Jack Holts „SOLO spruit uit groot gezin Nieuwe zege Hollandse Regenbogen Kaagweek DE ZIJL EN LZC DEELDEN PUNTEN Badmintonteam leed stevige nederlaag Verhees nam revanche I» Ontwerper zeilt in Kaagweek Tour •renners gehuldigd Sportsplinters HDZ vestigt nieuw record Goed zeilweer op derde dag Bestrijding van pijn beter en veiliger! Chefarine ,4 LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 17 JULI 1962 Fusie met EDO gaat niet door De beèturen van UVS en EDO heb ben gisteravond in een gezamen lijke bespreking getracht tot een j voor beide clubs aanvaardbare fu- i sie te geraken. Wederzijds zijn de besprekingen in de beste harmonie gevoerd Het. bleek echter dat aan beide zijden onoverkomelijke be zwaren bestonden. De pogingen om tussen beide verenigingen tot een fusie te komen heeft men thans opgegeven. Intussen weet de Leidse vereniging nog steeds niet wat haar precies boven het hoofd hangt De KNVB heeft haar nog altijd niet laten we- j ten in welke klasse van de ama- i teurcompetitie zij zal worden in- I gedeeld. Men vraagt zich in UVS-kringen af, waarom de KNVB wel een stad als Zwolle een plaats in het betaald voetbal garandeert, als de toch ook voor degradatie aangewezen clubs Zwolse Boys en PEC fuseren, en een stad als Leiden, waar het se in 1 professionalisme volgens de rap porten zeer wel levensvatbaar is, voorbij wordt gelopen. WIELRENNEN Voor amper 1.000 toeschouwers is de Nederlandse ploeg van de Ronde van de Toekomst in het Olympisch Stadion te Amsterdam gehuldigd. De ploeg, die het landenklassement won. was helaas niet compleet, daar door pecht met de auto ploegleider Sjefke Janssen en Jan Hugens niet aan wezig waren. Directeur Dick Bessem van het Olympisch Stadion en dr. Van Dijk namens de KNWU huldig den de jongens voor hun prestaties waarna men de gebruikelijke ere- ronde met, bloemen en fanfares in het stadion maakte. De ploeg reed vervolgens een wed strijd over 5 km met vijf klassemen ten. Aan deze wedstrijd deed Jan Janssen, die geplaagd wordt door een steenpuist. niet mee. Henk Nijdam won alle vijf klassementen en daar mee de wedstrijd. VOETBAL De heer A. Wempe is de heer G. J. Prevo opgevolgd als voorzitter van ASC. Onze landgenoot drs. J. Bier, is als vijfde geëindigd in het internatio nale Franse zeilkampioenschap in de drakenklasse, dat van 1016 juli te Duinkerken is gehouden. Winnaar werd de ransman Clamaveran met Baliverne 3 die in vier van de zes wedstrijden zegevierde. De midvoor van het Engelse elf tal Joe Baker, die voor Torino speel de. heeft maandag een contract ge tekend voor Arsenal. Het transfer bedrag bedraagt ongeveer 70.000 pond sterling (ruim 700.000 gulden), het geen een record-bedrag voor Arsenal is. Baker is de tweede Britse speler, die binnen een week Torino verlaat en naar Groot-Brittannië terugkeert. Denis Law. voor wie Manchester United 115.000 pond op tafel legde, ging hem voor. De Londense City als gevangenis Een vooraanstaand Engels blad op textielgebied heeft het gewaagd een felle aanval te doen op een van de weinige instellingen die ..Good Old England", naast de Rots van Gibral- I tar en de smetteloze stemmen van de B.B.C.