Raad Oegstgeest akkoord met nieuwbouw Rijnlands Lyceum Achterstand op is sportgebied niet groot meer Bibliotheek met leeszaal en sporthal Psychopaat in arrest Soebandrio in Washington CHR. ,GEREF. ZENDINGSDAG OP RAAPHORST' wassenaar Verkeersdiploma's Leiderdorp Bromfietsdief .in de val BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 19 JULI 1962 In een langdurige vergadering heeft de raad van Oegstgeest gisteravond een uitgebreide en belangrijke agenda afgehandeld. Burgemeester H. L. du Boeuff was wegens ziekte verhinderd, zodat wethouder Steenmetser het voorzitterschap waarnam. In een nota over het woningbeleid hadden B. en W. een goed inzicht jgegeven over de grootte van het aan bal van hen, dat behoefte had aan ten woning, waarbij zo mogelijk ook de mate van urgentie en de te be talen huurprijs waren aangegeven, (verschillende leden spraken hun vol doening uit over de verschijning van deze nota. doch er waren evenwel Jjeel wat vragen en opmerkingen. Mr. J. G. Bergmeijer besprak we derom de compensatie-mogelijkheid jij de uitgifte van bouwgrond. Hij is van mening dat B. en W. hieraan neer hadden moeten doen. De heer Weizen zag in de nota geen ïerheldering in het beleid van B. en V. ten aanzien van de woningbouw, det het oog op de toekomstige be- louwing zal de woningnood voor de jegstgeester woningbehoevenden snel ijn opgelost, aldus de voorzitter, loch anderen konden dit optimisme net delen. Uitvoerig werd gediscus- leerd over liberalisatie, over het mlsvestingsbeleid en huurprijzen. Vethouder M. v. d. Voet bleek wel lereid bij grondverkoop voorwaarden stellen ten einde te trachten luurwoningen tot stand te brengen, [venwel niet in het hart van Oegst- jeest. Bü het college van B. en W. in overweging het uitbreidingsplan lodanig te wijzigen, dat in Oegst- eest-noord nog 82 eengezinswonin gen gebouwd zouden kunnen worden egen lagere prijs. Nieuw lyceum Een zeer belangrijke aangelegen- leid was het plan om bij de nieuw- iouw van het Rijnlands Lyceum be- aalde onderdelen dienstbaar te ma- en aan belangen van algemeen nut. lis de gemeente bereid is een geldle- Ük offer te brengen dan zou de aula ran het lyceum worden vergroot, een libliotheek met leeszaal en een sport- lal worden gebouwd. De raad vond leze zaak aantrekkelijk. Het te ne llen principe-besluit hield in, dat de [emeente per jaar f 38.500 hiervoor lou moeten offeren, terwijl de baten lering geacht moeten worden. De heer P. van Nieuwkoop was bevreesd dat dit bedrag, met nog tanzienlijke subsidies die voorts nog tan de orde komen, bezwaarlijk uit normale middelen betaald kunnen rorden, zodat t.z.t. aan belasting erhoging niet te ontkomen zou zijn. Van de bestuurstafel was men daar- roor niet bevreesd. De voorzitter was ol lof over de stuwkracht die er uit- aat van de rector van het lyceum, lij verwacht t.z.t. een goede samen werking. Hoewel verschillende raadsleden de ffers aanzienlijk achtten, meenden ij toch dat de uitgaven verantwoord taren, zodat aan de plannen van het >ceum in principe steun werd gc- fren. Sportbeoefening Ook de sportnota en de aanleg van Ie voetbalvelden gaven stof tot lang- lurige besprekingen, waaraan vrijwel gehele raad deelnam. Voor de lanleg van de velden werd een kre- 'iet beschikbaar gesteld van voor- ipig f 625.000,Er zal met spoed an dit werk begonnen worden zodat iver een paar jaar goede velden met lehoorlijke accommodatie in Oegst- [eest ter beschikking zijn. Getracht il worden zowel voor de korfballers Is de padvinders een goede oplossing