I Blijf heer in verkeer Macmillaii liet weer eiiige hoofden rollen GEEN overleg tussen Grote Vier in Berlijn AGENDA Jongeren krijgen hun kans Russisch veto VOETGANGERS: MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 17 JULI 1962 Geen eenheid over de Euromarkt ICVan onze Londense correspondent) Premier Macmillan, die in de En gelse pers in satirische zin voorge steld wordt als de beul met de bloe dige bijl, heeft gisteren opnieuw toe geslagen en het hoofd van minister no 8 doen rollen. Het jongste slacht offer is Lord John Hope, minister van Openbare Werken. Hy wordt op gevolgd door de 38-jarlge heer Rip- pon, die tot speciale taak heeft ge kregen ervoor te zorgen, dat de nor male woningbouw niet langer meer in de verdrukking komt als gevolg van het speculatieve bouwen, dat een enorme omvang heeft aangenomen. Hij krijgt echter geen bevoegdheden om dit tegen te gaan. De regering hoopt op de vrijwillige medewerking van de bouwindustrie. Behalve acht ministers heeft Mac millan ook acht onderministers en staatssecretarissen aan de dijk gezet en vervangen. Tot de afgezetten be hoort de onderminister van Binnen landse Zaken, David Renton. Opval lend is dat de beide staatssecretaris sen van Landbouw het veld hebben moeten ruimen. Dit is ook het geval met mej. Edith Pitt, staatssecretaris van Sociale Verzekering. Opvolgers voor de vrijdag nog opengelaten functies zijn: Advocaat-generaal: Sir John Hob- sen, met een salaris van f 100.000, ter compensatie van het gederfde hoge inkomen dat een jurist van deze stand in zijn particuliere praktijk geniet; minister van Burgerlucht vaart: Julian Amery, Macmillans schoonzoon, voorheen minister van -Militaire luchtvaart; Militaire lucht vaart: Hugh Fraser; Sociale Zaken: 't liall Macpherson; onderminister van &3innenlandse Zaken: graaf Jellicoe; ^onderminister van Handel: Alan Oreen; Onder de andere benoemingen is die van de uiterst populaire ex-hard loper en t.v.-spreker, Chris Chata- way, die staatssecretaris voor Onder wijs wordt en als 31-jarige de „babv" is van het gereconstrueerde kabinet. Op een na de jongste is de 32-jarige De Ferranti, de nieuwe onderminis ter van Burgerluchtvaart. De be gaafde jongeren, die tot nu toe de achterbanken van het Lagerhuis be zetten, hebben thans dus hun kans gekregen, waarop zü zo lang hebben gewacht, behalve Macmillans zeer bekwame zoon, Maurice Macmillan, die thans het nadeel ondervindt de zoon van de premier te zijn, hoewel zijn vader er tot nu toe nooit voor heeft teruggedeinsd een hele reeks familieleden belangrijke functies te geven. Macmillan heeft het nieuwe team van het departement van Financiën uiterst sterk gemaakt. Dat hij reke ning houdt met de kleine belegger, blijkt uit de benoeming van Edward du Cann tot een der onderministers van Financiën, die zich met econo mische zaken zal bezighouden. Er is In Engeland geen afzonderlijk de partement van Economische Zaken. Du Cann is voorzitter geweest van een van de zogenaamde „unit trusts", waarbij de kleine beleggers te recht kunnen. Ook heeft Macmillan het team van het departement van Buitenlandse Zaken extra versterkt door de benoeming van een zesde Ook in Macmillans vernieuwde regering heerst allerminst eenheid over het plan tot toetreding tot de Euromarkt. De meningen hierover onder de conservatieven zijn zo ver deeld, dat het onbegonnen werk zou zijn geweest een team te vormen, dat 100 procent voorstander van aan sluiting bij dc EEG is. De afgetre den kanselier van de schatkist, Sel- wyn Lloyd, stond er vrij lauw tegen over. Maudling, die destijds faalde Engelands plan voor een Europese vrijhandelszone te verwezenlijken, I lijkt ook niet erg geestdriftig. Maar hij kan beter overweg met zijn leef- minister, n.l. Peter Smithers, die En- i tijdgenoot Heath, Engelands opperste geland m de Verenigde Naties heeft i „^„handelaar in Brussel, dan Scl- vertegenwoordigd. i wyn Uoyd dat kon. Caterina Valente roor AVRO-televisie Na bijna een jaar van moeizaam onderhandelen, waarbij de datum van