Trabert: „We hebben nu Rod La ver nodig!" Sterk maar mat spel Jan Holieman won een set van Lex Karamoy Tennisprofs in Scheveningen Groningen en omgeving gaan van het aardgas profiteren VAN STAVEREN KON HET AAN KOP NIET REDDEN Sportsplinters HOEDER WORDEN... Scheerens ernstig gewond ^Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 3 augustus 1962 Vierde blad no. 30720 gistermiddag op Schiphol arriveerde, Ayala, Segura en Mackay, zij speel den sterk, maar toch wat mat. De Zijl won van BZC (4-3) ;e™ De Zul heeft gisteravond in het 5 kleine zwembad van Bergambacht een verdiende 4-3 overwinning op 03 BZC behaald. Deze wedstrijd was de £3 eerste van de serie nederlaag wed- Hj strijden die de Bergambachtse Zwem- W club ter gelegenheid van het onge- slagen behaalde kampioenschap or- ganiseert. Na de nederlaag tegen de I I Zijl moet zij het nu nog opnemen 4#1 tegen het Haagse Swift, de Polar Baars uit Ede en G.Z.C. uit Gouda. De Kooibewoners, zonder de routi- niers Van Kampen, Roman en de Haas, kwamen in de eerste speeltijd reeds vlug door Hennie Hensing aan Ide leiding 0-1. De Zijl ging door maar toen Hans van der Moolen door de scheidsrechter uit het water werd ge stuurd (waarom wist niemand) was liet Schouten die de B.Z.C. naast De IZijl bracht 1-1. In de tweede periode probeerden de Kooibewoners met snelle aanvallen de B.Z.C.-achterhoede te overrom- 5g< pelen maar het (te) kleine speelveld was voor de Leidenaren een grote Jes hinderpaal. A. Schouten gaf na een goed geno- men strafworp de thuisclub zelfs een 2-1 voorsprong! Even voor het einde van deze speelperiode gelukte het Hensing de I score weer recht te trekken 2-2. k In de derde periode kwam B.Z.C. weer aan de leiding: Schouten pro- M fiteerde van een fout in De Zijl- defensie 3-2. 5|jj De Leidenaars trokken nu fel ten aanval maar konden eerst scoren 1 toen van Soest (B.Z.C.) naar de kant was verwezen. Ton Plezier buitte de numerieke meerderheid uit: 3-3. 1 De vierde periode werd ontsierd door hard spel wat de wedstrijd er niet aantrekkelijker op maakte. De Leidenaars kregen weer een numerieke meerderheid toen Verwaal het water moest verlaten. Het was Hennie Hensing die hiervan gebruik maakte en De Zijl definitief aan de leiding bracht 3-4. KNWU selecteert wegrenners De KNWU heeft voor het wereld kampioenschap op de weg der pro fessionals twaalf renners ingeschre ven, van wie acht in de titelstrijd zullen uitkomen. De voorgeselecteer den zün Piet Damen, Piet van Est, Ab Geldermans, Jo de Haan, Jan Hugens, Jan Janssen, Bas Malie paard, Coen Niesten. Piet Rent meester, Jo de Roo, Michel Stolker en Huub Zilverberg. De Hagenaar Joop Nolten is als derde amateur-sprinter toegevoegd aan de Nederlandse haanploeg voor de komende wereldkampioenschap pen wielrennen. Nolten had met Rob Redeker en Marinus Paul vrijdag en dinsdag j.l. in het olympisch stadion te Amsterdam enkele wedstrijden ge reden. waarbij het drietal qua plaat sing gelijk was geëindigd. Nolten had evenwel de meeste overwinningen behaald. Behalve de reeds aangewezen na tionale kampioen Noppie Koch zul len ook Leen van der Meulen en Martin Wierstra de Nederlandse kleuren verdedigen bij de professio nal stayers in Italië. Cricketcompetitie lste klasse A: HBS -HCC 2, HCC 1—Quick H; VOC—ACC; VR—RW. lste klasse B: HDVS—SCHC; RW 2—Excelsior: Sparta—Haarlem; 2de klasse C: Br. ArmyB.Br. SC: CCG-Antwerp CC: Concordia-HRCC 3de klasse C: Kampong 3LCC; Olympia—CVHW. 3de klasse E: Ajax 2VU 2. (Van onze tennismedewerker) .Natuurlijk" zei ons gister middag op de Mets, Tony Tra- bert, speler en leider van