-omroepers nog gebleven zijn. De heren, die zich dagelijks bij tien duizenden naar de Londense City be geven, aldus het tijdschrift, kleden zich zo verschrikkelijk eenvormig, van jongste bediende tot en met de directeur, dat ze net zo goed ge vangeniskleding zouden kunnen dra gen. Het zijn keurige pakken, daar niet van. maar waarom allemaal die- zelfe tint? Zwart, donkerblauw en donkergrijs; iets anders is niet toege staan of het stempelt de drager me teen tot een buitenlander uit Euro pa. Amerika of Schotland Als die keurige heren eens wisten in wat voor een prachtige, veelvuldi ge en toch niet schreeuwende tinten hun eigen wolweverijen en tien duizenden en honderdduizenen me ters stof per jaar afleveren .ver zucht het blad. Die wollen stoffen door iedereen gebruikt, behalve voor de grote stromen functionarissen en employé's, die zich dagelijks naar de city begeven en de toch al niet le vendige straten een nog wat nadruk kelijker donker accent geven. Enfin, dégelijk zyn die kostuums wel. daar Sportuitivisseling Oxford-Leiden Sydney Cox, de sportredacteur van de Oxford Mail, stond ons met een wat bedrukt gezicht op de stoep van het stadhuis in Oxford op te wachten. Met een vinger gericht naar de lood grijze hemel, waaruit de regen maar zelden ophield te vallen, zei hij: „We hadden nog wel gemeester zeer verheugd te zijn dit keer een zo jeugdige Leidse ploeg te mogen begroeten. ,Dat bewijst," aldus de heer Roberts, „dat de sport- uitwisseling die wij zestien jaar ge leden zijn begonnen, ook door deze generatie op prijs wordt gesteld. Laat ons hopen, zo besloot de mayor, dat dit soort contacten zich in de nabije toekomst nog verder zal uitbreiden". Namens de Leidse ploeg antwoord de de heer J. C. F. Coers. Onder grote hilariteit merkte hy op dat de bur- zulk qoed weer voor jullie be- gemeester het wel steeds over de j i lu Jeugdigheid van de Leidse ploeg had steld. 1 wee maanden hebben we gehad, maar blijkbaar vergat dat hier zon qehad en juist nu moet hijzelf ook tot de „junioren behoort". - Hij zwaait namelijk pas zes weken de scepter over Oxford Als aan denken aan de zestiende sportuitwis- seling bood de heer Coers namens het Leidse gemeentebestuur de bur gemeester van Oxford een fraaie ets aan met een afbeelding van de het regenen" Zo was de aankomst van de Leidse ploeg in de schilderachtige Engelse universiteitsstad Oxford, voor de zestiende sportuitwisseling Oxford- Leiden. De burgemeester van Oxford. Leidse stadstimmerwerf de heer E. O. Roberts, ontving onze stadgenoten in het stemmige, statige stadhuis, waar hij onze zwemmers sters», badmintonspelers en wielren- niët van het klimaat eist wol. en I ners waaruit de ploeg bestaat de praktische zin van de rechtgeaar- direct na aankomst een lunch aan- de Brit maakt een andere keuze niet bood. mogelijk. In zijn toespraak, waarmee hij de I sportuitwisseling opende, zei de bur- Badgasten toernooi Noord wijk (Van één onzer redacteuren) Klein, maar dapper. Zo kan men de Solo's kwalificeren, die een nieuwe verschijning vormen in de Kaagweek. Een rank en sierlijk scheepje. Het meet nog geen vier meter (12.4 voet om precies te zijn). Er staat 8.4 vierkante meter zeil op. Het snelle zeilbootje heeft een enthousiast onthaal gekregen op De Kaag. Dit mede door de wijze, waarop zestien Engelse gasten er strijd in leveren. Ongekroonde koning" van dit Britse groepje is Jack Holt. Vijftig jaar. Zo grijs als een duif. Van beroep scheepsontwerper. Hij is de geestelijke vader van de Solo, overigens een spruit uit een groot gezin. Hoe groot precies iveet Holt zelf niet. Zo vaak wordt er van een nieuw type maar een exem plaar gemaakt. Maar Holt kent uiteraard nog wel de bekende klassen, die hij gecreëerd heeft. Hij somt ze ons op en we krij gen meteen de aantallen van deze scheepjes. Zoals ze overal in de wereld geregistreerd staan: de Cadet (4000), de Heron (4000), de G.P. (5000), de Hornet (800), de Solo (450), de Vagabond (550), de