ROOK DIE LEKKERE HALFZWARE SHAG SELWYN LLOYD WAS VERMOEID Eerste gevecht met infiltranten Vogelkop Adenauer wil Strauss in Bonn houden Mr. Beernink (C.H. i tevreden over beleid kabinet-De Quay Partijdigheid van Australische omroep? F. WAREMAN STADSNIEUWS Prof. Rogier: „Onderzoek nog in volle gang UIT DE BEKENDE HANDIGE DOOS ESSO BENZINESTATION (£sso) PRIMA SERVICE DOOR VAKKUNDIG PERSONEEL Comet van VAR verongelukt: 26 doden Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 20 juli 1962 Tweede blad no. 30708 (Van onze parlementaire redacteur) „AI met al is mijn oordeel over het beleid van het kabinet-De Quay gunstig"» Deze conclusie trok mr. H. K. J. Beernink, voorzitter van de Christelijk Historische Unie, gisteravond in zijn openingsrede op de zomerconferentie der C.H.U. in Woudschoten bij Zeist. Met de Kamerverkiezingen van 1963 nog in het verschiet achtte mr. Beernink het voorbarig, nu reeds te zeggen hoe het volgende kabinet zal zjjn samengesteld. Er zijn KVP'ers, die sterk aandringen op een „rooms- rood" kabinet, maar andere KVP'ers voelen daar weer niets voor. Veel zal overigens afhangen van de vraag, hoe de verkiezingen zullen ver lopen en wie de fractieleiders zullen worden. Mr. Burger (PvdA) die buiten de Tweede Kamer veel rusti ger en constructiever was dan menig een denkt wordt opgevolgd door prof. Vondeling. Of deze zal koersen in de richting van verdere oppositie dan wel van deelneming van de P. vdA. aan de regering, moet nog wor den afgewacht. Of dr. De Kort na 1963 weer als fractieleider van de K.V.P. zal optreden moet ook nog worden afgewacht. Sommigen zien mr. Cals als zodanig, anderen zou den gaarne zien, dat mr. Cals op treedt als minister-president. Bij V.V.D. Bij de V.V.D. noemde mr. Beer nink de moeilijkheden het grootst. Wanneer prof. Oud zich onder ze kere dwang gaat terugtrekken is het bepaald niet eenvoudig voor deze ervaren politicus een opvolger te vin den. Het is eigenlijk tragisch, dat hij aan het eind van zijn politieke loop haan te maken heeft met een terug lopen van zijn partij en moeilijkhe den in eigen kring. „De heer Van der Tutten en radio Veronica kjjken dit alles met belangstelling aan." De C.H.U. zal zich na de verkie zingen ook ernstig moeten beraden over de vraag, welke houding zij moet innemen inzake de kabinetsformatie. Veel zal afhangen van de formateur en veel ook van de vraag wie de even tuele partners zullen zijn. Wel uitte mr. Beernink al bij voor baat een wens van zoals hij zei praktisch belang: niet alleen voor de C.H.U. maar ook voor andere partij en met ten minste twee ministers in het kabinet. Een politieke eenling zou een te zware taak hebben. Enkele punten Sprekend over enige afzonderlijke punten van het tegenwoordige rege ringsbeleid noemde mr. Beernink on der meer de kwestie-Nieuw-Guinea, waarvan miljoenen Nederlanders vu rig hopen op een snelle oplossing. Inmiddels bekritiseerde mr. Beernnik het optreden in Nieuw-Guinea tegen buitenlandse correspondenten van dagbladen. Door hen uit te sluiten van persconferenties kan een stuk goodwill, dat langzamerhand werd gekweekt, teniet worden gedaan. De deining rondom de zg. spijtop tanten is gelukkig wat verminderd. Achteraf zou volgens mr. Beernink, wel eens kunnen blijken, dat het be leid van minister Beerman toch ver standiger is geweest dan menigeen heeft gedacht. De voorzitter der CHU pleitte ver der voor meer bevoegdheden voor gemeentebesturen, wanneer er spra ke is van plaatselijke bouwcapaciteit die niet kan worden gebruikt. Over het kiesrecht zei mr. Beernink nog. er niet voor te voelen dat een partij-instantie uitmaakt of iemand, die met voorkeurstemmen is geko zen een zetel kan innemen (zoals bij de K.V.P.) In de tweede plaats wilde