Rookverbod voor j'eugd heeft heel weinig zin Onderliaiideliiigssfeer in Brussel gezuiverd laatste -i dag AGENDA Parijse modekoningen laten iets minder van vrouwenbeen zien LANGER EN SLANKER SILHOUET SPAREN VOOR MEUBELEN OF T.V. orderingen bij besprekingen van voornaamste vraagstuk Commissie na studie: ■TA 75 MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 3 AUGUSTUS 1962, De Parijse modekoningen hebben voor dit najaar en de komen de winter een silhouet gecreëerd dat langer en slanker is en min- I der van het been laat zien. Het Parijse modeseizoen werd gisteren afgesloten door Cristobal Balenciaga. culottes onder grijs wollen rokken. Voor gastvrouwen zijn lange pan talons beslist „in". Eenzaamheid (Van onze t.v.-medewerker) Waarheen leiden onze wegen? Da* was de vraag, die Mm Den- w?3 j klassieke mantels met dermonde poogde te beantwoorden blousende rug z.J en vogue. Er zijn door sam<.„haner„ aan te tonen tus- sen onze welvaart en het wegverkeer. Hij mag dan wel wat meer gedaan hebben dan hij beloofde, maar hij liet achterwege iets dieper te graven en de eenzaamheid van de moderne mens, die een vlucht kan veroorzaken In de snelhuid, te duiden. De docu mentaire zou een wijder, boeiender en beklemmender dimensie ermee ge wonnen hebben. En Dendermonde had het gekünd. Een afdoende benadering van het probleem der eenzaamheid maar dan geheel in het dramatische vlak. heeft de auteur Albee ons verstrekt. De vertolking dreef op vier mannen. Vertaler Van het Reve had zijn werk met bekwaamheid volvoerd, hetgeen te verwachten was. Hans Tiemeyer had zich geheel gegeven aan de regie en deed een poging om met het re- echter ook slanker afkledende mantels getoond, ietwat in de Erinsesse-stijl. Castillo van Maison anvin toonde de „badjas"-man- tel, een wijde mantel met brede kraag, ingesnoerd bij de taille. Avondjaponnen: meestal reikend tot de vloer, rijk van lovertjes en borduursel voorzien, va-k met passende jasjes of mantels. Kleuren: de nieuwe kleur is pur per, gebruikt ln bijna alle soorten kleding, van avondjaponnen tot middagtailleurs. Bont: voor zomen van kragen en manchetten op tailleurs van tweed en de halslijn van avondjaponnen. Leder: leren mantels, blouses, mutsjes, van suède zowel als glan zend leer. Vosenbont en struisveren kunnen uit grootmoeders rommelzolder worden gehaald want zij zijn weer poulair, voor overdag vossenbont, en voor de avond struisveren voor de zomen en stola's. Over het geheel genomen is het vrouwelijk silhouet niet drastisch gewijzigd, met slechts iets langere rokken en tailleurjasjeszeer nauw toelopende mouwen, vlakke schou ders en een hogere taille onder de boezem (hoewel de natuurlijke taille wordt aangegeven) om de rokken nog langer te doen schijnen. Maar er zijn ook uitzonderingen en afwijkende lijnen. Alle mode-ontwer pers, de grote Balenciaga in begrepen toonden tailleurs met tot de taille reikende jasjes en driekwart mouwen Vele couturiers, zoals Mare Bohan van Dior en Crahy van Nina Ricci, hebben de rokken niet verlengd. Het Italiaanse echtpaar Simonetta en Fabiani legden de nadruk weer op hun populaire mantels met diepe sjaalkragen en blousende schouders. Voorts is bij de Parijse haute cou ture een neiging te bespeuren om de kleren meer en meer te modelleren op het lichaam hetgeen vele vrouwen er wellicht toe zal brengen op dieet te gaan om te kunnen meedoen aan de mode van de komende