e vinden, zodat zij niet zonder ter fin komen te zitten. Voorts werd besproken de taak van e Sportraad in de ertegenwoordi- ing in deze raad. De voorzitter zegde ovendien toe dat op korte termijn en voorstel kan worden verwacht a.v. de aanleg van de rolschaatsen- aan. Uit de voorstellen en discussie ileek dat de achterstand die Oegst- eest had met betrekking tot de portbeoefening binnen afzienbare ïjd zal zijn ingelopen en dat aan de lockeyvelden uitbreiding zal worden legeven. Geslaagd te Delft Aan de Technische Hogeschool te •elft zijn geslaagd voor het kandi- aatsexamen voor civiel-ingenieur de eren G. J. M. van der Ploeg en H. A. de Vriend, beiden te Leiden; oor het propaedeutischexamen voor iviel-ingenieur de heer E. H. Nieu- fenhuijs te Leiden; voor het pro- •aedeutischexamen voor natuurkun- lig ngenieur de heren A. J. Hoelen n R Moolenbeek te Leidenvoor het iropaedeutischexamen voor werktuig kundig ingenieur de heer H. Meijer te Voorschoten; voor het propae deutischexamen voor civiel-ingenieur Ce heer N. van Ginkel te Leiden. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Matthijs, zn van M. Colpa en E. •lingerland; Patricia Lauren, dr van D. Ossevoort en M. Tljsen; Sylvia, dr van J. H. A. Vlaanderen en H. M Ver- •choor? Martinus Johannes, zn van M fan Klaveren en S. I. C. A. Hartevelt; Ronald Edward, zn van M. Groen en M. C. Wielhouwer. OVERLEDEN P. van der Hoeven, 82 jr, man. Muziekonderwijs Aan de Stichting Leidse Muziek school zal een aanzienlijk hogere subsidie worden gegeven n.l. een ver hoging van f 11.000,— per jaar. Het bestuur der Stichting zal pogingen in het werk stellen in Oegstgeest aan sluitende op de middagschooltijden van de lagere scholen het algemeen vormend muziekonderwijs te bren gen. Volkstuinen In de Morsebelpolder komt grond beschikbaar dat na onderzoek ge schikt gebleken is voor de aanleg van volkstuinen. Naar het zich laat aan zien zullen deze tuintjes verscheidene jaren kunnen blijven liggen. Een kre diet van f 1900— werd beschikbaar gesteld voor het in orde brengen van het terrein. Verhuurd zal worden voor een termijn van drie jaar tegen f 10,per jaar. Kweekschool De Christelijke Kweekschool gaat zich in Oegstgeest vestigen. De raad ging akkoord met het verzoek om een terrein te mogen kopen nabij het Oegstgeesterkanaal voor de stichting van een nieuw schoolgebouw. De mi nister van O. K. en W. heeft aan het schoolbestuur reeds machtiging tot deze aankoop verleend. Aan vier gegadigden werd bouw grond verkocht tot een gezamenlijk bedrag van circa f 1.750.000,— Na enige discussie werd besloten de Marclaan onder handen te gaan nemen. Hiervoor werd een krediet van f 160.000 ter beschikking gesteld. Parkeerprobleem B. en W. hadden voorgesteld de voormalige trambaan in de Rhyn- zichtweg tussen de van Assendelft- straat en het viaduct na verwijde ring van de tramrails te gebruiken voor het tijdelijk parkeren van auto's De raad vond dit een goed voorstel, doch van een groot aantal bewoners was een bezwaarschrift binnengekomen, hetgeen voor de voorzitter aanleiding was het voorstel aan te houden. Het komt in de vol gende vergadering wederom op de agenda. Alle onderwijsvoorstellen werden zonder noemenswaardige dis cussie aanvaard. Mej. M. C. Polane te Rijnsburg werd benoemd tot leid ster aan de openbare kleuterschool. Een bezwaarschrift tegen de plan nen tot de bouw van een ketelhuis op het terrein Lange Voort-Koren bloemlaan was aanleiding tot verde re informatie aan de raad in een volgende vergadering. Aan het