Geen bloei der Duitse beeldende kunsten Algi AGENDA gemeen overzicht op expositie Miinchen Toch niet vervelend Minister Cals naar de West SPAREN VOOR EEN WONING MET EEN ENKEL WOORD ~w LEIDSCH DAGBLAD (Van onze corres pondent te Bonn) „Ga er niet heen, het is weer net zo vervelend als de vorige jaren", zo zeiden mijn Duitse vrienden mij, toen ik mijn plan ken baar maakte de grote jaarlijkse kunsttentoonstelling in het Mün- chense Haus der Kunst te gaan bezichtigen. Maar ik liet mij niet van mijn voornemen afbrengen. Tenslotte is de Münchense ten toonstelling de enige, waarop men een overzicht kan krijgen van wat er op dit moment in de Bondsrepubliek geschilderd en ge beeldhouwd wordt. En daarbij hadden mijn vrienden nog ongelijk. De tentoon stelling is zeker minder vervelend dan de vorige jaren, ook al zal geen sterveling kunnen beweren dat het dit jaar een opwindende zaak is. Toch waren er twee opmerkelijke ervaringen op te doen. In de eerste plaats de geringe kwaliteit van de doeken der „grote namen" en verder het overwegend figuratieve karakter van het tentoon gestelde. In de eerste grote zaal begint de teleurstelling al over Duitslands beroemdheden. Drie doeken van Oskar Kokoschka van zeer recente datum treffen meer door hun versnipperdheid van lijn zowel als kleur dan door enige positieve kwaliteiten. Evenmin komt men onder de in druk van de drie doeken van Werner Gilles, de vorig jaar op 65-jarige leef tijd gestorven schilder uit het Rijn land, die pas de laatste jaren van zijn leven in bredere kring bekend heid genoot. Behalve op ztfn prach tige cyclus Orfeus was zijn roem ge baseerd op zyn olieverven en aquarel len uit Ischia, die in felle kleurvlak ken een mytisch landschap sugge reerden. Een van de nu in München ge toonde doeken is zulk een Ischia- landschap. evenwel een slecht voor beeld van Gillis' kunst, die voorak in aquarellen hoogtepunten bereikte. Erich Heckel, Karl Schmidt-Rott- luff. Hans Purrmann, van al deze schilders, wier namen ook buiten de Duitse grenzen bekend zyn, ziet men •in iMünchen weinig overtuigende werken, ook al kan men aan de kleu ren van de in 1884 geboren Schmidt- Rottluff wel enige vreugde beleven. ,Per boot om nat uit te rusten'' De minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen, mr. J. M. L. Th Cals, is gistermiddag met de „Prins der Nederlanden" van de KNSM uit Amsterdam naar de West vertrokken, waar hij van 20 augustus tot 3 september in Paramaribo de derde vergadering van de Culturele Adviesraad voor het Koninkrijk zal bijwonen. Voor het vertrek vertelde de mi nister, dat hij juist het reizen per schip heeft gekozen om wat uit te rusten van de vermoeiende debatten over de mammoetwet en fris in de West aan te komen, waar het dan de warmste maand van het jaar is. In Paramaribo zullen naast de conferentie van de Culturele Advies raad de drie ministers van de be trokken landen ook afzonderlijk bij elkaar komen om de punten tevens op regeringsniveau te bespreken. Daarbij zal. zo neemt de minister aan ook de aanpassing van het on derwijs in de West aan de nieuwe onderwijsvorm in Nederland ter sprake komen. „We werken weliswaar met landen, die autonoom zijn op het gebied van het onderwijs, maar toch moet er ten behoeve van de studen ten. die naar Nederland willen ko men, een goede aansluitingsmogelijk heid zijn. Op deze vergadering zul len we er echter nog wel niet uit komen omdat er vele problemen zijn, waarmede rekening moet worden ge houden, zoals de spreiding van de scholen en de bevoegdheid van de leerkrachten". In Den Haag Bouw begonnen van nieuwe r.k. kliniek „Bethlehem" Onlangs is met de nieuwbouw van de rooms katholieke kliniek „Bethle hem'' aan de Melis Stokelaan hoek Vrederustlaan in Den Haag begon nen. Het ligt in de bedoeling dit zie kenhuis, dat de huidige kliniek aan de Prinsesssegracht zal vervangen, over 2 tot 2 jaar gereed te heb ben. De totale bouw-, installatie- en inventariskosten bedragen circa acht en half miljoen gulden, (hetgeen neer komt op een investering van f50.000.