Leiden mag zwembad bouwen illlllll «lil II li ill Sleutelbloem-meisjes voeren naar De Kaag Werk van ruim een miljoen Rijksgoedkeuring is thans afgekomen jmm M VERJAARDAGSFEEST PRONONCE TYPEN Schooldiploma zwemmen Schoolboeken Zandvliet's Opgericlit 1 maart 1860 Donderdag 5 juli 1962 Tweede blad no. 30695 Advertentie ;an| bok inf Jar ien ène allt erg lme ma dor. der Icht ei don bl ugd spel 19 3 cus uws Or 9 m uws rara ans Ga uws cht' 1.0 LAMMÊraiïUO CpPB^ Ir Naar Genua of Giethoorn boy Kampéérders dragen GENTLEROY Plezierige bootreis Om diploma te halen „Janus. Janus pak me nog een keer". Dit was een van de scho ne vaderlandse liederen, die luidkeels meezong. Wat heeft Marry Arnoldus gisteravond Marry een plezier gehad. Ze heeft gehost, gedanst, gespron gen en zich de keel schor ge zongen. Zij deed dat samen met enkele tientallen andere meisjes van ,.De Sleutelbloem", die met een boot de traditionele tocht naar De Kaag maakten om in de ..Kaagsociëteit" haar diploma's te halen. De meisjes maakten de tocht voor de laatste maal onder leidmg van mej. A. L. Huysman, die met ingang van 1 september een betrekking in het bedrijfsleven krijgt. In de ..Kaag sociëteit" werd zij in het bijzonder toegesproken door de voorzitter van het bestuur van de ..Sleutelbloem", de heer D. van Eek. De heer Van Eek merkte op. dat mej. Huysman in de drie jaar dat zij het leiderschap heeft uitgeoefend een zeer speciale plaats in het ..Sleutelbloem"-werk is gaan innemen. Hij dankte haar voor alles wat zij in het belang voor de meis jes en de club gedaan heeft. Als be wijs voor deze erkentelijkheid bood de Advertentie Streven er op gericht om bad in mei 1963 te openen rara JnEen ministeriële beslissing, waarnaar jarenlang is uitgezien, berust thans in handen van B. en W.: voor het bouwen van een zweminrichting is de Rijksgoedkeuring afgekomen. Dit betekent, ram dat nu binnenkort de aanbesteding kan plaats vinden en dat met bouwen mag worden begonnen, mo Aangezien de plannen voor deze bouw, waarover wij inder- tijd reeds uitvoerig schreven, gereed liggen en ook de financiering vai geregeld is, ligt het in het voornemen van B. en W. met de uit- 17.4 voering spoedig te beginnen. Intern wordt de aanbesteding reeds crifk voorbereid, terwijl het streven erop is gericht het bad niet zo oi overdekt bij de aanvang van het zwemseizoen (mei 1963) «en te openen. IUWS Zoals bekend is de inrichting, '£ht' waarvan de bouw op ruim één sseri miljoen gulden is begroot, gepro- iade jecteerd om een terrein tussen de Nws Voorschoteriueg en de Vliet onge- uws veer tegenover het bedrijf van de Advertentie Zoekt U een GOUDEN RING voor een dame of heer, v. d. WATER. Haarl.straat 207 heeft het. Ook in briljanten ringen. Ruime keuze in alle prijzen. a Nieuwe B.L.O. 5 school 3 - Voor de B-afdeling van de Dr. Van Voorthuysenschool. welke thans nog 1 is gevestigd aan het Pieterskerkhof. 15 zal aan de Marnixstraat een nieuwe 1 (houten) school worden gebouwd. 0.5 Het plan is thans aan de Rijksin- 2 spectie ter goedkeuring voorgelegd. 