begin van de vergadering waren de geloofsbrieven van de nieuw benoemde leden van de raad onderzocht. Eenrichtingsverkeer Bij de rondvraag kwam het ant- i woord van B. en W. op de schrifte lijk gestelde vraag van mevrouw G. Kramers inzake éénrichtingsver keer in net smalle gedeelte van de Geverstraat, hetgeen tot gevolg zou hebben dat de Deutzstraat zwaar belast zou worden, te zwaar naar het oordeel van B. en W. zodat daaraan geen medewerking wordt gegeven. Wel wordt naar aanleiding van een voorstel van de heer G. Blansjaar overwogen het rijwielver- keer door de Deutzstraat te leiden. Tegen middernacht ging de raad nog in een besloten zitting verder. Jonesgemiddelde afzakte naar 570, Op het Rembrandtsplein in Am sterdam is vanmiddag omstreeks 12 uur de gistermorgen in Groningen ontvluchte psychopaat uit Arnhem aangehouden. De man, die ontsnapte via een kapot ruitje van de transportauto, waarin hü werd vervoerd, werd door de agent aan de hand van het signa lement herkend. Hij ging zonder protest met een agent meer naar het bureau, waar hij werd ingesloten. Vandaag nog zal hij naar het Huis van Bewaring in Almelo worden overgebracht. De man was wegens een vermo gensdelict in het Rijksasiel voor psy chopaten in Groningen opgenomen. Gistermorgen werd hü voor een on derzoek naar het Academisch Zie kenhuis gereden. Hü begon te vech ten. waarbü een ruitje van de trans portauto van de Rijkspolitie sneu velde. Op de terugweg naar het psycho- patenasiel zag hij kans door dit ruit je te ontsnappen. Waterleiding Aan verschillende panden gelegen aan de Haaiiemmerstraatweg, Vin- kenweg en Rhünhofweg zal aanslui ting komen op de waterleiding. De kosten zijn extra hoog, doordat in het Oegstgeester Kanaal een zinker fnoet komen. De eigenaren van de percelen moeten een bedrag van f 1250 betalen. Daarnaast neemt de gemeente een aanzienlijk bedrag voor haar rekening. LEIDERDORP Het spreekuur van de woning- adviescommissie van dinsdae 24 juli vervalt. Het eerstvolgende spreekuur zal worden gehouden dinsdag 31 juli van 78 uur in het raadhuis en vervol gens weer om de veertien dagen. De collecte voor de Stichting Chr. Blindenhulp De Fakkels Bijeen heeft f.258 38 opgebracht. De heer J. H. C Witkamp slaagde aan de Hogere Technische School te Haarlem voor het eindexa men werktuigbouwkunde WARMOND P.V. „Warmond" De Postduivenvereniging „War mond" hield een wedvlucht voor jonge duiven vanaf Duffel. Afstand 123 km. In concours waren 234 dui ven. De vogels werden gelost om 10.30 uur. De eerste prijsduif be reikte zijn hok om 12.45.18; de laatste om 13.28.09. Snelheid eerste duif 914,3 meter per minuut. Uitslag: dr. J. Venker 1; A. J. v. Ruitenburg 2. 5; J. Kortekaas 3, 9; J. Roest 4; G. Soonius 6; P. Voge lenzang 7; A. v. d. Drift 8, 10. „Optimisme" (Van onze correspondent te Washington) Minister Soebrandio Is vanochtend om 10 over 7 te Washington aange komen. Op het vliegveld waren ter verwelkoming aanwezig de ambas sadeur Zain en Malik, die aan het voor-overleg hebben deelgenomen. Malik toonde zich tegenover mü beslist optimistisch. Hü had niet al leen letterlük maar ook figuurlijk een verandering in het klimaat kun nen constateren, vergeleken met maart toen hij hier ook was. Het belangrükste obstakel leek nog de bepaling van de tüdsduur die de overdracht van administratie zou vergen. Over dit punt was men het nog niet eens. Naar Malik's persoon- lüke opvatting zouden de garanties, die Indonesië wilde geven voor het zelfbeschikkingsrecht van de Pa poea's beslist