Jetty Baars en Karamoy bereikten tweede ronde AUTOKAARTEN van Westeuropese landen Onkostenvergoeding een groot vraagteken NIJMEGEN IS WEER VIERDAAGSE-STAD Kraan en Binkhorst zeker van eindzege lllllil M Zwolle-Harderwijk in twintig minuten Italië stelt kandidatuur Noppie Kocli kampioen der stayers (0) - Roeiploegen naar Mainz Tegen einde van dit jaar Lagaillarde c.s. vrijgelaten Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 24 juli 1962 Derde blad no. 30711 Tennistoernooi in Hilversum begonnen het verhaal. De topspins gingen luk ken. de dropshot.s en lobvollies gaven punten. Met 6-3 werd het één set gelijk. Olvera had inmiddels het duel met. Bowry met zijn werkelijk fan tastisch loop werk en grote variatie in zijn voordeel beslist. Na verlies I overigens van de eerste set en ach terstand in de tweede set. 3-6. 9-7. j 6-1 voor Olvera. Het publiek stroom de toen naar de match Karamoy Honkbalkainpioenschap In een enorm slagfestijn, waarhij het Duitse team eenvoudig bijna werd weggevaagd, heeft Italië maan dag als tweede naast Nederland zijn nadrukkelijke kandidatuur gesteld voor de hoogste Europese honkbal eer. De Italianen wonnen met 16-0. In de morgenuren bevocht Frank rijk in een marathonduel, dat ruim 3*4 uur duurde een 14-11 zege op Zweden. De Zweden, die in hun eer ste wedstrijd tegen Nederland die zij overigens met ruim verschil ver loren een goede indruk hadden achtergelaten, vielen ditmaal erg tegen. Ftaai tennisiveersterk spel, met de belofte van nog sterker Ryan De belangstelling deed béide derde 5Peelda£ luiden de spel in de komende dagen de cracks in het Hilversumse spel. bij j mo/Yoppen "i? daten "had dST WATEKPOLO Sleutelstad klopt Swift met 6—0 De Sleutelstad had gisteravond een bijzonder gemakkelijke avond. Zon der veel moeite liepen de Leidenaren over het onderaan geëindigde Swift heen. In de eerste speeltijd liep de Sleutelstad, dat voor de gelegenheid veteraan Jan Dool weer eens had op gesteld. uit tot 0-3 door doelpunten van Cees van Hooidonk. Jan Dool en Aad van Tilburg. Het had evengoed een hogere tussenstand kunnen zijn want de Leidenaren waren voortdu rend in de aanval. In de tweede speeltijd maakte Wim van Zijl 04. Nadat de doelman van Swift er voor een zware overtreding was uitge stuurd. In dezelfde speeltijd werd het door Cees van Hooidonk 0-5. De aardig heid was er toen af en De Sleutelstad liet de teugels dan ook vieren waar door de Haagse ploeg nog even los kon komen. Doelpunten vielen echter niet aan hun zijde. Het was Wim van Zijl die er 0-6 van maakte. Wim van Rooyen ruilde met Dick Binnenkamp van plaats tkeeper-veldspeler maar gescoord werd er niet meer. Het laat ste belangrijke feit van de wedstrijd was dat Jan Dool, toen zijn tegen stander kramp kreeg, ook het water uit klom. PAARDESPORT Winkler de beste De Duitse ruiter Hans Gunther Winkler zegevierde gisteren met zijn paard Romanus in de eerste kwalifi catiewedstrijd voor het Europees kampioenschap springen, in het White City Stadion in L' iden. De Dui ;er kwam f «utloos rond, terwijl de Brit David Barker op Fran co vier fouten had en als tweede eindigde. Op de derde plaats legde kapitein Llano met 44 fout beslag tcrwyl de Duitser Alwin Schock- muhle met Freiherr <8 ft) vierde werd. ZWEMMEN Kampioenschap 1500 m te Alplien De nationale zwemkampioenschap- pen 1500 meter vrije slag worden morgen om 18.30 uur in het zwembad Avifauna te Alphen aan den Rijn ge houden. Ineke Tigelaar (Robben) en Johan Bontekoe (HPC) verdedigen hun titels. de heren Lavcr, Mulligan. Krishnan en bij de dames Bueno, Sandra Price Reynolds verschenen nog niet op het gravel een groot aantal bezoekers en twee Nederlandse successen, dat zijn toch wel de punten die op deze eerste dag van de Internationale tennis kampioenschappen van Nederland naar voren zijn gesprongen. Toppen en dalen had deze in de beslissende set. Eerst keurig ma noeuvrerend op 4-2 en 0-40 op Rvans service, dan gedeprineerd door enkele mislukte slagen, 4-5 achter. Dropshot en lobvolley gaven hem 5-5. Ryan be keek een opspin lob helemaal ver keerd. 