Jan Janssen triomfeert in Pyreneeën-etappe Ab Gelder mans op 30 sec. van „gele trui" Simpson SUKOVA zorgt voor een nieuwe sensatie Nijdam verliest zijn gele trui Huub Zilverberg uit de strijd KWALITATIEF AAN HUGENS VANDAAG LEIDER? iVjord wint Ti in Henley !s SUPER SENORITAS IAASSEMWEEK DIT JAAR SMET 300 DEELNEMERS „KLIMGEIT" BAHAMONTES ericht 1 maart 1860 Vrijdag 6 juli 1962 Vierde blad no. 30696 Advertentie VVS 2 verliest a veel spanning S 2 heeft gisteravond in een aend duel waarin van goed vol- 1 te genieten viel, met 2-3 ver van PVC. De setstanden wa- 13-15, 15-11, 10-15, 15-13 en C zag zich in de eerste set voor 0-7 achterstand geplaatst. De i gingen toen voor Jan van der c.s. bijzonder naar wens. De n waren echter naar Leiden ge- n met het voornemen eerst dan ipituleren wanneer de arbiter de laatste maal de fluit in dit •n zou bespelen. Hun velddek- liet steeds minder mogelij khe- >pen voor de VVS 2-kanonniers. voor punt liepen zij in en fi- en met 15-13. VVS 2 kwam terug. PVC moest fel verdedi- het zag geen kans om zich aan eep van de roodbroeken te ont- elen, 15-11 voor VVS 2 en 1-1. derde set kon PVC een voor- vasthouden, 15-10. De vierde volkomen gelijk op, VVS 2 het langste eind, 15-13. On- [ïoogspanning vochten van der zich in de beslissende set [-12! naar 13-14. Jammer genoeg (hun fraaie come-back niet be- met een zege. Die ging naar Zichtbaar geweldig opgelucht 2 had aan Sigi geen kind. De /kers faalden volkomen op de B8ilke en daar leed hun hele spel PW 2 had het snel bekeken, dit Sigi was het slechte zaak onnodige risico's te nemen. Met )15-9 en 15-5 haalden de blauw- V, In een pakkende eindsprint behaalde Jan Janssen donderdagavond de vierde etappe van de Tour l'Avenir zijn tweede ritzege. Slechts luttele centimeters voor de Liechtensteiner Adolj Heeb drukte de Nootdorper zijn voorwiel over de eindstreep. Maar ook centimeters tellen De reeks van Nederlandse successen in deze nog zo jonge Ronde van de Toekomst is daar mee dus voortgezet. Weliswaar moest Henk Nijdam zijn eerste plaats in het algemeen klas sement afstaan aan de Spanjaard Gomez del Moral, maar Jan Hugens staat wat tijd betreft op gelijke hoogte met de nieuwe leider. Met de tijdrit van vandaag in het verschiet is de kans zeer groot dat Hugens als derde landgenoot de maillot jaune zal dragen. De Limburger was er zelf van overtuigd: „Als ik geen pech krijg, pak ik de trui", beloofde hij. De Pyreneeën hebben geen antwoord kunnen verschaffen op de vraag wie in deze karavaan met vele onbekende namen nu eigenlijk de ware klimmers zijn. Daarvoor boden de beide ritten te weinig moeilijkheden. Zelfs de ruim 1500 meter hoge Peyresourde kon de strjjd nauwelijks be- invloeden. Wel bleek dat vooral de Spanjaarden zich In de bergen heel prettig voelen, terwijl ook de Zwitsers uitstekend meekomen. De Italianen bleven onder de verwachtingen. leiderspelotonnetje van 17 renners gevormd, waarbij zich later nog de achtergeraakte Petterson en de uit het peloton naar voren gekomen Spanjaard Velez voegden. Spanje stond er met vier renners voorin het beste voor, maar ook Zwitserland en België konden best tevreden zijn met drie coureurs in de frontlinie. Tot St. Gaudens deden zich geen ingrijpende wijzigingen meer voor. Zestien man de Portugees Castro, de Zwitser Lutz en de Spanjaard Garcia waren iets achter geraakt maakten zich gereed voor de eind sprint, waarbij het reeds zeker was dat, Hugens of Antonio Gomez del Moral de gele trui van Henk Nijdam zou overnemen. ,i een kostbare zege binnen ongestuurde vier van Nereus Is W en in de strjjd om de Stewards j)jj de jaarlijkse Henley Regatta j een ronde verder gekomen. De erdammers versloegen de ploeg rahet St.