Vier onafscheidelijke s-en: Snip, Snap, Sleeswijk.. succes Tweede Kamer heeft de „mammoet" bijna klaar Wat uit een (toevallig) radiodebuut groeide. Volgende week eindstemming Vermist meisje gevonden en... geëmigreerd Van eerste revue iverclen wel clrie of vier voorstellingen op één dag gegeven MERRIE-PREMIEKEURINGEN IN ALPHEN EN RLEISWIJK LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 5 JULI 1962 Sen pechvogel zal zijn duim verzwikken als hij zijn neus snuit Een geluksvogel zal, na in het water te zijn gegooid er met een vis in de mond uitkomen. Toen tijdens de Grönneger kermis in mei 1938, nog wel op vrijdag de 13de, de eerste voor stelling van de Snip en Snap- revue werd gegeven, moet dat voor producer René Sleeswijk en zijn sterren Willy Walden en Piet Muyselaar meer dan op een tewaterlating op een benauwen de onderdompeling in een don ker en diep water hebben ge leken. Maar de grillige golfslag van de publieke smaak was hen genadig. Zij keerden met de vis aan de wal terug. Misschien vindt de ,,big boss" nog wel even de tijd om daaraan terug te denken als hij morgen in Gooiland" te Hilversum het startsein geeft voor zijn 25ste re vue: .harten troef". Kenbaar voor het unicum in de showbusiness is, dat het drieman schap van het eerste uur ook aan de wieg van dit geestes- en troetelkind kan staan: de drie S-en (Snip, Snap en Sleeswijk) zijn in die kwart eeuw onafscheidelijk gebleven. Mogelijk nog unieker: al die 25 ja ren hadden zü een vierde s als trouw en dierbaar metgezel: de s van suc ces. Natuurlijk is dit niet alleen aan geluk, doch ook en vooral aan hard werken, durf, visie, goede smaak, des kundigheid, teamgeest, geloof in het publiek en liefde voor het moeilijke maar mooie metier te danken. Het valt echter niet te ontkennen, dat Walden, Muyselaar en „Slees" wel visie hebben gehad. Als het stomge heten toeval hen niet zo keurig in de kaart had gespeeld, had „Harten Troef" nu niet (uit)gespeeld kunnen worden en waren ook al die andere spectaculaire schouwspelen, waaraan elk jaar weer honderdduizenden Ne derlanders een feestelijk avondje uit ontlenen, achterwege gebleven. Nationaal Dat toeval dan wilde, dat in het voorjaar van 1939 Walden en Muyse laar, die in de schaduw van de grote Buziau een bescheiden succes oogst ten in de toenmalige Bouwmeester revue, juist beschikbaar waren toen René Sleeswijk door allerlei omstan digheden snel een paar artiesten voor AVRO's Bonte Dinsdagavondtrein moest vinden. Het destijds al zo goed op elkaar ingespeelde duo besloot die (Van onze Haagse correspondent) Joyce Tinga, het negentienjarige Haagse meisje dat vorige week als vermist werd opgegeven, is gevonden en inmiddels naar de Verenigde Staten geëmigreerd. Binnen drie uren voltrok zich gis teren deze dramatische ontwikkeling, nadat de Haagse recherche een tip ihad gekregen, dat, het meisj# zich in de buurt van de Nieuwe Haven zou bevinden. Om half twaalf gister ochtend vonden de rechercheurs haar inderdaad in een op het middenge deelte van de Nieuwe Haven gepar keerde caravan. zy woonde daar met een zeven tienjarige glazenwasser. Waar het jeugdige stel de kampeerwagen van daan had is noa niet bekend, ver moedelijk is hij eehuurd. De ouders van het al sedert 31 mei onvindbare meisje zaten de laatste dagen met de handen in het haar. want gisteren ging het gezin naar Amerika emigreren. Vermoed wordt, dat Joyce om amoureuze redenen niet mee wilde en daarom van huis is weggelopen. Zodra de politie haar had aange houden werd contact gezocht met de ouders. Die bleken al op wee te zijn naar het vliegveld. Een politieauto bracht -Joyce toen snel ook naar Schiphol, waar zij nog juist op tijd arriveerde om met het vliegtuie van tien voor half drie te vertrekken. Geen schadevergoeding voor gesteriliseerde Iemand, die gesteriliseerd is krach tens de