- per bed). Het nieuwe ziekenhuis zal een ca paciteit hebben van 172 bedden (waarvan 36 voor kraamvrouwen) en 40 wiegen, met een latere even tuele uitbreiding is rekening gehou den. Naar Amerikaans voorbeeld en in verband met de afzondering van de patiënten zullen ten hoogste vier bedden op één kamer geplaatst wor den. Het nieuwe ziekenhuis zal aan merkelijk groter worden dan het huidige, zodat naast de kraam vrouwen en zieke vrouwen ook kin deren. jongens en meisjes tot circa twaalf jaar, hier opgenomen kun nen worden. De kinderen zullen een eigen speelruimte en een solarium krijgen. Bovendien zal elke kinder kamer voorzien worden van een bal- con, zodat de bedjes eventueel bui ten geplaatst kunnen worden. In de polikliniek-afdeling van het ziekenhuis zal een nieuw systeem worden toegepast, dat beoogt het lange wachten van de patiënten te voorkomen. Men wil namelijk tevo ren afspraken maken met de poli kliniekpatiënten. zodat ieder op een afzonderlijke tijd kan worden ge holpen en men geen uren meer in de wachtkamer zal behoeven door te brengen. strekt onverdraaglijke neorealisti sche stijl over de vergankelijkheid. Ernst Wilhelm Nay, de 60-jarige in Berlijn geboren schilder droeg slechts één doek aan de overzichtstentoon stelling bij. Het abstracte „Chroma tische schijven" „getitelde werk laat echter een sterke indruk achter. Het is een levendig, wakker schilderij, waarvan zowel de kleur als de com positie treffen. Opvallend is overigens dat de mees te abstracte doeken van de tentoon stelling geschilderd zijn door de ge neratie der 40 en 50-jarigen.Van de allerjongsten blykt het grootste aan tal min of meer figuratief te werken, zoals bijv. de in Parijs werkende Paul Wunderlich, wiens litho's („Strip tease", „Twist" en „Anatomie"» tot de beste werken van de expositie be horen. Ook van de Münchense schil ders Elisabeth en Johannes Segieth en Helmut Hoffmann zijn mooie doe ken aanwezig. Maar ook de leeftijden van deze laatst genoemde liggen tussen de 30 en de 40 jaar. Van de twintigjaren is, treurig maar waar. niet veel goeds te zeggen. Zij vertonen weinig eigen gezicht, tonen meestal vrij tam werk. geschilderd in een grotendeels aan het Duitse expressionisme ontleende stijl. Overigens is tegen dat laatste natuurlijk niets te zeggen, 't Expres sionisme is de legitieme traditie voor elke jonge Duitse schilder en het eni ge wat men hen dan ook voor kan VRIJDAG 27 JULI 1962 Advertentie de spaarbank met volledige bankservice MARKTBERICHTEN LEIDEN, 27 juli Veemarkt: aan- voer stieren 9. melkkoeien 45, vette koelen 290, vare koelen 55, pinken 15, vette kalveren 95. nuchtere kalveren 33, vette schapen 290, vette lammeren Dix: sociaal Pakkender dan de doeken van al deze schilders zün zonder twijfel de wat moraliserende doeken van de ar beider-Schilder Otto Dix, die kort ge leden ter gelegenheid van zijn 70ste verjaardag alom gehuldigd is. Dix, die men de machthebbers van het Derde Rijk niet in conflict kwam door een „ontaarde" manier van schilderen, maar door zijn onverho len sociale thematiek, is een schilder van de armoede, beperktheid en armzaligheid van het menselijke be staan, waarbij zijn palet vaak aarzelt tussen surrealisme, klassicisme