-Thomas's Hospital uit Tm?n in een tjjd van 7 min. 25 bet verschil aan de finish be- 1 3/4 bootlengte. Ook de vier r stuurman van Njord bereikte ;rde ronde door een gemakke- overwinning op het Britse Barn ge. De tjjd van Njord was 7 min de strijd om de Diamond Sculls ieg de Australiër Stuart Mac- s-w- zonder enige moeite de Zwit- lottaman met bijna twee boot- ;n in de tijd van 8 min. 21 sec. Pool Kubiak overwon de Rus Tjurin in een tijd van 8 min en grote verrassing was de neder- die de Russische Olympische ioenen in de twee zonder stuur - Boreyko en Golovanov, leden de Duitsers Neus en Jordan in rijd om de Silver Goblets. De ':rs zegevierden met een voor van vier lengten in -8 min. Felle strijd De traditie getrouw ontbrandde de strijd in de vierde etappe opnieuw zeer vroeg. De Belgen Vastiau en Vyncke, de Spanjaard Barcia, de Zwitserse tijdrace-specialist Jaisli en de Portugees Castro lieten reeds na 20 km het peloton achter zich. Het feit dat zich voorin geen en kele Nederlander bevond, scheen vooral Jan Janssen en Jan Hugens te verontrusten. Zij gingen weldra op jacht naar de leiders en kregen sterke coureurs als de Italiaan Par- tesotti, de Belg Bracke, Adolf Heeb en de Spanjaard Momene mee. Voordat aan de 17,5 lange beklim ming van de Peyresourde, het enige obstakel van formaat in deze rit, werd begonnen, kwam de aansluiting tot stand. Heeb ging zo snel naar boven dat hij op de top een minuut voor lag' op Gomez del Moral. Op 10 sec. volgde de Portugees Silva en weer 15 sec. later een groepje met Hugens, die uitstekend was meege komen. Ook Jansen (1 min. 25 sec. achterstand op de leiders) mocht te vreden zijn, te meer daar in de af daling een hergroepering tot stand zou komen. Toen de afdaling van de Peyresour de achter de rug was, had zich een 1 -de achten, die strijden om de Challenge Cup, won de ploeg Moto Guzzi met twee lengten prong in 6 min. 35 sec. van de oikaanse Yale University (V.S.). jl de houders van de beker, de w van de Russische Marine, met jkhalve lengte wonnen van de :nse Universiteit in dezelfde tijd oto Guzzi. De Italianen komen halve finales tegen de acht le Universiteit van Pennsylva- it. de ongestuurde vieren tenslot- •loor de ploeg van Canottieri Dongo, die bij de Olympische a 1960 zilver won, van de Rus- Vier van de Trud Club uit grad. tweede divisieclub Hilversum de eerste elftalspeler Maurer 'olendam als trainer gecontrac- Maurer vervangt oefenmeester lissen, die onlangs naar De 1 «schap is overgegaan. 