Tegen acht 3 hoofdagenten maanden geeist Laos" neutraliteit in akkoord benadrukt Meisje uit rijbewijs Oegstgeest (18) - geen - vrij ernstig gewond Sq Steekpenningen aangenomen Organist, fluitist en liol)OÏst musiceren in LEIDERDORP Zoeterwoudse raadsstukken woensdag in behandeling Fascisten van Mosley betogen op Trafalgar Kabel van hefbrug breekt mogen nare LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 21 JTLI 1%2 ,0T EN SIENHAALDEN J)E HUUROP br. De officier van Justitie bij de rechtbank te Amsterdam, mr. G. R. Nube, heeft gistermiddag: tegen twee hoofdagenten van de Amsterdamse gemeentepolitie wegens het aanne men van steekpenningen in enkele cafe's in de binnenstad, een gevan genisstraf van acht maanden met aftrek, waarvan vier maanden voor- waarlijk met een proeftijd van drie jaar, geëist. De hoofdagenten van de algemene dienst waren belast met de geheime controle in de café's. Zij moesten o.a. rapporteren of er in de café's werd geanimeerd (d.w.z. dat vrouwen in het café bezoekers een consumptie vroegen). Bij ongunstige rapporten verloren de caféhouders hun zgn. gunstvergunningen, zoals de muziek- vergunning en de vergunning tot 2 uur 's nachts open te mogen zijn. De verdachten bekenden, dat zij in de loop van ruim een jaar in totaal f 325 hadden aangenomen van de eigenaresse van twee café's. Deze eigenaresse (de 38-jarige J. van Overloop) verklaarde als getuige, dat zij iedere maand! ongeveer vijftig gulden betaalde aan de twee hoofd agenten, die in de binnenstad be kend stonden als het duo „Ot en Sien". Waarschuwen Hoewel dat nooit met zoveel woor den was afgesproken zou volgens deze getuige de bedoeling van haar beta lingen zijn geweest, dat de verdach ten gunstige rapporten zouden uit brengen en telkens zouden waarschu wen als een van hun superieuren voornemens was te komen contro leren Deze waarschuwingen werden dan ook inderdaad gegeven. De café houdster zei, dat zij aanvankelijk niet had geweten dat de heren van de politie waren, toen zij dit van an deren hoorde, begon zij met een van hen een gesprek, maar deze ontken de van de politie te zijn. Nadat hij, volgens zijn eigen verklaringen, te veel gedronken had, sloot hij met de vrouw een weddenschap af, dat hij niet van de politie was. Hoewel hij deze weddenschap verloor ontving hij toch vijftig gulden van de caféhoud ster. De getuige verklaarde voorts, dat de twee verdachten bij haar aan huis waren gekomen met het verzoek een collega, van wie zij wisten dat hu ook geld aannam, bij de politie aan te geven. De caféhoudster had dit echter geweigerd omdat zij dit onsportief vond. Deze collega, moest later op de middag terecht staan, eveneens verdacht van het aannemen van steekpenningen. Tegen hem werd. eenzelfde straf geëist. Ontkennen Uitzondering De officier noemde in zijn requisi toir tegen „Ot en Sien" het struike len van de verdachten des te erger, omdat het hier mensen betreft die anderen van de misdaad moeten af houden. „Dit hoort gelukkig tot de zeldzaamheden. De overgrote meer derheid van de politiemensen heeft bijzonder veel enthousiasme en dienst ijver. We behoeven ons gelukkig door dit geval niet te laten verontrusten". Overigens wees de officier erop, dat de verdachten nog in meer café's geld hebben aangenomen dan in het geval dat ten laste is gelegd. „In cafékrin gen sprak men zelfs van Ot en Sien die de huur komen ophalen. Ze wa ren als kind in huis in de café's en ze lieten zich door de eigenaar aan huis ontbieden. Ze waren in hun werk intens corrupt, bovendien waren deze geheime controleurs in de café's zo