en magisch realisme. In München zijn twee werken van hem te zien. Het eerste: „Zwangere vrouw" is sterk, onverbloemd en echt. Het tweede: „Vanitas" moraliseert in een vol houden is wel dat zij met deze tra ditie, gezien in elk geval de werken die dit jaar in München worden ge toond, niets nieuws weten aan te an- gen. Plastieken De expositie in München bevat ook een aantal plastieken, zowel binnen als in de tuin van 't Haus der Kunst. Binnenshuis treft men de beste wer ken aan, zoals „Sibil" van Maria Munz-Natterer en een liggende koe van Christa von Schnitzler. Een im mens bronzen kruisbeeld van Hein- rich Kirchner tenslotte heeft een sterke werking. Het grtfpt terue op Byzantijnse vormen der christelijke kunst en doet herinneren aan de on vergetelijke deur van de San Zeno in Verona. Van de meer abstracte beeld- loftes inhoudt. Bronzen kruisbeeld van Heinrich Kirchner houwers kon mij nog het meest het werk van Otto Herbert Hajek beko ren. een 34-jarige kunstenaar uit Stuttgart, van wie helaas slechts een werk geëxposeerd was. Slotsom van dit bezoek aan een „vervelende" tentoonstelling: er Is zeker geen reden om te spreken van een bloei der Duitse schilderkunst of beeldhouwkunst. Er zyn wel een aan tal kunstenaars, vooral die eens bui ten de Duitse grenzen zün gaan kü- ken zoals Paul Wunderlich, wier meer astraherende dan abstracte werk be- 143, gelten 7, zuig- en weldelammeren 1566. totaal 2548 stuk6. Prijzen: melkkoeien f 800-1050 p. st., vette koelen f 260-335 per kg schoon gew., vare koelen f 450-985 p. st„ pin ken f 325-475 ld., vette kalveren f 1.75- 2.45 per kg levend gew.. nuchtere kal veren f 1.20-1.50 id., f 35-60 p. st., vette schapen 170-85 ld vette lammeren f90-115 ld. Handel: melkkoeien matig, vette koelen goed. vare koelen redelijk, pin ken kalm, vette kalveren traag, nuch tere kalveren rustig, vette schapen stug, vette lammeren stug. LEIDEN, 27 Juli Kaasmarkt: aan- fvoerd 12 partijen Goudse kaas en partijen Leldse kaas. Noteringen: Goudse extra kwal. geen notering. Ie kwal tot f 2.25, 2e kwal. geen notering. Leldse extra kwal. f 2.52-2.57, le kwal. geen notering. Handel rustig KATWIJK. 27 juli Groenteveiling: waspeen Al 3.90-5.90, A2 2.20-10.90, BI 5.40-7.50, bloemkool (6 per stuk) Al 37-52, A2 15-35, (8 per bak) A2 18. sla 3.50-6, bospeen 18-37, tuinbonen 13-20, uien per kg 4.50, per 100 kg 11- 15. kroten 2.80-3.80, boskroten 3-4, an dijvie 20. rodekool 13-17, rabarber 17, aardbei (200 gram per bakje) 21-31. Aanvoeren waspeen 58.000 kg, waarvan 30.000 kg voor de export en 12.000 kg voor de Industrie, bloemkool 4700 st., bospeen 3200 bos, sla 1000 krop. RIJNSBURG. 26 juli Bloemen veiling: Spirea 35-38. Flox 22-39. Se- getum 22-30. ld. bont 28-33, Godetia VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Ultz. van de P.v.d.A. 1825 Amateursprogr. 18.50 De puntjes op de 1, praatje. 19.00 V. d. kind. 19.10 Muz. voor kinderen. 19.25 Europese honkbalkampioenschappen ln Amsterdam VPRO: 19.30 Balletmuz. 19.50 Weekeind agenda. 20.00 Nws. 20.05 Leven op het land, rep. 20.20 Boy meets girl, musical. 20.40 Vlaanderen is vlakbij, klankb. VARA: 21.00 Vlieg er eens uit, gevar. progr. 21 45 Zon der blinddoek, openbare zitting van het bijzonder rechtscollege. 22.15 Bul- tenl. weekoverzicht. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Meditatie VARA. 23.00 Socialis tisch nws. ln Esperanto. 23.10 Luchtig voorspel tot een lang weekeind. 23.55- 24.00 Nws Hilversum n. zs» m. NCRV: 18 20 Operettemuz. 18.50 Re- gerlngsultz.: Geven en nemen, nuttige wenken om met de zebra op goede voet te leven. Een serie uitzendingen voor voetgangers. 