeien 55—94 per 2-ons doosje. Kussa 2500—2700. Kropsla 550 1000 Tomaten 25004500. Bloem kool 10002100. Bospeen 16001800. 9001400. Snijbonen 14000 —18500, idem stek 3000—9500 per 100 kg- 3 punten hoger op i seerd. werd geadvi- WISSELKOERSEN Amsterdam, 7 augustus Londen 10KM—10.10*iNew York 3.60^8—3.60%; Montreal 3 34V4— 3.344; Parijs 73.504—73.554; Brus sel 7.2447.25; Frankfort 90.111 90.164: Stockholm 69.97—70.02; ZU- rich 83 324 —83 374; Milaan 58 02— 58.07; Kopenhagen 52.104—52.15' Oslo 50.42—40.47; Wenen 13.95 4— 13.96%; Lissabon 12.594—12.614 Dinsdag 7 augustus ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f 1000. Striped Geauty 30. Galanthussen: Vorige Slotkoers koers v heden Ned '58 4% 101 100% Ned '59 44 101 100% Ned '60-1 44 101 100% Ned *60 II 4% 101 100% Ned '59 4% 99% 99A Ned '60 4y4 99 A 994 Ned '61 4% 994 994 Ned '53 3% 93% 934 Ned Gb obi 34 79 Ned '47 3 4 89 A 89% Ned '51 34 95% 954 Ned '53 I-II 34 934 934 Ned '56 3 4 92% 924 Ned '48 3% 85 A 854 Ned Del cert. 3y4 85% Ned '50 I-II 3y4 85A 85% Ned •54 i-n 34 884 88% Ned '55 I 34 884 88% Ned '55 II 34 90% 904 Ned *37 3 89% 89 A Ned G.b obi '46 3 90A 90 A 5 Ned dol In '47 3 87 87 y4 Ned Inv cert. 3 98% 5 98)1 Ned 62-64 3 99)1 994 Indië *37 3 98% Indië *37 A 3 93% 94 Ned won b.l. '57 6 106 A 106H Ned w bJ '58 44 100 99 H ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 1064 S 1064 Ver HVA-mU 118% 118 372% 356% Deli My cert. 136.80 135* Hoogovens cert. 5784 571 Philips gem bez 161.80 159.30 Unilever cert 171.30 139 30 Dordtse Petr 630 6264 Kon P '50 f 20» 139.80 138.30 Holl Amer Ujn 122 121% Java China Pak 129 1284 KJLiM 54.80 54 Kon Ned St.boot 140.% 143% Kon Paket Mij 136 1354 Stoom MU Ned 136* 137% Niev Goudr cert 1144 113 v. Ommeren cert 251 248% Kon Rott Lloyd 134 1334 N Scheepsv Unie 129% 129% NIET ACTIEVE OBLIGATIES ProvJ en GemJenlngen A'dam '47 34 )3 Idem 48 (34).. R'dam '52-1 (44) ld *37 I-n (34) Z-Holl '55 44.. Bankwezen Bb N Gem 58 5V< ld NWB'52 (4V« BVG rsbr f 500 BVG rsbr '52 industr Obligaties Philips Dol! *51 934 934 944 95A 103% 994 204 139% 1034 204 140 VERKLARING ER TEKENS Gedaan en Dieden Gedaan en laten Premieleningen vorige Slotkoers koers v. heden A'dam '53 3 104% A'dam'51 124 87% A'dam 56 1 24 814 81 A'dam '56 n 24 884 884 A'dam '56 m 24 934 924 Eindhoven '54 4 824 Enschede '54 2 4 80 4 814 Den Haag'52 124 89 Idem II 24 90 4 90% R'dam '52 I 24.. 92 904 Idem n 24 90 Idem '57 2 4 85% 874 Utrecht '52 2 4.. 964 97 Z.-Holl. 1957 24 864 854 Zuid-Holl. '59 2 4 104% 104% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Interunle f50.-.. 179 178 Robeco 203 202 Unitas f50.- 465d 470 Ver. Bez. v 94 f50 127 126.50 Amst Bank 375 375 Cultuurbank 32 314 Holl Bank U eert 216 216 Ned Handelmy 333 332 Rott. Bank 341 - Twentsche Bank 310 309 Senembah 326 J Industrie Ondernemingen Albert Heyn 547 Berkel's Pat2184 218 Borsumy-Wehry 69 70 Calvè Delft eert. 701 700 Electrolasmlj 355 355b K. Pap. v Gelder 301 301 K. Ned Grofsm. 1654 165 Holl Constructie 435 Ing. bur v B.nij 198% 198 Internatio 189% 1904 Int. Kunstst. Ind 80 b v. Kemp en Beg 1584 156% Leidse Wolspxy 405 402—b Mtiller en Co N-B 334 333 Ned Kabelfabr 500 495 Philips pref 58.10 57 60 Rott. Droogd Mij 441 440 Sikkens Groep 726 725 Ver Touwfabr 386 385 Walvisvaart 101 100 Wernink s Bet mij 194 195 Wilton FeUenoord 279 275 v Wijk - Heringa 85 864 Zaalberg 122 120b Mijnbouw en petroleum Bliiton 2de r 424 427 Kon Petr (f20) 135 135 Amerik. fondsen Canad Paclflo R 23 A 22 A Intern Nickel 66% 66 4 Anaconda 40% 40% Bethlehem Steel 34% 34% Cities Service 47% 48 General Motors.. 51% 5114 Kennecott 70% 704 Republic Steel 39% 39 SheU OU 3233A Union Pacific 29% 29A On States Stee) 464 46% Bieden 0 Laten x Ex-dividend d Exclaim 0

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 5