LIGA Gewijzigde ontwerpstatuten aan bestuur Stichting vvv aangeboden Bromfietser rijdt op (Duitse) kinderen in Vijftien jaar voor gifmoord AGENDA Nieuwste stijlin NOORDlï IJK Leiding vreemdelingenverkeer in handen bekwaam directeur Nederlander in Frankrijk verongelukt Verlaging van subsidie voor woningbouw Geen plan voor inschakeling Zevende Vloot bij evacuatie Slingerend door het LANGEVELD MET EEN ENKEL WOORD TE OBJECTIEF si s: LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 7 AUGUSTUS 1962 De commissie, belast met het voorbereiden van een wijziging van de statuten van de Stichting V.V.V. Noordwijk, is met haar werk gereed gekomen en heeft inmiddels de nieuwe concept-statuten aan het Stichtingsbestuur overhandigd. De in juni 1961 aanvaarde opdracht is daarmede uitgevoerd, een opdracht die gezien de tegenstellingen en moeilijkheden binnen en rond de Stichting, zeker niet eenvoudig was. De commissieleden, de heren mr. G. F. W. van Berckel, F. W. Graaf van Limburg Stirum, jhr. A. W. G. van Riemsdijk en L. van Sterkenburg, bijgestaan door mr. G. A. J. Heling als juridisch redacteur, hebben zich zo goed mogelijk van hun taak gekweten. Reeds op 21 november Jl. kwam de commissie met een volledig uit gewerkt wijzigingsvoorstel. Dit werd in de vergaderingen van de partici panten in de stichting besproken. De meerderheid bleek zich wel te kunnen verenigen met het aan de nieuwe statuten ten grondslag lig gende beginsel, maar vrij algemeen achtte men het wel een bezwaar, dat de statuten te uitgebreid en te in gewikkeld waren. Naast deze bezwaren van redac tionele aard, kwamen ook bezwaren naar voren van een zeer principieel karakter, met name uit de kring Advertentie van de Vereniging van Villa- en Huizenverhuurders. Deze zouden aanvaarding in vol doend ruime mate uitsluiting en dit is voor de commissie aanleiding ge weest naar een verantwoord com promis te zoeken. De basis, ook van dit gewijzigde concept, blyft de overtuiging van de commissie, dat het V.V.V.-werk in handen dient te komen van een bekwame directeur onder een zelf standig en verantwoordelijk bestuur dat gefundeerd diende te worden in zo breed mogelijke lagen van de bij het vreemdelingenverkeer betrok ken bevolking van Noordwijk. Zulks met actieve medewerking en onder medeverantwoordelijkheid van de plaatselijke overheid. In het bestuur van de stichting wenste men weerspiegeld te zien een veelheid van tegen elkaar afgewo gen, elkaar niet overheersende, doch juist samenwerkende belangen. In overeenstemming met het rap port-Vet wordt verder het beginsel voorgestaan van individuele gelde lijke bijdragen naast gemeentelijke subsidie. In tegenstelling met het eerste ontwerp, is nu een plaats ingeruimd aan collectieve bijdragen van de zgn financierende organisaties met daar mede samenhangende bevoegdheden. Ter verkrijging van een zo breed mogelijke basis voor het Noordwijk- se V.V.V.-werk, kwam het de com missie verantwoord voor waarborgen De samensteller van een grammof oonplatenprogram- ma, de 26-jarige Larry Justi ce, heeft zich in de regel- kamer van een radiozender in Washington opgesloten en twee uur lang dezelfde gram mofoonplaat gedraaid. Tevo ren had hij aangekondigd hiermee te zullen doorgaan tot hij eindelijk een al eens toegezegde salarisverhoging zou krijgen. De plaat was een satire op een persconferentie van president Kennedy. Na dat luisteraars hadden opge held en de politie poolshoogte ivas komen nemen, ging de directie door de knieën. Lar ry Justice kreeg zijn opslag. By een botsing tussen drie auto's bij Avignon is zondagavond een Ne derlander om het leven gekomen. De politie gaf zijn naam op als Alfred Oevers uit Rotterdam. Er werden by deze botsing negen personen, allen Fransen, gewond. Een 23-jarig Nederlands meisje, dat met vakantie aan de Rivièra vertoefde, is gisteravond ernstig ge wond bij een aanrijding door een auto. Zij liep met haar zuster in de buurt van het vliegveld van,Nice op het trottoir van de weg langs de zee. Het meisje, van wie AFP de naam geeft als Tanny Lottering uit Haaks bergen, liep ernstig letsel aan het hoofd op. Zij is bewusteloos naar een ziekenhuis gebracht. Doordat hij slechts wandelschoe nen met gladde, leren zolen droeg en niet de aangegeven weg volgde, heeft de 20-jarige C. A. Koppe uit Den Haag in Lech am Arlberg (Oosten rijk) een val van 15 meter van een rots gemaakt. De jongeman werd zwaar gewond. Een politieman, die door zijn verrekijker het ongeval zag gebeuren, en