Keel Boat (250) de enige kiel- boot en met zijn 30 voet lengte tevens de grootste uit Holts serie en tenslotte zijn grootste suc ces: de Enterprise, waarvan er 9000 overal geregistreerd zijn, maar er zeker net zoveel ongere gistreerd zeilen. „Ja inderdaad, allemaal kleine scheepjes. Daarin heb ik mij ge specialiseerd. Grote interesseren mij niet", zegt Holt, wellicht de succesvolste ontwerper ter wereld op dit moment. Want welke col lega kan erop bogen, dat er 40.000 zeilboten varen, die naar zijn ont- werp gemaakt zijn? „Achter el kaar gelegd zouden al die scheep jes een afstand van bijna hon derd kilometer overbruggen", con stateert de rustige Holt met een glimlach. Waterpolocompetitie Ze zijn niet allemaal door hem gemaakt. Zijn bedrijf „een kleintje" met 30 man personeel ten zuiden van Londen, produ ceert slechts drie scheepjes per iveek. Een groot deel van het werk is immers afgestemd op de ver koop van tuigen en andere zeil- benodigdheden. Hoewel Holt de laatste jaren zelf niet zoveel meer zeilt op de Theems of langs de Britse zuid kust nam hij voor zichzelf en enkele medewerkers graag de uit nodiging aan om met hun Solo's in de Kaagweek te verschijnen. Ze konden dan hun krachten meten met de Nederlandse zeilers in die klasse. Holt trommelde nog wat anderen op. In totaal kwamen er zestien, onder wie twee meisjes. „Hadden we het maar eerder ge weten, dan waren er beslist meer gekomen"zegt Holt. De Britten kwamen per vliegtuig (de scheep jes driehoog op een trailer achter een auto) of per schip. Natuurlijk kwamen ze om triomfen te vieren op De Kaag. „Geen wonder, ze zeilen er al lang mee en hebben dus veel meer ervaring dan wij hier", zegt Kaag lid W. Ritman, die de overkomst bekokstoofd heeft. „Er zeilen nu elf Solo's in Ne derland. Het is een best scheepje. En daarom wilde ik er wat pro paganda voor maken", vervolgt hij. „Bij de familie Bode tegen over de Sociëteit, kon ik een stuk je land krijgen, waar die Engelsen hun boten kwijt konden". „Het is anders leuk, dat de Ne derlanders nog zo goed kunnen meekomen. R. W. F. Meyer uit Wassenaar is al een keer tweede geworden. En kijk, daar ligt Theo Schakenbos uit Warmond aan kop", wijst hij aan. Inderdaad voerde deze zoon van een Warmondse scheepsbouwer op dat moment het veld van de snel jagende Solo's aan. Hij zou die plaats later aan de Britse collega- Het veld Solo's in volle actie op De Kaag. Het wordt nog aangevoerd door nummer 14. waarin Theo Scha kenbos uit Warmond een scherpe race zeilt. (Foto L.D./Holvast) scheepsbouwer, Alex Stone, moe ten afstaan, maar een tweede plaats was toch een prachtig re sultaat voor de Warmonder, die om aan deze races te kunnen deelnemen in 14 dagen zijn Solo had gebouwd. „En ziet U dat scheepje?", vraagt de heer Ritman. „Daar zit Piet den Hartog uit De Kaag in. Hij heeft het zelf gemaakt. Tien minuten voor de eerste race ging het te water. Hij had nooit tevo ren in een Solo gezeild. Hij moet natuurlijk nog wat ervaring op doen. maar dat moeten anderen ook. Daarom laat ik steeds jon gelui in mijn schip varen. Nu zit Lex van Tienhoven erin. Dat is goede propaganda". Dat geloven wij ook en het zou ons niet verbazen, als dit snelle, licht en dus gemakkelijk han teerbare en vervoerbare zeil bootje ook op de Nederlandse wa teren een goede toekomst tege moet ging. (Van onze tennismedewerker) Gisteren is het badgastentoernooi in Noordwijk a/Zee begonnen. De A- formatie kwam nog niet op het gra vel, maar in B en C werd een flink aantal partyen afgewerkt. In 't H.E. B zag Verhees kans eindelyk