SUNIL Prins Bernhard in Londen (bijna) bekeurd voor verkeerd parkeren DE NIEUWE KLEURENDE SHAMPOO AGENDA y ACC in Duitsland de dupe van bedrijfsspionage-schandaal Amerika staakt hulp aan Peru fe/kSDW- J $?cP SUN\V.0kG: T.V.-STERREN VOETBALLEN TEGEN POLITIE NOORD WIJK Verlies van 40 miljoen dollar WAST EN KLEURT TEGELIJK MET EEN ENKEL WOORD LHIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 20 JULI 1962 Goedig en grimmig (Van onze t.v.-medewerker) In „Onder Vuur" verzekerde de student Hoogendijk de kijkers, dat de vragen, welke op staatssecretaris Scholten afgevuurd zouden worden, echt niet tevoren met hem gerepe teerd waren. We hoopten derhalve op een pittig vuurgevecht, waaruit des noods uit hinderlaag zou worden ge schoten. Het bleek niet meer dan een kleine oefening met de schietschijf en er was bijkans geen enkele tref fer af te vlaggen. Het ging er goedig, vredig en een beetje gezapig toe. Het moet voor alle betrokken partijen wel een teleurstelling zijn geweest. Tal van zaken vooral in de t.v. en radio-sector kwamen ter spra- Jongen verdronken, toen boot omsloeg Op de Dordtse kil ter hoogte v. Wil lemsdorp is gistermiddag omstreeks vier uur de sleepboot „Adma" 'van de „Rotterdamse Sleepdienst „Korve" door tot nog toe onopgehelderde oor zaak omgeslagen ©n gezonken. Het veertienjarige dekknechtje Pieter v. Helden uit Rotterdam, die voor het eerst een reis meemaakte, is daarbij verdronken. De twintigjarige kapi tein van de „Adma", Joh. P. Fran ken, sprong van de zinkende boot en werd opgepikt door de bemanning van een passerend schip. Later stap te hij over op een patrouilleboot van de Rijkspolitie te water. De „Adma" sleepte met dé sleep boot „Warmond" een geladen zand- schip. De „Warmond" heeft later al leen de reis voortgezet. ke, waarover commissierapporten nog niet binnen zijn en waarover de onderminister dus zijn mond dicht moest houden, omdat hem anders te recht verweten zou kunnen worden, dat hij aan de vrijheid van oordeel van de commissie zou knabbelen. Aan de andere kant leek het maken van voorbehouden de heer Scholten niet onwelkom. Hoe had het dan moeten gaan? Wel, ze hadden des- noods een beetje sluipschuttertje moeten spelen, met een omtrekkende beweging het slachtoffer belagen. Niet over de invoering van de recla me in de t.v. (daarover moet de Ka mer immers nog antwoord hebben) maar de reclame, die we stilletjes, maar herhaaldelijk binnengesmok keld en voorgezet krijgen. Wat vindt u van het trage gedoe met betrek king tot de schoolt.v.? Er kwamen meer onderwerpen aan de orde, maai de sport kwam niet aan bod. We vinden dat een ernstige tekort koming. Goedig, nee, een beetje zoet sappig was het. Er stond een verkeerd etiket op, want er kwam helemaal geen vuifr aan te pas. ,Dat was bewaard voor het mach tige werk van Rrecht, dat een wat stugge start had, maar later een soms ontembare vaart kreeg, in de dialoog en dat met een herhaaldelijk onvol doende geluidskwaliteit. Het was een telerecording van een zaalopvoering, waardoor ook de beeldkwaliteit althans in grote stukken te wen sen overliet. Dat heeft met de presta tie van auteur en acteurs natuur lijk weinig van doen. Het was een grimmig stuk, het werd hard gespeeld en het was beklemmend. Het was ook goed het tevoorschijn te halen, om dat het stuk voor velen vandaag de dag *n les kan inhouden en wel tegen de dictatuur, afgezien van tijd en Het State Department heeft mee gedeeld, dat de Amerikaanse hulp aan Peru wordt gestaakt. Volgens het Witte Huis is president Kenne dy van mening, dat de staatsgreep van de militaire leiders in Peru in strijd is met het gemeenschappelijk doel van het inter-Amerikaanse stel sel. Belaunde Terry, de kandidaat van de