6-5 voor Karamoy. en na lange rallies was het op matchpunt voor Karamoy Ryan zelf die de deur naar de tweede ronde dicht deed met een volley-misser op één van Karamoy's bekende topspin forehandzwiepers. 7-5 voor de kleine ..grote" man in ons 1 tenniswereldje. 3-6. 2. 4. Zwe- Groep A: 1. Nederland Frankrijk 2-2, 3. Spanje 1-0, den 2-0. Nederland heeft zich geplaatst voor de finale-poule. Groep B: 1 .Italië 2-4, 2. België 1-0 3. Duitsland 1-0. Italië heeft zich geplaatst voor de finale-poule. Advertentie Mevr. Baars toonde een fraaie backhand tegen de Australische mej. Ross. Bovendien bleef zij niet in het het net als de kans daartoe maar even aanwezig was. Na 6-4, 5-7, troefde zij mej. Ross definitief met haar betere conditie, 6-2. Jammer toch dat zij niet over een even goede Backhand forehand als backhand beschikt. Zij zou dan een klasse sterker spelen. In het D.E. A is mej. Mercelis. de Belgische kampioene voortijdig van het wedstrijdschema verdwenen, j achterveld hangen, zoals zij dat Oorzaak: een verrekte beenspier.) doorgaans pleegt te doen. Zij zocht1 Jammer. Het legioen van majoor Breu- joon tijdens de vierdaagse zijn biertje i r. niet zal laten staan en ook de twaalf nese heeit weer voor vier dagen Engelse soldaten van de Royal Sus- Na de introductie van de autokaart van Nederland, komt Esso met nog meer interessant nieuws: er zijn nu ook Esso autokaarten van andere Westeuropese landen bij vele Esso dealers verkrijgbaar. Op dezelfde overzichtelijke wijze uitgevoerd, met een schat van gegevens en voor slechts 1,25. Internationale Kampioenschappen van Nederland, met recht, dat was te merken aan de flarden conversatie in vele talen in het gezellige clubhuis van de Hilversumse Lawn Tennis club, bij de insiders beter bekend als het „Melkhuisje". Zeventien nationaliteiten immers geven in Hilversum acte de presence. De eerste vraag die bij ons op kwam toen wij gisteren over het ba- nencomplex van de Hilversumse LTC dwaalden en de partijen hier en daar Nieuw Loosdreclitiveek (Van onze zeilmedewerker» De derde dag van de Nieuio Loosdrechtweek bracht heel wat kalmer weer dan de eerste dagen. Daardoor kon het gebeurendat ie zeilers grotere aandacht aan elkaar en aan eikaars gemanoeu vreer konden besteden. In de ttormdagen hadden zij al hun aandacht voor eigen schip, nu was er meer strijd en meer con tact met elkaar, contact, dat re citeerde in een aantal protesten in verschillende klassen, waarbij de Vrijheidklasse de boventoon voerde. Intussen vie lin verschillende klas- •en reeds de beslissing. In de Flying Dutchmanklasse kwam de Braassem- mermeer-zeiler Bart Kraan door een derde overwinning reeds definitief aan de kop en weer was het J- van 8taveren, die (voor de derde maal) als tweede binnenkwam. De derde plaats was gisteren voor G. H. Im- hoff, ondanks het feit, dat C. Snij ders het grootste deel van de race vóór hem had gelegen. Ook ln de Sharpieklasse; was dit maal meer strijd, aangezien Bink horst een vrij slechte start had. Toch kwam hij weer aan kop. maar niet dan na een conflict met Vroege, waarop een protest volgde, dat aan Binkhorst werd toegewezen. Dat be tekende de derde zege voor Bink horst en de eerste plaats in het eind klassement. Rolf v. d. Baumen zegevierde op nieuw in de Valkenklasse en met zijn twee overwinningen en een tweede plaats Hoppe volgt hem met 1-4-3 kan hem de eindzege nauwelijks nog ontgaan. Hetzelfde