19.00 Nws. en weer- praatje. 19 10 In de Muzeval: luister- wedstr. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gees telijke liederen 20.20 Hobo. fagot en klavecimbel: klass. muz. 20 40 Haar lemse Orgelmaand 1962 (Holland Fes tival). 22 00 Gram. 22.15 Viool en pla no: lichte muz. 22.30 Nws. en SOS- ber 22 40 Wijd als de wereld, inter nationale oriëntatie ln kerk. zending en oecumene. 23.00 Lichte gram. 23.25 Lichte gram. 23.55-24.00 Nws. De kleine dagelijkse dosis Kruschen kan ook voor U wonderen doen. De beproefde bloedzuiverende kuur van Kruschen brengt Uw bloedzuive rende organen weer goed op gang en zo worden de onzuiverheden in Uw bloed, die U nu die snerpende pijn verwekken, vanzelf afgedreven. Dui zenden lijders aan Reumatische Pij nen raakten met Kruschen verlost van die ramspoed, die hun het leven vergalde en zelfs hun dagelijkse dag taak in 't honderd stuurde. Weifel niet. Kruschen zal ook U goed doen als U zich aan de kleine dagelijkse dosis houdt - niet meer dan er op een cent gaat (kop) 28-32-40. Sierdistels 65-75, Sta- tlce gemengd 55-75 per bos. Wlrral Su prème 4 50-5.80, Tuinanjers 90-1 50, Campanula 7.00-9.80. Scabiosa 3.90- 520. Llatrls 9 70-16.—, Alstroemeria 4.80-520, Colvillei 4.50-6.50. Amanda 5.40-6 00. Charm roze 6.00-6.30, Gla diolen. White Herald 9.— tot 10.—, Allard Pierson 6.00-8 60. Sneeuw Prin ses 7.60-9.00, Am. Anjers: Tangerina 8.tot 11.Sim wit 8.— tot 11. Sim red 6.tot 10.Sim roze 10. tot 12.Dusty 9.tot 11.Sir Ar thur 8.— tot 11.alles per 100. TER AAR. 26 Juli Groenteveiling: augurken: basterd 79. grof A 76, grof 65, CD 59, E 45. id. geel 36. alles p. kg. Zomerse landerigheid (Van onze t.v.-medewerker) Het leek op het eerste gezicht geen bijzonder boeiend programma te zul len worden, dat de NCRV aanbood. We hebben toch maar gekeken en voldoende aanleiding gevonden er iets over in het, midden te brengen. Het was alles bij elkaar een demon stratie van onmacht om in het va kantieseizoen ook maar iets te bren gen, wat verstrooiing bieden kon. Het was een slaapverwekkende aange legenheid zonder meer. Het „eigen werk" bestond uit twee routinerubrieken, die zonder enige fantasie opgelepeld werden en totaal gebrek aan originaliteit in de samen stelling toonden. Nu weten we. dat het in de komkommertijd niet ge makkelijk is, daarin gang en pit te brengen, maar zó armetierig hoeft het toch ook niet te zijn. Dè,t heeft de jeugd op woensdag avond wel getoond. Een uitwijkmogelijkheid voor de droeve ellende had de NCRV gezocht door in de richting van het buiten land te kijken. Duitsland leverde een zeg het zachtjes amusements programma, dat geheel ,,would-be" bleek. Europa danste in Gouda en dat zou dan voor de liefhebbers van volksdans iets kunnen wezen, maar het was zulk een slap gedoe, dat die liefhebbers zich alleen maar konden ergeren. Om het karakter van de dramati sche avond te redden, was de hulp van Vlaanderen ingeroepen met een eigen inzet van twee Nederlandse acteurs. Maar België had het geval ook van een buurman moeten lenen. Dat zou er nu niets toe gedaan heb ben. als het behalve een goed ge routineerd geschreven spel ook nog iets om het lijf gehad had. De ge leerde, die uiterlijk iets van Schweit zer weg had en innerlijk had moeten lijken op Oppenheimer, liet zonder veel waardigheid met zich sollen en bleek tenslotte niet eens klaar te zün met zijn formule, terwijl de schijn gewekt was. dat karaktervastheid hem had genoopt lydelyk verzet te plegen. BINNENLAND Koningin Juliana heeft gister middag een niet-officieel bezoek ge bracht aan de nieuwe zalen van het Rijksmuseum ln Amsterdam. De Ko ningin, die