4 Gering verschil In de laatste kilometers moest er nog behoorlijk worden gestegen, zo dat de pure sprinters niet bij voor baat favoriet waren. Adolf Heeb, die klimcapaciteiten paart aan een rap pe eindspurt, kwam als eerste in zicht, onmiddellijk gevolgd door Jan Janssen. De Nootdorper werkte zich op het laatste rechte stuk naast Heeb en op de eindstreep was er nauwelijks enig verschil. Enkele minuten vain martelende onzekerheid volgden. Toen werd Heeb tot overwinnaar uitgeroepen. De vreugde van de Liechtensteiner duurde echter niet lan8- want even later werd door de microfoon bekend gemaakt dat niet Heeb maar Janssen de vierde rit op zjjn naam had ge bracht. „Als ik het niet zeker weet, steek ik mjjn hand maar op, dat is altjjd safe", was het nuchtere com mentaar van de Nederlander. Alg. klassement Nog geen drie minuten na de win naar arriveerde het peloton, waarvan Lex van Kreuningen overtuigd de sprint won. Klassement De uitslag van de vierde etappe van de Ronde van de Toekomst (Bagneres de BigorreSt.-Gaudens, 126 km) luidt: 1. Janssen (Ned.) 3.21.53 (met bon. 3.20.53) 2. Heeb (Zwits.) z.t. (met bon. 3.21.23), 3. Vyncke (Belg.) z.t., 4 Momene (sp.) z.t., 5 Gomez del Moral (Sp.) z.t., 6 Bennett (GB) z.t., 7. Bradley (GB) z.t., 8 Partesotti (It.) z.t., 9 Jaisli (Zwits.) z.t., 10 Vastiau (Belg.) z.t., 14 Hugens (Ned.) z.t., 20 van Kreu ningen (Ned.) 2.24.32, 25 Nijdam (Ned.) 3j24.35; 33 Vees de Jong (Ned.) z.t., 39 Leo Knaps (Ned.) z.t., 48 Miel Verstraete (Ned.) z.t. Het dagploegenklassement van de 4e etappe van de Ronde van de Toe komst: 1 Zwitserland (Heeb, Jaisli, Lutz) 10 uur 5 min. 25 sec. Het algemeen ploegenklassement: 1. Nederland, 2 overw. 2. Frankrijk, 1 overw. en 1 tweede plaats, Na de vierde etappe luidt het al gemeen klassement: 1 Gomez del Mo ral (Sp.) 15.28.20, 2 Jan Hugens (Ned.) z.t., 3 Heeb (Zwits.) op 37 sec., 4. Partesotti (It.) op 1.16, 5/6 Bradley (GB) en Vyncke (Belg.) beiden op 1.35, 7 Jan Jansen (Ned.) op 1.40, 8 Henk Nijdam (Ned.) op 2.08, 9 Carton (Fr.) op 2.38, 10 Momene (Sp.) op 4.03, 11 Miel Verstraete (Ned.) op 4.17, 19 Lex v. Kreuningen (Ned.) op 7.05, 21 Leo Knops (Ned.) op 7.54, 24 Kees de Jong (Ned.) op 8.45. 14 ct Explosiesop Wimbledon Wat het resultaat van de finale van het dames-enkelspel morgen ook zal zijn, Vera Su- kova, de dertigjarige boekhoud ster van een Tsjechische straal" motorenfabriek, zal in de ten- nishistorie blijven voortleven als de heldin van Wimbledon 1962. In die finale speelt Su- kova tegen de Amerikaanse Karen Susman, die al even ver- ADVERTENTIE PRINS BERNHARDSTR. 51 NOORDWIJK JAN JANSSEN tweede zege UVan onze zeilmedewerker) 0_. is alweer vjjf jaar geleden, dat Watersportvereniging „Braasse- leer" besloot ter gelegenheid (het veertigjarig bestaan een isemweek van vijf dagen te or- sren in plaats van de gebruike- weekeinde wedstrijden. Die isemweek gold toen als proef. Zij 1 zo goed, dat men haar in stand >01 gehouden. En zo zullen van za- g tot woensdagmiddag a.s. de weer bezit nemen van de HSTjsemermeer. Laten we hopen on- eter weer dan het tot nu toe in zomermaand is geweest organisatoren mogen over de rijving niet klagen, al zijn er enkele wegblijvers. De Draken- die altijd een bijzonder cachet ■lan dit jaarlijkse festijn, staat fer niet op het programma. De opende belangstelling voor deze bare" klasse is hieraan natuur - ïiet vreemd al blijft het gemis Rninder gevoelig. De Regenboog- handhaafde zich gelukkig. Hier i elf deelnemers elkaar be en. Er zal gestreden worden om 3as van der Meer"-prijs, voor fraaie trofee ook de resultaten de Na-Braassem zullen gelden. - Sist die de prijs reeds tweemaal heeft veroverd, krijgt hem definitief in zijn bezit als hij opnieuw winnaar wordt. Maar zullen zijn concurrenten dit toestaan? Van hen noemen we vooral ir. G. A. Bakker, die vorig jaar zegevierde. Ook