hefrst en winter. Volgens de inkopers die tot alle modeshows werden toegelaten (we gens de deviezen) z;jn Balenciaga en Advertentie Het is een gewoonte van mo dekoningen om hun zucht tot ex perimenteren vooral uit te leven bij het ontwerpen van hoofddek sels. Dit herfsthoedje is er een sprekend voorbeeld van. Het hoedje zelfgemaakt van eende veertjes. gaat nog wel. Maar ons dunkt, dat het toch wel een erg kriebelig gevoel moet zijn de bij behorende voile, van bruine tulle en gedecoreerd met eveneens eendeveertjes, te moeten dragen. Hubert de Givenchy nog steeds de „groten" van de haute couture, en béiden hebben zich aan een slanke lijn gehouden. Van de andere mode koningen heeft de 26-jarige Yves St. Laurent de meeste lof gekregen van zowel inkopers als modejournalisten. De lijn van Mare Bohan van Dior werd door de inkopers de meest com merciële genoemd voor confectie op de wereldmarkt. Enkele grepen uit de diverse collec ties: Cocktailjaponnen: kokers van zwarte crêpe, vaak voorzien van stola's en capes. Doorgaans met laag uitgesneden rug. Culottes: bijna bij elke show te zien. Bij Dior een valse culotte- rok (in werkelijkheid een brede middenpand op een iets uitstaan de rok), bij Guy Larochie: echt EISENHOWER IN W.-DU1TSLAND Generaal Dwight Eisenhower, oud president van de Verenigde Staten, is gisteren aangekomen in Keulen voor een particulier bezoek aan West -Duitsland. Hij komt uit Zweden waar hij vier dagen is geweest. Eisenhower maakt zijn derde reis naar de Bondsrepubliek. Hij was er in mei 1952 als NAVO-opperbevel- hebber en in augustus 1959 als presi dent van de Verenigde Staten. Eisenhower, vergezeld van zijn vrouw, werd aan de achterzijde van het station van Keulen weggeloodst. maar daar stonden zoveel mensen op hem te wachten en ze dromden zo rondom hem samen, dat de oud-pre sident niet eens zijn fototoestel kon oplichten dat van een schouder neer hing. sulfaat een zo breed mogelijk publiek te bereiken. Hij kan aanstaande kij kers misschien wat langdradig ge leken hebben, anderen zullen dank baar geweest zijn voor zijn uitvoerige inleiding. En dan tenslotte de spelers, die een topprestatie gaven, zichzelf overtroffen. En werd metcrote ernst- alles gegeven, wat kunstenaars te bieden hadden en dat was veel. Het gaf stof tot overdenking, na tot mee leven tijdens de opvoering te hebben genood. Het was goed nu ook eens een zo meravond te gebruiken om iets meer dan verstrooiing te brengen. Het zal een deel van het publiek hebben be koord. een ander deel geschokt.. En er zullen er vanzelfsprekend ook geweest zijn, die de knop voor tijdig hebben omgedraaid. Zij hadden iets anders gewenst en het niet ge vonden. Zij hadden misschien even goed geljik als hun overburen aan het geestelijk diner, die geen moment verstek lieten gaan. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Operette klanken. 18.50 De puntjes op de 1. le zing. 19.00 V. d. kind. 19.10 Muziek voor kinderen. VPRO: 19.30 In gesprek met anderen - III. gesprek. 19.50 Week end agenda. 20.00 Nws. 20.05 Voordr. 20.20 Kamermuz. 20.40 Vlaanderen is vlakbij, lezing. VARA: 21.00 Zee - ha ven - thuis, een veertiendaags Journaal voor de scheepvaart. 21.40 Metropole ork. 22 15 Buitenl. weekoverz. 22.30 Nws VPRO: 22.40 Te waar om mooi te z(Jn. overdenking. VARA: 23.00 Soc. nws. ln Esperanto. 23.10 Vergelijken derwijs. gesprek over muziek. 