revan che te nemen op de Unicum-speler Grimbergen, die hij tot gisteren al tijd als een onoverkomelijk struikel blok op zijn toemooi-pad trof. In het nu net achter ons liggende toernooi van de Leidse Hout moest hy nog in 3 sets het veld ruimen voor Grimbergen. Ditmaal kon hy in 2 sets als overwinnaar van de baan stappen. De service van Verhees werkte voortreffelijk en bracht Grimbergen steeds in moeilijkheden. Vlugger overigens dan we van laatst genoemde gewend zijn, legde hij het hoofd in de schoot. Het werd 6-2, 6-3 voor Verhees. We mogen in Ne derland dan geen „Tennis Toeristen" hebben die in alle uithoeken van de wereld hun balletje slaan, in het cir cuit de Leidse HoutNoordwijk aan ZeeRoomburg—Katwijk aan Zee zien we wel verre familie van de Tennis-azen. Zo waren behalve dan Verhees en Grimbergen, ook J. Tem- minck, W. Punt, J. Kooreman, E. Krul, P. v. Berge Henegouwen en Maassen weer in actie, bekende na men van het Leidse-Hout Toernooi, die ongetwijfeld op Roomburg en Katwyk aan Zee weer van de partij zullen zijn. J. Temminck, één van de kanshebbers in het H.E. B. nam in een pittige wedstrijd tegen B. C. de Wagter de eerste hindernis, 7-5, 6-3. Voor E-Krul was tegen een sterk spelende H. v. Nes geen eer te beha len. Op de backhand of op de fore hand. het was voor v. Nes om het even, hij scoorde van beide vleugels. E. Krul verdient zeker een pluim op de hoed voor zijn moedig volhouden. Het werd een 6-0. 6-1 zege voor v. Nes. Een uitslag echter die het ver weer van Krul niet helemaal recht doet wedervaren. Een goede indruk maakten verder R. Moolenbroek en de teamgenoot van Verhees uit de Katw. LTV I, G. J. Blanken. R. Moolenbroek kreeg van R. C. M. de Kuyper meer dan een goede war- ming-up voor de volgende ronde, n de eerste set was het forse spel van de Noordwijkse speler teveel voor zijn tegenstander, 6-2, maar in de tweede set had deze goede service-returns en hield hij beter lengte. Met 7-5 kon Moolenbroek de zege net doordruk ken. G. J. Blanken had met F. Pasma heel weinig consideratie. De fore hand maakte openingen voor de net- aanval en de daar geboden kansen werden beheerst benut, 6-2, 6-3 voor Blanken. P. v. Berge Henegouwen haalde met zyn vertragingsspelletje van halfhoge drives en lobs alle vechtlust van zijn tegenstander, jhr. J. v. Heemskerk v. Beest weg en won comfortabel, 6-2, 6-4. Tenslotte moeten nog worden ver meld de twee keurige overwinningen in het H.E. C van Maassen op resp. Niemever, 6-0, 6-1 en H. Noordhoek, 6-1. 6-4. In het D E. B bood mej. E. Ken- gen hardnekkige tegenstand in haar party tegen de solide Frau Nispen. Met wat meer veine had zij hier een overwinning kunnen behalen. Nu werd het een Duitse zege, 2-6, 6-3, 7-5 voor Frau Nispen. Een sterke in druk maakte verder Frau Opel die mevr. Peters met 6-2. 6-3 weinig illusies liet. Mej. Tieleman had een zware eerste set tegen mej. Oostveen, 9-7, maar was in de tweede set dui delijk de betere speelster, 6-2. Nederlaag Intussen is het wedstrydprogramma dat de Leidenaars in Oxford te wachten staat, al begonnen. De eer ste krachtmeting met de Engelsen was met badminton. Reeds op de boot naar Harwich had captain Max van Balgooy ons met een bezorgd gezicht gezegd dat hy een fikse nederlaag vreesde en dat is het dan ook gewor den. De talrijke aanmoedigingen van de ploeggenoten op de tribunes ten spijt, ging het Leidse team met de forse cyfers 8—0 ten onder. De En gelsen waren over alle linies sterker en wonnen zeven partijen in twee games. De enige partij die vrijwel gelijk opging was die tussen