Amerikaanse studenten stromen via Rotterdam over heel Europa P.y.clA. in Voorschoten trekt fel van leer tegen raadsvoorstellen Leidse jeugd „leeft zich uit" Welkom van Leiclse rector bij ontscheping van Groote Beer I r boniv van tegen Bezwaren woningen in vrije sector BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 6 JULI 1962 (Van een onzer redacteuren) J Ongeveer achthonderdvijftig Amerikaanse studenten zwermden 1 vandaag vanuit Rotterdam over Europa uit. Zij zijn vannacht met het s.s. Groote Beer van de Holland Amerika Lijn in de Maasstad aangekomen na een reis onder auspiciën van het te Leiden ge vestigde Nederlands Bureau voor Buitenlandse Studentenbetrek- j kingen, tijdens welke reis van negen dagen zij zich op velerlei wijzen hebben kunnen oriënteren over de landen, die zij in de komende twee maanden zullen bezoeken. Het NBBS organiseert jaarlijks deze overtochten, vroeger met de Groote Beer en de Waterman, nu alleen met eerstgenoemd 1 schip omdat de Waterman is gecharterd voor troepenvervoer naar Nieuw Guinea. Ook verzorgt het NBBS overtochten met charter- j vliegtuigen, dit jaar meer dan andere jaren door het uitvallen van 1 een der schepen. die er op wees dat begrip voor de geschiedenis en de historische groei der Europese culturen onontbeerlijk is voor een begrip van het Europa van thans en de wegen die Europa thans volgt naar de toekomst. Hij achtte voorts van groot belang, dat deze studentenreizen over en weer tot groter begrip kunnen leiden. De douane-harmonie en een studenten band zorgden voor enthousiaste mu ziek. Prof .Sevenster en echtgenote wer den aan boord van het schip ont vangen door vertegenwoordigers van de NBBS en kapitein C. Rol. die bij zonder te spreken was over de sfeer, die tijdens de overtocht op het schip heeft geheerst. De debarkatie nam geruime tijd [in beslag, omdat de douane in tegen- j j stelling met andere soortgelijke toch- I j ten niet in Hoek van Holland aan I boord was gekomen, doch eerst na afmeren in Rotterdam haar werk zaamheden kon beginnen. Enfin, heel erg was dat'niet. want de bezoekers wachtte aan wal slechts een Hollandse „zomer": wind, regen en koude. Medische diensten I Leiderdorp Dokter P. van 't I Woud. Hoofdstraat 40 tel. 30070. Oegstgeest Dokter J. B. Hugen- holtz. tel. 51390. Voorschoten Dokter J M. Abar- banel, Chopinlaan 32, tel. 3875. Wijk verpleging: Gezondheidscentrum, tel. 2177. Wassenaar Dokter J. A. J. Pau- lides, Van Z. van Nijeveltstraat. 42, tel. 4561. En dokter K. T. de Wit. Jonkerlaan 83. tel. 2460. Apothekers- dienst: apotheek Siderius. Langstraat 86. tel. 2141. Ï4 vert «U n vj s f. bij iti Ruime oriëntatie De overtocht is prima verlopen. Daarvan konden wij ons vanochtend aan boord overtuigen. De stemming was uitstekend en men heeft heel veel gehad aan de voordrachten, die j door een geselecteerde staf van 40 aar Amerikanen en Europeanen werden 1*8.' gehouden teneinde de Amerikaanse te studenten reeds enigszins vertrouwd n te maken met de landen, waar zij x o gastvrijheid zullen genieten. Een 185| groot aantal van de opvarenden zal no- deelnemen aan een van de ongeveer 45 tours, die het NBBS heeft voor- J] bereid. De studenten zwermen naar fiet vrijwel alle Europese landen uit, ook naar achter het ijzeren gordijn (bv. Polen en Tsjecho-Slowakije) en zelfs eer naar Israël. Ongeveer 200 van de stu- re denten zullen eerst een tocht