zich tussen het publiek door de 60 nieuwe zalen bewoog, bleef precies twee uur in het museum. De gemeenteraad van Rotterdam heeft gistermiddag besloten een voor stel van B. en W. tot wijziging van de vermakelijkheidsbelasting aan te ne men. Deze belasting zal voor bioscopen worden verlaagd van 25 tot 20 procent. De heffing voor dancings zal ook op 20 procent worden gebracht. De opper vlaktebelasting voor café's met muziek en voor dancings zal tegelijkertijd met 50 procent worden verhoogd. Met Ingang van 1 augustus zal de radiotelefoonverbinding met Hollan- dia op Nederlands Nieuw-Gulnea van maandag tot en met zaterdag van 9- 13.30 uur (Nederlandse tijd) voor het publiek zijn opengesteld. Tot dusver was dit slechts op maandag, woensdag en vrijdag het geval. Dit is meegedeeld door de PTT. In Heerlen maakte gisteren de 61-Jarige timmerman bij een herstel- werkje ln zijn woning een val van een trap. waar z(Jn evenoude echtgenote zó van schrok, dat belde echtelieden per ambulance naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Kort na aankomst overleed de vrouw aan een hartver lamming. Haar man had slechts onbe duidende verwondingen opgelopen. Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data. waar op de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haak jes. achter de naam van het schip vermeld. VS. van Amerika: Nieuw Amster dam (29/7), Sloterdijk (1/8); Argen tinië- Waterland (29/7), Laennec (31/ 7). Cap San Nicolas (2/8); Australië: Songkhla (29/7), Corinthic (1/8): Bra zilië: Laennec (31/7). Cap San Nico las (2/8): Canada: Nieuw Amsterdam (29 7), Rijndam (1/8): Chill: Ulysses (1/8). Havelsteln (2/8): Indonesië: verkeer gestaakt; Ned. Antillen: Ulys ses (18): Nleuw-Zeeland: Scottish Star <30 7). Corinthic (1/8); Surina me: Willemstad (1/8); Rep van Z. Afrika en Z.-W-Afrika: Edinburgh Castle (29/7), Celebes (1/8). Inlich tingen betreffende de verzendingsdata van postpakketten geven de postkan toren. BUITENLAND De Veiligheidsraad heeft gisteren met algemene stemmen aanbevolen Roeanda en Boeroendi toe te laten tot de V.N. Men heeft gisteren in een ten westen van Triest gelicht wrak van een onderzeeboot uit de eerste wereld oorlog de stoffelijke overschotten ge vonden van tien man. Men vermoedt dat het hier het wrak betreft van een Duitse of Oostenrijkse duikboot, ln 1918 gezonken. In Londen hebben v(jf gemas kerde bandieten gistermorgen een over val gepleegd op enkele kassiers van de Britse spoorwegen en hen beroofd van een bedrag van ongeveer 200.000 gul den. De slachtoffers werden door de rovers met stelen van houwelen be werkt en gewond Volgens onofficiële gegevens zijn door overstromingen, welke op het ogenblik het Phlllppljnse eiland Luzon teisteren, tot dusver 41 mensen ver dronken. Duizenden vierkante kilome ters landbouwgrond staan onder wa ter, terwijl het verkeer ten noorden van Manilla geheel ls stilgelegd. De Tsjechoslowaakse historicus Rudolf Urbanek ls ln Praag op 85-Ja- rlge leeftijd overleden. HIJ ls ln het bijzonder bekend door zijn werken over Huss en diens beweging. De Duitse kustvaarder „Gerhard Elfrlng" heeft gisteren ln Antwerpen een torpedo aan wal gebracht, die ln volle zee was opgevist. De bemanning had aanvankelijk gedacht dat zü een losgeslagen boei had opgepikt, doch toen men het tuig aan boord had bleek het een beschadigde torpedo te zijn. De Belgische mljnoprulmings- dienst heeft zich over de gevaarlijke vangst ontfermd. „Oplossing" voor probleem Kongo Van gewoonlyk welingelichte zyde in Londen is vernomen dat de Ver enigde Staten. Groot-Brittannië, Frankrük en België werken aan een ontwerp