nazi-wet, waarbij mensen die een erfelijke afwijking hadden zich niet mochten voortplanten, kan geen schadevergoeding krijgen. Een uitspraak van deze strekking is gis teren gedaan door het Federale Hooggerechtshof in Karlsruhe. Hier door is er een einde gekomen aan een proces dat sinds 1949 heeft geduurd. Een hotelhouder uit Rynland- Westfalen, die in 1940 werd gesteri liseerd op grond van een besluit van de nazi-rechtbank van Bonn, had na de oorlog een schadevergoeding van 20.000 mark gevraagd. In 1949 kreeg hij een uitspraak, volgens welke het besluit van de nazi-rechtbank onwet tig was geweest. Het Hooggerechtshof van Karlsruhe was het hiermee niet eens. Het bepaalde dat het besluit om de hotelhouder te steriliseren wettig was en dat het slachtoffer daarom geen schadevergoeding kon eisen. riskante sprong van het theater naar de radiostudio maar eens te wagen, doch bleek bij de repetities met de voorradige teksten niet uit te komen. Wanhopig werd daarop het revue- boek van Jacques van Tol in die tijd de toeverlaat van iedere klein kunstenaar doorgebladerd tot men op een sketch met de titel „Juffrouw Snip en juffrouw Snap" stuitte. Nie mand had er veel vertrouwen in, maar de tijd drong en een paar „la chertjes" waren er allicht wel uit te lichten. Onberekenbaar Het onberekenbare publiek oor deelde anders: onder grote spanning in een snikhete studio als radioko mieken debuterend maakten Walden en Muyselaar in 10 minuten tijd van kwebbelende en roddelende buurda mes nationale figuren, die in de huis- Springplank Intussen zong in die dagen half Nederland de schlager „Snap Je dat nu juffrouw Snip". Daar kon zelfs Deanna Durbin niet tegenop: de bio scopen waren op de dinsdagavonden legespelonken. Dit verdriette de heer Dethleff Siem sr. directeur van de Nederlandse Bioscoopbond niet wei nig en toen René Sleeswijk de grote gok om met een eigen revue te be ginnen besloot te wagen, stelde hij direct zijn Cinema Palace in Gro ningen als kraamkamer beschikbaar. Een sluitende regeling: hij had zijn grootste concurrenten nu achter eigen kassa. Sleeswijk had zijn springplank gevonden. En wat een sprong! Drie dagen besproken uit verkocht! Het triomfantelijk begin van een tournee, die de kleine groep in maar liefst 40 Nederlandse ge meenten plus nog wat Belgische ste- kamers en op trambalkons in fabrie ken, scholen en kantoren het gesprek van de dag waren. Snip en Snap: voortlevend, al zijn zij in hun bloemetjesjurken en vos- sebintjes letterlijk en figuurlijk reeds lang van het toneel verdwenen een begrip, dat in de naam van de revue is verankerd. Het ligt voor de hand, dat de dames vaste passa giers van de bonte ethertrein wer den. Voor Walden en Muyselaar (die tevens onder auspiciën van Sleeswijk voor de AVRO met een radiogezel schap op tournee trokken) betekende dit een geheel andere werkwijze. Grootste probleem: zij konden hun teksten niet eerst eens voorzichtig „uitproberen": de pointes moesten direct raak zijn. Hun enige barometer was bij de repetities AVRO's Henk de Wolf. Lachte hij. dan was succes verze kerd, vertrok hij geen spier, dan werd tijdens de koffiepauze naarstig naar een andere „giller" gezocht. Eén keer bracht De Wolf het duo tot wanhoop door bij een toch bij zonder sterk geachte tekst te blüven kijken alsof hij zijn laatste oortje had versnoept. Na de uitzending, die niettemin een klinkend succes was, kwam de reden aan het licht: tij dens de repetitie verging hij van de kiespijn den bracht. In die tijd schrok men niet terug voor drie of zelfs vier voorstellingen per dag, hetgeen het totaal van 450 verklaart. Kleine plaatsen als Beilen en Hoogeveen waren toen nog in het schema opge nomen. Mi Ij oen enzaa k „Kop op" heette de revue, die ln 1940 ten doop werd gehouden. In de nacht van de bezetting waren Snip en Snap lichtpuntjes voor vele va