Volksactie-partij voor het presi dentschap, die tien dagen geleden de Peruviaanse hoofdstad verliet, is gisteren in Lima teruggekeerd. Het was deze partij, die beweerde dat de verkiezingsuitslagen waren vervalst en op het leger een beroep had ge daan om in te grijpen. Terry kreeg minder stemmen dan Haya de la Torre, de leider van de APRA. Tot dusver heeft geen enkel land de wens te kennen gegeven om be trekkingen te onderhouden met het nieuwe Peruviaanse bewind. Ook (Advertentie) Quo NEDERLANDS MEEST GEBRUIKTE WASMHJOEL San Salvador heeft de diplomatieke betrekkingen met Peru voorlopig op geschort. Mexico heeft zijn ambas- sadeur in Lima voor overleg terug geroepen. Ondanks de bewering van de mi litaire junta dat geen politieke ar restaties zijn verricht, worden zes personen gevangen gehouden. Pre sident Prado zit nog steeds ge van- gen aan boord van een oorlogsschip. Een scène uit het toneelstuk ..Arturo Ui" van Bertold Brecht. plaats. De dode Brecht spiegelde niet alleen het oude Duitsland, maar ook het tegenwoordige Spanje en Portu gal en Cuba en Rusland en zijn an dere satellieten. Het was 'n stuk dat diepe indruk op ons maakte. Het werd gespeeld in een gave stijl (wat wil men anders met de regie Ro bert de Vries?) Richard Flink ex celleerde. Hij droeg het stuk, ook als hij niet „op" was. Pritis Bernharddie de afgelo pen dagen (vergezeld van Prinses Beatrix) een particulier bezoek aan Londen heeft gebracht en gisteren de bijeenkomst van de Internationale Hippische Federa tie bijwoonde in het hoofdkwar tier van de British Horse Society, op Bedford Square, heeft een be keuring gekregen voor verkeerd parkeren. Het statige plein behoort n.l. tot een speciale zonewaar men al leen bij een parkeermeter mag parkeren voor een kwartje per vur, met een maximale tijd van twee uur. Een parkeerwacht in donker uni form en met een hardgele band om de pet schoot toe om de Prins hierop opmerkzaam te maken, toen deze zijn wagen voor de deur van het gebouw had gezet. Glimlachend stapte de Prins weer in zijn wagen en reed langzaam om het grote met hoge bomen beplante plantsoen om een plaats te vinden. Maar alle parkeer- meters waren bezet. Ten einde raad zette de Prins zijn auto op een open plek, achter een rij bij meters staande wagens. Een voorbijganger riep de Prins toe, dat hij ook daar niet mocht staan. Deze wierp toen de handen in de lucht en riep lachend uit: „Ik geef het op!". Hierna verdween hij in het ge bouw. De dienstdoende parkeerwacht vond het maar het beste om te doen of zijn neus bloedde, maar toen de auto er zes uur later nog stond, vond een andere parkeerwacht het wellet jes en plakte een bekeuring op de voorruit. „Wiens wagen het is interesseert me niet", zei hij. „Ik doe mijn plicht. Als ik het niet doe, kom ik in moei lijkheden". Even later echter nodigde een functionaris van de British Horse Society, die gezien had wat er ge- In Den Haag Bungalowpaviljoen beademings- patiënten (Van onze Haagse correspondent) De plannen om te komen tot een beademings-paviljoen voor poliopa tiënten in Den Haag, zijn in een ver gevorderd stadium gekomen. Een bungalowpark zal worden ge bouwd in de onmiddellijke omgeving van de Scheveningse Bosjes. Het is bestemd voor een aantal chronische patiënten, die thans verpleegd wor den in het Zuidhollandse Poliocen trum in het Ziekenhuis Zuidwal te Den Haag. Het initiatief is genomen door het Prinses Beatrix Poliofonds en het Haagse gemeentebestuur. Het park zal ongeveer een half miljoen gulden kosten. De Nederlandse Bond van Bouw ondernemers wil meehelpen de bouw mogelijk te maken en heeft haar le den gevraagd voor elk huis, dat in aanbouw is, f 10.