Adverteert in dit bla< Nieuwbouw herenhuis met garage KRSWRDRDSL Vijf inbrekers gepakt: 21 inbraken opgelost Jonge mensen mogen woensdag televisiescherm van AVRO Jenen Bijdrage tot VN-kosten in Kongo en Midden-Oosten is verplicht GELD Centraal - Fares bezocht Ben Bella 1 1 3I Grote belangstelling bij de crematie prof. dr. J. Romein Uitspraak Internationaal Gerechtshof: „Venetiaans bad" kost zeeman ƒ120.' SPOED Garage Vlasveld Scheepsbouwwerf „De Vooruitgang" tariefcalculator vakman (scheepsbouwer) jongste bediende D. JACOBS Firma J. P. van Berge Henegouwen elektromonteur Dameskapsalon „Irene" Katwijk aan Zee 2 Ie DAMESKAPPERS OF KAPSTERS enkele hulpkrachten UW ADRES AUTOVERHUUR - BEDRIJF NIEUWE AUTO'S ZONDER CHAUFFEli AUTOVERHUUR TIP T0 TYPISTE en een DEBITEUREN-ADMINISTRATEUR H. ENGLEBERT N.V. LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 21 JULI 1962 In dit kruiswoordraadsel moeten de woorden zonder klinkers worden ge schreven, dus b.v. „kruiswoordraad sel" als krswrdrdsl" en „schiereiland" als „schrlnd' 'etc. Horizontaal: 1. brutaal iemand 5. ritme 9. bekende satelliet 10. gelaatsafbeelding 12. met het doel dat 13. waterstroom 14. lol 15. ongeremd 18. hoofdtooi 19. verstrekken 20. niet eenvoudig 21. bijzonder knap 22. niet met 24. kwaadsprekerij 27. bevel 28. drank 31. gescheiden afdeling 32. alles by elkaar 34. lekkernij 35. huishoudelijk voorwerp 37. op geen enkele plaats 39. vestingstadje 40. plechtig Verticaal: 1. bevredigende hoeveelheid 2. gewicht 3. verbrandingsprodukt 4. verpakkingsmateriaal 5. burcht in het oude Rome 6. zeer kostbaar 7. ingang 8. erfdienstbaarheid 9. opening voor uitstromen van drank 11. droevig 15. failliet 16. misdaad 17. ïrde voor het gevecht 22. getal 23. desondanks 25. bepaling van het aantal 26. voorschriften 29 groot kapitaal 30. op grond van 33. wederzijds 34. schenking bij overlijden 36. smalle weg 38. oeverbegroeiing Oplossing onder het motto „Kruis woordraadsel" dienen voor woensdag a.s. te 9 ur vm. in het bezit te zijn van dt redactie, W'ittesingel 1 te Leiden. Onder de goede oplossingen stellen wij een eerste prys van f. 5. en twee prijzen van f. 2,50 beschik baar waarnaar alleen abonnees kun nen mededingen. Oplossing rekenpuzzel Aangezien alle cyfers 0 gegeven zijn, komt de 0 dus niet als letter yoor. Dat blijkt trouwens ook al uit het aantal deelprodukten. Er zijn n<>- gen verschillende letters, die dus de negen cijfers van 1 tot en met 9 voor stellen. Het aantal cijfers van de De voorzitter van het Algerijnse voorlopige bestuur, Abderrahman Fa res, is gisteren onverwacht uit Al giers in Tlemcen. het „.hoofdkwar tier" van Ben Bella, aangekomen voor een onderhoud met de opstan dige vice-premier van de Algerijnse voorlopige regering. Fares keerde 's avonds terug. Bij het onderhoud was de voormalige premier Abbas, die een man van verzoening wordt genoemd, aanwezig. Intussen verwacht men dat de mi litaire leiders van de zes bestuurs- districten hun geheime besprekingen voor het vinden van een compromis tussen de richting van premier Ben Khedda en die van Ben Bella spoedig beëindigen. De gehele situatie wordt overigens nog bemoeilijkt door een acuut ge brek aan geld. Volgens doorgaans welingelichte kringen in Tlemcxen kan nog de voorl. regering noch de groep van Ben Bella gebruik