voor een oplossing van het Kongolese probleem. Deze landen hopen binnen enkele dagen een voor stel by het secretariaat van de Ver enigde Naties in te dienen. Het over leg wordt gepleegd in Washington op ambassadeursniveau. De vier landen zyn het er over eens dat Kongo op het gebied van het. staatsrecht en Katanga op het gebied van de financiën concessies moet doen. Geweigerd De Prawda heeft een advertentie, die een Canadees blad, „Pree Press", in dit Sowjetrussische dagblad wilde plaatsen, geweigerd. De advertentie bevatte een antwoord op een toe spraak die premier Chroesjtsjow op het „vredescongres" in Moskou heeft gehouden. De rede van Chroesjtsjow was door de Sowjetrussische ambas sade in Ottawa in een aantal Cana dese bladen als advertentie geplaatst. De Prawda wees het aanbod van de hand met de verklaring „dat het nimmer advertenties plaatst". Een federale rechter in Richmond In Virginia heeft de autoriteiten van Prins Edward County gelast de open bare scholen te heropenen die ln 1959 waren gesloten om rassenintegratie te voorkomen. Het merendeel van de 1700 negerkinderen van Prince Edward County heeft sedert 1959 geen eigen lijk onderwijs gehad De 1400 blanke kinderen hebben particuliere scholen bezocht. Prediker: Evangelisatie Chrlstengem. „Ecclesia". 8 uur n.m. ZATERDAG Beestenmarkt: Openluchtsamenkomst Leger des Hells. 7.45 uur n.m. Doopsgezinde Kerk: Adventkerk. 10- 11 uur v.m., bijbelstudie; 11-12 uur, ds. C. Dlngemanse van Den Haag. Bidstond te 7 uur ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie van Jehovah's getuigen. 4.30 en 6.30 uur n.m. Prediker: Volle Evang. Zending. Spr. evang. W. v. d. Berg. 10 uur v.m. Rijksmuseum voor Volkenkunde Films over India .2.30 uur n.m. Steenschuur 6Kerk van Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur v.m. StadhuispleinCarlllonbespellng. 8-9 uur n.m. DINSDAG Prediker: Volle Evang. Zending. Spr. J. Zyistra. 8 uur n.m. WOENSDAG Beestenmarkt: Openluchtsamenkomst Volle Evang. Zending. 7.45 uur n.m. Pieterskerk: Avondstilte te 7.30 uur n.m. DONDERDAG Pieterskerk: Orgelconcert Albert de Klerk. 8.15 uur n.m. TENTOONSTELLINGEN LakenhalTentoonstelling „Het tul penmotief ln de Turkse kunst". Werk dagen 10-4 uur; zond. 1-4 uur (tot 20 augustus). Legermuseum (Pesthulslaan)Met uitzondering van maandag, dag. van 10-4 uur (zondag 1-4 uur). Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie, v. d. Werfpark 1; tentoonstelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feest dagen 2-4 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Dag 10-5 uur. zondag 1-5 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Naar wijder horizon" Werkd 10 tot 5 uur; 's zondags 1 tot 5 uur (tot 8 oktober). Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks 10-5 uur. zondag 1-5 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Ten toonstelling „Glas uit de oudheid", (t/m 15 augustus). Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dagelijks 10-4 uur, zondag 1-4 uur. BIOSCOPEN Luxor: „The young ones". Al. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „Flower Drumsong". A l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Studio: „The general". Al. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Voor de Jeugd dagelijks, behalve zondag. 10.30 uur „Dik Trom en het circus". Lido: „Zorg dat Je er bij komt!" A l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „Kop op. handen thuis". 14 Jr. Dag. 7 en 9.15 uur; zond. 4.45, 7 en 9.15 uur. Dagelijks 2.30 uur Popeye festival. Rex: „Het verraad der Tartaren". 14 jr. Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4 45, 7.15 en 9.15 uur. Donder dagcyclus „Het Zondagskind". Astra-theater - Wassenaar Vrijdag avond 8 uur en zaterdagavond 7 en 9.15 uur „Pijn en gein ln de ka zerne". 14 Jr. Zondagavond 7 en 9.15 urn; maandag- en dinsdagavond 8 uur „Slavenmarkt in Atlantis" A.l. Woensdagavond en donderdag avond 8 uur ..La dolce vlta". 18 Jr Zondag- en woensdagmiddag 2.30 uur Vier rakkers in een oude Jeep". Bij geen gehoor van IJw huisarts ot specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journaal en weeroverz. VARA: 20.20 Espresso. 21.00 Voila, een muzikaal verhaal. 21.40 Spiegel der kunsten. NTS: 22.15-22.30 Sport in beeld: fllmverslag van de aankomst van de Vierdaagse te Nijmegen. VOOR ZATERDAG 28 JULI Hilversum I, 402 ni. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Lichte och tendklanken. 8.00 Nws.. postdulvenber. en soc. strijdlied. 8.19 Muzikale och tendpost. 8.30 V. d. kind. 8.50 Tips voor vakantie en snipperdagen. 9.00 Ochtendgym. v. d. vrouw. 9.10 Klas siek planoconcert. 9.35 Waterst. 9 40 Amateur Harmonie ork. VPRO: 10.00 Samen thuis, Interview. 10.05 Bijbel overdenking. VARA: 10.20 Licht ork. 10.50 De wilde vaart, cabaret. 11.20 Sportnws. 11.45 Roemeens ork. 12 15 Van de wieg tot het graf, vragenbe- antwoordlng 12.30 Meded. t.b.v. land en tulnb. en postdulvenberlchten. 12.34 Down Town Jazzband. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA-varla. 13.20 V. d. teen agers. VARA: 14.10 V. d. Jeugd. 14.45 De toekomstige ontwikkeling van het ge organiseerde speeltuinwerk in ons land. lezing. 15.00 Operaconcert. 16.40 Boekenwijsheid. 17.00 Radio Jazzclub. 17.30 Act. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Tango-rumba ork. en zangsolisten. 50 Lichte gram. 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 Op de helling, gesprek. 19.45 Klass. muz. 19.55 Deze week, praatje. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Marlnlerskapel. 20.40 Licht instrumen taal trio. 20.55 Nederlandse cabaret artiesten op de plaat. 21.10 Soc. com mentaar. 21.25 Zomeravondcontrasten, reportages. 22 00 Muzlekmemolres. 22.20 Sportnws. 22.30 Nws. 22.40 Melodieén- Expres. 23.10 Lichte gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 De zingende kerk. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.15 Pluk het weekend. 8.50 van en voor bejaarden. 10.00 V. d, kleuters. 10.15 Gram. 11.00 V. d. zie ken. 11.45 Chansons de France. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Licht lunchconc. 12.55 Europese honkbal- kampioenschappen te Amsterdam. 13.00 Musicerende dilettanten. 13.50 Lichte koorzang. KRO: 14.30 Viool en plano: klass. muz. 15.10 Instrumentaal kwartet met zangsolistenlichte muz. 15.30 Lichte gram. v. d. Jeugd. 16.00 Instrum. octet: amus.muz. 16.50 Sportperiscoop. 17.00 Kunstkron. 17.30 V. d .Jeugd. 18.30 Licht trio (Instrumentaal). 18.50 Praat je voor politieke voetgangers. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Klass. kamermuz. 19 45 Lichtbaken .lezing. 19.55 Popul. klassieken door het Brabants kamer- ork. met solist 20.50 En nu mijn geval, vragenbeantw. 21.00 De Platenkoffer, gevar. progr. 21.45 Operetteklanken. 22.20 Reportage van het congres Klrche in Not te Königstein. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Wij luiden de zondag ln. 23.00 Moderne muziek. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 14 00 Internat, tennistour- nool te Hilversum. KRO: 16.00 Ver keerverkeerd. NTS: 16.15 Roval International Horse Show te Londen. KRO: 17.30-18.15 V. d. Jeugd. KRO: 19.30 TV-fllm. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. 