1Het gebouw zal overeenstemming ver- X"' tonen met de school, welke onlangs 0 aan de Sumatrastraat is gebouwd en 4 zeer goed voldoet. Voor deze bouw is 0.3 een terrein gereserveerd op circa 100 0-1 meter afstand van de Dr. Van Voort- huysenschool. Mede met het oog op 0 de 'in de laatste tijd veelvuldig voor- 0 komende vernielingen aan de Dr. o Voorthuysenschool. hebben B. en W. 2 besloten om over te gaan tot het o aanstellen van een schoolknecht aan o deze school. o Royal Mc Bee aan de Roosevelt- straat. 2'2 h.a. Rekening is tevens gehouden met de aanleg van een parkeerplaats voor auto's en een royale fietsenstal ling. Nu dan eindelijk de Rijksgoedkeu ring is verleend, betekent dit voor Leiden, dat het reeds tientallen ja ren moest stellen met een te geringe zwemaccommodatie aan de Zijl in de dertiger jaren werd de inrichting aan de Nieuwe Vaart gesloten de oplossing van een probleem, waar naar reeds jaren lang werd uitgezien. Ook de gemeente Voorschoten, welke geen zwembad heeft, zal straks kun nen profiteren van deze inrichting, die in de onmiddellijke omgeving van haar grondgebied ligt. Teneinde enige indruk te krijgen van de afmetingen van de inrichting, deelde men ons van gemeentewege mee, dat deze ruim drie maal zo groot is dan het Leiderdorpse zwembad, waarvan thans zo veel ingezetenen gebruik maken. Deze schetstekening geeft een globaal beeld van de plattegrond van het komende zwembad. De grijze vlakken stellen water voor, de zwarte bebouwing en de ge stippelde beplanting van hees ters en bomen. Door deze be planting krijgt het gehele terrein een beschut karakter. Bovendien wordt het daardoor mogelijk, de onderlinge verbinding tussen bad en zonneterrein alleen via enkele voetbaden te leiden, waardoor verontreiniging van het water voorkomen wordt. 8 DAGEN AL AANKOPEN DUBBEL op de klantenkaart LEIDEN OEGSTGEEST BREESTRAAT 65 GEVERSSTR. 41 9 t 9 9 9 9 9 Van de zijde van de Rijksin- 9 spectie voor de Volksgezondheid 9 is bij het gemeentebestuur be- 9 richt binnengekomen, dat in alle openbare wateren in Leiden en i directe omgeving (o.a. Zijl en 9 ZWEM NIET IN OPEN WATER Er dreigt thans besmettingsgevaar (o-a. Nieuwe Vaart) besnietlingsge- j) vaar dreigt, met name de ziekte van Weil. 9 In verband mei deze medede- f ling doen B. en W. de dringende 9 oproep uitgaan om vooral niet in open water te zwemmen. Aan f de politie is verzocht hierop m streng toe te zien. Nu ook de Nieuwe Vaart als besmet is verklaard, is het uit- 9 f gesloten, dat voor het houden 9 van de jaarlijks terugkerende 9 prestatietocht van de Leidse t heer Van Eek de scheidende leidster een boek aan. Spontaan zetten de meisjes een luidkeels ..Lang zal ze leven" in voor hun „juf" Huysman. Verder dankte hij de leiders van ver schillende bedrijven, die de meisjes in staat hebben gesteld de cursussen te volgen, ondanks het vaak nijpende gebrek aan personeel. Tot slot riep hy het bestuurslid, wethouder S. M. Stolp, die ook namens het gemeen tebestuur van Leiden aanwezig was, een hartelijk welkom toe. En toen was het tijd voor de plech tigheid waarvoor de meisjes in feite naar de „Kaagsociëteit" gekomen waren: het