drie leden van de red dingsbrigade brachten de onfortuin lijke Hagenaar naar een ziekenhuis. De premies voor eigen woningen in de particuliere sectorbouw zullen ln verband met de algemene huurver hoging van 1 september verlaagd worden. Zowel in categorie A als B gaat de premie gemiddeld een vierde omlaag. Voor huurwoningen blijft de pre mie gelijk, maar de jaarlijkse bijdra ge wordt in beide categorieën met gemiddeld 105 gulden per woning per jaar verlaagd. De huurgrenzen maandhuren voor de toekenning van een premie en bijdrage zullen, naar gelang van de gemeenteklasse met 15 tot 20 gul den worden verhoogd. De jaarlijkse bijdrage voor woning wetwoningen. die thans gemiddeld 250 gulden bedraagt, vordt met een bedrag van gemiddeld <0 gulden ver minderd. Dit komt neer op 28 pro cent. De extra bijdrage voor effi ciënte woningbouwplannen blijft ge handhaafd op gemiddeld twee gulden per week per woning. Voor bejaarden, wier ir' amen be- nisatie zich heeft verbonden tot fi nanciering van een afdeling logles- bemiddeling, dan is zij tevens ge rechtigd een lid-afgevaardigde in het Algemeen Bestuur te benoemen, zoals hierboven reeds is opgemerkt. Met uitzondering van de voorzit ter. die door het Algemeen Bestuur wordt benoemd, de vertegenwoordiger van de gemeente Noordwijk en de vertegenwoordigers van de financie rende organisaties, worden de be stuursleden benoemd door de Raad van Afgevaardigden op een aanbeve ling van tenminste twee personen door het Algemeen Bestuur. De be stuursleden ook de voorzitter worden gekozen voor drie jaar. Zij treden volgens rooster af. Voor 1 november van elk jaar stelt het Algemeen Bestuur de begroting voor het komende jaar vast en maakt het een werkprogramma voor dat jaar. Ieder jaar. uiterlijk in de maand maart, stelt het de rekening en ver antwoording vast van het door het Dagelijks Bestuur over het afgelopen boekjaar gevoerde beheer. Binnen een maand daarna houdt het Algemeen Bestuur tesamen met de Raad van Afgevaardigden een openbare vergadering. Aan de orde komen dan de financiële positie van de stichting, de activiteiten in het afgelopen jaar en de plannen voor de toekomst- Het Dagelijks Bestuur bestaat uit ten hoogste vijf leden. Het wordt sa mengesteld uit de voorzitter, de se cretaris en de penningmeester van het Algemeen Bestuur, aangevuld met twee door en uit het Algemeen Bestuur aan te wijzen leden. De financierende organisaties zijn, als zij dit wensen, elk met één lid in het Dagelijks Bestuur vertegen woordigd. De statuten laten in het midden of deze leden al dan niet in het maximum van vijf begrepen zijn. De Raad van Afgevaardigden be staat uit een voorzitter, aangewezen door de gemeente Noordwijk, en een afgevaardigde uit de besturen van elk der verbonden organisaties. Nooit kan men tegelijkertijd lid van de Raad van Afgevaardigden en lid van het Algemeen Bestuur zijn. De taak van de Raad van Afge vaardigden bestaat in het kiezen var de leden van het algemeen Be stuur en in het uitbrengen van ad viezen aan het Algemeen Bestuur en hei Dagelijks Bestuur. In verschillende gevallen moet het college gehoord worden, om. bij schorsing en ontslag van de directeur. Deze functionaris wordt benoemd door het Algemeen Bestuur, op voor dracht van het Dagelijks Bestuur. Ook kan een administrateur wor den benoemd, speciaal belast met de financiële administratie. Logiesbemiddeling Een nieuw element in deze statu ten is de instelling van een Afde ling Logiesbemiddeling. die zich bezig houdt met het verstrekken van logies aan toeristen. De diensten van deze afdeling zullen in de eerste plaats en bij voorrang worden verleend aan de leden van de financierende orga nisaties. De voorzitter van het Al gemeen Bestuur, tevens dus voorzit ter van het Dagelijks Bestuur, en de vertegenwoordigers in dat college van de financierende organisaties, zijn be last met het beheer en het toezicht van de Afdeling Logiesbemiddeling. De statuten treden ln werking zo dra ze zijn ingeschreven in het open baar centraal register. Dan worden geacht te zyn toegetreden als Ver bonden Organisaties: De Ver. van Werkgevers in de Horecabedrijven te Noordwijk, de V.V.H. N.V. Zeebad Noordwijk, de Noordwijkse Midden standscentrale, „Noordwijk Actief" en de afdeling Noordwijk van Bloembol lencultuur. Overgangsbepalingen regelen de be noeming van het eerste Algemeen Bestuur. Amerika ontkent ook ting van bepaalde erkende belangen, zonder (lat daaruit een overheersen de positie van die belangen