de profs die nog niet zolang ge leden onder de vaandels van Jack Kramer de wereld rond reisden, „natuurlijk zouden we Rod Laver liever vandaag dan morgen in ons midden hebben. Er is hem al een stevig contract aangeboden en hij heeft alleen Dinxperlo - LFC LFC gaat dit weekeinde een bij zonder lange reis ondernemen om de vriendschapsbanden met de ooste lijke eersteklasser Dinxperlo, welke twee jaar geleden tot stand kwamen, verder te verstevigen. In de wedstrijd tegen Dinxperlo komen de Kanaries als volgt in het veld: Van Leeuwen, Bruggeling, H. Sira, Van der Zeeuw. Leo de Jong, G v. d. Heijden, Rietkerken. A. Hey- mans, D. Sira, P. de Jong en H. Hey- mans. Wimbledonkampioen Rod Laver die na zijn zege in het Open Kam pioenschap van Nederland direct is doorgereisd naar Hamburg, plaatste zich gisteren voor de kwartfinales van de Internationale Kampioen schappen van Duitsland door een 6-0 6-1 4-6 6-3 zege op de Italiaan Tacchini. maar zijn handtekening te zetten!" Trabert vervolgde: „We spelen nu al wat jaren met en tegen el kaar en ook al blijft, voor ons zeker zo goed als voor het pu bliek, de „glorious uncertainty of the game" bestaan vandaag win je van een collega die je gis teren nog van de baan veegde een frisse, nieuwe speler, vooral dus een Laver, die voor ons profs de top van de amateurs vertegen woordigt zou toch een extra-prik kel zijn je beste beentje voor te zetten. Begrijp me goed, vechten voor een zege, zeg zakelijk voor mijn part, vechten voor de centen, doen we altijd, maar bij alle za kelijkheid komt dan de wil boven juist Laver te kloppen, om te to nen dat je als prof nog boven de top-amateurs staat. Dat dit zo is kujit U gerust van me aannemen. Op het ogenblik kan alleen Laver, misschien Emerson en Krishnan, aansluiting bij ons krijgen. Heus, ik zeg dit niet om mezelf op de borst te slaan. Het is zo. Voor de een is de periode van acclemati- seren kort, voor de ander wat lan ger. Dat hangt van het talent af en van de mentale conditie. La ver zou bij ons aanvankelijk meer nederlagen lijden, dan hij in de afgelopen twee jaren gewend is, maar zijn aanpassingsperiode zou kort zijn". Tot zover Tony Trabert. Wie gistermiddag de profs in actie heeft gezien en wie in staat is een vergelykingt treffen met de verrich ting van het crème de la crème van de amateurs in Hilversum bij de In ternationale kampioenschappen van Nederland, die zal het wel met Tra bert eens zijn. Niet alleen overigens met de bewering van de Wimbledon kampioen 1953, dat er nog een af stand bestaat tussen de profs en de top-amateurs, maar óók dat de profs best wat nieuw bloed kunnen gebrui ken. Cooper, Anderson, Trabert, deze speelde gisteren i.p.v. Hoad, die eerst Cooper begon tegen Anderson. Zijn service imponeerde, in vloeiende stijl geslagen en zeer zuiver. Anderson was meteen in het defensief. Met 63 ging de eerste set naar Cooper. In de tweede set bleef „Valentino" Cooper Valentino vanwege zijn knappe gezicht de toon aangeven. Zijn service bleef Anderson in de defensie drukken en met zijn wat mechanische, strakke forehands en backhands gaf hij Anderson geen kansen op een netaanval. Wel kon deze door goed manoeuvreren tot 22 by blijven, maar toen ging Coo per onweerstaanbaar en zonder par don door naar de zege. Twee match- punten deed Anderson nog teniet bij 53. Op het derde matchpunt ging de lob van Anderson tegen de aldoor aanvallende Cooper en centimeters buiten de achterlijn, 63 voor Coo per. Sterk spel Ayala, de Chileen, verraste met sterk spel tegen Trabert. Wat is hij vooruit gegaan in het prof-milieu. De service