plat als een dubbeltje ;dwz. ze wa ren bekend als politiemannen)", al dus de officier. Hij achtte het schuld- aandeel van beide verdachten, die al les samen deelden, even groot. Vreemd De raadsman, mr. H. Warners, noemde het vreemd werk voor een politieman om geld mee te krijgen voor het kopen van bier en borrels in café's, temeer daar beide verdach ten bij de algemene dienst werden geplaatst om hun zwakke gezond heid. Hij was van mening, dat zijn cliënten hierdoor moreel in een le vensgevaarlijke situatie werden ge bracht. KIND LOOPT TEGEN BROMFIETS De 8-jarige Marietje van Schagen, wonende aan de Maresingel is gister middag omstreeks kwart over één bij het (onvoorzichtig) oversteken van deze singel tegen een bromfiets ge lopen. De bestuurder van de brom fiets. de 24-jarige P. J. Leijgraaff uit de Surinamestraat, kreeg tengevolge van deze botsing een hersenschudding en een bloedende hoofdwond. Hij moest naar het Academisch Zieken huis worden overgebracht. Marietje kwam er met enkele schaafwonden nog vrij goed van af. Documentatiecentrum voor concilie In verband met het komende con cilie in Rome is in Nederland opge richt, een documentatiecentrum, dat samenwerking beoogt tussen de ge hele Nederlandse theologische we reld enerzuds en de gehele publici- teitswereld anderzijds. Het centrum streeft naar een oecumenische in stelling, daarbij leertrekkend uit de ervaringen in New Delhi opgedaan. Pater dr. L. G. M. Alting von Geu- sau, heeft de leiding van dit docu mentatiecentrum. „De jongste, die een gezin van ne gen kinderen heeft, en altijd ge heelonthouder is geweest, werd door zun politie-opdrachten aan de zelf kant va,n het. leven gebracht. Mijn cliënten moesten soms tien café's per avend bezoeken", aldus de raads man. Hij voerde aan. dat het ontslag uit de dienst als een zware bijkomen de straf moet worden beschouwd. Tenslotte vroeg hij de rechtbank de verdachten onmiddellijk in vrij heid te stellen, aan welk verzoek JRn,~ 7wart vnor -iin rekenina echter niet werd voldaan De recht- I L ^wart toor ^.ijnieKening. bank zal op 30 juli uitspraak doen. Ook in de zaak tegen de derde ver Eerste van reeks orgelconcerten Er is nu een Leiderdorps Or gelcomité ter verzorging en voortzetting van de door Addie de Jong ingestelde zomerconcer- ten in de Herv. Kerk. Het aan tal is thans ingekrompen tot vijl, dat van gisteren, twee in augus tus ,twee in september. Een er van neemt de organist Dirk dachte, die door de officier „door en door corrupt" werd genoemd, maar door de raadsman, mr. H. B. Wierin- ga niet strafbaar werd geacht. Volgend maal zullen Belia Key- zer en Dick Kuiters meewerken met zangsolo's, in september resp. het Leids Kamerkoor en het eigen kerkkoor van Addie de Jong uit Rotterdam. Gisteren waren de medewerkers een flui tist en een hoboïst. Het programma getuigde van j smaak en distinctie. Het was mooi zowel voor de fijnproever als voor de gemiddelde concertbezoeker. Men moet zo'n programma zien in de rij van z'n voorgangers om erin te be- merken wat men in wetenschap en an Buitenlandse Zaken van Amerika, Engeland en Rusland, 'letteien „belezenheid" noemt, kennis Rusk, Lord Home en Gromiko. zijn gisteren in Genève aangekomen voor der literatuur. Belezenheid betekent de ondertekening van het verdrag waarbij Laos tot neutraal land wordt ihier tegelük vertolkingsbekwaamheid, verklaard. Zowel Rusk als Gromiko noemde het verdrag het resultaat D,ic bekwaamheid sprak vooral uit sameriwerkine''tussen°Oos^enVes0110rp 11 - een voorbeeld voor W&SWt&ÏÏ: ?e FrTn« A^Vi De ondertekening geschiedt maandag. Sche