Hollandse Regenbogen starten met ruime zege Arnold v. d. Brink liep nieuw Leids record Karstens zegevierde in Badhoevedorp Velstra Nederlands kampioen springen KAAGWEEK '62 BEGON MET WINDSTILTE Davis Cup LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 16 JULI 1962 De wind scheen in de laatste weken allemaal op. Dat mochten we althans concluderen uit het feit, dat de eerste dag der Kaagweek op zaterdag met na genoeg algehele windstilte be gon, waardoor de zeilers uren lang over de plassen doolden. De tweede dag begon met regen maar gelukkig met wat meer wind, hetgeen de zeilers al vroeg in de weer bracht om hun sche pen op te tuigen. Dat was gisteren voor de dagelijk se eerste wedstrijd van het vierdaags programma: de strijd in de Regen boogklasse tussen de teams van Hol land en Friesland, duidelijker gefor muleerd de strijd tussen leden van de Kon. Zeilver. Sneek en de Kon. Zeil-, Roei- en Motorsportvereniging „De Kaag". Het werd een vrij tamme wedstrijd, welke liet zien, dat de teams niet op zijn sterkst waren sa mengesteld. Het kostte ir. Bakker niet veel moeite dadelijk de kop te nemen. Hij werd als tweede gevolgd door zijn teamgenoot K. Tol. Deze kreeg echter strijd te voeren tegen de Fries J. Alberda, een strijd, die de Kaagzeiler verloor. Een aanval van de tweede Fries, mr. A. v. d. Werf wist Tol echter meesterlijk af te slaan en zo gingen de vier koplopers rak na rak vóór de wind of in kruis- rakken steeds verder naar het be geerde einddoel. Achter hen volgden de Kaagzeilers Van der Velde, Gebuis en Bos en daarna kwamen de drie laatste Friezen, die geen kans zagen ook maar één plaats verder te komen. Zo werd ook de finish bereikt en dit betekende een fikse voorsprong van het Kaagteam op de tegenstander: 33.1 pnt. tegen 22 punten voor de gasten. Overladen Inmiddels was ook reeds aan de afwerking van het rijkelijk overladen verdere gedeelte van het programma begonnen en die afwerking geschied de zo vlot als het programma aangaf, maar bij de afflauwende wind duurde het uren alvorens de scheep jes de finishlijn passeerden. Zo wa ren de plassen overvol van wedstrij- dende klassen. Dat nam evenwel niet weg, dat er hier en daar toch wel strijd geleverd kon worden, waarbij in de meeste gevallen de bekende zei lers naar voren kwamen: B. Bink horst in de 12 M2 klasse, met C. A. Seret op de tweede plaats, Bouw van Wijk als steeds stevig vooraan in de Vrijheidsklasse met D. van Wely op de tweede plaats, die evenwel een protest tegen zich toegewezen zag, zodat M. Korswagen zijn tweede plaats innam en H. Schmitz jr. derde werd, of in de Pampusklasse, waar B. Reeder ditmaal zegevierde vóór R. van Asten en E. A. Labouchère, in de Valkenklasse, waar Rolf v. d. Bau- men maar dadelijk begon met een fikse zege, ir. Bakker in de open strijd der Regenboogklasse of Koos de Jong in de Finnjollen met De Jong jr, op de tweede plaats. Met belangstelling werd de grote strijd in de nieuwe Soloklasse ge volgd, waar de Engelsman Jack Holt, ontwerper van het scheepje, zaterdag reeds met een overwinning was be gonnen in de vóór wedstrijd en zon dagmorgen goed eerste werd, terwijl zijn landgenoot A. Stone des middags won. De Hollandse deelnemers had den wisselend succes. We hopen, dat zij in de komende dagen