uitzending steeds weer moest worden verschoven, is de AVRO- televisiesectie erin geslaagd Caterina Valente voor een exclusief opr reden naar Hilversum te laten komen. Zaterdagmiddag j.l. werd in Ber lijn waar Caterina Valente in en kele dagen tijds niet minder dan 17 nieuwe grammofoonopnamen met het orkest van Werner Müller heeft ge maakt het definitieve contract met haar echtgenoot en manager Eric van Aro gesloten. Het optreden van Caterina Valente zal plaats hebben op zaterdag 4 augustus van 21.00 tot 21.45 uur in een rechtstreekse uitzending vanuit AVRO's grote studiozaal te Hilver sum. Naast enkele oude succesnummers zal Caterina Valente in haar 45- minuten durende show tal van nieu we liedjes zingen, waarbij zij muzi kaal ter zijde zal worden gestaan door haar broer Silvio Francesco, haar eigen ritmegroep, bestaande uit Robert de Rijke, piano, Jean War land, bas, en Freddie Rottier .drums en door het orkest onder leiding van Bep Rowold. De Sowjet-Unie heeft de Westelijke voorstellen tot het houden van besprekingen tussen de Engelse, Franse, Amerikaan se en Russische vertegenwoor digers in Berlijn om incidenten aan de „muur" te voorkomen, verworpen. In drie gelijkluiden de nota's aan de V.S., Engeland en Frankrijk wordt het Westen de schuld van de huidige toe stand gegeven. In de nota beschuldigt Rusland de VS en West-Duitsland van het aan moedigen van uitdagende daden in Eerlijn. Volgens Tass zegt de nota, dat deze uitdagingen „de toestand in dit gebied sterk verergeren". Tevens zijn de bekende Russische eisen voor het terugtrekken van de Westelijke troepen uit Berlijn herhaald. De Engelse regering is „teleurge steld" door het verwerpen van be sprekingen in Berlijn door de Sow jet-Unie. Woordvoerders van het Amerikaanse cn het Franse ministe rie van Buitenlandse Zaken zeiden het eveneens te betreuren dat de op bouwende voorstellen die het Westen had gedaan, door Rusland terzijde waren geschoven. Premier Chroesjtsjow heeft in een viaaggesprek met veertien Ameri kaanse hoofdredacteuren in Moskou gezegd, dat de Sowjet-Unie beschikt over een anti-raket-raket die „een vbeg in de ruimte" kan treffen. De persconferentie werd vrijdag in het Kremlin gehouden, maar pas giste ren voor publikatie vrijgegeven. De Russische staatsleider zei tevens, dat Rusland eer, vredesver drag met Oost-Duitsland zal teke nen „maar ik zal daar geen enkele tijdslimiet voor vaststellen", zo voeg de hij er aan toe. Hij vergeleek de oplossing van de kweslie-Berlijn met één begrip voor kwaliteit en service Lamy vulpennen reeds v.a. 8.95 Nu ook met inktpatroon. BREESTRAAT 145 het trekken van een rotte kies. Wanneer de Verenigde fetaten voortgaan met het nemen van kern proeven en het opslaan en verbete ren van kernwapens „zijn wij natuurlijk gedwongen hetzelfde te doen. Wanneer de Amerikanen ech ter ophouden met het nemen van kernproeven en er overeenstemming woidt bereikt over algemene en vol ledige ontwapening en vernietiging van kernwapens, behoeven wij onze proeven niet te nemen". Chroesjtsjow zei met voldoening kennis genomen te hebben van het rapport van het Amerikaanse mi nisterie van Defensie, waarin gemeld wordt dat de Verenigde Staten in strumenten bezitten die ondergrond se kernproeven kunnen waarnemen. ..Wanneer deze verklaring het juiste doel dient, kan men hopen dat de Verenigde Staten het ontwerp-ver- drog tot staken van de kernproeven zullen tekenen, waarbij gebruik ge maakt wordt van nationale opspo ringsmiddelen ter controle", aldus de Russische premier. Verduistering van 2 ton Chef-controleur stuurde anderen 0111 een boodschap De 30-jarige chef-controleur van de Haagse Bijenkorf, die gisteren met twee ton, die hij op de bank had moeten storten, verdween, maar korte tijd later in het Nieuwkoopse hotel „Plaszicht" kon worden ge arresteerd. was tot voor kort hoofdagent van de Zandvoortse gemeentepolitie. Tijdens het eerste verhoor maakte de man. die getrouwd is en kin deren heeft, de indruk niet goed te beseffen, wat hij gedaan had. Het