Films run deze tveeh in Leiden Elvis Presley als zingende gids op (romantisch) Hawaii 5Eentweedrie kostelijke komedie Brullende berberleeuwen in de piste van Circus Belli Analist(e) en Doktersassistente CHEMISCHE SCHOOL Gero-cassefte STENCILWERK P. C. Beugelsdijk Een tijger te paard (Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 14 juli 1962 Tweede blad no. 30703 [Tophits voor tieners LUXOR Elvis Presley heeft na zijn terugkeer uit de mi litaire dienst alweer een aantal films gemaakt. Een daarvan is "Blue Hawaii". Deze titel zegt overigens genoeg. Want welk [eiland is romantischer dan Ha waii? En waar schijnt de maan helderder dan juist boven Ha waii? Om kort te zijnt het is op dit aardse paradijs dat Elvis zijn liedjes zingt. Liedjes, waardoor hij vooral bij de jeugd zo'n enorme populariteit gekregen heeft. Bij elkaar zijn het ruim tien nummers, van romantische balladen en Hawaiiliedjes tot rockmelodiëen. Een groot acteur is Elvis niet, maar als zanger heeft hij al heel wat suc ces geboekt. Elvis heeft in deze ty pisch Amerikaanse kleurenfilm een dankbare rol toebedeeld gekregen, Mondelinge dag- en avond opleidingen Spreekuur dagelijks (behalve zaterdag) 25 uur en maandag en woensdagavond 78 uur. Zülsingel-Oosterkerkstraat 11. Tel. (01710) 3 18 44. Vraag prospectus 43. Zweedse meisjes in Parijs Lokkende wereldstad Casino Parijs lokt, maar de wer kelijkheid is bepaald anders dan de droom. Zweden en Fransen hebben b(j de totstandkoming van deze film samengewerkt, maar het resultaat is mager. Dat ligt niet aan de fotogra fie, want die is over het geheel goed en vaak zelfs voortreffelijk. Helaas, dit vakmanschap is verspild aan een zwak scenario, dat de bedoeling heeft Iets te laten zien van de moeilijk heden, waarvoor drie meisjes zich geplaatst zien als zij haar geluk zoe ken in de Franse hoofdstad. Het verhaal van Marianne is aan vaardbaar: zij en haar vriend, een jonge beeldhouwer, plakken affiches om het hoofd boven water te houden en vertrekken tenslotte naar het platteland naar een rijke oom van de kunstenaar. Een aannemelijk gege ten. dat vrij goed uit de verf komt. Al heel wat minder is de geschiedenis van Lena, die een kamer deelt met een vriendin. Beide meisje zijn op een zeker ogenblik blut, maar Lena slaat er zich flink doorheen, totdat ze zich, juist op het ogenblik dat ze een ge schikt baantje heeft gevonden, laat meetronen door een paar musici, die voor lawaai in een dubieuze dancing zorgen. Bepaald vervelend tenslotte is het derde verhaal, over ene Bar bara, de vriendin van de eerderge noemde Lena. Deze Barbara probeert steeds maar tragisch te doen, maar ze is zó lui, dom en schaapachtig, dat het met die tragiek helemaal mis loopt. Het enige waartoe zy in staat is, als ze niet even probeert wat francs te verdienen als model op een tekenacademie of op een infantiele wijze in de armen van een quasi- artistieke vrouwenjager verdwaalt om vervolgens haar goedkope verdriet met drie cognacjes wee te spoelen, is op een treurige wijze de wereld in kijken en zich op dat ogenblik laten filmen. Het zeer openhartig verfilmde gedrag van deze Barbara is dan ock bepaald onvoldoende om ook maar de geringste mate van tragisch medelij den op te wekken. Jammer, want het peil van deze film zou anders zoveel beter zijn geweest. namelijk die van zingende gids. Hij leidt in dit geval een groep jonge meisjes hoe zou het anders kun nen? rond en wekt zodoende de jaloezie van zijn geliefde Joan Black man) op. Ondanks de misverstanden en de min of meer precaire situaties, waarin onze zingende reisleider tot grote ergernis van zijn 'schatrijke) ouders verzeild raakt, komt het uiteindelijk dan toch tot een huwe lijk, een echt Hawaiiaans huwelijk nog wel liefst. Het is een vrolijk ver haal met allerlei verwikkelingen en met tal van tophits voor tieners. Kortom een gezellige