nog beter worden. Zaterdag Het moge gek klinken, maar de eerste dag van de Kaagweek is tel ken jare van grote betekenis voor de gehele Kaag-aanhang. Dan toch immers is er als 't ware feest op de Kagerplassen, omdat dan ieder, die een boot bezit, doch niet aan de nor male zeilwedstrijden deelneemt, van de partij kan zijn bij de onderlinge wedstrijden. De betekenis daarvan mag men niet onderschatten, want al wat Kaagbewoner is gedurende de Kaagweek is vol belangstelling voor de wedstrijden, die zich op die eerste dag op het water afspelen: de onder linge zeilwedstrijden, de éénmans- wedstrijden, de dameswedstrijden, de wedstrijden voor senioren in de klei ne jeugdbootjes en 12 voetsjollen, de motorbootwedstrijden en tenslotte dit jaar voor het eerst de waterski wedstrijden. Het ls ook op deze eerste dag reeds een overladen programma geweest, dat afgewerkt moest worden, en door de heel matige wind werd het nog extra lang, wat natuurlijk in de eer ste plaats geldt voor de zeilwedstrij den. Men was allang bezig met de laatste motorbootwedstrijden en de waterski-nummers, toen de laatste zeilers nog moesten binnenkomen. De belangstelling voor nagenoeg alle wedstrijden was groot, in de eerste plaats voor de éénmanswedstrijden, waarbij natuurlijk de klassen, die ge wend zijn twee of drie bemannings leden aan boord te hebben, meer in teresse hadden dan de klassen, die steeds door één man gevaren wor den. Meer nog ging de belangstelling uit naar de door dames gestuurde westrijden, nl. die in de Regenboog klasse. Hierbij werd de baan over de Eymerspoel gevaren onder weinig wind, die later evenwel wat kwam doorzetten .Aanvankelijk lag mej. G. Gebuis voorop, doch zij werd lang zamerhand door de opkomende wind achterhaald door de achterliggers en bij de boei op de Dieperpoel ging mevr. Huisman als eerste rond. Zij viel later uit. doordat zij een aanva ring kreeg met mevr. W. E. Menten- Bos. Een uitstekende wedstrijd zeilde hier mej. M. E. Postema aan het roer van de Blikstiender van K. Tol. Zij slaagde erin als eerste binnen te ko men met mevr. B. Vries-v. d. Linden als tweede, terwijl mej. Gebuis ten slotte nog derde werd. Een aardig moment op deze eerste Kaagdag was voorts net binnenko men van de Engelse gasten, die deel nemen in de Soloklasse Achter de motorboot van het Kaag-bestuurslid A. D. de Koster voeren zij de Kager plassen op om ligplaats te kiezen aan de overzijden van de sociteit. Dat ge schiedde met luid sirenegeschal van alle boten, die rondom gemeerd, lagen. De voornaamste uitslagen van zon dag zijn: 12 M2 Sharpieklasse1. B. Bink horst: 2. C. A. Seret, 3. W. Gulde- mond, 4. A. Borra. Vrijheidsklasse A: 1. B. van Wijk, 2. M. Korswagen, 3. H. Schmitz jr. 4. W. Snijders 5. Lex van Tienhoven Soloklasse. Ie wedstrijd. 1. Jack Holt (E>. 2. A. Stone (F), 3, H. Cater (E), 4. T. Allen, (E), 5 .B. C. Fock (N); 2e wedstrijd: 1. A. Stone (E), 2. R. W. F. Meijer, 3 .Th. Schakenbos, 4. B. C. Fock, 5. Miss S. Tyler (E). Pampusklasse A: 1. J. B. Reeder, 2. 2. R. van Asten; 3. E. A. Labouchère, 4. J. v. d. Hoek ,5. H. Jé Duchateau. Vaurienklasse: 1. G. A. M. Saraber 2. Wé Wittoeck (B), 3. A. J. Saraber, 4. P. v. Toen, 5. mej. E. Sieverts. 