- te storten. KATANGA WEER IN DISCUSSIE De Verenigde Staten plegen over leg met andere landen over moge lijke maatregelen, maar geen mili taire actie, om een eind te maken aan de afscheiding van Katanga van Kongo: Dit heeft de woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, White, gisteren gezegd. Volgens White zou voortduring van de crisis in Kongo eevaarlijk voor Katanga, gevaarlijk voor de vrede en gevaarlijk voor de ontwikkeling van de politieke rust in een van de groot ste landen van Afrika zijn. Een woordvoerder van de Verenig de Naties heeft gisteren met klem beurd was, de parkeerwacht uit bin nen te komen. Er werd uitvoerig ge praat. Een kwartier later verscheen een chef-parkeerwacht, die de be keuring weer van de wagen van de Prins verwijderde en er een speciaal waarschuwingsformuliertje voor in de plaats deed. dat gebruikt wordt voor buitenlandse bezoekers, die in dit land meestal wel een potje kunnen breken. Het parkeermetersysteem in Lon den werkt zo, dat wanneer een auto mobilist de maximale tijd van twee uur heeft overschreden, hij voor de volgende twee uur f5.- boete moet betalen. Overschrijdt hij ook deze termijn, dan krijgt de automobilist een dag vaarding van de politierechter, die hij dan door betaling van f20,- kan afdoen. En Henry Dunant vaart er ivel bij Ten bate van het Henry Dunant Huis" te Zeist van het Nederlandse Roode Krdis wordt donderdagavond 26 juli om 7 uur op het gemeentelijk sport terrein aan de Van Panhuys- straat te Noordwijk een voet balwedstrijd gespeeld tussen een elftal bestaande uit elf bekende radio- en t.v.-sterren en een versterkt Noordwijks politie- elftal. Lange tijd zocht de heer J. M. Huybers. hoofdagent bij het Noordwijkse korps en waarn. secretaris van de plaat selijke afdeling van het Ned. Roode Kruis, reeds naar een mogelijkheid om middels een of (Van onze correspondent in Bonn) De American Cyanamid Company (ACC) heeft in München op een persconferentie meegedeeld, dat de Duitse vestiging van het bedrijf in Pasing (bij München) het slachtoffer is geworden van het grootste bedrijfsspionage-schandaal in de farmaceutische industrie, sinds het einde van de tweede wereldoorlog. Het bedrijf schat hierdoor een verlies van 40 miljoen dollar te hebben geleden. Het Cyanamid-concern hoort tot de grootste honderd bedrijven ter wereld en heeft een maandelijkse omzet van 2.4 miljard mark. Jaarlijks worden miljoenen uitgegeven aan weten schappelijk onderzoek. Zo gaf men bijvoorbeeld 12 miljoen mark uit aan het samenstellen van een serum te gen kinderverlamming. In de Bondsrepubliek heeft het concern een aantal dochterbedrijven, die in licentie gepatenteerde medi camenten produceren, voornamelijk anti-biotica. Opvallend was nu, dat een Westduitse firma, die met een Tsjechische licentie werkte, een paar maanden geleden plotseling dezelfde preparaten op de markt bracht als de ACC, ..lleen tegen veel lagere prij zen. Na eigen speurwerk vonden de Amerikanen evenwel snel uit hoe dat mogelijk was. Een Italiaanse dochter-firma van het Duitse bedrijf met de Tsjechische licentie, had een man in dienst, die vroeger bij het Cyanamid-concern had gewerkt. Nader onderzoek toon de aan, dat deze man, John Cans- celarich, samen met een andere ex pert van Cyanamid, dr. Fox, de be langrijkste geheime recepten van de ACC aan Ita'iaanse firma's had ver kocht. De hele zaak was wellicht nog jarenlang geheim gebleven als Fox zijn compagnon Canscelarich niet had opgelicht. Fox stak namelijk het miljoen dol lar, dat hij verdiende met het verko pen van de recepten aan Italiaanse firma's, in zijn zak en weigerde de beloofde 50% van dit bedrag aan Canscelarich uit de betalen. Deze werd daarop zo kwaad, dat hij QD het Amerikaanse consulaat-generaal in Milaan een boekje over de