voort vloeit. (Van onze Haagse correspondent) Het bericht van het Amerikaanse te scheppen tegen mogelijke aantas- persbureau UPI over een toezegging van Amerika om hulp vai de Zeven de Vloot te verlenen bij een snelle (eventueel versnelde) evacuatie van Nccerlanders van Nieuw-Guinea heeft in diplomatiek en politiek Den Haag gisteravond grote beroering ge- Drie organen [bracht. Een woordvoerder van het ministe rie van Buitenlandse Zaken herhaal de vanochtend, wat hij ons gister middag reeds had gezegd: „Het be richt is van alle grond ontbloot". In deze statuten „nieuwste stijl" zijn drie organen; het Algemeen Be stuur, het Dagelijks Bestuur en de Raad van Afgevaardigden. Het Algemeen Bestuur is belast met de algemene leiding van de Stichting V.V.V. Het bestaat uit een voorzitter, voortkomende uit de do nateurs. Bij voorkeur moet het iemand zijn, die geen belang bij het vreemdelingenverkeer heeft. Verder hebben in het Algemeen Bestuur zitting een vertegenwoordi ger van de gemeente Noordwijk, een lid-vertegenwoordiger van elk der fi nancierende organisaties en tenmin ste vier en ten hoogste tien leden van verschillende categorieën van donateurs, t.w. de grootste hotelbe- drtjven, de andere bedrijven in de horecasector, verhuurders van hui zen en kamers, exploitanten van kampeer- en bungalowbedryven, ambachtelijke ondernemers, nering doende ondernemers, kwekers van en groothandelaars in bloemen en bloembollen, en sport en cultuur. Naast de donateurs staan de Verbonden Organisaties uit het plaatselijk economisch en maat schappelijk leven. Deze zijn verte genwoordigd in de Raad van Afge vaardigden. Als een dergelijke orga- Het hoofd van de Amerikaanse voorlichtingsdienst, mevrouw Patricia van Delden. die gisteren verklaarde ..paf te staan", heeft zich onmiddel lijk met Washington in verbinding gesteld voor eventuele toelichting. Het antwoord, dat zij ons vanoch tend voorlas, luidde: „Wij kennen geen basis, waarop dit verhaal kan steunen". Mevrouw Van Delden merkte zelf nog op. dat er voor hulp van de Zevende Vloot geen enkele aanleiding is. „Er is geen noodtoestand en hulp van de vloot voor evacuatie lijkt me minder geslaagd dan bijvoorbeeld hulp van vliegtuigen", zei zij. Het is echter merkwaardig, dat een Londense correspondent van het Het Vrije Volk een bericht, dat gróte overeenkomst vertoont met dat van UPI aan zijn blad heeft gezonden, dat vanochtend groot opgemaakt en met foto's geillustreerd op de voorpa gina was opgenomen. Ook een woordvoerder van het mi nisterie van Binnenlandse Zaken Gisteravond omstreeks half acht is een bromfietser uit Hlllegom, die ver moedelijk onder invloed van alcohol verkeerde, in het Langeveld te Noord wijk, nabij de „Duinrand" op een groep Duitse kinderen ingereden. Eerst ramde de jongeman, die slingerend over de weg bromde, bijna een viertal voetgangers. Deze stonden naast en op de berm van de weg, doch ontkwamen ternauwernood aan een botsing. Vervolgens reed de bromfietser pardoes op een groep Duitse kinderen in, die in „De Witte Raaf" hun vakantie doorbrachten. Zij werden als het ware van de weg geveegd. Drie van de kinderen bleven liggen. Zij liepen verschillende verwondingen op, doch gelukkig geen van allen ernstig. De Hillegommer zelf sloeg over de kop. Hy liep een bebloed hoofd en een hersenschudding op. Nederlands Nieuw-Guinea ressorteert onder dit ministerie verklaarde ons desgevraagd, dat op dit ministerie evenmin iets bekend is omtrent de docr het persbureau genoemde feiten. De rechtbank in Rotterdam heeft vanmorgen een 32-jarige Rotterdamse groentehandelaar wegens gifmoord op zjjn echtgenote (30) veroordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf met af trek van het voorarrest. De moord werd op 18 oktober J.l. gepleegd door het toedienen van het zeer snel werkende landbouwvergif parathion in de koffie van de vrouw. Zij overleed enkele uren daarna. Aanleiding voor de groentehandelaar4 tot het misdrijf was zijn langdurige verhouding met het vroegere dienst meisje van het gezin, een 18-jarig meisje uit het Betuwse Buren, voor wie hij zich van zijn vrouw wilde ontdoen. In een zeer uitvoerige motivering van het vonnis zei de president van de strafkamer, mr. A. R Jolles, van morgen. dat voor de rechtbank vast stond dat de groentehandelaar de vrouw in koelen bloede heeft ver moord. Maar bij de bepaling van de straf de officier van Justitie, mr. H. van Buuren, had levenslang ge- eist is rekening gehouden met het in een