voldoende zün. Maar uiteraard is het vooral van belang hoe de Nederlanders over dit punt denken. Zowel ambassadeur Zain als Malik hoopten dat Nederland een loyaal ge baar zou maken ten aanzien van de tijdsduur van de overdracht van de administratie. Malik leek in dit opzicht wat op timistischer dan zijn collega Zain uit Washington. Soebandrio wist niet of hü de lei ding van de delegatie terstond op zich zou nemen. Hü had voor van daag alleen een gesprek met Rusk, de Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken op zün programma staan en hoopte zo spoedig moge lijk ambassadeur Van Royen te ont moeten. Hü zou niet zün overgeko men, zo zeide hü, als hü niet goede hoop had gehad een oplossing te be reiken. Het ging thans naar zün me ning over de toepassing van het Bunker-plan, dat beide landen in principe hebben aanvaard. Op het fraaie landgoed Raaphorst, dat weer beschikbaar was gesteld door prinses Wilhelmina heeft de classis 's-Gravenhage van de Christelijke Gereformeerde Kerken in Nederland gisteren de jaarlijkse zendingsdag gehouden: een samenkomst van enkele honderden, die onder het prachtige geboomte van het koninklijke buiten kwamen luisteren naar inleidingen over de betekenis van het zendingswerk en samen voor dit werk kwamen bidden en offeren. EEURSOVERZSCHT STEMMING VALT ERG MEE Amsterdam, 19 juli Na de opnieuw flauwe stemming van Wall Street waardoor het Dow- Jones gemiddelde afzakte naar 570, had men ook in Amsterdam een la ger koerspeil kunnen verwachten. Zoals zo vaak ter beurze het geval is, bleek de werkelükheid anders. De stemming viel erg mee. Na een aar zelende opening vertoonden de koer sen een herstel. De affaire bleef gering. Amsterdam sloot zich in dit opzicht aan bü Lon den. waar een lusteloze stemming heerste en alleen de goudaandelen vast gestemd waren. In Frankfort De voorzitter van de classicale zen dingscommissie, ds. H. Toorman uit Den Haag. sprak in een inleidend woord over de huidige situatie op het zendingsveld van de Chr. Gerefor meerde Kerken. Enkele jaren gele den waren de vooruitzichten som ber: het zendingswerk op Celebes on der de Toradja's is als gevolg van de politieke ontwikkeling met Indonesië Op de scholen werden de verkeers- diploma's 1962 uitgereikt. Cora Ko ning slaagde als enige leerling, die het schriftelijke- en praktische exa men f'-utloos heeft afgelegd. Cora Koning, Johny den Dopper, Gertie Kanning, Willv Tijssen, Wil- ma van Be veren. Hanneke Passer, Jan Sloos en Johan van Oosten, mochten, omdat ze het minst aantal fouten hadden gemaakt in het ge meentehuis komen .waar burgemees ter R. M. Gallas, hen persoonlijk het diploma overhandigde. Geslaagd zijn (Willem de Zwijger- school) Cora Koning, Marianne Ver meulen, Piet van Leeuwen, Frans Matze, Johny den Dopper, Dick van Gemerden, Wally van Haver, Piet van Alphen, Bart de Munnik, Frans van Osnabrugge, Gert v. d. Zwan, Adrie Anker, Ad Jan Essers, Jan Bosman. Ria v. d. ^Jeut, Rudolf Ver meulen. Kees Hagenaars. Frans Ver- ra, Henk van Driel, Lottie Schipaan- MARKTBERICHTEN BARNEVELD, 19 juli Coöp. Ve- luwse Eierveiling: weekaanv, 1."200.000 stuks, waarvan er thans 325.260 in veiling werden gebracht. Handel rede lijk. Prijzen per 100 stuks: eieren van 43/47 gram I 5.47-6.52, van 47, 53 gram f 6.59-8.64, van 53/57 gram f 8.92-9.52, van 57/63 gram f 9.70-10.34, van 63/68 gram f 10.41-10 63. Eierveiling S.B.E.: aanvoer 639.570 stuks .handel traag. Prijzen per 100 stuks: eieren van 37/42 gram f 4.35-5 49. van 47/53 gram f7 22-9 75. van 57/63 