geldt voor J. C. de Win kel in de Finnjollenklasse. Wel moest de Kaag-zeiler ditmaal met de derUe plaats genoegen nemen achter Le- verland en Van Gelder, maar ook hij zal wel met de eindzege gaan strij ken. Steeds aan kop Ook in de 16 M2 klasse staan de kansen van nummer één. J. Visser, uitstekend. De overwinning, die de Witte Huis-zeiler gisteren behaalde, was daarvoor ook overtuigend ge noeg. Hij lag steeds aan kop, op af stand gevolgd door J. N. Bodegraven, die met zijn tweede plaats nu eens goed voor de dag kwam. K. Husslage boekte zijn tweede zege in de Olympiajollen. De „eindstrijd" gaat tussen Husslage tweemaal eer ste en G. W. Stellingwerf, die een maal als eerste en tweemaal als tweede binnenkwam. Ook in de Vrijheidsklasse zal de laatste wedstrijd de beslissing moeten brengen. C. de Haas jr. won gisteren. Laat in de middag werden gisteren voorts nog de uitgestelde wedstrijden voor de kleinere klassen gevaren. De uitslagen van gisteren luiden: FD-klasse: 1. B. Kraan, 2. J. van Staveren, 3. G. H. Imhoff, 4. C. Snij ders. 12 M2 Sharpieklasse: 1. B, Bink horst, 2. C. A. Seret, 3. H. Robberse, 4. A. van Veen, 5. B. G. v. d. Glas. Valkenklasse: 1. Rolf v. d. Baumen, 2. A. J. Klein, 3. E J. Hoppe, 4. B. Staartjes, 5. J. H. de Wilde. 16 M2 Streepklasse: 1. J. Visser, 2. J. N. Bodegraven, 3. R. Siebrand, 4. J. C. J. Schiet, 5. J. de Haas. Finnjollen: 1. G. J. Leverland, 2. A. van Gelder, 3. J. C. de Wibkel, 4. A. A. Hofland, 5. W. van Wijngaar den. Olympia jollen: 1. K. Husslage, 2. G. W. Stellingwerf, 3. E W. van Roes- sel, 4. F. W. van Meizen, 5. J. Saltz- herr. Vrijheidsklasse: 1. C. de Haas jr., 2. P. J. Bakker, 3. J. F. Kesting, 4. E. D. J. Bleker, 5. J. J. Hellemans. Pampusklasse: 1 D. Heineke, 2. B F. M. Palsma, 3. H. van Essen, 4. J. Sijtema. 12 Voetsjollenklasse1. P. J. M Bulters, 2. J. H. de Goederen. 3. J. J. van 't Hoogerhuys, 4. J. L. ten Berg. 5. H. J. Muntlnga. Jeugdklasse: 1. W. Klomp, 2. K. Nater, 3. J. M. de Bruyne, 4. J. F. van Ogtrop, 5. H. Vundennk. Vaurienklasse: 1. T. de Jong, 2. F. Hijry. 3. C.vanNoort, 4. D. de Vries. 5. mej. C. C. Beijl. Flying Juniors 1 M. A. Heineke, 2. J. van Hellemond Lzn., 3. H. C. Hei neke. 4. H. Ozinga, 5. H. E. Timmer mans. Sternklasse: 1. J. O. van der Pijl. 2. L. Kruijer, 3. G Maks, 4. P. H. Bussemaker, 5. mej. J. Franke. Onder de toeschouwers, die gisteren de internationale tennis kampioenschappen bijwoonden, bevond zich ook Rudy Carrell. Hij wees zijn dochtertje op de fijne kneepjes van het „tennis- vak". volgden, was: „Hoe is het gelukt om al deze buitenlanders en in het bij zonder de grote figuren naar Neder land te krijgen?" De heer Kamlag, één van de orga nisatoren van dit voor ons land zo grootse tennisevenement, kon. tussen alle beslommeringen door, een mo ment voor ons vrij maken. „Tja", zei hij op onze vraag, „het kost natuurlijk geld hè, dat begrijpt u wel. Sterren als Laver. Mulligan. Krishnan, Bueno. Price-Reynolds krijg je niet zomaar. We hebben een garantie-subsidie van de gemeente Hilversum gehad van f 2500. Dat krij gen we alleen uitbetaald wanneer we op dit tournooi verliezen. Dan heb ben we nog zo'n zelfde bedrag uit een lucifersdoosjes-actie, die onze leden met veel animo hebben gevoerd en een subsidie van de Kon. Ned. Lawn Tennisbond. Hoeveel deze laatste subsidie bedraagt, kan ik U niet zeg gen. maar het is alles bij elkaar uiteraard lang niet voldoende om de vergoeding voor reis en verblijf van de grote en kleine sterren te bekos tigen. Dat moet voornamelijk uit de entree gelden komen. Het is voor ons dus te hopen dat het weer net zo zal blijven als vandaag, want dan komen de mensen wel". „Hoe groot Is nu die reis- en ver- blijfs vergoeding voor de spelers?" De heer Kamlag