Reis naar VS te duur" AGENDA Provincie tot burgemeester en wethouders Eindhoven: igrijke deling Mededeling STICHTING „VRIENDEN VAN VERONICA" rtTCW' P-°Y i pamgfrvpwm ONGEDULD REACTIE Mikojan in Djakarta RADIO VERONICA OFFICIEEL! RADIO VERONICA LEGAAL! MET EEN ENKEL WOORD Drink de enige echte LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 21 JULI 1962 ONDANKS de rijke mogelijk heden, welke de natuur van Zuid-Amerika de bewoners biedt, is dit gebied nog altijd een zorgenkind. Want politiek zijn de meeste staten labiel, een gevolg van de diepe kloof tussen arm en rijk, waarvan men de oorzaak moet zoeken in een zeer gebrek kig ontwikkeld gevoel van sociale rechtvaardigheid en dus van christelijke naastenliefde. Het dramatische is, dat deze spannin gen tussen kleine categorieën wel- gestelden en de grote massa van vaak analfabetische paupers nog heviger dreigen te worden door de angstwekkende groei van de be volking (2% tot 31/2 per jaar), waardoor de 200 miljoen van thans tegen 1975 tot 300 miljoen zullen zijn toegenomen. Tegelij kertijd dreigt de Europese Econo mische Gemeenschap (EEG) de afzet naar de Zes te verminderen, zodat dr. Mora, secretaris-gene raal van de Organisatie van Ame rikaanse Staten (OAS) zich haas tig op weg heeft begeven om in Europa de aandacht te vestigen op de traditionele betrekkingen met Latijns-Amerika, dat vreest het slachtoffer te worden van het nauwere contact van de Zes met Afrika. Intussen hebben de Ver enigde Staten begrepen, dat al zijn er dan onderlinge verschillen en al geven bijv. Mexico en Costa Rica minder reden tot pessimis me de situatie in haar geheel bezorgdheid wekt. Vandaar de op richting van de „Alliance for Progress", met het doel steun te verlenen aan projecten voor land- verdeling en industrialisering. Deze middelen kunnen, mits snel toegepast, de dreigende gevaren het hoofd bieden. Er wordt dus wel wat gedaan, maar de achter stand is groot en de bevolking, die eeuwenlang haar lot gelaten heeft gedragen, begint steeds ongedul diger te worden. HET ligt in de natuur der din gen, dat elke poging tot ver nieuwing tegenstand onder vindt van conservatieve krachten, die haar bevoorrechte positie be dreigd zien. Zo ook in Zuid-Ame- rika. Een sprekend voorbeeld is Peru, waar de militairen de macht aan zich getrokken hebben, onder gelijktijdige nietigverklaring van de uitslag der verkiezingen van 10 juni en verbanning van presi dent Prado naar een eenzaam eiland. Peru is een zeer conserva tief land: tweederde van de be bouwbare grond is er in handen van de grootgrondbezitters (ga monales), waarvan de R.-K. kerk de grootste is. Kerk, landeigena ren en officieren maken er de dienst uit, terwijl de grote massa in veelal zeer armoedige omstan digheden haar bestaan voort sleept. Toch zijn er al vele pogin gen gedaan tot een beter bestuur te komen. Een figuur als Haya de la Torre, leider van de APRA (Alianza Popular Revolucionaria Americana) tracht al sinds 1931 het landsbestuur te vernieuwen. En als de uitslag van de verkie zingen in '31 en '36 niet vervalst zou zijn geworden, of hem niet op andere wijze de voet zou zijn dwarsgezet, zou hij ongetwijfeld gelegenheid hebben gekregen zijn progressieve denkbeelden in prak tijk te brengen. Bij de juni-ver- kiezingen slaagde hij er bijna in president te worden, maar, al be haalde zijn partij het grootste aantal stemmen, het totaal was juist ontoereikend. Tweede (met één procent minder) was de even eens vooruitstrevende Belaunde Terry en op de derde plaats volgde de oer-conservatieve ex-dictator Odria. Onder het leugenachtige voorwendsel, dat er geknoeid was bij de verkiezingen, hebben de militairen nu elke mogelijkheid, dat er een frisse wind gaat waaien, teniet gedaan. Zeer te recht heeft Washington gerea geerd met schorsing van de di plomatieke betrekkingen en be ëindiging van de hulp via de Al liance for Progress. Voorlopig is de klok echter teruggedraaid en hebben de reactionairen de macht in handen. Maar zeker is, dat ook voor Peru met of zonder Haya de la Torre het uur zal slaan, waarop een regering, welke haar tijd verstaat^zal overgaan tot een rechtvaardiger beschikbaarstel ling van het totnutoe wel zeer