12 voetsjollenklasse A: 1. J. J. van 't Hoogerhuys, 2 .mevr. M. E. Plan- tenga-Tims, 3. L. H. de Goederen, 4. P. J. M. Bulters, 5. F. H. M. Daniels. Flying Dutchmanklasse1. H. C. Blok, 2. F. A. M. ten Herkei, 3. F. H. Imhoff, 4. O. Steegstra. Valkenklasse A: 1. E. A .Rolf v. d. Baumen, 2. H. Kirkenier, 3. A. J. Klein, 4. O. Klazinga, 5. H. v. d. Zwaan. Regenboogklasse: 1. ir. G. A. Bak ker, 2 .J. Alberda, 3. A. Gebuis, 4. J. Hofland, 5. J. G. v. d. Velde. Finnjollenklasse: 1. Koos de Jong, 2. H. J. de Jong, 3. H. F. van der Rest, 4. A. de Vries, 5. ir. W. van Noordt. Olympiajollenklasse1. K. F. Jan sen, 2. E. W. van Roessel, 3. P. L. M. van Wamel, 4. mej. Paula van Roes sel, 5. N. J. Keyzer. 16 M2 Streepklasse A: 1. B. N. Ooms, 2. J. Visser, 3. J. P. van Dijk, 4. H. v. d. Kooy, 5. W. Spaargaren. Schakelklasse: 1. J. P. Metselaar, 2. E. van Essen. 3. R. Tetteroo. Flying Juniorklasse A: 1. A. E. Du- dok van Heel jr, 2. H. E. Timmer mans, 3. mej A. Vunderink, 4. R. Meyer. De voornaamste uitslagen van za terdag zijn: Éénmanswedstrijden: 12 M2 klasse: 1. C. A. Seret ,2. W. Guldemond, 3. J. van Kampen. Valkenklasse. 1. A. J. Klein, 2. H. D. D. Zuiderbaan, 3. E. Rolf v. d. Baumen, 4. ir. A. R. Kolff v. Ooster- wijk, 5. O. Klazinga. Regenboogklasse: 1. ir. G. A. Bak ker, 2. A. Gebuis. 3. J. Hofland, 4. K. J. Tol. Vrijheidsklasse: 1. L. Willemsen, 2. 2. D. van Wely. 3. L. van Tienhoven. Pampusklasse: 1. F. Kat, 2. J. v. d. Harst, 3 .ir. J. v. d. Hoek. 4. mr. D. van Eek, 5. L. J. A. de Wit. Jeugdklasse: 1. P. L. Blom, 2. K. Nater, 3. O. H. Zweep, 4. mej. S. la Rivière, 5. W. Klomp. Flying Dutchmanklasse: 1. F. A. M. ten Herkei, 2. Steegstra, 3. F. H. Im hoff. Finnjollen: 1. Koos de Jong, 2. J. C. de Winkel, 3. J. N. Bodegraven, 4. G. L. Woortman, 5. A. van Gelder. Olympiajollen: 1. mej. P. van Roessel, 2. K. F. Jansen, 3. E. W. van Roessel, 4. A. P. Blok, 5. J. P. Loog- man. Schakelklasse: 1. J. P. Metselaar, 2. E. van Essen, 3. R. Tetteroo. Flying Juniors: 1. A. E. Dudok van Heel jr, 2. R. Meijer, 3. M. de Groot, 4. A. M. Thole, 5. A. du Pon jr. 16 M2 Streepklasse: 1. H. v. d. Kooy, 2. J. de Ruyter, 3. mej. E. v. d. Kooy, 4. P. K. Kaan, 5. H. J. Worst, Sternklasse: 1. I. v. d. Waal, 2. P. M. de Bruijn, 3. R. Ketrlaar, 4. F. Soïoklasse: 1. Jack Holt (E), 2. C. Nielson (E), 3. R. W. F. Meijer, 4. N. M. Ness <E), 5. T. Allen (E). Vaurienklasse: 1. W. Witoeck «B», 2. D. de Vries, 3. G. A. Ploeg, 4. mej. C. Beijl. 12 Voetsjollen: 1. J. J. van 't Hoo gerhuys. 2. F. L. Plantenga, 3. F. H. M. Daniels, 4. P. J. M. Bulters. Regenboogklasse voor dames: 1. mej. M. Postema, 2. mevr. B. de Vries-v. d. Linden, 3. mej. G. Gebuis, 4. mevr. Hoek-Guldemond, 5. mevr. W. E. Menten-Bos. Jeugdklasse senioren: 1. mr. A. van der Werf, 2. H. Bakema, 3. L. van Essen. 4. S. A. la Riviére, 5. W. Klomp sr. Wedstrijd voor toerjachten: 1. H. Margadant, 2. van Elburg, 3. S. A. la Rivière, 4. G. Nolles, 5. W. van Egmond. Puzzletocht voor toerjachten: 1. Fr. van Egmond. 2. mej. E. T. Bos, 3. W. van Egmond, 4. B. D. Kapteyn, 5. S. A. la Rivière. Ringsteken motorboten: 1. W. van Asten, 2e mevr. C. van Tienhoven, 3. ir. J. Vollebregt, 4. L. Bogaard, 5. F. R. Ommering. Behendigheid wedstrijd motorboten 1. T. Westen Jr. ,2. W. van Asten. 