Radio Veronica doet beroep op de E.E.G. AGENDA Ongeluk slaan eerste paal Fa. Boekkooi Tubbergenaren lossen financiële problemen met brandjes op MET EEN ENKEL WOORD Schoolboeken Zandvliet's LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 14 JULI 1962 ■^Of DE Frans-Duitse verbroedering tijdens Adenauers recente bezoek aan Frankrijk is op zichzelf ongetwijfeld een gebeur tenis van historische betekenis geweest. De leiders van twee vol ken, die per axioma tegenover el kaar staan, hebben blijk gegeven van een verrassende wil tot sa menwerking. Men zou er uit kun nen afleiden, dat eeuwenoude tegenstellingen nog niet eeuwig behoeven te zijn en dat schijn baar ongeneeslijke politieke kwa len wel degelijk voor beterschap vatbaar zijn. Nauwere binding van volken, die samen meer dan honderdmiljoen zielen tellen en dat in het hart van Europa is geen kleinigheid. Toch is er reden tot enkele kanttekeningen. In de eerste plaats in de ont vangst, welke president De Gaulle de Bonsdkanselier bereidde, be paald hartelijker geweest dan de begroeting van de zijde der be volking. Van die kant en daar op komt het tenslotte aan was er een onmiskenbare koelte, alsof de Fransen te kennen wilden ge ven: „erg prettig, dat de generaal het goed kan vinden met de Bondskanselier, maar wij zijn nog niet helemaal overtuigd". De Gaulle en Adenauer maakten dan ook de indruk, dat zij beiden politiek gesproken „op hun te nen" liepen en, met het einde van hun carrières in zicht, nog voor het laatst een groots gebaar wil den maken. Vandaar dat niet al leen de Fransen zich gereserveerd gedroegen, maar ook de onzicht bare buitenlandse toeschouwers, die deze ontmoeting politiek tax eerden, van een opvallende terug houdendheid blijk gaven. VOORAL in Engeland is aan dacht geschonken aan de keerzijde van de blinkende medaille der Frans-Duitse verzoe ning. Het heeft daar een onaan gename indruk gemaakt, dat Fransen en Duitsers pogen een politieke unie op het continent te bereiken voordat Engeland in de vormgeving gekend wordt. Dat zou er immers op neerkomen, dat Parijs en Bonn hun stempel op de Europese samenwerking hebben gezet voordat Londen zich daar over kan uitspreken. Nu zijn er tegenkrachten, die een overheer sende positie van de in broeders veranderde erfvijanden in de weg staan. Niet alleen de Britten zul len weigeren een politiek loopje met zich te laten nemen, ook de Belgen (Spaak) en Nederlanders gevoelen er weinig voor zich te laten domineren door Fransen en Duitsers. En ook Italië zal naar alle waarschijnlijkheid weinig voelen voor een eenzijdig-geleld „Europa-der-vaderlanden". Rome staat politiek dichter bij de Be- nelux-landen dan bij De Gaulle en Adenauer. Het is dus de vraag, of het imposante bezoek van de Bondskanselier aan de Franse president tenslotte wel de door hen gewenste resultaat zal opleveren. Een belangrijke factor ls. dat de Zes zich niet door Parijs en Bonn laten overhaasten. Het gaat in Europa tenslotte niet om de persoonlijke opvattingen van twee politici, die binnen afzien bare tijd door anderen vervangen worden, maar om een democrati sche eenheid, die op langere ter mijn van bevredigende samen stelling is R is nog een andere reden om Ete waarschuwen tegen poli tieke overhaasting in Euro pa. Herhaaldelijk rijst de vraag of de verbinding van het nauwelijks van de nazi-koorts genezen Duit se volk met de rest van vrij Eu ropa niet geforceerd wordt om politieke en militaire redenen, die, hoe begrijpelijk op zichzelf, allerminst een garantie vormen voor de resultaten. Men spreekt zo graag van het Westduitse „Wirtschaftswunder", maar wordt dat eigenlijk niet overtroffen door het wonder-van-de-politieke-be- terschap? En is die beterschap niet een soort wonderboom van Jona, die gevaar loopt even snel te verdorren als hij is opgescho ten? Deze vragen komen naar voren, als men bij alle goede wil ten opzichte van het Duitse volk wrevelig constateert, dat er bij onze oosterburen toch nog wel wat mankeert aan de geeste lijke gezondheid. Telkens weer openbaart zich een, op zijn zachtst gezegd, zeer zonderlinge mildheid tegenover ex-nazis. Hoe ergerlijk is niet de affaire-Fran- kel, de politieke en morele poen (om het nu eens niet zacht te zeggen), die het (in 1962!) tot procureur-generaal van de West duitse Bondsrepubliek kon bren gen, ofschoon hij zich ten tijde van het Hitler-regime had laten kennen als iemand, die zijn rech terlijke autoriteit op de schande lijkste wijze misbruikte. Als er in West-Duitsland een ex-nazi ont maskerd wordt, is dat veelal om dat zijn verachtelijk verleden aan het licht is gekomen. Van een sterke innerlijke behoefte om de oude smetten af te wassen is maar weinig gebleken. Bondskan „Radio Veronica" heeft zich tot de commissie van de Euro pese Economische Gemeenschap in Brussel gewend naar aan leiding van