23.55- 24.00 Nws. Hilversum II, 298 111. KRO: 18.45 Nationale zwemkam- pioenschappen te Soest. 18.60 Rege- ringsultzcndlng: Geven en nemen - II, Nuttige wenken om met de zebra op goede voet te leven. Een serie uitzen dingen voor voetgangers. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Boekbespr. v. d. Jeugd. 19.30 Politieke lezing. 19.40 Lichte gram. 20.15 Groot koor. omroepork. en zangsollsten: moderne muz. 20.45 De onvlndbaren. hoorspel. 22.00 Lichte gram. 22.25 Nationale zwemkamploen- schappen te Soest. 22.30 Nws. 22.40 Musicerende dilettanten. 23.05 Lichte gram. 23.55-24.00 Nws. (Advertentie) Politiek ah klip op pad-der-liefde De Westduitse handelsvertegen woordiging in Helsinki heeft gis- teren bij het Finse ministerie van Buitenlandse Zaken geprotesteerd tegen ..beperking van de bewe-j gingsvrijheid van deelnemers aan 1 het Wereld-jeugdfestival". Aanleiding tot het protest was 1 een incident betreffende een jonge Duitser, die een jaar geleden uit i Oost-Duitsland naar de Bondsrc- j publiek uitweek en in Helsinki zijn verloofde ontmoette, die nog 1 in Oost-Duitsland woont en lid van een zangkoor is. Toen beide jonge mensen in een taxi wilden vertrekken, werd het meisje door andere koorleden uit de auto ge trokken en met geweld naar het koor-tehuis teruggebracht. De jongeman eist dat zijn verloofde in tegenwoordigheid van Finse autoriteiten en een officiële ver tegenwoordiger van de Bondsre publiek gelegenheid krijgt tot een vrije verklaring of zij al dan niet meer naar West-Duitsland wil. India en Pakistan vandaag ter sprake De ministersconferentie in Brussel over toetreding van Engeland tot de E.E.G. heeft gisteren enige vorderin gen gemaakt ln een atmosfeer, die aanzienlijk beter was dan woensdag bij de hervatting van de onderhan delingen. De boze woorden, die de Belgi sche minister Snaak woensdag uitte wegens de negatieve houding van de Fransen en de klacht van de Britse delegatieleider Heath over het ge brek aan echte onderhandelingssfeer, schpnen de lucht enigszins gezuiverd te hebben. De ministers van de Zes en Heath zijn het gisteren namelijk ln snel tempo eens geworden over het beginsel van associatie van vrij wel alle onderontwikkelde Gemene- bestlanden. Voorts heeft minister Heath in gestemd met de E.E.G.-regeling voor een oriëntatie- en garantiefonds voor de landbouw. De dag werd hierna ge sloten met een uitvoerige verklaring van de Britse minister, waarin hij een aantal amendementen toelichtte op een E.E.G.-voorstel ten behoeve 100% zuiver WOLLEN komgaren HERENCOSTUUMS in diverse dessins. Normaal -U-9r75T ntf als laatste stunt van opruiming, m één dag De voorlichtingscommissie roken jeugd van de Landelijke Organisatie voor de Kankerbestrijding (LOK) verwacht niet veel van verbodsbepalingen voor de jeugd met betrekking tot het roken. In het eindrapport, dat de voorlichtingscommissie dezer dagen aan de LOK heeft uitgebracht, wordt geconcludeerd, dat bij de bestrijding van het ovennatig roken het voorbeeld van de volwassenen niet gemist kan worden. Wil men volgens de commissie resultaten bereiken, dan zal dit moeten geschieden langs educatieve weg (door ouders, artsen en leer krachten) en via vrijwillige medewerking. Daarvoor zijn in het eind rapport enkele aanbevelingen gedaan. Het eindrapport is het resultaat van een omvangrijke studie van 24 vertegenwoordigers van verschillende jeugdgroeperingen, kruisverenigingen, onderwijsinstellingen, sport