Rod Laver na Boeing-incident direct op Hilversinnse gravel Dag vol beproeving in Nijmeegse Vierdaagse Dag Sanering Regen was spelbreker Competitie indeling Inspanning te groot voor Britse soldaat noen ben zanmn Internationale tenniskampioenschappen Ambitie Zweden en Nederland in trek voor Westduitse echtgenoten Zeslandenstrij d op de weg Zwarte dag Sportsplinters Akkoord over salaris van de politie bij 2ijn naam Kernonderzoek in Egypte Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 27 juli 1962 Vierde blad no. 30714 Van het saneringsplan van de KNVB, de eerste stap op de moei lijke iveg naar de gezondmaking van het betaalde voetbal, is, ach teraf bezien, bitter weinig terecht gekomen. Men weet het, vijf tweede di visieclubs bij toelating van de amateurkampioen, wat gebeurd is, zes hadden volgens het plan Coler terug moeten keren naar de rijen van de amateurs. Van die zes slachtoffers hebben er drie di rect het vege lijf kunnen redden doordat tioee clubs, EBOH en Hel mond, vrijwillig naar het ama teurvoetbal terugkeerden en er een plaats vrij kwam door een fu sie tussen Rapid JC en Roda Sport. Bij handhaving van het plan- Coler: in het nieuwe seizoen tivée tweede divisies van elk zestien clubs zouden dus tenslotte Zwolse Boys, PEC en UVS het kind van de rekening zijn. Daar is, men heeft het in ons blad van gisteren kunnen lezen, een streep doorge haald. Het bondsbestuur is op het al lerlaatste moment, nadat men zeer lange tijd UVS met de be lofte „er is nog een zeer redelijke kans" op sleeptouw had gehouden, overstag gegaan. De heer Schöder c.s. besloten woensdag van 2 x 16 over te stap pen op 2 x 17 tweede divisieclubs. Het enige slachtoffer van de KNVB-saneerders heet nu UVS. Op zichzelf is de terugkeer van UVS naar het amateurvoetbal niet zo'n verschrikkelijke ramp. In de komende jaren zullen er nog heel wat financieel zwakke semiprof- clubs, die nu al slechts met kunst en vliegwerk het hoofd boven iva- ter kunnen houden, de strijd te gen de lege clubkas moeten sta ken en dan blijft het de vraag of de amateurclubs bereid zullen zijn de gestrande semiprofclubs met een eersteklasseplaats te bedie nen. zoals nu UVS werd toebe deeld. Maar al het water van de zee wast niet af dat het Bondsbestuur ten opzichte van de Leidse ploeg een beslissing heeft genomen, die allesbehalve rechtvaardig kan worden genoemd. Men handhaaft in Zwolle de beide semi-profclubs PEC en Zwolse Boys, hoewel er in deze plaats slechts ruimte voor één be taalde vereniging is. Veertien da gen geleden gaf Neerlands hoog ste voetbalcollege dan ook te kennen dat er voor „Zwolle" slechts één plaats in het betaalde voetbal beschikbaar was. Eén plaats en twee verenigingen een fusie lag dus voor de hand. De KNVB oefende pressie uit, Wimbledon-kampiocn Rod Laver is er! Hij kwam uit Poest Schach. West-Duitsland, waar hij de finale van een internationaal toernooi had verloren van de Duitse tenniscrack, de student in de bouwkunde, Wilhelm Bungert met 79, 36. Erg onder de indruk van deze nederlaag was „Rocket" Rod niet, meer van het incident met het Boeing-vliegtuig waarin hij zat. Olvera. Diens gevarieerde spel, met verrassend uitschieten op de volley, hield de „controled Speed" van de Australiër volkomen in balans. In de eerste set bereikte het duel zijn hoog ste niveau. Mulligan begon met ser veren en daaraan dankte hij het dat hij niet achter kwam te staan. Tot 55 bleef de score in evenwicht. Toen leek Mulligan onder de niet afla tende tegenaanvallen van Olvera waarlijk te gaan bezwijken. Hij kwam 030 op de service. Een volley van Mulligan ging langs Olvera heen, kwam