anderen zijn tot verrassingen in staat. H. Kirkenier legde vorig jaar be slag op de wisselprijs in de Valken- klasse. zodat hii deze ditmaal te ver dedigen krijgt. Rolf v. d. Baumen en Zuiderbaan mogen we in deze klasse niet kansloos achten, zodat het onder de 23 deelnemers een interessante strijd belooft te worden Drie klassen hebben ditmaal weel een internationaal tintje. Bij deFinn- jollen met 29 deelnemers bevindt de Belg J. P. Boumans zioh onder de in schrijvers. In de Olympiajollenklasse komt o.m. de Duitser Uwe Wandhoff uit. die ook bij de WZW-wedistrijden en de strijd om de Gouden O-jol van de partij was. Tenslotte in de Hor net-klasse de Duitser Heinrich Wöl- per van de Weser Yacht Club. Deelname genoeg overigens in ver schillende klassen! De Vrfjheidsklasse spant de kroon met 32 inschrjjvin- i gen. Dan zjjn er de 16 m2 klasse en de 12 Voetsjollen elk met 24 deelnemers, de Jeugdklasse met 20 en de Flying Juniors met 14 inschrijvingen. I qjarzJh De klimspecialisten hebben in de eerste berg etappe, de zware rit over de Tourmalet, de Aspin en de Peyresourde, een aantal voltref fers geplaatst, waarvan enkele lieden, die tot nu toe vooraanstaande posities in de klassering innamen, het slachtoffer zijn geworden. De Tourwinnaar van 1960, Nencini, de oud-we- reldkampioen op de weg, Baldini, de Duitser Altig, de Italiaanse troef, Ronchini, gele-trui- drager Schroeders, Darrigade en alle Neder landers, behalve Geldermans, liepen in de etappe naar St.-Gaudens een achterstand van Schroeders moest rijn geliefde gele tnii afstaan aan de Engelsman Tommy Simpson, de eerste Brit, die in de geschiedenis van de Tour de France de gele trui om de schouders heeft gekregen. Simpson kreeg de trui overigens op het dak van de Pyreneeën op een schoteltje aangeboden. Toen Schroeders en Darrigade moeizaam zwoegend uit de voorste gelede ren verdwenen, behoefde Simpson er alleen voor te zorgen, dat Gelder mans niet zou ontsnappen. De Beverwijker was de enige, die hem zou kunnen bedreigen, maar Geldermans is gebonden aan zijn kopman Anque- til en zolang Simpson er maar voor zorgde in diens buurt te blijven was zjjn triomf zeker de. Tenslotte was Zilverberg vlak voor de bezemwagen terecht gekomen, maar hij wilde niet van opgeven we ten. Zijn moeite en inspanning zijn vergeefs geweest De eerste schermutselingen in de buurt van het bedevaartsoord Lour- des (36 km) hadden weinig te bete kenen gehad. Want de vlucht van Magnani, Campillo en Sartore kreeg pas belang toen Busto en Piet van Est zich bij de vluchters voegden. Aan het begin van de achttien km lange klim had het vijftal een voor sprong van 55 seconden op de hoofd macht, die zich begon op te maken voor de tocht omhoog. Hier sloeg de adelaar van Toledo, Frederico Bahamontes zijn vleugels uit. Als van ouds ging de Spanjaard op jacht naar de bergprijs, dansend op zijn fiets voor het peloton uit, dat steeds dichter bij de koplopers kwam en ze tenslotte opslokte. Alleen Campillo bleef tegenstand bieden, maar zes kilometer onder de top, lag hij al 1.25 achter op zijn beroemde landgenoot. Het peloton, waaruit Baldini inmiddels had moe ten lossen volgde op 2.10 De hoofd macht bestond uit 25 renners onder wie Carlesi, Nencini, Mastrotto. Simpson, Wolfshohl, Anquetil. Mas- signan, en Geldermans. Piet van Est hsd het een tijdje kunnen