uitreiken van de diplo ma's. De plechtigheid had een zeer ongedwongen verloop en werd meer dan eens onderbroken door gejoel en gelach. Van de meisjes van de ELMI die de cursus hebben gevolgd, kreeg mej. Huysman een boekenbon aangeboden, die ze dankbaar in ontvangst nam. Zij zei het vele werk, dat „De Sleu telbloem" van haar geëist had, al tijd met genoegen te hebben gedaan. Haar opvolgster, mej. J. Schutte, zal op 1 september a.s. in dienst treden. De negen meisjes die het tweede jaar van de cursus achter de rug heb ben. kregen naast hun diploma het speciale ..Sleutelbloem"-lepeltje uit gereikt. Onder de andere aanwezigen die eveneens een dergelijk lepeltje kregen, bevond zich de assistente van mej. Huysman. mej. M. de Niet. De terugtocht was minstens zo ple zierig als de heenreis. Er werd weer gezongen en gedanst. Het hartver warmende plezier van de meisjes deed de sombere gedachte aan het herfst achtige zomerweer snel vervagen. De meisjes die hun diploma ont vingen waren de volgende: Dispensantengroep: Coby Mink; Nel Schroef; Marjo van Dam: Elly de Vrind; Yvonne van der Berg. Eerstejaarsgroep: Jenny Dreef; Jany van Es Waddinxveen)Rievan Houten-Vylbrief; Netty Ligtvoet- Singeling; Marianne Singeling; Ria van Dongen; Els van Dongen; Toos Hereur; Henny Gyzenij; Lenie Petit; Truus Cornet; Rietje van der Pol; Rietje Kramer; Joyce Vacquier; Bet ty Kroesemeyer; Ineke van der Waals Marrie Scheurwater; Ita Leeflang; Annie Schrijer Annie Korenhof; Joke Biesbroek; MattiHeyns (Sassenheim) Diny van Beek (Noordwijk)Ada Beerenfenger; Corrie van Schooten (Noordwijk); Joke Salman Noord- wijk); Truus van Duyvenbode (Kat wijk); Ria Brouwer; Lenie Klitz (Hil- legom); Wil Oppelaar; Ria Selier; Corry Laterveer; Els Siepert; Ellen Ouwerkerk; Lenie Lambooy; Annie Oskamp: Ada Looy; Marry Arnoldus; Adrie Luyben (Aarlanderveen)Truus van der Berg (Zoeterwoude)Adrie de Graaf (Leiderdorp); Mady Hors man; Marry Breedyk; Tineke Boot; Diny Vitali. Tweedejaarsgroep: Bep Schoneveld (Rijnsburg); Marry Bouwman; Ma rijke van Iterson (Rijnsburg)Riet van Iterson (Rijnsbui-g)Nel v. d. Kooy (Rijnsburg)Annie Boom; Herij mien v. d. Nagel Woubrugge)Suze van Kampen; Bep Opdam. Beddings Brigade toestemming f J zal worden verleend. Er komen in L-vorm twee bassins van 20 meter breed en vijftig meter lang. Aan één zijde van het diepe bassin worden tribunes ge plaatst. Teneinde de capaciteit van het bad zo hoog mogelijk op te voe ren zal ook gebruik worden gemaakt van wisselcabines. Er komt ook een kleuterbad. terwijl in de plannen I Advertentie AANVANG DAGELIJKS 10 vinger syst. blind Ook juli en aug. eveneens een speelweide en een zon- i/on pj. piTMAN^rMOni neterrein zyn opgenomen. In to- I rvon- crK- rllMANJLnUUI. taal beslaat de oppervlakte circa PLANTSOEN 65 - TEL. 26558 Mulo-examens Voor het mulo-examen (diploma A) zyn geslaagd de dames: C. M. van Oosten te Leiden, E. M. Zwals te Leiderdorp, C. W. Stikkelorum* te Leiden, E. Donkersloot» te Leiden, G. H. Immink* te Leiden. B. J. G. A. Datema te Leiden, W. D. M. Goud- berg* te Leiden en de heren; J. A Susan te Voorschoten, J. H. IJzer