AGENDA HAAGSE AGENDA HAARCREME Enschedeër in zee verdronken JONGE ROVERS GEPAKT NA VELE AVONTUREN MET EEN ENKEL WOORD Rozestruiken verdwenen uit plantsoen k LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 19 JULI 1962 Ateliersfeer (Van onze t.v.-mederwerker) Niet elke televisieavond kan zo boeiend zijn, dat de kijker de adem ervoor inhoudt. Daarvan was giste ren met de door de KRO verzorgde uitzending dan ook bepaald geen sprake. Maar elke uitzending zouden wij gaarne opgesierd zien met een onder deel van de kwaliteit als de bijdrage van de Vlaamse t.v. (officieel BRT- Nederlandse uitzendingen) aan het festival te Montreux, waar het om de gouden roos ging. We weten het: het was geen groot se prestatie. Het geheel haalde dan ook op geen stukken na voldoende punten om bij de mogelijke kans hebbers te behoren. Er was ook geen ster ingezet van het gehalte van Cor- rie Brokken, een vedette, die met kop en schouders boven velen uitsteekt. En toch, en toch, dit produkt had sfeer, die wij bij de Nederlandse uit zending zo node hebben gemist. De deskundigen in Montreux waren er niet van onderste boven. Boven dien is zo'n spookachtige ruimte, waarin van alles en dan liefst het meest onwaarschijnlijke gebeurt, ook bepaald geen originele vondst. Maar ze hebben er mee gewerkt en er heel wat van gemaakt. We vonden het een amusant en door fraaie beel den en of originele vondsten opgeluis terd werkstukje, waarnaar wij met genoegen hebben zitten kijken en luisteren. En het boeide ons heel wat meer dan de Jintsones'. waarover in som mige bladen ter gelegenheid van de eerste aflevering waarderend ge schreven is. Die tekenfilm deed, noch zei ons iets. Het slot van de uitzending heeft de verwachte verheldering niet opge leverd. Misschien zijn we te zwak in de oude kerkgeschiedenis, maar deze documentaire had zó in elkaar gezet moeten zijn, dat dat manco op geheven zou worden. Naar ons ge voel is men daarmee op geen stukken na geslaagd. Joh. de Veer: „Eet eens een stukje spek" „Eet eens een stukje spek. Het smaakt heerlijk met bietjes, stamp pot van rauwe andijvie of sla". Dit advies richtte de voorzitter van het Produktschap voor Vee en Vlees, de heer Joh. de Veer, gisteren op de openbare vergadering van het Pro duktschap in Utrecht over de hoof den van de bestuursleden heen tot de huisvrouwen in Nederland. Door de geringe vraag naar spek is het bijzonder goedkoop. Het ge volg hiervan is, dat de andere onder delen van het varken duur moeten worden verkocht, wil het hele dier nog winst opleveren. Het doorregen lapje is momenteel dan ook meer dan de helft goedkoper dan de karbonade: de groothandelprijs voor spek is f 1,80 per kilo en die voor karbonade f3,80. De heer De Veer meent, dat de Nederlanders zelf de prijs van de karbonade kunnen beïnvloeden, door meer spek te eten. Koningshof' thans natuurmonument De heer J. A. W. Luden, die kort geleden op zijn buitenplaats „Ko ningshof" in Overeen (gemeente Bloemendaal) overleed, heeft deze buitenplaats gelegateerd aan de Ver eniging tot Behoud van Natuurmo numenten. Daardoor is het voortbe staan van deze buitenplaats gewaar borgd. De „Koningshof" is ongeveer 60 ha groot en is reeds in de ge schiedenis sedert 1404 bekend.Het landgoed bestaat uit een uniek duin gebied met dennen en loofhout be plant. Door deze schenking (waaraan hij bovendien twee boerderijen in de Noord- en Zuidspaarndammerpolder en in de Haarlemmermeer heeft toe gevoegd) krijgt ons land de beschik king over een natuurmonument van de eerste orde. Voorts is aan het Utrechts land schap ten deel gevallen door de le gatering „De Ridderhofstad Moers bergen" bij Doorn. Tussen de twee wereldoorlogen in is deze Ridderhof voor rekening van mr. dr. J. Luden gerestaureerd. Moersbergen behoorde in de tweede helft van de 16e eeuw aan Bartholomeus de Wael, een der Stichtse gemachtigden tot het ont werpen van de Unie van Utrecht. Het ruim 70 ha grote landgoed ligt aan de weg tussen Driebergen en Doorn. De heer Luden heeft tenslotte een bedrag van f600.000 gelegateerd aan de Koninklijke Noord- en Zuidhol landse Reddingsmaatschappij. Vervolg van pag. 