een ontwerp van wet tot wijziging van de wet over de radio-telegrafie, de radio-telefonie en andere radioverbindin gen van België. In navolging van Denemarken en Zweden wil België in een strafrech telijke bepaling zijn onderdanen ver bieden om mee te werken aan zend- schepen, respektievelijk uitzendingen vanaf zendschepen. Het Belgische wetsontwerp gaat evenwel verder dan de wetten van de beide Scandinavi sche landen en wil ook een buiten lander, die meewerkt aan een bui tenlands zendschip buiten België aan vervolging in België blootstellen, in dien hij daarbij op een of andere wij2e met een Belg heeft samenge werkt. „Radio Veronica" heeft, zo deelde een der directeuren, de heer H. Ver- weij mee, aan het advocatenkantoor van mr. W. H. J. Derks in Utrecht opdracht gegeven, haar belangen bij de EEG-commissie te bepleiten. Strijdig .Radio Veronica" meent namelijk, dat het Belgische wetsontwerp in strijd is met het verdrag van de Europese Economische Gemeenschap, Het slaan van de eerste paal voor de rooms-katholieke lagere techni sche school in Uithoorn is in plaats van een verheugende, een ongeluk kige gebeurtenis geworden. Bij de laatste slag van het heiblok spatte een ijzeren plaat uiteen. Verschei dene omstanders werden daarbij door de rondvliegende scherven ge troffen. De uitvoerder van het bouw bedrijf werd in het oog geraakt. Ern stig gewond moest hij naar een zie kenhuis worden overgebracht. De voorzitter en de secretaris van het stichtingsbestuur en de burgemees ter van Uithoorn werden ook getrof fen, maar werden slechts licht ge wond. Na door een arts behandeld te zijn konden ze naar huis gaan. Bij de laatste slagen met het hei blok ls het gebruikelijk, dat kruit wordt gebruikt om het effect te ver hogen. Dit kruit wordt op een ijze ren plaat op de paal gelegd. Deze plaat nu is uit elkaar gesprongen. De receptie die na het slaan van de eerste paal zou worden gegeven, werd afgelast. Advertentie CHEMISCHE WASSERIJ Lord Home wil hervorming van Veiligheidsraad De Veiligheidsraad van de Verenig de Naties behoort te worden her vormd en moet beter worden aan gepast aan de moderne wereld, maar dit wordt onmogelijk gemaakt door een veto van de Sowjet-Unie, aldus verklaarde de Britse minister van Euitenlandse Zaken, Lord Home, gis teren in Londen. „Het is duidelijk verkeerd, dat een land, dat weigert zijn bijdrage te betalen, door stem men dezelfde invloed kan blijven uit oefenen als de landen, die wel be talen Een verandering in die zin zal echter ook worden tegengehouden, aldus Lord Home. Een minderheid wordt door de Russen tegen de rest opgezet om En geland dwars te zitten bij de uitvoe ring van zijn onkoloniseringstaak. speciaal wat betreft de moeilijkheden in Zuid-Rhodesie. dat op 25 maart 1957 door de zes lid staten in Rome werd gesloten. Ingevolge het Belgische wetsont werp zullen de buiten België woon achtige of gevestigde bestuurders van .Radio Veronica" niet zijnde van Belgische nationaliteit in België strafrechtelijk kunnen worden ver volgd. wanneer zij advertentiecon tracten afsluiten met Belgische on dernemers voor de door „Radio Vero nica" uit te zenden reclame. Voorts is Radio Veronica strafbaar als zij uit België enig onderdeel betrekt of een Belg in dienst neemt van de ven nootschap. „Radio Veronica" doet thans een beroep op de EEG-commissle om op grond van het EEG-verdrag in te Kerkelijk Leven NE». HERV. KERK Beroepen te Wijckel R. Zuurmond, kand. te Lelden te Zwole (vac. dr. L. A. Snijders) J. Schippers te Goënga te Berkenwoude A. de Vos. kand. te Leiderdorp. Bedankt voor Bennekom (vac. C. Vos) H. S. J. Kalf te Benne- broek Aangenomen naar Heemstede (wljkgem. West) P. E. v. d. Zee te Egmond aan Zee. GEREF. KERKEN Beroepen te Gelong (Australië) B Wentsel te Oudewater te Oudega grijpen, als het wetsontwerp in Bel gië wordt aangenomen. „Wij achten het noodzakelijk", zo zei de directie van, .Radio Veronica" ons. het juridische anker uit te wer pen, temeer daar er sprake is van een soortgelijke wetsontwerp in Ne derland. Het aannemen daarvan zou op den duur de medewerkenden aan het zendschip .Veronica" aan straf rechtelijke gevolgen blootstellen. Het algemeen resultaat van zulke wetten tezamen zou zijn: een aaneengesloten ketting van nationale verbodsbepa lingen, waardoor de onderdanen van alle staten niet meer werkzaam mo gen zijn op of ten bate van een zend schip. Zo zou het zendschip op zich rustig op de vrije zee kunnen blijven liggen, maar niet kunnen functione ren door gebrek aan medewerkers. (Van onze Almelose correspondent) De Rijkspolitie in Tubbergen heeft in nauwe samenwerking met de districtsrecherche te Almelo een drietal Tubbergenaren gearresteerd in verband met een tweetal branden, dat kort na elkaar in de gemeente Tubbergen plaats had. In de nacht van 27 op 28 Juni brandde een houtzagerij annex