maken van de grote sommen die het natio nale bevrijdingsfront tijdens de Al gerijnse oorlog op Zwitserse en an dere banken heeft gedeponeerd. Dit is namelijk zo geschied dat het geld alleen kan worden opgenomen wan neer de aanvrage is ondertekend door zes leiders die zich thans in verschillende kampen bevinden. deelprodukten vertelt dat de K of de E het kleinste cyfer, de 1 is. K x PLAN geeft, van vijf cijfers afge trokken, een rest van drie cijfers, en E x PLAN, van ^en getal van slechts vier cijfers, een rest van vier cijfers, dus een grotere rest. Derhalve is E kleiner dan K, dus E is 1. Verder biykt dat K x P kleiner is dan 10, terwijl P minstens 2 is tl is al bezet), dus K is kleiner dan 5, dus 2, 3 of 4. De 0 in het produkt R x PLAN toont aan dat het eenheden- cijfer van E x N (boven die 0 staan de) gelyk is aan het tientallen- cijfer van het gehele produkt tussen de deelstrepen, dus gelijk aan het tientallencijfer ~an N x ER plus het eenhedencijfer van A x R. Wanneer we in aanmerking nemen dat E is 1 dan kan deze gelijkheid als volgt worden beschreven: ttc N x R -fehc AxR 10. Dit levert een beperkt aantal mogelijkheden voor R, A en N op, namelijk twintig, waarbij R x AN een O als tientallencijfer heeft. Voorts blijkt dat A x KER een 0 als honderdtallencijfer heeft. Bij de be staande mogelijkheden voor R, A en N kan dit slechts in twee combina ties, namelijk NAKER 85217 of 85417. Waarmee dus vaststaat dat E is 1, N is 8, A is 5, R i s7 en K is 2 of 4. Uit de deling blijkt dat K x PLAN een 9 als duizendtallencijfer heeft. Dat kan bij de reeds gevonden mo gelijkheden alleen als KPL 423, 246 of 249, waarbij voor de reste rende letters B en U slechts enkele mogelijkheden overblijven. Schrijft men de zeven daardoor mogelijke combinaties voor PLAN BUNKER uit, dan blijkt dat in de vermenig vuldiging steeds een cijfer 0 opduikt op een plaats waar in de opgave geen 0 vermeld staat, behalve bij één combinatie, namelijk PLAN 4958 en BUNKER 368217. Dat is de enig mogelijke oplossing. Uitgewerkt ziet de som er dan als volgt uit: 1 2. s 5 6 7 8 9 lO II IZ 13 19 16 '9 l\ 22 22> 25" 26 l7 *9 30 n SI» 3q 19 36 37 18 qo 1825619886 14874 33821 29748 40739 39664 10758 9916 8428 4958 34706 34706 De eerste prijs van f 5,- werd toe gekend aan de heer J. van Beelcn, Bosplein 37 te Katwijk, de twee prij zen van f 2.50 aan mej. G. M. de Bruin, Thorbeckestraat 42 te Leiden en aan de heer W. T. W. Vis, Vyf Meilaan 93 te Leiden. De prijzen worden de winnaars toegezonden. Met de aanhouding van vjjf In brekers heeft de Haagse recherche, in samenwerking met de Rotterdam se en de Ryswykse, in totaal 21 in braken kunnen oplossen. In acht ge vallen hebben zy brandkasten leeg gehaald, soms sleepten zü deze naar veiliger plaats. Vier brandkasten ble ken onneembaar door gebrek aan deugdelijk materiaal. De inbraken vonden plaats tussen februari en juni. het merendeel in Den Haag, enkele in Wassenaar (in een benzinestation), Leidschendam, Schiedam en R'dam. Zij leverden de inbrekers, die in verschillende combinaties werkten, in totaal ruim 16.000 gulden op. Vier van de inbre kers komen uit Den Haag. Eén lid van de bende kom uit Rotterdam, waar hij bekend staat als „Rotter damse Henk". Er is nog een zesde man aangehou den. een Haagse vertegenwoordiger. Hij