organisa ties. land- en zee-macht en organi saties voor de volksgezondheid. De commissie, waarvan de arts L. Meinsma. directeur van de Centrale Kanker Registratie secretaris was, werd op 29 oktober 1959 geïnstal leerd. Voorzitter ervan was de Leidse prof, dr. J. R. Von Ronnen. In haar eindrapport concludeert de commissie, dat voorlichting van de LEIDEN: Haarlemmerstraat 25 ROTTERDAM: Korte Hoogstraat 11 Meent hk. Goudse- slngel Katcndr. Lagedijk hk. Dorpsweg West-Kruiskade 35 ZEIST: Slotlaan 158-160 VLAARDINGEN: Liesveld 7-9 T In Noordwijk verdronken Lichaam jongetje bij Wijk aan Zee uit water gehaald In Wijk aan Zee is gister avond het ontzielde lichaam van de elfjarige Wilhelmus Klein uit Hillegom in zee aan getroffen en aan het strand ge bracht, Het jongetje is op 25 juli in Noordwijk verdronken toen het daar met klassegenoot- jes aan het spelen was. jeugd omtrent de nadelen en geva ren van roken gewenst is. Deze voor lichting moet volgens de commissie reeds beginnen ln de hoogste klassen van de lagere school en voortgezet worden tot het bereiken van de vol wassen leeftjjd. De voorlichting behoort te zijn aangepast aan de leeftijd en het ont wikkelingsniveau van de groepen, die men wenst te bereiken. Indirecte be ïnvloeding van de Jeugd wordt door de commissie aanbevolen, d.w.z. voor lichting door by de jeugd vertrouw de leidinggevenden. Naast de indirecte beïnvloeding van de jeugd, is het volgens de voor lichtingscommissie denkbaar via al gemene propaganda en/of geëigende overheidsmaatregelen eveneens in vloed uit te oefenen. De voorlichting moet worden opgevat als een gerich te actie van permanente aard binnen het raam van de gezondheidsvoor lichting en -opvoeding. Voor dit doel acht de commissie de instelling van een centraal organiserend en stimu lerend lichaam noodzakeiyk. Zolang de georganiseerde gezond heidsvoorlichting en -opvoeding nog geen definitieve vorm heeft gekre gen, kan volgens de commissie de uit voering van de voorlichting van de jeugd omtrent de gevaren, verbon den aan het roken, het beste worden opgedragen aan de voorlichtingscom missie van de LOK, Een aantal leden van deze voorlichtingscommissie, aangevuid met enkele vertegenwoor digers uit de sportwereld, onderwys- kringen en Jeugdgroeperingen zou den deze taak op zich kunnen nemen. Het verdient volgens de commissie aanbeveling, dat deze groep samen werking zoekt met andere organisa ties en Instellingen, die werkzaam zyn op het gebied van de gezond heidsvoorlichting en -opvoeding ln algemene zin of die daarvan een speciaal terrein verzorgen. de spaarbank met volledige bankservice van de landbouwexport der blanke Gemenebestlanden, d.w.z. Canada, Nieuw-Zeeland en Australië. Dit is het belangrükste probleem van de conferentie van deze week, waarover vandaag verder zou worden gepraat. Vandaag zouden o.m. ook de belangen van India, Pakistan en Ceylon aan de orde komen. Toch nog even lachen Onze Brusselse correspondent te lefoneerde hedenochtend: Een paar jonge ondernemende Ne derlandse ambtenaren zorgden gis teren voor de enige vrolijke noot in de stroeflopende onderhandelingen tussen de E.E.G. en Engeland. Zij hadden nl. voor een paai- honderd franken een straatorkestje van trek kende Engelse studenten gehuurd om de Engelse onderhandelaar Edward Heath bij zyn aankomst aan het ministerie van Buitenlandse Zaken een serenade te