ontwikkeling bu De Jong in- e Westduitse minister van Buitenlandse Zaken, Couve de middels niet heeft stilgestaan. De Murville en Schroder, zouden in de loop van vandaag in Genève aankomen, virtuositeit is gaver en opmerkelijk de egaliteit van de voortgaande bewe- neutraliteit van Laos zouden worden of het ononderbroken blijven geschonden. Al het buitenlandse mili- van de cadans, een enkele plek daar- taire en para-militaire personeel zal binnen de kortst mogelijke tijd uit Laos worden teruggetrokken. Alleen die wapeninvoer is toegestaan, die Laos nodig oordeelt voor de eigen defensie. De ministers t De verdachten ontkenden echter, das zij de caféhoudster hadden ge vraagd een collega aan te geven. Een andere vrouwelijke getuige, die wel eens in het café hielp, verklaarde dat als het duo „Ot en Sien" in de zaak was, men gewoon door kon gaan met animeren. De caféhoudster vertelde nog dat zij de verdachten enkele ke ren „bij haar thuis had ontboden omdat haar boekhouder een gesprek met hen wilde hebben". De verdachten zeiden zich niet be wust te zijn geweest dat zij steek penningen hadden aangenomen, zij zeiden altijdvan mening te zijn ge weest dat ze cadeautjes kregen. De derde verdachte beschouwde het als een beloning voor verstrekte adviezen (die hij als politieman gewend was goe te geven) en niet als beloning voor verleende diensten. hi ;eb. ode oge BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Sara, dr van B. Swagers en G. J. v. d. Neut; Jan Barend, zn van J. H. de Kat en A. Kleen; Johannes Franciscus. zn van J. Vellekoop en J. G. M. Molier; Johanna Margrietha, dr van J. G. v. d. Bom en E. J. Roosendaal. ONDERTROUWD A. L. Gulelj en A. A. Anneeze; J. A. sréci M. van Velzen en G. C. P. l'Amie; N. J. Prickaertz en E. M. Dobbinga; S. P. A. Hermsen en M. Prins; A. Koore- vaar en J. van Egmond; G. J. M. Die- penbach en H. M. Lardée; J. de Bock en A van Dalen; J. van Wezel en W. Tetteroo: R. Kop en M. O. de Ruyter de Wildt; W. de Boer en B. Jilleba; G. H J. de Bresser en A. T. M. Bleljs; T. J. Pijpen en M. E. Cornelisse; L. van Es en D. v. d. Blaak; A. G. Holland en J. Menijn; R. G. de Jong en C. S. Phllipsen; G. L. Muijzert en J. C. Se ller. OVERLEDEN gde enw "SI vol 0 SE ïkbc Bei Po gel« lder ve pg.v. kr Voo rClU ooll nne ooi aatu asse 52. oml m rij di J. Mulders, 71 Jr, vrouw; C. van Schagen, 67 jr, man; M. Kennis, 66 jr. man; M. van Egmond, 70 jr, vrouw; A. Harland, 69 Jr, e.v. J. Schipper. De landen die aan de conferentie over Laos hebben deelgenomen, ver klaren in het akkoord: dat zij zich zullen onthouden van daden die de vrede in Laos in ge vaar kunnen brengen, dat zij zich zullen onthouden van directe en indirecte inmenging in de binnenlandse zaken van Laos. dat zij geen politieke voorwaarden zullen verbinden aan economische hulpverlening, dat zij Laos niet in enig bondgenoot schap zullen brengen dat onver enigbaar is met de neutraliteit, dat zij de wens van Laos eerbiedigen om geen bescherming te aanvaar den van enig militair bondgenoot schap zoals de ZOAVO, dat zij het grondgebied van Laos niet zullen gebruiken voor inmenging in de aangelegenheden van andere landen, dat zij niet het grondgebied van enig land, hun eigen inbegrepen, zullen gebruiken om zich in de binnen landse zaken van Laos te mengen. Laos zelf verklaard neutraal te zullen blijven. Waarnemers merken op, dat de conferentie niets heeft bepaald over de integratie van de drie militaire groeperingen: de rechtse, de neutra- listische en de procommunistische troepen. De nieuwe coalitieregering acht dit een binnenlandse