heeft eenmaal als tipgever dienst gedaan en daarvoor 1000 gulden ont vangen. Koelbloedig De inbrekers hebben volgens de po litie een buitengewone koelbloedig heid betoond bij hun inbraken. Op 6 juni zagen Rotterdamse agenten een van hen in het holst van de nacht staan liften. Zij vonden dit verdacht, temeer daar juist inbraken waren gemeld in een radiozaak en een apotheek. De man werd meegenomen. Hij vertelde, dat hij een verloofde had in Rijswijk, die als kapster in Onder grote belangstelling is gis-de overledene, die hij bewonderde termiddag in het crematorium te Westerveld het stoffelijk overschot gecremeerd van de historicus en li terator prof. dr. J. Romein, die maandag na een langdurige ziekte op 68-jarige leeftijd overleed. In de aula bracht de rector mag nificus van de universiteit van Am sterdam prof. dr. J. Kok namens het college van curatoren en de Senaat van deze universiteit hulde aan het welbestede leven van prof. Romein. Zijn heengaan noemde hij niet alleen een verlies voor de Amsterdamse universiteit maar voor het hele Ne derlandse volk. „Wij kunnen" aldus prof. Kok, „prof. Romein niet beter eren dan het door hem gestichte in stituut voor theoretische geschiede nis verder uit te breiden". Namens de faculteit voor letteren aan de Amsterdamse universiteit nam prof. dr. J. C. Kamerbeek afscheid van om de toegewijdheid waarmee hij zich van zijn universitaire taak kweet, zyn oorspronkelijkheid, zijn vermogen om anderen te stimule ren en zijn humaniteit. Als collega-historicus en als vriend sprak hierna prof. dr. W. F. Wert- heim. Vervolgens schetste een jeugd vriend van de overledene prof. D. Loenen de overledene als historicus die zijn geschiedenisbeschouwingen lange tijd op Marx en later op Toynbee richtte, maar toch steeds naar zekerheid zocht. Deze zeker heid vond hij in feite alleen by zijn vrouw. Prof. dr. Fritz de Jong, noem de zijn leermeester een erflater van onze beschaving wiens stem ook in Indonesië weerklank heeft gevonden. Tenslotte sprak nog de heer Brands de laatste assistent van prof. Ro mein. Een zoon van prof. Romein dankte voor de belangstelling. Den Haag werkte. De Haagse politie ging het meisje opzoeken en zy trof haar juist, toen zy in een auto wilde stappen, waarin, naar later bleek, twee andere bendeleden zaten. Het meisje gaf geen opheldering, maar het nummer van de auto werd opge nomen en verspreid. De Rijswykse politie zag twee dagen later deze auto rijden en de inzittenden, dezelfde twee man, werden naar het bureau gebracht. In de auto vond men van een inbraak in Den Haag afkomstige leren kleding en ook sporen van het verslepen van een brandkast. De in zittenden bekenden, dat zij inbraken hadden gepleegd. Zij noemden de na men van de drie andere mannen, die in de weken daarop zijn opgespoord. Meer dan één De mannen pleegden herhaaldelyk diverse inbraken in één nacht. Soms, opdat dit de bedoeling was, maar ook als zij meer gereedschap voor een brandkastkraak nodig hadden. Zij gingen dit dan elders halen. Eenmaal zyn zy zeven uur aan het werk gebleven met een brandkast in een modemagazijn in de Haagse binnenstad. Zij zetten zelfs koffie. Dat zy uiteindelyk met honderd gul den moesten vertrekken, waste wy ten aan de komst van een man, die de kachel wilde opstoken. Een en ander speelde zich af op een vroege zon dagmorgen, zodat klanten nog per soneel te verwachten waren. Initiatief van Gerrit den Braber (Van onze t.v.