duidelijk buiten de zijlijn, maar werd door de arbiter in gegeven. Bij Olvera knapte er iets en de ervaren Mulligan die het volgende punt niet cadeau gaf, ver moedelijk omdat hij, met zijn rug halverwge naar de zijlijn gekeerd staande niet kon constateren of de beslissing van de arbiter fout of goed was drukte dadelijk door, 75. Sterk spelend, met prachtige drives breed spreidend en aan het net on weerstaanbaar afmakend, liep Mulli gan in de tweede set uit tot 50! Toen verspeelde hij, te zeker van ,,Je kunt. niet altijd winnen" was het gezonde commentaar van de roodharigepezige, Australiër. ,,Een nederlaag doet je je ambitie behou den, je hebt dan weer eens ervaren dat je niet onverslaanbaar bent en dat maakt dat je in volgende ont moetingen weer feller op de bal zit". De Chileen Salar heeft ervaren dat La vers woorden geen ij del gepraat zijn. Negen spellen speelden hij en de tennisamateur, die de wereldrang lijst op zo imponerende wijze aan voert, toen viel de regen met bakken uit de hemel. De stand was.90 voor Laver: „Rocket" Rod, die door handtekeningenjagers achterna wordt gezeten als staatsvijand no. 1 dooi de F.B.I., maakt er geen geheim van dat hij alles op alles zal zetten om deze internationale kampioenschap pen van Nederland op zijn naam te schrijven. Hij is op jacht naar offi ciële titels en won reeds die van zijn eigen land, van Italië, van Zwitser land, van Frankrijk en als top: Wim bledon. Dat belooft wat voor de fi nale, als Pluvius het tenminste zover laat komen. De banen van de Hil- versumse Lawn Tennis Club waren omstreeks 5 uur gistermiddag ver anderd in één groot zwembad. Het grapje dat de, altijd met een pet op spelende Zuid-Afrikaan Mc Millan in de propvolle herenkleedkamer lan ceerde „Mr. Krishnan, centre-court please" werd dan ook met een ho merisch gelach gehonoreerd. Naast talent voor het spel met racket en bal, bleek Mc Millan ook talent te hebben voor imitator. Hij bootste de stem van wedstrijdleider H. Toet zo voortreffelijk na. dat met de Indiër de beide Australiërs Shepherd en Milli- gan opkeken met op hun gezicht de niet uitgesproken, verontwaardigde vraag: „Wat is dat nu voor baarlijke nonsens". Er kon toen natuurlijk ook van spelen geen sprake meer zijn. Jammer voor de vele toeschouwers, die voor hun gepeperde entree maar één partij van niveau te zien had den gekregen. Vechten Dat was de kwartfinale H.E. tus sen Wimbledon-finalist Mulligan en de katachtige vechter uit Equador, avontuur zou kunnen worden tegen een geïnspireerde Olvera. Hij ging all- out op de service en tegen dat alles op alles zetten van de kleine, sterke. Australiër was Olvera niet nog niet?) bestand. 75, 64 voor Mul ligan. Iyo Pimentel, eergisteren de verrassing van een zege op Howe, was tegen een gewaarschuwde Forbes kansloos. 36, 16. De Zuidafrikaan- se service was moordend! U een uitzondering Maak U zelf niets wijs! Onbedreigd Maria Bueno en Sandra Price- Reynolds behoefden niet erg diep in hun technische bagage te duiken om onbedreigd te winnen. Mevr. Forbes leek gebiologeerd door de faam van haar tegenstandster, 6—2, 61 voor Maria Bueno. Sandra Price-Reynolds moest zich tegen mej. Blackman al leen in de eerst spellen wat inspan nen. De Zuidafrikaanse forehand had het zelfvertrouwen van mej. Blackman bij het inslaan al afdoende ondermijnd. Ook hier 62, 61 voor de geplaatste speelster. Ieder mens transpireert Ook U! Zelf ruikt U nietj. Maar 't pijnlijke is dat anderen 't wel merken... Bescherm U daarom met ODORONO-ODOMATIC! De kogel rolt... en doseert precies wat nodig is voor volle 24 uur bescherming, 't Is prettig koel, verzachtend