hele zaak opendeed. Hierop werd in New York een aan klacht ingediend tegen dr. Fox, ter wijl eind juni van dit jaar hem en zijn helpers een verbod werd opge legd recepten etc. van de Cyanamid- firma te verkopen. De hele zaak werd overigens mogelijk omdat iedereen in Italië, sinds Mussolini de bescher ming van patenten ophief, medica menten mag produceren zonder zich daarbij te bekommeren om de pa tentrechten van de gebruikte recep ten. Advertentie - In 18 prachtige, natuurlijke tinten Geeft Uw haar de kleur die U wenst In grote tube voor 2 kleur- spoelingen f. 2,25 ander spectaculair evenement het Rode Kruis aan wat meer geldmiddelen te helpen. Het toeval wilde dat hij deze week in contact kwam met de t.v. mana ger en orkestleider Harry de Groot, die op het ogenblik als badgast in Noordwijk vertoeft. Deze beide ken den elkaar reeds door de contacten, die de heer Huybers sedert enige tijd heeft met de A.V.R.O. Uit dit gesprek werd de idee geboren in Noordwijk een voetbalwedstrijd te arrangeren, waarin elf bekende t.v. artiesten als tegenstanders zouden fungeren. Op dit moment zijn de namen van de medespelenden van dit elftal nog niet alle bekend. Wel is definitief bericht binnen ge komen van: het Hotcha Trio, Willy Alberti, Joop de Knegt, Dick Doorn, en Tobi Rix. Besprekingen zijn nog gaande met, Pipo de Clown, Cees de Lange, Willem O. Duys en enkele anderen. Als scheidsrechter fungeert de heer Harry de Groot. In het ver sterkt politie-elftal zal onder meer worden meegespeeld door de heren Mertens, Akkerman, Siebers, Olders- ma, v.d. Meent, Krijger. Wamelink, Kuipers en Cramer. Het geheel wordt opgeluisterd door een plaatselijk muziekkorps, dat na een rondgang door het dorp, voor de wedstrijd en tijdens de rust het pu bliek enkele ogenblikken aangenaam zal trachten bezig te houden. Naar verluidt verricht Noordwijks eerste burger de aftrap. 17 STUDENTEN AANGEHOUDEN (Speciale berichtgeving) Het onderzoek van de Nijmeegse politie naar de studentenrel op de Grote Markt in Nijmegen, in de nacht van 1 op 2 juli, is bijna afge sloten. Er zijn in de afgelopen weken 40 personen verhoord. Van hen bleken 17 zich te hebben schuldig gemaakt aan het gooien van stenen naar de politie, vuurtje stoken, het hinderen van de brandweer, vernieling en ver zet tegen de politie. Aangehouden werden zes Nijmeegse studenten, vier Groningers, zes Wage- ningers en één student van de Technische Hogeschool in Eindhoven. Bij het onderzoek in deze kwestie heeft de recherche veel vrijwillige medewerking ondervonden van de diverse studentencorpora. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Lichte gram. 18.20 Roemeens ork. 18.50 De puntjes op de 1, 'praatje. 19.00 V. d. kinderen. 19.10 Muz. voor kinderen. VPRO: 19.30 In gesprek met anderen. 19.50 Week eind agenda. 20.00 Nws. 20.05 Uit de lijst, radioportret. 20.20 Moderne ka- mermuz. 20 40 Vlaanderen ls vlakbij, klankb. VARA: 21.00 Zee - haven - thuis, een veertiendaags Journaal voor de scheepvaart. 21.40 Dansorkest met zangsolisten. 22.15 Bultenl. weekoverz. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Te waar om mooi te zijn, overdenking. VARA: 23.00 Soc. nws. in Esperanto. 23.10 Verge lijkenderwijs, gesprek over muz. 23.55- 24.00 Nws. Hilversum II, 298 111. KRO: 18.10 Metropole-ork. en zang- solist. 18.50 Regeringsultz.: zo maar wat rijden. Een toenemende vorm van recreatie in het weekeinde, door 3. M. van Griethuysen, Afd. Vrijetijdsbeste ding, van het ministerie van O.. K. en W. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 V. d. jeugd. 19.30 Polit. lezing. 19 40 Ver- zoekprogr. v. d. militairen. 20.30 Lichte gram. 20.50 Lichte muz 21.20 Op het Nippertje, hoorspel. 22.00 Wereldmu- ziekconcours 1962 te Kerkrade. 