3. mevr. C. van Tienhoven, 4. J. Kolff. Puzzeltocht voor motorboten: 1. W. van Asten, 2. H. Walenkamp, 3. G. J. Verhoef, 4. L. Bogaard, 5. F. R. Om mering. Behendigheidswedstrijd boten met aanhangmotor1. J. H. Menten. 2. J. de Nie, 3. W. J. Crone, 4. J. M. Sam son. Regenbogen in de eerste Hol land Friesland wedstrijd (Foto L D./Holvast) Ballonnenjacht voor boten met aanhangmotoren1. W. J. Crone. 2. J. H. Menten, 3. J. M. Samson, 4. E. C. A. Rijpstra Jr., 5. J. de Nie. Ringsteken voor waterskiërs: 1. L. Zumpolle, 2. mevr. H. Blok-Sandberg, 3. mej. H. Gentis, 4. mej. W. Schrei- ner, 5. mej. H. Deiters. VOETBAL De vereniging Quick Steps te genstander van Lugdunum in de promotiecompetitie is alsnog be vorderd naar de derde klasse. In een extra wedstrijd tegen Tediro op het VFC-terrein, veroverde Quick Steps de nog beschikbare plaats door een 3-1-zege. Dames-tennisploeg wou in Adelboden De Nederlandse dames-tennisploeg heeft de drielandenwedstrijd met Frankrijk en Zwitserland, die in Adelboden werd gespeeld, gewonnen. Onze tennisspeelsters wonnen met 7--6 van Frankrijk en met 8—5 van Zwitserland. Frankrijk versloeg de Zwitserse ploeg met 94. Van de to taal 39 partijen wonnen Nederland en Frankrijk er elk 15. de Zwitserse dames 9. Voor de vierde achtereenvolgende maal zullen Italië en Zweden elkaar in de eindstrijd van het Davis Cup toernooi Europese zone ontmoeten. Totnutoe heeft Italië daarin 3 maal aan het langste eind getrokken. In Milaan won Italië met 50 van Groot-Brittannië en in Baastad werd Zuid-Afrika met 41 door Zweden verslagen. De Verenigde Staten hebben zich door een 5-0 overwinning op Ca nada geplaatst voor de finale van de Amerikaanse zone van het toernooi om de Davis Cup. Snel en Lenig non vijf kamp (Van onze atletiekmedewerker) Tijdens de regionale atletiekwed strijden welke de Rotterdamse Atle tiek Commissie gisteren op de Neny- to-sintelbaan organiseerde, is de Hol landman Arnold v. d. Brink erin ge slaagd het Leidse record op de 3000 meter steeple chase aanzienlijk scher per te stellen. Hij deed over deze af stand 10.00.8 en verbeterde daarmee het sind 1960 op naam van de Ba taaf Gijs Rcwijk met 10.10.3 staande record. De tijd van v. d. Brink be tekende een eerste plaats in de C- klasse. Het was niet de enige overwinning van een Leids atleet. Piet de Haas won namelijk de 1500 meter heren A in 4.00.3, hetgeen een zeer behoorlijke tijd is, wanneer men de doordrenkte en zware baan in aanmerking neemt. Hetzelfde kan trouwens gezegd wor den van de deelnemers aan de 400 meter, die ondanks deze handicap tot goed etijden kwamen. Eerste werd n.l. Willems (Thori in 49.5 sec. vóór Houthuis i Minerva» 48 8 en de Lei- denaar Piet Schier (Holland) in 51.1 sec. Het Sportief-meisje Henny Pauw werd derde op de 80 meter meisjes A m 11.2 sec. en vierde bij het vèr- springen met 4.52. Aart Schutte (Hol land) werd tweede bij het hoogsprin gen jongens B met 1.55 m. terwijl zijn clubgenoot René v. d. Water, tweede werd bij het discuswerpen jongens B met 33.78 en bij het vèr- springen teleurstelde met een derde plaats: 6.07 meter. Dit was eveneens het geval met Gerd Meelker, die z'n en °P kogelstoten met 11.93 m. ver onder z'n kunnen bleef. Spannend In vergelijking met vele andere ste den staan de prestaties van de Leidse damesatleten niet op een bijzonder