bijbenen vele minuten op. De dreun is waarschijnlijk het hardst aangekomen voor de Italianen, die in de hoop hadden geleefd het in de bergen in de voorste linies te kunnen klaren. Zilverberg ging in deze rit uit de strijd. Ver achter etappewinnaar Gazala streed hij een moedig gevecht tegen zijn vele blessures en vier(!) lekke banden. Hij bereikte de streep wel, maar met te veel achterstand op de Frans man, zodat hij uit de strijd moest worden ge- Niet zo moeilijk Het werd hem niet zo bijzonder moeilijk gemaakt want zowel op de Tourmalet, de Aspin als de Peyre sourde bleef het gezelschap in vrij wel gesloten formatie rijden terwijl alleen Bahamontes, Massignan en Wolfshohl er voor de toppen steeds op uit trokken om de nodige punten voor het bergklassement binnen te slepen. Het resultaat was een spurt van de achttien sterksten uit het veld in St.-Gaudes waar duizenden basken hun streekgenoot Robert Ca- zala zijn tweede etappezege zagen behalen voor Guido Carlesi. Ab Gel dermans, die zich prachtig van zijn dienende taak jegens Anquetil had gekweten, schoof in het algemeen klassement op naar de tweede plaats, die hij inneemt met een achterstand van 30 seconden op Simpson. Moedig Heel lang hebben wij op Huub Zil verberg staan wachten. De andere Nederlanders waren al ruimschoots binnen toen in de verte de bezemwa gen in een traag tempo kwam aan rijden. De tijdcontrole was zeker een kwartier gesloten maar de eenzame coureur, die als laatste voor de wa gen uitreed, trapte moeizaam verder. 1 maar verloor tenslotte ook het con Het was Huub Zilverberg. De Bra- tact. bander, die veel last had ondervon- De strijd was begonnen Bahamon- den van de dag tevoren opgelopen tes ging als eerste over de top, op blessures had het lot tegen zich ge- 1.45 gevolgd door Campillo op 2.05 had. Tot viermaal toe moest Zilver- door Massignan op 2.25 door Charly berg in deze rit van de flets om zelf Gaul, Junkermann en Paulidor en op een lekke band te repareren. De hel- 2.30 door het peloton. Carlesi had 25 perswagens van zijn ploeg zaten ach- seconden op de hoofdmacht verloren, ter de grote n»hnen in de voorhoe- Baldini reed 4 min en de gele trui SIMPSON dappere Brit verscheen pas 5 min na Bahamontes op de top. De gele trui Schroeders was het winstgevende kledingstuk in feite toen al kwijt. Het gebeurde zoals vroeger. In de afdaling dwars door wolkenflarden heen bleef Bahamontes op zfjn con currenten wachten maar toen een twintigtal kilometers verder de As pin opdoemde begon het spelletje op nieuw en weer streek Bahamontes op dc top de meeste punten voor het bergklassement op. „Driemaal is scheepsrecht" dacht Bahamontes voor de laatste klim naar de Peyresourde. Maar ditmaal lieten Wolfshohl en Massignan hem niet alleen gaan en gedrieën namen zij een voorsprong van 1 min. op de groep van Anquetil en Geldermans, die zich niet in de strijd om het bergklassement mengden. Na de dichte wolken op de Tourmalet, mist- vlagen in de afdaling van de Aspin speelden de Pyreneeën nu htm laat ste troef uit. Het regende op de Pley- resourde. Natuurlijk ging Bahamon tes weer het eerste onder het span doek door, gevolgd door Wolfshohl en Massignan, de groep Anquetil-Gel- dermans volgde op 1.25 Nencini op 2.15, de gele trui in het gezelschap van Stolker, van Est, Baldini en en kele anderen op 6 min. Dit keer bleef Bahamontes niet wachten. Hij ging door met Wolfs hohl en Massignan voor de laatste 50 lichtlbpende kilometers naar St.