hij aandringen op een wijziging van de kieswet, waardoor twee lijsten in een kieskring zouden kunnen worden ver bonden. Aldus zouden C.H.U. en A.R. P. in bepaalde gevallen hun afzon derlijke lysten kunnen verbinden. Sir Charles Moses, algemeen di recteur van de Australische radio- omroep heeft gisteravond in Sydney gezegd, dat hij de beschuldigingen onderzoekt, volgens welke Radio Australië in de kwestie Nieuw-Gui nea van partijdigheid voor Indonesië blijk"' geeft. Eerder was reeds in Canberra be kendgemaakt. dat de minister van Posterijen, Charles Davidson, een on derzoek had gelast in verband met de beweringen, dat de Australische radio-omroep blijk heeft gegeven in Macmillan onthult" (Van onze Londense correspondent) Premier Macmillan heeft gis teravond in een gespannen bij eenkomst met de conserv\tieve fractie onthuld, dat hij Selwyn Lloyd heeft ontslagen, omdat deze vermoeid was en rust nodig had. Hij voegde eraan toe, dat wanneer een leger tot het offen sief overgaat met een El Ala- meinoverwinning als doel, het soms noodzakelijk is een nieuwe generaal te benoemen. Macmillans woorden werden in Ijzige stilte aangehoord. Men was diep geschokt. De regering, zei de premier, had fris bloed nodig. Wat de jongeren betreft, die Macmillan in de regering heeft opgenomen, zei dat hij eenvoudig iets moest doen om het talent van degenen, die op de achter banken in het Lagerhuis zitten, een kans te geven. Macmillan zou langzaam en op be- grafenistoon hebben gesproken. Zijn speech voor 150 partijgenoten duur de tien minuten. Het leek op een ge geven moment of hij een traan weg pinkte. Het was de merkwaardigste ontmoeting, elke Macmillan in vijf jaar tijd met de fractie heeft gehad. Volgens sommige berichten zou Macmillan echter zijn partijgenoten ervan overtuigd hebben, dat zjjn in grijpen gcede resultaten zal opleve ren. Algemeen wordt aangenomen, dat Macmillans positie thans aan een zijden draad ha.igt. Indien uit de in het najaar te houden tussentijdse verkiezingen mo?ht blijken dat de conservatieven ïun inzinking niet te boven zijn gekomen, verwachten velen dat Macmillan ten gunste van de vice-premier Butler zal aftreden. Advertentie Zoekt U moderne of klassieke modellen gouden verlovingsringen v. d. WATER, Haarl.straat 207, heeft het. Zeer grote keuze. Op het graveren kunt u wachten Selwyn Lloyd, die als een held in zijn kiezerskring werd ontvangen, herhaalde nog eens. dat hij Macmil lan en de regering volledig zal blijven steunen. In het Lagerhuis deed zich een nogal vermakelijk incident voor, toen de 83-jarige moeder van één van Macmillans nieuwe ministers, de 49- jarige Michael Noble, die op de pu blieke tribune zat, haar zoon zag op staan om zijn eerste grote rede te houden als minister voor Schotland, zo opgewonden raakte, dat zij begon te klappen. Dit is streng verboden. Zij werd van de tribune verwijderd, maar toen zij de zaak aan een re chercheur had uitgelegd, mocht zij haar plaats weer innemen. te stemmen met de Indonesische mi litaire acties op Nieuw-Guinea. Sir Charles Moses zei in een ver klaring voor de pers. dat hij de staf van Radio Australië heeft opgedra gen een overzicht te geven van alle nieuwsbulletins van de laatste tijd, zodat hij hierover rapport kan uit brengen. „Tot nu toe hebben we nog geen aanleiding gevonden om de beschul digingen gegrond te achten", zei hij. De radio-omroep heeft nog geen officiële klacht van de Nederlandse ambassade ontvangen, aldus sir Charles. Met betrekking tot de klacht, dat de omroep Nieuw Guinea aanduidt als Irian Barat, merkte hij op, dat deze naam reeds vóór 1951 werd ge bruikt. 