20.15 Het bezoek van H.K.H. Prinses Irene en H K H Prinses Margriet aan de West KRO: 20 30 Das war das Letzte. show. 21.50 Sport. 22 10 TV-fllm. 22.35 Epiloog. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Automobillstenkron. 12.30 In terviews. 12.55 Weerber. 13 00 Nieuws. 13.10 Hoorsp. 13.40 Gram. 14.10 Hoor spel. 15.10 Hoogtepunten uit de pro gramma's van de afgelopen week. 16.00 Ork conc. 17.00 V. d. kind. 17.15 Royal International Horse Show. 17.40 Lied jes. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 Sport. 18.45 Pari. overz. 19.00 Licht ork. 19.30 Holiday Music-Hall. gevar. progr. 20.30 Hoorsp. 22.00 Nws. 22.10 Voordr. 22.45 Avondgebeden. 23.00 Nws. 23.02-23.35 Pianotrio: moderne muz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12 00 Gram. 12.31 Gevar. muz 13.35 Crlcketuitsl. 13.45 Latijns-Amerikaans orkest. (14.30-14 35 Sportber.). 14.45 Schots variété-orkest, en soliste. 15.30 Sportberichten. 15.35 Ted Heath Show. 16.30 Sportber. 16.35 Lichte muz. 17.30 Sportber. 17.40 Licht pianospel, ia.00 Crlcketrep. 18.15 Jazz. 19 00 Nws 19 18 Sportjourn. 19.31 Henrv Wood Prome nade conc.: Symf. ork. en solisten: klass. muz. 22.00 Licht trio en gram. 22.30 Nws. en sportber. 22.40 Lichte muz. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 m. 12.00 Lichte ork.muz. 13.00 Nieuws. 13.15 Hammondorgelspel. 13.30 Jazz- muz. 14.00 Gram, met comm. 15.30 Koorzang. 16.30 Lichte ork.muz. 17.30 Duitse topliedjes. 19.00 Nieuws. 19 30 Hedendaagse koorliederen. 20.00 Gevar progr. en dansmuz. 21.45 Nws. 22,10 Kamermuz. 22.30 Gevar. muz 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. 1.00 Gram 2 00 Weerber. en gevar. muz. Frankr(|k 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Orkconc. 13.05 Gram 14 40 Kamermuz 17.30 Omroepork. en -knapenkoor. 19.00 Nws. 19.05 Inter nationale muzikale ontmoetingen van ChimayKamermuz. 20.30 Hoorsp. 22 15 Ork conc. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws, 12.03 Zigeuner- "luz, 12 30 Weerber. 12.35 Lichte gram. 13.00 Nws. 13.15 Gram. v. d teen agers. 14.00 Filmkron. 14.30 Vlaande- r1nuïn,'n land: Vlaamse liederen. 15.30 Lichte muz. 16.00 Operettemuz. 17.00 A„Pa?Jclapper en liturgisch bericht. 17.20 Koormuz. 18.00 Orgel- ioCinaV-18 30 o« «d- sold" 19 00 Nieuws, mifp SfSS1™ Amerikaanse amus. A ws' 22 15 Gram- 23.00 Nws. 23.05 Dansmuz. 23.55-24.00 Nws. t/A4 13 00 Nws 13.30 Gevar. muz F^V5-03 0rkconc.: klassieke m ariw °°oo^',1838 Popul- ork.muz. 19.30 Nws 22 00 Wereldnws. 22.15 Jazz- o9UA Nws' 23 00 Klass- kamermuz. 23,55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) 1 SP t 3 Is us ei •3* s 2 S 'E Cw Amsterdam regen nno regen n regen nno regen zzw 7 22 39 Den Helder 7 18 37 Ypenburg Vllsslngen 6 5 21 20 39 16 Eelde regen nnw 5 19 29 De Bilt regen no 3 23 26 Twente regen nn° 2 23 10 Eindhoven regen wzw 2 23 15 Z.-Limburg zwaar bew w.stil 23 8 Helsinki zwaar bew w.stil Stockholm half bew w.stil 19 0 Oslo half bew ono 3 20 0 Kopenhaget geh. bew no 4 18 Aberdeen zwaar bew w.stil 15 0 Londen zwaar bew zzw 3 14 52 Brussel geh. bew wzw 2 22 14 Luxemburg licht bew zw 2 24 0.1 Parijs half bew w 2 24 3 Bordeaux zwaar bew w.stil 25 0 Grenoble onbewolkt w.stil 32 0 Nice onbewolkt n 3 28 0 Berlijn Frankfort onbewolkt wzw 4 27 0 licht bew. zw 3 30 0 München licht bew wnw 2 32 7 Zürlcb onbewolkt w.stil 28 0 Locarnc zwaar bew w.stil 29 1 Wenen onbewolkt w 2 31 0 innsbrtii onbewolkt w 1 35 1 Belgrado onbewolki w stil 35 0 Athene onbewolkt nno 5 0 Rome onbewolkt w.stil 36 0 Alacclo onbewolkt ono 1 30 0 Madrid onbewolkt w.stil 32 0 MallorCö onbewolkt w.stil 33 0 Lissabon licht bew. nnw 28 0

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2