van en- ns( kele dagen door Nederland maken. mal Uniek in opzet Het NBBS is het enige bureau van deze aard in Europa, dat vry- wel uitsluitend door studenten ge- dreven wordt, waardoor (en door bv. d«- eigen studenten-exploitatie van :1 vijf hotels elders in Europa) de kos ten van de NBBS-reizen uniek laag zUn. Dit is ook een gevolg van het feit. dat men over de relatief zeer goedkope overtochtmogelijkheid met n de Groote Beer (en eventueel later weer de Waterman) kan beschikken. ProfSevenster wordt op het schip welkom ge heten door kapitein Rol. (Foto L.D./Holvast) Terug in september De Groote Beer vertrekt in de eerste week van september weer uit Rotterdam voor de terugtocht van de studenten, die niet van luchtver- bindingen voor de terugtocht gebruik willen maken. Over het algemeen is de voorkeur voor de bootreis vooral bij de heenreis naar Europa te be merken, terwijl voor de terugreis de voorkeur aan vliegen wordt gegeven. Een verklaring hiervoor moet voor een belangrijk deel worden gevonden in het zeer goede oriënteringspro gramma. dat voor de bootreis naar Europa is georganiseerd. Wederzijds begrip De studenten werden vanochtend voor de debarkatie toegesproken door de rector magnificus van de Leidse Universiteit prof. dr. G. Sevenster, DIEFSTAL VAN DURE BOEKEN De politie heeft een 18-jarige scho lier uit Leiden aangehouden, die zich zowel in de Sleutelstad als in Den :Haag schuldig had gemaakt a~n diefstal van boeken uit boekenwin- kels. Het betrof hier een aantal kostbare werken. Hoewel niet precies valt na te gaan hoeveel boeken er 'zijn gestolen wordt de totale waarde op f800 a f 1000 geschal. De meeste boeken zijn doorverkocht. Meisje gewond bij een airfsbotsing Op de wegkruizing Zeemanlaan Lorentzkade heeft zich gistermiddag omstreeks drie uur een aanrijding voor gedaan tussen een personenauto en een vrachtauto. De bestuurder van de op de Zeemanlaan in de rich- Iting Thorbeckestraat rijdende vrachtwagen, die de van rechts ko mende personenauto pas op het al lerlaatste ogenblik opmerkte probeer- J de door snelheid te vermeerderen een i (botsing te voorkomen. Hij slaagde j echter in deze opzet niet. De 22-ja- j rige mej. B. van Rhee uit Leiden, die achter het stuur van de op de Lo rentzkade in de richting van de Lammeschansweg rijdende auto zat. liep tengevolge van deze aanrijding een gapende hoofdwonde op. De auto werd aan de voorzyde geheel ver nield. Dienst voor de doopsgezinde vredesgroep Leiden telt 477 doopsgezinde ge meenteleden. Van hen maken zes le den deel uit van de doopsgezinde vre desgroep. Zondag a.s. om half tien zal de werkgroep een dringende op roep doen tot alle leden, zich bij de vredesgroep aan te sluiten. Dit zal gebeuren tijdens een dienst in de Doopsgezinde kerk, die geleid wordt door dr. S. L. Verheus. Bovendien zal vóór de dienst en daarna een expo sitie van het werk der vredesgroep te bezichtigen zijn. Tijdens de dienst zullen enkele vredesgetuigenissen worden voorgelezen. Het koor zal zijn medewerking verlenen door twee lie deren ten gehore te brengen. I In de afgelopen nacht is inge broken in een galvaniscerbedrijf aan de Rooseveltstraat. De dader<si heeft (hebben) zich toegang weten te ver schaffen door een opklapraam aan de achterzijde van de fabriek ^r werden twee doosjes sigaretten ont vreemd. Jaarvergadering ZLC ZLC hield in café Aniba een goed bezochte jaarvergadering