BEZWAREN TEGEN UITBREIDINGSPLAN assistente Verloofde en Bacchus waren de oorzaak van dollemansrit Met auto op liet fietspad Loslopende honden richten in Woubrugge een slachting aan LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG S JULI 1962 Voor de Leidse kantonrechter Twee geldboetes van respec tievelijk f. 10 su'bs. 2 dagen en f. 40 subs. 8 dagen alsmede de onverwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van zes maanden eiste de officier, mr. C. Sluyk, tegen een 20-jarige kantoorbediende uit Den Haag, die terecht stond omdat hij zich in de avond van de 8ste april, als een dolleman had gedragen. Uit het onderzoek bleek, dat ver dachte op die bewuste avond onver wacht met zijn auto op het rijwiel pad aan de Herenweg te Warmond was gaan rijden en enige wielrijders de schrik van hun leven had be zorgd. Nadat de auto het rijwielpad weer had verlaten zagen de wielrij ders tot hun grote ergernis, dat ver dachte zig-zags gewijs rijdende zijn weg vervolgde en zijn auto voor een verderop gelegen café-restaurant parkeerde. Het kostte de politie wei nig moeite verdachte te achterhalen en hem twee processen-verbaal te geven. Op de vraag van de kanton rechter mr. W. de Koning waarom hij zich zo schandalig had gedragen, antwoordde verdachte, dat hij bezig was de stuurinrichting te proberen, omdat hij meende een afwijking te hebben ontdekt. „Volgens het proces verbaal rook u flink naar de alcohol. U verklaardde tegen de verbalisant, dat uw hoofd op hol was geslagen omdat u onenigheid met uw verloof de had gehad en daarom een bor reltje was gaan drinken", wist de kantonrechter de „stuurinrichtings afwijking" te weerleggen. „Wij dach ten: die vent is stomdronken of krankzinnig", aldus de getuigen. Voor zijn rit over het rijwielpad kon verdachte geen verklaring geven en daar hij zelf blijkbaar wel inzag, dat deze overtreding moeilijk met „een stuurproef" te combineren viel, zweeg hij maar. Gezien de verklaringen van de ge tuigen en die welke verdachte des tijds zelf tegen verbalisant had af gelegd, moest de officier wel tot de conclusie komen, dat verdachte zich inderdaad als een dolleman had ge dragen en door het gebruik van al- chohol zijn medeweggebruikers aan een niet gering gevaar had blootge steld. Hij kwam dan ook tot boven vermelde eisen. „De politie maakte destijds geen aanmerking op het feit, dat ik een borreltje had gedronken", was het enige dat verdachte nog meende te kunnen aanvoeren. „Het staat toch wel in het proces verbaal", repliceerde de officier, die overigens buiten het alcoholgebruik voldoende termen aanwezig achtte om verdach te gevoelig te straffen. Bij de vonnis- wijziging bleek, dat de kantonrechter f 40 boete voor het zig-zag rijden nog veel te mild vond. Hij achtte deze wijze van wegmisbruik dermate laakbaar dat hij deze boete verhoog de tot f90 subs. 18 dagen. T.a.v. van de beide andere correcties vonniste hij conform. Cape-Canaveral Hoewel een 20-jarige matroos uit Leiden slechts „baldadigheid" ten laste was gelegd, waren de magistra ten unaniem van mening, dat het door hem gepleegde strafbare nogal wat verder ging dan wat gewoonlijk onder baldadigheid wordt verstaan. Zowel in de nacht van de 15de als die van de 18de december jl had verdachte namelijk op de Haarlem merweg enige raketten afgeschoten en wel raketten die op schepen wor den gebruikt om noodsignalen te geven. Daar in de nacht van de 15de de gevolgen beperkt bleven tot enige knallen, lieten de uit hun slaap op geschrikte omwonenden het ditmaal maar bij een waarschuwing. Drie nachten later herhaalde verdachte echter zijn