man te Leiderdorp, W. A. L. Verbeek te Leiderdorp, P. D. van Wijck te Leiderdorp, I. Wahban Hilal te Lei derdorp, H. E. Tebrugge* te Leiden, H. G. H. Goudberg* te Leiden. P. F. Bosman* te Leiden. Voor het diploma B de dames: S. M. J. Ginjaar* te Leiderdorp, M. M. H. Blijleven* te Leiderdorp en de he ren: J. Los* te Leiderdorp. A. Kuin- dersma te Oegstgeest, M. de Laaf te Leiden. A. C. van Duin te Noordwijk, J. H. Scholten te Noordwijk aan Zee. De kandidaten, die ook slaagden voor het, middenstandsdiploma, heb ben een achter hun naam. Afgewe zen 5 kandidaten. Afscheid P. A. Wisse Aa.n het eind van zijn toespraakje tot de kinderen haalde de heer Wisse enige regels aan uit een gedichtje van Frans de Cort. Een oude „mees ter" zegt daar tot zijn leerlingen: Aan u denkend, zegt hy. zegge ik dan: Here, zegt hij. 'k maakte er mensen van. Het afscheidnemende schoolhoofd I Chris Volkers. Hans v. Voor het schooldiploma zwemmen van Dam, Sjaak Verhoeven zijn geslaagd: Stadhouderslaan (hr. kade <hr. Berkenbosch), diploma A v. d. Brink), diploma A: Willy van Jolanda de Ree. Monique Bom. Jo- Ees. Yvonne v. d. Zeeuw, Siebe Gys-sine Meijer. Aad van Nierop. Roel man, Tonny Schenk, Kees Guit; di- v. d. Berg. Rob Moeliker, diploma B: ploma B: Hanneke van Heyningen, Jaap van Nierop; Aalmarkt (hr. Wis- Willy van Ek; Krauwelsteeg (hr. van se), diploma A. Ada Koppelaar, Ben- Noort), diploma A: Dorien Kosters, i nie Schotmeijer. Ciano Candido; Hanny Mink, Lucia v. cl. Hoeven, Ti- I Driftstraat (hr. de Vries), diploma neke v. d. Hoeven; diploma B: In- - ------ grid Langezaal, Riekje van Noort, Neeltje de Romijn, Tine Halewijn; Storm Buysingstraat (hr. Datema), diploma B: Wim Faas, Bert Mostert, Ton v. d. Hoven; Noordeinde (hl- Voorwinden). diploma A: Ida Thoe- I diploma B: Robbie Schinkel. Henny nes; Marietje Schimmelpenninck, Thea Jansen. Therèse de Jong. An neke van Ameijden, Rinette Prévo, Jan-Jaap van Putten. Hans Kasse- naar. Jaap Beeker. Maarten Witkam; diploma B: Yvette Mulder. Sonja van Praag. Nelleke van Dishoeck, Marie-Louise van Praag, Wouter Hins, Jan Kok; Damlaan (hr. van Adrichem), diploma A: Lidwien van Niel: diploma B: Riny Verhoef, Sjaak Doeleman; Potgieterlaan ?hr. van Oudenhoven), diploma A: Anne ke Rijn, Lies v. d. Born; diploma B: Tea Langezaal, Hans Scheer, Ineke van Paridon; Maresingcl (hr. van Zonneveld), diploma B: Silvia v. d. Berg. Elly Pont, Alie Redel, Hendrik Zwijger. Harry v. d. Vos. Herman van Soest, Koos Zierikzee, Rob van Loon; Willem de Zwijgerlaan (hr. Schuur man), diploma A: Bram Klein, Hans Bink; diploma B- Joke Sommeling. Yvonne Harland. Piet van Berkel, d. Mee; Haar- commentarieerde die regels door er lemmerstraat (hr. Hurts), diploma aan toe te voegen, wat een rijke be- a Beppie van Kralingen, Carla loning het voor 'n onderwijzer is. als Prins. Alie Klinkhamer. Toos Hoks; hij de illusie heeft dat hij aan de mens-wording van kinderen iets heeft mogen bijdragen. „Dat hij er zeker van kon zijn van zijn leerlingen mensen te hebben ge maakt". zoals de verslaggever hem laat zeggen, is dus een conclusie wel ke