derlanders en werd Waldens befaam de lied „Als op het Leidseplein de lichtjes weer eens branden gaan" een tophit. En het was op dal Leidseplein, waar de wat pipse dames Snip en Snap direct na de oorlog weer pre sent waren, eerst in het Leidseplein- theater, daarna in City. In 1950, met de revue „Copacaba- na", kwam de verhuizing naar Car ré tot stand. Het was toen al traditie geworden, dat elke nieuwe show in Hilversum haar première beleefde Het talent van Walden en Muyselaar was in tussen steeds meer gerijpt, de mede- werkerslijst steeds langer geworden, de montering van de shows steeds grootser, fonkelender en kostbaarder. De drie S-en hadden hun ideaal be reikt: een revue van internationale allure, die het kan opnemen tegen wat de wereldsteden hebben te bie den. Vast uitgangspunt, elk jaar op nieuw: voor de hele familie en dus geen naaktvertoon, geen dubieuze grappen. „Slees" is wel gevaren by die koers. De Snip- en Snap-revue (onge subsidieerd) is big business" ge worden, een amusementsindus trie, die voor steeds grotere kos ten komt te staan in 1953 al bijna een miljoen maar dank zij de kwaliteit tot nu toe ge pantserd is tegen elke aanval. Om de risicofactor niet te groot te laten worden, maar ook omdat men nauwelijks meer als reisge zelschap kan fungeren (80 mede werkers tegen 20 in 1938, vracht wagens vol requisieten. berekend op grote tonelen) is het aantal speelplaatsen steeds verder ge concentreerd: De revue „Het staat in de sterren" is in het vorig sei zoen slechts in tien steden ge weest,, maar in 285 voorstellingen het aantal bezoekers de record hoogte van 450.000 bereikte, 80.000 meer dan 25 jaar geleden. De drie s-en, Snip-Walden, Snap-Muyse- laar en baas Slees, mogen daar voor straks bij hun jubileum best even een hoge borst opzetten, want het is loon naar werken. Beurs in eerste halfjaar: verlies van 0V2 miljard In het eerste half jaar 1962 is de koerswaarde van ter beurze van Am sterdam genoteerde aandelen gedaald met f3461 miljoen. Op de laatste beursdag van 1961 was de koers waarde f30.406 miljoen, op 29 juni 1962 f 26.945 miljoen, na inmiddels in februari nog te zijn opgelopen tot f32.387 miljoen. Dit was het hoogste niveau tot dusver in het jaar. Het verlies van de koerswaarde gerekend vanaf dit hoogste niveau is derhalve nog groter, zodat in de laatste vier maanden een koerswaardeverlies werd geleden van zelfs f 5.442 mil joen, volgen de cijfers van het Cen traal Bureau voor de Statistiek. De ontwikkeling in juni was we derom merendeels in lagere rich ting. Juni was de maand waarin de emissie van Philips een zware stem pel op de beurs heeft gedrukt. De drie S-en: Sleeswijk (links). Snap en Snip. Duits op lagere scholen in Enschede Gezien het groeiende contact tus sen de bewoners van het Nederlandse en het Duitse grensgebied achten burgemeester en wethouders van En schede het van belang de jeugd zo vroeg mogelijk vertrouwd te maken met de Duitse taal. B. en W. willen daartoe een proef nemen met lessen in het Duits bij het lager onderwijs. Voorlopig zullen zestig leerlingen van de lagere school, verdeeld over twee groepen, buiten de, normale schooluren les in Duits krijgen, zo als het geval is met de Franse cur sus. Van de leerlingen zal tien gul den per cursusjaar worden gevraagd. Commissie van Europese Beweging naar Madrid Het dagelijks bestuur van de Euro pese Beweging, dat op 29 juni in Pa rijs vergaderde onder voorzitterschap van oud-minister Maurice Faure, heeft besloten een afvaardiging naar Madrid te sturen, die een vertegen woordiger van elk door de Europese Beweging omvatte politieke stromin gen telt, om de Spaanse autoriteiten een uiteenzetting te geven van het standpunt van de Europese beweging, in het licht van de opbouw van een op democratische wijze Verenigd Europa. De delegatie, bestaande uit de he ren Pierre