1 Politieke unie Onze Parfjse correspondent telefo neert De Gaullistische opvatting van het toekomstige Europa staat althans in de officiële ogen van Parijs, op het punt te zegevieren. Blijkbaar onbe vreesd de huid al te verkopen alvo rens de beer is neergeknald, menen de Franse kranten reeds juichend te mogen constateren, dat België prak tisch is gecapituleerd en dat Neder land zjjn verzet tegen De Gaulle's Europa-der-vaderlanden eventueel zonder Engeland ook wel spoedig op zal moeten geven. In elk geval wordt hier nu wel als zeker aangenomen, dat de klein- Europese topconferentie in september in Rome volgens de kalender, die De Gaulle en Adenauer onlangs hebben opgesteld, inderdaad gehouden zal kunnen worden. Die zekerheid leidt men af uit de „krijgsraad van oude Europeanen" in kasteel Karreveld bij Brussel. Men verwacht dat in Brussel wel een compromis uit de bus zal komen waardoor de brug tussen de beide Europese kampen weer zou kunnen worden hersteld. Verondersteld wordt, dat het oorspronkelijke plan, dat in dertijd in de commissie-Fouchet was uitgedokterd, als basis voor dat com promis zou kunnen dienen. Aan de reis van minister Luns naar Rome. die met het geheime beraad van Brussel op het eerste oog niet zo vlot te rijmen valt, wordt in Parijs ge makshalve dan ook maar nauwelijks enige aandacht besteed. Wanneer de heer Luns echter naar Rome is geto gen om daar zieltjes voor zijn Euro pese opvattingen te winnen, dan is het toch wel moeilijk aan te nemen, dat gelijktijdig onze ambassadeur in Parijs. Beven, zich jn Brussel al zou hebben neergelegd bij het Europa zo als De Gaulle het propageert. Hele maal doorzichtig is de situatie dus stellig nog niet en men mag de Fran sen wel van een zekere voortvarend heid verdenken. Op Katendrecht Amerikaan sterft na val uit raam Een Amerikaanse zeeman, de 53- jarige Herbert Leonard Carter uit Brooklyn, heeft kort na middernacht in de Rotterdamse zeemanswijk Ka tendrecht de dood gevonden. Omwo- neden van een pand aan de Deli- straat hoorden een plof. Op een bin nenplaats werd Carter stervend aan getroffen. Korte tijd later overleed hU. De politie, die spoedig aanwezig was, kon aanvankelyk weinig aan de weet komen, daar niemand de Ame rikaan zou hebben zien vallen. Aan vankelijk werd uiteraard rekening ge houden met de mogelijkheid, dat het slachtoffer uit het raam was geduwd. Vanmorgen echter was men meel de mening toegedaan, dat Carter in het pand. waar hij op de derde etage op bezoek was, op een platje heeft willen stappen, omdat hij dat als toilet wilde gebruiken. Daarbij zou hij dan zijn evenwicht hebben verlo ren. Tanker „Sitala"' in moeilijkheden Een der grootste tankers van de Franse Shellvloot, de „Sitala" (49.363 b.r.t.) is vanmorgen omstreeks zes uur, bij helder zicht, op een mijl ten noorden van het Noorderhoofd bij Hoek van Holland aan de grond ge lopen. Het schip had een grote la ding ruwe olie aan boord bestemd vor de Europoort. Het ongeluk gebeurde kort na hoog ty. Vijf sleepboten van L. Smit en Co. voeren uit om de tanker te as- siteren, maar het schip zat vrij vast aan de grond. Handicap voor de sle pers was, dat hoogtij juist gepasseerd was en dat er in de middaguren dus eb komt. Nieuw hoog water werd ver wacht omstreeks half vijf vanmid dag. Rond de Sitala lagen vanmorgen de sleepboten Humber, Schouwen- bank, Steenbank, Europa en Azië. De Noordzee uit Maassluis en De Maas uit Dover zouden ter verdere as sistentie uitvaren. Advertentie EEN PRODUKT VAN L'QRÈAL DE PARIS Een 26-jarige inwoner van Enschede geraakte gistermiddag tijdens het baden in zee te Katwijk in een mui en verdronk. Het stoffelijk overschot spoelde later op het strand aan. Het slachtoffer was gehuwd en vader van twee kinderen. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Eventueel act. 18.20 Promenade ork. en solist. 18.55 Gesproken brief. 19.00 Carrousel, gevar. progr, 19.55 Sportpraatje. 20.00 Nws. 20.05 Holland Festival 1962: Con- certgebouwork.: Klass. muziek. I. d. pauze: 21.00-21.25 Kurt Tucholsky, de man met de vijf namen, lezing. 22.00 Lichte muz. 22 30 Nws. 23.00 Sportact. 