die een zeer vlot verloop had. In zijn openingswoord bracht voor zitter H. Lolikes de Beer nogmaals hulde aan het le-elftal voor het be haalde kampioenschap en de promo tie naar d3 KNVB. Wat de terreinmoeilijkheden betreft kon hij een optimistisch geluid laten horen, dank zij de medewerking van de Sportstichting. Nadat de verslagen van secretaris en penningmeester, welke met een batig saldo afsloot onder dankzegging waren voorgelezen, volgde de be stuursverkiezing. Hierin kwam geen verandering, zodat, het dagelijks be stuur als volgt bleef; H. Lolkes de Beer. voorzitter: J. Crama. secretaris en Chr. de Groot penningmeester. Ook de elftalcommissie bleef onge wijzigd. Luid'ilokken in Bevrijdingskerk Dankzij een royale gift van f2750 voor het klokkenfonds van de gere formeerde Bevrijdingskerk aan de Aerent Bruunstraat in Leiden zuid west, is thans het bedrag bijeen om voor deze kerk enkele luidklokken aan te schaffen. Vermoedelijk zal noe deze maand aan een klokkengie terij opdracht worden gegeven tot het gie-en van de klokken. Tegen Kerst mis hoopt men de klokken in de toren te plaatsen. Chr Geref. kerkdiensten in Zuiderkerk In verband met de komende restauratie van de Chr. Geref. Kerk aan het Steenschuur zullen cie kerk- I diensten van dit kerkgenootschap i met ingang van zondag 12 augustus in de Zuiderkerk aan de Lammen- schansweg worden gehouden en wel om 9 en 7 uur. De geref. diensten vinden dan plaats om 10.30 en 5 u. Zevenduizendste bekeek Leiden Mevrouw A. G. Melein-Den Heijer, wonende in de Moddermanstraat 31, ontving gisteren uit handen van wethouder A. J. Jongeleen een foto boek over Leiden. Dit cadeau werd haar overhandigd ter gelegenheid van het feit, dat zij de zevenduizend ste is. die de tentoonstelling „Leiden bekeken" bezocht. TUINFEEST SPEELTUINVER. „OOSTERKWARTIER" Hedenavond opent de speeltuinver eniging „Oosterkwartier" haar twee daags tuinfeest waarvan het batig saldo wordt bestemd voor de uitbrei ding van het speelmateriaal op de speeltuin en het clubwerk. Tegen een geringe vergoeding zullen jong en oud in de gelegenheid worden ge steld om in schiettenten, ballen tenten. alsmede via het rad van avontuur, speerwerpen en tal van andere vermakelijkheden prachtige prijzen te behalen. De inwendige mens kan zo nodig worden versterkt aan een tweetal oliebollen- en warme worstkramen. Dankzij de prachtige speeltuinvloer kunnen ook de dans- lustigen volop aan hun trekken ko men. Voor jeugdige bezoekers wordt morgenmiddag een aantal attracties georganiseerd. In de gemeenteraad van gisteravond heeft de P.v.d.A. tegen enkele voorstellen sterke bezwaren geuit. Het eerste voorstel, dat zware kritiek te verduren kreeg, was een mededeling van B. en W., dat door de wethouder van onderwijs c.a. een com missie uit de „Sportraad", aangevuld met enkele ambtenaren, officieus geïnstalleerd was om te adviseren over de uitbreiding van de sportaccommodaties. De heer Pels achtte het beter, dat alle plannen van de grond af in ge zamenlijk overleg opgebouwd worden en dat dus raadsleden in deze com missie moeten zitten. Zowel de voor zitter als de overige fractievoorzit ters waren het echter met B. en W. eens, en beschouwden ook de ambte naren als adviseurs van de commis sie. Geen heil Ernstiger nog waren de bezwaren van de PvdA tegen het voorstel om de N.V. Ned. Woningfinanciering Maatschappij toe te staan de 9 win