en direct droog, 't Heeft een fjisse geur stopt overmatige transpiratie en nare transpiralie-lucht onmiddellijkI ODO RO NO - ODOMATIC f 2.25 navulling f 1.65 ROD LAVER beter op centre-court dan in een Boeing zichzelf nu, zijn service en kwam tegen een opverende Olvera weer in gevaar. Het werd 54 en de Equa- doriaan bleef fel aanvallen. Mulligan realiseerde zich dat een derde set voor hem wel eens een hachelijk WIELRENNEN maar Zwolse Boys zei „neen" te gen het bevel om te fuseren on der de voorwaarden van „Den Haag". Het blijkt nu dus dat de KNVB voor de weigering van Zwolse Boys door de knieën is ge gaan. De 2 x 17 regeling vol komen in strijd met het sane ringsplan die nu is ingesteld, moet men dan ook als een capi tulatie van de kant van de KNVB zien. En Leiden, waar alle ruimte voor een semi-profclub was of in elk geval kan zijn wordt het kind van de rekening. Wanneer de KNVB na de weigering van Zwol se Boys om een fusie aan te gaan met PEC aan de 2 x 16 regeling had vastgehouden, dan ivas voor UVS de teruggang wel moeilijk, maar toch wel acceptabel geweest. Zoals de KNVB de zaken nu heeft behandeld kunnen wij ons voor stellen dat men zich in het blauw witte kamp op een ontzettende manier in de steek gelaten voelt. Jager-W il k uise lopen uit In de zevende race van de strijd om het Europese kampioenschap tweemans-zwaardboten Flying Dutchmanklasse) te Oostende is de Nederlandse combinatie Jager—Wil- lemse als tweede geëindigd achter West Duitsland. Frankrijk werd der de en Engeland vierde. Door dit re sultaat heeft het Nederlandse team de leiding in het klassement behou den. Na zeven wedsrrijden luidt het klassement 1. Nederland 4880 pnt; 2. Frank rijk 4528 pnt; 3. Engeland 3977 pnt; 4. West Duitsland 3975 pnt; 5. Zwe den (Hellmann-Nielsonj 2972 pnt. Vier Leidse teams in Tour de Frats Vier ploegen van zes man uit Lei den en omgeving doen dit jaar mee aan de Tour de Frats 1962. De tour onder leiding van „Ome Joop" Leger stee (Arnhem) vertrekt dit jaar uit Almelo. Zaterdagochtend vertrekken de Leidse renners per fiets om, na 's avonds in Beekbergen te zijn neerge streken, zondag in Almelo te arrive ren. Maandagochtend starten zij met 18 andere ploegen in totaal 132 jongelui voor het grote avontuur, dat ..Tour de Frats" heet. Reeds zondagavond zullen de ver rassingen beginnen. Een studenten cabaret zal de stemming erin bren gen en de hele „Tourgemeenschap" wordt vervolgens in gloednieuwe shirts gestoken. Bagagewagens, recla mewagens, bezemwagen en dokters auto komen 's maandagmorgens de karavaan completeren. Betaald voetbal Naar wy vernemen, luidt de com petitie-indeling van het betaalde voetbal voor het komende seizoen als volgt: Eredivisie: ADO. Ajax. BI. Wit. DOS, Feijen- oord, Fortuna '54, GVAV, Heracles. MVV. NAC. PSV. Sparia. Sp.c!. En- i schede, Volendam, De Volewijckers en Willem 2. Eerste divisie: DHC. DWS, Eindhoven, Elinkwijk, Enschedese Boys, Excelsior. Fortuna De Italiaanse fabriek San Pelle- VI., Go Ahead, Limburgia, RBC, grino, die voorheen beschikte over j Roda JC, SHS, Sittardia, Veendam, een prima rennersstal. doch zich de Velox en VVV. laatste jaren voornamelijk heeft be- j Tweede divisie A- Maar in Zwitserland en Frankrijk zou men toeli wel liever willen wonen (Van een onzer verslaggevers) ziggehouden met het organiseren van j grote wedstrijden, heeft weer een nieuw evenement op haar program- mNataade wereldkamDioenschaDDen Sels' Tubantia. Vitbsse, VSV. Wage- ae uereiaKampioenscnappen nin2e ZFC zwartemeer en Zwol- Verenigd Europa pas over 15 jaar (Van onze correspondent in Bonn) Hoe Europees denkt de gewone