b.v., vroeger al hard, is nog harder geworden en, dat is belang rijker, zuiverder. Trabert moest een flink aantal aces accepteren. Na tuurlijk werd de Wimbledon-kampi- oen 1955 niet „ontclassed", maar Ayala was toch voelbaar de sterkere speler, althans in deze ontmoeting. Zijn „looping-forehands" waren zeer gevaarlijk en hij speelde bijzonder soepel. Trabert daarentegen is, vergeleken bij zijn optreden in Noordwijk vorig jaar. opvallend trager geworden. De dropshots van Ayala het zou in teressant zijn Ayala en Krishnan tegen elkaar aan het werk te zien lieten hem herhaaldelijk kansloos. Met twee dubbele fouten verloor Trabert de eerste set. 4 voor Aya la, en in de tweede set was de laat ste, na een service-volley bombarde ment van Trabert stoicijns over zich heen te hebben laten gaan, onbe twist de sterkste. Op 25 en op Tra - berts service gaven op maat gesne den backhandpassings de Chileen LUIS AYALA zege op Trabert 040. Een laatste offensief van Tra bert gaf nog 1540 en 3040, maar toen faalde de Wimbledon-kampioen 1955 met zijn sterkste slag, de back hand, en met 62 had Ayala een verrassende, maar evenzo verdiende zege binnen! Trabert revancheerde zich voor zijn nederlaag in het dubbelspel. Met Cooper gaf hij Segura en Mackay Little Pancho is toch echt meer een enkelspeler met 63, 62, geen voet aan de grond. Mackay was in deze dubbel absoluut de minste van de vier! Veertien gemeenten in Groningen en Drente zullen straks via het gas bedrijf in Groningen kunnen profi teren van het goedkope aardgas, als de leden van diverse gemeenteraden en gedeputeerde staten van Gronin gen en Drente akkoord gaan met de plannen, die door de directeur van het gemeentelijk Gasbedrijf in Gro ningen, ir. D. J. Adriaanse, zijn uit gewerkt. Twaalf van deze gemeenten ken nen nog geen algemene gasvoorzie- ning. Ze liggen ten westen en ten zuiden van de stad Groningen. Zij zullen nu met Groningen en Haren, als één lichaam, de gemeen- schappelyke Gasvoorziening Drente- Groningen, aardgas inkopen. Hier door wordt de prijs ,naar de mening van deskundigen, in niet onbelang rijke mate gedrukt. Het net van gas leidingen. dat zal moeten worden aangelegd, vraagt 'n investering van ruim f. 6 miljoen. Er is 96 km aan transportleiding nodig, zo heeft ir. Adriaanse met zyn staf uitgerekend. Door de Gemeenschappelijke Gas- voorzienlng Drente-Groningen kan niet alleen goedkoper aardgas wor den gekocht, maar worden ook tal van andere kosten gedrukt. De deelnemende gemeenten kunnen één gasfittersdienst instellen, de op leiding van personeel komt in een hand, gespecialiseerde krachten ne men het toezicht en de voorlichting aan het publiek op zich, reparaties kunnen centraal op het gasbedrijf in Groningen worden verricht en verder zullen al de kleinste deelnemende ge- Na relletjes in Helsinki KEKKONEN naar JEUGDFESTIVAL President Kekkonen van Finland heeft een van de bijeenkomsten van het (communistische) wereld-jeugd- festlval in Helsinki bezocht als blijk van „zijn spijt over het gedrag van onverantwoordelijke jeugdige krin gen in de hoofdstad". De president noemde dit gedrag „beschamend". In de afgelopen dagen is het in de Finse hoofdstad enige malen tot be togingen gekomen, waarbij auto's met deelnemers aan het festival werden aangevallen. President Kekkonen zei, dat hy oorspronkelijk niet van plan was ge weest een bezoek aan het festival te brengen. Hij heeft nu echter een muziekuitvoering bijgewoond, die gis teravond door Hongaarse deelnemers werd gegeven. Advertentie Open Leidse kampioenschappen Nederland is door een 5-4 ne derlaag tegen