eenzijdig verdeelde nationale in komen. (Van onze Eindhovense correspondent) De burgemeester van Eindhoven, Ir. Witte, en zijn drie wethouders van Stadsontwikkeling, Volkshuisves ting en Culturele zaken, mogen hun studie- en representatiereis naar Amerika waarvoor boot- en vlieg tuigtickets reeds besteld zün en de ontvangsten In Philadelphia, Boston en New York reeds waren gepland niet maken. De voorbereidingen voor een ont vangst te Washington voor een be groeting van 600 parachutisten, mannen die in 1944 Eindhoven en Nederland bevrijdden, kunnen niet doorgaan. Gedeputeerde Staten hebben gewei- Mikojan, de Russische eerste vice- premier is gisteren met zijn gevolg op het vliegveld Kemajoran aange komen. waar hij werd begroet dooi de Indonesische minister-president Djoeanda. Vervolgens heeft de Rus zich on middellijk naar het paleis van de president in Djakarta begeven. Mikojan zal zeven dagen in Indo nesië blijven. Hij zal de opening van het stadion voor de Aziatische Spe len dat met Russische hulp is ge. bouwd, bijwonen. Volgens waarnemers zal hij tijdens zijn bezoek ook besprekingen met Indonesisch© autoriteiten voeren over economische aangelegenheden. gerd hun goedkeuring te verlenn aan het reis- en verblyfskrediet van f 40,000.dat de Eindhovense ge meenteraad met algemene stemmen toestond. Burgemeester Witte, oud-minister en vakbekwaam op het terrein van stedebouw en stadsaanleg, toonde zich in het diepst van zijn hart ge griefd door deze beslissing met als motief, dat het kostenbedrag niet evenredig is aan het nut van dit studiebezoek. Sinds 1945 herdenkt Eindhoven de bevrijding van de stad door para chutisten van de „101 Airborne Di vision". Elk jaar komen de Airbornes in grote groepen naar de bekende bevrydingsweek van Eindhoven en vele malen werd het bestuur van de stad uitgenodigd om de reünie der 101 Airbornes, die jaarlijks in Ame rika plaats heeft, bij te wonen. De erkentelijkheid en de liefde voor hun bevrijders is van Eindhovense zijde steeds tot woorden beperkt moeten blijven. Dat zich dit. jaar in ver band met de noodzakelijke oplossin gen van verkeersproblemen en van verdere stadsontwikkeling de moge lijkheid voordeed een studiereis naar Amerika te koppelen aan een repre sentatieve reis. „In de contacten met de plaatse lijke industrie ontdekken we", aldus burgemeester Witte, „dat wij geen gesprekspartners meer zijn met per sonen. die zich over grote projecties elders kunnen oriënteren". Een bedrag van f 40.000,- krediet voor vier personen, dat waarschijn lijk slechts gedeeltelijk gebruikt wordt, mag toch geen bezwaar zijn voor een gemeente, die 40 miljoen per jaar investeert en 80 miljoen aan bouwwerken uitgeeft. Uit nade re informaties bleek ons, dat Gede puteerde Staten in Den Bosch wel opgebeld had met de vraag of de reis niet voor f20.000.- kon worden gemaakt. Burgemeester Witte is daar niet op in gegaan. Overigens had hij geen moment verwacht, dat goedkeuring aan het raadsbesluit van een financieel ge zonde gemeente onthouden zou wor den. Het zal bijzonder moeilijk zijn om deze zaak in Amerika, waar men ons toch al als klein ziet, nog te ver kopen Kerkelijk Leven NED. HEKV. KERK Bedankt voor 's-Gravenzande (Evan gelische Unie) H. v. Nleuwenhuyze te Klooster-ter Apel. GEREF. KERKEN Beroepen te Applngedam (vac. H. Pestman) R. H. Koolstra. vlootpred. met verlof te Leeuwarden. Bedankt voor Helloo M. Grashoff te Blelswijk. CHR. GEREF. KERKEN Henstra te GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Amsterdam-C A. Hof man te Zeist. DOOPSGEZ. BROEDERSCHAP Beroepen te O. en W. Graftdijk-De Rijp P. J. Smldts te Wormerveer, die dit beroep ook aannam. EVANG. LI TH. KERK Examen - Geslaagd voor het prop. ex. en beroepbaar gesteld mej. L. B Poppezljn te 's-Gravenhage slaagd voor het eerste gedeelte van het kand.ex. de heer W. F. H. Ruppert te Amsterdam. Excelsior (Van onze t.v.