kels met 18 woningen en de 12 flat woningen in Adegeest niet te bou wen met premie, maar in de vrije sector. Deze wijziging houdt in, dat deze voor verhuur bestemde wonin gen, die f 75 per maand zouden kos ten, vermoedelijk wel eens 60 duur der kunnen worden, ook al omdat nu meer voorzieningen, zoals centrale verwarming, zullen worden aange bracht. Het bezwaar van de PvdA. die dus tegen het voorstel stemde, was gebaseerd op het prin cipiële standpunt vastgelegd bij de aanvaarding van het uitbreidings- iplan „Adegeest" dat ook in deze I wijk woningen voor minder draag- krachtigen moeten worden gebouwd. iEr is ook in deze vergadering, aldus 'de heer Pels weer veel over deze wo- |ningen getheoretiseerd, maar voor de minst draagkrachtigen is er in I..Adegeest" geen heil te verwachten. De overige fracties ineenden, dat dit voorstel de woningtoestand in Voorschoten "beslist ten goede komt, en dat het zeer noodzakelijk is win kels in deze (reeds voor 1/3 volge bouwde) wijk te openen. Overigens werd dit besluit pas genomen, nadat er langdurig over gediscussieerd was en waarbij vooral de te verwachten nieuwe huurprijs in het geding kwam. Aan de heer F. Meenhorst werd op zijn verzoek, in verband met zijn vertrek naar Aruba, ontslag verleend als onderwijzer aan de Vlietschool. In zijn plaats werd met algemene stem men benoemd de heer M. van Kerk- voort. Het verzoek van de hoofden van de beide openbare lagerescholen tot medewerking voor de aanschaffing jvan een nieuwe rekenmethode werd zonder hoofdelijke stemming aan vaard, evenals de verzoeken tot aan schaffing van meubilair voor de r.-k. St.-Josefschool en voor voorzienin gen in de Parkschool. De reeds gepubliceerde voorstellen werden verder allemaal aanvaard. Rondvraag Bij de rondvraag merkte de heer De Groot op, dat in Leiden een ern stige waarschuwing tegen het zwem men in openbaar water was gegeven. Hij vroeg een onderzoek naar de toe stand in Voorschoten i.v.m. de ziekte van Weill in te stellen. De burgemeester merkte op, dat de Pharmaceutische inspectie advies ge vraagd zal worden. De heer Pels was verheugd, dat er een onderzoek naar de maximum snelheden in de bebouwde kom heeft plaats gevonden en verzocht tevens de NZHVM te vragen de bussen niet soms met 75 km per duur door het dorp te laten razen. De baan voor de kortebaandraverij op de dag van de paardenmarkt is omgedraaid, waardoor een verzoek van mevr. De Waal Malefyt-Spruijt reeds voor het stellen was ingewilligd. Statentocht op 19 juli Men kan ook in Leiden starten Ter gelegenheid van de jaarlijkse herdenking van de Eerste Vrye Sta tenvergadering van de Staten van lü Holland, gehouden op 19 juli van het jaar 1572 in de Statenzaal te Dor- tei drecht, zal ook dit jaar een grote toertocht worden gehouden. Het aantrekkelijke karakter van deze 9e Statentocht is de vrijheid in keuze van startplaats en route, s Op donderdag 19 juli zullen de ,te deelnemers kunnen starten uit de, en •3C rijden langs de steden: Dordrecht, -1.? Gorinchem, Gouda. Oudewater, Lei- 'lÊ den, Haarlem, Alkmaar, Medemblik, ot Enkhuizen. Hoorn, Edam en Monnic- ter kendam, alwaar in elk van deze 22 plaatsen vanaf des morgens 5 uur lal een controlepost zal zijn geopend om r0 de controlekaart van de deelnemers af te stempelen en aan hem/haar een vaantje en/of verrassing uit te reiken. De deelnemers zijn verplicht zich tussen 12.00 uur en 14.30 