Wigny, Etienne Hirsch en John Hind en de heer Robert van Schendel, secretaris-generaal van de Europese Beweging, is inmiddels naar Spanje vertrokken en zal donderdag 5 juli door het Spaanse staatshoofd generaal Franco worden ontvangen. De afdeling Zuid-Holland van Nederlands grootste warm bloedpaardenstamboek de VLN heeft woensdag premiekeurin gen van fokmerriën (van 17 jaar) gehouden te Alphen a. d. Rijn en te Bleiswijk. De paarden fokkerij heeft op het ogenblik de tijd niet mee, zo heet het. Dit nu leek er in Alphen veel op maar in Bleiswijk was een heel goede collectie paarden ter keuring. Misschien, iets minder talrijk dan voorheen wel eens het geval is geweest maar dan van minstens zo goede door sneekwaliteit. Over Alphen moeten we wel kort zijn er waren daar acht dieren aan gevoerd: de 7 j. hulpboekmerrie Ujenny van Gebr. v. Tilburg te Rijnsburg werd opgenomen in het stamboek: een éénj. vosbles dochter van Maarschalk, Cassandra, f.e. Q. Onderwater te Zoeterwoude, kreeg een tweede premie en een tweejarige bruine dochter van Typhoon, f.e. D. v. Dijk te Valkenburg, kreeg een der de premie. Naast deze werden de vijf andere niet premiewaardig bevonden. In Bleiswijk was het anders. Om te beginnen waren daar drie kroon- merriën van het Gelders type: de 5 j. bruine Wieneke, v. Norton, van Ph. v. d. Breggen te Waddinxveen; de 7 j. schimmel Ulomana, v. Oran, f.e. C. A. Zandbergen te Rijnsburg en de 6 j. bruine Valentina, v. Nor ton, van H. P. den Haan te Oegst- geest, no. 1 en 3 van dezelfde moe- Advertentie (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft het grootste deel van het mammoet debat over het voortgezet onderwijs nu wel achter de rug. Van de 117 artikelen werd gistermiddag nummer 100 bereikt, een soort mijlpaal dus. De rest, die vandaag aan de orde zou komen, levert vermoedelijk niet veel wereldschokkende problemen op. Gisteren had de Kamervoorzitterdr. Kortenhorst, al even ge wezen op de kans, dat men nog dezelfde dag een punt zou kunnen zetten achter de artikelsgewijze behandeling van de mammoetwet, maar zover kwam het toch niet. hoofd zijn gezien. Voordat dus (op de laatste dag voor de zomervakan tie) het grote ogenblik van de eind stemming aanbreekt, zullen eventuele plooien in deze onderwijskundige lappendeken nog worden gladgestre ken. Eén „sensatie" Een groot deel van de middag is gisteren gewijd aan beschouwingen over de kosten van stichting, inrich ting en exploitatie van scholen voor voortgezet onderwijs. Bij dit onder deel kwam ook de directeur-generaal van het Onderwijs, mr. Broekman, als assistent van minister Calt aan het woord voor de verdediging van enige bijzonderheden. De enige „sensatie" van deze mid dag was eigenlyk alleen het feit, dat Het is de bedoeling, dat vandaag over een week, donderdag 12 juli, de eindstemming zal worden gehouden over dit wetsontwerp, waaraan mr. Cals zijn ministeriële leven heeft ver bonden. In die tussentijd zullen de onderscheidene Kamerfracties intern de balans opmaken. De belangstelling gaat vooral uit naar het definitieve oordeel van de PvdA. die tegenover grote delen van het ontwerp een wel willend standpunt heeft ingenomen, maar die in de afgelopen week enige zwaarwegende teleurstellingen heeft moeten slikken. Zoals men een brief vóór de ver zending nog snel even doorleest om te zien of alles wel klopt, zo zal ook de Kamer nog een „tweede lezing" aan het wetsontwerp wijden. Door de langgerekte en verbrokkelde behan deling is het begrijpelijk, dat sommi ge onjuistheden in de tekst over het de stemmen staakten over een amen dement-Vermeer (PvdA). De uitslag was 5959, zodat er geen beslissing tot stand kwam en er vandaag pp- nieuw zou moeten worden gestemd. Tegen het amendement waren de confessionele groepen, terwijl de lin kerzijde er voor was. De heer Ver meer had voorgesteld