-medewerker) „Turn Turn" heette het eerste on derdeel van het NCRV-programma. Het enige goede erin was het werke lijk echte: Johnny Jordaan <of men hem nu waardeert of niet). Over de rest zwijgen we maar liever. „Attentie" bood veel variatie, maar de pretentieuze documentaire over Jamaica was ons te oppervlakkig en chaotisch. De komst van dr. Tilanus daarentegen zal door velen gewaar deerd zijn. Tekening kwam er feitelijk pas in de uitzending, toen Will Spoor zijn metronoom aan het tikken zette en Advertentie jaioezieën bij de vakman Off. dealer D. LADAN MOLENSTEEG 27 hu de Doeiastraat TELEFOON 21375 Frankrijk en Tunesië hervatten betrekkingen Frankrijk en Tunesië hebben beslo ten de diplomatieke betrekkingen te hervatten, zo is officieel in Parijs meegedeeld. Er zullen over en weer ambassadeurs worden benoemd. Tunesië verbrak de betrekkingen een jaar geleden tijdens de strijd om de Franse militaire basis in Bizerta. (Advertentie) Dat in Nederland behoefte bestaat aan een radio, omroep, die voornamelijk lichte en prettige ontspan* ningsmuziek uitzandtwie twijfelt daar nog aan! Radio Veronica-zij het gesteund door adverteerders streeft tot veler voldoening naar een volledige bevredi ging van deze bestaande muzikale behoefte in ons land. Teneinde Radio Veronica bij dit streven daadwerkelijk en moreel te steuner^Ss op 3 juli 1962 bij notariële acte opgericht: .VRIENDENVAN VEROJflCA* luïstervïskaart shotting ff* VERONICA' Deze Stichting stelt zich ten doel ook bij de overheid begrip te kweken voor de door honderdduizenden, zo niet miljoenen Nederlanders erkende nuttige functie van een dergelijke omroep, U, die Radio Veronica een warm hart toedraagt, kunnen wij bij dit beroep op de overheid niet missen. Want met Uw hulp, die U kunt geven door U op te geven als .deelnemer aan de Stichting .Vrienden van Veronica^wjllen wij dan gezamenlijktrachten voor Radio Veronica een officiële erkenning te verkrijgen. Voor dit deelnemerschap vragen wij U f 1,- per jaar, waarvoor U behalvo een foto van het populaire radio schip nevenstaande „Luisterviskaart" ontvangt Wij verwachten deze gulden per persoon niet in zijn geheel nodig te hebben voor deelnemersadministratie en het toezenden van de „Luisterviskaart". Daar de Stichting geen enkele winst beoogt, heeft het bestuur derhalve besloten-en naarwij vertrouwen met Uw goedkeuring - het overblijvende bedrag ten goede te laten komen aan liefdadige instellingen. Een en ander geheel onder controle van een MLvA accountantskantoor. Luisteraars, die met het streven van deze Stichting sympathiseren kunnen zich op de volgende wijze als deelnemer opgeven: a) Door het zenden van een briefkaart aan de Stich ting .Vrienden van Veronica", afd. L.D. Postbus 14 te Hilversum en aan de adreszijde f 1,- aan extra postzegels bij te plakken. b) Door storting van f 1,- op de girorekening van de penningmeester der Stichting; C. Petrus,-postgiro 38405, Hilversum Afd. "C.CL c) Door het zenden van een postwissef ad f 1,- aan de Stichting „Vrienden van Veronica" Postbus 14 te Hilversum. Afd. CU." Onmiddellijk na ontvangst zenden wij U dan onzo .Luisterviskaart" en een foto van het populaire radio schip. Het Bestuur van de Stichting „Vrienden van Veronica" Maak ook Uw vrienden en kennissen deelnemer aan de Stichting „Vrienden van Veronica" tot bereik van Uw èn ons ideaal: Voorgedrukte aanmeldingskaarten worden op verzoek in leder kwantum toegezonden. •p «la dtel£«B,ri Strut... na&tl... StloStlrg •m«ndta f. Vwonlet* feattraa 14 CLTEESÜ* daarmee zelf op een onovertrefbare wijze in beweging kwam. Het spiegel gevecht sprak ons minder aan, de Buizerd daarentegen behoort tot het beste wat we ooit op het gebied van de mimekunst hebben aanschouwd. Aangrijpend, beklemmend, hartver scheurend waren de beelden van D-day, de langste dag. de bloedigste dag in de wereldgeschiedenis. Het was de allersterkste aflevering van de Churchillserie, die toch meer hoogtepunten dan inzinkingen kende. Een groot ontzag en een oneindige dankbaarheid doorstroomde ons. toen wy voor ons zagen afspelen wat we reeds met het geestesoog hadden ge zien, het zich manhaftig offeren ten behoeve van onze vrijheid van dui zenden, die persoonlijk niets te win nen. maar alles te verliezen hadden. Dit meeleven met de recente historie, was één onzer meest indrukwekkende t.v.