niet gerechtvaardigd wordt door hetgeen de heer Wisse in werkelijk heid betoogde. Onze stadgenoot, de heer H. M. Lagas, is aan de Rijksuniversiteit te Utrecht geslaagd voor het kand. exa men geneeskunde. diploma B: Gerry Thelen, Aad van Giezen, Eddy Bakker, Tim Gijsman, Rudy van Grieken, Izak Colpa, Nico v. d. Horst, Sjaak Bavelaar, Ankie Hors: Oosterstraat (hr. de Jonge), diploma A; Janneke Voorthuijzen, Bert Brugman, Theo Overdijk; di- oloma B: Tonny de Vet. Koos van Es. Fred Henzen. Jan Derogee: Dui- venbodestraat (hr. Cossee), diploma A: Gerrit-Jan van Baaien. Rietje v d. Steen. Gerrie van Dissel; Pasteur straat (hr den Hertog), diploma A MflHa v. d. Kraan: diploma B: Hen- A: Nelie Oostinde; diploma B: Hei man van Leeuwen, Albert Spijker; Noordeinde (hr. van Meeuwen), di ploma A: An ja Oldhoff; Sumatra straat (hr. Bartelsman), diploma A: Noortje Gortzak. Rinus Moerland Kruit, Wim van 't Zand, Wil van der Born; Oude Vest (hr. de Graaf), di ploma A: Jan Dreef. Laurens Sjar- dijn, Henk Boelee, Wolf van Leher: diploma B: Ineke Braamzeel, Willy Wagemans, Rietje Lens. Henk van 't Hof. Jan Laurier. Bert Bavelaar. Netty Laman. Henk van der Horst. Joke van Klaveren; Plantsoen (hr. Huigens), diploma A: Cees Glasber gen, Jaap Huisman; diploma B: Martien van Rooyen, Bram Verhaar, Piet van Tol. Leo Huisman, Hiske Wolting: Hooglandse Kerkgracht (hr. Zuiaerveld). diploma B: Bianca Za- noli, Corry Taffijn. Ria de Fey. An nie Honders, Henk de Jonge. Wim Meijer. Arie Taffijn: Du Rieustraat (hr. Slegtenhorstdiploma A: Han neke de Wolf. Mike Blitz. Harry La- neel; diploma B: Joke de Wit, Ka- rien van Ark. Frans v. d. Zee. Wim Ellenbroek. Aat Laman. Hans Lens. Rien Koert. Allard Smeenk; Kern straat <hr. van der Scheun). diploma ATopie v. d. Broek. Paul Chaudron diploma B; Edith Durenmeyr. Mar- ja Fuchs, II ja Labordus, Marian Voortman; Rijnsburgersingel (hr. Bronner), diploma A: Joy Warring. Lenneke Leupen. Jan Hogewonine; diploma B: Egbert van Houten, Maarten Krijt, Henny Zee, Dick Borst: Lorentzkade (hr. van Duur- sen), diploma A: Hanneke Belt: di ploma B: Ineke Heusden. Tineke Bronmeijer, Liesbeth van Steen. Jo- Die Stempher. Huub de Graaf. Theo Hurts, Willy van Rijn, Jan Perquin Max van Duuren, Henk van Haas teren: Lusthoflaan (hr. de Vries), di ploma A: Janneke Rijnsburger. dl ny Berenfenger, Wim Mieremet, Jan 1 ploma B: Frits van Koperen: Noord einde (hr. de Vries), diploma A: Rei- ny Gijsman, Hans Inthorn, Arie Quint, Joke van Iterson; diploma B: Herman Warmond, Koos Selier. Gil- Lorentz- I ^es van Winkel, David Spies, Tonny Couzijn. Henny v. d. Laan. Wim v. d. Berg, Dirk v. d. Berg. Piet van Bie- men, Cor Nieuwenburg. Rien Noor- dam, Henry v. d. Star; Munniken- straat (hr. Brittijn), diploma A: Da vid Kooperen, Aat Verlindt; diploma B: Rieneke Kop; Damlaan (hr. Fluyt), diploma A: Joke Vermond, Joke van Polanen; diploma B: Wil- ma Lepelaar, Petra Mielo. Ilonneke Gussenhoven, Reinier Graaf; Oppen- heimerstraat (hr. van Iterson), di ploma A: Henk Kramers, Jan van Egmond, Arthuu Bos. Gerard Gast: diploma B: Cara Riebeek. Kitty Bruin, Nienke