23.10 Discotaria, nieuwe gram. 23.55- 24.00 Nws. Hilversum II. 298 in. KRO: 18.15 Sportagenda. 18.20 Licht ens. 18.40 Negro-Spirituals. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Gewijde muz. 19.30 Radiokrant. 19.50 Pollt. lezing. 20.00 Kon. Milit. Kapel. 20 45 De Zeven sprong. vakantiewedstrijd. 21.10 Ham mondorgelspel met. ritmische begelei ding 21.15 Gevelstenen en uithang borden, klankbeeld. 21.30 Holland Fes tival 1962: Kerkorgelconc.: klassieke en moderne muz. 22.00 Muz. voor miljoe nen: klass. gram. 22.30 Nws. en S.O.S.- ber. 22.40 Avondoverdenking. 22 55 Rep. Zomerconferentie C.H.U. 23.05 Cello en piano. 23.25 Boekbespr. 23.50 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journaal. VPRO: 20.20 Gesprek aan de schrijftafel, lezing. 20.30 Onder vuur, enkele studenten stellen vragen aan een politicus. 21.00 Arturo Ui. toneelstuk. Advertentie (Van onze Haagse correspondent) Een Utrechtse leerling-kok (18 jaar) verbleef tot half juni in het Rijks opvoedingsgesticht te Amersfoort. Hij kwam daar in contact met een 21-jarige Utrechtse serveerster. De jongelui werden verliefd op elkaar en de jongeman vatte het plan op te vluchten. Het lukte. Samen gingen zij naar Arnhem, nadat de jongen f 800,- van een broer, en het meisje f 200,- van een zuster had geleend. Zij kochten verlovingsringen en vertrok ken naar Den Haag. waar zij in ho tels en pensions verbleven. Maar in de nacht van 5 op 6 juli was het geld op en moesten zij slapen in een plantsoen aan de Groot Hertoginne- laan. De jongen sloeg een ruitje van een auto in en stal een paraplu om beschut te zijn tegen de regen. De volgende dag ontmoette het paar een bekende, een 17-jarige zeeman, die zich Johnny noemt. Toen deze van Van Indonesië uit Papoea-studenten naar Nieuw Guinea Drie van de zeven P; poea-studen- ten, die op het ogenblik een bezoek brengen aan Indonesië, zullen mor gen voor een korte reis naar Nieuw- Guinea vertrekken Een van de drie, Amos Indey, zei. dat zij de plaatselijke leiders op de hoogte zouden stellen van de werke lijke situatie in Indonesië en van de houding van de Indonesische rege ring tegenover Nieuw-Guinea. De drie studenten zouden slechts enkele dagen in Nieuw-Guinea blijven, waarna zy zullen terugkeren naar Djakarta om hun bezoek aan ver schillende delen van Indonesië te hervatten. Ook zullen zij op 17 augus tus de viering van de Onafhankelijk heidsdag bijwonen. de moeilijkheden hoorde, gaf hij f 25,- maar aangezien dit geld ook al gauw op was, beraamden de jongelui een plan tot beroving. In de Passage spraken zij op 8 juli een man aan. Met deze gingen zij naar huis, waar zij hun gastheer met een asbak een klap op het hoofd gaven, waardoor deman een scheurwond opliep. Hij gaf de jongens nog f 100, als zij niets van het voorgevallene zouden ver tellen. Dit beloofden zij en namen en passant nog een scheerapparaat en een bril mee. In de nacht van 10 op 11 juli gin gen de twee jongelui naar een hotel in Scheveningen, waar zij wilden in breken, maar dit plan strandde op de felle verlichting rond het hotel. Zij hadden eerst nog getracht in de Parkstraat een auto te stelen, maar dit mislukte, omdat de eigenaar hen betrapte. Daarna gingen zij naar een kantoor aan de Nassaulaan, waar zij óók niet binnen konden komen, maar waar zij wél voor f 100,- schade aan richtten aan de ramen. De eigenaar van het hotel, waar de jongen en het meisje verbleven, was het opgevallen, dat de jongeman overdag altijd sliep en 's nachts uit ging. Hij vertelde dit aan de politie, die een onderzoek instelde, waarbij alles aan het licht kwam. De jongens werden gearresteerd en het meisje werd naar huis teruggezonden. (Advertentie) Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Bennekom (toez.) (vac. C. Vos) B. Haverkamp te Groenekan te Hazerswoude G. Jonkers te Tletjerk, die bedankte voor Nleuwer- oord. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Oudega (W) G. Dijkstra, kand. te Leeuwarden die be dankte voor Nijbeets. Bedankt voor Apeldoorn H. J. v. Duinen te Zwijn- drecht. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Oud-Beijerland G. Leen- dertse, kand. te Haarlem te Wilder- vank M. de Boer. kand. te Haarlem-N. VRIJE EVANG. GEMEENTEN Aangenomen naar Zwolle P. J. v. Hooidonk, kand. te Zeist, die bedankte voor Bergum. Toegelaten tot de Evangeliebediening Toegelaten tot de Evangeliebedie ning in de Ned. Herv. Kerk de heren H. v. d. Beid te Apeldoorn, J. P. Broeder te Rotterdam, A. Dronkers te Utrecht, L. E. Emmen te Scheve ningen, J. Gebaad te Yerseke, J. Geursen te Haarlem, H. Gort jr. te Utrecht, B. v. Heei'de te Amster dam-W.. J. D. M. A. Heijkoop te Vel- sen. J. Hoekert te Leiden, R. Holwer- da to Barwoutswaarder, H. de Leeuw te Boskoop, J. Meester te Hollandse Rading, H. H. Nieuwenhuizen te Lei den. A. Otten jr. te Weesp, mr. J. v. d. Pol te Beverwijk, jhr. M. A. de Sa- vormin Lohma te Utrecht, W. M. v. Schuijlenburg te Utrecht, P. Siede- rius te Bunschoten, R. F. Snol te Utrecht, T. v. 't Veld te Nijkerk, H. P. Venema te Utrecht, A. de Vos te Lei derdorp, G. J. de Vries te Amster dam-W., D. J. J. Wolthuis te Gro ningen, R. Zuurmond te Leiden, G. Bos te Loenen a. d. Vecht, C. H. Bijl te Driebergen. B. Duisterhof te Me teren, G. Veldjesgraaf te Ede en W. v. Waasbergen te Utrecht. BINNENLAND De maandag in het Centraal Is raëlitisch Ziekenhuis te Amsterdam overleden prof. J M. Romein zal mor gen na aankomst van de trein van 13.31 uur te Westerveld worden ge cremeerd. In Uitgeest wordt zaterdag de zesde Nederlandse skelterbaan ln ge bruik genomen. Binnenkort komen er ook skelterbanen ln Valkenswaard en Hilvarenbeek gereed. Prins Bernhard en Prinses Bea trix zijn gisteren per vliegtuig naar Londen vertrokken. De Prins zal daar de buitengewone vergadering van de Federation Equestre Internationale presideren. Het bezoek van Prinses Beatrix aan Londen draagt een parti culier karakter. De Prins en zijn doch ter worden zondag ln Nederland te rugverwacht. De Noorse maatschappij Braathens S-A.F.E., die reeds sinds december 1958 met ..Friendships" vliegt, heeft voor de derde maal een F-27 nabesteld. Hiertoe is besloten toen de Argentijnse luchtvaartmaatschappij ALA. in ver band met de economische toestand in dit land. een bestelling van drie „Friendships" moest annuleren, welke reeds bijna gereed waren. Braathens benutte deze mogelijkheid om nog dit seizoen een extra F-27 ingericht voor 44 passagiers ter beschikking te krij gen. De Duitse chartermaatschappij „Lufttransport Unternehmen G M B H." heeft de tweede ALA-machine gekocht. Fokker heeft than6 129 „Friendships" verkocht, waarvan er 94 zijn afgeleverd. BUITENLAND In de Franse staatscourant is de benoeming van generaal Roger Gardet tot president van het militaire ge rechtshof gepubliceerd. Hij is de op volger van generaal De Larminat, die op 1 Juli zelfmoord pleegde. President Kennedy heeft gisteren William R. Tyler benoemd tot opvolger van Foy Kohier als onderminister van Buitenlandse Zaken voor Europese aangelegenheden. Kohier is benoemd tot ambassadeur ln de Sowjet-Unle ln de plaats van Llewellyn Thompson. De vier bemanningsleden van een Amerikaans transportvliegtuig. dat zondag in de bergen van Zuid-Vletnam verongelukte, zijn gisteren allen levend aangetroffen, aldus een militaire woord voerder ln Saigon. De Oostdultse politie is gisteren begonnen met de gedwongen ontrui ming van huizen in de onmiddellijke nabijheid van „de Berlijnse muur". Volgens de Westberlijnse politie zijn op twee plaatsen van het centrum van de stad verhuiswagens verschenen. Tal rijke arbeiders laadden meubelen ln onder toezicht van de Oostberlijnse politie. De Amerikaanse minister van De fensie. McNamara, heeft bevel gegeven de bouw van de grootste beweegbare radiotelescoop ter wereld stop te zet ten. Door destijds onvoorziene weten schappelijke en technische vorderingen is deze telescoop onnodig geworden. Er werd sinds 1958 in Sugar Grove. west-Virginia, aan gebouwd. Vier invliegers van de ploeg voor het raketvllegtulg X-15. Robert White, Forrest Peterson, Joseph Walker en Crossfield Scott, hebben gisteren uit handen van president Kennedy de „Collier Trophy" ontvangen Deze on derscheiding' wordt jaarlijks door de NASA voor de grootste prestatie ln de Amerikaanse