psychiatrisch rapport geschet ste neurotische, infantiele en onvol wassen karakter van de dader. Ook heeft de rechtbank de „aanzienlijke rol. die het meisje („Willy") in de keten van tragische gebeurtenissen heeft gespeeld" in aanmerking ge nomen. „Het meisje heeft voortdu rend een krachtige druk op hem uit geoefend", zo staat in de motivering. Hetzelfde argument was tijdens de zitting gebruikt door de verdediger, mr. A. F. A. van Velzen. die bij de de uitspraak overigens niet aanwezig was. De t.ydens de behandeling door de groentehandelaar aangevoerde nieuwe verklaring, dat zijn vrouw op het laatste moment beseft heeft dat de koffie was vermengd en desondanks de kop heeft leeggedronken omdat het leven voor haar toch geen waarde meer had, werd door de rechtbank als ongeloofwaardig verworpen. Jaloezie (Van onze t.v.-medewerker) Het KRO-programma ging ons eerst pakken, toen de Rhodesia-film op het scherm verscheen. Men kent langzamerhand de goede techniek, men kent ook de veelzijdige benade ring, die eenzijdigheid niet uitsluit. We geloven graag, dat de Engelsen daar hun soms geslepen, soms botte hypocrisie tentoonspreiden, maar we willen ons dat niet laten zeggen door een ploeg Duitsers, die als kolonisa toren nu niet zo'n erg voortreffelijke reputatie hadden en alles wat ze be zaten, hebben verspeeld. Hier was zeker aanleiding geweest voor Henk Neumann een geheel eigen script op te zetten, dat had ons meer vertrou wen geschonken. Wij wisten als leken nu niet precies, wat we aan het com mentaar hadden, in hoeverre dit door Duitse jaloezie was beïnvloed. Jaloezie was de rem op de vol einding van het zo argeloos onder nomen sociale avontuurtje, dat Loudi Nijhoff tot leven bracht en dat uit de spitse geest van de onvergetelijke Engelse schrijfster Katherine Mans- field ontsprong. Bij elk vertelseltje, dat op de t.v. gebracht wordt, houden we al bij voorbaat ons hart vast, maar gisteren bleek ons weer eens, dat die vrees zich ten onrechte had gemanifesteerd. Het was meesterlijk, boeiend en fijn, dit verhaal, na een halve eeuw nog springlevend. Hier mee is nog lang niet alles van de uitzending gezegd. Daar was om te beginnen nog het Kerkeraadse har- moniefeest, waarvan de kwaliteit achteruit zou gaan. maar het raffi nement in de presentatie stygt. Jachtige muziek met zwaaiende en draaiende jufjes wonnen het van de serieuze beoefenaren. Men moet zich niet voorstellen in welk een adem benemende manifestaties een corso of een 3 oktoberfeest zou ontaarden als we dit „Amerikanisme" zouden overnemen. Van de „3-klank" zullen we geen kwaad zeggen, hoewel er niet veel goeds op kan overschieten. Het Duit se filmpje was een nogal brutale re clamestunt, verpakt in wat onzin. Aalmoezenier Groenendijk was onge woon fel in zyn aanval op de wo- ningpolitiek, over de verzuiling (ker kelijke proeftuintjes). Hij kwam via de ellende en honger in de wereld op de techniek, waarin hij heilzame saccementele trekken ontdekte. Een moderne, gedurfde aanpak, een op- frisser aan het slot. Advertentie Jij de Koog op Jarige Duitse pater J. Mertinger (Beleren) bij het zwemmen ln de Noordzee verdronken. Zijn stof BINNENLAND Texel Is de 32- Schweihofer uit felijk overschot werd gistermiddag om half vijf op het strand aangetroffen. De geestelijke bracht zijn vakantie door in Castrlcum en was voor een dagje naar Texel gegaan. Gistermiddag ls een 53-jarige Duitse badgast, de heer O. F. Nuz uit Bielefeld (Duitsland), in zee verdron ken. Het stoffelijk overschot spoelde omstreeks 6 uur op het strand aan Het slachtoffer logeerde met zijn 15-jarige dochter ln Helloo bv) een familielid. De 58-Jarlge chauffeur van het Amsterdamse Gemeente Vervoerbedrijf A. van Splunter ls gistermiddag door een bus van dit bedrijf aangereden en om het leven gekomen. Het ongeluk gebeurde nabij de centrale garage aan de Jan Tooropstraat. De heer Van Splunter had zich Juist bij de portier gemeld en wilde naar de garage lopen, toen een bus hem aanreed. De 48-Jarige motorrijder H. C. Bank uit Heemstede is gisteravond om het leven gekomen, toen hij op een nlet-bevelligde overw -g in de Sonde- renweg ln Aalten door een trein werd gegrepen. De echtgenote van de heer Bank. die op de dv gewond neden een bepaalde gri1HaaksbergYeweg het achtjarige jongetje de extra bydrage by particuliere be- xerbraak gegrepen cloor een bestel- op de duo zat. werd zwaar Automobilisten vonden gisteren ln een sloot langs de rijksweg Boxtel- Eindhoven een zwaar geschadigde auto. Een van de twee Inzittenden, de 22-Jarige P. de Ley uit Breda, was dood. De bestuurder, een 21-Jarlge Bre- danaar was ernstig gewond. HIJ ls overgebracht naar een ziekenhuis ln Eindhoven. De auto bleek het eigen dom te zijn van de Bredase arts B. Urlings. Het tweetal had ln de nacht van zondag op maandag de wagen ge stolen. In het ziekenhuis St.