muzikale ko medie en derhalve een lust voor oog en oor! \illllllllllllllllllllilllllllllllilllillilliillllilllllililiiililiiiiiiiiiiiiiiillliiilllllllllliilillilliiilliililllliilliiilllllilliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiininiiirninnirniiiiniiinimiii Onder verdenking van zedenmisdrijf Knappe politiefilm Lido Een Franse politiefilm naar het boek van de beroemde Geor ge Simenon zoals alleen de Fran sen kunnen maken. Een Franse leraar aan een instituut te Genève wordt ervan verdacht een bij hem en zijn vrouw inwonend meisje te hebben vermoord Op de nacht van haar dood was hij alleen met haar in huis. De situatie wordt nog pijnlijker voor hem als uit correspondentie van het meisje blijkt dt zij verliefd op hem was. De leraar, een integer, zeer rus tig man, die heel weinig intensief iheeft geleefd, merkt dan eigenlijk pas hoe leeg en fantasieloos zijn leven is geweest. Na een eindeloos lang ver hoor op het politiebureau, waar hem de meest delicate vragen zijn gesteld, voelt hij opeens de drang om uit het enge wereldje, dat tot dan zijn be staan heeft gevormd, te vluchten. Hij bezoekt samen met de secreta resse van de officier van justitie een dame. die niet al te zwaar op de hand is een aantal bars. Er heb ben die nacht twee voorvallen plaats. Bij een ervan komt de onschuld van de Franse leraar vast te staan, maai bij de ander Een uitstekende film, vol spanning en in het geheel niet zo grof als de (Nederlandse) titel misschien zou doen vermoeden. Zoekt U een van f 40.— of t 400 v. d. WATER, Haarl.straat 207 heeft het De Gero.specialist. Degens, dolken en doodsgevaar Vergissing EEX Het romantische, lucra tieve bedrijf, dat zeeroverij wordt genoemd, heeft de eeuwen door sterk gesproken tot de verbeelding van schrijvers en sinds de jongste eeuw wisseling ook tot die van filmregis seurs. Prachtige boeken en films zijn daar het resultaat van geweest. Voor nuchtere mensen is die maritieme ro verij niet meer en niet minder dan een misdadig bedrijf geweest van lie- aen, die het met de wet niet zo nauw ramen. Regisseur Dömenico Paolella is ru zo'n nuchter mens Toch heeft hij een film over de zeeroverij willen maken, die aan de smaak van het publiek beantwoordde. Paolella heeft zich vergist. Hij is er niet in geslaagd ons ook maar enigszins in zijn film figuren te doen geloven. Zelfs Silva- na Pampanini, wier contouren kun nen wedijveren met die van welke Lollo of Loren dan ook heeft „De gens, dolken en doodsgevaar" niet kunnen redden. Mogen we Paolella geloven, dan waren de Boekaniers en de piraten bijzonder theatrale heren, die ieder ogenblik bereid waren de heldendood te sterven. Iets. wat velen dan ook, doen. Maar de romantiek ontbreekt. Het zijn geen piraten, die we zien. Hei zijn in piraten-kleren gestoken I filmsterren, die hoe dan ook geld wil- 1 icn verdienen, al is het ook als pi- I raat. I Voor het kandidaatsexamen elektrotechnisch ingenieur slaagde te I Delft de heer F. W. Pont te Leiden. TRIANON Billy Wilder heeft zich de laatste jaren geheel op de komedie geworpen. We denken daarbij aan de dolle travesti „Some like it hot" en de kostelijke satire „The apartment". Eigenlijk is zijn jongste produkt „Een, twee- drie" een combinatie van de twee. Vele dwaze situaties komen we er in tegen, maar ook een satirische kijk op vele vreemde dingen, die het leven van vandaag de dag te bieden hebben. Bijna bijtend is de spot, die hij drijft met de levenshouding, die op geld doet in de Amerikaanse zaken wereld. Vol ironie schetst hy de ab surditeit van de in twee helften verdeelde wereld, die nergens sterker geaccentueerd wordt dan in het hui dige Berlijn. Toen Wilder zijn film maakte was de t estand daar nog niet zo toegespitst als nu. Het zij hem dus vergeven, dat hij van een zo bitter schrijnende realiteit een bizarre ach tergrond van zijn dol verhaal maak