Jim Oei King Tien (VEGLOj en de Engels man Derek Jones. De hevig zwoegen de Oei won de eerste game met 15—11 en verloor de tweede na harde strijd met dezelfde cijfers. In de derde raakte hij vermoeid en daar zijn smashes keer op keer niet af waren, kreeg de Engelsman kans om te I manoeuvreren. Prachtige smashes en dito dropshots droegen het voor naamst by tot zijn zege in de derde game (159>. In het gemengd dubbelspel vochten de VEGLO-ers Helga BurgerHoff man en Max van Balgooy bijzonder dapper tegen het Engelse paar Mei Frend een van de coaches van het nationale Engelse team en Doreen Jones. Frend, een schitte rende tacticus, was een klasse apart. De stryd was overigens heel wat spannender dan de 15—11,152 score voor Engeland zou doen vermoeden. In de overige partijen waren de Lei- i denaars absoluut kansloos, vooral de dames kregen geen voet aan de grond. De uitslagen waren verder: Corinne van Rhee (Leiden) Doreen Jones 111, 411, Helga Burger-Hoffman—mrs. S. Hobbs 1—11, 411, Van BalgooyFrend 215, 615, J. de MeijierTony Denham 015, 215, Van Rhee en Oei verl. v. Denham en mrs M. Read 8—15, 5—15. Van Rhee en Burgers verl. v. Hobbs en Jones 615, 415, Van Balgooy en Oei verl. v. Frend en Jones 815, 9—15. Een stevige nederlaag dus in de eerste match, maar reeds nu hebben de zwemmers en zwemsters wedden schappen afgesloten voor een pittige revanche, zodat we in de komende dagen mogelijk op betere resultaten kunnen rekenen. Een plaatselijke ontmoeting is in elke tak van sport een wedstrijd met weinig fraai spel, veel spanning en een tikkeltje hardheid. De wedstrijd van gisteravond van De Zijl tegen LZC maakte hierop geen uitzondering. De ploegen bewo gen zich af en toe als dikke stroop door het water, bang om risico's te neinen. Het scoreverloop was zeer spannend, er was de sensatie van de gemiste kansen van numerieke meer derheid en strafworp ener wa ren een paar kleine incidentjes. J 'at wil men meer bU een plaatselijke ontmoeting? De Zijl trad aan zonder Jo Bot, de I.eidse Zwemclub moest het zonder Dik Timmermans en Erik Ko per stellen die beiden, door militaire dienst verhinderd waren. De eerste speeltijd verliep zonder dat er ge scoord werd, de partyen hielden el kaar precies in evenwicht. Ook in de tweede speeltijd werd aanvankelijk niet gedoelpunt, totdat Siem Ouwer- kerk bij een vrije worp iets achteruit ging. de bal vrij ontving en een laag schot in de hoek gaf! <01). Gerrit Overdijkink, die overigens uitstekend speelde, kreeg een serie vrije worpen tegen zich; het werd herhaling en dus moest hij eruit. Uit de numerie ke meerderheid was het vrij gauw via Fcnnie Hensing 1—1. In de derde speeltijd ging Jan Heek voor Roland I oedoder te water, de ZUl verwissel de Leo Stokhuizen voor Ge Rol. De sensatie kwam nu. Eerst kreeg Ro land Koedoder een strafworp die nogal wat tyd in beslag nam voordat her" circus opgesteld stond. Toen het „stond" was alle moeite vergeefs, want de bal ging tegen de paal. De Zijl putte hieruit moed en toog ten aanval. Bij een van die aanvallen moest Gerrit Overdijkink eruit, daarna volgden twee aan twee nog vier spelers. Zodat de ploegen met vijf aan de Zijl-kant tegen vier aan de LZC-kant speelden. Het werd nu een vertraagde film, want schoot een Zijl-speler eenmaal naast, dan had LZC natuurlijk niets geen haast om de bal op te brengen voordat er ten minste een speler voor lag. En dat duurde nog al even op het grote veld. Het geknoei aan weerszijden duurde voort, totdat Siem Ouwer- kerk een bal bij Jan Heek oppikte een lange boogbal op de inmiddels