meel- handel af. Kortsluiting werd als oor zaak opgegeven. Maar de politie, die de zaak nader ging onderzoeken, kwam al spoedig tot de conclusie dat het onmogelijk kortsluiting kon zijn geweest. De eigenaren, twee broers 21 en 22 jaar werden aan de tand gevoeld en al spoedie bekenden zij zelf de brand te hebben gesticht. De broers verklaarden, dat de „rode haan" de enige oplossing was om hun moeder de schande van een op han den zijnd faillissement te besparen. De gebroeders werden voorgeleid aan de officier van Justitie te Almelo, waar zij een volledige bekentenis heb ben afgelegd. Ze zijn beiden opgeslo ten in het huis van bewaring. Nog duidelijker was te bewijzen dat kort sluiting onmogelijk kon zijn bij een brand, die op 5 juli een boerderijtje in geesteren (Ov) gedeeltelijk in as legde. De brand ontstond in het achterhuis. De 32-jarige eigenaar liep met trouwplannen rond en wilde een nieuw huis bouwen, waarvoor de aan besteding reeds had plaatsgevonden. De prijs was tegengevallen en om zich financieel wat sterker te maken, bedacht hu het plan van brandstich ting, waardoor de verzekering een handje zou kunnen helpen. De man had pech. want de brandweer was spoedig ter plaatse. De elektrische leiding was intact gebleven, zodat het motief kortsluiting niet. opging. Ook deze man heeft bekend en is eveneens opgesloten. G. Dijkstra, kand. te Leeuwarden. Be noemd tot hulppred. v. d. evang. te Hilversum ds. W. A. Wierslnga, a.s. em. pred. te Baarn CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Gorlnchem P. Leendert- se, kand te Haarlem te Vlaardln- gen F. Bakker te Driebergen. Bedankt voor Almelo J. M. Visser te Dokkum. GEREF. GEM. IN NEDERLAND Bedankt voor Terneuzen Chr. v. d. Woestijne te Barneveld. Grafische C.A.O. 's alweer opgezegd Op dezelfde dag, dat de goedkeu ring van de technische CAO binnen kwam. hebben de drie werknemers bonden ln het grafische bedrijf de collectieve arbeidsovereenkomsten voor deze bedrijfstak per einde de cember 1962 opgezegd. De goedkeu ring van de chefs-CAO en de CAO voor het administratief personeel is nog niet eens binnen. Het „drukkers weekblad", het orgaan van de fede ratie van werkgeversorganisaties in het boekdrukkersbedrijf, noemt het ontvangen van zowel de goedkeuring als de opzegging van de CAO's een coïncidentie met een onprettige bij smaak „want zij illustreert toch wel treffend, hoe labiel de grafische be- drijfsgemeenschap op dit ogenblik balanceert op haar grondvesten. Op dezelfde datum waarop men kennis neemt, dat het gevaar voor ineen storting van het bouwwerk van de grafische rechtsorde is bezworen (want. dit geschiedde toch door de officiële goedkeuring van de CAO) verneemt men dat de einddatum van de overeenkomst die tot basis van die rechtsorde strekt, weer is bepaald. Het drukkersweekblad concludeert, dat de ordening die in het grafische bedrijf tot stand is gekomen op den duurn iet kan blijven bestaan met jaarcontracten. „Offset" (het orgaan van de off setdrukkers i kondiet het nieuws van duur niet kan blijven bestaan met de verzuchting „net is nog niet eens zover en het is alweer zover VOOR CHEMISCH REINIGEN VERVEN Ons geweten is zuiver, zei Lord Home, wij onderdrukken onze kolo niën niet door reusachtige bezet tingslegers. Er is geen stad ln onze koloniën, welke door een muur wordt verdeeld. In ons Gemenebest is geen enkel gebied, dat aan beperkende voorwaarden is vastgeketend. „Ik zal onder geen omstandigheden onver antwoordelijke acties van sommige leden der Verenigde Naties toestaan om ons programma van ordelijke en vreedzame machtsoverdracht te be ïnvloeden". T egeiistellingen (Van onze t.v.-medewerker) Vanuit Leiden is ditmaal de victorie voor de familie Platteel begonnen. Nog vers in het geheugen ligt de oproep van des gouverneursvrouw voor donkere kamers voor „onze" jon gens en prompt werd in I den de hand aan de ploeg geslagen en met behulp van de handel in fotoartike len kunnen 5 fotografische kuntsel- hoekjes verzendklaar gemaakt wor den voor het andere eind van de we reld. Dat leerde ons gisteravond het NTS-Journaal. In het AVRO-programma kwamen we te weten wie het mooiste brille- meisje van het jaar werd geacht. Een zwak punt was dat velen meenden een beetje gek te moeten lopen, een sterk pluspunt, dat de opbrengst van de 1961-demonstratie ad 4 mille voor een bijzonder sympathiek doel werd besteed. Dat verzacht dan veel, ho pelijk ook voor de 6 meisjes, die met de bril op de neus, maar met de kous op de kop naar huis mochten gaan. „Flits" was aan het vakantietoe- risme gewijd en nu komen we aan de in uitzicht gestelde tegenstellingen toe. De Portugese fado-zangeres en de fantaislste Zizi uit hartje Frankrijk, uit de Lichtstad. De ene eerste maakte een beetje stil, de tweede een weinig wild, hetzij van enthousiasme of van teleurstel ling. misschien