is mogelijk, dat hij in een opwelling heeft gehandeld. wat ook de amateuristische uitvoering van het plan zou verklaren. Van de f. 212.000—, die hij naar de Nederlandse Bank had moeten brengen, was slechts een bedrag van 70 gulden gebruikt, zodat de schade voor de Bijenkorf zeer be perkt is gebleven. De man had opdracht gekregen met drie ondergeschikten het grote be drag weg te brengen. De verzeke ring eist. dat per man niet meer dan 50.000 gulden wordt getrans porteerd, zodat voor de ruim twee ton zeker vier man nodig waren. De chef-controleur stuurde zijn medewerkers echter met een gefin geerde boodschap weg. sloot zich op in zijn kamer en pakte al het geld over in een blauwe weekeind- tas en verliet toen het warenhuis. De gearresteerde zal worden ver volgd wegens verduistering in dienstbetrekking. U beeft wel voorrang op zebrapa den, maar het rijverkeer moet óók eens aan bod komen Steek dus bij voorkeur u groepjes over de drukke zebrapaden; ancers ontstaa. er irri teren 1p vertragingen in het rijver- keer welke automobilisten brommers en wieirijders in de verleiding zouden kunnen hrenwen het ..toef nog maar even te proberen' zodat er van uw bescherming per slot van rekening reinig overblij't VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 ni. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Event, act. 18.20 Pianospel. 18.30 Licht ens. met zangsollst. 19.00 Paris vous parle. 19.05 Operamuz. 19.50 Pianorecital: klass. muz. 2000 Nws. 20.05 Opklaringen, gevar. progr. 20.50 Het ABC van het heelal, lezing. 21.10 Moderne muziek. 22.00 Zing zonder zorgen. 22.30 Nws. 22.40 Act. 23.00 Pizzicato, nieuwsflit sen en act. uit de lichte muz.wereld. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II. 298 m. KRO: 18.00 V. d. jeugd. 18.20 Polit. lezing. 18.30 Licht ens. en zangsolisten. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Lichte gram. 20.20 Omroepork., radiokoor en solis ten: Operamuz. 21.10 Klass. en mo derne kamermuz. 21.55 Klass. orgel- muz. 22.15 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Holland Festival 1962: Residentie-ork. en zangsollste. 23.30 Moderne kamermuz. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. 20.20 CHU. polit. lezing. 20.30 Tekenfilm. 20.35 Docu mentaire film. 20.45-22.15 Speelfilm. VOOR WOENSDAG 18 JULI Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Lichte gram. 8.00 Nws. en soc. strijdlied. 8.18 Spaan se amus.muzlek. 8 30 Verkeerswenken. 8.35 V. d. kind. 8.55 Kookpraatje. 9.00 Ochtendgym. v. d. vrouw. 9.10 Klass. muz. (9.35-9.40 Waterst.). VPRO: 10.00 Boekbespr. VARA: 10.20 Melodieën- Expres. 10.50 Lichte gram. 11.00 Klass. muz. 12 00 Licht orkest. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Hammondorgel spel. 13.00 Nws. 13.15 Dansorkest met zangsollsten. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Historische opnamen. 14.45 Volks- muz. 15 00 Bijstand voor gehandicap ten. toespraak. 15.10 V. d. jeugd. 16.30 Licht ork. 17.00 Wegwijzer, tips voor vakantie en snipperdagen. 17.50 Rege- rlngsuitz.: Ned. Nieuw-Guinea, lezing door drs. C. S. I. J. Lagerberg. VARA: 1800 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 R.V.U.: Hedendaagse letter kunde - VI. door Jacques den Haan. 19.00 V. d. kind. 19.10 Licht lustrum, trio. VPRO: 19.30 V. d. Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20 05 Metropole ork. 20.35 Kaf en koren, wekelijkse notities. 20.45 De bruiloft is alleen maar het begin, hoorspel. 22.00 Sranang Tori, Suri naams progr. 22.20 Sport halverwege. 22.30 Nws. 22.40 Met een knipoog naar de Muzen, muziek en gedichtjes. 23.00 Holland Festival 1962: Bariton en piano: Moderne liederen. 