-Annadal te Maastricht ls gisteravond overleden mevrouw Drlessen uit Blitterswljck. De door de 18-Jarlge Verstraeten, eveneens uit Blitterswljck bestuurde auto, waarin zij zat. was enkele uren tevoren op de hoofdverkeersweg tussen Roermond en Maastricht ter hoogte van het vliegveld Beek geslipt en over de kop geslagen. De bestuurder werd zwaar gewond. BUITENLAND President Kennedy heeft gisteren aanvullende kredieten van ln het ge heel 80 miljoen dollar gevraagd voor hulp aan onderontwikkelde gebieden, in het bijzonder in Latijns-Amerlka. Volgens een bekendmaking van het Witte Huls zijn de extra-kredieten no dig met het oog op het succes van de hulp van de VS op het gebied van de hulsvesting. In Washington zal op 27 en 28 september een belangrijke conferentie worden gehouden over het misbruik van verdovende middelen en medicij nen. President Kennedy zal de bij eenkomst openen, die zal worden bij- De Amerikaanse nazl-partljlelder George Lincoln Rockwell ls Groot- Brlttannlë binnengekomen ondanks 'n vorige week aan de Immigratiedienst gegeven order geen Internationale nazi's of fascisten toe te laten, aldus een mededeling van het Britse minis terie van Binnenlandse Zaken, dat thans nagaat of er maatregelen moe ten worden genomen. Nadat ln de afgelopen weken rondom West-Berlijn alle muren zijn versterkt, nieuwe stukken muur zijn opgericht en tankversperringen, loop graven en versperrlngsstroken zijn aan gelegd, zijn dit weekeinde talrijke groepen arbeiders begonnen nieuwe firlkkeldraadlinics op te richten. Ook outer uit officieren van de Oostdultse grenspolitie bestaande groepen werken daaraan. In Bonn zijn gisteren deskundi gen uit 43 landen bijeengekomen om onder auspiciën van de Verenigde Na ties de beginselen vast te leggen voor het tekenen van een nieuwe wereld kaart. De economische en sociale raad van de VN had alle leden van de we reld-organisatie uitgenodigd. O.m. de communistische landen hebben op de uitnodiging niet gereageerd communistische wereldjeugdfestlval ln Helsinki, bleken 37 leden van de Oostdultse afvaardiging en van de be manning van het Oostdultse logles- schip „Volkerenvrlendschap" te ont breken. Een zeventiental „vermisten" zou reeds ln West-Berlijn of de Bonds republiek zijn aangekomen. De naar schatting 50.000 duiven die ln West-Berlijn huizen, worden vandaag uitgeroeid, omdat zij een ge- •aar voor de volksgezondheid worden De stoffelijke resten worden de veelzijdige voeding Krachtige Kost voor het Kind! VOOK HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Event, act. 18.20 Pianospel: lichte muz. 18.30 Ko- perork.: popul. blaasmuz. 19.00 Paris vous parle. gesproken brief uit Parijs. 19 05 Bel cahto. 20.00 Nws 20.05 Dls- colaria. 20 50 Nederland - luchtvaart- land, klankb. (II). 21.10 Metropole ork. en zangsolist 121.40 Instrum. licht kwintet 21.55 Zang en plano: moderne liederen. 22.30 Nws 22.40 Act. 23.00 Hedendaagse Amerikaanse kamermuz. 2325 Moderne muz. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 18.00 V. d. Jeugd. 18.20 Licht ork. met solisten. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Lichte gram. 20.25 Brabants ork. en soliste, moderne en klassieke muz 21.20 Zang en piano. 21.55 De Zilverfluit, lichte progr. 22.15 22 25 Boekbespr. 22.40 Kamerorkest en solist: klass. en moderne muz. 23.25 Klass. orgelmuz. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 19.30 Internationaal agrarisch nieuws. 20.00 Journaal. 20.20 Zendtijd politieke partijen: Uitzending van de VVD. AVRO: 20.30 Praat eerst eens met Lemalre, progr. rond deze compo nist-pianist. 21.05-22.30 Telefoon voor U. komedie. VOOR WOENSDAG 6 AUGUSTUS. Hilversum I (402 m.). VARA: 7.0o Nieuws. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.20 Socialistisch strijd lied. 7 23 Lichte ochtendklanken (gr.). (Om 7.30 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nieuws en 6O0iali®tisch strijdlied. 8 18 Lichte grammofoonmuziek. 8.30 Verkeerswenken. 8.35 Voor de kinde ren. 8.55 Wat eten wij vandaag?, praat je. 9.00 Ochtendgymnastiek voor de 10 00 Religie en cultuur, lezing (III). VARA: 10.20 Lichte grammofoonmu ziek. 11.00 El Rev que rabió, Spaanse operette (gr.). 