wel van ergernis. Clara d'Ovar heeft de fado, nadat die vanuit de havenkroegen naar de huizen der grandes was verplaatst, met een voorgangster op het inter nationale concertpodium getild. Ze vond in Nederland weinig gehoor en heeft aan de pers verteld, dat ze nu Advertentie Ol'DE VEST 189 - TEL. 24214 HAARL.STR. 42A - TEL. 21797 BINNENLAND Bij K.b. zijn met Ingang van 1 september Jonkvrouwe S. E. baro nesse van Boetzelaer en mevrouw A. V. de Beaufort geb. Jonkvrouwe van Sminia benoemd tot hofdames van de Koningin. Minister Cals zal op 26 Juli ver trekken voor een bezoek aan de West. waar hij o.a. zal deelnemen aan de derde vergadering van de culturele adviesraad voor het Koninkrijk. Het tweejarig zoontje van de familie Slomp uit Zaandam ls gisteren gegrepen door een vrachtauto, toen het kind vanachter een geparkeerde auto plotseling de P. J. Troelstralaan over stak. Tijdens het vervoer naar het St - Janziekenhuis is het kind aan zijn verwondingen overleden. De 47-Jartge vertegenwoordiger N. J. H. Schouten uit Amsterdam ls gisteren op de Rijksweg Amsterdam Velsen met zijn auto geslipt en op de linkerweghelft geraakt. De auto botste frontaal tegen een tegenligger. De heer Schouten was op slag dood. De be stuurder van de tegenligger, een arts uit Heilo. werd zwaar gewond. (Advertentie) voor H.B.S. M.M.S. LYCEUM GYMNASIUM AMBACHTSSCHOOL, enz. BOEK- EN KANTOORHANDEL HAARLEMMERSTR. 117A, LEIDEN TELEFOON 20421 selier Adenauer moge in Parijs warme woorden van verzoening gewisseld hebben met president De Gaulle, het zou toch aanbeve ling verdienen als hij de tijd, die hem nog rest, zou besteden aan het schoonvegen van een straatje, dat na zeventien jaar nog alles behalve zindelijk blijkt te zijn. De 34-jarlge gehuwde J. Roovers uit Chaam (Noord-Brabant) is giste ren tijdens het maaien van gras ln de brandvijver van het militaire kamp „Buitenveld" bij Gilze-Rijen verdron ken. Het slachtoffer, dat de zwem kunst niet machtig was. is van de glooiing van de vijverrand ln het water gegleden. De 31-Jarige heer F. de Lange uit Den Haag is gisteren bij een verkeers ongeval te Ermelo om het leven ge komen. Zijn vrouw ls ernstig gewond opgenomen in het „Salem-ziekenhuls" te Ermelo. De heer De Lange reed met zijn motor zijn vrouw op de duo achter een vrachtwagen, plotseling remde de vrachtwagen, hetgeen ver moedelijk te laat door de heer De Lange werd opgemerkt. Hij trachtte nog links de vrachtwagen te passeren, waarbij hij op de rijbaan van het tegemoetkomende verkeer terechtkwam. Hij werd gegrepen door een Juist na derende vrachtwagen met aanhanger. Plet van de Broek, professor ln de harmonieleer en het beiaardspel aan de beiaardschool te Mechelen. ls win naar geworden van het vierde Inter nationale belaardconcours dat deze week. in het kader van het Holland Festival, in Hilversum op het carillon van de raadhuistoren werd gehouden. Plet van de Broek won zowel de wis- selprijs van de gemeente Hilversum als de Holland Festival improvisatie- prijs De jury bestond uit de heren Staf Neef. voorzitter. Gerard Boedljn en mr. Romke de Waard. BUITENLAND Troepen van de regering van Roeanda hebben bij een treffen met een groep Watoetsi-lnvallers zes Wa- toetsi's gedood en enkele anderen ge vangen genomen. Het treffen vond te Nvakatare plaats, ongeveer 16 km van dè grens van Oeganda. Een 21-jarige Oostduitse douane ambtenaar, in uniform en met een pistool, ls gisteren naar West-Beriyn uitgeweken, aldus de Westberlljnse po litie. Een militaire rechtbank te Parijs heeft het vroegere rechtse parlements lid Marcel Bouyer veroordeeld tot twaalf Jaar gevangenisstraf wegens sa menzwering tegen de staat. Bouyer heeft aan het hoofd gestaan van een groep van het geheime leger die ln het zuidwesten van Frankrijk aansla gen met kneedbommen heeft gepleegd Hij heeft als poujadlst ln de Nationale Vergadering gezeten. De Portugese minister van Bul- tenl. Zaken heeft op een persconferentie meegedeeld dat er spoedig besprekin gen zullen beginnen met het doel de oorzaken van de wrijving tussen Por tugal en Amerika weg te nemen. Een van de vooraanstaande film producers van Hollywood. Jerry Wald. is gisteravond op 49-jarlge leeftijd plotseling overleden. Wald overleed ln zijn v/onlng te Beverly Hills. Zijn be kendste films zijn Destination Tokyo. To have to have not. Objective Burma. Johny Belinda en The Eddie Duchln Story. De Amerikaanse afgevaardigde bij de Economische en Sociale raad van de Verenigde Naties. Kotschnlg, heeft gisteren ln Genéve gepleit voor een vermindering van het aantal con ferenties. omdat de landen afgevaar digden tekort komen. Hij zei dat de Verenigde Staten dit Jaar aan bijna 400 bijeenkomsten zullen deelnemen, die door de organen van de Verenigde Naties zijn belegd. Joego-Slavië heeft West-Duitsland gevraagd onderhandelingen te openen over