brengen. Het groepje studenten had zich reeds een half uur voor de aankomst van Heatn voor het ministerie opgesteld, tot groot ge noegen van de ambtenaren en secre taressen, die blijkens hun massale verschynlng voor de open ramen, het concert erg op prys schenen te stellen. Toen Heath dan eindelijk ver scheen, speelden de vier muzikanten, drie jongens en een meisje, „For he's a jolly good fellow". De Engelsman bleef enige tyd staan luisteren, waarna hij de muzikanten een voor een bedankte. Even later deed zich een ander grappig incident voor. Een paar Brus selse madammekes bleven nieuwgie- rltr voor de Ingang van het gebouw staan en gluurden door de grote gla zen deuren de marmeren hal in. In die hal liepen toen ca. 150 Journa listen te ysberen. Een van de dames, liep kordaat de hal binnen en vroeg aan de eerste de beste persman: „Awel mieneer, is dat hier het nieuwe hospitaal?" Waarop zU als antwoord kreeg: „Neen mevrouw, dit is de eerste Europese kraamkliniek", en wyzend op zijn onrustig op en neer wande lende collega's voegde hij eraan toe: ..Wij wachten momenteel op een wel héél moeiiyke geboorte" BINNENLAND De burgemeester van Den Helder, mr. G. D. Rehorst, heeft gisteren ln aanwezigheid van de commandant ■zeemacht Nederland, schout bij nacht mr. A. N. baron de Vos van Steenwijk. de nieuwste aanwinst van de Marine- stad. het Helders Marinemuseum, of ficieel geopend. Deze opening was een gebeurtenis, die vooruitloopt op de vlootdagen 1962, die vandaag en mor gen worden gehouden. Het hoofdbestuur van de Neder landse Vereniging van Administratief Personeel (Nevap) heeft als vereni gingsvignet een mug met een wit boord gekozen. De categorale vakbond kwam tot deze keuze, omdat de bij het NVV aangesloten bond van han dels- en kantoorbedienden „Mercurlus" onlangs heeft gesproken over „catego rale muggen" die zich wel tot olifanten opblazen. Van 21 tot en met 31 maart 1963 zal de tweede gecombineerde Interna tionale watersport-, kampeer- en ca ravan-tentoonstelling hiswa-goed kamp gehouden worden. Ook deze tentoon stelling komt ln het nieuwe RAI- gebouw te Amsterdam. Deze grootste expositie op het gebied van de buiten recreatie ln West-Europa trok tussen 16 en 25 maart J.l. bijna 200.000 be zoekers uit binnen- en buitenland. BUITENLAND De Britse acteur Charles Laugh- ton is woensdagavond in een zieken huis ln Hollywood opgenomen, waar hij een spoedoperatie heeft ondergaan. Aanvankelijk was zijn toestand bevre digend doch gisteren is hy hard achteruitgegaan. Onder de westkust van Schotland heeft zich een aanvaring voorgedaan tussen tweo Britse marlnevaartulgen. de torpedobootjager „Battle Axe" en het fregat „Ursa" Door de botsing wer den op de ..Battle Axe" drie man ge wond. van wie één ernstig. Belde sche pen liepen zware averij op. Een commissie van hoger- en Lagerhuisleden heeft ln een tussentijds rapport aanbevolen dat erfelijke peers niet het recht dienen te hebben af stand te doen van hun titel. De com missie was benoemd na pogingen van burggraaf Stansgate, de voormalige Anthony Wedgewood Benn, om na het erven van de titel van peer zijn zetel in het Lagerhuis te behouden. De aan beveling werd met elf tegen zeven stemmen aangenomen. Nabij Kemajan, ln centraal-Ma- lakka, heeft men reusachtige sporen gevonden. De afdrukken hebben een lengte van een meter en zijn acht tien centimeter breed. Zij liggen op vier meter afstand