gram f 9 48-10.01. van 63/66 gram f 9.96-10.32. Eiermarkt: aanvoer 2.050.000 stuks, handel traag. Prijzen per 100 stuks: eieren van 59/65 gram f 10-10.80. algemene prijs f 10.40. kiloprijs f 1.69. henneeleren van 42/57 gram alg. prijs f 1.25-1.67. Pluimveemarktaanvoer 44 000 st.. handel traag. Slachtkippen f 1.30-1.40 per kg, slachtkuikens f 1.50-1.75 p. kg. GOUDA, 19 Juli Kaasmarkt: Op de kaasmarkt te Gouda zijn vandaag 170 partijen kaas aangevoerd, le kwal. noteerde f 2.23-2.30, 2e kwal. f2,15- 2.22 e-1 extra kwal f 2.31-2.60, alles per kg. De handel was stug. boord, Annelies Serné, Evelien Bosch, Summy Kapel, Jaap van Sandyk, Gert Kransse, Marjolein v. d. Kroef, Hanny Weim .r, Riekie van Bostelen, Willeke Anker, Anjo Kniest. Fineke Roest. SUjnie Glasbergen, Nellie de Vreede Dinie v. d. Wal, Sam v. d. Zwart, Piet Wondergem, Annemarie van Rooyen, Ineke Bresser, Leen Kransse. Kees Meerburg, Rob La- mers, iKon. Julianaschool)Gertie Kan ning, Willy de Jong, Willy Tijssen, Jaap Carrière. Rob Berger. Wim v. d Mark. Peter van Oorde, Eddy Rauws. Agnes Nieuwland, Lucas Robbers, Charlotte Ditmar Jansse, Truus Phi- lippo, Nellie Prins. Henriëtte v. d. Schaaf, Rini Andrik .Peter de Groot, Marian van Schooten, Hennie Rot mensen, Fietje Hensing, Leendert v. d. Wal, Mariiee Leunissen Hanneke Stephan. Marleentje Boutkan, Wyts- ke Winsemius Kagd v. d. Ster. Ti neke Versteeg. Yvonne Duiveman, Joke v. d: Wal, Jan Rotmensen. •Ned. Kerv. School, Kastanjelaan) Wilma van Beveren, Hanneke Ras se». Gerrit Plomp Marian Sleeboom. Reinie v. d. Pol, Christiaan v. d. Kraan. Ton Verwey, Leny Korpers- hoek, *ert Zaagman, Jan Pleter v. d. Sterre, Christel van Slingerland, Jel- le Moraal, Robert Mulder, Margriet van Vliet, Marja Boogaard, Rudolf van Arkel, Sjaak Westdijk Margreet Schildwacht, Rini Oostveen, Ineke Janssen. Carel v. d. Nadort, Cobij van Tilburg. Leny van Rooyen. Jan Bogerd. (Chr. School Zijlkwartier Jan Sloos. Johan van Oosten. Mündert Anker. Peter Krassenburg, Nolleke Filippo. Rietje Pander. Petra Schra- ma, Gerrie du Prie, Sjaak Gijzenij. Joke Galjaard, Joop Doorn. St.-Bernardusschool, Hoge Ryn- dük-Zoeterwoude)Annelies Jans sen. Jan Dolle, Herman Brusche, André de Rijk, Sophietje Moons, An neke Schinkel, Lily Cornelisse. Bert v. d. Hulst, Don v d. Vaart, Johny Tijssen, Martie Hoogervorst, Joke Zandbergen. Ria Zevenhoven, Bertha Koek, Siska Kraakman. Nelleke v. d. Valk, Thea Zandbergen, Gé Klein, Marieke Diemen, Frans van Mil, Hans v. d. Pol. KATWIJK Te krachtig geremd en gevallen Op de kruising Zeewegafrit Pro- vincialeweg had een verkeersongeval plaats waarbü een personenauto en een bromfiets waren betrokken. De bestuurder van de bromfiets reed over het rüwielpad van de Zeeweg ne remde zeer sterk bij het zien van de personenauto, die van de Pro- vincialeweg kwam. De bestuurder van de auto stopte echter voor de kruising. Het gevolg van het sterke remmen was. dat de bromfietser met zün duo-passagier kwam te vallen, over de rübaan schoof en vlak voor de auto tot stilstand kwam. De ge volgen bleven beperkt tot materiele schade en schade aan de kleding. Om één uur vannacht kwam de bestuurdei van een motorrijwiel aan de Nachtegaallaan door tot nu toe onbekende oorzaak ten val. De man liep een hersenschudding en enkele bloidendc wonden aan het hoofd op. Hü werd overgebracht naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden. NOORDWllK Hoc- scherp justitie en politie op treden tegen het maken van plezier- ritjes op andermans bromfiets, on dervond een 