hoog peil. wanneer we tenminste Gerda Kraan buiten beschouwing stellen. Het was dan ook een bijzon der goede gedachte om een vijftal verenigingen uit te nodigen voor een verenigingswedstrijd. Zo traden de meisjes van Sportief en Nieuw Brun- hilde (Leiden) aan tegen Snel en Lening (Wassenaar, AAV-36 uit Al phen a. d. Rijn en SIOS (eveneens Wassenaar). De meisjes hebben een felle strijd om de punten geleverd, een strijd die spannend was van begin tot eind. Zelfs tot vóór het laatste nummer kon er nog van alles gebeuren. Het Wassenaarse Snel en Lenig ging ten slotte door 104 punten met de over- 'winning naar huis. Het verschil met de meisjes van Nieuw Brunhilde was echter slechts twee punten en dat was misschien nog wel de grootste verrassing, want Nieuw Brunhilde waar de atletiek altijd wat stiefmoe derlijk werd bedeeld bleek ineens over een aardige jongemeisjesgroep te beschikken waaruit hopelijk voor de Leidse damesatletiek in de ko mende jaren iets goeds kan groeien. Met groot machtsvertoon (Van een onzer verslaggevers) Evenals vorig jaar ging ook ditmaal de zege in de sterk bezette Ronde van Badhoevedorp naar onze stadgenoot Gerben Karstens. Gezien het feit dat alle keien van de organiserende vereniging „De Bataaf" o.w. Wesseling, schouten, Snijder, v. d. Meulen van de partij waren en vanzelfsprekend voor eigen publiek rijdend de 100 km winnend wilden afsluiten, een uitstekende prestatie van de in een glanzende vorm verkerende Karstens. En dan te weten, dat onze stadgenoot alléén finishte met grote voorsprong op nummer twee de onafhankelijke Cees Lute. Tevens dus een revanche voor de geleden sprintnederlaag van vorige week in de „Omloop van de Kempen". Na afloop de sloot in. De Groninger Tjeerd Velstra onderging zaterdag in de vroege avonduren te Blaricum het lot» waartoe Jan van Tiel voorbe stemd was. „Als ik kampioen word, spring ik (van vreugde) te water", had Van Tiel zich vrijdagavond laten ontvallen. De kansen om de Nederlandse titel springen te grijpen, had hij toen geheel in eigen hand. Hij had de eerste dag, waarop het jachtspringconcours en het puissance springconcours waren afgewerkt, afgesloten met de eerste plaats in het klassement. Zijn aanspraken op het kam pioenschap, dat titelhouder An ton Ebben vrijdagavond al had kunnen afschrijven, waren dus alleszins gewettigd. In de eerste manche echter van het springconcours MB zag Van Tiel door enkele fouten zaterdagmiddag de titel verder buiten zijn bereik komen, daar er vier combinaties feilloos rondkwamen, waaronder die van Vel straThe Honest Man, een van zijn grootste concurrenten, die na de eer ste dag derde stond met zes punten achterstand. Van Tiel had hiermee zijn troeven uit handen gegeven en was nu geheel afhankelijk geworden van zijn concurrenten, die in de tweede manche niet in zijn kaart zouden spelen. Van Tiel mocht dan. vrij van zenuwen, in de tweede man che zonder fouten blijven, dit pres teerden voor de tweede maal kolonel mr. Van Zinnicq Bergmann met Ro deo, Werner Philips met Incompris en Tjeerd Velstra in actie met The Honest Man Velstra met The Honest Man, die in deze volgorde de eerste drie plaatsen van dit springconcours bezetten. Daar er bovendien drie combinaties op to taal 4 straf punten uitkwamen Mady