vergoeding voor Joegoslavische slachtoffers van de nazi-vervolging tijdens de tweede wereldoorlog. President Kennedy heeft gisteren Foy Kohier, een diplomaat die Rus sisch spreekt, tot nieuwe Amerikaanse ambassadeur in Moskou benoemd. In dien zijn benoeming wordt goedge keurd. zoals wordt verwacht, zal Kohier, die thans onderminister van Buitenlandse Zaken voor Europese zaken Is, Llewellyn Thompson opvol gen. Deze ls vijf jaar ambassadeur ln de Russische hoofdstad geweest. Franse geleerden hebben een nieuwe alliage gevonden, samengesteld uit ijzer en aluminium, waarmee de kosten voor het opwekken van elek triciteit uit kernenergie aanmerkelijk kunnen worden teruggebracht, zo heeft de Franse Commissie voor atoomener gie bekendgemaakt. De alliage bezit een grote mechanische weerstand, zelfs bij hoge temperaturen, ls beter bestand tegen corrosie en is betrekkelijk goed koop te vervaardigen, aldus een woord voerder van de commissie. Door een staking van Franse zee leden ter koopvaardij zijn ln de Franse havenstad Marseille vijfduizend passa giers opgehouden. Het vertrek van de Franse lljnboot „France" naar New York uit Le Havre is voor onbepaalde tijd uitgesteld. De zeelieden eisen ho ger loon en betere arbeidsvoorwaarden. Oudheidkundigen hebben b(j een militair vliegveld te Practica di Mare (Italië), ongeveer 24 km ten zuiden van Rome. de overblijfselen gevonden van een rijk ingerichte Romeinse villa, die 1600 Jaar oud moet zijn. Twee rijk bewerkte kapitelen en een kamer met een zwart-witte vloer, versierd met dierfiguren, zijn reeds blootgelegd. films gaat maken en eigen Franse chansons gaat brengen. Niet tot meerdere glorie van zichzelf, maar om ruimer introductie voor haar fei telijke kunst te verwerven. Dat klinkt niet alleen sympathiek, haar gave persoonlijkheid staat er achter. Dat voelde men door de beeldbuis heen. Wat nu over de andere pool te schrijven? Wel. Mies Bouwman dook in de Franse literatuur en citeerde Mauriac. die Zizi als een uit de he mel gevallen engeltje karakteriseerde. Als men het ons vraagt is ze er eer der uit gegóóid. Haar kracht en haar zwakte! ZATERDAG Opei 7.4 Beestenmarkt: Openluchtsamenkomst Leger des Hells. 7.45 uur n.m. Schuttersveld: Circus Belli. 3 en 8 uur n.m. Stille Mare: Straatprediklng Evang. Chr. Gemeenschap. 8 uur n.m. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jehovah's Getuigen, 4.30 uur en 6.30 uur nm. Prediker: Volle Evang. Zending. Evangelist J. Zljlstra. 10 uur v.m. Rijksmuseum voor Volkenkunde: films over Japan: Japans Gezin; Net- suke. 2.30 uur n.m. Schuttersveld: Circus Belli. 3 en 8 uur n.m. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen, 10.30 uur nm. MAANDAG Rapenburg 611 het Deltaplan, 8 v Stadhuisplein: Carillonbespeling, 8- 9 uur nam. DINSDAG Prediker: Volle Evang. Zending. Evangelist J. Maasbach. 8 uur n.m. Warmond OostelndeHarddra verij. 7 uur n.m. WOENSDAG BeestenmarktOpenluchtsamenkomst. Volle Evang. Zending. 7.45 uur n.m. Pieterskerk: Avondstilte te 7.30 uur n.m. Hoofddorp (Gem. Sportterrein): Nationaal concoura-hlpplque. 9 uur v.m. en 1 uur n.m. VRIJDAG TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Dag. 10-4 uur .zondag 1-4 uur. Legermuseum (Pesthulslaan)Met uitzondering van maandag, dag. van 10-4 uur (zondag 1-4 uur). Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie, v. d. Werf park 1; tentoonstelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feest dagen 2-4 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Dag. 10-5 uur. zondag 1-5 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Naar wijder horizon" Werkd. 10 tot 5 uur; 'a zondags 1 tot 5 uur (tot 8 oktober). Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks 10-5 uur. zondag 1-5 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Ten toonstelling „Glas uit de oudheid", (t/m 15 augustus). Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dagelijks 10-4 uur. zondag 1-4 uur. Waaggebouw: „Lelden bekeken". Dag. 10 uur v.m.9 uur njn. (vrijdags 2-9 uur n.m.): zond. 1-5 uur njn. (t/m 16 Juli). BIOSCOPEN Luxor: „Blue Hawaii". Al. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.46, 7 en 9.15 uur. Trianon: „Een. twee, drie". Al. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Studio: „Morgen ben ik rijk". A.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Vanaf 16/7 alle werkd. 6.30 uur nm. „Dik Trom". Casino: „Zweedse meisjes in Parijs". 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „Degene, dolken en doodsgevaar". 14 Jr. Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur Donderdagcyclus „Een meisje ln 1000 gevaren". Astra Theater - Wassenaar: Vrijdag 8 uur en zat. 7 en 9.15 uur „Con flicten rond de Trapeze". 14 jaar. Zondag 7 en 9.15 uur; ma. en wo. 8 uur „Twee Beste Vijanden". Dond. 8 uur ..Rebecca". 