spelletje. Ditmaal ver oorzaakte een nog niet uitgedoofde raket in een voortuin een begin van brand en kwam een tweede vlak bij een olietank neer. Door kordaat in grijpen van de wederom hevig ge schrokken omwonenden konden zo- BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Marie Carmen Selestlna Helena, dr van I. F. Arrias en H. W. Boon; Theo dora Johanna Maria, dr van M. L. Zonneveld en A. v. d. Hartt; Willem Cornells, zn van W. van Dijk en J. Zwanenburg; Eduard, zn van M. Krol en A. Drenth; Maartje, dr van B. Zand bergen en M. van Duljn; Dominique Antonio Baudouin Pierre Marie, zn van R. M. L. E. de Voort en G. M. A. Staats; Mariéttè Johanna, dr van P. Buis en C. j Zaaijer; Nlcolaas Dominlcus Maria, zn van L J. Elstgeest en A. M. den Dubbelden; Daniël Paulus Maria, zn van C. Holling en A. M. A. Hartwljk; Jan Willem, zn van H. Schutte en A. Slootweg; Bernardine Cornelia, dr van L. S. Verwoerd en T. v. d. Neut; Byon- da dr van A. Klaasse en M. J. I. v. d. Meer; Matthfjs, zn van M. van Dam en H T Semp; Alexander Johannes An- to'nlus, zn van J. P. P. A. M. Ossenblok en M. I. V. Forger; Pieter, zn van P. Verboom en J. de Brutjn; Elizabeth, dr van G. Visser en C. H. van Leeu wen: Cecilia Anna Christina, dr van C M. W van Meteren en S. Olsson; Wanda Théresa Maria ,dr van G. F. Schwab en R. M. A. Kortekaas; Erwln, zn van M J. van Dljke en J. M. Blaas; Johannes Maria, zn van J. Tegelaar en M. E. de Geus; Allda Gerarda, dr van W de Roode en C. S. J. G. Fasel; Cornells Petrus Joannes Maria, zn van G A. v d. Spek en G. E. M. Walen kamp: Rudolf Matheus Bernhard, zn van G. v. d. Kleü en W. Orth; Hen driks Elisabeth, dr van J. T. Remmé en H. C Willemsen; Johannes Hendrl- kus. zn van M. A. L. van Drunick en J H. F. Willemsteln; Johann, zn van S. A. Vlsscher en A. Rovers; Dirk Wil lem, zn van H. van Maanen en C. Si mons; Allda Helena, dr van H. van Maanen en C. Simons. GETROUWD J. C. Sleijser en A. Kluivers; B. A. P. van Schagen en I. M. L. Padden burg. OVERLEDEN P. J W. Kuyck, 2 Jr, dochter; H. A. J van der Meel, 34 jr. man; C. Hou- wellng, 75 jr. man; M. M. Irrmer, 86 Jr w.v G. Dik; M. P. Holtz, 88 jr, w.v. S. C. de Jongh; C. J. Sandberg. 73 Jr, w.v. J. Henzen; J. W. M. de Bruyn, 3 dagen, dochter; M. M. Schrama, 8 jr, zoon. wel een mogelijke grote brand als een niet denkbeeldige ontploffing van de olietank worden voorkomen. Verdachte had weinig of niets tot zijn verdediging aan te voeren. „Ik had een borreltje op en heb de gevol gen niet kunnen overzien". Dat ver dachte ondanks genoemde waar schuwing in de nacht van de 18de december zijn „Cape Canaveral-ex periment" weer had herhaald met al le gevolgen van dien, achtte de offi cier uiterst laakbaar. Het speet hem dan ook dat hier slechts „baldadig heid" ten laste was gelegd en de wet dus een hogere eis dan f30 boete subs. 6 dagen per overtreding niet toeliet. Om dezelfde redenen kon de kantonrechter conform de eis slechts vonnissen tot tweemaal f 30 boete subs 12 dagen. Hoeveel bier twee of vier? „Ik moest uitwijken voor een auto die vanuit een garage pardoes de weg op reed en heb toen te hard aan het stuur getrokken; vermoedelijk heeft een halfzachte achterband de door slag gegeven", aldus verklaarde een 27-jarige kok uit Noordwykerhout het feit, dat hjj in de vroege ochtend van de 1ste maart met zijn auto in de Geversstraat te Oegstgeest was geslipt en omgeslagen. Daar bij een nader onderzoek bleek, dat de handrem, de stoplich ten en de ruitenwissers niet functio neerden kreeg verdachte nog drie processen-verbaal op de koop toe. „De handrem deed het wel en de stoplichten