-ervaringen in de laatste jaren. Alleen al om deze aflevering was de serie de aankoop waard. Het ware te wensen deze eens te herhalen. BINNENLAND In een adres aan de gemeente raad van Den Haag verzoekt het be stuur van de afdeling Den Haag van „Horecaf", dat door het college van B. en W. waarborgen zullen worden gesteld, dat het te bouwen Internatio naal Jeugdcentrum op geen enkele wijze ln oneerlijke concurrentie zal kunnen treden met de bestaande be drijven. B. en W. hebben, aldus het adres, met het Haagse Horecaf-bestuur ;een voorafgaand overleg gepleegd. _Iet bestuur zal zijn naar zijn me ning gerechtvaardigde verlangens in een aan het college nog toe te zen den nota nader concretiseren. - De 65-Jarige Lolle Bleeker ln Bols- j ward viert dit Jaar zijn 50-Jarig Jubi leum als schapenscheerder. Eigenlijk oefent hij dit beroep al 57 Jaar uit. want op zijn achtste Jaar is hij reeds begonnen zijn vader te helpen, die evenals zijn grootvader ook schapen scheerder was. Hoewel de heer Bleeker de A.OW.-gerechtigde leeftijd heeft bereikt, ls hij nog niet van plan met het scheren van schapen op te houden. De heer Bleeker heeft geen opvolger, al zijn acht kinderen kozen een ander beroep. De Amsterdamse officier van Jus titie mr. H. G. van Everdlngen, die het onderzoek naar de tragische dood van de uit het raam van het motel ln Edam gevallen vrouw heeft geleld, heeft niet de Indruk gekregen dat er een misdrijf in het spel is. Deze me ning baseert hij op de resultaten van het sectierapport van dr. J. Zeldenrust en de afgelegde verklaringen. De 3-Jarige Jantje van Dooren. die gistermiddag de Waalstraat ln Utrecht overstak en door een passe rende bestelauto werd gegrepen ls ln de loop van de nacht aan zijn ver wondingen overleden. Aan het Nederlands Zeehospitium ln Kykduln zal waarschijnlijk volgend Jaar augustus een reuma-afd. zijn toegevoegd. In dit centrum kunnen 28 patiënten verdeeld over vier ka mers een behandeling ondergaan. De mlnlmumtijd, die voor een patiënt voorlopig nodig wordt geacht bedraagt drie maanden. De capaciteit per Jaar zal dus niet meer dan honderd pa tiënten bedragen. Te Hooge-Zwaluwe is gistermorgen de 54-jarlge transportondernemer L. de Jong uit Kruisland, vader van vier kinderen, bij het aankoppelen van een aanhangwagen tussen twee wagens be kneld geraakt en op slag gedood. BUITENLAND Italië heeft gisteren voor een to taalbedrag van 178,1 miljoen dollar aan leningen, die het onder het plan- Marshall van de Verenigde Staten ont ving. vervroegd aan dat land terug betaald. zo heeft het Amerikaanse mi nisterie van Financiën bekendgemaakt De Vietnamese strijdkrachten hebben gisteren gemeld 85 communis tische guerrillastrijders ln hun verster kingen dp ongeveer 120 km ten westen van Saigon te hebben gedood. De re geringsstrijdkrachten zouden bij deze aanval twee doden en zeven gewonden hebben geteld. De aanval gebeurde ln een moerassig gebied ln de provincie Kien Toeong, in de vlakte van het Relt. Volgens waarnemers ls dit een overwinning voor de regering zoals sinds maanden niet la voorgekomen. De Senaat der Verenigde Staten heeft gisteren met 56 tegen 27 stem men zijn goedkeuring gegeven aan een compromis ontwerp van wet voor hulp aan het buitenland tot een bedrag van 4762 miljoen dollar. Dit compromis wordt nu doorgestuurd naar president Kennedy voor ondertekening, waardoor het kracht van wet krijgt. Het ont werp geeft de president de bevoegd heid naar goeddunken hulp te ver lenen aan communistische landen, als hij van mening ls. dat deze steun ln het nationale belang is. De studenten ln Peru zijn gis teren voor drie dagen ln staking ge gaan. Zij eisen herstel van de grond wettelijke waarborgen, eerbied voor de democratische vrijheden en vrijlating van de politieke gevangenen. De Oostduitsers hebben gisteren op de Potsdammer Platz in Berlijn verscheidene betonnen bunkers ge bouwd, met schiegaten op het Westen. In een medisch bulletin ls giste ren in Londen meegedeeld dat Sir Winston Churchill dagelijks enige uren het bed kan verlaten. Gisteren ls de eerste luchtslee voor passagiers in Engeland in bedrijf gesteld. Vierentwintig Inwoners van Rhyl (Noord-Wales) werden ermee over de 27 km brede monding van de Dee naar Allasey in Cheshire vervoerd. De tocht duurde een half uur en onder vond grote belangstelling. De Zwitserse politie ls ln het plaatsje Horgen een kleine sekte op het spoor gekomen die zich met dui veluitdrijving bezig heeft gehouden. Een 30-Jarlge geesteszieke werd vier uur lang geslagen en gemarteld om de ..boze geesten te verjagen". Twee sekte leden zijn gearresteerd en hebben ver klaard reeds ln enige gevallen „ge nezing" te hebben bewerkt. ZATERDAG Pieterskerk: K. en O. The Michigan Choral. 