-medewerker) Op woensdag 25 juli aanstaande is het scherm voor de jeugd. Het zal de eerste maal in de Nederlandse televisiehistorie zijn. Een ieder, die er mee te maken heeft, hoopt, dat de AVRO hiermee in de roos zal schieten en dat op gezette tijden een her haling van het experiment kan plaats hebben. Hoe zo'n programma zich ontrolt, blijft een verrassing, omdat ook insiders nooit met zekerheid zeggen kunnen hoe het eruit komt, hoe groot de zorg ook is, waarmede men het probeert uit te zenden. Geestelijke vader van deze onder neming is de regisseur van jeugd programma's, Gerrit den Braber. Hij is een forse dertiger, die zyn sporen in de radio verdiende en nu reeds enige jaren probeert daaraan t.v.- sporen toe te voegen. Het begon als een vrije-tijdsbesteding. Hy zette in 1947 met een paar vrienden in Rot terdam een ziekenomroep op touw, waarmee zij veel succes hadden, ze hadden er een hele kluif aan. De bandrecorders waren immers nog niet uitgevonden en alles moest „le vend" worden uitgezonden. Er ging veel tyd in die RANO zitten, maai de reacties waren van dien aard, dat men met het oog op de sociale be tekenis er graag ook veel voor over had. Via de tot „Ziekenomroep Nederland" afgekort ZON om gedoopte instelling werd contact ver kregen met de in oprichting zijnde AVRO-jeugdomroep „Minjon", voor velen een begrip, voor enkelen ook een opstapje naar een vast dienst verband in Hilversum, zo ook voor Den Braber. die na ruim 7 jaar lief hebberyen in dienst van de omroep trad, waarby hy nu ruim 7 jaar werkzaam is. Na een paar jaar had hij genoeg ervaring opgedaan om by zyn be stuur een voorstel te durven indie nen tot organisatie van de eerste radio-jeugddag. Die had plaats in 1959. De tweede in 1960. In 1961 liet men verstek gaan, want Den Braber was naar de televisie overgegaan en zijn opvolger moest zich eerst terdege inwerken. In 1962 om precies te zijn: op dinsdag 12 juni werd voor de derde maal de microfoon aan jeugdige handen toevertrouwd. Op die dag werd voor het eerst bekend gemaakt, dat ook op dit gebied de jonge televisie het spoor van de oude en vertrouwde radio zou gaan pro beren te volgen. „Voor de organisatie van zo'n jeugddag komt heel wat kijken", ver telde Gerrit den Braber. „Eerst moet je het hele land afreizen voor het or ganiseren van audities en de oogst wordt daarna doorgepraat met een speciale programma advies-raad, be staande o.a. uit trouwe en bekwame Minjonleden". Voor een opgaaf van de samen stelling van de avond hebben we geen plaatsruimte nodig. Die is immers te vinden in de omroepgidsen. Anders staat het met de wijze van aanpak. Daar is in de eerste plaats het kleine korps van jeugdige regisseurs, die al len hun vuurdoop zullen ondergaan. Ze zijn stuk voor stuk afkomstig van de regiecursus, die kort geleden is beëindigd. We willen de stoet even laten defileren: De uitzending be gint met een journalistiek onderdeel, waarvan de regie berust bij Roelof Kiers, een 24-jarige ex-onderwijzer, die een fervente filmer is in het ex perimentele genre. De kunstrubriek is aan de zorg van Jan Venema en Bram van Erkel toevertrouwd. Eerst genoemde is een jongmens, dat zich in het