raakten tengevolge van die kanteling defect", protesteer de verdachte. Alleen de ruitenwissers waren inderdaad defeot. „U bracht enige bruiloftgangers naar huis en was zelf ook niet bepaald nuchter meer" wist de kantonrechter te ver tellen. „ik had maar twee glaasjes bier op". „Tegen de politie vertelde u destijds dat het vier glazen wa ren", hield de kantonrechter aan. „Kan ook best; het is al weer zo lang geleden", gaf de kok uiteindelijk maar toe. De auto waar verdachte voor moest uitwijken kon niet wor den opgespoord. De officier hechtte dan ook geen geloof aan verdachtes verhaal. „Die glazen bier zullen wel de hoofdrol hebben gespeeld" was hij van mening. Hij achtte dit een be zwarende omstandigheden doch be perkte zijn eis t.a.v. het ongeval zelf tot f 75 boete subs. 15 dagen omdat buiten verdachte die een niet ge ringe schadepost kreeg verder nie mand enige schade opliep. Voor de gebreken aan de auto eiste hij in totaal f 50 boete subs. 10 dagen. Ver dachtes verzoek om uiterste clemen tie wees de kantonrechter resoluut van de hand vanwege het onbekende aantal glaasjes bier, dat verdachte had gedronken voor hij achter het stuur kroop. Het vonnis luidde dan ook conform. Geluksvogel" Een 27-jarige analist uit Haarlem was het roerend met de kantonrech ter eens, dat hjj bljj mocht zijn geen dodelijk ongeval op zyn geweten te hebben en de gevolgen van zjjn grove onoplettendheid beperkt bleven tot twee overigens niet gering be schadigde auto's. Hoewel op Rijksweg 4 nabij het Rijnzichtviaduct met duidelijk zicht bare en goed verlichte pijlen wordt aangegeven, dat automobilisten uiterst rechts moeten houden willen zij niet op de linkerrijbaan terecht komen, was verdachte in de avond van 3 maart ter plaatse gewoon rechtdoor gereden, en dus op de lin kerrijbaan terecht gekomen. De be stuurder van een tegenligger, die juist bezig was een voor hem rijden de auto in te halen, kreeg de schrik van zijn leven toen hij verdachtes auto plotseling voor zich zag opdoe men. Hoewel deze bestuurder en ver dachte beiden „op de rem gingen staan" was een botsing uiteraard on vermijdelijk. Wonder boven wonder vielen er geen doden en liep zelfs niemand een ernstige verwonding op. „Ik was die dag erg moe en heb de aangegeven richting niet gevolgd omdat ik geen pijl heb gezien", aldus verontschuldigde verdachte zich. „Ik schrok me dood toen ik die tegenlig ger zag aankomen en heb nadien deze situatie nog vele malen als het ware opnieuw „beleefd", voegde hij er nog aan toe. Het requisitoir was kort maar krachtig en gezien de ernst van het feit werd de eis f 100 boete subs. 20 dagen. Omdat hijzelf een niet geringe schadepost kreeg, vond verdachte dat hy al tamelijk zwaar gestraft was en vroeg dus uiterste clementie. „Deze boete heeft u absoluut verdiend", aldus de kan tonrechter en hij vonniste conform. In de omgeving van de Ka- naalweg ter hoogte van de spoorwegovergang is de rust weergekeerd. Nu ook het rijwiel pad met spoorbomen is beveiligd is de luide schel, die bij de na dering van iedere trein werd in geschakeld. verdwenen. Dit niet meer ..aflopen van de wekker" zien velen in deze omgeving dan ook als een grote opluchting. ALBERT SCHWEITZERSCHOOL De volgende leerlingen van de Al- bert Schweitzerschool voor VGLO aan de Oude Vest hebben met goed gevolg het verzwaard schriftelijk verkeersexamen voor de scholen van het voortgezet onderwijs afgelegd: Jan Bruggeman, Adrie v. d. Haven, Johan Schouten, Ed. de Jager, André Zaalberg, Jan Lepelaar, Jan Leef- lang, Bram Holverda, Jan Versant- voort, Bert Kromhout, Henk van der Horst, Cor