voor de inrich tingskosten van gemeentelijke scho len voor vwo, havo en mavo niet al leen rente, maar ook afschrijving te vergoeden en tevens een vergoeding voor inrichtingskosten bij uitbreiding van het gebouw te regelen. Aldus zou volgens hem een betere gelijkschake ling van de Rijksvergoeding voor het gemeentelijk en bijzonder onderwijs worden bereikt. Ingetrokken De heer Engelbertink (KVP) trok na lang heen-en-weer-praten een voorstel in betreffende verruiming van de vergoeding van exploitatie kosten voor meer scholen dan de mi nister mogelijk achtte. Na rijp be raad gaf de heer Engelbertink ver der een beperking aan zijn amende ment, waarmee hij de stichting van scholen in dunbevolkte gebieden van ons land had willen vergemakkelij ken. Het voorstel vroeg nu alleen nog maar een verlaging van de eisen van oprichting voor athenea en gymna sia. Hiertegen had minister Cals wei nig bezwaar en de Kamer nam het voorstel aan. Kabinetsformatie in Brazilië moeilijk Bij de kabinetsformatie in Brazilië hebben zich moeilijkheden voorge daan, doordat president Goulart ver scheidene kandidaten van formateur Andrade „reactionair" vond en hen daarom niet wilde benoemen. De for mateur heeft daarom zijn opdracht neergelegd. President Goulart is de mening toegedaan, dat de grondwet hem de bevoegdheden geeft, kan didaat-ministers af te wijzen, doch formateur Andrade was een andere mening toegedaan. Dit meningsverschil heeft al tot reacties in het land geleid. Generaal Osvino Alves, legercommandant in het gebied van Rio de Janeiro, heeft zijn troepen in alarmtoestand ge- DANSTHEATER NAAR BELGIË EN ITALIË Het „Nederlands Danstheater" geeft deze maand een aantal voor stellingen in het buitenland. Op woensdag 11 en donderdag 12 juli wordt opgetreden in de kurzalen van Ostende en Knocke. Van 20- tot 23 juli zullen vier voorstellingen worden gegeven in Milaan, die z(jn opgeno men in de reeks openingsvoorstellin gen van het nieuwe openluchtthea ter, het „Teatro del Naviglio Grande". bracht teneinde gereed te zijn voor „de verdediging van de grondwet". Hij verklaarde dat hij de president zou gehoorzamen. De rechtse pers beschuldigt Goulart er echter van, dat hij de democratische instellin gen bedreigt. jlir. mr. A. J. M. van Nispen tot Pannerden secretaris-generaal algemene zaken Thans werkzaam aan kabinet van premier Tot secretaris-generaal van het Ministerie van Algemene Zaken is benoemd jhr. mr. A. J. M. van Nispen tot Pannerden. en tot plaatsvervangend secre taris-generaal, tevens raadsad viseur in algemene dienst, mr. O. W. S. Josephus Jitta. Jhr. mr. A. J. M. van Nispen tot Pannerden werd 17 Juni 1914 te Di- dam geboren, legde in 1934 het eind examen gymnasium B af aan het St.- Canisisuscollege te Nymegen en zijn doctoraal examen rechten op 12 maart 1940 aan de R.-K. Universi teit te Nijmegen. Vanaf 1 september 1940 was hy werkzaam bij de adviescommissie vorderingen ter regeling van defen- sieschade. Enige tijd daarna werd hy aangesteld tot schadecommissaris voor Limburg en oostelyk Noord- Brabant. In juni 1943 werd hij be ëdigd als advocaat en procureur en was als zodanig werkzaam in Arn hem en Zevenaar. Op 1 januari 1946 werd hij verbon den aan het Kabinet van de minis ter-president, waar hy thans ook werkzaam is in de rang van raads adviseur, belast met staatsrechtelijk, staatkundige en bestuuriyke aange legenheid. Jhr. Van Nispen tot Pannerden is adjunct-secretaris van de grond wetscommissie Van Schaik geweest, stafsecretaris van de raad voor de burgerlyke Ryksdienst, plaatsver vangend secretaris van de minister raad, lid van de formatiecommissie voor de Rijksdienst, lid advies com missie voor de doelmatige organisatie van de Rijksdienst, en voorzitter cen trale ideeënbuscommissie van het Ryk. der uit stal A. C. Vermeulen te Ke- dichem. Alle drie dochters van