te. Tegen dat decor van verdeeldheid plaatst hij een wonderlijke liefde, die opbloeit tussen een ontembare Ame rikaanse miljonairsdochter en een jong vurig Oostduitse communist, die aan niets anders denkt dan aan de idealen, waarmee zijn geest vergiftigd is. Aan de dynamische James Cagney laat Wilder het dan over om eerst de jongeman uit de handen van de Volpo's te halen (een kostelijk stukje film) en hem daarna in enkele uren om te toveren tot een jong arristo- craat. Dat gaat op een zo onstuimige wijze, dat men er af en toe van dui zelt. Wilder heeft juist in dat ge deelte van de film kennelijk behagen geschept, waardoor hij wat te breed voerig geworden is. Maar het neemt niet weg, dat hij een allervrolijkste komedie heeft gecreëerd, waarin de betrekkelijkheid van alles duidelijk wordt getoond en waaraan men zon der bijsmaak enkele prettige uurtjes kan beleven. Morgen ben ik rijk Typisch Brits Studio Heerlijk dwaas. Maar met bolhoed en distinctie. Kortom net zo Engels als molens Hollands zijn. Dat is het kostelijke filmpj9 „Morgen ben ik rijk", waarin Alec Guinness en Stanley Holloway de hoofdrollen spe len. Een film met juist dat tikkeltje droge hurrhor, waarmee soortgelijke produkten als „The Ladykillers" en „To be or not to be" een wereldver maardheid kregen. Een film, waarin de Engelsen overigens met alle zelfrespect hun eigen fatsoen en deugd op de hak nemen. De fatsoenlijke, onopvallende bank bediende Alec Guinnes loert, al jaar in jaar uit op een kans een goud- transportauto van zijn lading te ont doen. Als hij er op zeer originele manier in slaagt een drietal mede plichtigen om zich heen te verzame len. wordt de droom van de bank bediende ten uitvoer gebracht. De goud-auto wordt beroofd. Niet met ratelende stenguns en rokende revol vers, o nee, maar gepast met para plu en in „afternoon-dress". Zoals het gentlemen betaamt. „Morgen ben ik rijk" is al een oude film. Zolang de Engelsen echter typisch-Brits blijven, zolang- zal deze film een dwaze parodie op de Engelse in-fatsoenlykheid zijn. Donkere kamers Tienduizendste kwam Leiden der voor jongens in t twee(le keer bekijken INieuw-Guinea Enige dagen geleden ontving mevr. Platteel, de echtgenote van de gouverneur van Nieuw-Guinea, een telegram met de volgende in- houd: „Bieden U namens grote groep Nederlandse foto-impor teurs 5 complete donkere kamers aan. Verdere gegevens volgen" Het telegram was ondertekend door de Leidenaar Jan Wolfslag. Ongetwijfeld is mevr. Platteel uitermate verrast geweest met dit aanbod, dat bestemd is voor de Nederlandse militairen in Nieuw- Guinea. Verrast in de eerste plaats omdat het aanbod een gevolg is van een losse opmerking die zij tijdens een tv-interview maakte „De militairen fotograferen hier erg veel, maar ze hebben gebrek aan donkere kamers". Gistermiddag lagen de vijf „do ka"-uitrusting en in de kelder van de gerestaureerde winkel van de heer Jan Wolfslag aan de Bree- straat. Ze werden daarbij nauw in de lens gehouden door een NTS-camera overgeladen in een militaire combi, waarmee de apparatuur naar de Welzijns zorg in Den Haag werd gebracht. Het hoofd van de sectie Welzijns zorg overhandigde de vijf donkere kamers even later aan het „Na tionale Thuisfront" en beloofde daarbij voor 't transport van ver grotingsapparaten, pincetten, ont wikkelaar, thermometers, glans- laten en de overige donkere-ka- mer attributen te zullen zorgen. COPIEERINRICHTING Telefoon 0 1710) 34419 Middelstegr. 