12.00 Dansorkest en zangsolisten. 12.30 Mededelingen ten behoeve van land- en tuinbouw 12.33 Voor het platteland. 12.38 Licht en semble. 13.00 Nieuws 13.15 Lichte grammofoonmuziek 13 45 Gesproken portret 14.00 Historische opnamen (gT.): Klassieke muziek. 14.45 Oude muziek ((gr.). 15.00 Op reis door de wereld, lezing. 15.10 Voor de Jeugd. 10.30 Orgel en zang. 17.00 Wegwijzer, tips voor vakantie en snipperdagen. 17.50 Regeringsuitzending: Neder lands Nieuw-Guinea, door drs. C. S. I. J. Lagerberg. VARA: 18.00 Nws. en commentaar. 18 25 Actualiteiten. 18.30 R.V.U.: Van Bach tot Boulez - VIII, door Hans Citroen. 19.00 Voor de kin deren. 19 10 Instrumentaal trio: Jazz muziek. VPRO.: 19.30 Voor de Jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Operette muziek. 20 35 Meeuwen boven Sorren to. hoorspel. 22 20 Sport halverwege. 22 30 Nieuws 22 40 Bariton en piano: Napolitaanse liederen 23.15 Jazzmaga- zlne. 23.5524.00 Nieuw6. Hilversum II, 298 m. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Gewijde nvuziek. 7.30 Lichte grammofoonmuz. 7 50 Meditatie. 8.00 Nieuws 8.15 Ra diokrant. 8.35 Grammofoon muz. 8.50 Walsmuziek (gr.). 9.00 Voor de zie ken. 9.35 Grammofoonmuz9.40 Voor de vrouw. 10.10 Grammofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Geestelijke liederen, 11.10 Moderne muziek (gr.). 12.00 Licht orkest en solisten. 12.30 Mededelingen ten behoeve van land en tuinbouw. 12 33 Meisjeskoor en instrumentaal kwintet. 12.53 Grammo foonmuziek. 13.45 Klassieke (gr.) 15.15 Vrije tijd wel besteed! 15.30 In strumentaal trio. 16 00 Voor de Jeugd. 17.20 Instrumentaal kwartet: lichte muziek. 17.40 Beursberichten. 17.45 Latijns-Amerikaans orkest. NCRV :18.10 Gemengd koor. 18.30 Het Spectrum, lezingen. 18.45 Meisjes koor ((gr.). 19.00 Nieuws en wèer- praatje. 19.10 Leger des Hellsmuzlek (gr.). 19.30 Radiokrant. 19.50 Instru- Aan groepen Noorse. Nederlandse, Deense. Duitse. Oostenrijkse, Engelse en Noordamerikaanse deelnemers van het (communistische) wereldjeugd- festival in Helsinki is gisteravond verboden deel te nemen aan een anti-atoombommars. omdat zij door de permanente commissie van het festival verboden spandoeken bij zich hadden. Op deze doeken stond: „Stop de proeven in Oost en West" en „Kernproeven zijn proeven op het mensdom". De mars vormde een slotceremonie van het festival. Ongeveer twintig duizend mensen namen er aan deel. In Moskou heeft de politie gister avond een spandoek in beslag ge nomen, waarmee drie Japanse stu denten op het Rode Plein demon streerden tegen hervatting van de atoomproeven door de Sowjet-Unie. De studenten moesten hun demon stratie beëindigen en verlieten later het plein. DINSDAG Hogewoerd 175: Dienstvergaderlng van Jehovah's getuigen. 7.25 uur n.m. WOENSDAG Beestenmarkt: Openluchtsamenkomst Volle evang. zending. 7.45 uur n.m. Pieterskerk: Avondstilte te 7.30 uur n.m. DONDERDAG Hogewoerd 175: Dienstvergaderlng van Jehovah's getuigen. 7.25 uur n.m. ZATERDAG Doopsgez.kerk. Adventkerk, bij belstudie. 10 tot 11 uur vm. prediking 11-12 uur vm. Voorganger dhr J. Voerman. ZONDAG 175. Wachttorenstudie Hogewoerd Jehovah's Getuigen. 4.30 en 6.30 uur nm. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen 10.30 uur vm. TENTOONSTELLINGEN Dag 10-4 uur .zondag Lakenhal: Tentoonstelling „Het tul penmotief ln de Turkse kunst". Werk dagen 10-4 uur; zond. 1-4 uur (tot 20 augustus). Zaak-Soblen Democraat iu VS boos op El Al De Amerikaanse Democratische afgevaardigde Francis Walter heeft gisteren de minister van Buitenlandse Zaken Dean Rusk gevraagd, de lan dingsrechten van de Israëlische lucht vaartmaatschappij El Al in te trek ken, „als zij meewerkt aan het kom- plot om de spion Robert Soblen te bevrijden". Zoals bekend wil de El Al op last van de Israëlische regering Soblen niet van Londen naar de V.S. brengen, zoals de Britse autoriteiten hebben bevolen. Walter herinnerde er aan, dat en kele jaren geleden het Poolse passa giersschip „Batory" een verbod kreeg om in Amerikaanse havens aan te leggen, nadat de Russische agent wonine van 50 op 75 gulden per I auto. toen hi) met zijn lletsje de weg gewojnd door zijn broer Robert als j geacht De stoffelijke resten worden ^^"■1'»"»' Jaar gebracht, bil woningwetwonin- overstag. Het knaapje aas op elag minister tan Justitie en een aantal verast ln bet dierencrematorium van Gerharf Eislei aan boordI van dit f -f- Vn/TAL ica I rinnri I vooraanstaande geleerden. I het stadsdeel. schip uit de V.S. was ontkomen. gen van 100 op 150 gulden. Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van maandag, dag. van 10-4 uur (zondag 1-4 uur). Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie, v. d. Werfpark 1; tentoonstelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feest dagen 2-4 uur. Rllksmuseum voor Volkenkunde: Dag 10-5 uur zondag 1-5 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Naar wijder horizon" Werkd 10 tot 5 uur; 's zondags 1 tot 5 uur (tot 8 oktober) Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks 10-5 uur. zondag 1-5 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Ten toonstelling „Glas uit de oudheid", (t/m 15 augustus). Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dagelijks 10-4 uur. zondag 1-4 uur. BIOSCOPEN Studio: „Schep vreugde ln het leven". A,l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Iedere mor gen 10.30 uur. behalve zond., „Dik Trom en het circus". Luxor: „The young ones". A.l. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lblo: „De drie dolle tantes". A.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „Europa bij nacht". 18 Jr. Dag. 7 en 9.15 uur; „Doornroosje". A.l. Dag. 2.30 uur. Trianon: „De drie Stooges en Hercu les". A.l Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „Tarzan en de Meerminnen". 14 Jr. Dag. 2.30. 7.15 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donder dagcyclus „Onstuimige driften". Astra Theater - Wassenaar: Maandag en dinsdag 8 uur „Blanke vrouw in de Jungle". 14 Jr. Wo. en do. 8 uur „Morgen zijn zij volwassen". 18 jr. Zondagmiddag en woensdag middag 2.30 uur en bij regenweer ook ma. en do. half drie „Marina". A.l. Avond- en nachtdienst der Apotheken Tot en met vrijdag zijn voor spoed- voor spoedeisende gevallen geopend: Zulder Apotheek. Lammenschansweg 7. tel. 23553. De dienst van apotheek R.' van Breest. Smallenburg te Leiderdorp, wordt eveneens waargenomen door de Zulder Apotheek. Bij geen gehoor van IJ'-» huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. mentaal licht kwintet. 20.10 Hollai Festlv al 1962: Radlophi 1 h armon IschF orkest en groot koor: Moderne mu«! ziek. 20.55 Het komend congres van) de Internationale Raad van ChrlsteA lyke kerken te Amsterdam. 21.15 Klas-P sieke pianomuziek (gr.). 21.45 Cana-I aese volksliederen (gr.i. 22.00 Kant-» tekeningen. 22 15 Saxofoonkwartet^ 22.40 Avondoverdenking22.55 Vocaal ensemble en solisten: oude muziek! 23.5524.00 Nieuws. GRAM.MOFOONPLATENPROGRAMMi DRAADOMROEP (Over de 4e lUn van 18-20 uur) Baby won't you please come hoi.™ (Williams). Hazy Osterwald Sextet;) Jazz me blues (Delaney), ld.; Eval (Prlna). id.; Do you ever think of me! - You were meant for me - Stumbling - Whispering - When you were tulip - Rose Room - Toot Toot Toot- sie - Goodnight Sweetheart - Ja Orkest Jerry Jerome; At the Darktowi strutter's ball (Brooks), Hazy Oster wald Sextet; Gin for Glnny (Arml- tage). Id.; Royal Garden blues (WD llams), ld.; Drèam of me (Sauter), The Kalln Twins; It had to be you (Jo nes), Coleman Hawkins; Keep knockln' (Pemmlman), The Everly Brothers; Ida sweet as apple cider (Munson), Orkest Red Nichols; You mean the world to me (Wolf), The Kalln Twins; I'm yours (Green). Cole man Hawkins; Long time gone (Hart ford), The Everly Brothers; Lazzarella (Modugno), Orkest Roberto del Gado; Mario (Scharfenberger), Margot Es- kens; Maria Marietta (Concilia), Or kest Roberto del Gado: Endlos sind die Straszen (Götz). Die Teddies; Glor gio (Burghard), Orkest Roberto del Gado; Glockenglesser fox (Anka), Erni Bieler; Vola Colomba (Conclna). kest Roberto del Gado; Walkin' to school (Kalin), The Kalln Twins; Mood indigo (Ellington), Orkest Red Nichols; You belong to me (King). Paul Anka; With every breath I take (Robin), Coleman Hawkins; Jumpln' Jack (Bal lard). The Kalln Twins; Maple leaf rag (Joplln), Orkest Red Nichols; Wai ting for you (Anka). Paul Anka; What's the trouble (Davis), Jackie Davis; Ascenseur pour l'échafaud (Da vis), The Miles Davis Quintet. TELEVISIEPROGRAMMA'S. NTS: 15.45 Internationaal Rendez-I vous, muzikale rondreis door vela! landen. KRO 17.00 Voo rde kinderen.! NTS.: 17.3017.40 Internationaal! jeugdjournaal. 20.00 Journaal en weer-1 overzicht. VPRO.: 20 20 Overal, fllmd verslag van de reis die 390 1.. der lands e en Belgische Jongens met| het kampeerschlp Borneo naar Zwe-1 den en Noorwegen maakten. 20.40 De I Drommedaris. een reportage over het W Internationaal Studenten Centrum ln Enkhuizen. 