Oostenrijk op de ne gende en laatste plaats geëindigd in het toernooi om het Europees golf- kampioenschap voor jongens te Kre- feld. Jan Holleman heeft gisteren als eerste in de Open Leidse kampioen schappen een set afgesnoept van Lex Karamoy. Na in de eerste set eerst door Karamoy naar een 1-3 achter stand te zyn gemanoeuvreerd, kreeg Holleman de beloning voor zijn on vermoeibaar werken. Karamoy ging het wat rustig aan doen en dat kost te de kleine, lenige en nog altijd kataehtig snel reagerende Thor-RVV speler de set met 6-8. In de tweede en derde set echter was hij onge naakbaar, 6-0, 6-1. In deze vorm spelend, is het voor ons een uitgemaakte zaak wie zondag a.s. de eerste plaats in het H.E. A voor zich zal opeisen, Lex Karamoy! J. Koerts en Huizinga streden een vinnige kamp. J. Koerts schreef de eerste set op zijn naam dankzij zijn vastheid op de drive. 6—2. Huizinga had uit het verloop van dit set echter lering getrokken. Hoger tempo, meer risico nemen en als het even kan naar het net, dat was duidelijk zijn spelplan voor de tweede set. Het luk te allemaal. Koerts werd zo opge jaagd dat zijn defensief spel van „be keken retourneren" afzakte naar „al les terug". Huizinga won vlot, 61, 60! Een verdienstelijke zege bracht verder H. Neijeboer op v. As, 64, 6—2. Het spel in het achterveld was bij Nijeboer beter verzorgd, solider dan bij Van As. „Afbraak" Bij de dames won mevr. Baars Wienese met 'n 60, 6—1 voor mej. Okker dat er zijn mocht. Toch is het afbraak-tennis dat onze nationale kampioene speelt. Goed lopen, alle ballen risicoloos terugwerken over het net en dan maar wachten op de fouten van de tegenstandster. Neen, dan zien we liever wat forse mis sers! Veel interessanter om naar te kijken was het duel tussen mevr. Puf kus en mej. Versnel. Laatstge noemde speelster durft tenminste, ook op kritieke momenten, het net te zoeken Zij mist nog de nodige con trole, maar met een gerichte, inten sieve training, kan zij het. althans In ons nationale milieu, nog een eind brengen. De gebroeders A. en B. Lim speel den in het H.D. A een uitgekookt partijtje tegen het toch waarlijk niet kinderachtige duo Baard-Veentjer, 62, 75 voor de Lim-brothers. In het D.E. B boekte Marjan Wie- riks door pittig volhouden een keu rige zege op mej. Noordhoek Hegt, 36, 62, 86. Dat deed ook Olt- huis, 64. 46. 63, tegen de goed lopende, goed kijken en slim plaat sende W. Schalks. Uitslagen H.E. AKoertsHuizinga 26 6—1, 6—0. Dominicus—Coebergh 7—5, 63; Nijeboerv. As 64, 62; v. d. Kwast—Copper 5—7, 6—1, 6—1. Okker—Baars—Wienese 06. 1—6; PufkesVersnel 6—2, 108; Ridder hof Seven—mej. v. d. Hagen 6—3, 63; mevr. v. Rjjnmej. Jansen 6—3. 6—2. H.D. A: Lim—LimBaardVeen- tjer 62, 75; DekkerKoenOer- lemans—v. Dongen 61, 61. HE. B: MaderaNoordman 6—3. 6—0. H.E. C: Pufkus—P. Metz 6—8, 6—1, 62; F H. OlthuisSchalks 64. 4—6. 6—3. D.E. B: mej. Wieriksmej. Noord- hoek Hegt 3—6. 6—2, 8—6; mej. A. Dekker—mej. Suurbeek 61. 60; mej. de Jongmevr. Haren 61, 6—2. mevr Davidmej. de Jager 5—7, 6—2, 6—4 en 1—4. Hollandiceek II (Van onze zeilmedewerker) Wel zelden zal het IJsselmeer zulk een groot veld in de Flying Dutchmanklasse zien als tijdens de Hollandweek II. Er zijn niet minder dan 58 deelnemers inge schreven. Op deze eerste dag kwamen nog niet alle inge schrevenen aan de start, doch in het weekeinde zal het een „gedrang" van belang worden. De eerste wedstrijd van gisteren is een geduchte tegenvaller geworden voor de Braa: -.emermeer-zeiler J. van Staveren, die wel enkele malen het grote veld aanvoerde, doch door de schiftende wind geen kans zag zijn