uur aan de i controlepost te Dordrecht te melden. t,ncj Om 3 uur vindt een défilé plaats van alle deelnemers in Dordrecht, dat afgenomen zal worden door de ,_f Commissaris der Koningin in de Pro- vincle Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, ■ki en de burgemeester der 12 Staten- |j steden. ïti Dit défilé zal muzikaal worden op- geluisterd door een militaire band BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Dolly Elisabeth Déslrée, dr van P. J. M. Leune en D. J. J. Rehmann; Cor nelia. dr van S. Mulder en P. van Gel der; Catharlna Maria Elisabeth, dr van H. Otgaar en J. H. M. de Boer; Wll- helmina, dr van J. Erades en M. J. Llgtvoet; Jacoba, dr van A. Ouwehand en K. C. Ouwehand. GETROUWD A. M, A. van Haasteren en C. H. Klulters; A. Spies en E. G. M. Ronde; A. J. Vermond en H. H Hoogeveen; F. G van Donge en J. Dlckhoff; I. Boom en G. Velthuis; G. A. P. de Kort en M. J. M Schulpen; J. P. Zandber gen en E C. Phlllpse; R. A. Talens en M. J. C. van de Water; A. Jonker en H. A. J. Eppenga. OVERLEDEN A Bijl. 2 Jr. dochter: C Looijesteijn. 89 Jr. man; M. Paddist, 88 Jr. e.v. L. Jansen. Academische examens Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor het doet. ex. Ned. recht de heren A. E. Driessen te Heerlen, J. G. B. Escher te Bentveld en H. M. Baumhauer te Amsterdam, voor het examen M.O. plant- en dierkunde de heren P. C. Albers te Schiedam en J. G. M. Marquenie te Rotterdam; voor het kand. ex. Semitische taal- en letterkunde mej. M. V. de Meijere te Leiden en de heer P. Smoor te Aer- denhout; voor het doet-, ex. Neder landse taal- en letterkunde de heer A. S. Straathof te Rijpwetering; voor het doet. ex. Engelse taal- en letter kunde mej. M. van Wieringen te Lei den en de heren C. van Dongen te Rotterdam en D. v. d. Berg te Oegst geest: voor het kand. ex. Geschiede nis de heren A. Hollebeek te Leiden en J. W. Marsilje te Terneuzen (cum laude); voor het doet. ex. Ge schiedenis de heer F. H. B. Wolken te Delft: voor het kand. ex. kunstge schiedenis mej. J. E. L. Heideman te Zandvoort; voor het kand. ex. Ned. mej. A. M. Gispen te Nijmegen, mej. M. C .de Roy van Zuydewijn te Nij megen; mej. R. A. de Wijn te Haar lem, mej. H. C. H. Dijkstra te Den Haag en de heren A. W. Jonker te Leiden, B. A. Wreesman te Delden, J. A. F. v. d. Kamp te Den Haag, C. E. Dip te Leiden, J. W. Sodderland te Den Haag. P. J. Idenburg te Den Haag, E. H. Hondius te Scheveningen A. S. H. A. Blaisse te Schiedam, B. E. A. Ottevanger te Bussum, K. Polack te Rotterdam, C. v. d. Wiel te Noord- wijk, W. D. v. d. Berg te Amsterdam, J. J. v. d. Meulen te Voorburg, J. H. F. Linders te Dordrecht, Th. O. J. Gheijselinck te Wassenaar. A. G. Vo gelaar te Haarlem, A. J. M. Schrijver te Den Haag, L. D. B. v. d. Steen hoven te Leiden, Th. Boers te Rot terdam, B. R. Koerner te Velp en F. Bolkestein te Amsterdam; voor het kand. ex. geneeskunde II mej. J. E. Dekker te Nieuwleusen (O), mej. J. M. van den Heuvell te Sneek. mej. S. Horowitz te Eindhoven, mej. M. J. P. Lukassen te Rotterdam, mej. D. Six- ma te Den Haag. mej. J. van 't Spij ker te Scheveningen en de heren J. Borger te Den Haag. J. W. Briët te Apeldoorn, H. C. Fluyt te Den Haag. J. Jeekel te Breda, F. J. Kedde te Leiden, P. Kloppenburg te Vught, Lim Kit Ham te Leiden, L. D. J. Maljers te Den Haag, B. Roberti te Oegstgeest, W. Samson te Leiden, R. G. Suermondt te Hattem, T. A. Va- dasz te Leiden, H. C. Wegman te Rotterdam en K. Welvaart te Zand voort. Promoties Administratie loopt achter Een zeer bijzonder geval bleek zich voor te doen bij het onder zoek van de geloofsbrieven van de nieuw gekozen raadsleden. Het nieuwgekozen lid van de P.C.