bijzonder voor kunst en dra ma interesseert, terwyl laatstge noemde devoorkeur geeft aan het werk in de amusementssfeer, cabaret niet uitgezonderd. Voor de bijdrage van klassieke mu ziek, waarin Joop Stokkermans zal concerteren tezamen met het Natio naal Jeugdorkest staat Bob Bremer aan de knoppen, een sportieve jon geman. die regelmatig commentaar voor de NTS-sportuitzendingen hielp verzorgen en een conservato riumopleiding genoot. Bob Rooyens. die samen met de hierboven reeds genoemde Kiers „Naar mijn idee" regisseert, voelt zich eveneens tot het amusement aangetrokken, maar blykt daaren boven een poëtisch aangelegd tekst schrijver te zyn. Er zijn nogal wat suggesties voor dit programma bin nengekomen naar aanleiding van de oproep daartoe en ze bewegen zich rond vier polen. Het sterkst bleek de godsdienst aan te trekken, daarna de politiek, eveneens in combinatie met de religie, vervolgens de liefde en tenslotte de kunst. Er is een ca- meraploegje op uitgetrokken en zo zal de kijker gesprekken in de eigen omgeving van de jeugdige geïnteres seerden kunnen aanschouwen, inter views, die voor een deel geken merkt worden door hartekreten. De vraag „jazz of rock" respectie- velyk ten gehore gebracht door „The diamonds five" en „The jumping jewels" komt in een kleed, waarvoor Theo Ordeman verantwoordelyk is, Het Internationale Gerechtshof in Den Haag heeft gistermiddag als zijn oordeel uitgesproken dat de ledenstaten van de Verenigde Naties verplicht zijn bij te dragen in de kosten van de speciale operaties van de volkerenorganisatie in Kongo en het Midden- Oosten. Het hof kwam tot deze uitspraak met neqen teqen vijf stemmen. De Algemene Vergadering van de Buitenlandse Zaken heeft de uit- Verenigde Naties had op 20 december van het vorig jaar besloten het hof te verzoeken om een adviserende uit spraak over deze kwestie, nadat een aantal landen had verklaard zich niet zy het niet eens waren. Het Amerikaanse ministerie van «•plicht te achten bij ,te dragen in kosten vnn de operaties waarmee spraak van het Internationale Ge rechtshof „een historische beslissing van fundamenteel belang voor het internationale recht" genoemd. De Verenigde Naties worden erdoor versterkt by hun streven naar hand having van de wereldvrede. Ambtenaren van het hoofdkwartier van de Verenigde Naties hebben zich gisteren verheugd uitgelaten over de uitspraak. Wel vonden deze ambte naren het jammer dat niet minder dan vyf raadsleden een andere me ning hadden. Het negatieve oordeel van twee rechters uit communistische landen, twee uit Latijns-Amerikaanse staten en één uit Frankrijk zal ertoe bij dragen dat de grote landen die me nen niet verplicht te zijn tot het betalen van hun aandeel, in hun houding volharden, zo zeiden deze ambtenaren. De meeste waarnemers zyn van oordeel dat de uitspraak van het hof de Sowjet-Unie er niet toe zal bren gen van houding te veranderen. een oud-„foormanager" van de NT8, Daarna volgt de dramatische afde. ling, waarvoor de jonge schryver Pe. ter van Gestel, bekend geraakt do« zyn verwerving van de Reina Prin sen Geerligsprijs, aanmoedigiq voor jonge veelbelovende acteurs.ee opdracht ontving. Het is geen sp*; geen verhaal, meer een impressie, op gebouwd in dialoogvorm. Hy doop:? zijn bijdrage „De vos zonder staart' De regie berust