luchtvaart toegekend. Cuba en de Sowjet-Unle hebben een overeenkomst getekend over de instelling van een geregelde recht streekse luchtdienst tussen Moskou en Havanna met TU-114-toestellen. Dit meldt het Russische persbureau TASS. De Oostdultse overheid heeft voor een strook langs de Oostzee bijzondere bepalingen ingesteld, waardoor men wil voorkomen dat Oostdultse burgers hei melijk over zee het land verlaten Voor het betreden van deze strook is een vergunning nodig. Ook vaartuigen moeten zich aan bepaalde regels hou den. Paus Johannes heeft ln een gis teren gepubliceerde brief gezegd, dat de roomskatholieken bij het streven naar Europese eenheid in de voorste gelederen moeten staan. De brief was fericht aan de Franse hoogleraar Alain ;arrere. die voorzitter ls van de dins dag begonnen „sociale weken" in Straatsburg. Afzondering en bekrom pen nationalisme moeten volgens de brief worden overwonnen. Na een onderzoek van 22 maanden ls gebleken dat de piloot van een Dou glas DC-6 vliegtuig, dat op Guam ln september 1960 verongelukte, de voor schriften niet had opgevolgd, Hij maakte een rechtse bocht bij het op stijgen, voordat hij de hoogte van 300 meter had bereikt. Bij het ongeluk kwamen 80 mensen om het leven. Er waren 14 overlevenden. In Amsterdam Ongeveer 400 rozenstruiken zijn vo rige week verdwenen uit het Orion- plantsoen in Amsterdam-Noord na een gerucht, dat het plantsoen door de Dienst der Publieke Werken zou worden afgegraven. Een groot aan tal bewoners van de buurt maakte zich binnen enkele minuten mees ter van alle 400 vrij kostbare San- gerhauser-struiken, die in volle bloei stonden. De meeste struiken prijken nu in de tuintjes van de buurtbewoners. De afdeling beplantingen van Pu blieke Werken had echter niet in het minst het plan de rozen te ver nietigen. Na de bloeiperiode zouden de struiken, waarvan alleen de in koopprijs al f. 1,25 is, in septem ber worden gerooid en elders in de stad worden geplant. In verband met de uit te voeren werkzaam heden in „Noord". Zowel bij de po litie als bij „beplantingen' 'is men van mening, dat er hier geen sprake is van bewuste diefstal of vernieling, maar van een noodlot tig gerucht. Enkele maanden geleden had ~~een soortgelijk gerucht tot gevolg, dat een veld narcissen op het Museum plein in Amsterdam binnen een oogwenk werd kaal geplukt. Dit maal acht de directie van de afde ling beplantingen de zaak ernsti ger, omdat de hele struiken zijn meegenomen en niet alleen de bloemen. De directie stelt zich op het standpunt, dat de struiken in ieder geval betaald moeten worden. Bijna alle „verdwenen" struiken, die voor deskundigen gemakkelijk zijn te herkennen, zijn door func tionarissen van de dienst weer te ruggevonden 18 tuintjes in Am sterdam-Noord. De politie zal de zaak verder afhandelen met de ro zentuineigenaars, die zich waar schijnlijk nog van geen kwaad be wust zijn. VRIJDAG 20 JULI Houtrusthal. 20 uur. Populair con cert door de KMK. Kurzaal. 20.15 uur. Dean Dixon di rigeert het Residentie-orkest ln een planoconcert van Mozart. ZATERDAG 21 JULI Kurzaal. 20.15 uur. Marcel Marceaü. ZONDAG 22 JULI Kurzaal. 11.30 uur. Zondagochtend recital door de pianiste Toos Onder- denwijngaard. 20.15 uur. Optreden van Charles Trenet. MAANDAG 23 JULI Kurzaal. 20.15 uur. Maandagavond concert door het Residentie-orkest met o.a. Ouverture Egmont van Beethoven. Zuiderpark. 20 uur. Haagse Operette zangers spelen „lm welssen Rössl". DINSDAG 24 JULI Binnenhof. Opvoering van de ano nieme „Klucht van windbuil en plat zak". 20.30 uur. Kurzaal. 20.15 uur. Het Danzl blaas- kwintet speelt werken van o.a. Leibo- witz. WOENSDAG 25 JULI Binnenhof. 20.30 uur. Opvoering van de klucht „Nu noch". DONDERDAG 26 JULI Binnenhof. 20.30 uur. Opvoering van de „Klucht van windbuil en platzak". Kurzaal. 20.15 uxir. Optreden van de Wiener Sangerknaben. DAGELIJKS Diligentia. 20 uur ABC-cabaret van Wim Kan en Corry Vonk „Herexamen". Circusgebouw Scheveningen 20 uur. Circus Strassburger. Kurhaus Paviljoen. 20.30 uur. Max Tailleur. Op Gouden Wieken. 