van elkander. In verscheidene streken van Malakka zijn reeds eerder dergelijke sporen ont dekt. die men aan een onbekend dier toeschrijft. Kemajan ligt zeventig ki lometer van een meer waar een mon ster zou hulzen. In de Russische stad Stawropol, ln de noordelijke Kaukasus. zijn zes mannen wegens oorlogsmisdaden ter dood veroordeeld, zo meldt het blad „Sowjet-Rusland". Als leden van een Duitse „strafpatroullle" zouden zij be trokken zijn geweest bij de moord op 170 Russen en het in brand steken van huizen. Twee andere Russische leden van de patrouille kregen vijftien Jaar gevangenisstraf. ZATERDAG BeestenmarktOpenluchtsamenkomst Leger des Heils. 8 uur n.m. Doopsgezinde kerk: Adventkerk. 10- 11 uur v.m., Bijbelstudie; 11-12 uur, ouderling C. Berger. ZONDAG Wachttorenstudie 4.30 en 6.30 uur Hogewoerd 175: Jehovah's Getuigen, n.m. Kleine Burcht: Volle evang. zending. Evang. Creen. 10 uur v.m. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Films over het schimmenspel: Wajang; Wajang van Kelantan, Ingeleid door dr. A. C. van der Leeden. conservator van de afdeling Indonesië. 2.30 uur n.m Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur v.m. DINSDAG Hogewoerd 175: Dienstvergaderlng van Jehovah's getuigen. 7.25 Uur n.m. \Y OENSDAG Beestenmarkt: Openluchtsamenkomst Volle evang. zending. 7.45 uur n.m. TENTOONSTELLINGEN De Lakennal: Dag 10-4 uur .zondag 1-4 uur. Lakenhal: Tentoonstelling „Het tul penmotief ln de Turkse kunst". Werk dagen 10-4 uur; zond. 1-4 uur (tot 20 augustus). Legermuseum (Pesthulslaan)Met uitzondering van maandag, dag. van 10-4 uur (zondag 1-4 uur). Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie. v. d. Werfpark 1; tentoonstelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feest dagen 2-4 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Dag 10-5 uur. zondag 1-5 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Naar wfjder horizon" Werkd 10 tot 5 uur: 's zondags 1 tot 5 uur (tot 8 oktober) Ryksmuseum van Oudheden: Dage lijks 10-5 uur. zondag 1-5 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Ten toonstelling „Glas uit de oudheid", (t/m 15 augustus). Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dagelijks 10-4 uur, zondag 1-4 uur. BIOSCOPEN Studio: „Schep vreugde ln het leven". A.l. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 230, 4.45, 7 en 9.15 uur. Iedere mor gen 10.30 uur. behalve zond.. „Dik Trom en het circus". Luvor: „The young ones". A.l. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Lldo: „De drie dolle tantes". A.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „Europa bij nacht". 18 Jr. Dag. 7 en 9.15 uur; „Doe .nroosje". A.l. Dag. 2.30 uur. Trianon: „De drie Stooges en Hercu les". A.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Re\: „Tarzan en de Meerminnen". 14 Jr. Dag. 2.30. 7.15 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donder- dagcyclus „Onstuimige driften". Astra Theater - Wassenaar: Vrijdag 8 uur; zat. en zond. 7 en 9.15 uur „Gezworen Kameraden" (Battle Cry). 14 Jr. Ma. en di. 8 uur „Blanke vrouw in de Jungle". 14 Jr. Wo. en do. 8 uur „Morgen zhn zij volwassen". 18 Jr. Zondagmiddag en woensdag middag 2.30 uur en bij regenweer ook ma. en do, half drie Marina". Avond- cn nachtdienst der Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Cei.traal Apotheek, Breestraat 74, tel 20552. Apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp is geopend. Bü geen gehoor van U" huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journaal en weeroverz. KRO: 20.20 Brandpunt, maandelijks TV-magazine. 