1 (hk. Nwe Ryn) Leiden. Diploma interkerkelijke opleidingsschool De volgende leerlingen van de in terkerkelijke opleidingsschool te Lei den. behaalden 'het getuigschrift: Coot-je Da vel aar De Meern; Riet Exalto, Rotterdam: Greta Kühn, Haarlem: Bea van der Laan, Velsen N; Annie Leeuw, Berkhout; Trude Mostert, Leiden; Anke Rei-tsma, Anna Paulowna; Lenie van Rossum, Stad aan 't Haringvliet: Tonnie Stam, Naarden; Ada Verschoor, Vel sen; Wil Vyn. Opperdoes; Willie Werkhoven, Soest; Lammie Westland, Huizen NH- Ellie Witte, Abbenes. Beiaardbespeling Het programma van de beiaardbe speling in de Stadhuistoren van a.s. maandagavond door Leen 't Hart luidt als volgt: 1. Preludium, Jef De- nijn: 2. Drie Engelse volksliedjes: a. Drink to me only with thine eyes, b. It wan a lover only wit h thine It was a lover and his lass. c. The Miller of the Dee. 3. Suite Archaique, Geo Clement, a: Rigaudon, b. Pavane c. Menuet: 4. Volksliedjes: a. Caro mio ben, Giordani, b. Songs my mo ther -taught me. Dvorak, c. Down the road, idem. 5. Drie arrangementen: a. Pizzicato uit „Sylvia" L. Delibes; b. Intermezzo uit „Cavaleria Rusti- cana" P. Mascagni, c. Gedeelte uit „Caprice Italien". P. I. Tschaikowsky. 6. Drie volksliedjes: a. The last rose of summer lea-land, b. All through the ■night Wales, c. Au clair de la lun-e, Frankrijk en 7. Variaties over „A-llein Gott in der Höh' sei Ehr" Leen 't Hart. HTS-diploma's Aan de Hogere Technische School te Haarlem slaagden de volgende Leidenaren voor het einddiploma der vermelde afdelingen: G. J. V. Hotze, A. M. Topper (beiden weg- en wa terbouwkunde). W. F. H. Engels, N. C. Volkers, E. J. Stokman «allen werktuigbouwkunde) en W. J. C. M. 't Hart (scheepsbouwkunde). De zestienjarige W inn if red Hoogervorst uit de Manden- makerssteeg in Leiden was gis teravond de tienduizendste be zoeker van de tentoonstelling Leiden Bekeken in het Waag gebouw. Winnifred. die in de tweede klasse van de Maria- school zit. kwam al voor de tweede keer op de tentoonstel ling. Dat heeft twee oorzaken: zij woont vrijwel naast het ten toonstellingsgebouw en de mate- Lezers schrijven. Zwemmen in openbaar water Zeer geachte Redactie, Zoudt U misschien wat byzonder- heden willen mededelen over de achtergronden van het korte bericht in uw krant van 4 juli j.l., volgens hetwelk het zwemmen in o.a. de Nieuwe Vaart verboden wordt? Het is een grote teleurstelling voor veel kinderen en ouders in de buurt van de Nieuwe Vaart. Zyn er gevallen van de ziekte van Weil geconstateerd hier in de stad? Sporen van alles kan men tegen woordig met een goed laboratorium en goed vakmanschap en wat goede wil overal vinden. Hoe constateert men, dat sporen van een ziekte ver ontrustend groot zqn anders dan doordat de ziekte zich ergens open baart? Voorzichtigheid is goed maar zwemmen en leren zwemmen is ook goed en nodig. Is het waar, dat ratten de ziekte van Weil overbrengen? Zyp er tege lijk met het zwem verbod ook maat regelen genomen om de ratten inten siever te bestrijden? Is het verder waar, dat het water van de Nieuwe Vaart v.uiler is dan vorige zomer doordat de riolen van de nieuwe buurt er achter uitmonden in de Meerburgerkade, dus in open water? Mag dat dan nog steeds in rie, de toekomst van de stad Leiden gaat haar bepaald ter harte. De Leidse bedrijven hebben van de huldiging van deze tien duizendste een bijzondere ge beurtenis gemaakt. Er was een zeer groot aantal geschenken van een lap stof tot een taart, op een kaaswagen uitgestald. Wet houder A. J. Jongeleen heeft met een toepasselijke toespraak de geschenken overhandigd. Hij deelde voorts mede, dat de tentoonstelling, in verband met de zeer grote belangstelling, zal worden verlengdHet lag aan vankelijk in de bedoeling de ten toonstelling dinsdag 17 juli te sluiten, maar dat zal pas op 21 juli gebeuren Buitengewone dressuuropgave Circus Belli heeft zijn tenten voor drie dagen op het Schut tersveld opgeslagen. Het is een betrekklijk klein circus, maar daar tegenover staat, dat het ge zellig en intiem is. Bovendien worden er in de piste grote pres taties geleverd .Zij die de voor steling van gisteravond hebben gezien kunnen dat alleen maar beamen. Er gaat ook van dit cir cus een bepaalde romantische sfeer uit. Een geheel