aangele genheid, die buiten het werkterrein van de conferentie valt. Aan de Geneefse conferentie is, be halve Laos. deelgenomen door de volgende landen: Birma. Cambodja, Canada. China. Noord-Vietnam, Frankrijk. India, Polen. Zuid-Viet- nam. Thailand, de Sowjet-Unie, Engeland en de Verenigde Staten. De ondertekenende landen ver plichten zich tot onderling overleg voor het geval de soevereiniteit of de Chr. Techn. School Alphen Aan de Chr. Technische School te Alphen a. d. Rün zun bevorderd naar de tweede klasse Houtbewerken W. A. van Leeuwen, Leiden en J .B. M. Borst en J. H. Zwaan te Leider dorp; idem naar de tweede klasse Metaalbewerken: F. Pison, J. J. W. Aniba, A. van Bostelen, J. van Leeu wen, allen te Leiderdorp; idem (an dere beroepskeuze)C. J. W. Riemers en J. Voorma te Leiderdorp. Bevor derd naar de derde klasse Metselen: A. van Leeuwen te Leiderdorp (met lof); idem Machinebankwerken: A. C. Kok, M. van der Vecht en R. J. Baaima, allen te Leiderdorp; idem Autoherstellen: C. de Ruiter, Lei derdorp; idem Elektrotechniek: J. van der Meij en F. J. Robbers te Leiden en B. W. van Wingerden te Leiderdorp; idem naar vierde klasse Elektrotechniek: B. M. van Meeteren, Leiderdorp. De volgende leerlingen uit Leiden, Leiderdorp en Zoeterwoude van de afdeling Machinebankwerken aan de Chr. Technische School te Alphen LTJf aan den Rün hebben een diploma behaald E. Smitt (Leiden), A. Hoogenboom (Leiderdorp», G. van Rijn (Leider dorp), J. Riemers (Leiderdorp), H. Verkerk (Zoeterwoude). Van de afde ling Timmeren slaagde: J. Hooger- vorst (Zoeterwoude). VOORSCHOTEN Burqerliihe Stand Geboren: Marcellus G. M. z. v. W. A. Vink en M. Vermeulen. Astrid J. d. v. J. J. Overmeer en J. M. A. Best, Astx-id d. v. J. van Leeuwen en P. Pen. Marianne A. d. v. W. H. Wijc- kerheld Bisdom en M. van Meurs, Hadewych E. d. v. A. P. Barten en E. V. Bongaerts, Hendrik P. A. z. v. L. H. Westdijk en H. de Vos. Sytske C. E. d. v. Th. M. C. de Bruin en T. Arp, Robert z. v. J. C. A. Pont en J. J. W. de Beer. Ondertrouwd: P. F. M. Muschter en M. E. Custers, C. W. van der Drift en K. P. A. Onderwater. J. H. Mulder en W. van Schaik, F. J. Zeevenhoo- ven en Ch. M. I. Koster. Getrouwd: A. P. M. Stouten en E. Feijnenbuik, D. L. L. Kal en B. E. Andringa, J. J. M. Edelman en Ch. P. Een beeld van de jaarlijkse wedstrijden in het ..skutjesilen" op het Pikmeer in Friesland. gelaten. De vormen waren lünvast en de hele presentatie had elastisch elan, frisheid en passende registratie. Tussen de fluit- en hobowerken door werd wat galante muziek heen- gestrocid: een Menuet v. Clarke, een Voluntary van James en van Marti ni Aria met variaties en diens be roemde. aan alle klavecinisten be kende Gavotte die. behandelt als een rondo-thema, ongeveer zeven maal terugkeert. In al die, op nobele wüze weergegeven, werken konden de speelse en karakteristieke registers worden uitgetrokken. Het eind van het concert werd een eigen Improvisatie over het kerkelijk lied „Heugelüke Tijding", waarbij het moeilijk viel om vast te stellen of die improvisatie naar een bewuste vorm geving streefde. In het begin heerst een alles behalve blij-heugelijke sfeer. De melodie wordt er zuiver als thematisch onderwerp behandeld, ontdaan van de haar verleende zoe telijke inhoud. Hier heerst in sobere suggestieve hedendaagse expressivi teit. eerder melancholie, verlatenheid, eenzaamheid. Na een aantal bewer kingen. waartoe een koraal zich meestal eoed leent, mondt de impro visatie via een groot-virtuose klan kenuitwaaiering op basis van de principipaalregisters ten slotte toch