't jaar waarin zjjn commissie met de uitzendingen werd belast.. „De naam is in Indonesië alge meen bekend, er is geen ander mo gelijkheid om westelijk Nieuw-Guinea in de Indonesiscne taal te vertalen". Advertentie Snelle berechting van ziververs Een 73-jarige Rotterdammer en een 56-jarige Amsterdammer, die van de hatid in de tand leven, hadden zich gistermorgen in de Rotterdamse Oudaenstraat m een auto (die niet van hen ivas) ge nesteld om eens flink uit te sla- Advertentie V i 0^ Haagweg 65 - Leiden Tegen inlevering van deze advertentie voor iedere cliënt een leuke verrassing. In Cape Canaveral worden voorbereidingen getroffen voor het lanceren van een instrumen tencapsule langs de planeet Ve nus. Technici schuiven de be schermende kap over de ruimte sonde in de neus van een Agena- raket. De Nijmeegse hoogleraar prof. L. J. Rogier heeft de berichten ontkend, dat de verschijning van het boek, dat hij op uitnodiging van het ge> meentebestuur zou schrijven over „Nijmegen in oorlogstijd", is uitge steld. Volgens deze berichten zou prof. Rogier er de voorkeur aan heb ben gegeven „zeker nog twintig jaar te wachten", omdat hij bij het bestuderen van de dossiers verschei dene feiten zou hebben aangetroffen, die een aantal Nijmeegse burgers in opspraak zouden kunnen brengen. „Mijn onderzoek is nog in volle gang", heeft prof. Rogier naar aan leiding van deze geruchten verklaard. Toen hem gevraagd werd, wanneer het boek zou verschijnen, antwoord de hoogleraar, dat dit de pers niet aangaat. Hij gaf echter toe, dat het boek in een of twee jaar gereed zal kunnen zijn. Prof. Rogier verklaarde voorts, dat de berichten over deze zaak „volko men uit de lucht zijn gegrepen. Er is nooit sprake geweest van enig uit stel, laat staan van afstel. Er heeft sedert de opdracht is verleend nooit enig gesprek daarover tussen de burgemeester en mij plaats gehad", aldus prof. Rogier. Zuiderkruis meert in Hollandia De Indonesische infiltranten, die woensdag een overval pleegden op Mega en Sausapor aan de noordkust van Nieuw-Guinea op ruim honderd kilometer ten oosten van Sorong, hebben gisteren de eerste verliezen geleden. Volgens een in Hollandia verstrekt communiqué vielen er on der de Indonesiërs „enkele doden" in een eerste vuurgevecht met de Nederlandse strijdkrachten, die hen ongespoord hadden, nadat zij weer uit Sausapor waren vertrokken. Onder de gesneuvelde Indonesische militairen bevindt zich een officier. Bij deze actie zijn een aantal wapens, granaten en buitenboordmotoren buit gemaakt, aldus het communique. Voorzover vandaag in Hollandia bekend was, waren de niet-militaire verbindingen tussen Sausapor en de biutenwereld nog niet hersteld Er zijn geen verdere bijzonderheden bekend over het optreden der Indonesische infiltranten in Sausapor en Mega. Aan de actie tegen hen namen ook vliegtuigen deel. In het communiqué van vandaag werd verder nog mee gedeeld. dat nabij Merauke en Fak- Fak wederom „enkele" Indonesische parachutisten zijn gevangen geno men. De „Zuiderkruis" is vanmiddag met 800 militairen van de Kon. Landmacht aangekomen te Hollan dia, op het laatste deel van de reis werd het-schip begeleid door het fre gat „Evertsen". Dit is de tweede keer gedurende de afgelopen 3 maanden, dat per schip militaire versterkingen naar Nieuw- Guinea zijn overgebracht. Het ande re contingent van ongeveer 800 man maakte de reis met de „Waterman", die tweede pinksterdag te Hollandia is aangekomen. Japanse politiek onveranderd De Japanse premier, Ikeda, die deze week zfjn kabinet grondig heeft gere organiseerd, heeft gisteren op een persconferentie meegedeeld dat de buitenlandse politiek van zijn land onveranderd blijft. Verder zei hij dat zolang hij premier is, Japan niet met kernwapens bewapend zal worden. Hij deelde mee in het najaar een bezoek te zullen brengen aan een aantal