20.30 uur. Pro ton met „De jeugd vliegt uit". TENTOONSTELLINGEN Gemeentemuseum. Die Haghe, dorp der dorpen. Breitner, schilder en foto graaf. Belgische schilderkunst na 1945. Haagse kunstenaars. BIOSCOPEN Apollo. Drie dolle tantes. A.l. Dag. 12 15. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Asta. De korporaal gaat aan de haal. A.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 1.30, 4, 7 en 9.15 uur. Bijou. La belle Americalne, A.l. Dag. 2, 4.15, 7.15 en 9.30 uur. Camera. Arsenicum en oude kant. 14 Jr. Dag. 2.30, 6.45 en 9.15 uur; zond. 2, 4.30, 6.45 en 9.15 uur. Cineac. Actualiteiten. Dag. 9-24 uur; zond. vanaf 11.30 uur. City. Geen bommen maar knopen. A.l. Dag. 2.30. 6 45 en 9.15 uur; zat. en zond. 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Corso. Som like it hot. 18 Jr. Dae. 2.15 en 8.15 uur: zat 2.15. 6.45 en 9.15 uur; zond. 2. 4.30, 6.45 en 9.15 uur. Du Midi. Afspraakje ln september, A.l. Dag. 2.30 en 8.15 uur; zat. 7 en 9.30 uur; zond. 2.30, 4 45, 7 en 9.30 uur. Flora. Terug uit de hel. 14 Jr, Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Capitol. Hercues contra de vampiers. 14 Jr. Dag. 2 en 8 uur; zond. 4, 6.30 en 9.15 uur. Hollywood. Hercules contra de vam piers. 14 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zat. en zond. 2.30, 4.30, 7 en 9.15 u. Kriterlon. Het naakte eiland. A.l. Dag. 2.15, 7 en 9.15; zat. en zond. 1.45, 4, 7 en 9.15 uur. Metropole Tuschlnski. West Side Story, 14 Jr. Dag. 2 en 8 uur. Muslca. Hercules verovert Atlantis. 14 Jr. Dag. 2.15 en 8 uur; zat. 8 uur zond. 3, 7 en 9.30 uur. Odeon. Spartacus. 14 Jr. Dag. 2 en 8 u. Olympla. Zeven mannen zonder vrees. 14 Jr. Dag. 2 en 8 uur; zond. 2, 5 en 8 uur. Passage. Flower Drum Song A.l. Dag. 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Rembrandt. De luvelstoejager. A.l. Dag. 2 en 8 uur; zat. 2, 6.45 en 9.15 uur; zond. 4, 6.45 en 9.15 uur. Rex. Madame Sans Gêne. 14 Jr. Dag. 9.30, 11.30, 1.30, 3.30, 5 30, 7.30 en 9.30 uur; zond. vanaf 1.30 uur. Roxy. Nefertlte. koningin van de Nijl, 14 Jr. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zat. en zond. 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur. Seinpost. De kanonnen van Navarone. 14 Jr. Dag. 2.15 en 8.15 uur; zond. 2.15, 5 en 8.15 uur. Geslaagd te Delft Aan de Technische Hogeschool te Delft zijn geslaagd voor het kandi daats-examen voor civiel-ingenieur, de heer S. Bijlsma te Alphen aan den Rijn; voor het propaed. examen voor werktuigkundig ingenieur, de heer J. W. Dubbeldam te Katwijk aan Zee. Thalla. Tien van het vreemdelingen legioen. 14 Jr. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 3, 5, 7 en 9.15 uur. De Uitkijk. Schiet op de pianist. 18 Jr. Dag. 2. 7 en 9.15 uur; zond. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. West-End. Mr. Vlubber. A.l. Dag. 2.15, 7 en 9.15 uur; zond. 1.30, 3.45, 6.45 en 9.15 uur. Garenmarkt: K. en O.-excursle naar de Deltawerken. 8 uur vjn. Prediker: Evangelisatie Christengem. „Ecclesia". 8 uur n.m. Zoeterwouaseweg 3Buitengewone aandeelhoudersverg. N.V. Leidsche Wol spinnerij. 11 uur v.m. ZATERDAG Doopsgezinde kerk: Adventkerk 10- 11 uur v.m., bijbelstudie; 11-12 uur, ds. C. Dingemanse van Den Haag. Pieterskerk: K. en O. The Michigan Choral. 8 uur n.m. Rijksmuseum voor Volkenkunde: K. en O.-excursle naar tentoonstelling „Naar wijder horizon". 10 uur v.m. ZONDAG Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur v.m. DINSDAG Evang. Chr. Gem. (Middelstegracht 3)Bidstond te 8 uur n.m. WOENSDAG Mare 1Jaarverg. aandeelhouders N.V. Leidsche Broodfabriek. 3 uur v.m. Oegstgeest (Hofbrouckerlaan 3) Aandeelhoudersverg. N.V. Agenturen- handel R. Klein. 2 uur n.m. TENTOONSTELLINGEN Legermuseum (Pesthulslaan)Met uitzondering van maandag, dag. van 10-4 uur (zondag 1-4 uur). Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie. v. d. Werfpark 1; tentoonstelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feest dagen 2-4 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Dag. 10-5 uur, zondag 1-5 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Naar wijder horizon" Werkd. 10 tot 5 uur; 's zondags 1 tot 5 uur (tot 8 oktober). Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks 10-5 uur, zondag 1-5 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Ten toonstelling „Glas uit de oudheid", (t/m 15 augustus). Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dagelijks 10-4 uur, zondag 1-4 uur. Waaggebouw: „Lelden bekeken". Dag. 10 uur v.m.—9 uur n.m. (vrijdags 2-9 uur n.m.); (t/m 21 Juli). BIOSCOPEN Luxor: „Blue Hawaii". A.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „Een, twee, drie". A.l. Dag. 2 30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Studio: „Morgen ben ik rijk". A.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Vanaf 16/7 alle werkd. 6.30 uur nm. „Dik Trom". Casino: „Zweedse meisjes ln Parijs". 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Donderdag cyclus „De naakte oorlog". 14 jr. Rex: „Degens, dolken en doodsgevaar". 14 Jr. Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 uur; znnd. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Een meisje ln 1000 gevaren". Astra Theater - Wassenaar: Vrijdag 8 uur en zat. 7 en 9.15 uur „Con flicten rond de Trapeze". 14 Jaar. Zondag 7 en 9.15 uur; ma. en wo. 8 uur „Twee Beste Vijanden". Dond. 8 uur „Rebecca". 18 Jr. Zondagmid dag en woensdagmiddag 2.30 uur „Gene Autry ln het Rijk der Ro bots". A.l, Avond- en nachtdienst der Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen Apotheek Herdlngh en Blanken. Hoge- woerd 171, tel. 20502. De dienst van apotheek R. v. Breest Smallenburg te Leiderdorp, wordt eveneens waargenomen door apotheek Herdlngh en Blanken. Bij geen gehoor van Uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. VOOR VRIJDAG 20 JULI Hilxersum I, 402 in. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Licnt« ochtendklanken. 8.00 Nws. en socialis tisch strijdlied. 8.18 Muzikale ochtend, post. 8,30 V. d. kind. 9.00 Ochtend- gym. v. d. vrouw. 9.10 Klass. muziek. iy.35-9.40 Waterst.). VPRO: 10.00 ln- zicht en uitzicht, lezing. 10.05 Mor genwijding. VARA: 10.20 Amsterdamse Rolitlekapel. 10,50 Llchce gram. 11.0ö V. d. kleuters. 11.15 Sopraan en piano: Franse liederen. 11.45 Hammondorgel- spel. AVRO: 12.00 Licht ens. 12.20 Re- geringsuitz.: Uitz. v. d. landb. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Draaiorgel- muz. 13 00 Nws. 13.15 Meded., event, act of gram. 13.25 Beursber. 13.30 Lich te gram. 14.00 Kinderkoor. 14.25 Vlaamse boekenschouw. 14.45 Holland Festival 1962: Intern, belaardconcours 1962. 15.05 Ga er eens even voor zit- ten: a. Zing met ons mee. b. Het Vo gelkwartier, hoorsp. VARA: 16.00 Jazz- muz. 16.30 V. d. zieken. 17.00 V. d, Jeugd. 17.25 Weense liedjes. 17.50 Act, VARA: 18 00 Nws. 18.15 Lichte gram, 18.20 Roemeens ork. 18.50 De puntjes op de i. praatje. 19.00 V. d. kinderen. 19.10 Muz. voor kinderen. VPRO: 19.30 In gesprek met anderen. 19.50 Week eind agenda. 20.00 Nws. 20.05 Uit de lijst, radioportret. 20.20 Moderne ka- mermuz. 20.40 Vlaanderen is vlakbij, klankb. VARA: 21.00 Zee - haven - thuis, een veertiendaags Journaal voor de scheepvaart. 21.40 Dansorkest met zangsollsten. 22.15 Bultenl. weekoven. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Te waar om mooi te zijn, overdenking. VARA: 23.0C Soc. nws. ln Esperanto. 23.10 Verge lijkenderwijs, gesprek over muz. 23.55- 24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Pianorecital: klass. en moderne muz. 7.45 Morgen- Eebed en overweging. 8.00 Nws. 8.15 lchte gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.40 V. d. kind. 10.05 Operetteklanken. 10.35 Paris et ses vedettes. 11.00 V. d. zie ken. 11.40 Kamermuz 11.50 Als de ziele luistert, lezing. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Lichte muz. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12." Lichte gram. 13.00 Nws. 13.15 Platen- nws. 13.20 Dansorkest en zangsoliste. 13.45 Vrouwenvraagbaak. 14.00 Piano recital: moderne muz. 14.25 Moderne kamermuz. 15.00 V. d. Jeugd. 15.30 V. d. zieken. 16.30 Alt en plano. 17.00 Boek bespr. v. d. Jeugd. 17.15 Kinderkoor, 17 40 Beursber. 17.45 Pianorecital: mo derne muz. KRO: 18.10 Metropole-ork. en zang. solist. 