man in West-Duitsland? Onder dat motto is de Oostenrijks-Ame rikaanse opinievorser Dichter in de Bondsrepubliek aan het werk gegaan op zijn vraag: „In welk land zou U het liefste wonen, in dien U de taal beheerste en er een AGOVV, Alkmaar, Be Quick, De prettige werkkring zou kunnen Graafschap. Heerenveen. KFC, Leeu- i warden, NEC, Oldenzaal, Stormvo- wielrennen op de wë? orFanSïrt Zwartemeer en Zwo1" deze fabriek namelijk in West-euro- sche Boys. pese landen, te weten Nederland,; Tweede divisie B: België, Frankrijk, Italië, Zwitserland Baronie. BW, DFC, EDO, 't Gooi, en Liechtenstein, een wedstrijd voor Haarlem. Helmondia, Hermes DWS, amateurs. In Italië, waar de finale wordt gehouden, zal de individuele winnaar en de winnende ploeg be kend worden. Als start en finishplaats voor de rit van 160 km, die door het, oosten van de provincie Noord-Brabant gaat, is Helmond aangewezen. Er zullen in totaal 50 van de sterk ste amateurs uit de zes landen aan de start verschijnen. In Nederland starten 35 buitenlanders en 15 Neder landers o.w. naar alle waarschijn lijkheid onze stadgenoot Karstens. De ploeg zal echter pas na de wereld kampioenschappen door Joop Midde- link worden geselecteerd. Als bijzondere attractie wordt tij dens deze omloop in Helmond zélf een ronde gereden voor professionals en onafhankelijken. De oud-wielrenner Gino Bartali (Italië) zal voor beide evenementen het startschot lossen. In de stand voor clubs is het klas sement na zes wedstrijden als volgt: 1. Maastricht 156 pnt. 2. Fortuna (Zundert) 152 pnt. 3. Swift (Leiden) 118 pnt. «De Leidse vereniging moet het alleen van Gerben Karstens heb ben aangezien Bert Zoet is uitge- De ploegen van onze streek komen schakeld wegens blessure). 4. De uit Sassenheim, Warmond en Leiden; Bataaf Halfweg) 70 pnt, 5. Pedaal- zelf. De vierde ploeg is een gemengde ridders (Made» 70 pnt. De komende evenementen die mee- ploeg, die onder de naam Leidse Jeugd Tourploeg uitkomt tellen in het elubklaswment Ome Joop heeft dit jaar rum R„n(lp ïan Drente en „Achl 180 jongelui moeten afschrijven on- chaam» danks het feit dat hij twee ploegen In de Ronde van Drente (zaterdag meer mee neemt dan normaal. a.s.) kan Karstens de Leidse kleuren door Aad van Tilburg, zodat AZ weer (Van onze speciale verslaggever) Nijmegen De derde dag van de 46e Vierdaagse was een bewogen wandeldag. De weersomstandigheden waren ditmaal de wandelaars verre van gunstig gezind en dat kwam bijzonder ongelegen, want juist de donderdag is bijzonder zwaar door de „cols" om en bij Groesbeek. In de vroege morgen begon al een treiterend regentje te vallen na een indrukwekkend preludium van donderslagen. Later werd het droog, maar de opklaringen leidden geen bestendigheid in: in de middag flitsten de bliksemschichten boven het parcours en de wandelaars dreigden door slagregens van het parcours te worden gespoeld. j niet verdedigen omdat hij diezelfde i dag voor de KNWU moet starten in I een internationaal criterium te Han- I nover. Galea-beker Nederland leidt tegen Duitsers O Tenslotte kon men spreken van een zwarte dag: de vlaggen te Nij megen rond de aankomstbureaus hingen halfstok omdat een 23-jarige soldaat van het regiment York and Lancaster van het Britse Rijnleger tegen de vermoeienissen niet bestand bleek. Hij stortte bij Groesbeek neer en tijdens het transport naar het hospitaal overleed hij. Dit tragische incident is het tweede dodelijke ongeluk tijdens de Vierdaagse binnen twee jaar. Vorig jaar overleed op de eerste dag een Zwitser aan een hartverlamming te Eist. Nu deze jonge Brit. Genees kundige keuring kan nog zo nauw gezet