22.30 Nws. 22.40 Fanfare ork. 23.05 Lichte gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: Journaal en weeroverz. NCRV: 20.20 Turn Turn. gevar. pprogr. 20.45 Attentie. 21 20 Mime - I - Crl, een mime-programma. 21.40 TV-film. 22.05 Dagsluiting. VOOR ZATERDAG 21 Jl'LI Hilversum I, 402 ni. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7 20 Soc. strijdlied. 7.23 Lichte och tendklanken. 8.00 Nws., postduivenber. en soc. strijdlied. 8.19 Muzikale och tendpost. 8.30 V. d. kind. 8.50 Weg wijzer, tips voor vakantie en snipper dagen. 9.00 Ochtendgym. v. d. vrouw. 9.10 Klass. pianomuz. 9.35 Waterst. 9.40 Meisjeskoor. VPRO: 10.00 Samen thuis, praatje. 10.05 Verder dan de wereld, bijbellezing. VARA: 10.20 Walsorkest. 10.50 Man in de stad. cabaret. 11.15 Lichte gram. 11.20 Tussen start en finish, sportprogr. 11.45 Hammond orgelspel. 12.15 De mens in de kosmos, lezing. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb., en postduivenber. 12.34 Vers van de pers. nieuwe gram. 13.15 VARA-Varia. 13.20 V. d. jeugd. VARA: 14.10 Streekuitz. 14.30 Hol land Festival 1962: Sopraan en piano. 15.00 Muziekmatineea. Promenade- or. b. Licht ens. c. Licht instr. trio. 16 30 Lichte gram. 16.40 Boekenwijs heid. 17.00 Radio Jazzclub. 17.30 Act. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Draaiorgel- muz. 18.30 Lichte gram. 19.00 Artis tieke Staalkaart. VPRO: 19.30 Op de helling, gesprek. 19.45 Kamermuziek. 19.55 Deze week, praatje. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Marinierskapel. 20.40 Dans- ork. met zangsolisten. 21.10 Soc. comm. 21.25 Italiaans ens. met zangsolist. 21.10 Soc. comm. 21.25 Italiaans ens. met zangsolist. 21.50 Op de oude toer, Radio Televisie DIT EMBLEEM in de etalage garandeert U, dat U daar veilig kunt kopen. levering met waarborqtertifkaat. BINNENLAND Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data in Juli, waarop de correspondentie uiter lijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Verenigde Staten: ss Maasdam (22), ss Noordam (25); Argentinië: ms Al- nati (24); Australië: ms Blumenthal (24). ms Deneb (26): Brits-Oost-Afri- ka ss Europa; Canadass Maasdam (22). ms Sirefjell (25); Chili: ms Wei- mar (26); Indonesië: verkeer gestaakt; Ned. Antillen: ms Pr. der Nederlanden (24); Ned.-Nw-Gulneass Polydorus (22); Suriname: ms Kreon (25); Rep. van Z.-Afrika en Z.-W.-Afrika: ms Athlone Castle (22). ss Rondo (25). Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. De minister van Verkeer en Wa terstaat. drs. H. A. Korthals, en de commissie voor Waterstaat van de Eerste Kamer, hebben gisteren een bezoek gebracht aan de Deltawerken. De textieljaarbeurs, die van 10 tot 18 september in de nieuwe Jaar beurs - Julianahal in Utrecht zal wor den gehouden, is driemaal zo groot als de vorige manifestatie. Voor het eerst zal deze beurs ook internationaal zijn. De deelnemers zijn afkomstig uit België. Duitsland. Frankrijk. Italië Engeland, de Verenigde State Finland en Nederland. Een zeer belangrijk ge deelte van het expositie-oppervlak wordt ingenomen door fabrikanten uit I V.UIUI WW, tegengesproken, dat de Verenigde de sector woningtextiel Voorts is ook Naties van plan zün geweld te ge- de tricot- en confectie-industrie in bruiken om een einde te maken aan I ruime mate vertegenwoordigd, met de afscheiding van Katanga. name door buitenlandse exposanten. Aan de inspecteur van de land bouw bij het ministerie van Landbouw en Visserij, dr. ir. N. H. H. Addens, is op zijn verzoek, ingaande 1 augustus, wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd eervol ontslag ver leend met dankbetuiging voor de be wezen diensten. De heer Addens was sedert 1958 werkzaam bij de directie