Piena; Henny Rus man; Boshuizerkade (hr. van Dal- sen), diploma A: Liesje v. d Meij, Nico van Nimwegen. Koos Tegelaar; diploma B: André Henzen. Johnny Jansen. Hans Pronk; Van Vollenho- venkade (hr. Koster), diploma A; Robert Franhuizen. Sjaak Arends, Klaas de Vries. Johny Ouwehand. diploma B: Adrie Stouten. Frans Verbeek, Anneke Labordus: Telders- kade (hr. v. d. Veen), diploma A Marja Giesen, Ongrid Brinksma. Ni- co-Jan v. d. Hof, Hans Poots. diplo ma B: Gonny Eikerbout, Liesbeth Onderwater, Max Dreyhus, Ebie v. d. Weide. Lodie Lacour; (Sumatra straat (hr. Bartelsman), diploma A: Noortje Gantzen, Marinus Moerland, diploma B: Rob Schenkel. Wil v. d. Born. Henny Kruis. Wim van 't Zand: Haarlemmerstraat (hr. van Veldhoven), diploma A: Ingrid Vin ken. Annemieke Vrijbloed, Elly v d. Laan. Paula Raaphorst. Ellv Wen- nekers; diploma B: Willy Moes. Mar ty de Kier. Ria van Zijp. Hedwig Schoots, Liesbeth van Leeuwen. Si- mone Walekamp. Plonv Visser. Mar ry Riebeek. Christien Ritselaar, Phi- lo v. d. Drift: Levendaal (Zr. Mir- jan). diploma A: Everdine Kok. Hei- ga Hartmans. Ansje Kleijmeij. Joke van Kordelaar, Jacquelien Ursem. Lies van Schie. diploma B: Marian Geijer. Ineke de Groot. Loesje de Roov, Marian Lensen. Maria Kool. Marian Laken. Coby Miooh, Marian Biegstraten; Pelikaanstraat (mej. Bonnet), diploma A: Elly van Mar wijk. Annie Juffermans. Edy van Velzen. Cockie Eikenbroek, Nicolette de Boer. Jeanne Overdijk. Ria Boers; lnstructiebad meisjes H.B.S. In het najaar gereed Tegelyk met het gereedkomen in het najaar van de nieuwe meisjes h.b.s. in het verlengde van de Kager- straat. zal ook liet nieuwe instructie- bad opgeleverd worden. Het ligt in de bedoeling dat dit bad. dat een afmeting heeft van 9 bij 20 meter, in de morgen- en middag uren opengesteld wordt voor de schooljeugd en in de avonduren aan daarvoor in aanmerking komende verenigingen, waarvan reeds een lange lijst in handen van B. en W. is SCHOOLZWEMMEN STRAKS 1 MAAL PER WEEK Nu met de ingebruikneming van dit bad grotere mogelijkheden voor het schoolzwemmen worden geboden, ligt het In het voornemen van B en W om daaraan ook uitbreiding te geven. In de ontwerpbegroting van het jaar 1963 welke in november door de raad behandeld zal worden, stellen B en W. voor om het. schoolzwem men. dat thans aan leerlingen van de vierde klasse één maal in de veertien dagen wordt gegeven, wekelijks te doen plaatsvinden. Leerlingen van de vijfde klas zullen bovendien éénmaal in de twee weken in de gelegenheid worden gesteld om aan het school zwemmen deel te nemen. Advertentie voor H.B.S. M.M.S. LYCEUM GYMNASIUM AMBACHTSSCHOOL, enz. BOEK- EN KANTOORHANDEL HAARLEMMERSTR. 117A. LEIDEN TELEFOON 20421 diploma B: Marijke Zwetsloot, Elly van Amsterdam, Jeanne de Groot Janny Springer, Wies van Rins, Wil ly de Jong, Wilma Steenbergen. Hen ny v. d. Horst. Cilie Lievèrse, Elly van Marwijk, Wilma v. d. Vaart, Loes Rotteveel: Lusthoflaan (hr. Kraaije- vanger), diploma B: Monique Wal- laart. Annemieae v. d. Post. Wikky Aanhane, Liesbeth v. d. Zon.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 3