Koster was hier tweemaal bij met Axel en X Bascom viel Van Tiel slechts de zevende plaats ten deel, onvoldoende voor het begeerde kampioenschap. Dit kwam nu aan Velstra met The Honest Man. De vlucht voor het onvrijwillige bad mocht hem niet baten. De deelne mers hadden, hiertoe geïnspireerd door Van Tiels uitlating, hun zinnen erop gezet de nieuwe kampioen te „dopen". Tjeerd Velstra ging, na de huldiging, de slot in De eindstand luidt: 1. en kam pioen van Nederland Tjeerd Velstra met The Honest Man, totaal 92 pnt.; 2. Jan van Tiel met Zola 91 pnt.; 3. Irene Jansen met Kairouen 90 pnt.; 4. kol. mr. R. J. E. M. van Zinnicq Bergmann m. Rodeo 873v pt.; 5. mej. Mady Koster met X Boscom 84V\ pt.; 6 Werner Philips met Incompris 81 pnt.; 7. Anton Ebben met Bajazzo 75'j pnt.; 8. mej. Mady Koster met Axel 703j pnt. Nederlands kampioenschap Jacht paarden: 1. D. van de Wetering met Caroline Rose; 2. G. van Heyst met Japal; 3. mej. F. Bosman met Jam- Uitslagen 80 m. meisjes A: 1. H. Pauw (Spor tief) 10.7; 2. W. Slootweg (S. en L.) 11.7; 3. H. Oosterom (Sportief) 12.3. Ver meisjes A: 1. H. Pauw (Spor tief) 4.71; 2. M. Noort (SIOS) 4.49' 3. Bogaard (AVV36) 4.48. 60 m. meisjes D: 1. R. v. Leeuwen (S. en L.) 9.4; 2. W. Broekman (AAV '36) 9.5; 3. M. v. Spronssen (S. en L.) 9.6. 60 m. meisjes C: 1. D. Hoogendoorn <S. en L.) 8.5; 2. Th. Lagerweg (Nw.- Brunh.) 8.7; 3. E. Mazurel (Spor tief) 8.9. 80 m. meisjes B: 1. A. Boogaard <AAV'36) 11.-; 2. M, Boot (Nieuw- Brunh.) 11.1; 3. D. Parlevliet (SIOS) 11.2. Kogel meisjes C: 1. L. v. d. Krogt (S. en L.); 2. A. Soonius (Nieuw- Brunh.) 8.35; 3. B. Pauw (Sportief) Kogel meisjes A: 1. Kouwenhoven (S. en L.)8.53; 2. Goudswaard (Nw.- Brunh.) 8.51; 3. M. Knoptels (Nieuw Brunh.) 8.48 Hoog meisjes B: 1 Th. v. Bommel (S. en L.) 1.27; 2. Jagers (Sportief) 1.27; 3. M. Knoptels (Nw.-Brunh.) 1.27. 4 x 60 m. C: 1. Nw.-Brunhilde 36.- 2. AAV'36, 36.8; 3. S. en L. 37.6. 4 x 80 m. B: 1. Nw.-Brunhilde 44.9' 2. S. en L. 45.1; 3. AAV'36, 45.6. 4 x 80 m. A: 1. SIOS 43.2; 2. Spor tief 44.8; 3. Nw.-Brunh. 45.5; 4. S. en L. 48 8. Einduitslag: 1. Snel en Lening 104; 2. Nw -Brunhilde 102; 3. Sportief 94; 4. SIOS 79; 5. AAV'36, 64 purtten. DUIVENSPORT „De Snelvlieger". Wedvlucht Duf fel (118.940 kmi. In concours waren 295 duiven. Uitslag: J. Staffeleu 1, 6, 7, 10; L. v. Berge Henegouwen 2; A. v. Noord 3; J. J. Berg 4; L. L. Bax 5; J. Jansen 8; D. v. Mosselveld 9. Wedvlucht Orleans (507.728 km). Uitslag: Gebr. v. Schie 1, 7, 9; J. J Berg 2, 3; L. L. Bax 4, 10; A. Dijssel- bloem 5, 8; P. Angevare 6. Uit de streek Reeds direct na de start trokken twee mannen uit de streek, t.w. Wes seling en wereldkampioen stayer Leen van der Meulen. er tussen uit. De twee moedigen werden echter terug gehaald, maar even later trokken weer „eigen" renners o.w. Wesseling, Schouten, v. d. Meulen en Buis op avontuur. Half weg koers had zich een kopgroepje gevormd dat onge veer 500 meter voorsprong had geno men op het peloton. Op dat moment spoot Karstens uit het peloton weg in gezelschap van Cees Lute. Toen het tweetal op de kopgroep neer streek, viel de strijd even stil, zodat de kop van de tweede groep steeds dichter bij de kopgroep kwam. Plot seling demarreerde (wéér) Wesseling, ditmaal in gezelschap van Lute en beide