v. d, Burg, Kees Breede- veld, Jan Dreef, John Nijs, Piet Brit- tijn, Anton Theunissen, John van Klaveren, Evert van Loef Dolf van Lehn. SOLIST MET GRAMMOFOON- BEGELEIDING Merkwaardig experiment Wat de muziek- en grammoroon- platenhandel Gé Hofenk, die za terdag een speciale klassieke gram- mofoonplatenafdeling opende gis teren aan de vele genodigden in het St. Antonius Clubhuis aanbood, is wellicht onder de noemer "Soirée Musicale" te rangschikken. Om een eigenlijk concert ging het niet. Een commerciële onderneming, de N.V. Bovema te Heemstede, had haar woordvoerder gezonden in de persoon van Paul van Westering, de man van „Dikkertje Dap" en andere veelge- zongen kinderliedjes. Een tweede fi guur op het podium was Jaap Sto- tijn, die wél concerteerde, evenwel niet zo maar, maar helemaal anders dan anders. Stotijn blies op zijn hobo de solo partijen uit concerten van Telemann en Vivaldi en uit een concertogrosso van Handel. Nu kon men naïef voor af de opmerking maken: „Mijnheer Stotijn, er is in geen velden of we gen een orkest te bespeuren". Het ge val is hier nu juist niet, dat het or kest ontbreekt, maar dat de solist ontbreekt! Op deze omkering der waarden slaat de bij eerste aanblik geheimzinnige formule „Music Minus One", in afkorting MMO, onder wel ke formule Bovema, die o.m. His Masters Voice, Columbia en Capitol vertegenwoordigt platen in de handel brengt waarin alle partijen of stemmen van een ensemble zijn op genomen min één. Jaap Stotijn speelde dus hobo, een grammofoonplaat draaide het orkest. Zo kan het b.v. ook gaan met de pia nostukken van Mozart voor vier han den, de grammofoon speelt het ene paar handen, de platenkoper de mu ziek voor het eigen paar handen. Nu zal wel iemand de wenkbrau wen fronsen en zwaarwichtig te ber de brengen ..is dit artistiek verant woord?" Het is dit niet. Stotijn be wees al dat de „samenwerking" met de nooit door hem geziene dirigent achter de plaat rammelde. Jaap is een volgroeide muzikale persoonlijk heid, kan als gelijke met iedere diri gent discussiëren over opvattingen. Maar er zijn de talloze spelers en zangers, voor wie zulk een aspect zich nooit zaï voordoen, die nochtans mu- ziekbezetenen zijn die dromen om ook eens als een echte solist begeleid en geruggesteund te mogen zijn. Dat kan. Voor hen zijn de MMO-platen ter overweging voorbestemd en voor hen die langs deze gebaande weg hun kennis van het klassieke muziek repertoire willen uitbreiden. De gefabriceerde begeleidingen worden, zoals we merkten, zelfs enigszins toegebogen naar de capaci teiten van de geambitioneerde ama teur-, die nu midden in concertsfeer de hem interesserende partij kan stu deren of een compositie in zijn ge hele klankenbouw zich kan eigen maken als erin betrokkene. Wel te verstaan: thuis, n^et in publiek. En zo gezien, beperkt en beoefend, ver vluchtigt die vraag naar het in ar tistieke zin verantwoorde. Het heeft in de bedoeling gelegen om de invité's een stereodemonstratie met stereo kleurendia's aan te bie den. Na een stukje Paljas en flarden liedjeszang van Maurice Chevalier (die we niet tot de klassieken reke nen weigerde de machine". Een waarschijnlijke fout in de ingewik kelde bedrading kon niet in een kor te tijd opgespoord worden. De heer Hofenk stelde zich dan ook voor, de genodigden nogmaals bijeen te roe pen, in het najaar. Met een genaimeerde quiz kon het toch nog elf uur worden. De oogst werd: 11 goede oplossingen, d.w.z. die meer dan 10 punten haalden van de maximale 15. De hoogste winnaar kreeg 14 4/5 punten, hij had alleen niet geweten of Hugo Wolf vóór of na 1900 was