23.35 Volks- muz. 23.55-24 00 Nws. Advertentie Proef vandaag deze 25 ets medicinale maagpepermunt blauw etiket. Mmm, zuiver, heerlijk en verfrissend. De derde kwartaalactie van het Verbond voor Veilig Verkeer heelt dit jaar het vakantieverkeer als thema. Op verzoek van en in sa menwerking met de verkeerspoli- tiecommissie zal het Verbond vooral de nadruk leggen op de wellevendheid. Het vraagt dan ook met name de aandacht voor het juist parkeren en voor de houding tegenover de buitenlanders. Daar naast ivordt geioaarschuwd tegen de gevaren van het zogenaamde „bermtoerisme" Afstand De Nederlandse wegen worden steeds voller en vooral in de week einden en in de vakantiemaanden wordt de weggebruiker vaak ge dwongen en file te rijden. Het De produktie van dit programma is in handen Van Karei Prior, de regie heeft Jef de Groot. Het programma zal door de Bel gische Televisie worden overgenomen en op latere datum worden uitgezon den. langzaam dichtslibben van het wegennet heeft consequenties voor de rijstijl van de individuele automobilist. Het Verbotid voor Veilig Verkeer pleit met het oog op de talloze kettingbotsingen nog eens voor het bewaren van voldoende afstand en voortduren de oplettendheid en concentratie. Het Verbond adviseert de wegge bruikers steeds zoveel meters ach ter de voorrijder te blijven als hun snelheid in kilometers per uur bedraagt. Bij een snelheid van vijftig kilometer per uur zou dit dus een afstand van vijftig meter betekenen. Dit is aan de hoge kant. aldus het Verbond, maar beter overbeleefd dan on beleefd. Parkeren „Parkeer als heer", is een tweede verzoek van het Verbond. Neem niet een plaats in, die ge schikt is voor tivee wagens, sluit andere parkeerders niet in, zet de auto bij een insteekhaven niet midden op of dwars over een witte lijn en zorg bij parkeren en file, dat er voor zowel als achter de auto, indien mogelijk, één meter ruimte overblijft, zoals in België al verplicht is. Het Verbond vraagt voorts de grootst mogelijke voor zichtigheid bij het achteruitpar- keren vooral ten opzichte van bromfietsers en fietsers. Bermtoerisme Over het bermtoerisme zegt het Verbond, dat het ieders goed recht is, om in benzinestank en onder het genot van onophoude lijk motorengebrul de vakantie- lunch te gebruiken. Toch ivaar- schuwt het tegen deze vorm van recreatie omdat vaak bepaald ge vaarlijke situaties worden ge schapen daar ivaar auto's half op de rijbaan worden geparkeerd of het uitzicht bij zijwegen belem meren. Ook kunnen zomerse ta fereeltjes in de berm de aandacht van weggebruikers afleiden op een manier, die fataal kan worden. Het Verbond voor Veilig Verkeer geeft daarom de raad. het wat verder op te zoeken, temeer daar „de mooiste plekjes vaak op nog geen honderd meter van een afrit liggen". Buitenlanders „Wees heer, ook tegenover bui tenlanders", is een ander facet van de zomeractie. Weggebruikers zullen, zolang er in Europa nog geen uniforme verkeersregels be staan, rekening moeten houden met buitenlanders die de in ons land geldende verkeersregels niet voldoende kennen of er niet tijdig genoeg op reageren. Zo kan het voorkomen, dat Duitse toeristen niet weten, dat zij op een ver keersplein aan van rechts komen de automobilisten voorrang moe ten verlenen. Belgische bezoekers halen misschien we leens in als het verboden is. In België is een dergelijk verbod namelijk niet meer van kracht als het desbe treffende bord na honderd me ter niet wordt herhaald. In Frank rijk verliezen voorrangswegen binnen de bebouwde kom auto matisch hun status als voorrangs- weg. Het kan daarom gebeuren, dat Franse automobilisten binnen de bebouwde kom plotseling vaart minderen om van rechts komend verkeer voorrang te verlenen. Het Verbond vestigt er ook nog de aandacht op, dat alleen in Neder land en Luxemburg de regel „snelverkeer gaat voor langzaam verkeer" geldt. Oude en nieuwe oogst (Van onze t.v.-medewerker) De zon deed gisteren danig haar best. Zij trad als hoofdrolspeelster op in een documentaire van Ame rikaanse makelij, die voortreffelijk was nagesynchroniseerd. Vijfenvijftig minuten is echter bepaald te lang voor een populair wetenschappelijk col lege, want bij de dosering dient re kening te worden gehouden met de voor de meeste kijkers vreemde ma terie. Men praat immers niet tegen vakgenoten. Het geheel was overigens met veel smaak en gevoel voor popu larisering in elkaar gezet. We vinden dit soort televisievoorlichting zó be langrijk (en doorgaans met zoveel ta lent gebracht) dat we graag de data voor de komende documentaires door geven: 13 augustus het bloed, 10 sep tember de weergodin en 9 oktober de kosmische stralen. De resultaten van menselijk speurwerk naar de gehei men van de natuur, oogst van eeuwen en van eigen tijd zullen erin verwerkt zijn. Geheel eigentijds was de nieuwe oogst t.v.