voor gearriveerde Hans Parrel gaf die met een handbeweging het leer van richting veranderde zodat dit on houdbaar voor Ton Plezier werd; 1—2 dus met nog maar even te spe len, want de vertraagde film had vanuit de derde speeltijd in de vierde geduurd. Iedereen mocht nu weer te water. De Zyl nam de bal miduit, ging naar voren en inplaats van direct aanvallen te dekken gingen de LZC- ers met een gebaar van „kom niaar op" achteruil. Geetje Rol zag deze tactische fout, zwom niet in het muurtje, maar er voor langs, totdat hij een gat had en met een prachtig schot in de hoek maakte hij Jan Heek kansloos! 22. Tijd om nog een serie aanvallen op te stellen was er niet meer. Een geiyk spel dus en dat gaf de verhou ding goed weer. Beide ploegen heb ben nu zes punten en zijn dus nu wel vrij van degradatiegevaar. Een ploeg van de Hollandse Dames Zwemclub best. uit. Jopie Troost, (rugslag), Gretta Kok (schoolslag), Ada Kok (vlinderslag) en Annemieke van der Born (vrije slag) heeft maandagavond bij internationale wedstrijden in de Westzweedse plaats Halmstad het Nederlands record op de 4 x 100 meter wisselslag (50 me- terbaan) verbeterd met een tyd van 4 min. 54.3 seconden. De limiettyd op dit nummer was sinds 1 januari 1959 gesteld op 5 minuten precies. De belangrijkste overige resultaten van deze wedstrijd waren: 100 meter vlinderslag: 1. Ada Kok 1.11.0, 2. Cor- rie Raamsdonk 1.18.2; 100 meter vrije slag: 1. Jopie Troost 1.05.9. 2. Anne mieke van der Born 1.07.6; 100 meter rugslag: 1. Jopie Troost 1.17.6, 2. Lidia Schaap 1.23.8: 200 meter school slag: 1. Gretta Kok 2.58.3. CRICKET Nederlands elftal tegen Oxford Het Nederlands oricketelftal voor de wedstrijd tegen Oxford op zater dagen 28 en zondag 29 Julian, op het terrein van Rood en Wit te Heem stede is als volgt samengesteld: C. de Villeneuve (HCC>, aanvoer der, Colthoff (HCC) wicketkeeper, P. van Arkel (HCC), A. Bakker (VOC), jhr. J. L. C. van de Bosch (HCC), P. Marseille (Quick (HG), N. Spits (VRA), R. Onstein (Rood en Wit), E. W. C. Vriens (HCC), H. Wijkhuizen (Rood en Wit) en W. van Weelde (VOC). Op 25 en 26 juli a s. zal het volgen de team van de Flamingo's op het terrein van HCC te Den Haag de ploeg van Oxford ontmoeten: W. v. d. Vlugt, aanvoerder. G. Meyer, wic ketkeeper. P. Maas, J. Leemhuis. P Blaisse, J. van Staay, K. Koolstra, (Van onze zeilmedewerker) In de tweede race van de teamwedstrijd der Regenboog klasse tussen Holland en Fries land was het uiteindelijk verloop iets interessanter dan op de eerste dag. Uiteindelijk zeggen we, want de race zelf gaf weer een groot overwicht van de Hol landse zeilers te aanschouwen. Er stond een lichte bries uit het noorden, toen het startsein klonk. Van der Velde was be paald slecht bij de start want hij lag nog boven de startlijn, toen het schot viel. Hij haastte zich om zo spoedig mogelijk te keren maar hij deed het te vlug en werd van de toren teruggeroe pen. Zo kwam hij in de achter hoede, maar reeds bij de eerste boei was hij twee Friezen ge passeerd. Toen gingen inmiddels Bakker, Bos en Tol aan kop. Mocht de situatie zo blijven, dan had het Kaagteam reeds de helft der punten binnen. Tol werd daarop uitgezonden om de Frieren meer direct partij te geven, maar dat liep geheel mis, want Tol raakte helemaal in de achterhoede verzeild en speelde geen rol meer. In tussen was zijn derde plaatr overge nomen door zijn teamgenoot Gebuis, zodat toch weer drie Hollanders aan kop lagen. Dat heeft gedurende drie kwart van de wedstrijd zo geduurd, maar Alberda, die hiermee geen vre de kon