Europese landen. Hij noemde alleen Groot-Brittannië met name, waar hij op 12 november zal aan komen. Hij zal drie of vier dagen in elk van de landen verblijven. Een ambtenaar deelde later mee, dat Ikeda ook van plan is West- Duitsland, Frankrijk, Italië en de Benelux-landen te bezoeken, maar een definitief besluit is nog niet ge nomen. pen. Terwijl zij luid lagen te snur ken, maakte een politieman een einde aan hun droom, want hij constateerde een overtreding van de politieverordeningwaarbij het verboden is zonder toestemming in een andermans auto te gaan zitten. Het tweetal moest mee naar het bureau aan de Boezem singel, waar men bijzonder veel vaart achter deze zaak heeft ge zet. Nog dezelfde morgen kregen de zwervers een dagvaarding. Het proces-verbaal ivas nog niet eens klaar, maar dat ivas ook vlug voor elkaar. Om kwart over 11. ruim twee uur na hun aanhouding, stonden de Rotterdammer en de Amsterdammer voor hun rechter. Zij kregen een iveek hechtenis, ivelk vonnis onmiddellijk ten uit voer iverd gelegd. De veroordeel den konden nog net aan de lunch in het „staatshotel" deelnemen. Een Cornet-straalvliegtuig van de luchtvaartmaatschappij der Verenig de Arabische Republiek is ten noord oosten van Bangkok verongelukt, waarbij alle inzittenden om het leven zijn gekomen. Het toestel had acht tien passagiers en een bemanning van acht leden aan boord. Het wrak van het vliegtuig, dat in het dichte oerwoud van Thailand is terechtgekomen, is waargenomen door hefschroefvliegtuigen. Het toe stel was van Tokio op weg naar Bangkok en had in Hongkong 'n tus- senlandine gemaakt. De meeste pas- sariers waren in Hongkong ingestapt. Vebo 1962 De grote fokveetentoonstelling an nex zuivelshow voor 1962 zal plaats vinden op vrijdag 21 september as. De medewerking welke het bestuur bij het organiseren ondervindt, is groot. De opbouw is zodanig, dat de vee markt op die dag in haar geheel kan doorgaan. 12.000 ste bij Leiden Bekeken Mevr. A. M. VreugdenhilBrokaar, vonende aan de 's-Gravenzande- straat, was gisteravond de 12.000ste, die belangstelling kwam tonen voor de tentoonstelling Leiden Bekeken in de Waag. Zij bezichtigde de expositie in gezelschap van haar echtgenoot en dochter. Wethouder Jongeleen begroette het gezin en bood geschen ken aan, die door de Leidse industrie beschikbaar waren gesteld. De expositie is vandaag en morgen nog te bezichtigen. Ruilverkavelingsplan Ade gaat niet door Reeds geruime tijd loopt het ge rucht dat mede als gevolg van de door de anti-ruilverkavelaars onder nomen aktie en hun verzet tegen de uitvoering van het ruilverkavelings plan Ade dit plan niet zou worden uitgevoerd en dat de Minister van Landbouw en Visserij in die zin ook zou hebben geadviseerd aan Gede- (Van onze correspondent in Bonn) Drie uur lang hebben gisteren Bondskanselier Adenauer en minister van Defensie Franz Joseph Strauss gepraat over de mogelijkheid, dat Strauss zich kandidaat zal stellen voor het minister-presidentschap in Beieren. Na dit gesprek lijkt één ding zekerder dan ooit: Strauss blijft in Bonn. De officiële beslissing is echter nog niet gevallen, want Strauss wil eerst nog over de kwestie praten met het bestuur van de Beierse zusterpartij van de Christen-Democratische Unie de Christelijk-Sociale Unie, waarvan de minister voorzitter is. Tijdens het gesprek van gisteren, waarbij ook de uit Beieren afkom stige minister van Binnenlandse Za ken Hörcherl aanwezig was, evenals de CDU- en CSU-fractiesecretaris- sen Rasner en Wacher, probeerde kanselier Adenauer Strauss ervan te overtuigen, dat hij in Bonn moet blijven en wel in de eerste plaats omdat de toch al zo wankelijke coa litie met de liberalen in gevaar zou worden gebracht door een kabinets- hervorming