-debutanten, eveneens re sultaat van speurwerk, niet door de Kosmos, doch door eigen land door Gerrit den Braber. Hoewel niet aan gekondigd, was de presentatie weer in handen van de leider van het langzamerhand aflopend Leids stu dentencabaret, Paul van Vliet. Om in zijn eigen stijl te blijven: hier en daar een kwinkslagje, een vlot en plesant discours met een schouderklopje, daar gingen ze achter elkaar de lucht in, een stel gedeeltelijk vreemde snaken Het was wel een zeer gemeleerde ver zameling, maar dat. had zijn beko ring, Naast de afwisseling was er steeds weer de verrassing. Het was bepaald geen gedrang van talent, maar het had de bekoring van tijd tot tijd een beetje gek te zijn. Tik op de vingers. J. H. uit N. wijst er in een vriendelijk schrijven op. dat wij de vorige week in onze bespre king van de rechtzitting ten onrechte een verwijt hebben gemaakt aan po litiemannen, die hun taal onvoldoen de zouden beheersen. Ze zijn er. geeft H. toe, maar de dagvaarding is van de hand van een vertegenwoordiger van het Openbaar Ministerie. Wij dienen onder de zulken dus onze keus te doen voor terugwijzing naar de schoolbanken. H. raadt ons aan deze zaak in orde te maken. Ter complete afdoening nog dit: onze verontschul digingen aan het adres van de politie en de argeloze lezer. BINNENLAND In een schuur bij de woning van de heer K. Doelstra te Kalenberg heeft zich gistermiddag een hevige gasont ploffing voorgedaan. Het gehele ge bouwtje vloog in de lucht. De ruiten van de huizen in de omgeving spron gen. De ontploffing is waarschijnlijk ontstaan, doordat de leiding van een gascilinder defect was geraakt. In de schuur was een petroleumlichtje blij ven branden, waardoor het uitstromen de gas vlam kon vatten. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor Het anderhalf Jaar oude zoontje van de familie Van Eerdt in Weert is gisteren bij het spelen in een regenput gevallen en verdronken. De Amsterdamse waterpolltie heeft gisteren uit het water van de Keizers gracht het lichaam opgehaald van de vijfjarige Paultje Sierman. Het jon getje werd sinds zondagmiddag ver mist. In samenwerking met het hoofd kwartier van de generale staf en de Nationale Raad Welzijn Militairen zal de minister van Defensie in de loop van dit jaar een onderzoek laten in stellen naar de vrijetijdsbesteding van de dienstplichtige militair. Binnenkort ls de benoeming te verwachten van ir. Ph. Zijderveld op het ogenblik ambassadeur te San José (Costa Rica) tot ambassadeur te La Paz (Bolivia). BUITENLAND Banken in Londen. Parijs en New York zullen samen met een Spaanse handelsbank een maatschappij stich ten. waarmede ongeveer zesmiljoen gulden gemoeid zullen zijn. Deze maat schappij. die de naam draag „Corpo- racion Espanola de financlacïon inter- nacion", heeft ten doel de economische groei van Spanje te bevorderen William Bass, een 37-Jarlge ban kier uit Chicago die op 2 juli in Span je tot een Jaar gevangenisstraf werd veroordeeld wegens belediging van Franco, is zaterdag in vrijheid gesteld. Oostduitse grenswachten zijn be gonnen rondom de kleine Britse en clave Elskeller in Oost-Duitsland een derde prikkeldraadafzetting aan te brengen. Er bevinden zich vier huizen van Westberlijnse burgers ln de enclave en een gebouwtje dat de twaalf Britse militairen die daar dienst doen als on derkomen dient. Het stuk grond is door een 350 meter lang pad met West- Berlijn verbonden. In welingelichte kringen in Bonn zegt men over inlichtingen te beschik ken, dat de eerste onderzeeërs uit communistisch China over ongeveer