uit in conventionele banen. Men kon verbaasd toeluisteren. Een talent? Wim v. d. Wel speelde fluitsonate in C van Handel muzikaal, goed ge fraseerd en versierd en met stijl-in tuïtie. maar te bevangen. Zelfver trouwen moet de weg effenen naar de briljante toon. De hoboïst Leen Racké had van stonde aan die toon- glanzing in De Fesch's Sonate in b cn droeg deze mooie sonatedelen boeiend voor als een vertelling. Als trio hebben organist, fluitist en ho boïst nog de aristocratische Sonate in c van Quantz gespeeld, een werk i vol fijnzinnigheden en van hoog ni veau. Het was niet de eerste de beste van wie Frederik de Grote zijn fluit lessen nam. V Het beroemde stadhuis aan de Grote Markt te Brussel onder gaat een grondige schoonmaak, om het te reinigen van het stof van eeuwen. Nu de rechter helft van de voorgevel gereinigd is en gebleken is, dat de gevelversie ringen veel rijker in detail zijn dan men vermoed had. heeft men besloten ook de prachtige gildehuizen aan deze markt een dergelijke beurt te geven. Een opname van het half gereinigde stadhuis. Voor de afdeling Weg- en Waterbouwkunde van de avond- HTS in Amsterdam slaagde de heer P. J. van de Laan te Leiden. i De raad van Zoeterwoude komt a s. woensdagavond in vergadering bü- I een. In behandeling komen o.a. de verhuur van een gedeelte van de tuin achter het raadhuis aan de Stichting Jeugdcommissie in de Parochie van de H. Kruisverheffing, die daar een houten jeugdhuis wil plaatsen. B. en W. stellen voor de verhu'/r aan te gaan voor 5 jaren tegen een vergoe ding van f 25— per jaar. In verband met de verbetering van de Uiterdijk moet de gemeente kun nen beschikken over enkele perceel tjes grond en water. Enkele belang hebbenden zijn bereid deze grond en water om niet aan de gemeente over te dragen. Een andere eigenaar, geen belanghebbende is bereid de beno digde grond aan de gemeente over te dragen voor een som van f821,50 (oppervlakte 105 m2) B. en W. stel len voor deze gronden water aan te kopen. De kosten van verbetering van de Uiterdijk worden geraamd op f 54.000, waar tegen over staat een bijdrage van de Cultuurtechnische Dienst van minimaal f 29.000. B. en W. stellen WADDINXVEEN Th. M. Lindeman. C. Ch. Bosch en W. E. Nieuwenhuijzen Overleden: C. C. Hensen, 89 jaar. vrouw; S. J. J. Koks. 7 jaar. man, J. H. G. Caron. 73 jr, vrouw, wed. van de Booy. LEIDERDORP Burgerlijke Stond Geboren: Arie Johannes, z. v. M. Roest en D. van der Zwan; Martinus Jozef, z. v. J. A. P. van Grieken en H. H. M. van Kern; Marinda Lidwina Theresia Maria, d. v. J. H. A. God- dijn en M. J. T. Meijer; Arendina Anna Margaretha, d. v. P. J. Kuilen- berg en B. H. Teeuwen: Cornelia Francina, d. v. A. A. Allaart en F. Blok j (Van onze Londense correspondent) De fascistenleider Sir Oswald Mosley heeft toestemming ge kregen om morgen met zijn zogenaamde Unie-beweging een Een achttienjarig meisje uit Oegst geest is gisteravond omstreeks elf uur op de Rijnsburgerweg ter hoogte van veiling „Flora" met haar motor in botsing gekomen met een auto. Het meisje, dat niet in het bezit was van een rijbewijs doch slechts over een zogenaamde oefenvergunning be schikte, is met een gecompliceerde beenbreuk naar het Academisch Zie kenhuis te Leiden overgebracht. De vrij zware motor ging plotse ling slingeren en reed met een harde klap tegen een auto, die bestuurd werd door een Leidenaar. De auto stond op het ogenblik, dat de motor zich in de linkervoorzijde boorde na genoeg stil. De berijdster werd enkele meters weggeslingerd en bleef vrij ernstig gewond op het wegdek liggen. De motor