in verband met Strauss' aftreden. Aan de andere kant toonde de kanselier zich vol begrip voor de in terne moeilijkheden in Strauss' CSU, waarin een linkervleugel een strijd op leven en dood voert met een uiterst conservatieve rechtervleugel. Hoewel het officieel nog niet hele maal zeker is, dat Strauss zich heeft laten overtuigen en in Bonn blijft, gelooft eigenlijk niemand dat er nog enige kans bestaat, dat de omstre den Beier naar München zal ver trekken. Van het begin af aan was het eigenlijk zonneklaar, dat Strauss er niet ernstig over dacht in de Beier se lokale politiek over te springen. Veel meer hoopte hij kennelijk op deze manier eindelijk weer eens po sitief in het nieuws te komen en de aandacht af te leiden van alle min der prettige kwesties, die zich de laatste tijd rond de dynamische mi nister van Defensie afspelen. vakantieprogramma, dat de jeugd van „Oosterkwartier" van maandag 23 juli tot en met donderdag 16 augustus op een enkele rustdag na ongetwij feld aangenaam bezig zal houden. Ulo-examens Geslaagd voor het ulo-examen di ploma A: De dames: J. v. d. Niet, Noordwijk; J. H. v. Dijk, Noordwijk; C. W. Ra- vensbergen, Noordwijk; M. Verloop, Noordwijk; J. v. Dijk, Noordwijk; A. M. Trouwee, Leiden; G. M. Kort, Rijnsburg; C. Sinon, Katwijk aan Zee; G. Esderts, Leiden; en de heren: C. v. Egmond, Rijnsburg; C. v. Egmond, Oegstgeest; A. L. C. Drost, Noordwijk; D. P. Lindhout, Noordwijk; W. v. d. Niet, Noordwijk; J. Schuitemaker, Katwijk a. Zee; W. F. Florisson, Leiden; A. R. Ger ritsen, Leiden; B. G. Kooreman, Lei derdorp, S. A. Schalkers, Leider dorp en G. v. Delft, Rynsburg. De met een gemerkte kandidaten bovendien middenstandsdiploma. Afgewezen totaal 7 kandidaten. Middenstandsexamens E. Raymans-Haring, Voorhout; M. Remmelzwaal, Katwijk a/Zee; M. Rheenen-v. Marsbergen, Noordwij- kerhout; J. Rietveld, Hazerswoude; A. Rodenburg, Alphen a. d. Rijn; E. Rodenburg, Voorschoten; J. Rozen straten, Aarlanderveen; P. v. Ruiten, Roelofarendsveen; A. v. Rijn, Noord wijk; C. v. Rijn, Hazerswoude; A. Rijnsburger, Leiderdorp; W. v. d. Salm, Rijnsaterwoude; C. v. Santen, Wassenaar; G. v. Santen, Wassenaar; H. Schanemaker, Warmond; C. puteerde Staten der provincie Zuid- Schenk, Leiden; Jac. Schipper, Voor- BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Annette Maria, dr van G. Atsma en A A van Leeuwen; Hermina Clara, dr van C van Duijn en J. van Duijven- bode: Marco Apollo, zn van E. M F de Jong en C. van der Meij; Sietske Margriet, dr van J. Mandersloot ^n A G. Vlaming: Monique Margaretha, dr van J. J. Smet en M M. Hoogenboom; Maria Lijda. dr van J. v. d. Wetering en S. Ie Maltre; Karin Debora, dr van J. van 't Loo en J. v. d. Meijden. GETROUWD G. P. M. Post en T. M. Paardekooper; J. P. van der Linden en J. Zirkzee; R S Kami en M. M Sprenger; J. M E Groenewegen en H. Noest; J. J. Klein en J. M. H. Mens; W. J. L. van Po- lanen en W. Stoute; F P. Valkenburg en G. C. ten Wolthuis; H. C. de Graaf en A. Azler; M J. van den Berg en M. Duivesteijn; H. C. Kriek en J. Sin- teur; F. P. Montanus en G. Devllee; Holland. Gisteren werd officieel aan de ad viseur van het comité van aktie tegen ruilverkaveling, de heer Th. J. van der Heijden te Leiden, door het pro vinciaal bestuur van Zuid-Holland bericht, dat ingevolge een beslissing van de Minister het ruilverkavelings plan Ade niet zal worden uitgevoerd. Dit besluit wordt gemotiveerd door de mededeling, dat inmiddels de Rijksweg 4a tot stand is gekomen. Het anti-ruilverkavelings-comité, dat geleid werd door de heren G. J. van Leeuwen uit Oude-Ade en A. A. Wijsman uit Alkemade. ziet in de be slissing een bekroning van het verzet van velen tegen de wijze, waarop 5 augustus 1958 een meerderheid van