21.00 Tekenfilm. 21.20 De Jack Benny Show. gevar. progr. 21.45 Oosterse Christenen, een documentaire over verschillende Christelijke kerken ln Turkije. VOOR ZATERDAG 4 AUGUSTUS Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgvm. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Lichte och tendklanken. 8.00 Nws.. postduiven- berichten en soc. strijdlied. 8.19 Mu zikale ochtendpost. 8.30 V. d. kind. 8.50 Wegwijzer, tips voor vakantie en snipperdagen. 9.00 Ochtendgyrri v. d. vrouw. 9.10 Klass. muz. 9.35 Water6t. 9 40 Meisjeskoor. VPRO: 10.00 Samen thuis, praatje. 10.06 Verder dan de wereld. Bijbeloverdenking. VARA: 10.20 Melodieën-Expres. 10.60 De wilde vaart, cabaret. 11.20 Sportnws. 11.46 Orgel en zang: lichte muz. 12.15 De mens ln de kosmos, lezing. 12.30 Me- ded. t.b.v. land- en tuinbouw en post- duivenberlchten. 12.34 Vers van de pers. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA-varia. 13.20 V. d. jeugd. VARA: 14.10 Streekultzendlng. 14.30 Lichte gram. 14.50 Matinee op de vrije zaterdag: Concertgebouworkest: klass. en moderne muz. 16.40 Boeken wijsheid. 17.00 Radio Jazzclub. 17.30 Act. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Draal- orgelmuz. 18 30 Licht ens. 19.00 Artis tieke Staalkaart. VPRO: 19.30 Op de helling, gesprek. 19.45 Kamermuziek. 19.55 Deze week. lezing. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Marinierskapel. 20.40 Dans- ork. en zangsolist. 21.10 Soc. comm. 21.25 Roemeens ork. 21.50 Op de oude toer: bejaarde melodieën. 22.20 Sport nws. 22.30 Nws. 22.40 Licht instrumen taal kwintet. 23.05 Lichte gram. 23.55- 24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Geestelijke lie deren. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.15 Pluk het weekeinde. 8.50 V, d. hulsvrouw. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Moderne ork.muz. 11.00 V. d. zieken. 11.45 Klass. muz. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.94 Licht lunchconcert. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Licht lunch- conc. 12.55 Nationale zwemkamploen- schappen te Soest. 13.00 Nws. 13.15 Platennws. 13.25 Musicerende dilet tanten. 13.50 Operetteklanken. KRO: 14.30 V. d. Jeugd. 15.30 Vlooi en plano: moderne muz. 16.00 Gram. 16.10 Als de dag van gisteren, klank beeld. 16.40 Teenager keuze. 17.10 Jazzmuz. 17.30 Boekbespr. 17.40 Semi- klass. gram. 18.30 Noem my een land als Nederland, gevar. progr. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Kamermuz. 19.55 Po pulaire klassieken door het kamerork. 20.50 De platenkoffer. gev. progr 21.40 Weense klanken. 22.20 22.25 Boekbespr. 2.30 Nws. 22.40 Wij lulden de zondag in. 23.00 Moderne orkmuz. 23.55-24.00 Nws. TELE VISIEPROG R AMM A AVRO: 15.00 Hallo Vaderland?, een serie extra groeten van onze militairen op Nleuw-Gulnea. 15.15 Jazz. 15.40 Russische volksdansen. 16.35 Reisfilm over Noorwegen, 17.00-17.30 Voor grote en kleine kinderen. 19.30 Dierenfilm. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20 30 Internationale liedjes. 20.45 Te- levizier. 21.00 Caterlna Valente-show. 21.50 TV-film. Danstheater. BUITENLANDSE PROGR AMM A'8 Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Automobillstenkron. 12.30 In terviews. 12.55 Weerber. 