-fractie, de heer drs. A. B. Vaandrager, woont namelijk vol gens zijn kaart in het bevol kingsregister pas sedert 13 sep tember 1961 in deze gemeente. Als de nieuwe raad op 4 septem ber geïnstalleerd zal worden, woont de heer Vaandrager dus niet de vereiste 12 maanden in Voorschoten. Maarhet on derzoek heeft uitgewezen, dat 13 september slechts de admini stratieve datum is, waarop de afschrijving van zijn vorige woongemeente is ontvangen. De heer Vaandrager is op 2 sep tember 1961 getrouwd en heeft op die dag zijn woning in Voor schoten betrokken. De admini stratieve handeling biykt dus 11 dagen achter de feiten aan te lopen en op grond van de juris prudentie van het betreffende wetsartikel kan de heer Vaan drager op 4 september wel wor den toegelaten als lid van de raad. BEURSOVERZICHT Technische koersreactie voor internationals Amsterdam 6 Juli De laaste dag van deze beursweek heeft een technische koersreactie op de zeer vaste tendentie voor de inter nationale waarden gedurende de voorgaande beursdagen te zien ge geven. De handel was, mede in ver band met het aanstaande weekeinde in alle hoeken van deze fondsen zeer rustig. Het buitenland liet ditmaal verstek gaan met kooporders, zodat er voor de arbitrage weinig werk viel te doen. Het publiek nam een af wachtende houding aan, terwyl de beroepshandel tot wat winstnemingen overging. Na de rustdag van woensdag heeft Wallstreet gisteren de opwaartse ten dentie van de vorige dagen op voor zichtige wyze i^rder voortgezet. In Amsterdam leefde men in spanning of New York de aanzienlijk hogere koersen van het Damrak zou over nemen. Dit gebeurde dan uiteinde lijk ook, hoewel het er aanvankelijk niet naar uitzag. Immers Philips daalde donderdagavond tot f 165.50 om op f 169.50 deze avondhandel te besluiten, ofwel f 1,50 boven het slot van die dag. Vanmorgen werd in Philipsaande- len gedaan f 168/f 170,40. Vergeleken met de slotkoers van de vorige week, behaalde Philips deze beursweek een koerswinst van ruim acht gulden, ofwel ruim 30 punten op de oude basis. Unilevers boekten circa 14 gulden winst, ofwel 70 pun ten. Kon. Olie verbeterde f 2,50. Hoogovens avanceerden ruim 30 en AKU circa acht punten. Alles by el kaar had het Damrak, aldus do beurs, een bevredigende week achter de rug. In de scheepvaarthoek was de stemming wederom in mineur met koersverliezen van twee tot circa vier punten. Een uitzondering hierop vormde Holland Amerika Lijn. Lei dende cultures rond het vorige slot- niveau. evenals de staatsfondsen, bei den met weinig zaken. WISSELKOERSEN Londen 10.08%10.08%New York 3.59'f»3.59%Montreal 3.32*— 3.3211; Parijs 73.29—73.34; Brussel 7.22%—7.22%; Frankfort 90.20'i 90.25%; Stockholm 69.83%—69.88% Zürich 83.24—83.29; Milaan 57.86% 57.91%; Kopenhagen 52.02—52 07; Oslo 50.30%—50.35%; Wenen 13.91 —13.92%; Lissabon 12.57%—12.59%. Aan de Leidse Universiteit is cum laude gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde op proefschrift getiteld: „Genetically significant dose from diagnostic roentgenology", mej. Z. M. Beekman, geboren te Groningen in 1927 en thans wonend te Leiden, radiologe .bij het instituut voor ra- diopathologie en stralenbescherming. Promotor was prof. dr. F. Munten dam. Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde, de heer A. Ol- lengren, geboren te Kopshiang in 1928 en thans wonend te Leiden, op proefschrift getiteld: „Three-dimen sional galatic stellar orbits". Promo tor was prof. dr H. C. van de Hulst. Gepromoveerd tot doctor in de rechten, op proefschrift getiteld: „Legal status of government mer- chante ships in international law", de heer Th. Kochu Thommen, gebo ren te Kottayam, Korala, India in 1928, en thans wonend te 's-Graven- hage. Promotor was prof. jhr. mr. H. F. van Panhuys. In een tijdsbestek van nog geen zes uur hebben de Leidse lieverd- jes" kans gezien met behulp van stokken, stenen en andere daar toe geschikte hulpmiddelen een pand aan de Maresingel voor ver dere bewoning voorgoed onge schikt te maken. De voordeur van het huis ligt nu als een achteloos weggeworpen stuk hout, versplin terd in de gang. Geen ruit is er meer heel. Ook het interieur is een prooi geworden van zinloze vernielzucht. Hoe heeft dit ooit op klaarlichte dag kunnen gebeu ren? Was er dan niemand, die de politie of de eigenaars van het huis heeft kunnen waarschuwen? Dit zijn enkele, voorlopig nog on opgeloste vragen die de heer en mevrouw RiethovenBansky, de eigenaren van het huis, zich siJids gisteravond stellen. „Natuurlijk", vertelde mevr. Riethoven, „heb ik onmiddellijk de politie gewaar schuwd, maar die had geen tijd of zo". Ook Sociale Zaken, waar ik vanochtend naar toe ben ge weest, kon me niet helpen. De schade die aan het huis toege bracht is vind ik nog niet het ergste, maar ik ben verbijsterd over het feit, dat de tegenwoor dige jeugd tot een dergelijk van dalisme in staat is en dat vohvas- senen geen enkele poging hebben gedaan haar van deze vernielin gen te weerhouden. Je had het moeten zien. Je zou zeggen dat dit het werk is geweest van ban dieten vi plaats van jongens en meisjes. Al het lood dat in het huis ivas, de gootsteenpijp, de stukjes uit een groot glas-in-lood- raam, is verdwenen". De bewoners, de familie Lange- rak, verlieten het huis gisteren, omdat zij een nieuwe woning kon den betrekken. Het was de bedoe ling dat het vernielde huis weer bewoond zou worden. Nu wij de ravage gezien hebben lijkt dat laatste ons onmogelijk. Want wie wil nu nog in een huis wonen, waarvan een stuk van de achter muur ontbreekt. Niemand toch immers! Op de foto, die vanmiddag om streeks half één iverd genomen, ziet men hoe de jeugd haar „be langstelling" voor het vernielde huis nog niet heeft verloren. (Foto L.D./Holvast) MARKTBERICHTEN LEIDEN, 8 Juli Kaasmarkt: aan gevoerd 21 partijen Goudse kaas en 4 partijen Leidse kaas. Noteringen: Goudse extra kwal. tot f2.41, le kwal. tot f 2.33, Leidse extra kwal. f 2.58- 2.64. Handel kalm. LEIDEN, 6 Juli Veemarkt: aan voer stieren 5, melkkoeien 45, vette koelen 360, vare koelen 40, pinken 7, vette kalveren 124, nuchtere kalveren 43, vette schapen 90, vette lammeren 362, zuig- en weldelamm. 1479, totaal 2564 stuks. Prijzen: melkkoeien 1750-975 p. st., vette koeien f 2.65-3.40 per kg schoon gew., vare koelen f 450-950 p. st., vette kalveren f 1.80-2.50 per kg levend gew., nuchtere kalveren f 1.20-1.50 per kg levend gew., ld. f 35-60 p. st., vette schapen f 75-95 p. st., vette lammeren f 90-125 ld., zuig- en weidelammeren f60-100 ld. Handel: melkkoeien rustig, vette koeien flauw, vare koelen rustig, vette kalveren vlot. nuchtere kalveren rede lijk. vette schapen matig, vette lamm. flauw, zuig- en weldelamm. redeiyk. Vrydag 6 juli ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f1000.