algemene zaken van de directie van de landbouw. BUITENLAND Wladimir Nowikow, die tot maart voorzitter is geweest van de staats plancommissie in de Sowjet-Unie. is gisteren benoemd tot vaste afgevaar digde van de Sowjet-Unie bij de raad voor onderlinge economische hulp van de landen van het Oosten. Hij ver tegenwoordigt ook zijn land in de uit voerende commissie van deze raad. No wikow blijft vice-premie van de Sow jet-Unie. Enkele dagen geleden ls No wikow als voorzitter van de staatsplan commissie vervangen door Veniamin Dlmsjits, een jood In tegenstelling tot de verliezen die de meeste luchtvaartmaatschap pijen in het afgelopen Jaar hebben moeten boeken heeft de Israëlische luchtvaartmaatsch. El Al in de 12 mnd. die op 31 maart JJ. eindigden een winst gemaakt van ruim f 753.000, ln feite bedroeg de winst f 1.319.710, maar daarvan moest wegens herwaardering van bezittingen en schulden l.v.m. de devaluatie van het Israëlische pond f 566.440 worden afgetrokken. Ruim veertig beklaagden, die in Rome hebben terechtgestaan wegens verzet tegen de politie, het veroorzaken van lichamelijk letsel en materiële schade tijdens de anti-fascistische on geregeldheden ln Genua op 30 Juni I960, zijn woensdag veroordeeld tot ge vangenisstraffen variërend van een maand tot vier Jaar en vijf maanden. Bij deze ongeregeldheden, die zich la ter tot andere Italiaanse steden uit breidden, vielen tien doden en meer dan honderd gewonden. In het monument voor Koning Victor Emmanuel II te Rome, waarin zich ook het graf van de onbekende soldaat bevindt, ls gisteravond een kleine tydbom ontploft, die weinig schade aanrichtte. In Irak is een wet van kracht ge worden op grond waarvan buitenlan ders geen eigen organisaties van cul turele of andere aard meer mogen hebben. Toegestane verenigingen mo gen voor hoogstens een kwart uit bui tenlandse leden bestaan. In de Indiase staat Madras zijn gisteren meer dan 200 mensen gewond geraakt bij betogingen die door de oppositiepartij „Dravida Moennetra Kazhagam" op touw gezet waren tegen de regering, aan wie verweten wordt, dat zij de prijzen van voor het levens onderhoud onontbeerlijke goederen niet kan handhaven. Er werden bijna 5000 arrestaties verricht. Eugene Houdry, uitvinder van een procédé voor hét „kraken" van aardolie, is op 70-jarige leeftijd in Upper Darby overleden. Bij het kraak- proces wordt de aardolie bij hoge tem peratuur gesplitst om er benzine uit te bereiden. De in Frankrijk geboren Houdry kwam in 1930 naar de V.S. Hij richtte de „Houdry process corpora tion" op. Door zijn procédé kon men, met name in de oorlog, vllegtulgben- zine uit zeer arme koolhydraten win nen. Prediker: Evangelisatie Chrlstengem. „Ecclesia". 8 uur n.m. ZATERDAG Doopsgezinde kerk: Adventkerk 10- 11 uur v.nv. bijbelstudie; 11-12 uur. ds. C. Dlngemanse van Den Haag. Pieterskerk: K. en O. The Michigan Choral. 8 uur n.m. Rijksmuseum voor Volkenkunde: K. en O.-excursie naar tentoonstelling „Naar wijder horizon". 10 Uur v.m. Evang. Chr. Gem. (Middelstegracht 3): Spr. de beer Dikkes. 10 uur v.m. en 5 uur n.m. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Film over Nieuw-Guinea met toelich ting door de maker, dr. A. A. Ger- brands. 2.30 uur n.m. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur v.m. Stille Mare: Straatprediking Evang. Chr Gem 8 uur n.m. DINSDAG Evang. Chr. Gem. (Middelstegracht 3): Bidstond te 8 uur n.m. WOENSDAG Mare 1: Jaarverg. aandeelhouders N.V. Leldsche Broodfabriek, 3 uur vm. Oegstgeest (Hofbrouckerlaan 3) Aandeelhoudersverg. N.V. Agenturen- handel R. Klein. 2 uur n.m. DONDERDAG Pieterskerk: Orgelconcert Adrlaan Blankenstijn m.m.v. Jaap Stotyn. 8.15 uur n.m. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Dag. 10-4 uur .zondag 1-4 uur. Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van maandag, dag van 10-4 uur (zondag 1-4 uur). Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie. v. d. Werfpark 1; tentoonstelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feest dagen 2-4 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Dag 10-5 uur. zondag 1-5 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Naar wijder horizon" Werkd. 10 tot 5 uur; 's zondags 1 tot 5 uur (tot 8 oktober). Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks 10-5 uur. zondag 1-5 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Ten toonstelling „Glas uit de oudheid", (t/m 15 augustus). Ryksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappenDageiyks 10-4 uur. zondag 1-4 uur. Waaggebouw; „Lelden bekeken". Dag. 10 uur v.m.—9 uur n.m. (vrydags 2-9 uur n.m.); (t/m 21 Juli). BIOSCOPEN Lido: „De korporaal gaat aan de haal!" A.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „De blikken ridder". A.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Studio: „Voor geen goud ter wereld". A.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „The ladles man". A.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „Geen genade voor Tom Dooley". 14 Jaar. Dagelijks 7.16 en 9.15 uur; zondag 4.45, 7.15 en 9.15 uur Donderdagcyclus „Avontuur per bal lon". Casino: „De terugkeer van Lemmy Caution". 14 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 4.45, 7 en 9.15 uur. Pop- peyefestival". A.l. Dag. 2.30 uur. Astra Theater - Wassenaar: Vrijdag 8 uur; zat. 7 en 9.15 uur „Agl Murad, de witte duivel". 14 Jr. Zond. 7 en 9.15 uur, ma. en dl. 8 uur „Dryf- zand der Begeerte". 14 Jr. Wo. en do. 8 uur „De Jantjes". Zondagmiddag en woensdagmiddag 2.30 uur „Hou ten Koppen" (Stan Laurel en Oliver Hardy). A.l. Avond- en nachtdienst der Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen Apotheek Herdlngh en Blanken. Hoge- woerd 171, tel. 20502. De dienst van apotheek R. v. Breest Smallenburg te Leiderdorp, wordt eveneens waargenomen door apotheek Herdlngh en Blanken. Bij geen gehoor van Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. :evar. muz. 22.20 Sportnws. 22.30 Nws. 2 40 Licht ens. 23.10 Melodieën uit films en musicals. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Geesteiyke lie deren. 7.30 Kamermuz. 7.45 Morgen gebed en overweging. 8.00 Nws. 8.15 Lichte gram. 8.50 V. d. vrouw. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Moderne ork.muz. 11.00 V. d. zieken. 11.45 Orgelspel. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Lichte gram. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Lichte gram. (verv). 13.00 Nws. 13.15 Platennws. 13.25 Koor zang (Amateursprogr). 13.50 Lichte ork muz. en zangsolisten. KRO: 14.15 Pianospel met ritmische begeleiding. 14.30 V. d. Jeugd. 15.30 Amus.muz. 16.10 Als de dag van gis teren. klankbeeld. 16.40 Gram. v. d. teenagers. 17.00 Sportperlscoop. 17.10 De Springplank. 17.30 Boekbespr. 17.40 Nwe klass. gram. 18.00 Kunstkroniek. 18.30 Jazzmuz. 18.50 Praatje voor po litieke voetgangers. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Jazzmuz. 19.45 Lichtbaken, lezing. 19.55 Kamermuz. 20.16 Wereld- Muziekconcours Kerkrade 1962: Jeanne d'Arc au Bucher, oratorium. 21.40 Lich te gram. I. d. pauze: Zingen, zien, winnen, muzlekwedstr. 22.20 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Wij luiden de zondag in, Godsd. progr. 23.00 Holland Festival 1962: Het Ama- deuskwart.: klass. muz. 23.50 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA VARA: 15.05 De Ascot Races. rep. 15.30 Tips voor Uw vakantie. 15.50 TV- film 16.15 Documentair progr. over de ontwikkeling van de luchtvaart. 