glimlachte f(jn- Uitslagen tjes. „We betalen de spelers ongeveer een /.elfde bedrag als ze b.v. op de toernooien in Zweden en Zwitserland krijgen". „Maar hoeveel Is dat dan?" hielden we aan. „Mag Ik het antwoord op deze vraag schuldig blijven?" aldus de heer Kambag. „Wel wil ik U zeggen dat naast de reis- en verblijfsvergoeding voor de topspelers en speelsters, die hier hun kunnen komen demonstreren, de in kwartiering bij particulieren een be langrijke rol speelt. Op Wimbledon b.v wordt men „zakelijk" onderge bracht in hotelkamers en hier wor den ze omringd met zorgen. Daar moesten we het mee doen. De heer Kamlag wel elders dringend gewenst. Terug naar het tennis zelf. De twee Nederlandse successen, die we in de aanhef vermeldden, kwamen van Lex Karamoy ln het H E. en van mevr. Baars-Wienese in het D.E. Kansloos Lex Karamoy leek aanvankelijk kansloos tegen de Zuid-Afrikaan Ryan. Troosteloze missers kwamen van zijn racket Het handjevol men sen dat zijn acties op een achteraf- baan volgde de grote „hap" stond te kijken bij de fraaie partij tussen de geplaatste Olvera, kampioen van Equador en landgenoot dus van Little bezit genomen van Nijmegen. Met extra treinen, bussen en talloze militaire trucks zijn de ruim 13.000 wandelaars, die hedenmorgen het gevecht tegen de dikwijls slopende kilometers :ijn begonnen, in de Keizer-Ka- rel-stad gearriveerd. Het was een drukte van be lang in het versierde centrum van Nijmegen, waar het nieu we Keizer-Karel monument in stralend floodlight de belang stelling van duizenden trok. Zr waren er allemaal, de stoere Zwitserse Alpenjagers, de feilloos marcherende Britten, de gemoedelij ke. omvangrijke Beierse hotelier, die WIELRENNEN sc>:. die de oversteek van Dover naar Calais per kano hebben gemaakt en j v:a de Franse. Belgische en Neder- I landse rivieren en kanalen naar Nij megen peddelden om daar geduren de een paar dagen de voeten weer eens te kunnen strekken. Zoals vanouds werd de intocht van de wandel-liefhebbers besloten met de vlaggen-parade, in het Gof- fertstadion. Het boeiende en indruk- I wekkende schouwspel, waaraan tra- j ditiegetrouw de muziekkorpsen van de Koninklijke Marine, de Konink lijke Militaire Kapel en de Kapel van de Koninklijke Luchtmacht bene vens vier Britse muziekkorpsen hun medewerking verleenden, hield de ruim 30.000 toeschouwers gedurende bijna twee volle uren geheel in zijn ban. Apeldoorn De Apeldoornse vierdaagse is gis termiddag door burgemeester A. L. des Tombe onder enorme belangstel ling van de burgerbevolking en dui zenden vakantiegangers geopend met het hijsen van de Nederlandse drie kleur voor het front, van de opge stelde deelnemers. Tijdens de plech tigheid. die plaats vond op het Apel doornse Marktplein, werd door de verschillende sprekers met klem be toogd, dat de recreatieve ontspan ning van de wandelaar, het voor naamste doel van de NWB vormt. Genieten van het natuurschoon is in Apeldoorn belangrijker dan het ver krijgen van een vierdaagse-medaille. Dat de vierdaagse van Apel doorn zich in een steeds stijgende belangstelling mag verheugen, blijkt wel uit het aantal inschrijvingen, dat mei een totaal van ongeveer 1200, ruim 100 hoger is dan verleden jaar. WEGENGIDS VOOR EUROPA Originele en bijzondere Europa-wegengids Deze 72 pagina's grote gids geeft praktische inlichtingen over de ruim 7000 km van de belangrijkste routes door Europa. Compleet met wegen kaart van Europa en stift om de routes met transparante inkt op de kaart te tekenen: 2,50. De bij deze gids behorende Europa-kaart die een duidelijk overzicht geeft van het hoofdwegen net is ook apart verkrijgbaar 1,25. Dit is de kaart voor het maken van een reisplan. Vele Esso stations hebben gids en kaarten in voorraad. Esso autokaarten