- Gaudens. Door een lekke band moest hij z;jn vlucht staken terwijl de Duit ser en de Italiaan slechte twee kilo meter voor de finish door de jagen de groep met Anquetil en Gelder mans werd gegrepen. Cazala won de eindsprint. Het wachten was nu nog op de andere Nederlanders. Plet van Est kwam in een groep binnen met Dar rigade, Schroeders, Pambianco, Stol ker en Baldini met een achterstand van 8.45. Bas Maliepaard was meer dan een kwartier na de eerste in St. Gaudens, Dick Enthoven volgde op bijna 34 min. maar hfj was nog ge red. Zilverberg niet meer. Tour in cijfers De uitslag van de elfde etappe van de Ronde van Frankrijk, Pau-St. Gaudens (207.5 km), luidt: 1. Cazala (Fr. Magne) 5 uur 59 min. 27 sec. (met bon. 5.58.27), 2. Carlesi (It., Sardi), z.t. (met bon. 5.58.57), 3. Gilbert Desmet 'Belg., Ketelaa"), 4. Anquetil (Fr., Gem.), 5. Pauwels (Belg., De Kimpe), 6. Armand Des met (Belg., Driessens), 7. Massignan (It., Pavesi), 8. Bahamontes (Sp., Remy), 9. Geldermans (Ned., Gem.), 10. Van Schil (Belg., Magne), 14. Qaul (Lux.) z.t. 18. Simpaan (GB) z.t., 33. Schroeders (Belg.. Driessens) 6.08.12, 42. Piet van Est (Ned., Dries sens), z.t., 45. Stolker (Ned., Gem.) z.t., 66. Maliepaard (Ned .Louviot) 6.14.39, 112. Enthoven (Ned. De Muer) 6.33.06, 120. Zilverberg (Ned. Driessens) 6.45.50. Zilverberg is buiten de toegestane tijdlimiet de eindstreep gepasseerd. Met hem kwamen eveneens te laat binnen de Fransen Ruby en Rohr- bach en de Belg Melckenbeeck. In de twaalfde etappe hebben de Fransen Carrara (Gauthier) en Bou- vet (Remy), de Italianen Cervellini en Galvanin (beiden van de ploeg Pavesi) en de Luxemburger Eernzer (Villa) de strijd gestaakt. In de af daling van de Peyresourde kwam Ernzer ten val. Met ernstige hoofd wonden is hij naar het ziekenhuis te Toulouse overgebracht. Alg. klassement Het algemeen klassement na de 12e etappe: 1. Simpson (GB, Louviot) 61 uur 27 min. 48 sec., 2. Geldermans (Ned. rassend de Engelse Ann Hay- don versloeg (S'-'ö, 6—1). De breed' geschouderde, goedlachse Vera, die voor zij met Sukova trouwde als Puzejova tot de middelmatige Europese klasse behoorde, had de tenniswereld reeds verbaasd met haar overtuigende overwinningen op titel- houdster Angela Mortimer en de als no. 2 geplaatste Darlene Hard. Gis teren zorgde zij voor de meest dave rende van alle verrassingen door Maria Bueno, de Braziliaanse verte genwoordigster van het stijltennis en kampioene in 1959 en 1960, met 64 63 in de halve eindstrijden uit te schakelen. De arme Zuidamerikaanse, die het dit jaar in vrijwel al haar partijen erg moeilijk heeft gehad, baret te bij het „game, set and match" na haar laat ste mislukte volley, in tranen uit. Zij had heel haar repertoire aangespro ken, maar al haar wapens hadden te weinig kracht gehad om het ijzeren gordijn van Sukova's intelligente ver dediging te doorbreken. De fysiek van het frêle Zuidame rikaanse meisje, dat gedurende het vorige seizefcn en de wintermaanden aan een ernstige leveraandoening had geleden, was in deze partij onvol doende om een basis te vormen voor een aanval, krachtig genoeg om door het sterke spel van de alles halende Sukova heen te breken. Daarvoor had het Engelse publiek de schok beleefd van de al