nemen, drong steeds verder op en kwam tenslotte achter Bos. die inmiddels met Gebuis van plaats had gewisseld. Tenslotte slaagde Al berda er ook nog in Bos voorbij te komen en een derde plaats in de rangorde te veroveren. Daarna kwam Bos. vervolgens De Vries en Van der Velde, doch deze had van De Wil de een protest opgelopen en dit werd later toegewezen, zodat de Kaagzeiler werd uitgesloten en de verdere volg orde werd: 6. v. d. Werf, 7. De Wilde, 8. Tol. 9. Röfekamp. Toch werd het een nieuwe zege voor het Kaagteam met 29.1 pnt, waartegenover de Frie- J. Jansen Schoonhoven, W. C. van zen op 25 punten kwamen. De stand Manen, W. Kloppenburg, H. J. van na twee races werd toen: Holland Weelde. 162.2—Friesland 47 punten. Meer strijd Meer strijd was er In de open wedstrijd der Regenbogen. Ir. Bakker was te vroeg gestart, doch had dit voorvoeld en hy keerde ijlings terug, zodat hy bij de eerste boei toch al weer op de achtste plaats lag. Hof land ging toen voorop, gevolgd door Gebuis, v. d. Werf. Alberda. v. d. Vel de en Bos als eersten. Op de Dieper - poel had Tol de tweede plaats ach ter Hofland ingenomen en zo bleef de stand ongewijzigd tot de finish, waar Tol er nog een schepje bo venop gooide om Hofland nog te kunnen passeren, maar deze diende goed van repliek en met miniem ver schil finishte Hofland toch als eerste, Tol als tweede, v. d. Werf werd der de, Alberda vierde en Kist vijfde. Hof land leidde daardoor met 49 punten tegen Alberda op de tweede plaats met 43 punten. We vermoeden, dat het tussen deze beiden een harde stryd zal worden. Harde strijd Harde stijrd werd ook geleverd In de Finnjollenklasse. Hier gingen de gehele wedstrijd aan kop Wim Maarse, De Winkel en Koos de Jong en het was onmogelijk te voor spellen hoe deze strijd zou aflopen. Die finish was tenslotte interessant, want gezamenlijk stormden zy op de eindstreep af. Het leek of Maarse in een strijdwagen een vurig ros mende. Hij ging er half bij staan en met de zeilschoot in zijn ene hand stuurde hij met de andere zijn boot over de eindstreep. Onmiddellijk daarop volg de De Winkel en daarna Koos de Jong. A. de Vries, die de gehele wed strijd als vierde gevolgd was. behield zijn plaats en vijfde werd G. J. Le- verland. De Jong leidt nu met 64 punten. Maar staat tweede met 56 punten. De strijd in de Valkenklasse lijkt dit jaar te zullen gaan tussen Kirke- nier en Rolf v. d. Baumen. Nu leidde de eerste gedurende de gehele wed strijd en Rolf v. d. Baumen slaagde er niet in hem ook maar één ogen blik te bedreigen, zodat beiden na twee dagen evenveel punten hebben .factor voor nieuwe komende strijd. Heike Blok won voor de tweede maal in de Flyings. Bouw van Wijk in de Vrijheidsklasse en A. E. Du- dok van Heel Jr. in de Flying Juniors terwijl het in de 16 M2 klasse onmo gelijk te zeggen valt hoe het uiteinde lijke resultaat zal worden, want de concurrentie is hier wel zeer groot. De eerste vijf plaatsen werden gis teren bezet door resp. J. Blonk, H. v. d. Kooy, J. P. van Dijk, J. de Ruy- ter en J. Visser, maar van de eind overwinning is moeilijk een voorspel ling te geven, want Ooms en Blonk leiden 47, daarna volgt v. d. Kooy met 43 en Van Dijk met 42 punten. In de Olympiajollen werd C. A. A. Visser eerste na zijn zesde plaats van zondag, maar Jansen, die zondag won. moest nu met de vijftiende plaats genoegen nemen. N. J. K. Keyzer werd tweede, J. P. Loogman derde. E. W. van Roessel vierde en de huidige stand na twee wedstrijden levert zo weinig onderling verschil, dat er nog van alles kan gebeuren. Uitslagen