18.50 Regeringsuitz.: zo maai wat rijden. Een toenemende vorm van recreatie ln het weekeinde, door 3. M, van Griethuysen, Afd. Vrijetijdsbeste ding, van het ministerie van O., K. en W. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 V. d Jeugd. 19.30 Pollt.. lezing. 19.40 Ver- zoekprogr. v. d. militairen. 20.30 Licht» gram. 20.50 Lichte muz. 21.20 Op hel Nippertje, hoorspel. 22.00 Wereldmu ziekconcours 1962 te Kerkrade. 22.30 Nws. 22.40 Fanfare ork. 23.05 Lichte gram. 23.55-24.00 Nws. (Over de 4e li)n van 18-20 uur) Hector Berlioz. „La Damnation d« Faust". Consuelo Rubio, mezzo-so praan; Richard Verreau, tenor; Michel Roux, bariton; Pierre Mollet, bas; Koor Elisabeth Brasseur. Kinderkoor van de Radio Télévlsion Frangalse. La- moureux Orkest, Parijs. Dirigent: Igot Markevitch. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: Journaal en weeroverz. NCRV: 20.20 Turn Turn, gevar. pprogr. 20.45 Attentie. 21.20 Mime - I - Crl, eet mlme-programma. 21.40 TV-film. 22.0: Dagsluiting. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 in. 12.00 Cricket. 12 15 Vragenbeant* 12.45 Meded. 12.55 Weerber. 13.00 Nws 13.10 Hoogtepunten uit de program ma's van de afgelopen week. 14.00 Ge var. muz. 14.40 Voordr. 15.00 Lichtt muz. 15.30 Cricket. 16.00 Ork.concert 17.00 V. d. jeugd. 17.55 Weerber. 18.0C Nws. 18.15 In the South-East, regio naai progr. 19.00 Gevar. progr. 19.3! Klankbeeld. 20 00 Gevar. muz. 21.3! Onbekend. 22.00 Nws. 22.30 Tenor et plano. 22.45 Pari. overz 22.59 Weerbe: 23 00 Nws. 23.02 Voordr. 23.15-23.5! Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme, 12.31 Gevar. progr. 13.30 Nws. 13.35 Crlcketuitsl. 13.45 V. d. kleuters. 14.01 V. d. vrouw. 15.00 Lichte ork.muziet 15.31 Muz. bij het werk. 16.15 Tt» Dales, dagb. 16 31 Uitslagen races et cricketuitsl. 16.35 Gram. v. d. Jeugd 17.00 Gevar. progr. 17.31 Gram. 18.3Ï Sportoverz. 18.45 Hoorsp. 19.00 Nws 19.25 Sport. 19.31 Hoorsp. 20.00 Gevar. progr. 20.31 Discussie. 21.00 Gevar. mui en amus.progr. 22.00 Oude liedjes. 22 31 Nws., sport en act. 22.41 Dansmuziek. 23.31 Orgelspel. 23.55-24.00 Nws. Nnrdwestdeutsclier Rundfunk, 309 m 12.00 Lichte ork.muz. en solisten 13.00 Nws. 13 15 Amus.muz. 14.00 Ge var. gram. 16.00 Zangrecital. 17.40 Mo derne dansmuz. 19.00 Nws. 19.30 Ope ra- en amusementsmuz. 21.45 Nieuwt 22.15 Amus.- en dansmuz. 24.00 Nwi 0 20 Gevar. gram. 1.00 Weerber. en var. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork.concert. 13S Gram. 14.10 Kamermuz. 15.00 Geval gram. 18 30 Nwe gram. 19.00 Nws. 193 Gram. 20.00 Puck. sprookjes-open 22.15 Oosterse muz. 22.45 Gram. 23." Klavecimbel-recital. 23.53-24.00 Nws, Brussel, 324 en 484 ni.* 324 ni.: 12 00 Nws. 12.03 Lichte graft 12.30 Weerber. 12 35 Lichte ork.miu 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 Orge; spel en zang. 14 00 Amus.muz. 144 Fluitrecital. 15.00 Filmmuziek. 160 Beursber. 16.06 Lichte muz. 17.00 Nw> 17.10 Dagklapper. 17.15 Lichte muziet 18.00 Vlaamse liederen. 18.20 V. t sold. 18.50 Gevar. muz. 19.00 Nws. 194 Ork.muz. 20.00 Vlaanderen mijn land gevar. progr. 21.00 Ork.conc. èn sn]:< ten: operamuz. I. d. pauze: 22.00 Nw> 22.55-23.00 Nws. 484 m.: 13.00 Nws. 13.15 Lichte gran 14.03 Ork., koren en viool: kamermui 15.03 Popul. muz. 16.08 Lichte mm 17.15 Promenade conc. 18.30 Geval gram. 19.30 Nws. 20.00 Ork. en solisten 22 00 Wereldnws. 22.15 Solistenconcert 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen T uur) l lï li Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlisslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Ztlrlch Genéve Locarno Wenen Innsbruck Athene Rome Alacclo Madrid Mallorca Lissabon geh bew. regen geh. bew. geh. bew. licht bew zwaar bew licht bew. half bew licht bew. regen zwaar bew zwaar bew onbewolkt regen geh. bew. zwaar bew zwaar bew motregen motregen onbewolkt onbewolkt mist mist geh bew. mist licht bew onbewolkt licht bew. mist onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht bew onbewolkt nnw wnw w.stil zw nnw w.stil wzw nw 6 18 6 18 4 17 6 18 4 18 3 18 2 18 3 20 5 19 2 21 l 20 2 21 2 19 6 12 4 22 6 20 2 18 3 22 5 22 1 24 4 25 1 23 22 1 26 6 20 4 20 5 2 28 2 24 nnw 10 30 0

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2