zes weken in Albanië zullen aankomen. Het zou gaan om twee boten voor lange afstanden, die in de Albanese vlootbasis Valona gestationeerd zou den worden. Oostenrijkse boeren hebben giste ren de hoofdwegen ln Oostenrijk met honderden tractors geblokkeerd uit protest tegen onlangs Ingevoerde prijs verhogingen ln de Industrie Hierdoor kunnen de landbouwprodukten niet concurreren met die van de landen van de EEG, zo zeggen zij. Gisteravond hebben ln Athene relletjes plaats gehad tussen politie en groepen demonstanten. die na afloop van een vergadering van de Centrum partij een betoging door de stad wil den houden. Een twintigtal betogers werd gewond, terwijl er zeventig wer den aangehouden. Op de berg Aquilone di Perticara in de Italiaanse provincie Pesaro ls een Romaanse kerk uit het Jaar dui zend ontdekt. De absls is nog bijna geheel Intact. De secretaris-generaal van de Or ganisatie van Amerikaanse Staten (OAS), dr. Jose a Mora, die een reis door Europa maakt ter bespreking van Zuldamerikaanse economische proble men, heeft gisteren ln Brussel met de voorzitter van de EEG-commlssie, prof. W. Hallsteln, besloten nauwe betrek kingen tussen zijn secretariaat en Brussel te vestigen. De heer Mora zou vandaag ln Den Haag besprekingen voeren. Iemand van de Oostduitse ..Com missie voor Duitse eenheid" heeft mee gedeeld. dat de commissie kan bewij zen. dat ln West-Duitsland zeker nog 1625 gewezen nazi's bij de Justitie, de politie, de weermacht en de buiten landse dienst werkzaam zijn. Mogelijk zal Bonn inzage van de betrokken do cumenten vragen. Vorige week heeft het Westduitse kabinet het ontslag aanbevolen van de federale openbare aanklager Wolfgang Frankel, zulks naar aanleiding van Oostduitse mede delingen over zijn rol ln de nazitijd. Generaal Norstad. de opperbevel hebber der NAVO-strijdkrachten, heeft gisteravond een onderhoud van ander half uur met president Kennedy ge had. De generaal bracht een bezoek van een dag aan Washington. Na af loop van het onderhoud verklaarde ge neraal Norstad. dat er geen enkele bij zondere aanleiding was voor zijn spoed reis naar de Amerikaanse hoofdstad en dat hij gewoonlijk aan de president persoonlijk verslag uitbrengt over de situatie in Europa, zoals hij die ziet. De Kongolese Kamer van Afge vaardigden heeft gisteren een motie van vertrouwen ln de gewijzigde centrale Kongolese regering van Adoela aange nomen Er werd geen absolute meer derheid bereikt, maar volgens premier Adoela was dit niet nodig omdat het hier slechts ging om een herziening De voornaamste tegenstand kwam van de twee loemoemblstische partijen en van de ConakatpartiJ van president Tsjombe van Katanga, die en bloc te genstemde. DINSDAG Prediker: Volle Evang. Zending. Evangelist J. Maasbach. 8 uur n.m. Warmond (Oosteinde): Harddra verij. 7 uur n.m. WOENSDAG BeestenmarktOpenluchtsamenkomst. Volle Evang. Zending. 7.45 uur n.m. Pieterskerk: Avondstilte te 7.30 uur n.m. Ho o f d do r p Gem. Sportterrein) Nationaal concours-hippique. 9 uur v.m. en 1 uur n.m. Garenmarkt: K. en O.-excursie naar de Deltawerken. 8 uur v.m. Prediker: Evangelisatie Christengem. „Ecclesia". 8 uur n.m. Zoeterwoudseweg 3Buitengewone aandeelhoudersverg. N.V. Leldsche Wol spinnerij. 11 uur v.m. TENTOONSTELLINGEN Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van maandag, dag van 10-4 uur (zondag 1-4 uur). Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie. v. d Werfpark 1; tentoonstelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feest dagen 2-4 uur. Rllksmuseum voor Volkenkunde: Dag 10-5 uur. zondag 1-5 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Naar wijder horizon" Werkd 10 tot 5 uur: "s zondags 1 tot 5 uur (tot 8 oktober) Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks 10-5 uur. zondag 1-5 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Ten toonstelling „Glas uit de oudheid", (t/m 15 augustus). Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dagelijks 10-4 uur. zondag 1-4 uur. Waaggebouw: „Leiden bekeken". Dag 10 uur v.m.