by Fred Bosman, ee: radio-technicus van huis uit, die al< wel eens met het hoorspelwerk va- Van Gestel to maken moet hebbe: gehad. Bram van der Vlugt is één de medespelenden, jong acteur, die de», tyds op zijn eindexamen Toneelschix een regieaantekening verwierf. D touwtjes van „Meer dan muziek" ter. slotte heeft de „producer" zelf t handen willen houden. Gerrit Braber laat voorkeuren horen voo: religieuze muziek van jongelui vai verschillende geloofsovertuiging. He idee is geënt op radio-jeugddagem ringen met „Een lied. een woord Alle beginnende regisseurs hebbe hierdoor een beurt en een kans g( kregen behalve Wil Simon, die het moment van de uitzending i: Nieuw-Guinea zit. Welk doel? We hebben Gerrit den Brabe gevraagd, welk doel hem nu feite lijk by dit avontuur voor oge stond. Het antwoord kwam snel als concreet. „Met „Roostei hebben we bereikt, dat we te wet« zijn gekomen, dat er bij de jeug; belangstelling voor gerichte pro gramma's bestaat, maar de mid daguren zijn er niet geschikt voa want dat houdt het publiek te be perkt". Dat antwoord betreft het voldoen aan een verondersteld behoefte bij de jeugdige kijker Waterdicht kan het niet zyn, wai alle bewijs ontbreekt, dank zy hi achterwege blyven na tien jaar ti van een regelmatig kykers-ondei zoek. Maar er zit ook een andere kan aan en dat is het streven om to zelfwerkzaamheid te prikkelen. Et bijzonder gering percentage van d jeugdige kykers heeft daartoe welis waar de kans gekregen, maar voo anderen doet zich misschien een go legenheid voor als straks na 1 okt# ber de zendtijdverruiming ingaat, mogelijk een uitzending voor (oudere) jeugd tot een vast program mapunt uitgroeit. Veel zal afhangen van de ont vangst van deze eerste proef. Al iemand benieuwd is naar het resu) taat daarvan dan is het wel Gerri den Braber. De 2Jrjarige "Nederlandse kok ao boord van een Nederlandse km vaarder, die maandag jongstled» omstreeks het middernachtelijke v\ zo'n onbedwingbare lust in een bo kreegdat hij zich in adamskostuw in de Venetiaanse wateren wierj heeft gisteren de prijs daartoe moeten betalen: een boete van 1! gulden. Het bad werd gevolgd door et ongeveer een kilometer lange we» loop tussen de ongeklede zwemvu en een lid van Venetie's heilij Hermandad door het net van nam steegjes. De zwemmer verloor ht en kon in het politiebureau van A vermoeienissen bekomen totdat h gisteren voor de rechter verschee Deze noemde het gedrag van de za man, die zich er overigens naar i zei niets meer van kon herinnere ontoelaatbaar voor een beschaafi stad als Venetië". De openbare aanklager had middels de oorspronkelijke tenlast» legging van dronkenschap en om deliike handelingen" vervangen dot handelingen tegen de openbat eerbaarheid". TE LEEN GEVRAAGD f. 5000 Aflossing in VA jaar. Rente 10%. Zekerheidstelling voor aflossing aanwezig. Antwoord gaarne vóór 24 juli a.s. Br. bur. v. d. bl. onder no. 27837. TE KOOP AANGEBODEN. 1 NSU SPORT-PRINZ als nieuw, met radio en luchthoorn. Prijs 4900. I NSU PRINZ 4, demonstratie wagen, niet van nieuw te onderscheiden. Prys f. 4850. 1 STANDAARD VANGUARD 1957, heeft nieuw ge kost f 10.000 nu voor f 2500. 1 FORD TAUNUS 1956 leuk automobieltje voor slechts f. 1900. 1 FORD TAUNUS pick-up. Type 1960, nieuw gespoten, prijs f. 3600. Voorhout, telef. 