werd aan de voorzijde vol komen vernield. De auto Fep aan de linkervoorzijde ernstige schade op. De zwaar beschadigde motor lag na de botsing op het trottoir. (Foto L.D./Holvast) Grote opstopping I Gistermiddag om kwart voor vijf. juist op het spitsuur brak een der I kabels van de hefbrug over de Gou- we. Dit gebeurde op het moment, jdat de brug juist geheven zou wor- Iden voor het scheepvaartverkeer. De j brug was nog maar juist van de grond toen de noordelük rechthoud- kabel bezweek. De brugwachter liet !de brug voorzichtig zakken. Aan de dorpszijde kwam de brug weer ge- lü-k met het wegdek doch aan de oostzüde bleef de brug circa 15 cm. boven het wegdek hangen. Voetgan- geis en wielrüders konden de brug passeren, doch een lange rij auto's moest door de politie worden omge leid via Boskoop. Na een half uur slaagde het personeel erin de brug Iweer in horizontale stand te krijgen, [waardoor althans de stremming voor Hnonro, het wegverkeer kon worden opgehe- Hoewel de justitie thans de andere i ven Voor de scheeDvaart duurde dit betoging op Londens Trafalgar Square te houden. aan het hoofd van een groepje staat, dat zich tooit met de naam National- Socialistische Beweging, heeft ver- voigd omdat hu aanleiding heeft ge geven tot ordeverstoring op de mee ting van enkele weken geleden deinst de regering ervoor terug de vrijheid van het woord aan te tasten. Het motief voor het doorgaan van Mosley's betoging was dan ook de re cente Mosley-demonstraties rustig zijn verlopen. Indien er van ophit sing tegen bepaalde volksgroepen sprake mocht zun, kunnen de autori teiten altijd nog achteraf ingrijpen, is blijkbaar het standpunt. Jordans betoging werd alleen een succes om dat hij duizenden protesterenden op de been bracht. Mosley ging gisteren al naar het gerechtshof, niet als beklaagde, maar als eiser tegen de hoofdredacteur van de communistische Daily Worker, en een dominee uit het Londense East End. die volgens Mosley de komende bijeenkomst in diskrediet hadden ge bracht en dreigen onlusten te veroor zaken. Een vervolging tegen hen werd echter geweigerd, omdat verzuimd «as de betrokkenen te doen dagwaar den. Mosley beschuldigde hen van ,op- wekking tot relletjes. De geestelijke is echter van plan een volkomen vre delievende tegendemonstratie te hou den, zoals hij dat ook heeft gedaan toen Jordan zün antisemitische uit barstingen liet horen. De dominee zal zich wederom met een Davidsster tooien, om zich met joodse burgers en Westindiërs te vereenzelvigen. Met hem zullen anderen gedurende de fascistische speeches zwü'gend op de treden van het aan het plein gelegen beroemde kerkje Sint Martin in The Field gaan zitten en voor de met vervolging bedreigde medemensen bidden. moesten eerst nieuwe kabels worden aangebracht. 30500 30500 30500 Wij verzoeken onze abon nees in Leiden, die een keer de krant niet ontvangen, vóór 7 uur n.m. (zaterdags tussen 4 en G uur) no. 30500 te bellen, waarna ons blad alsnog wordt bezorgd. Voor de buitengemeenten wordt voorzover de agent schappen telefonisch bereik baar zijn, elke klacht onmid dellijk doorgegeven. Bel vooral niet onze in de telefoongids vermelde kan- toomummers voor Admin. of Red., want deze kunnen U niet helpen. 30500 30500 30500 voor een krediet te verlenen vail f54 000. Vervolgens stellen B en W. voor aan de Stichting Ned. Federatie voor Bejaardenzorg met ingang van 1962 een jaarlijks subsidie te verlenen van f 25. aan de speeltuinvereniging „Het# Centrum" een subsidie toe te kennen van f. 650 en aan de R.