overleden. Enkele oude ren zaten hem dicht op de hielen. Paul Westering toonde zich dan ook ten hoogste verrast en tevreden. Aan de winnaar werd een grammo foonplaat ten geschenke gegeven. Door Waard is weg geprojecteerd Bij het uitbreidingsplan van de ge meente is in de Waard, voorzover ge legen tussen de Zijlsingel en het Rijn- en Schiekanaal, een weg ge projecteerd (gordelweg) welke, via een over de Oude Rijn en over de Nieuwe Rijn te bouwen brug, ener zijds zal uitmonden op de Lage Rijn dijk tegenover de Sumatrastraat en anderzijds op de Hoge Rijndijk door de Rijnstroomstraat. In verband met de omstandigheid, dat het tracé vp,n deze weg wijziging behoeft, dient het uitbreidingsplan te worden herzien. Deze weg is bü het wegenplan voor de binnenstad na melijk zodanig ontworpen, dat hij op de Hoge Rijndijk uitmondt tegen over de Burggravenlaan. Het thans ontworden uitbreidings plan wij schreven daar reeds uit voerig over Red. omvat een gebied, gelegen tussen de Lage Rijndijk en de Hoge Rijndijk en tussen de oost zijde van de bebouwing aan de Van Speykstraat en de westelijke oever van het Rijn- Schiekanaal. De weg, welke is geprojecteerd ter breedte van 7 m, schept een duidelijke schei ding tussen en langs de Rijn- Sohie- kanaal ontworpen industrieterreinen en de woonwilk, welke scheiding nog wordt versterkt door een brede groenstrook. Deze groenvoorziening is voor het bestaande woongebied van grote betekenis, omdat recrea tieve voorzieningen, zoals een park- strook met wandelpaden, in dat ge bied node worden gemist. Doodlopen de straten, zoals de Heemskerkstraat en de Kortenaerstraat, zijn aan de noordzijde met elkaar verbonden, evenals de Evertsenstraat, na door trekking. met de Tasmanstraat. De Trompstraat is in het ontwerp doorgetrokken en in verbinding ge bracht met de verbindingsweg dooi de Waard. Door deze aansluiting zal het industrieterrein in westelijke richting worden ontsloten. De gron den gelegen tussen deze weg en het Rijn- Schiekanaal, te zamen groot 8.8 ha. zijn geheel bestemd voor in dustriële doeleinden. Van de opper vlakte is 2 ha bestaand industrie terrein. zodat in totaal 6.8 ha nieuw industrieterrein zal worden ontsloten. Insteekhaven Teneinde te voorzien in de grote behoefte aan openbare los- en laad- gelegenheid is een insteekhaven in het ontwerp opgenomen, welke een breedte heeft van 35 m en een lengte van ongeveer 150 m. Voor het grootste gedeelte is deze haven reeds aanwezig. Aan de zuidzijde daarvan kan een gunstig gelegen los- en laad- wal worden aangelegd; hetzelfde is het geval langs het Rijn- Schieka naal. In verband met dit laatste is het kanaal aldaar in het ontwerp verbeterd tot 45 m. In totaal kan een los- en laadwal worden verkre gen ter lengte van circa 400 m. Bezwaren Dit ontwerp heeft met de daarbij behorende bebouwingsvoorschriften gedurende de in de wet voorgeschre ven termijn op de gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage gelegen. Tegen het ontwerp zijn bij de raad bezwaren ingediend door de Gebroe ders van Hoeken's Houthandel (P. J. van Hoeken), alhier, P. J. Wenma- kers, te Rotterdam, J. A. C. van der Vooren, alhier, en J. en P. Nievaart, alhier respectievelijk te Leiderdorp. De bezwaarschriften van de Ge broeders van Hoeken's Houthandel en P. J. Wenmakers zijn tijdig inge komen; de andere bezwaarschriften na het verstrijken van de daarvoor gestelde termijn, welke op 21 februari 1962 afliep. J. A. C. van der Vooren en J. en P. Nievaart zijn derhalve niet-ontvankelijk in hun bezwaren. Het bezwaar van de Gebroeders van Hoeken's Houthandel (P. J. van Hoeken) is