zijn er van: België en Luxemburg, Duitsland, Frankrijk, Noord-ltaüë, Oostenrijk, Zwitserland, Denemarken, Noorwegen, Zweden en Finland. Kaarten van Groot Brittannië en Spanje/Portugal worden later aan de collectie toegevoegd. De unieke Esso autokaart van Nederland heeft een speciale prijs: 90 Ct Een onmisbaar bezit in eigen land.. k Nederland leidt te Oostende BRITS GUYANA MAG YAN CUBA NIET UENEN (Van onze Haagse redactie) Enige Nederlandse roeiploegen zul len zaterdag en zondag a.s. deel nemen aan internationale roeiwed- strijden in Mainz. Dit zijn de ge stuurde en ongestuurde vier van Njord uit Leiden, de twee met stuur man van Laga uit Delft en een dub bel twee dames, bestaande uit een Poseidon-Wilem 3-Combinatie. De Britse regering zal Brits Guva- ..a niet toestaan een door Cuba Na twee races in de strijd om de aangeboden lening van 1.200.000 Europese titel tweemans zwaardboten pond sterling te aanvaarden. Dit (Fiymg Dutchman] hebben de Ne- heeft premier Cheddt Jasan van derlanders Jager en Willemse de lei ding in het algemeen klassement met 2110 punten voor Engeland met 2107 punten. Maandag bij een noordwesten wind, windkracht 2 A 3. zorgden onze land genoten na de wedstrijd van vrijdag voor een tweede overwinning in 1 uur 50 min., op 1 min. 20 sec. gevolgd door de Britten Musto en Morgan. De uitslagen luident 1. Nederland 1 uur 50 min., 2. En geland op 1.20: 3. Zweden op 1 40: 4. West-Duitsland op 1.55; 5. Frankrijk op 1.58; 6. Oostenrijk op 2.20. Algemeen klassement na twee ra ces: 1. Nederland 2110 pnt, 2. Enge land 2107 pnt. 3. Frankrijk 1110 pnt, 4. Duitsland 1031 pnt. 5. Zweden 934 pnt. 6. Oostenrijk 554 pnt. Brits Guyana maakt. zondag bekendge- traliër Bowry vermocht hem niet te inspireren. Met 6-1 ging de eerste NOPPIE KOCH Het stayerskampioenschap van Ne derland is een temposlag geworden, waaruit de 30-jarige Utrechter Nop pie Koch als winnaar te voorschijn is gekomen. Ruim 85 van de 100 km heeft Koch op kop gereden zonder werkelijk ernstig bedreigd te worden. Koch, die als derde achter Staken burg en Marinus was gestart, was aanvankelijk naar de achterhoede verhuisd, maar profiteerde na 12 km van de duels, die Wierstra en Van der Meulen om het bezit van de j tweede plaats hadden uitgevochten. I Ook Stakenburg was toen een willig I slachtoffer voor de Utrechter, die na 14 km de kop nam en er zo'n hoog)berm. die op vele plaatsen 24 meter breed is. De weg zelf heeft een gol vend verloop. Doordat de nieuwe weg door fraai natuurgebied werd gelegd moest rekening worden gehouden met het in Nederland toenemende verschijnsel van de bermrecreatie. Uiteraard kan dit verschijnsel langs een drukke rijksweg een verkeers intensiteit van 15.000 auto's per dag op top-dagen wordt verwacht niet worden geduld. Daarom zal op de vluchtstroken (Van onze Zwolse correspondent) Tegen het einde van dit jaar zal het mogelijk zijn ln nog geen twintig minuten van Zwolle (IJsselbrug) naar Harderwijk te rijden. Want dan zal onvoorziene (weers)omstandigheden voorbehouden een nieuw gedeelte van de Zuiderzee-autoweg Rijksweg 28 voor het verkeer geopend kunnen worden. Het traject Zwolle-Hardewijk is 37 kilometer lang. De bouwkosten van weg en kunstwerken hebben onge veer 720.000 gulden per kilometer be dragen. In totaal heeft de aanleg dus een uitgave gevergd van '26.6 mil joengulden. En dat is bepaald goed koop, vergeleken althans met de bouwkosten van een weg in het wes ten van Nederland. Daar wordt ge rekend met bedragen van 1 tot 1.5 miljoen gulden per kilometer. De beide rijbanen worden van elkaar gescheiden door een forse midden- tempo inhield dat niemand hem meer kon bereiken. Koch reed deze wedstrijd met een gemiddelde van byna 81 km en dat terwijl de rol op 45 cm stond waardoor het moeilijk is c tussenspurts te maken. De uitslag was: 1. Koch achter Pelser 1 uur 13 min. BBWBMpi 55.6 sec., 2. Van der Meulen achter Pancho Segura, en de jeugdige Aus- wiersma op 90 meter, 3. Wierstra achter Vandenbosch op 350 meter. 