aparte sfeer, die met geen enkele an dere te vergelijken is. Een sfeer, die herinneringen oproept aan een lang vervlogen tijd. Goed. het is alles klatergoud wat er blinkt, niemand zal dat ontken nen. Maar wat dan nog? De brullende berberleeuwen, de mooie meisjes, de triomferende trapeze-artiesten en de prachtige paardennummers, het is en blijft een sensatie. Hoogtepunt van Belli's optreden is ongetwijfeld het nummer van de paardrijdende tijger, een buitenge wone dressuuropgave. Wat een werk en wat een geduld moet hier aan vooraf zijn gegaan. En wat te zeggen van Belli's berberleeuwen? Wolfgang Trunk, aangekondigd als de jongste leeuwentemmer ter wereld en „ge huld" in een soort Ben Hur-kledij, gaat met deze wilde beesten om als of het tamme huisdieren zijn. On verschrokken staai hij in de (afge sloten) piste, toegejuicht door 't pu bliek. Een man, die zijn gevaarlijke vak verstaat. Een speciale vermelding verdient ook de verschijning van Ellv Belli-Strassburger, een charmante vrouw, aan wie de zorg over de paar- I den wèl toevertrouwd is. Een impo- i sant schouwspel, al die zwartglim- I mende paarden met hun vuurrode pluimen! Ze doen precies wat Belli's vrouw zegt, de lievelingen van het circus. Een nummer als dit is gewoon niet weg te denken. Dansende olifanten Overigens valt er niet alleen en uitsluitend van paarden maar ook van olifantendressuur te genieten. Drie dansende olifanten, het valt nauwelyks te geloven! Verder komen er nog een aantal gedresseerde var kens in het felle schynwerperlicht. Een geheel andere attractie is de boksende kangoeroe. Een Australisch nummer, dat grote hilariteit verwekt. Noemen wü tot slot nog de uitste kende prestaties, die de Italiaanse groep op vrijstaande ladders verricht en de capriolen van Les Charlies op galopperende paarden. En dan niet te vergeten het verbazingwekkende optreden van de jongleur Italo Me- dini en diens beeldschone assistente! Zoals bekend blijft het circus tot en met morgenavond in Leiden. Daarna trekt het naar Lisse en vervolgens voor een week of vier naar Rotter dam. onze stad en in ons land: eerst de huizen bouwen van een nieuwe buurt en pas later hoeveel later? zorgen voor de riolering? Gaat het riool vuil van Leiden Zuid* West ook naar open water? Wat ge* beurt er dan eigenlijk met de inkom* sten uit de nieuwe rioolbelasting? U zult mij wel een akelige mopper pot vinden en ik zal wel ongelijH hebben met mijn kwaadheid ea wantrouwen ln ons stadsbestuur, maar ik zou toch graag weten waar om. Hoogachtend, J. BOI^KRIEGER Room burgei weg 4, Leiden, Naschrift! De Gem. Geneeskundige Dienst, wie wij om nadere informaties ver* zochten, tekent hierbij aan: De openbare wateren in Zuid-Hol land, met name rondom de steden, vertonen een toenemende mate van vervuiling. Vele riolen van Leiden lozen rechtstreeks op het openbare water; de faecale vervuiling neemt toe. Dit betekent een toenemende kans op besmetting met infectieuze darmziekten. Een bijkomende ongun stige omstandigheid is de aanwezig heid van ratten, die, zoals bekend de ziekte van Weil kunnen overbren gen. Eén geval van de ziekte van Weil in de buurt van Leiden is ge constateerd. Het een en ander is voor het Gemeentebestuur van Leiden, na overleg met medische autoriteiten, aanleiding geweest om het zwemmen in openbaar water in de gemeente Leiden tegen te gaan. Uiteraard is het Gemeentebestuur in geen enkel opzicht verantwoordelyk voor het geen buiten deze Gemeente geschiedt. De rattenbestryding wordt intensief ter hand genomen. Belangrijk is evenwel wat in dit opzicht door de omliggende gemeenten wordt gedaan. Tot het moment waarop de riool zuiveringsinstallatie zal zijn gereed gekomen, loost Leiden Zuid-West het riool in het water van de Trekvliet. Leiden, 12 Juli 1962. De leeuwentemmer aan het werk

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 3