zijn, zelfs bij de huidige stand van de wetenschap kan men deze vreselijke voorvallen niet voorkomen. Het is mogelijk, dat het tempo van zijn detachement van achttien man schappen deze jongen te hoog is ge weest. De groep kwam in de afgelo pen twee dagen steeds als een der eerste in Nijmegen aan. Vrijwel op dezelfde plaats zakte ook nog een 17-jarige burger ineen, In de Belgische groep van de strijd om de Golea-beker, waarin behalve onze zuiderburen ook Nederland, Tsjecho-Slowakije en West-Duitsland uitkomen, heeft het Nederlandse team na de eerste dag een 21 voor sprong op West-Duitsland genomen. In het enkelspel versloeg Evert Schneider zijn Duitse tegenstander Kreinberg, nadat de partij tweemaal wegens de hevige regenval onderbro ken was (16, 64, 97). Samen met Jan Hajer zegevierde Schneider in het dubbelspel met 97, 63. 63 over Kreinberg en Loibel. Jan Hajer verloor zijn enkelspel van de Duit-ser Eberle met 61, 6—4. Geen uitvallers in Apeldoorn De Apeldoornse Vierdaagse-lopers hebben het °P de toch al moeilijke derde dag door de weersomstandig heden nog zwaarder gekregen, 's Morgens vroeg begonnen de deelne mers in een zware mist en daarna liepen zij in een broeierige hitte, zo nu en dan verfrist door regenbuien. De route ging over Beekbergen en door de bossen van Loenen. Jhr. mr. M. A. Feith, voorzitter van de Nederlandse Sportfederatie heeft een bezoek gebracht tijdens de grote Hilversum, HVC, Longa, NOAD, PEC, RCH, SVV, Wilhelmina en Xerxes. WATERPOLO Sleutelstad-teams succes vol De Sleutelstad heeft in een harde wedstrijd van het Amsterdamse AZ 1870 gewonnen (43). Dat niemand de competitie nu nog serieus neemt en men deze alleen uitspeelt, blijkt wel uit het feit dat de Leidenaars zelfs de zeventalspeler van vele jaren geleden, Van der Berg, van stal had den gehaald omdat enkele spelers veel te laat in De Zijl aankwamen. Harry Trimp opende voor de Am sterdammers de score. Direct daarop kwamen de Leidenaars sterk terug. Bekkering knalde tegen de paal. Van Zijl schoot over, maar toch werd het pas na de eerste rust door een tref fer van Hooidonk gelijk. Er werd nogal stevig gespeeld en dat resul- vraag toonden de Duitse ondervraag- teerde tenslotte in een strafworp I den zich uiterst realistisch. Twee- tegen de Leidenaars, die echter goed derde van hen meende namelijk dat, door Dick Binnenkamp werd gestopt, indien er ooit een Europese taal ver- Kort daarop moest Johnnie Bekke- plicht zou worden gesteld, deze taal ring het water uit, doch ondanks de Engels zou moeten zijn. Niemand on numerieke minderheid werd het via der de mannen-in-de-straat dacht, een doorslagbal van Aad van Tilburg dat de „Verenigde Staten van Euro- o i -j- t-'- pa" binnen vijf jaar werkelijkheid zouden worden. Dertig proceent dacht tussen de vijf en vijftien jaren en meer dan de helft achtte vijftien jaren het minimum aantal voor het bereiken van dit doel. Slechts twaalf procent zei: het zal er nooit van komen. Hoe diep de anti-communistische propaganda in de Bondsrepubliek wortel heeft geschoten in het West- hebben?", luidde slechts bij 28 procent der ondervraagden het antwoord: Duitsland. Twintig procent dacht aan Zwitserland, nog eens twintig aan Frankrijk, negen aan Zweden, vijf aan Oos tenrijk en Spanje, drie aan Ne derland en twee aan Engeland. Een andere vraag luidde: Stel U voor, dat U of één van uw kin deren met een buitenlander zou trouwen, welke vreemde nationa liteit zou U dan het makkelijkst accepteren? Antwoord bij achten veertig procent: de Zweedse, tweeëndertig gaf aan de Neder landse de voorkeur, dertig de Britse, zevenentwintig de Deense, vijftien