— Ned *58 4% Ned '59 4% Ned '60-1 4% Ned '60 II 4% Ned '59 4% Ned '60 4% Ned '61 4% Ned '53 3% Ned Gb obi 3% Ned '47 3% Ned '51 3% Ned '53 I-II 3% Ned '56 3% Ned '48 3% Ned bel cert. 3y4 Ned '50 I-II 3% Ned '54 I-II 3y4 Ned "55 13% Ned '55 II 3V4 Ned *37 3 Ned G.b obi '46 3 Ned dol In '47 3 Ned Inv cert. 3 Ned 62-64 3 Indie '37 3 Indië *37 A 3 Ned. won b.l. '57 6 Ned w. bJ. '58 4% ACTIEVE AANDELEN Vorige Slotkoers koers v heden 100% 100A 100% 100 100% 100* 100% 100 98§ 98% 97% 97fg 97% 97 \i 92%* 92% 78x 88%! 88% 96% 96% 92% 92% 91% 91% 84% 84% 89b 84% 84H 87%* 87% 87%! 87% 90b 90b 89% 90 89%* 89% 86% 87 98 ,V 98% 99% 99* 90 98% 92 92% 106% 106% 99A 99* Amst. Rubber 1087/s 108% Ver HVA-mij 118% 117% A.K.U 359 359% Deli Mij eert. 138, 138.20 Hoogovens eert. 629 618 Philips gem bez 168 166.90 Unilever cert 148,80 147.90 Dordtse Petr 604 607 Kon P (50 Ét f 20» 131,70 131.40 Holl Amer lijn 121% 122% Java China Pak 125 123 KIJd 50,50 51.— Kon Ned St.boot 141% 138% Kon Paket Mij 129% 128 Stoom Ml) Ned 130 129% Niev Goudr eert 112 110% v. Ommeren eert 252 250 Kon. Rott Lloyd 125 125x N Scheepsv Unie 125% 121% NIET ACTIEVE OBLIGATIES ProvJ en Gem.leningen A'dam '47 (3%) 3 Idem 48 (3%).. R'dam '52-1 (4%) ld *37 I-n (3%) Z-Holl '55 4%.. Bankwezen Bb N.Gem 58 5% ld NWB'52 (4%) BVG rsbr f 500 BVG rsbr "52 industr Obligaties Philips DoU -51 92% 91% 94% 97 102% 95% 200 1399 102 95% 199% 139 VERKLARING ER TEKENS Gedaan en bieden Gedaan en laten Premieleningen vorige Slotkoers koers v heden. A'dam '53 3 lil mx A'dam '51 12%.. 84% A'dam 56 12% 80% 80% A'dam '56 II 2% 91 91 A'dam '56 m 2% 90% 91 Eindhoven '54 80b 80% Enschede '54 2% 79% 81% Den Haag'52 12% 97 89% Idem II 2% 87 R'dam '52 12%.. 91 89 Idem II 2% 90% Idem *57 2% 85 85% Utrecht '52 2%.. 94 Z.-Holl. 1957 2% 85 85% Zuid-Holl. '59 2% 104% 103% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Interunie f50.-.. 176.50 177.50 Robeco 202.— 202 Unitas f50.- 470 474 Ver Bez. v 94 f50 126 126.50 Amst Bank 372% 374 Cultuurbank 32 32% Holl Bank eert. 210 210% Ned Handelmij. 335 340 Rott. Bank 350 352% Twentsche Bank 311 Senembah 321 325 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 553 526 Berkel's Pat255 254 BorsumU-Wehry 73 74 Calvè Delft eert. 729 731 Electrolasmij 354 K. Pap, v. Gelder 310 304 K. Ned, Grofsm. 167b 172b Holl Constructie 415b Ing, bur. v Bnij 208 Internatio 189 193% Int. Kunstst. Ind 70 v. Kemp. en Beg 152 151% Leidse Wolspji) 444 441 Müller en Co NB. 359% 415 Ned Kabelfabr 543 386 Philips pref 62.40 Rott Droogd Mij 470 Sikkens Groep 740 710 Ver. Touwfabr 379 Walvisvaart v 98 98L Wernink's Betmij 198 195 Wilton Feijenoord 286 290 v Wijk - Heringa 94 94 %B Zaalberg 126b 125 Mijnbouw en petroleum Blllton 2de r435 433 Kon Petr (f20) 130.80 130.— Amerik. fondsen Canad Pacific R 23% 23% Intern Nickel 60% 59% Anaconda 43 42* Bethlehem Steel 35% 35% Cities Service 507/s 49% Genera) Motors.. 49% 48% Kennecott 71% 71% Republic Steel 42% 42 Shell Oil 32 31% Union Pacific 30% 29% Un. States Steel 47% 47% Bieden 0 Laten Ex-dlvldend d Exclaim 0

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 9