8 uur n.m. Evang. Chr. Gem. (Middelstegracht 3): Spr. de heer Dikkes. 10 uur v.m. en 5 uur n.m. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Film over Nleuw-Gulnea met toelich ting door de maker, dr. A. A. Ger- brands. 2.30 uur n.m. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur v.m. DINSDAG Evang. Chr. Gem. (Middelstegracht 3): Bidstond te 8 uur n.m. WOENSDAG Mare 1Jaarverg. aandeelhouders N.V. Leldsche Broodfabriek. 3 uur v.m. Pieterskerk: Avondstilte te 7.30 uur n.m. Oegstgeest (Hofbrouckerlaan 3) Aandeelhoudersverg. N.V. Agenturen- handel R. Klein. 2 uur n.m. DONDERDAG Pieterskerk: Orgelconcert Adrlaan Blankenstljn m.m.v. Jaap Stotijn. 8.15 uur n,m. Prediker: Evangelisatie Chrlstengem. „Ecclesia". 8 uur n.m. Lakenhal: Opening Tentoonstelling „Het tulpenmotlef ln de Turkse kunst". 4 uur n.m. TENTOONSTELLINGEN Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van maandag, dag. van 10-4 uur (zondag 1-4 uur). Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie, v. d. Werfpark 1; tentoonstelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feest dagen 2-4 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Dag. 10-5 uur, zondag 1-5 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Naar wijder horizon" Werkd. 10 tot 5 uur; 's zondags 1 tot 5 uur (tot 8 oktober). Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks 10-5 uur, zondag 1-5 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Ten toonstelling „Glas uit de oudheid", (t/m 15 augustus). Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dagelijks 10-4 uur. zondag 1-4 uur. Waaggebouw: „Lelden bekeken". Dag. 10 uur v.m.9 uur n.m (vrijdags 2-9 uur n.m.): (t/m 21 Juli). BIOSCOPEN Lldo: „De korporaal gaat aan de haal!" A.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Trianon: „De blikken ridder". A.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.15. 4.30, 7 en 9.15 uur. Studio: „Voor geen goud ter wereld". A.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „The ladles man". A.l. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „Geen genade voor Tom Dooley". 14 jaar. Dagelijks 7.15 en 9.15 uur; zondag 4.45. 7.15 en 9.15 uur Donderdagcyclus „Avontuur per bal lon". Casino: „De terugkeer van Lemmy Caution. 14 Jr. Dagelijks 7 en 9.15 uur; zond. 4.45, 7 en 9.15 uur. Pop- peyefestlval". A.l. Dag. 2.30 uur. Astra Theater - Wassenaar: Vrijdag 8 uur; zat. 7 en 9.15 uur „Agl Murad, de witte duivel". 14 Jr. Zond. 7 en 9.15 uur, ma. en dl. 8 uur „Drijf zand der Begeerte". 14 Jr. Wo. en do. 8 uur „De Jantjes". Zondagmiddag en woensdagmiddag 2.30 uur „Hou ten Koppen" (Stan Laurel en Oliver Hardy). A.l. Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Leiden ls geopend voor spoed eisende gevallen Apotheek „Tot Hulp der Menschheld", Hooigracht 48, tel. 21060. De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp, wordt eveneens waargenomen door apotheek „Tot Hulp der Menschheld". De Oegstgeester Apotheek. Wllhel- mlnapark 8. tel. 53274 ls 's zondags ge opend van 12-13 uur. Weekelndedlenst der tandartsen Voor spoedge\allen neemt waar tand arts U. J. van Dijk, tel. 50309. ZONDAGSDIENST DER HUISARTSEN Voor spoedgevallen zijn van zater dagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur bereid waar t« nemen de dok- voor mensen die kwaliteit verlangen! VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. VARA: 14.10 Streekuitz. 14.30 Hol land Festival 1962: Sopraan en plano. 15.00 Muzlekmatineea. Promenade- or. b. Licht ens. c. Licht lnstr. trio. 16.30 Lichte gram. 16.40 Boekenwijs heid. 17.00 Radio Jazzclub. 17.30 Act. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Draalorgel- muz. 18.30 Lichte gram. 19.00 Artis tieke Staalkaart. VPRO: 19.30 Op de helling, gesprek. 19.45 Kamermuziek. 19.55 Deze week. praatje. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Marinierskapel. 