02532—7128. NSU-Dealer. Steekterweg 210 - Alphen aan den Rijn wy zoeken voor onze afdeling tariefcalculatie een die op de hoogte is van de methodes der arbeidsanalyse. Ervaring in de scheepsbouw- of plaat metaal verwerkende industrie is vereist. Leeftijd tot 40 jaar. wy zijn bereid een uitstekend voor de bovengenoemde functie op te leiden. Leeftijd tot 35 jaar. Uitvoerige, schrifteiyke sollicitaties, waarin o.a. tot uitdrukking moeten komen opleiding, ervaring, levens loop en verlangd salaris, worden gaarne ingewacht bij de directie van vorengenoemde werf. Kredieten uitsluitend groot 1600 - 0 3%; zondei oorg verkrygdaar; voor elk doei en voor ledereen Gemakkelijke voorwaarden wisselende wachttyd. Vraagt inlichtingen „SAMENWERKING", Verstolkstr 31 Leeuwarden Het Instituut voor Tropische Geneeskunde, Rapenburg 33 te Leiden, vraagt een Leeftyd 15 jaar. Salaris vlgs. Rijksregeling. Aanmelding: Rapenburg 33. Rhijnenburcherlaan te HAZERSWOUDE RIJNDIJK, t.o. Koudekerkse Brug (6 km. van Leiden». Spoedig gereed. Doorlopende woon-eetkamer 3 slaapplaatsen, douchecel, gr. zolder (waarop plaats voor 4e slaapkamer) voor- en achtertuin. KOOPPRIJS f34.000— k.k. Inlichtingen: MAKELAARSKANTOOR VAN KAMPEN, Laan van Middenburg 9 - Voorburg Telefoon 070860148. Na kantoortijd 070667629. HEBT U CONTANT GELD NODIG PERSOONLIJKE LENINGEN worden verstrekt voor bedragen van f300.— en hoger. Aflossen in 12, 15, 18, 20 of 24 maandelijkse termijnen. Snel, discreet, geheel schrift, behandeling mogelyk. Bij overlyden van kredietnemer wordt het restant krediet kwytgescholden. Aanvraagformulieren verkrygbaar by N.V. „NEMAFI", Rijnsburgerweg 3, Leiden of wox-den u op telefonische of schriftelyk verzoek toegezonden. Telefoon 01710—52340—52341. Het adres voor woninginrich ting en meubelstofferen Bij de Langebrug, tel. 34195. Lange Schoolsteeg 6 - Leiden DAME ZOEKT ZONN. GESTOFF. ZIT- (en) SLAAPK. m. kookgel. Brieven bureau van dit blad onder no. 6451k. heeft plaats voor een 5-daagse werkweek. Goede sociale voorzieningen. Aalmarkt 1215 - Tel. 21782 Leiden Grote moderne inrichting "raagt: (Bekwame krachten - geen seizoenbetrekking). Prettige werkkring. HOOG LOON. Aanmelden: H. M. Franken, Princestraat 31, tel. 01718—3878 In de besteldienst van het POST- EN TELEGRAAFKANTOOR TE LEIDEN kunnen in het kader van vakantiewerk voor de maanden augustus en september nog worden geplaatst. Minimum leeftijd 18 jaar. Aanmelding mondeling of schriftelijk bij de directeur van het Post- en Telegraafkantoor te Leiden. r OPELS EN VOLKSWAGENS all - risk - VERZEKERD HOOIGRACHT 71 7 TEL. 31607 Mercedes 190D, Opel Rekord, Ford Taunus II Volkswagens, V.W.-busjes, R.M.W. en L.S. ST.-AAGTENSTRAAT 14 - TELEFOON Wy hebben momenteel plaats voor een Als typiste zult U geplaatit worden op de afdeling Perso nenauto's. Kennis van de Duitse taal strekt tot aanbeveling. Voor de zelfstandige taak var Dediteuren-Administrateur wordt U geplaatst op de Cen trale Boekhouding. Voor deze functie wordt ge vraagd een middelbare school opleiding (minstens m.u.l.o.); boekhoudkundige kennis en in staat zelfstandig de betreffende correspondentie te kunnen voeren. Met de hand geschreven t citaties worden gaarne inge wacht bij AFD. ADMINISTRATIE 5^ DOBBEWEG - VOORSCHOTEN

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 10