renners sloegen een flink gat. Onder leiding van Karstens werd het gat gedicht en zo kwam de beslissen de kopgroep van zeven man totstand: Wesseling, Lute, Karstens, Snijder, Kraan, Lachterop en v. d. Knaap. Het peloton onder aanvoering van Schouten en Fransen raakte steeds verder achterop. Machtsvertoon Onze stadgenoot, demonstreerde in de groep, van zeven zijn glanzende conditie en beukte zo hard op de pedalen, dat hij de anderen liet staan. Wat Wesseling en Lute ook probeerden, zij konden het wiel niet houden. De kampioen op de weg die de prestatieprijs veroverde moest even later zelf de tol betalen voor de grote inspanningen om Karstens terug te pakken en viel ver terug. Onze stadgenoot ging stug door en reed de laatste ronden met een grote voorsprong. Won dus onbe dreigd en met groot machtsvertoon. Uitslag: 1. Karstens (100 km in 2.14.34), 2. Lute (Castricum) op 1 rinuut. 3. Snijder (Halfweg), 4. Kraan (Gouda'. 5. v. d Knaap iR'dam', 6. Lachterop (A'dami. al- len in dezelfde tijd als Lute; 7. Wes- j seling. die de spurt van het later vol- I gende peloton won. De Lissenaar Jan van Dijk klasseerde zich nog als I veertiende. Tevoren was er een Ronde I voor adspiranten. Hier klasseerde Pe ter de Jongh (Roelofarendsveen) zich als zevende. De Amsterdammer Reunes werd winnaar. Voor de vijfde maal dit seizoen gaat Gerben Karstens triom ferend over de eindstreep. Belangrijke strijd Zoals wjj zaterdag reeds publiceer den slaagde Karstens ook op de baan erin zich te laten gelden. Als deel nemer in het nummer achtervolging om het kampioenschap van Neder land reed de Swiftrenner zich met een tijd van 5.19 bij de laatste acht. Won vervolgens van Piet van der Lans en plaatste zich bij de laatste vier: Oudkerk, Schuuring. Karstens, Nikessen. Komende vrijdagavond valt in het Olympisch Stadion de beslissing. Jaap Oudkerk strijdt met Nikessen, terwijl Karstens de krach ten moet meten met de Amsterdam mer Cor Schuuring. Wint de Swift renner deze zware rit en die moge lijkheid zit erin! dan volgt er een finale OudkerkKarstens. In dit ge val zou de Leidse notariszoon ook met zijn tweede plaats in aanmerking komen voor de uitzenc.lng naar de wereldkampioenschappen achtervol ging in Italië. En dan te weten dat hij óók op de weg momenteel een van de eerste gegadigden is voor de amateurploeg Alvorens met de selectieploeg van de KNWU naar het buitenland te vertrekken start de Leidenaar nog in de klassiekers „De Ronde van Mid den-Zeeland" (internationale deelne ming) en „Acht van t'haani". Bo vendien in de Ronde van Alblasser- dam (vorig jaar tweede achter Cees Lute) en in een Internationaal cri terium te Hannover. Niet te vergeten uiteraard de Nationale kampioen schappen voor amateurs op de weg. Clubrit De wekelijkse clubrit van Swift had gisteren het volgende resultaat: Amateurs (40 km) 1. B. Odijk 57.45 2. W. v. d. Berg. 3. A. Chrispfjn. Nieuwelingen (40 km): 1. J. Blaken- burg 57.48, 2 J. v. Beek, 3. H. Broe- ren, 4 P. Wesselman. Adspiranten (24 km): 1. H. Zuidwijk 25.45, 2. A. Berk, G. Houtman. In de Ronde van Pijnakker voor nieuwelingen over 60 km behaalden de Alphense Swiftrenners J. Blaken- burg en F. v. d. Werf resp. een zesde en achtste plaats.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 9