Vier middelen In één tablet werken krachtiger zonder de maag van streek te maken I De vier middelen van Chefarine „4" werken niet alleen beter bij de be strijding van pijn en griep, maar bovendien veiliger, want één ervan zorgt dat ook een gevoelige maag niet van streek raakt. Glizan bultje 20 Mblettin f 0.80 ndiji nripverpikking 40 Ubteilin f 1.50 Voordelige litsoe 100 UbliUea f De voornaamste uitslagen der open wedstrijden van maandag zijn: 12 M2-klasse: 1. G. Vroege ,2. C. A. Sret, 3. K. van Muyden, 4. W. Guldemond. Vryheidsklasse a: 1. B. van Wijk, 2. M. Korswagen, 3. E. van Baaren, 4. M. Molenaar, 5. J. F. Tichelaar. Soloklasse, ochtendwedstrijd: 1. Jack Holt (E), 2. A. Stone (E), 3. H. Cater (E). 4. Miss S. Tyler (E), 5. G. Prothero (E); middagwed- strijd: 1. A. Stone. 2. Th. Schaken- bos. 3. T. Allen (E), 4. B. C. Fock, 5. Miss S. Tyler, 6. Jack Holt. Pampusklasse a: 1. J. Greevelink, 2. L. J. A. de Wit, 3. G. Biesot, 4. J. B. Reeder. Vaurienklasse: W. Wittoeck (B), 2. A. J. Saraber, 3. G. A M Saraber, 4. mej. E. Sieverts, 5. G. A. Ploeg. 12 Voetsjollenklasse a: 1. P. J. M. Bulters. 2. mej. M L. R Bootz, 3. F. H. M. Daniels, 4. M. C. v. d. Spek, 5. mej. .M van Splunter. Flying Dutchmanklasse: 1. H. Blok, 2. C. Snijders, 3. F. A. M. ten Herkei, 4. F. Imhoff. Valkenklasse A: 1. H. Kirkenier, 2. E. A. A. Rolf v. d. Baumen, 3. R. van Dijk, 4. N. Both, 5. O. Kla- zinga. Regenboogklasse: 1. John Hofland, 2. K. Tol, 3. mr. A. v. d. Werf, 4. J. Alverda, 5. C. Kist. FinnjoMenklasse A: 1. W. Maarse, 2. J. C. de Winkel. 3. Koos de Jong, 4. A. de Vries, 5. G. J. Leverland. Olvmpiajollcnklasse: 1. C. A. A Ir. G. W. J. Pieters wordt directeur buitenlandse handelsaangelegenheden Bij K.B. is de hoofdingenieur A, ir. G. W. J. Pieters, tijdelijk bevorderd tot directeur-afdelingschef voor de duur dat hij belast Is met de functie van directeur voor de buitenlandse handelsaangelegenheden van het De partement van Landbouw en Visserij. Met deze benoeming is voorzien in de vacature, ontstaan door het eer volle ontslag aan de heer ir. W. G. A. Lammers verleend, die inmiddels el ders een betrekking heeft aanvaard. Ir. Pieters, geboren 8 augustus 1913 te Djakarta (Batavia), was na het behalen van het ingenieursdiploma aan de Landbouwhogeschool te Wa- geningen, van 1940 tot 1942 werk zaam als hoofd van de Landbouw kundige Afdeling van het toenma lige Bedrijfschap voor Vee en Vlees en tot 1945 als secretaris van de Ne derlandse Wol Federatie en inspec teur van het Rijksbureau voor Tex tiel. In 1945 werd hij benoemd aan het toenmalige regeringscommissaviaat voor de Buitenlandse Agrarische Aangelegenheden van het Ministerie van Landbouw en Visserij. Per 1 ja nuari 1947 volgde zijn tewerkstelling als landbouw- en emigratie-attaché, eerst aan de Nederlandse Ambassade te Melbourne, later Canberra, sinds 1 juli 1956 te Ottawa. Ir. Pieters is officier in de Orde van Oranje- Nassau. Schakelklasse: 1. R. Tetteroo, 2. J. P. Metselaar, 3. M. de Ruyter. Flying Juniorklasse A: 1. A. E. Dudok van Heel Jr.2. H. E. Timmer mans, 3. mej. A. Vunderink, 4. Ed. H. Swart. Sternklasse A: 1. B. R. de Vries, Visser, 2. N. J. Keyzer. 3. J. P. Loog- 2. J. O. van der Pyl, 3. I. v. d. man. 4. E. W. van Roessel, 5. F. W. Waal. 4. R. G. Smitshuysen, 5. R. van Meizen. I Ketelaar. 16 M2 Streepklasse A: l.J. Blonk, Jeugd klasse A: 1. W. Klomp, 2. K. 2. H. v. d. Kooy, 3. J. P. van Dyk, I Natcr, 3. P. L. Bon, 4. B. Ouwerkerk, 4. J. de Ruyter, 5. J. Vis.ser. 5. J. de Bruyne.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 4