—9 uur n.m (vrijdags 2-9 uur n.m.): (t/m 21 Juli). BIOSCOPEN Luxor: „Blue Hawaii". Al. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „Een. twee. drie". A.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Studio: „Morgen ben ik rijk". A.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Vanaf 16/7 alle werkd. 6.30 uur nm. „Dik Trom". Casino: „Zweedse meisjes ln Parijs". 18 jr. Dag. 2.30, 7 en 9 15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „Degens, dolken en doodsgevaar". 14 jr. Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Een meisje ln 1000 gevaren". Astra Theater -• Wassenaar: Vrijdag 8 uur en zat. 7 en 9.15 uur „Con flicten rond de Trapeze". 14 jaar. Zondag 7 en 9.15 uur; ma. en wo. 8 uur „Twee Beste Vijanden". Dond. 8 uur „Rebecca". 18 Jr. Zondagmid dag en woensdagmiddag 2 30 uur „Gene Autry in het Rijk der Ro bots". A.l. Avond- en nachtdienst der Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen Apotheek Herdlngh en Blanken. Hoge- woerd 171. tel. 20502. Dc dienst van apotheek R. v. Breest Smallenburg te Leiderdorp, wordt pveneens waargenomen door apotheek Herdingh en Blanken. Bij geen gehoor van Uw huisarts of I specialist (of diens waarnemers), bel I op dokterstelefoon 22222. Hilversum II. 298 ni. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gew. muz. 7.30 Lichte gram 7.50 Het brood des le vens, meditatie. 8.00 Nws. 8.15 Radio krant. 8.35 Lichte gram. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Gram. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Geestelijke liederen. 11.15 Klass. ka mermuz. 12.00 Lichte gram. 12.15 Jazz- muz. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuin bouw. 12.33 Licht ens. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Theaterorkest, zang en orgel. 13.45 Klass. en moderne kamermuz. 14.55 Planoduo: klassieke muz. 15.15 Triptiek, een progr. voor mensen die vrij willen zijn. 15.30 Ope ra-aria's met orkestbegeleiding. 16 00 V. d. jeugd 17.20 Lichte gram. 17.40 Beursber. 17.45 Licht ens. en zang. NCRV: 18.10 Kinderkoor. 18.30 Het Spektrum, lezingen. 18.45 Jazzmuziek. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Muziek van het Leger des Hells. 19.30 Radio krant. 19.50 Walsmuz. 20.00 Luisteren naar de zon. klankschets. 20.15 Stock holm Festival: Stockholms Filharmo nisch ork. en solist: klass. muz. 21.50 Kanttekeningen. 22,00 Promenade ork. radiokoor en zangsolisten. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Haags Liturgisch kamerkoor en Instrumentaal ens.. 23.55-24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e lfjn van 18-20 uur) De postkoets (Cleber), Orkest Erwln Halletz; Thats my desire (Kresa), id.; Avalon (Rose), Orkest Jan Garber; Little brown Jug. id.; Mambo roulette (Roulette). Orkest Erwln Halletz; No can do (Simon). Id.; Harbor lights (Kennedy). Orkest Jan Garber: In the mood (Garland), id.; Tipltin (Grever), Orkest Erwln Halletz: Sambesi (Car- stens), Id.; Bravo Paraguay (de Go mez). Los Indios; Nde Ratypycera (Fer nandez), id.; Popurrl de Ale (Vllla- nxayor), Id.; Anodorante (Escabar), id.; Chococue Purajhel (Alvarenga). id; Bewitched (Rodgers), Orkest Ray An thony; Hello Young lovers (Rodgers), Koor en Orkest Ray Conniff; Getting to know you - I whistle a happy tune (Rodgers), id.; Falling in love with love (Rodgers), Orkest Ray Anthony; A wonderful guy (Rodgers). Koor èn Orkest Ray Conniff; Ball ha'l (Rod gers) Id.; There's a small hotel (Rod gers), Orkest Ray Anthony; Younger than springtime (Rodgers), Koor en Orkest Ray Conniff: Some enchanted evening (Rodgers), Id.; Where or when (Rodgers), Orkest Ray Anthony; Mem phis blues (Handy), Dutch Swing Col lege Band: Marina (Granata), Id.; Ice cream (Johnson). Id.; March of the Indians (v. Oven). Id.; High society (Plron), Id.: It don't cost very much (Dorsey), Mahalia Jackson. Falls Jones Ensemble: Down by the riverside, id.; How long has this been going on (Gershwin), Connie Kay; Yesterdays (Kern), ld.; I remember Clifford (Gol- son), Milt Jackson, Art Farmer, Benny Golson, Tommy Flannagan, Paul Chambers, Connie Kay; Whisper not (Golson), id. TELEVISIEPROGRAMMA AVRO: 17.00 V. d. Jeugd. NTS: 17.30- 17.40 Internationaal Jeugdjourn. NTS: 20 00 Journaal en weeroverzicht. 