21-jarige jongeman uit Lisse. die op heterdaad betrapt werd op het stelen van een brommer uit de rywielstalling op het Casino-terrein te Noordwijk. De echtgenote van de stallinghou der. die de dader met een vriend op de duo zag wegrijden, waarschuwde haar man, die nabü de uitgang van het Casino stond. Toen de jongeman geen stallingsbewijs kon tonen, werd h;j ingerekend en overgegeven aan de politie. Bij het verhoor door de recherche bleek dat de jongelui diverse nacht gelegenheden in de badplaats hadden bezocht, waarbij zy onder invloed wa ren geraakt. Volgens de bestuurder van de brom fiets had hij alleen maar een plezier- rit willen maken. De jeugdige verdachte is voor de officier van Justitie geleid en in het huis van bewaring ingesloten. PIET VAN EGMOND SPEELT 27 JULI De organist, Piet van Egmond uit Amsterdam, bekend door zijn weke lijkse radioconcerten, zal vrüdag- avond, 27 juli, een orgelconcert ge ven in de Grote Kerk te Noordwük- Binnen, aanvang te acht uur. Hü zal het volgende programma uitvoeren: 1. Fuga in C, D. Buxte- hude; 2. Trio Sonate No. 3 in D kl. BWV 527, J. S. Bach; a. Andante, b. Adagio e dolce, c. Vivace; 3. Orgel concert No. 5 in F-dur, G. F. Han del: a. Larghetto, b. Allegro, c. Alla siciliano, d. Presto; 4. Sonate No. II, F. Mendelssohn-Bartholdy: a. Grave, b. Adagio, c. Alegro maestoso e vi vace, d. Fuga (allegro moderato); 5. Suite Gothique, L. Boëllmann: a. In troduction Choral, b. Menuet Gothi que, c. Priére, d. Toccata; 6. Koraal bewerking „Nun danket alle Got", S. Karg-Elert; 7. Improvisatie. - De heer E. van der Kooy, on- derwyzer aan de Christus Koning- school, slaagde te Den Haag voor het examen hoofdakte, tweede gedeelte. een aflopende zaak geworden. Ds. M. Geleijnse, die daar vele jaren ge werkt heeft, staat op het punt naar Nederland terug te keren. Ons gebed om een nieuw zendings terrein, aldus ds. Toorman is ver hoord. In Zuid-Afrika in het land van de Venda's is een nieuw ar beidsveld gevonden, dat ons han den vol werk zal geven. Öp het ogenblik werken daar een arts, dokter Helms en een predikant, ds. Floor. Over drie weken zal daarheen ook ds. M. Rebel uit Am sterdam met zün echtgenote ver trekken. En in de nabije toekomst zullen vermoedelük nog wel meer mensen moeten worden uitgezon den. Ds. Rebel, die dus binnenkort zal uitgaan naar het land der Venda's was een der sprekers op deze zen dingsdag. Hij omschreef het zen dingswerk aldus: de ene bedelaar gaat naar de andere bedelaar om hem te vertellen waar hij het Brood des Levens kan halen. Zendingswerk is echter niet alleen het werk van de enkele zendingsarbeiders, die na mens de kerk worden uitgezonden. Het is een taak van ons allen. Ieder van ons heeft de taak anderen te vertellen waar het Brood des Levens gevonden kan worden. Over zendingswerk dicht bü huis sprak ook de heer G. Visser, evan gelist in de Flevopolder. Hü vertelde over het pionierswerk in dit nieuwe gebied. Nog enkele andere toespraken wer den er op deze, door aangenaam weer begunstigde zendingsdag gehouden, o.m. door ds. M. Drayer uit Drachten, secretaris van de Deputaten voor de arbeid onder Israël, die indrukken weergaf van een reis naar de staat Israël. Voor de vele kinderen, die hun ouders naar deze zendingsdag verge zelden werd een vertelling gehouden. Zendingskransen en vrouwenvereni gingen hadden weer een stand inge richt, waarin diverse artikelen wer den verkocht ten bate van het zen dingswerk. Selectieploeg oefende in Avifauna Gisteravond heeft een aantal le den van de