13.00 Nieuws. 13.10 Hoorsp. 13.40 Gevar. muz. 14.10 Hoorsp. 15.10 Lezing. 15.25 Reportage testmatch. 16.20 Gram. 16.30 Orkjnuz. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws, 18.15 Sportprogr. 18.45 Parl.overz. 19.00 Gevar. muz. 19.30 Gevar. progr. 20.30 Spel. 22.00 Nws. 22.10 Boekbespr. 22,40 Avondgebeden. 23.00 Nws. 23.02- 23.35 Strljkmuz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 ni. 12.00 Gevar. muz. 12.31 Lichte muz. 13 20 Cricket. 13.35 Crlcketuitsl. 13.45 Latijns-Amerikaans orkest. 14.30-14 35 Sportnws. en ultsl. races. 14 45 Ork. muz. 15.30 Sportnws. en ultsl. races. 15.35 Gevar. progr. 16.30 Sportnws. en ultsl. races. 16.35 Gevar. muziek. 17.30 Sportnws. en ultsl. races. 17.40 Piano spel. 18.00 Lichte muz. 18.30 Jazzmuz. 19.00 Nws. en Journ. 19.18 Sportjourn. 19.31 Henry Wood Promenade Concert. 20.53 Vragenbeantw. 21.13 Henry Wood Promenade Concert (ve te muz. 22.3" Gevar. muz. 22.15-22.40 Israëlisch (verv.). 22.00 Lich- Nws. en aportber. 22.43 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte gram. 13.00 Nws. 13.15 Lichte gram. 15.30 Kinderkoren. 16.30 Gevar. progr. 19.00 Nws. 19.30 Zwit serse volksliederen. 20.00 Lichte gram. 21.45 Nws. 22.10 Symfonie ork.: klass. muz. 22 45 Dansmuz. 24.00 Nws 0.10 Lichte gram. 1.00 Dansmuz. 2.00 Weer bericht en lichte muz. Frankrijk 3, 2R0 en 235 m. 12.10 Symf. conc.: klass. muz. 13.05 Klass kamermuz. 13.29 Klass. muz. 14 40 Moderne kamermuz. 15.45 Gram. 16.45 Die Zauberflöte. opera. 19.05 Ka mermuz.: moderne en klass. muziek. 20.00 Koorzang. 21.18 Hoorsp. 23.15 Klass. kamermuz, 23.42 Oude kamer muz. 23.53-24.00 Nws. Brussel. 324 en 484 m. - 324 in.: 12.00 Nws. 12.03 Pop. ork.pa- rade. 12 30 Weerberichten. 12.35 Popul orkestennarade (verv.). 13.00 Nws. 13.15 Weekend Juke-Box. 14.00 Lichte gram. 14.30 Amus.muz. 15.30 Broer en zus en zo 16 00 Licht caslnoconc. 17.00 Nws 17.15 Dagklapper en liturgische ka lender. 17.20 Vrouwenkoor. 17.40 Sym fonische Jazz. 18.00 Vlaamse kerkorgels. 18 21 Klass. kamermuziek. 18.30 v d J,9 00 Nw" 19 30 Lichte gram. 23.00 Nws. 23.05 Jazz. 23.55-24.00 Nws. 481 m.: 11.55 Gram. 13.00 Nws. 13.30 Lichte gTam. 14 30 Toneelfestival. 16.03 Bel Canto. 17.00 Nws. 18.38 Lichte gram. 19.30 Nws. 20 30 Toneelfestival. 22.00 Wereldnws. 22.15 Jazz. 22.55 Nws. 23.00 Klass. kamermuz. 23.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) KasS* Amsterdam zwaar bew zzo 2 20 0 Den Helder licht bew. z 4 19 1 »R6I^burg ml8t w-8til 20 0 viiseingen zwaar bew zzw 3 20 0 Eelde mist w.stll 20 0 zwaax bew w.stil 21 0 mist w.stll 22 o half bew. w.stll 23 0 zo 2 24 w 4 16 onbewolkt n 2 14 geh. bew. w.stll Kopenhaget onbewolkt wnw 4 18 Aberdeen regen w stil Londen zwaar bew zxv 2 22 Brussel half bew w stil 23 Luxemburg huif bew or,0 2 25 ParH, zwaar bew i 35 Bordeaux zwaar bew o or. k Grenoble licht bew nw 2 33 n onbewolkt n Hl g onbewolkt ozo l 24 0 bew w.stll 30 0 wnw 1 31 5 0 2 31 12 ha.f bew w.stll 33 2 zzo 1 29 0 licht bew. no 2 30 0.4 regenbul w 2 32 13 onbewolkt ozo 3 29 0 onbewolkt n 7 31 0 onbewolkt w.stll 33 0 onbewolkt Ono 2 28 0 33 0 onbewolkt w.stll 31 0 onbewolkt n 8 31 0 De Bilt Twente Eindhoven Z.-Llmbuxg hall bew. Helsinki hall bew Stockholm Oslo Nloe 0 6 0 0.1 2 0 Berlhn Frankfort München ZUrlcb Genève Locarno Wenen fnnsbruck BelgTado Athene Rome Ajacclo Madrid Mal lor Co Lissabon

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2