18 Jr. Zondagmid dag en woensdagmiddag 2.30 uur „Gene Autry in het Rijk der Ro bots". A.l. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 ni. VARA: 14.10 V. d. Jeugd. 14.45 75 Jaar slopen en bouwen l.ezing. 16.00 Opera- muz. 16.40 Boekenwijsheid. 17.00 Radio Jazzclub. 17.30 Act. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Lichte muz. 19.00 Artis tieke Staalkaart. VPRO: 19.30 Op de helling, gesprek. 19 45 Oude muz. 19.55 Deze week. praatje. VARA: 20.00 Nws. 2005 Metropole ork. en solist. 20.55 Nederlandse cabaret-artisten. 21.10 So cialistisch comm. 21.25 Zomeravond contrasten, een schakelprogr. met re portages. 21.55 Muziek-Mémotres. 22.20 Sportnws. 22.30 Nws 22.40 Licht ork. 23.10 Lichte gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO 14 15 Gram. 14 30 V. d. Jeugd. 15.30 Lichte gram. 15.45 Lichte gram. 16.10 Als de dag van gisteren, klank beeld. 16.40 Lichte muz. en zangsolis ten. 17 00 Sportperlscoop. 17.10 Instru mentaal octet. 17.30 Boekbespr. 17.40 Nwe klass. gram., met comm. 18.00 Kunstkron. 18 30 Strijkork. 18.50 Praat- Je voor politieke voetgangers. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.32 Tour van de toe komst 1962. 19.30 Gram. 19.45 Licht baken, lezing. 19.55 Stenen spreken, noodaktie kerkbouw Tanganyika. 20.00 Populaire klass. muziek. 20.55 De pla- tenkoffers. 21.55 Lichte gram. 22.20 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Wij luiden de zondag in. 23.00 Promenade-ork. en zangsoliste: Opera muziek. 23.40 Gitaarmuz. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA 15.00 NCRV: Dan maar liever mis dadiger. film. 15.25 Frans meisjeskoor. 15.45 Documentaire film. 16.10 Film. 16.35 Dier in 't vizier, progr. over die ren. 17 00 V. d. kind. 19.30 Vader weet het beter, filmfeuilleton. 19.55 Morgen ls het zondag. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. 20.15 Rep. bezoek H.K.H. Prinses Irene en H.K.H. Prinses Mar griet aan de West. NCRV: 20.30 Memo. 20.40 De dertiende kwam een dag te laat. TV-spel. 22.35 Samenzang. VOOR ZONDAG 15 JULI Hilversum I, 402 m. VARA: 8.00 Nws.. postduivenber. en soc. strijdlied. 8 18 Weer of geen weer. gevar. progr. 9.45 Geestelijk leven, toe spraak. VPRO: 10.00 V. d. kind. IKOR: 10.30 Ned. Herv. kerkdienst. 11.30 Vraag en antwoord. AVRO: 12.00 Lichte gram. 13.00 Nws. 13.07 De toestand ln de wereld, lezing. 13.17 Meded. of gram. 13.20 Kamerork. en solist: mo derne muz. 14.05 Verzoekprogr. v. d. sold. 14.45 Licht ork. en soliste. 15 30 Gehoord, gezien, gelezen, maandelijks kunstsymposion. 16.10 Holland Festival 1962Internationaal beiaardconcours 1962. 16 30 Sportrevue. VPRO: 17 00 Van huis naar tent. lezing. 17.15 Stad en land. gesprek. VARA: 17.30 V. d. Jeugd. 17 50 Nws.. sportuitsl. en sport journaal. 18.30 Salonork. en zangsolist. 19.00 U moet er eens uit, cabaret. 19.30 Spontane reacties, discussie tussen musici. AVRO: 20 00 Nws. 20.05 Licht ens. met zangsolisten. 20.45 Wande lingen met Clio, klankb. 21.00 Eine Nacht in Venedig, operette 21.45 Lichte gram. 22.00 Klass. pianomuz. 22.30 Nws. 22.40 Act. 23.00 Dansork. en zangsollsten. 23.30 Orgel en zang: lichte muz. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gewade muz. 8.30 Morgenwijding. 9.15 Gewijde muz. KRO: 9.30 Nws. 9.45 Klass. gram. 9.55 Inleiding Hoogmis. 10.00 Plechtige Hoogmis. 11.30 Gitaar spel. 1140 Holland Festival 1962: Strijkorkest: Moderne en klass. muz. 12.15 Lichte ork muz. 12.55 De hand aan de ploeg, lezing. 13.00 Nws. 13.05 Lichte ork.muz.. kinderkoor en zang solisten. 13.30 Muziek-Periodlek. 14.00 Holland Festival 1962: Zangrecital. 14.30 Gram. 14.45 Omroepork. en pla no. 15 30 Muzikale aspecten, muzikale lez. 16 00 Sport. 16.30 Vespers. IKOR: 17.00 Blijf zitten waar Je zit, radio- drive-ln voor Jonge mensen. 17.15 We gen van het kerklied, vroeger en nu, muzikale lezing. 17.45 Mensen, lezing. 18 00 Het Geladen Schip, kritieken. 18.30 De Kerk aan het werk. act. 18.40 In gesprek met de wereld, lezing (1). NCRV: 19.00 Nws. uit de kerken. 19.05 Verzoekplaten: gewijde muz, 19.30 De openbaring aan Johannes, lezing. KRO: 19.45 Nws, 20.00 Een avond ln Joego- Slavië, klankb. 21.30 Do-Re-Mi, licht progr. 22.20 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Avondgebed. 22.55 Brabants ork. en solist: Opera- en mo derne muz. 23.55-24.00 Nws. Radio Bloemendaal 9.30 uur ds. G. Toornvliet van Bloemendaal: 11 uur ds. G. Toornvliet (ultz. dienst voor belangstellenden): 4 uur ds. P. J. O. de Bruyne van Zandvoort. TELEVISIEPROGRAMMA IKOR: 17.00-17.30 Rembrandt's weg tot het Evangelie, lezing. NTS: 19.30 Weekjournaal. 20.00 Sport ln beeld. VARA: 20.30 De wereld van vandaag, politieke lezing. 20.40 TV-film. 21.30 Gesprek met Johan Heesters. 21.35 De Johan Heesters Show II - Het beto verende lied. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 33» m. 12.10 Kritieken. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.30 Vragenbeantw. 13 40 Opera muziek. 14.00 Wenken v. d. tuin. 14.30 Klass. en moderne ork.muzlek. I. d. pauze: 15.22-15.37 Lezing. 16.15 Klank beeld. 17.00 Hoorsp. 17.35 Zang en gitaar. 17 50 Praatje. 17.55 Weerber. 18.00 Journaal en nws. 18.45 Lichte ork.muz. 19.30 Brief uit Amerika. 19.45 Godsdienstig progr. 20.25 Llefdadig- heldsoproep. 20.30 Quiz. 21.00 Klankb. 22.00 Nws. 22 10 Opera-aria's 22.50 Epi loog. 22.59 Weerber. 23.00 Nws. 23.02- 23.35 Kamermuz. Engeland. BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Verzoekprogr. 13.30 Gevar. muz. 14.00 Gevar. progr. 14 25 Popul. liedjes. 15.00 Filmprogr. 16.00 Popul. rnuz. en nieuwe gram. 17.00 Verzoekprogr. en Interviews. 17.45 Tenniswedstrijd. 18.00 Liedjes. 18.30 Gevar. orogr. 19.30 Nws. 19.35 Gevar. muz. 20.30 Godsd. samen zang. 21.00 Lichte muz. 22.00 Gevar. muz. 22 30 Nws. 22.35 Lichte muziek, (verv.). 23.30 Gevar. muz. 23.30 Avond gebeden. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutsclier Rundfunk, 309 m. 12.00 Operetteconc. 13.00 Nws. 13.10 Lichte muziek, en zangsollsten. 14.30 Gram. uit Spanje. 15 00 Verzoekprogr. 16.30 Dansmuz. 18.15 Klass ork.muz. 18.45 Zangrecital. 19.00 Nws. 20.00 Amus.conc. 21.45 Nws. 22.15 Detective hoorspel. 22.50 Dansmuz. 23.30 Licht, progr. 24.00 Nws 0 15 Jazzmuz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Weekelndedlenst der tandartsen Voor spoedgevallen neemt waar tand arts G. J. van Erk. tel. 52694. Avond- en nachtdienst der Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen Apotheek Herdlngh en Blanken, Hoge woerd 171, tel. 20502. De dienst van apotheek R. v. Breest Smallenburg te Leiderdorp, wordt eveneens waargenomen door apotheek Herdlngh en Blanken. De Oegstgeester Apotheek. Wilhel- mlnapark 8. tel. 53274 ls 's zondags van 12 tot 13 uur. ZONDAGSDIENST DER HUISARTSEN Voor spoedgevallen zijn van zater dagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur bereid waar te nemen de dok toren Coutlnho. tel. 52363; Van Leeu wen (v. d. Brandelerkade)tel. 20412; De Jong. tel. 32877; Meel. tel. 22522 en De Bruyne. tel. 26866. Te Oegstgeest dokter Held, tel. 52255. Bü geen gehoor van U'» huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. Frankrijk 3, 280 en 235 ni. 12.00 Nws. 12.10 Klass. en moderi orkanuz. 13.40 Voordrachten. 15.50 j Maréchale sans géne. operette. 17: Gram. 17.45 Radlo-Filharm. ork m derne muz. 19.30 Lichte ork.muz. 20.Ö Instrumentaal ens., koor en zangsc listen: moderne muz 21.18 Operamui 22.33 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel. 324 en 484 in. 324 n».: 12 00 Nws. 12 03 Lichte gran 12.30 Weerber. 12 35 Amus.muz. 13 0 Nws en weerber. 13.15 V. d. sold. 14.0 Operaconc. 15.30 Sportber. 17.00 N* 17 10 Gevar. muz. 18.00 Planoreclta 18 30 Godsd. ultz. 19.00 Nws. en weet ber. 19 30 Gevar. muz. 20 00 Amu progr. 22.00 Nws 22.15 Jazzmuz 230 Nws. 23.05 Lichte muziek. 23.55-24.0 Nws. 484 Hl.: 13.00 Nws 13.15 Lichte gran 17.00 Nws. 17.35 Gevar. muz. 17 4 Verzoekprogr. 19.30 Nws. 20.00 Licht muz. 22.00 Wereldnws. 22.15 Geva: muz. 22.55 Nws. 23.00 Jazzmuz. 23.5 Nws. VOOR MAANDAG 16 JULI Hilversum I. 402 m. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.20 Ochtendvaria (gr.i 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoon muziek. 9.00 Ochtengymnastiek voc oudere luisteraars. 9.10 De groentema: 9.15 Klassieke muziek (gr.). 9.35 Wa terstanden. 9.40 Morgenwijding. lO.ö Arbeidsvitaminen (gr.). 11.00 Voordi 11.10 Omroeporkest: Klassieke en mo dernemuziek. 12 00 Licht ensemble et solisten. 12.30 Mededelingen ten beho« ve van land- en tuinbouw. 12.33 Voo ons platteland. 12.43 Trompet met rit mlsche begeleiding. 13.00 Nieuws. 13.1 Mededelingen, eventueel actueel o grammofoonmuziek. 13.25 Beursberlch ten. 13.30 Promenadeorkest. 14.00 Pla norecital: Klassieke en moderne muz 14.30 Toneel-camera, vice versa, klank beeld. 15.00 Kleurrijke klanken, mu zlekrevue. 15.55 Klassieke muziek (gr 17.30 Grammofoonmuziek voor de jeu AVRO: 18.00 Nieuws. 18.15 Politiek lezing. 18.25 Amateurprogramma. 19.0 Pianorecital: klassieke muziek. 19.30 de jeugd. 20.Q0 Nieuws. 20.05 Jazzmuz 20.35 Lichte muziek (opn.). 21.05 Spe ren als hobby, lezing. 21.25 Lichte muz 21.45 Voordracht. 22 05 Oude muziek 22.30 Nieuws en mededelingen. 22.41 Actualiteiten. 23 00 Instrumentaal trio Lichte muziek. 23.15 Moderne muzlel (gr.). 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Gewljdi muz. 7.30 Lichte grammofoonmuzieli 7.50 Het brood des levens, meditatie 8.00 Nieuws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Jo delklanken (gr.) 8.50 Grammofoonmuz 9.00 Voor de zieken. 9.35 Grammofoon muziek. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Kla» sieke grammofoonmuziek. 10.20 Theol glsche etherleergang. 11.15 Oude muz 11.35 Lichte grammofoonmuziek. 12.2 Voor boer en tuinder. 