20.15 Het bezoek van H.K.H. Prinses Irene en H.K.H. Prinses Margriet aan de West. KRO: 20.30 Tekenfilm. 20.55 Sportpraatje. 21.20 Atelier, amuse- mentsprogr. 21.50 Terugkeer, documen taire over de eerste vier, ln Klein-Azlë, gehouden concilies. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Cricket. 12.10 Schotse dans- muz. 12.30 V. d. boeren. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Klankb. 13.40 Lezin gen. 14.00 Gram. 15.00 Hoorspel. 15.30 Cricket. 16.00 Vespers. 16.45 Lezing. 17.00 V. d. Jeugd. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East, regio naal progr. 19.00 Twintig vragen. 19.30 Klankb. 20.00 Klass. en moderne ork. muz. I. d. pauze: 20.18-20.33 Voor dracht. 21.30 Interview. 22.00 Nieuws. 22.30 Sopraan en piano. 22.45 Pari. overz. 23.00 Nws. 23.02 Voordr. 23.15- 23.35 Cello en plano. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Popul. gram. 12 31 Gevar. pro gramma. 13.30 Nws. 13.35 Crlcketuitsl. 13.45 V. d. kind. 14.00 V. d. vrouw. 15.00 Lichte muz. 15.31 Muz. bij het werk. 16.15 The Dales, dagboek. 16.31 Ultsl. races en crlcketuitsl. 16.35 Gram. v. d. Jeugd. 17.00 Gevar. 17.31 Gram. 18.33 Sportoverz. 18.45 Hoorspel. 19.00 Nws. 19.25 Sport. 19.31 Gevar. progr. 20.31 Hoorsp. 21.31 Lichte ork.muziek. 22 30 Nws sport en act. 22.41 Gdfcar. muz. 23.55-24.00 Nw6. Nnrdwestdeutsoher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte ork.muz. en zangsolls ten. 13.00 Nws. 13.15 Omroep-ork. en zangsolisten: amus.muz. 14.15 Gram. 14.50 Omroepork. en solist: moderne muz. 16.00 Hedendaagse liederen. 17.45 Nwe gram. 19.00 Nws. 19.30 Hoorsp. 21.45 Nws. 22.15 Svmfonische muziek. 22.45 Oude muz. 23.15 Symf. ork. en solisten: moderne muz. 24.00 Nws. 0.20 Lichte gram. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Klass. en moderne ork.muz. 13.45 Gram. 14.15 Moderne kamermuz. 15 05 Gevar. gram. 18.30 Gram. 19.20 Gram. 20 00 Lichte ork. muz. 21.00 Koorzang. 22.15 Gevarieerde gram. 23.10 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 in. 324 in.: 12.00 Nws. 12 03 Lichte gram. 12.30 Weerber. 12.35 Ork.muziek 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 Moderne en klass. kamermuz. 14.00 Ork., koor en solisten. 14.35 Klassieke marsen. 14.50 Gram. 15.00 Fagotrecital. 15.25 Vrolijke amus.muz. 16.00 Beursber. 16.06 Casl- noconc. 17.00 Nws. 17.15 Lichte muz. 17.50 oBekbespr. 18.00 Svmf. muziek. 18.10 Lekenmoraal en filosofie. 18.20 V. d. sold. 18 50 Amus. muz. 19 00 Nws. 19 40 Ork.muz. 20.00 Amus.muz. 21.00 Casinoconcert. 22.00 Nws. 22.15 Amusmuz. 22.55 Nws. 23.00-23.15 V. d. zeelleden. 484 ni.: 13.00 Nws. 13.15 Lichte gram. 14.03 Gevar. gram. 15.03 Lichte muz. v. d. Jeugd. 16 08 Lichte gram. 17.00 Nws, 18 30 Moderne Jazzmuziek. 19.00 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Faust. opera. 22.00 Wereldnws. 22.15 Gevar. muziek. 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) B Ëör Amsterdam Den Helder Ypenburg Vllsslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlfjn Frankfort MUnchen Zürlcb Genéve Locarno Wenen rnnsbruck Belgrado Athene Rome Macclo Madrid Mallorca Lissabon 2 17 2 20 2 18 2 21 2 19 2 20 1 18 1 22 2 21 3 21 4 12 2 19 2 17 zwaar bew zwaar bew licht bew nw zwaar bew wnw zwaar bew wzw zwaar bew nnw motregen w zwaar bew w zwaar bew 110 half bew. w.stll zwaar Dew n regen w half bew. nw geh bew. nno licht bew. n zwaar bew w.stll zwaar bew nw geh bew n zwaar bew w.stil licht bew. nno half bew. nw half bew w.stil zwaar bew nnw regen wnw geh bew w onbewolkt w.stil licht bew w.stll zwaar bew wnw regen nw zwaar bew no inbawolki w.stil 31 licht bew. w.stil 24 licht bew no 2 25 onbewolkt no 3 licht bew. w.stil 29 onbewollrt nnw 2 25 2 22 4 21 2 18 I 19 26 1 5 26 3 24 2 23

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2