-Kath. Reclas- seringsvereniging te Leiden, naast het reeds toegekende algemene sub sidie van een halve cent per inwo ner, bovendien nog een subsidie te verlenen voor in deze gemeente wo nende personen, met wie de vereni ging in enig jaar bemoeienis heeft gehad. Dit vergt voor 1961 een be drag van f 245.07. Voorts bieden B. en W. aan een nieuwe legesverordening. De thans geldende verordening dateert van 1948 en is reeds vele malen gewijzigd en daardoor niet meer hanteerbaar. Bovendien zijn de leges zeer laag, zodat wordt voorgesteld verschillen de bedragen te verhogen. OEGSTGEEST De heer A. A. Luca is geslaagd voor het in Den Haag afgenomen examen Hoogduits (M.O. A). Burgerlijke Stand Geboren: Helena Wilhelmina Ma ria. d. v. Chr. P. Onderwater en V. J. M. Willemse; Lucienne Denise. d. v. B. R. Boutier en J. Zirkzee: Judith, d. v. A. C. van der Vlis en S. de Lan ge. Ondertrouwd: H. J. van Dongen en S. M. R. van der Werf Chr. A. Maas en J. G. Kalemink; W. R. Snedes en N. I. Steinz; C. Hogervorst en T. van Komen; W. T. Hoogerdijk en J. S. Shaw; N. L. Volkers en D. A. Vijl- brief. Getrouwd: P. Spies en E. Broek huizen; L. Nederlof en M. Kleünjan. MARKTBERICHTEN BOSKOOP. 20 Juli ..De Boskoopse Veiling" Butterfly 240-160-190. New- yorker 300-440. White Butterfly 400- 200, Pink Sensation 300-180, Better- times 200-130, Vierlanden 340-240, Ge mengd 53-80-90, Duisburg 180-170, Ro- selandla 130-100. Pechtold 240-160, Mardy Grass 150-80, Offmann 130-95, Clematis Durandll 180-240, Achillea 30-38. Alstroemeria 68-63. Goudbonte llgustrum 23-30, Llgnus 5-7, Margrieten (enkel) 17-12. Lelie Regale per kelk 9-3, Carol 80-70, Marlon 80-70, Wolf'3 Glorie 160-95, Gemengd 37-60, High light 80-210, Sweetheart 140-80, Nymph 240-280, White Jewel 120-100, Anne Wheatcroft 150-60, Else Poulsen 180- 60, Valeta 150-130-56, Juweeltje 120- 80. Fire King 320-180-110, Aria 150- 95, Agapanthus 32-29, Esther Read 63- 59, Duizendschoon 40, Anjers 37-28, Afrikanen per stuk 6-5, Gele Margrie ten 39, Spirea roze 60-42, ld. rood 48- 32, ld. wit 23-24. TER AAR, 20 juli Groenteveiling: kassnijbonen 1.20-1.55, id. B 1.00-1.15. ld. stek 40-90, snijbonen natuur 1.05, stamprlnsessenbonen 1.65-2.00, peulen 30-1.95, doppers 35-60, capdoppers 50. blauwschokkers 65-85, krombekdoppers 70, witte kapucijners 40-80, alles per kg. tuinbonen 86-1.60 per kg. tomaten A 2.80-4.20. id. B 2.80-4.30, ld. C 1.90- 2.60. id. CC 1.50. alles per bakje van 6 kg. aardappelen 15-32, ld. kriel 5-11, spitskool 9-12, uien 9-15, andijvie 22- 27, waspeen 12-18, postelein 27-29, ra barber 17. alles per kg. sla 3.50-6.30 per 100 st.. bloemkool A 38-68. ld. B 22.38. ld. C 11-22. ld. stek 10-13. alles per stuk. bospeen 12-24, boskroten 7- 10. selderij 2-4. bosuien 8-9, alles per bos. komkommers AA 20. id. A 19. id. B 10-13. alles per stuk. augurken D 65. ld. E 44. id. E geel 30 per kg. aard beien 18-33 per doosje. Bloemen: Mar grieten 26-30 per bos. KATWIJK AAN DEN RIJN. 20 juli Groenteveiling: snijbonen 1.20-1.25. herenbonen 1.65-2.00. doperwten 49. bospeen 18-29, blauwschokkers 90, tuin bonen 10-19, boskroten 5-8, uien 10- 14, rabarber 13-16, peterselie 2-6, sel derie 2-8, sla 3.50-6.20. waspeen Al 4.50-6.40, A2 2.40-4.20. BI 820-11.40. bloemkool (6 per bak) Al 48-69. A2 29-44, (8 per bak) Al 35-47. A2 20-39. B2 17, komkommers 10-14, rode bessen 64-69, aardbeien per doosje van 200 gram 25-35. per kg 1.10-1.12 Aanvoeren waspeen 50.000 kg. waarvan 31.000 kg voor export en 8000 kg voor de Indus trie werd verkocht, bospeen 6000 bos. bloemkool 12.000 stuks en sla 8400 krop.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 7