de Franse en vijftien de Zwitserse. Op deze vraag kon men overigens met meer dan een na tionaliteit antivoorden. Op vallend is, dat de landen waar in men het liefst woont na het moe derland Zwitserland en Frankrijk kennelijk weinig in trek zijn als va derland van echtgenoten. Daaren tegen blijken Nederland en Zweden bekend te staan als naties, waar het leven wel niet zo prettig is, maar waar de mensen aardige echtgenoten zijn. By de beantwoording van een derde zijn 2i. Ook in de derde speeltijd ble- van ven det earns aan beide kanten onvol ledig. Eerst moesten Kuis en Bek kering het water uit, later gevolgd in de meerderheid kwam: Trimp schoot dit keer raak en door Rinus van Daatselaar werd het zelfs 2—3. Nu kwamen echter Wim v. Rooyen en Bertus Hooidonk in het water voor Aad van Tilburg en Van der Berg. Het ging direct beter. Cees van Hooi donk (strafworp) en Bertus van Hooidonk «afstandsschot) schoten Sleutelstad naar de zege (43). De reserves van Sleutelstad zijn er in het Spaardersbad in Gouda in ge slaagd GZC 2 van het kampioenschap af te houden door de zeer moeilijke uitwedstrijd met 65 te winnen. Sleutelstad nam door Jan Dool de leiding. Dezelfde speler zou later nog vier doelpunten van zijn hand laten volgen. Nadat het 02 was geworden, verkleinde GZC de achterstand door een allermerkwaardigst doelpunt. Voor rust liepen de Leidenaars nog tot 1—4 uit. Na de hervatting kwam de thuisclub sterk opzetten en zij slaagde er zelfs in de acherstand ge heel in te lopen (44). Daarna ont stond een gelijkopgaande wedstrijd, waarin de Sleutelstad steeds een doelpunt voor bleef. De eindstand werd 65 voor de Leidenaars, die het deze wedstrijd zonder Piet Erades moesten stellen. een jongen uit Overdinkel. Zijn toe stand liet zich ernstig aanzien, doch later op de avond bleek er geen re den meer te zijn tot ernstige onge rustheid. Zo blijkt een serie van vier presta tiemarsen als deze Vierdaagse niet zonder risico's. Er waren toch deelnemers die de slagregen verwelkomden als een uit komst. Een Duitse soldaat van de Maltheser Hilfsdienst vertelde ons, dat de drukkende atmosfeer zonder regen veel meer last veroorzaakte dan de regen; hij en zijn vrienden hadden er graag een nat hemd voor over. Onverstoorbaar Over het algemeen waren de mili tairen beter uitgerust tegen de weers omstandigheden hun uniformen houden het vocht langer tegen om van de glimmende helmen niet te spreken. De trommelaars gingen on verstoorbaar door met trommelen op natte vliezen en al was het gezang niet zo uitbundig, de vocale presta ties waren vaak nog voldoende krachtig om door het regengordijn te dringen. En wat In de voormiddag ook met minachting voor de stortvloeden bleef doorgalmen was het complex luidsprekers op de aankomstter reinen. Ze bezongen zonnige toe standen ergens ver weg, in Hawaii, j rust m Beekbergen. Elf Leidse studenten arriveerden met In de laatste kilometers van hun duitse ploeg winnaar geworden van uiterste inspanning de rol spelend dagelijkse tocht werden de wande- de springwedstrijd voor landenteams van onvermoeibaren. Hun „Patrla, laars overvallen door hevige regens, om de Prince of Walesycup. Italië en ratria" klonk alleen voor de Inge- j maar de stemming bleef opperbest, de Verenigde Staten deelden de wyden als een noodkreet. I Er waren op deze dag geen uitvallers. I tweede plaats. De Hongaar Zontan Horvath is in Buenos Aires, tijdens de wedstrij den om de wereldschermtitels, we reldkampioen sabelschermen gewor den. In de finalepoule eindigde hij na barrage als eerste met zes over winningen en één verliesparty. Tydens het internationale con