stemmen vóór de ruilverkaveling werd verkregen. Over deze stemmerij loopt nog een proef-procedure voor de Arrondissements-Rechtbank te 's- Gravenhage ten name van Van Leeuwen als eiser tegen een van de voorstanders van de ruilverkaveling, die. om vóórstemmen te verwerven, 'n klein stukje van zijn grond aan zijn vele kinderen in eigendom had over gedragen. Vakantieprogramma „Oosterkwartier" Mede dank zjj het actieve dames comité en een aantal succesvolle acties, is het bestuur van de Speel tuinvereniging „Oosterkwartier" er wederom in geslaagd de jeugd ge durende de drie eerstkomende weken een aantal zeer acttractieve vakan tiebezigheden aan te bieden, waaraan ditmaal ruim 180 kinderen zullen deelnemen. Daar Leiden op dat gebied weinig of niets heeft te bieden, omvat het programma naast de gebruikelijke film- en variétévoorstellingen weer een aantal dagtochten per bus naar bekende recreatie-oorden. Het is een zeer aantrekkelijk T. van As en C. van Rijn; P. J. van de Wetering en C. van Leeuwen: C. M. Verhorik en S. M. Harland; H. J. M van der Raadt en A. M. T. Rietkerk; J. G. Pals en J. Kasteel; H. van EiJk en E. Leemans: A. M. Dekker en L. J del Prado; L. Hockx en J Brandt; H. M. Plat en E. C. P. Keijzer. OVERLEDEN G. J. Kazemier, 3 Jr. zoon; W. J. Reumermann, 4 dagen, dochter: J. Bakker. 81 Jr. w.v J. Prinsen; W. de Vries. 1 Jr. zoon; M. G. van Dijk, 88 Jr. man; J. van Meurs. 75 Jr. man; H. Schrijver, 78 Jr, man; R. C. J. M. Rui ter, 4 maanden, zoon. schoten; Joh. Schipper, Voorschoten; J. Schoenmaker, Oude-Wetering; J. Schouten, Leiden; W. Schram, Voor schoten; C. Serlie, Leiden; M. Sik- king, Warmond; J. Slappendel. Ha zerswoude; D. Sol, Hazerswoude; R. Sol. Hazerswoude; W. Sol, Hazers woude; J. Spiegeler, Voorschoten; A. Spruyt, Alphen a. d. Rijn; W. v. d. Meulen, Leiden; G. v. Tol, Hazers woude; A. Tuis, Bodegraven; J.Turk, Ter-Aar; P. Tijsterman, Nieuwkoop; J. v. Ulden, Den Haag; T. Uyting, Alphen a. d. Rijn; A. Uytewaal-Ver- del. Ter-Aar; J. v. d. Veer, Sassen- heim; M. Veerman, Oegstgeest; Th. v. d. Velde, Leiden; A. v. Veldhuizen, Noordwijkerhout; P. Velzeboer. Oud- Ade; A. Verbey, Hazerswoude; B. Verboog, Leiden; J. Verboon, Wasse naar; J. Verduyn, Leiderdorp; A. Vergeer, Rijpwetering; J. Verheul, Hazerswoude; G. Verkerk, Alphen a. d. Rijn; C. Vertegaal, Hazerswoude; H. Verver, Leiden; C. Vianen, Rijns burg; W. Vianen, Oegstgeest; A.Vis- scher, Lisse; B. v. Vliet, Voorschoten; A. v. d. Voet, Leiden; P. Volwater, Hoogmade; J. v. d. Voort, Oegstgeest; P. Voortman, Ter-Aar; P. Vos. Lei den: A. Vreeken. Oude-Wetering; J. Vroolyk, Noordwijkerhout; J. v. d. Waals, Alphen a. d. Rijn. „De Vijf Hoven" ook in vakantie actief Hoewel de Speeltuinvereniging „De Vijf Hoven" nog steeds niet in het bezit van een eigen speeltuin is, vormde dit tot heden voor het be stuur geen beletsel een zeer grote activiteit te ontplooien en afdoende de jeugd van „De Vijf Hoven" buiten het eigenlijke speeltuinverband op velerlei andere wijzen bezig te hou den. In samenwerking met de Centrale Commissie voor de vakantiebezighe den en mede dank zij de medewer king van de zustervereniging „Ooster kwartier" zullen ruim 120 kinderen van „De Vijf Hoven" gedurende vier achtereenvolgende weken een zeer attractief programma van velerlei vakantiebezigheden aangeboden krij gen. Gisteravond is ingebroken in het woonhuis Rijnsburgerweg 50. Er wordt een hoeveelheid zilveren eetgerei ver mist. De inbreker is tijdens afwezig heid van de bewoners binnen geko men door een ruitje te breken en een raamsluiting te openen. Aan de Leidse Universiteit is ge slaagd voor het examen M O. B schei kunde de heer C. J. Schrumpf te 's-Gravenhage.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 3