positie te handhaven. Bart Kraan kon helemaal niet op gang komen en vertoefde vrijwel steeds achter de grote kopgroep. Bouw van Wijk, die nog niet geheel op dreef is in zijn nieuwe boot, kwam uiteindelijk met een achtste plaats nog niet zo slecht voor de dag. De race werd gewonnen door de Canadees P. Henderson, die z'ch ook al op Loosdrecht had on derscheiden. De Hongaar Dominek, die geruime tijd achter de Oostenrij ker Ch. Ludwig aan kop had gelegen werd tenslotte naar de vijfde plaats teruggewezen. Jan Bol kwam na Van Staveren als vierde binnen. Meer dan dertig deelnemers telde de Finnjollenklasse. Hier onderschei- de zich H. F. v. d. Rest, die gedurende de gehele wedstrijd de leiding had en op fraaie wijze "won vóór A. van Gel- der. T. Vries en de Belg G. Lachap- pelle. I De vrijheidsklasse telde twintig deelnemers, van wie L. Willemsen de eerste race,won. In de Pampusklasse zegevierde Henk de Ruyter, die zijn afscheid in deze klasse met een zege in het eindklassement hoopt te vie ren. Uitslagen De uitslagen van de eerste dag lui den: FLying Dutchmanklasse: 1. P. Hen derson (Canada), 2. Ch. Ludwig (D), 3. J. van Staveren, 4. J. Bol, 5. J. Dominek (Hong.), 6 F. Kamerling, 7. U. de Vries, 8. B. van Wijk, 9. O. G. Steegstra, 10. E. Riedl (Oost. Hornetklasse: 1. G. Cowell (Colm Y.C.), 2. D. Nagtegaal, 3. T. Telle- I gen. Xerxes heeft als trainer aange trokken de Zuidslaaf Bernard Vido- vic. Hy heeft Vitesse geoefend en was daarvoor in dienst van MW. Vi- dovic, een vriend van T'-pi Gruber, is zelf een bekend voetballer geweest. Hij had in Arnhem de bijnaam van de „voetbalprofessor". De Amsterdamse eredivisie-vol leybalclub en landskampioen MVC— Reva heeft opgehouden te bestaan. Er waren enkele rmr'.ykheden ge rezen tussen de spelers, wat voor Hans Jansen aanleiding was naar AMJV over te gaan en voor Hidde van der Ploeg met volleyballen te stoppen. Daar aanvoerder Hans Maas hetzelfde besluit nam, hield men te weinig leden over om een team op de been te brengen. Pampusklasse: 1. H. J. de Ruyter, 2. P. L. de Zwart, 3. L. de Zwart, 4. H. van Essen, 5. J. sytema. Vrijheidsklasse: 1. L. Willemsen, 2 H. Schmitz Jr., 3. Th. U. Stas, 4 G. A. Greidanus, 5. M. Molenaar Finnjollenklasse: 1 H. F. v. d. Rest, 2. A. van Gelder. 3 T. Vries, 4. G. Lachappelle (België). 5. G. Lau- tenschütz. Olympiajollenklasse: 1. N. Keyzer, 2. G. W. Stellingwerf, 3. D. de Ruyter, 4. K. F. Jansen, 5. F. Kroon meenten van de modernste hulpmid delen bij de administratie kunnen profiteren. Het is mogelijk, dat nog meer gemeenten aan het nieuwe lichaam zullen deelnemen. Ook in de gemeente Groningen wordt het gas goedkoper. Het duurt nog wel even voor het zover is, maar dat de prijs van het gas zal dalen staat als een paal boven water. De nieuw te bouwen stadswijken in Gro ningen zullen nl. niet van stadsgas msar van het veel goedkopere pure aardgas worden voorzien. In een la ter stadium wordt ook in de bestaan de nieuwe stadswijken op aardgas overgegaan. Dit betekent goedkoper gas voor elke stadsbewoner. „Want", zo zegt wethouder J. de Wilde, „twee prijzen voor gas in één gemeente zou te gek zijn. Wij bepalen daarom één gasprijs, die door het goedkopere aardgas uiteraard lager komt te lig gen dan de huidige prijs van het stadsgas". Werkloosheid in VS sterk gedaald De Amerikaanse minister van Ar beid, Arthur Goldberg, heeft bekend gemaakt, dat in Juli de werkloosheid in de Verenigde Staten tot de gering ste omvang sedert twee jaar is ge daald. Het aantal werklozen ver minderde met 445.000 tot 4.018.000. Dii aantal is 5.3 procent van de