een ster-moeder, alle drie ook en ver diend een eerste premie. Een heel goed gezelschap deze drie bestsoor- tige fokmerriën die eventueel ook in andere volgorde hadden kunnen staan: Valentina is wellicht de fraaiste van alle, doch in haar gan gen moet ze voor de anderen onder doen. Van het Groningse type was er één kroonmerrie, de 7 j. bruine Wo- deline, v. Ideaal pref., Overijsselse van H. P. den Haan te Oegstgeest; een heel goede goedsoortige en mooie fokmerrie die ook best haar eerste premie waard is. Dan waren er twee stermerriën, waarvan de 4 j. Zerla, v. Luitenant. Brabantse vos van H. P. den Haan, een eerste premie verwierf, terwyi ze werd afgevaardigd naar de cen trale kroonkeuring om te zien het hoogste predicaat - kroonmerrie - te veroveren: heel mooi paard, chic ge heel met zeer goede benen en gan gen; haar croup zagen we graag nog een pietsie anders. Een tweede pr. kreeg de 7 j. vos Uhasygje, v. Jotham, van A. Doel man te Leidschendam. Eveneens kreeg een 2de pr. de 6. J. stamboekmerrie Victoria, v. Palts graaf, vos van Th. v. d. Breggen. Van A. Th. v. d. Breggen was er de driej. vosbles Amezone, v. Kanse lier, door hem gefokt uit de kroon Reina, een bestsoortige en mooie fokmerrie met goede benen en gan gen die verdiend haar le premie kreeg en tevens de ster. De tweejarige merriën waren ma tig: één derde premie. Van de éénj. merriën kreeg één een tweede premie en kregen twee zeer goedsoortige dochters van Wacht meester een eerste premie. Dit zyn de bruine Cula, van C. A. Zand bergen te Rijnsburg. gefokt in Ber- kenwoude en de schimmel Culoma, f.e. C. A. Zandbergen. Eén hengstveulen Gelders type, Wieland X Uhasygje, f.e. A. Doelman te Leidschendam, kreeg een 2de pre mie. Ook een merrieveulen Gronings type, Norton X Wodeline, f.e. H. P. den Haan, kreeg een tweede premie. Van de merrieveulens, Gelders type, werden zes geprimeerd: drie met een eerste en drie met een twee de premie. Beide drietallen werden aangevoerd door resp. de bruinbles Darling en de vosbles Didi, twee lingzusters d. Vicomte uit de kroon* Reina. Volgens de fokker-eig. A. Ph. v. d. Breggen een eeneiige tweeling, uit één placenta. Raadsel voor de wetenschap? Interessant ia het wel! Na Darling werd 1B de vos Dulo- ma (Wachtmeester X Ulomana kroon), f.e C. A. Zandbergen en IC de vos Desiree (Wachtmeester X Zerla ster), f.e. H. P. den Haan. Na Didi werd 2B de vos Dorien (Vicomte X Amezone ster), f.e. A. Ph. v. d. Breggen en 2C de bruine Dorothea (Olaf v. Wittenstein keur X Valentine kroon), f.e. H. P. den Haan. Chef staf op inspectie in Duitsland De chef van de generale staf. lui tenant-generaal A. V. van de Wall Bake, brengt een bezoek aan het Navo-oefencentrum Hohne by Celle in Duitsland. In dit centrum oefenen ondermeer Nederlandse troepen. By zyn aankomst ter plaatse verklaarde generaal Van de Wall Bake zeer in genomen te zyn met de goede ver standhouding, die er tussen de Ne derlandse troepen en de Duitse be volking bestaat. OE THANT op bezoek in Londen (Van onze Londense correspondent) Oe Thant, waarnemend secretaris generaal van de Verenigde Naties, is gisteravond in Londen aangekomen. Hy zou vandaag met premier Mac- millan besprekingen voeren en gedu rende drie dagen de gast zyn van de Britse regering. Het is zyn eerste of ficiële bezoek aan Londen sinds hy in functie trad. Morgen zal Oe Thant door Koningin Elizabeth in Bucking ham Palace worden ontvangen en hy zal die dag verdere besprekingen hou den met Lord Home, de Britse mi nister van Buitenlandse Zaken. Alle brandende onderwerpen zullen wor den behandeld, inclusief het netelige vraagstuk van de financiën der Ver- enige Naties. De Engelse regering zal Oe Thants herverkiezing steunen, welke in de herfstvergadering van de Verenigde Naties aan de vrde komt.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 7