Nederlandse selectie-polo ploeg onder leiding van de trainer Ruud van Feggelen in het Alphense zwembad aan de Van Foreestlaan een oefenwedstrüd gespeeld tegen het team van de HZ en PC. Over een flink aantal speeltyden heeft Van Feggelen alle 18 spelers In het water gebracht. De Haagse ploeg bood krachtige tegenstand maar zij verloor toch met 82 van de geselecteerden. De laat- sten kregen ook nog een droog trai ning, die uiteraard de bijzondere be langstelling genoot van de aanwezige AZC-ers. Volgende week woensdag zal in het Alphense bad het Nationale Kam pioenschap over 1500 meter worden gezwommen, waarvoor een extra ver lichting wordt aangelegd. Alle prominenten op dit nummer zullen dan in Alphen aan de start verschijnen. BODEGRAVEN Die Rhijnse Sanghers voor de televisie Het nu twee jaar bestaande man nenkoor „Die Rhünse Sangers" is een grote eer te beurt gevallen. In het AVRO-televisie programma van as. woensdag zal het koor namelijk od- treden in de rubriek „Meer dan mu ziek" Maandag- en dinsdagavond zün in de Hervormde Kerk de opna men gemaakt, waarmee zeer vele uren gemoeid waren. Het optreden van het koor en zün dirigent, W. v. d. Panne, za' ongeveer een kwartier duren en aanvangen om ongeveer half elf. MOTORRIJDER BOTSTE TEGEN KOE Gisteravond is een motorrüder uit Zwollerkerspel op de Rijksweg Zwolle Meppel by Berkum tege neen daar lopende koe gereden. De motorrydei- bleef, zwaar aan het hoofd gewond, op de weg liggen en werd even later büna overreden door een auto. Deze kon op het laatste ogenblik nog uit- wüken en sleurde de koe 17 meter mee. De koe was dood. De man is niet in levensgevaar. IN PERZIË NIEUWE KABINETSFORMATEUR De Sjah van Perzië heeft vandaag zyn vriend Assadollah Alam als ka binetsformateur aangewezen. De 43-jarige Alam beheert de be zittingen van de kroon. Zoals bekend heeft premier Amini zyn ontslag in gediend omdat hij geen kans zag de financiële moeilykheden op te los sen. Alam heeft enige tyd geleden het voorbeeld van de Sjah gevolgd cn zün land onder de pachters verdeeld. Honden vervullen in het Zwit serse leger een belangrijke taak als helpers bij hef Rode Kruis. Ieder jaar hebben de dieren en hun vaste bazen drie weken her halingsoefeningen. Hier ziet LI een hond met zijn baas een hin dernis nemen. was de markt onzeker en eerder wat lager. Hier openden Hoogovens gede cideerd flauw op 560, dus 10 punten beneden gisteren. Daarna echter werd enige steun geboden en liep de koers geleidelijk op tot 568. AKU behield het vorige koerspeil, gesteund door de goede cüfers over het tweede kwar taal. Philips opende f 1,- lager, maar haalde dit verlies later in. Unilever lag in Wall Street een dollar lager. Naar verhouding was dit fonds dan ook vry zwak gestemd en werd het vorige niveau niet volledig gehaald. Kon. Olie bewoog zich rond f 130.-. Walvisvaart werd verhandeld van 105 tot 108 en Scheepvaartmij. Oost zee liep vrü sterk op tot 132. Voor deze belangstelling viel geen verkla ring te vinden. Beide maatschappyen staan onder dezelfde directie. Overigens was de Scheepvaarthoek iets beter gedisponeerd. De leidende aandelen gingen iets omhoog; per saldo blijkt de scheepvaartmarkt de gehele week reeds aan de vaste kant te zijn. Voor het eerst deed vandaag ook Holl. Amerika Lijn daaraan mee. In de Cultuurwaarden werden slechts adviesprijzen vernomen die van de vorige noteringen vrijwel niet afwe ken De markt sloot met een neiging tot herstel. WISSELKOERSEN Amsterdam, 19 juli Londen 10.08 i10.09%New York 3.59ft— 