cours hippique te Londen is de West duitse bewustzijn, bleek uit de beant woording van de volgende vraag: In welk land zou het volgende gebeurd kunnen zyn? Bij de ontwikkeling van een nieuw produkt wordt een fout gemaakt, waardoor honderden men sen om het leven komen. Meer dan vijftig procent dacht hierbij meteen aan Rusland, Oost-Duitsland of een van de Oosteuropse satellietstaten. De rest haalde de schouders op en meende: zo iets kan overal gebeuren. In het georganiseerde overleg is gisteravond volledige overeenstem ming bereikt over de te nemen sa larismaatregelen voor het politie personeel tot en met de rang van adjudant. De nieuwe salarissen gelden met terugwerkende kracht vanaf l janu ari j.l. Het bereikte resultaat is on geveer gelijk aan de voorstellen, zo als deze zijn vervat in het rapport van de „commissie werkclassificatie politiefuncties", de zogenaamde com- missie-Boot. In politiekringen noem de men het bereikte resultaat „niet ongunstig". Als gevolg van de thans bereikte overeenstemming zullen met ingang van 1 januari jl. de volgende maxi mum-maandsalarissen, inclusief toe slag, gelden: voor agentwachtmeester f 594,30, voor de hoofdagent-wacht meester 1ste klas f663.60. voor de brigadier-opperwachtmeester f 744.69. voor de adjudant f 83321 voor deze per 1 Januari 1963 f846,66, per 1 januari 1964 f860,05, voor de rijks rechercheur f 860,05, per 1 januari '63 f 873,44, per 1 januari '64 f 886.83. Bovendien zal als regel de manne lijke agent-wachtmeester na vier jaar bevorderd worden tot hoofdagent wachtmeester 1ste klas. De adjudant groepscommandant zal bovendien een representatietoeslag ontvangen van drie procent van het bruto-sa- laris. De vergoeding voor het ver richten van ploegendienst bedraagt respectievelijk voor agent-wacht meester 4'j procent, voor hoofdagent en brigadier-wachtmeester 1ste klas en opperwachtmeester drie procent en voor adjudant twee procent. PTT had voordeel van modelactie ambtenaren Een actie waarmee de postbe ambten van 2 tot 4 juli protes teerden tegen de afwijzing van hogere salarissen is een voorde lige zaak voor de Westduitse pos terijen geworden. Doordat het personeel weliswaar vlot, maar pijnlijk nauwkeurig volgens dienstvoorschriften werkte kwam er meer geld binnen dan normaal. Op een postkantoor alleen al ste gen de inkomsten door strafport, die anders hoogstens vijftien mark per dag bedragen, tot hon derd mark. Doordat het drukwerk zorgvuldig gecontroleerd was, vloeiden in een ander geval 7.800 mark meer in de kas van de pos terijen, omdat in plaats van het lagere tarief voor drukwerk dat voor brieven moest worden be taald. De aanvoerder van D.H.C., Karei Jansen, heeft een contract getekend voor S.H.S. Jansen, die 36 jaar is, heeft voordat hy in 1959 naar Delft ging, vele jaren voor A.D.O. gespeeld. Voorts heeft Piet van Wouw opnieuw een contract gekregen van S.H.S. De Egyptische minister voor We tenschappelijk Onderzoek. Salah Ed- din Kedajat, heeft op een persconfe rentie in Cairo verklaard, dat Egyp te zijn eerste stappen op het gebied van het atoomonderzoek zet. De com missie voor atoomenergie heeft een laborator) un voor kernonderzoek, atcomreactors en een laboratorium voor kernchemie en stralingsonder- zoek geïnstalleerd. Voorts zal men geologisch onder zoek verrichten om in Egypte zelf de grondstoffen te vinden die voor het atoomonderzoek nodig zijn. Er zyn op dit terrein al positieve re sultaten bereikt. De minister zei tenslotte, dat men begint aan onderzoek naar de pro- duktie van elektriciteit afkomstig van kernenergie.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 11