20.40 Dans- ork. met zangsolisten. 21.10 Soc. comm. 2i.z5 Italiaans ens. met zangsollst. 21.10 Soc. comm. 21.25 Italiaans ens. met zangsolist. 21.50 Op de oude toer, gevar. muz. 22.20 Sportnws. 22.30 Nws. 22.40 Licht ens, 23.10 Melodieën uit films en musicals. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II. 298 ni. KRO: 14.15 Pianospel met ritmische begeleiding. 14.30 V. d. jeugd. 15.30 Amus.muz. 16.10 Als de dag van gis teren, klankbeeld. 16.40 Gram. v. d. teenagers. 17.00 Sportperlscoop. 17.10 De Springplank. 17.30 Boekbespr. 17.40 Nwe klass. gram. 18.00 Kunstkroniek. 18.30 Jazzmuz. 18.50 Praatje voor po litieke voetgangers. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Jazzmuz. 19.45 Lichtbaken, lezing. 19.55 Kamermuz. 20.16 Wereld- Muziekconcours Kerkrade 1962: Jeanne d'Arc au Bücher, oratorium. 21.40 Lich te gram. I. d. pauze: Zingen, zien. winnen, muzlekwedstr. 22.20 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 WIJ lulden de zondag in, Godsd. progr. 23.00 Holland Festival 1962: Het Ama- deuskwart.: klass. muz. 23.50 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA VARA: 15.05 De Ascot Races, rep, 15.30 Tips voor Uw vakantie. 15.50 TV- fllm. 16.15 Documentair progr. over de ontwikkeling van de luchtvaart. 16.35 TV-film. 17.00-17.30 V. d. kind. 19.30 Top of Flop. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. 20.15 Het bezoek van HKH Prinses Irene en HKH Prinses Mar griet aan de West. VARA: 20.30 Zon der konijneneen progr. waarin niets onmogelijk ls. 21.05 Willens en wetens, tweekamp. 22.05 Grand Gala des Artistes, gevar. progr. 22.50 Achter het nieuws. VOOR ZONDAG 22 JULI Hilversum I, 402 m. VARA: 8.00 Nws., postduivenber. en soc. strijdlied. 8.18 Voor het platte land. 8.30 Weer of geen weer, gevar. progr. 9.45 Geestelijk leven, toespraak. 10.00 Holland Festival 1962: Str(jkork.: oude muz. 10.40 Lieve oudersbrie ven van kinderen. 11.00 Lichte gram. AVRO: 12.00 Theaterork. met zang- soliste. 12.30 Sportber. 12.32 Lichte gram. 13.00 Nws. 13.07 De toestand ln de wereld, lezing. 13.17 Meded. of gram. 13.20 Verzoekprogr. v. d. sold. 14.00 Boekbespr. 14.10 Concertgebouworkest en soliste: klass. en moderne muziek. 15.00 Dansork. en zangsollsten. 16.30 Sportrevue. VARA: 17.00 Walsork. 17.30 V. d. jeugd. 17.50 Nws., sportultsl. en sportjourn. VPRO: 18.30 Korte prot. kerkdienst. IKOR: 19.00 V. d. Jeugd. 19.30 De Open Deur, lezingen. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Traumlnsel, operette. 21.00 Een reis door Jong Afrika, ge sprek (I). 21.15 Muz. uit Afrika. 21.30 Lichte gram. 22.00 Rijkdom der wel luidendheid: klass. muz. 22.30 Nieuws. 22.40 Act. 23.00 Zang en piano: licht* muz. 23.20 Strijkkwartet: klass. muz. 23.55-24.00 Nws. Radio Bloemendaal Herv. Gem.: 9.30 en 4 uur ds. P. N. Kruyswijk; 7.30 uur ds. G. Meynen. Hilversum II, 298 m. KRO: 8.00 Nws. 8.15 Kerkorgelconc.: klass. muz. 8.25 Inl. hoogmis. 8.30 Plechtige hoogmis. NCRV: 9 30 Nws. en waterst. 9.45 Bariton en orgel: psal men. IKOR: 10.00 Muz. v. d. zondag. 10.15 Inl. op de kerkdienst. 10.30 Ned. herv. kerkdienst. 11.30 Vraag en ant woord. 11.45 De kerk ln de spiegel van de pers. NCRV: 12.00 Klass. muz. KRO: 12.15 Popul. gram. 12.35 Instrumentaal kwartet met zangsollsten: Lichte muz. 12.55 De hand aan de ploeg, lezing. 13.00 Nws. 13.05 Studentikeus: studen ten zingen. 13.40 Bariton en plano: klass. liederen. 14.05 Strijkkwartet: klass. muz. 14.45 Europese volksliedjes. 15.10 Voor elk wat wils. 16.00 Gram. 16.15 Sport. 16.30 Koorzang. Convent van kerken: 17.00 Geref. kerkdienst. NCRV: 18.30 Alt en kerkorgel. 19.00 Nws. uit de kerken. 19.05 Meisjeskoor. 19.25 Gram. 19.30 De openbaring aan Johannes, lezing. KRO: 19.45 Nws. 20.00 Een avond ln Ierland. 21.30 Do-Re-Mi- licht progr. 22.00 22.25 Het boek v. d. dag 22.30 Nws. 22.40 Avond gebed. 22.55 Brabants ork. en soliste: moderne muz. 23.40 Gitaarspel. 23.55- 24.00 Nws. K TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 19.30 Weekjourn. 20.00 Sport ln beeld. KRO: 20.30 Kunstmaandork. en solisten: klass. muz. 21.10 TV-film 21.35 Songfestival Knokke. 22.05 Do cumentaire film. 22.25 Epiloog. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service. 