3.59AMontreal 3.32f|—3.33 ft; Parüs 73.3073.35; Brussel 7.22%7.22"te; Frankfort 90.18—90.23; Stockholm 69.74',-69.79% Zürich 83.25—83.30; Milaan 57.87',—57.92%Kopenhagen 52.03'::—52.08',Oslo 50.32—50.37; Wenen 13.92%—13.93%Lissabon 12.57%—12.59',;. Donderdag 19 juli ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden 100ft 100 V4 100A 100'8 lOOiV 100'b 100,', Ned. '58 4% Ned. '59 4% Ned '60-1 4% Ned '60 II 4% Ned '59 4Va Ned '60 4% Ned '61 4 Ned '53 3% Ned Gb obl 3',3 Ned '47 3% Ned '51 3'2 Ned '53 I-II 3*4 Ned '56 3% Ned '48 3Va Ned. bel cert. 3'/a Ned '50 I-II 3Va Ned '54 I-II 3V4 Ned '55 I 3'/a Ned '55 II 3Va Ned *37 3 Ned G b obl '46 3 Ned. dol. In. '47 3 Ned. Inv cert. 3 Ned. 62-64 3 97% 97% 93% 78 88' i 8 95', x 92% 91% 85% 85% 85% x 87% 87% 90% 5 89% 89% 86% 48 A 99.», 100% 971* 97,% 97ft 93 78% 88,% 92% 91% 84% 84% 87% 87% 90 98ft 93ft 106ft 106ft 99% Indië "37 3 «a? Indië 37 A 3 9? ,4 Ned. won. b.l. '57 6 i'dr k Ned w. b.l. '58 4% 99% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber Ver. HVA-mii A.K.U Deli Mü cert. Hoogovens cert. Philips gem bez. Unilever cert. Dordtse Petr Kon P (50 a f 20) Holl. Amer. lün Java China Pak. K.L.M Kon. Ned. St.boot Kon. Paket Mij. Stoom Mü Ned Nlev. Goudr cert, v. Ommeren cert Kon Rott Lloyd N.Scheepsv Unie NIET ACTIEVE OBLIGATIES Prov.1 en Gem.leningen 103 102% 118% 118 364% 365% 136.50 135 570 569 160.20 160.60 144 143.80 596 591% 130.20 130.10 123% 125% 127% 129 54 141 142 138 135 132% 133 111% 112% 258% 255 129% 130% 125% 126% A'dam '47 (3%) 3 idem 48 (3%).. R'dam '52-1 (4%) ld. *37 I-n (3%) Z - Holl '55 4%.. Bankwezen Bb N Gem 58 5% ld NWB'52 (4Va» BVG rsbr f 500 BVG rsbr "52 Industr Obligaties Philips Dol! '51 93 93 92% 104% 103% 95 201 109 93% 95ft 103H 95% 202 139% VERKLARING ER TEKENS Gedaan en bieden Gedaan en laten Premieleningen vorige Slotkoers koers v. heden. A'dam '53 3 I08x 104 x Adam '51 12% 81 85 A'dam 56 12% 80% 80% A'dam '56 II 2% 90% 90% A'dam'56 III 2% 90 90 Eindhoven '54 81 80% Enschede '54 2% 79% 80 Den Haag'52 12% 87% 87% Idem II 2% 87 R'dam '52 12%.. 91 91% Idem n 2% 91 89% Idem '57 2% 84 85 Utrecht *52 2%.. 92 92% Z.-Holl. 1957 2% 83% 83% Zuid-Holl. '59 2% 105 NTET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Interunie f50.-.. 176.50 175.50 Robeco 201.50 200.— Unitas f50.- 472 472 Ver. Bez. v. 94 f50 125.50 125.50 Amst Bank 373 375 Cultuurbank 31% 31% Holl. Bank U eert. 214 212 V4 Ned. Handelmü- 339 338 Rott. Bank 344% 345 Twentsche Bank 308 308% Senembab 326 325 b Industrie Ondernemingen Albert Heyn 520 520 Berkel's Pat230 230% Borsumü-Wehry 73% 70% Calvè Delft eert. 728 727 Electrolasmü 326 K. Pap. v. Gelder 310y4 311 K. Ned. Grofsm. 161 162 Holl. Constructie 408 Ing. bur v. Bjiü. 205 206 Internatio 182% 183% Int. Kunstst. Ind. 80 y4 80'4 v. Kemp. en Beg. 153 153% Leidse Wolspxü 425 410 Mtiller en Co Ni. 350 346 Ned. Kabelfabr 516 519 Philips pref. 57.50 58.10 Rott Droogd My 451 452 Sikkens Groep 730 735 Ver Touwfabr 381% 382 Walvisvaart 106% 106% Wernink s Bet.mü 194% 195 Wilton Feljenoord 279% 280 x v Wijk - Heringa 90 x 89 x Zaalberg 125 b 125 b Mijnbouw en petroleum Biliton 2der 430 430% Kon Petr (f20) 129.70 Amerik fondsen Canad Pacific R 22% 22ft Intern Nickel 59 57% Anaconda 4011 41 Bethlehem Steel 33% 33% Cities Service 42 ft 48% General Motors.. 48 47ft Kennecott 69 68% Republic Steel C3% 39 Shell OU 30 297» Union Pacific 29/, 29% ün States Steel 46% 45% Bieden d Laten Ex-dividend d Exclaim e

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 5