20.55 Zonnige morgen, I eenakter. 21.25 Medische rubriek.! 21.552.40 Documentaire film over Vietnam. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland. BBC Home Service. 330 m. 12.00 Cricket. 12.10 Volksdansen. 12.30 Voor de boeren. 12.55 Weerbe richt. 13 00 Nieuws. 13.10 Klankbeeld. 13.40 Radiokroniek. 14.00 La fille du Tambour, opera. 15 00 Hoorspel 15.30 Cricket. 16.00 Vespers. 16.45 Lezing. 17.00 Voor de Jeugd. 17.55 Weerbericht 18 00 Nieuws. 18,15 In the South-East, regionaal programma. 19.00 Twintig vragen. 19.30 Interview. 20.00 Film muziek. 20.30 Orkestconcert. 21.15 Hoorspel. 22.00 Nieuws. 22.30 Program me over olifanten. 22.59 Weerbericht. 23.00 Nieuws. 23.02: Voordracht. 23.15 23.35 Kamermuziek. Engeland, BBC Light Programme, (1500 en 247 m.). 12.00 Populaire grammofoonmuziek. 12.31 Gevarieerd programma. 13.30 Nieuws. 13.35 Crloketuïtslagen. 13.45 Voor de kleuters. 14.00 Voordracht. 14.15 Zang en gitaar. 14.41 Vragenbe- - antwoording. 15.00 Lichte muziek. 15.31 muziek bij het werk, 16.15 The Dales, dagboek. 16.31 Uitslagen races. 16.35 Grammofoonmuziek voor de Jeugd. 17.00 Gevarieerd programma. 17.31 Amusementsmuziek. 18.33 Sport- overzicht. 18.45 Hoorspel. 19,00 Nieuws en Journaal. 19.25 Sport. 19.31 Geva rieerde muziek. 20.31 Hoorspel. 21.31 Lichte muziek. 22 30 Nieuws, sport en actualiteiten. 22.41 Gevarieerde mu ziek. 23.5524.00 Nieuws. Nordwestdeutsche Rundfunk (309 in.) 12.00 Muziek voor blaasinstrumen ten. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte gram mofoonmuziek. 15.00 Zangrecital 16.00 Svmfonie-orkest en solisten: moderne niuzlek. 17.45 Lichte grammofoonmu- ziek. 19.00 Nieuws. 19.30 Moderne ka mermuziek. 20.50 Lichte orkestmuziek. 21.45 Nieuws. 22.15 Klassieke piano muziek. 23.00 Jazzmuziek. 23.15 Lich te muziek (gr.). 24 00 Nieuws. 0.20 Zi- geunermuzlek. 0.30 Grammofoonmu- Frankryk 3 (280 en 235 ni.). 12.00 Nieuws. l'2.lo Moderne orkest muziek. 13.45 Liobte orkestmuziek (gr.). 14.15 Kamermuziek. 15.05 Klas sieke muziek. 18.30 Klassieke kamer muziek (gr.). 19.00 Nieuws. 19.20 Moderne symfonische muziek (gr.). 20.00 Lichte orkestmuziek. 21.00 Hoor spel. 23.10 Moderne kamermuziek (gr.). 23.5324.00 Nieuws. Brussel (324 en 484 m.). 324 m.; 12.00 Nieuws. 12 03 Lichte grammofoonmuziek. (12.3012.35 Weerbericht). 12.50 Beursberichten. 13.00 Nieuws. 13.15 Kamermuziek. 14.00 Lichte grammofoonmuziek. 14.25 Amusementsmuziek. 15.00 Omroepor kest van Beromünster en zangsoliste: Moderne muziek. 15.45 Omroepkoor. 16.00 Beursberichten. 16.06 Lichte Erammofoonmuz. 17.00 Nieuws. 17.15 ichte muziek. 18.00 Marsmuziek. 18,10 Lekenmoraal en filosofie. 18 30 Voor de soldaten. 18 50 Amusementsmuziek. 19.00 Nieuws. 19 40 Lichte grammo foonmuziek. 20 00 Omroep Variété orkest. 20.30 Lichte grammoföonmuz. 20.45 Klankbeeld. 21.15 Opercttemuz. 22.00 Nieuws. 22.15 Hoornrecital. 22 45 Koorzang en instrumentaal ensemble. 22 55 Nieuws. 23.00—23.15 Voor de zeelleden. 484 m.: 12.28 Lichte grammofoon muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte grammofoonmuziek. 14.03 Lichte gram- mofoonmuz. 15.03 Lichte grammofoon muziek voor de teenagers. 16.08 Lichte frammofoonmuziek. 17.00 Nieuws. 8.30 Moderne jazzmuziek. 19.00 Po pulaire grammofoonmuziek. 19.30 Nieuws. 20.00 Thais, opera. 22.00 We reldnieuws. 22.15 Le concert énigme, 22.55 Nieuws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) lii a ^£-3 Ë5 CN Amsterdam zwaar bew zzw 9 18 22 Den Helder hall bew zzw 13 19 1 Ypenburg Vllsslngen onbewolkt half bew z z 10 14 18 18 14 7 Eelde onweer zw 6 19 34 De Bilt regen z 6 18 10 Twente half oew zw 6 19 2 Eindhoven zwaar bew zzw 6 20 0 Z.-Limburg zwaar bew zw 9 21 1 Helsinki onbewolkt z 2 19 1 Stockholm zwaar bew wzw 2 19 5 Oslo onbewolki w.stil 15 5 Kopenhagei licht bew. O 5 18 0.1 Aberdeen zwaar bgw now 3 14 0.2 Londen licht bew w 12 15 23 Brussel zwaar bew z 8 21 0.2 Luxemburg regen wzw 8 23 3 Parijs regenbui zw 7 26 0 Bordeaux rtgeu wzw 1 26 5 Grenoble licht bew. 11W 3 34 16 Nice onbewolkt n 3 27 0 Berlijn regenbul ZZO 4 21 0.1 Frankfort regen zzw 6 24 8 München geh bew wnw 5 28 0 Ziirlch regen ZZO 2 28 23 Genéve regen wzw 3 32 21 Locarno zwaar bew w.stil 27 23 Wenen onbewoik; ZZO 10 30 0 i n nsbr uri zwaar bew w 4 29 0 Athene •nbewolki n 5 38 0 Rome cnbewolkt w.stil 34 0 Macclo onbewolkt no 2 28 0 Madrid onbewolkt licht bew w.stil 32 0 MallorcL. w.stil 30 0 Lissabon onbewolkt n 7 29 0

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2