4 Vai. Houwelingen achter Van Roey set n»ar R.van Waarschijnlijk dacht 0p 450 meter, 5. Marinus achter In- .naast de rijbanen niet geparkeerd de Zuid-Afrikaan toen dat hij er was Gevaarlijk tegen een vechter als Karamoy Ryan minderde zijn pres sie en meteen was Karamoy terug in gelghem op 3625 meter 'mogen worden. Zij zijn namelijk Spakenburg achter Grolimond werd slechts bedoeld voor noodgevallen voor aut0-s bijvoorbeeld met band- pech en motorstoring. Toch zullen de na 76 km wegens een te grote achter stand uit de wedstrijd genomen. bermtoeristen volop aan hun trek ken kunnen komen. Om de vijftien kilometer worden langs de nieuwe weg picnlcplaatsen aangelegd om weggebruikers in de gelegenheid te stellen zich te ontspannen, zonder dat daardoor de veiligheid ln ge vaar wordt gebracht. De Franse ultra-rechtse leiders Pierre Lagaillarde. Sarrin, Fechoz, D'Anthes, José Ortiz en ex-kolonel Lacheroy, die sedert oktober vorig jaar op last van de Spaanse regering op het Canarische eiland Palma moesten blijven, zijn gisteren in vrij heid gesteld, zo is officieel in Madrid bekendgemaakt. Zij zullen naar Madrid worden gebracht en vandaar zullen zij naar elke gewenste plaats kunnen vertrekken. In een communi qué zegt de Spaanse regering dat de redenen om de mannen vast te hou- den, hebben opgehouden te bestaan. I ruggetrokken. Jagan zei verder, dat als reden voor het Britse besluit de omstan digheid was aangevoerd dat de Cu baanse regering zelf met ernstige fi nanciële moeilijkheden heeft te kam pen Jagan heeft een en ander mee gedeeld voor zijn vertrek naar New York, waar hij vandaag gehoord zou worden door de commissie van de Verenigde Naties die zich met het kolonialisme bezighoudt. Volgens premier Jagan wil Enge land de Progressieve Volkspartij on dermijnen. De premier van Brits Guyana zei ook, dat Cuba altijd prompt heeft betaald voor de uit Brits Guyana ingevoerde rijst. Hij sprak de hoop uit. dat de Britse re gering spoedig van haar besluit zal terugkomen. Voorhoede terug naar Tristan De bewoners van Tristan da Cun- ha. die van hun eiland moesten ver trekken omdat het dreigde onbe woonbaar te worden door vulkanische uitbarstingen, hebben een voorhoede van twaalf man aangewezen om eens te gaan kijken of hun eiland ln het zuiden van de Atlantische Oceaan niet weer bewoonbaar is. Do 270 bewoners van Tristan, die indertijd naar Engeland uitweken, hebben van het klimaat daar hun bulk vol en willen, door helmwee gedreven, naar hun eiland terug. De groep klaagt ook over gebrek aan bijstand van de zijde van het Britse ministerie van Koloniën om het hun mogelijk te maken naar Tristan da Cunha terug te gaan. De woordvoerder van de groep, Willie Repetto, zei dat hij hoopte dat een deel van de voorhoede door een Zuidafrikaanse firma, die vis Inblikt, zou kunnen worden gebruikt om ter hoogte van Tristan da Cunha te gaan vissen, terwijl het andere deel zou proberen het eiland weer ge schikt te maken voor bewoning. Lukt dit. zei hij „dan gaan we allemaal terug". Indiase troepen teruggetrokken Indiase troepen hebben zich uit de vallei van de rivier de Tsjip-tsjap ln het omstreden gebied Ladak terug getrokken als gevolg van de botsing met communistische strijdkrachten tijdens het weekeinde, aldus het Japanse blad „Mainichi" dat het be richt van Radio-Peking had over genomen. Volgens Radio-Peking zou den de Indiase troepen zich op hun aanvankelijke stellingen hebben te-

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 7