werkende bevolking tegen 5,5 procent in juni en 5,4 procent in mei. Het nieuwe werklozencijfer is het laagste sedert mei 1960, toen het percentage tot 5,1 procent was ge daald. Het hoogtepunt der werkloos heid werd in mei 1961 bereikt met een percentage van 7 procent der werkende bevolking. Dit is de titel van het nieuwe boek van Dr. W. de Kok. Alles over zwangerschap, geboorte, babyverzorging en kleuter opvoeding. Dit waardevolle boek (184 pagina's in fraaie omslag) krijgt U ten geschenke bij aanschaffing van een BABYSET DE LUXE -4 Hobday stevig aan de leiding (Van onze zeilmedewerker) In de strijd om het wereldkam pioenschap in de Hornetklasse, die gisteren op het IJsselmeer werd voortgezet, is in de tweede race een fel gevecht geleverd tussen de win naar van de eerste wedstrijd, de Engelsman Hobday en zijn landge noten Clifford en White Hobday had bijna de gehele wed strijd de leiding, maar werd in de laatste fase van de strijd toch van de eerste plaats verdrongen door White. Clifford werd derde. De volg orde van doorkomst kwam echter niet overeen met de door de jury vastgestelde uitslag. White en Clif ford waren bij de start van deze race te vroeg weggegaan en zij hadden verzuimd terug te keren. De jury sloot hen daarop uit. Hobday werd dus opnieuw winnaar, terwijl Berger voor de tweede keer op de tweede plaats beslag legde. Derde werd O. K. Cramp, zijn landgenoot R. E. Martin vierde en de Canadees Stevens vijfde. De plaatsen van de Nederlanders wa- ren: 7. K. J. Schipper, 16. M. Dudok van Heel, 17. J. Veis. De Engelsman Hobday heeft na twee races de lei ding dus stevig in handen. Blauw Wit met zeer sterk team naar Katwijk Na Fortuna '54, dat verleden week na een prachtige wedstrijd met een stevige 7—4 nederlaag naar het zui den werd teruggestuurd, komt het befaamde Blauw Wit zaterdag 11 au gustus naar Katwijk. De Amsterdam mers hebben nog iets goed te maken, want de vorige wedstrijd tegen Quick Boys verloren zij met niet minder dan 52. Menn kan er dan ook van verzekerd zyn dat de Amsterdam mers het nodige zullen doen om de reeks van prachtige resultaten, die Quick Boys tegen het betaalde voet bal heeft bereikt, te doorbreken. Speelt Quick Boys hetzelfde zwie rige spel als tegen Fortuna '54 dan mag men weer een bijzonder aan trekkelijke party voetbal verwachten. Blauw Wit, dat Bley'enberg aan Go Ahead heeft moeten afstaan, komt met een zeer sterk elftal, waar in de nieuwste aanwinsten zijn op genomen. tegen Quick Bovs uit. De opstelling is: Van Heeswyk, Petter- son. Koers, Wagemaker, (Alkmaar), Hughes en Althoff; Frenkel (Suri name), Drommel (Veendam), Koe man, Kruver (RCH) en Clement. Quick Boys (ongewijzigd): K. de Hollander, De Mooy en P. Viool; Korndorffer, C. v. d. Plas, en F v. Duyn; A. v. d. Plas, C. v. Duyvèn- bode, A. v. d. Oever, J. de Hollander en H. Pluimgraaff. PAARDESPORT Tydens het concours hippique te Stompwyk werd de bekende pikeur Willy Scheerens gisteren door zyn paard zodanig aan het hoofd getrof fen. dat hy in zeer zorgwekkende toestand per rode kruisambulance van Leidschendam naar de Sint-Ur- sulakliniek te Wassenaar moest wor den overgebracht. Hij stond by zyn wagen met zyn verzorger te praten, toen een ander paard daar voorbijkwam. Het dier schrok en sloeg met de achterbenen Willy Scheerens tegen het hoofd naby de slapen. Aan de Europese kampioen schappen zwemmen, schoonspringen en waterpolo, die over enkele weken in Leipzig worden gehouden, zullen ruim 760 zwemmers en zwemsters uit 23 landen deelnemen. Dit is een re* cord.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 7