12.30 Medede lingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.3 Akkordeonorkest. 12.53 Grammofoon muziek of actualiteiten. 13.00 Nieuws 13.15 Lichte muziek. 13.45 Anius* mentsmuziek (gr.) 14.05 Schoolradio 14.35 Militaire kapel. 15.20 De zeven sprong, quiz. 15.35 Klass. kamermuz (gr.) 16.00 Bijbeloverdenking. 16.3 Oude en moderne kamermuziek. 17 0! V. d. kleuters. 17.15 Voor de jeugd. 1" Jazzmuziek (gr.) 17.40 Beursberichten 17.45 Regeringsuitzending: Proza ul Suriname, door W. S. B. Klooster. NCRV: 18.00 Orgelspel: populair muziek. 18.30 Met band en plaat voo U paraat (gr.) 19.00 Nieuws en weer bericht. 19.10 Liederen en lnstrumen taal ensemble. 19.30 Radiokrant. 19.5 Lichte muziek. 20.10 Een koninkrijk een huis, hoorspel. 20.45 Radlofllhar monisch orkest en solist: moderne ei klassieke muziek. 22.00 Pariemental commentaar. 22 15 Zang en lnstrumen taal ensemble. 22.30 Nieuws en S.O.S berichten. 22.40 Avondoverdenklni 22.55 Boekbespreking. 23.05 PlanorecI tal. 23.35 Gram. 23.55-24.00 Nws GRAMMOFOONPLATENPROGRAMM, DRAADOMROEP (Over de 4e l(jn van 18-20 uur) I. Johannes Brahms. Concert voo piano en orkest nr. 2 in bes gr. t. op 83 (46 min.). Allegro non troppo. Al legro appassionato. Andante. Finale Allegretto grazioso. Adrian Aesch bacher, piano. Phllharmonlsch Orke» van Berlijn o.l.v. Paul van Kempen II. Anton Bruckner. Symphonie nr 7 ln e gr .t. Allegro moderato. Adagio Sehr felerlich und sehr langsara Scherzo. Sehr schnell. Finale. Beweg doch nicht zu schnell. Philharmonlscl Orkest van Berlijn o.l.v. Eugen Jochum TELEVISIEPROGRAMMA LI NTS: 20 00 Journaal en weeroversa AVRO: 20.20 Televlzier. 20.35 TV-fllm 21.30-22.15 Nieuwe oogst, amusement» programma. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m 12.00 Orkestconcert. 12.55 Weerber, 13.00 Nieuws. 13.10 Gevarieerde muziek met commentaar. 13.40 Interview» 14.10 Gevarieerde muziek. 15.00 Hoorsp 16.30 Programma voor oudere luiste raars. 17.00 Voor de Jeugd. 17.55 Weer bericht. 18.00 Nieuws. 18.15 In thl South-East. regionaal programma. 19.00 Onbekend. 19.30 Gevarieerd pre* gramma. 20.30 Hoorspel. 22.00 Nieuwi en berichten. 22.30 Kamermuziek. 22.41 Parlementsoverzicht. 22.59 Weerbericht 23.00 Nieuws. 23.02 Voordracht. 23.15 23.57 Kamermuziek. Engeland. BBC Light Programme, l.»no en 247 ni. 12.00 Populaire grammofoonmuziek 12.31 Gevarieerd programma. 13.30 Nwi 13.35 Cricketultslagen. 13.45 Voor de kinderen. 14.00 Voor de vrouw. 15.00 Dansmuziek. 15.31 Muziek bij het v/erk 16.15 The Dales, dagboek. 16.31 Uit slagen races en cricket uitslagen. 16.35 Grammofoonmuz. voor de Jeugd. 17,0(1 Gevarieerd programma. 17.31 Grammo foonmuziek. 18.33 Sportoverzicht. 18.45 Hoorspel. 19.00 Nieuws en journaal 19.25 Sport. 19.31 Hoorspel. 20.00 Ge varieerde muziek. 20.31 Licht program ma. 21.00 Hoorsp. 21.30 Lichte muziek 22.15 Orgelspel. 22.30 Nieuws, sport en actualiteiten. 22.41 Gevarieerde mui 23.55-24.00 Nieuws. Nordwestdeutsclier Rundfunk 309 m. 12.00 Lichte orkestmuziek. 13 00 Nws 13.15 Amusementsmuziek. 14.15 Licht» orkestmuziek. 15.00 Liederen en instru mentaal ensemble: oude muziek. 16.00 Gevarieerde grammofoonmuziek. 17.00 Nieuws. 17.45 Amusementsprogramma. 19.00 Nieuws. 19.30 Wiener Festwochen 1962: Klassieke en moderne orkestwer ken. 21.45 Nieuws. 22.15 Jazzmuziek. 23.20 Dans- en amusementsmuziek. 24.00 Nieuws. 0.20 Operette- en ballet muziek. 1.00 Weerbericht en gevarieer de muziek. Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nieuws. 12.10 Orkestconcert. 13.50 Grammofoonmuziek. 14.25 Gram- foonmuziek. 14.30 Hoorspel. 16.00 He dendaagse muziek. 16.30 Gevarieerde muziek. 18.05 Kamermuziek 19.00 Nws 19.20 Grammofoonmuziek. 20.00 Moder ne orkestwerken. 21.30 Hoorspel. 22.45 Grammofoonmuziek. 23 10 Grammo foonmuziek. 23.53-24.00 Nieuws. Brussel 324 en 484 ni. 324 ni.: 12.00 Nieuws. 12.03 Lich» grammofoonmuziek. 12.30 Weerbericht 12.35 Landbouwkronlek. 12.42 Amuse mentsmuziek (gr.) 12.50 Beursberich ten. 13.00 Nieuws en weerbericht. 13.15 Kamermuziek (gr.) 14.00 Filmmuziek. 14.45 Pianorecital. 15.00 Grammofoon muziek. 15.30 Fluit hobo. viool, altviool en cello. 16.00 Beursberichten. 16.06 V. de zieken. 17.00 Nws. 17.15 Lichte muz 18.00 Balletmuziek. 18.20 Voor de sol daten. 18.50 Kamermuziek. 19.00 Nws 19.40 Operamuziek. 20,00 Kamermuz (moderne muziek). 21.00 De Zeven Kunsten. 21.15 Lichte muziek. 22.00 Nws. 22.15 Amusementsmuziek. 2235 Populaire volksmuziek. 22.55 Nieuws 23.00-23.15 Voor de zeelieden. 4.84 m.: 13.00 Nieuws. 13.15 Gevari eerde muziek. 14.03 Omroeporkest en viool. 15.03 Gevarieerde muziek. 16.08 Operette-selecties (gr.) 17.00 Nieuws 17.15 Werken van Belgische componis ten. 18.30 Grammofoonmuziek. 19 30 Nieuws. 20.00 Hoorspel. 22 00 Wereld nieuws. 22.15 Jazzmuziek. 22.55 Nieuws

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2