330 in. 12.10 Kritieken. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Discussie. 13.40 Operamuz 14.00 Wenken v. d. tuin. 14.30 Ork. concert en zangsoliste. (I. d. pauze: IÜ'91'1*'22 ^jezinë)- 16.15 Onbekend. 17.00 Hoorspel. 17.35 Voordracht. 17.50 Praatje. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. en journ. 18.45 Lichte ork. muziek. 19.30 Brief uit Amerika. 19.45 Godsd. progr. 20.25 Llefdadlgh. oproep. 20.30 Quiz. 21.00 Muzikale ballade. 22.00 Nieuws 22.10 Muzikaal klankb. 22.50 Epiloog. 22.59 Weerber. 23.00 Nws. 23.02-23.35 Kamermuz. Engeland. BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Verzoekprogr. 13.30 Gevar. pro gramma. 14.00 Gevar. progr. 14.25 Po- nulaire liedjes. 15.00 Filmprogr. 16.00 -'opulalre muz. en nieuwe gram. 17 00 Verzoekprogr. en Interviews. 18.00 Lied jes. 18.30 Gevar. progr. 19.30 Nws. 19.35 Gevar. muz. 20.30 Godsd. samen zang. 21.00 Verzoekprogr. 22.00 Lichte muz. (22.30-22.40 Nws.). 23.30 Gevar. muz. 23.50 Avondgebeden. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 m. 12.00 Klass. en moderne ork.rmizlek 13.00 Nws. 13.10 Operettemuz. 14.45 Barokmuz. 15.30 Amus. muz. 16.30 Dansmuz. 18.15 Lichte ork.muz 18 50 Zangrecital. 19.00 Nws. 20.00 Gevar. muz. 21.45 Nws. 22.15 Dansmuz. 23 00 Jazzmuz. 23.15 Dans- en amus.muziek. 24.00 Nws. 0.15 Moderne ork.muzlek. 1.00 Weerber. en gevar. muz. FrankrUk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Orkestconc. 13.40 Experimenteel toneelstuk. 15.55 Die toren Wijdlcks. tel. 30177; Llgtenberg, tel. 22630: Pleterse, tel. 24403: Van Gent, tel. 22538 en Brand, tel 26946. Te Oegstgeest dokter Meissner. tel. 53865. Bij geen gehoor van Uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. lustige Witwe. operette. 17.45 Ork.conc. moderne en klass. muz. 19.30 Lichte ork.muz. 20.00 Moderne kamermuz. 22.15 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.03 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Amus. ork. en zang sollst. 13 00 Nws. 13.15 V. d. sold. 14.00 Opera- en Belcantoconc. 15.30 Gevar. muz. en sportreportages. 17.00 Nws. 17.10 Lichte muz. 18.00 Planorecital: klass. en moderne muz. 18.30 Godsd. ultz. 19.00 Nws 19.30 Lichte muziek. 20.00 Amus. progr. 22.00 Nws. 22.15 Jazzmuz. 23 00 Nws. 23.05 Dansmuz. 23.55-24.00 Nws. 484 m.: 12.15 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gevar. progr. v. d. automobilisten. 17.00 Nws. 17.40 Gevar. progr. v. d. automo bilisten. 21.00 Europees zangfestival te Knokke. 22.00 Wereldnws. 22.15 Ge var. progr. v. d. automobilisten (22.55- 23.00 Nws.) 23.55 Nws. VOOR MAANDAG 23 JULI Hilversum I, 402 ni. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Lichte och tendklanken. 8.00 Nws. en soc. strijd- lied. 8.18 Muzikale ochtendpost. 8.35 Moderne muz. 9.00 Ochtendgym. v. d. vrouw. 9.10 Lichte gram. (9.35-9.40 Waterst.). VPRO: 10.00 Want leder mens draagt een naam, overdenking. VARA: 10.20 Zestig minuten voor bo ven de zestig, 11.20 Voordr. 11.35 Alt viool en piano: Moderne muz. 12.00 Salonork. en zang6ollst. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 V. h. platteland. 12.38 Instrumentaal kwin tet: lichte muz. 12.55 Europees honk- balkamploenschap ln Amsterdam. 13.00 Nws. 13.15 V. d. middenstand. 13.20 Dansork. en zangsollsten. 13.45 De ge broken zullen van Hercules, lezing over Spanje en Portugal (III). 14.00 Alt, orgel en cello: klass. en moderne muz, 14.30 V. d. Jeugd. 15.15 Rijnlandse muz. 16.00 Oude liedjes. 16.15 Weerklank, muziekrevue. 17.00 Instrum. kwintet. 17.25 Polltlekapel. 17.50 Act. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Instrum. kwintet: lichte muz. 18.40 Jazzmuz. 19.00 Pari. overz. 19.15 Rege ringsultz.: Herman Stok presenteert d< radiozllvervloot. 19.30 Holland Festival 1962: Strijkkwartet: klass. muz. 20.00 Nws. 20 05 Tango-rumba-orkest en zangsolisten. 20.35 Op de praatstoel. 21.00 Concertgebouwork.: klass. muz. 22.20 Act. 22.30 Nws. 22.40 Balletmuz. 23.05 Woorden met stilte er om heen, poëzle-progr. (III). 23.25 Lichte gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Te Deum lau- damus. 7.30 Lichte gram. 7.50 Het brood des levens, meditatie. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Lichte gram. 9.00 V. d. zieken. 9 35 Lichte gram. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Klass. muz. 10.20 Rondom het Woord: etherleergang. 11.05 Twee sopranen en piano: klass. duetten. 11.35 Elk wat wils. 12.10 Lich te gram. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tulnb. 12.33 Accordeonork. 12.53 Gram., event, act. 13.00 Nws. 13.15 Licht ens. 13.45 Lichte gram. 14.05 Schoolradio. 14.30 Kon. Militaire Kapel. 15.15 De zeven sprong, vakantlewedstr. 15.30 Cello- recital: moderne muz. 16.00 Bijbel overdenking. 16.30 Pianorecital: klass. muz. 17.00 V. d. kleuters. 17.15 V. d. Jeugd. 17.30 Lichte gram. 17.40 Beurs- ber. 17.45 Regeringsuitz.: Onderwijs in Suriname, door drs. G. K. Lub. NCRV: 18.00 Orgelrecital: amus.muz. 18.30 Met ban en plaat voor U paraat. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Licht ens. 19.30 Radiokrant. 19.50 Instrum. licht kwart. 20.10 Wiener Festwochen 1962 Weens omroepork. en solist: klassieke muziek. 20 55 Lichte koorzang. 21.20 Strljkork.: lichte muz. 21.35 Jongens sopraan en orgel. 22.00 Pari. comm. 22.15 Operettemuz. 22.30 Nws. en SOS- ber. 22.40 Avondoverd. 22.55 Boekbe spreking. 23.05 Wiener Festwochen 1962 (verv.). 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20 00 Journ. NCRV: 20.20 Me mo. 20.30 Vader weet het beter, feuil leton. 21.00 Tekenfilm. 21.05 Licht ens. en zangsollsten: muz. uit de Ja ren 20. NTS: TV-fllm. 21.55 Eurovisie: Rep. van de Royal International Horse Show te Londen. NCRV: 22.35 Dag sluiting.. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Ork.conc.: moderne en klas., werken. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Gram, met comm. 13.40 Interviews. 14.10 Gram. 15.00 Hoorsp. 16.30 Progr. Jeugd. 17 55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East, reg. progr. 19.00 Onbekend. 19.30 Henry Wood Prome nade Concerts: Symf. ork„ koren en sol.: Die Schöpfung, oratorium. (I. d. pauze: 20.55-21.15 Lezing). 21.50 Voor dracht. 22.00 Nws. 22 30 Moderne ka mermuz. 22.45 Pari. overz. 22.59 Weer ber. 23.00 Nws. 23.02 Voordr. 23.15- 23.35 Klavecimbel-recital. Engeland. BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Popul. gram. 12.31 Gevar. muz. 13.30 Nws. 13.35 Cricketuitsl. 13.45 V. d. kleuters. 14.00 V. d. vrouw. 15 00 Dansmuz. 15.31 Muz. bij het werk. 16.15 The Dales, dagboek. 16.31 Uitsl. races en cricketuitsl. 16.35 Gram v. d. Jeugd. 17.00 Gevar. progr. 17.31 Amus. muz. 18.33 Sportoverz. 18.45 Hoorsp. 19.00 Nws. en Journaal. 19.25 Sport. 19.31 Hoorspel. 20.00 Dansmuz. 20.31 Licht progr. 21.00 Logboek van een ga ragehouder. 21.31 Lichte muz. 22.15 Orgelspel. 22.30 Nws.. sport enact. 22.41 Gevar. muz. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 12.00 Jazzmuz. 13.00 Nws. Lichte ork. muz. 14.15 Jazzmuz. 14.30 Gevar. gram. 16.00 Amus .muz. 17.45 Lichte gram. 19.00 Nws. 19.30 Wiener Festwochen 1962: Orkest, koor en solisten. 21.45 Nws. 22.15 Jazzmuz 22.30 Amus.ork. 23.00 Lichte gram. 24.00 Nieuws. 0.20 Dansmuz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Moderne ork.muz. 13.50 Gram. 14.30 Orgelrecltal. 15.00 Moderne ork.muz. 16.00 Hedendaagse ork.muz. 16.30 Gram. 18.05 Moderne kamermuz. 19.00 Nws. 20.00 Klassieke ork.muz. 22.30 Gram. 23.10 Idem. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 in.: 12.00 Nws. 12.03 Lichte gram. 12.30 Weerber. 12.35 Landbouwkroniek, 12.42 Gram. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 Kamermuz. 14.00 Gypsy. Ameri kaanse musical. 15.00 Ork.conc 15.35 Fluit en plano. 16.00 Beursber. 16.06 V. d. zieken. 17.00 Nws. 17.15 Lichte muz. 18.00 Moderne orkmuz. 18.20 Voor de sold. 18.50 Gram. 19.00 Nws. 19.40 Ope ramuz. 20.00 Moderne kamermuz. I. d. pauze: De zeven kunsten. 21.30 Lichte muz. 22.00 Nws. 22.15 Amus. ork. 22.35 Popul. volksmuz. 22.55 Nws. 23.00-23.15 V. d. zeelleden. 481 in.: 13.00 Nws. 13.15 Gevar. muz. 14.03 Operaconc. 15.03 Lichte gram 16.08 Operettemuz. 17.00 Nws. 17.15 Panorama van Belgische muziek 18.45 Gram. 19.05 Europees zangfestival te Knokke. 19.30 Nws. 20.47 Gram 21.0" Europees Zangfestival te Knokke. 22.05 Wereldnws. 22.15 Jazzmuz. 22.55 Nws.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2