evenmin verwachte nederlaag van Brittanniës lieveling Ann Haydon. De 19-jarige Karen SusmanHantze uit Califor- nië kwam als een bundel zenuwen op de baan, maar zodra de bal in het spel was, toonde de Amerikaanse zich zo hard als een spijker. Zij nam tus sen de rally's veel voor haar vier jaar oudere tegenstandster irriterend veel tijd en zij bestookte Ann. Haydon zo „uitgekiend" met precies dat spel, waarop de Engelse zich ging forceren, dat zij voortdurend het heft in handen kon houden. Vooral de backhand-passings van de Ameri kaanse waren onhoudbaar. Na twee verloren service games voor beiden ging de score gelijk op tot 7—6. Toen verhoogde Susman op lopend met riskante topspin-slagen met succes het tempo: 86. In de vierde en zesde game van de tweede set gebeurde hetzelfde. Toen was er voor de totaal ontredderde Ann geen houden meer aan: 61. Na al haar opvallende verrichtin gen moet Vera Sukova ook de finale kunnen winnen. Wanneer dat gebeurt zal de dames-titel voor het eerst se dert 1931, toen de Duitse Cilly Aus- sem het kampioenschap won, inconr. tinentale handen komen. De uitslagen waren: Damesenkelspel: halve finales: Ve ra Sukova (Tsj.-Sl.) verel. Maria Es ther Bueno (Braz.) 64, 63; Karen Susman (VS)Ann Haydon (G-B) 8—6, 6—1. Dames-dubbelspelBillie Jean Mof- fittKaren Susman (VS) verel. Va lerie ForbesHeather Segal (Z.-Afr.) 61, 64; Justina Bricka (VS) Margareth Smith (Austr.) versl. Edda 'Buding (Did.)Ang. Mortimer (G-G) 62 63.; Sandra PriceRenee Schuurman (Z.-Afr.) versl. Donna FloydJudith Tegart (VS/Austr.) 7—5, 11—9. Gemengd-dubbelspel: Lesley Tur nerStolle (Austr.) versl. Forbes Forbes (Z.-Afr.) 0—6, 6—1, 6—3; Ann Haydon (G-B)Ralston (VS) verel. Vera SukovaJavorsky (Tsjech.) 63, 62; Neale Fraser (Austr.)W. Dupont (VS) versl. Knlght^Knight (G-B> 6—2, 5—7, 10—8; Howe (Austr.)Maria Bueno (Braz.) verel. SangsterDeidre Catt (G-B) 64, 64. Heren-dubbelspelEmersonNeale Fraser (Austr.) verel. Mills en Wilson (Eng.) 4—6, 6—3, 5—7, 7—5, 6—4; Hewitt en Stolle (Austr.) versl. La- ver en John Fraser (Austr.) 8—6, 5-7, 7—5, 6—2. Gem.) op 30 sec., 3. Gilbert Desmet (Belg. Ketelaar) op 1 min. 8 sec., 4. Otano (Sp., Remy) op 1.25, 5. Planc- kaert (Belg. Driessens) op 2.45, 6. Anquetil (Fr. Gem.) op 3.20, 7. Hoe- venaars (Belg. Sardi) op 3.32, 8. Jun kermann (Did, De Kimpe) op 5.14, 9. Carlesi (It. Sardi) op 5.35, 10. Suarez (Sp., Pezzi) op 5.36, 11. Schroeders (Belg. Driessens) op 7.09, 12. Massig nan (It. Pavesi) op 7.28, 13. Darriga de (Fr., Louviot) op 7.54, 14. Lebaube (Fr., Louviot) op 8.18, 15. Pauwels (Belg. de Kimpe) op 9.49, 22. Baldini (It.) 61.41.00, 24. Piet van Est (Ned.) op 13.27, 33. Stolker (Ned.) op 20.32, 37. Maliepaard (Ned. Louviot) 61.51.42 Muer 62.57.72, op 1 uur 29 min. 39 sec. Het puntenklassement na de 12de etappe. 1/2. Altig (Did, Gem.) en Graczyk (Fr. Gem.) beiden 98 punten. Ploegenklassement van de 12de etappe: 1. Ploeg Magne (Cazala, Van Schil, Poulidor), 17.57.21. Algemeen ploegenklassement na cie 12de etappe: 1/2. Driessens en Ge- miniani, beide 3 overw. Het klassement voor de Grote Berg prijs na de 12e etappe, waarin opge nomen de Tourmalet (le cat), Aspin 3e cat) en Peyressourde (2e cat) luidt: j 1. Bahamontes (Sp.) 39 pnt.; 2. I Wolfshohl (Did.) 26 pnt.; 3. Mas- 1 signan (It.), 23 pnt.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 7