16.35 TV-film. 17.00-17.30 V. d. kind. 19.30 Top of Flop. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. 20.15 Het bezoek van HKH Prinses Irene en HKH Prinses Mar griet aan de West. VARA: 20.30 Zon der konijneneen progr. waarin niets onmogelyk is. 21.05 Willens en wetens, tweekamp. 22.05 Grand Gala des Artistes, gevar. progr. 22.50 Achter het nieuws. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Automobillstenkron. 12.30 In terviews. 12.55 Weerber. 13.00 Nieuws. 13.10 Hoorsp. 13.40 Gram, met comm. 14 10 Hoorsp. 14 55 Rugby-wedstr. 15.50 Kamermuz. 16.00 Klass. en moderne ork.muziek. 17.00 V. d. Jeugd. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 Sportprogr. 18.45 Pari. overz. 19.00 Amus.muzlek. 19.30 Gevar. muz. progr. 20.30 Hoorsp. 22.00 Nieuws. 22,10 Boekbespr. 22 45 Avondgebeden. 22.59 Weerber. 23.00 Nws. 23.02-23.35 Vlooi en plano. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Gevar. muz. 12.31 Lichte gram. 13.20 Cricket. 13.35 Cricketuitsl. 13.45 Latijns-Amerikaans ork. 14.30-14.35 Sportber. 14.45 Lichte ork.muz. 15.30 Sportnws. 15.35 Gevar. progr. 16.30 Sportnws. 16.35 Lichte muziek. 17.30 Sportnws. 17.40 Pianospel met rit mische begeleiding. 18.00 Lichte muz. 18.30 Jazzmuz. 19.00 Nws. en Journ. 19.18 Sportjourn. 19.38 Henry Wood Promenade conc. 20.50 Onbekend. 21.10 Henry Wood Promenade conc. (verv.). 22.00 Lichte muz. 22.30 Nws. en sport. 22 40 Dansmuz. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte gram. 13.00 Nws. 13.15 Gevar. muz. 15 30 Volksliederen uit Oost-Dultsland. 16.30 Cabaretprogram ma. 19.00 Nws. 19.30 Koorzang en In strumentaal ens.: volksmuziek. 20 00 Dansmuz. 21.45 Nws. 22.10 Moderne ork.muz. 22.40 Gram, met comm. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. 1.00 Lichte gram. 2.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 233 m. 12.00 Nws. 12.10 Klass. en moderne ork.muz. 13 05 Gevar. gram. 14.40 Klas sieke kamermuz. 15.36 Hoorsp. 17.15 Moderne ork.muziek. 19.00 Nws. 19.05 Gram. 19.30 Moderne en klass. kamer muz. 21 00 Hoorsp. 23..05 Gram. 23.53- 24.00 Nws. Brussel. 321 en -181 m. 324 in.: 12.00 Nws. 12.03 Lichte gram. 12.30 Weerber. 12.35 Dansmuz. 13.00 Nws. 13.15 V d. sold. 14.00 Filmvarla. 14.30 Belgische muz 15.30 Gevar. gr. 16.00 dichte muz. 17.00 Nws. 17.10 Spaanse muz. 17.20 Pianospel. 17 45 muz. 19.00 Nws. 19.40 Amus muziek. 20.00 Symf. conc. 21.05 Werken van Amerikaanse componisten. 21.30 Bel gische muz. 22.00 Nws. 22.15 Gevar. lichte muz. 23.00 Nws. 23.05 Amus.muz. 23.35 Dansmuz. 23.55-24.00 Nws. 484 ui.: 13.00 Nws. 13.15 Gevar. muz. 14.15 Gram. 14.45 Gram. 15 00 Orkest en piano: kamermuz. 16.00 Lichte muz. agers. 18.38 Amus. muz. 19.30 Nws. 17.00 ,Nws. 18.00 Gram. v. d. teen- 20.30 Hoorsp. 21.00 Lichte muz. 22.55 Nws. Dansmuz. 23.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam Den Helder Ypenbuig Vllssingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagez Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlhn Frankfort München Zürlch Genéve Wenen Tnnsbruck Belgrado Athene Rome Alacclo Madrid Mallorca Lissabon motregen zwaar bew regen regen zwaar bew regen half bew. regen zwaar bew onbewolkt onbewolkt regen regen zwaar bew half bew zwaar bew zwaar bew zwaar bew regen licht bew onbewolkt zwaar bew zwaar bew zwaar bew zwaar bew onbewolkt licht bew half bew half bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt half bew. S bD 3 20 zzw S zzw zzw z 2 18 w.stil 18 4 20 2 19 3 22 w.stil 19 z 3 20 2 17 4 20 z 5 18 zzw 4 19 z 3 18 z 2 19 z 2 27 O 4 25 w.stil 27 n 3 25 zw 4 23 4 23 2 23 2 22 w.stil 22 w.stil 24 w.stil 24 zzo nw 6 31 w.stll 29 no 2 27 ozo 3 36 w.stll 30 nnw 6 35

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2