voornamelijk gericht te gen de geprojecteerde weg door de Waard, welke een verbinding zal vor men van de Sumatrastraat met de Burggravenlaan. Reclamant om schrijft zijn bezwaar aldus: „ons be drijf wordt hierdoor in tweeën ge knipt en onze gehele „balkenhaven en een gedeelte opslagterrein worden ons afgenomen, terwijl van het ove rige alle toekomstige uitbreidings mogelijkheden geheel worden afge kapt". Na een uitvoerige toelichting ko men B. en W. tot de volgende con clusie: de in het ontwerp geprojec teerde verbindingsweg kan op grond van stedebouwkundige overwegingen niet worden gemist. De balkenhaven zal slechts gedeeltelijk worden aan getast, terwijl compensatie is gevon den voor verlies aan terrein voor op slag van hout. Het besproken be zwaarschrift kan volgens B. en W. derhalve geen aanleiding geven tot het aanbrengen van wijziging in het ontwerp-plan, zodat dit ongegrond dient te worden verklaard. P. J. Wenmakers is eigenaar van een perceel waarop zich een boten huis bevindt. Deze reclamant heeft geen bezwaar tegen het ontwerp als zodanig, doch tegen eventuele ont eigening van het perceel. Hij vraagt dan ook dat perceel te zijner tijd niet te onteigenen, c.q. hem vervangende grond toe te wijzen. Opgemerkt wordt, dat het. perceel behoort tot de gronden, welke reeds bij het vige rende uitbreidingsplan bestemd zijn voor industrieterrein. Bij vaststelling van het onderhavige plan komt dus in de bestemming geen verandering. Ingeval tot realisering van het plan wordt overgegaan, zal over het per ceel moeten worden beschikt. Het aanbieden van vervangende grond is een aangelegenheid, welkte te zijner tijd onder ogen is te zien. Het be zwaar dient derhalve ongegrond te worden verklaard. Op het land van de landbouwers J. den Hertog en C. Rijkelijkhuizen hebben twee loslopende honden weer een aantal schapen aangevallen. Bij eerstgenoemde werden zondagmiddag één schaap gedood, één dusdanig toe getakeld, dat het dier moest worden afgemaakt en zeven andere min of meer ernstig gebeten. Maandagmor gen werd bij de andere landbouwer ook een schaap dusdanig gebeten, dat het dier moest worden afge maakt. Honden van omwonende landbouwers hebben eveneens in deze buurt veel wild gedood. Onlangs hebben enkele gedupeerde landbouwers In een adres zich tot de raad gewend met het verzoek, tegen deze honden afdoende maatregelen te nemen. Doch de raad nam geen beslissing. Na deze slachting wordt het echter toch de hoogste tyd, dat de raad een bepaling opneemt In de plaatseiyke politieverordening, waar- bü de politie gerechtigd wordt met succes te kunnen optreden tegen deze loslopende honden en hun eigenaren. Slagen of sluiten Er hangt voor een 31-jarige sla ger uit Woubrugge het zwaard van Damocles boven het hoofd; hy dient te slagen voor zhn middenstandsexa men en anders dreigt de sluiting van zyn zaak. „Als dat niet gebeurde, dan gooi ik mün hele systeem in de I war," zo verklaarde de officier van Justitie by de Haagse Economische politierechter. Het systeem, dat na enkele geldboeten, het bevel tot slui ting wordt gegeven. De slager Is reeds enkele jaren bezig om het noodzakelijke diploma te verwerven, doch hij zakte reeds tweemaal. Nu gaat hij binnenkort voor de derde maal naar het exa men en dan zal hij toch beslist moe ten slagen. Er zijn reeds boeten op gelegd tot f 100 vanwege het ontbre ken van het diploma, doch na drie maal wordt gewoonlijk de sluiting bevolen," zo deelde de officier mede, en aan dat systeem wil ik mij hou den. Nu erkende de officier zelf, dat het verkrijgen van het zgn. slachtdiplo- ma, dat verdachte ook moet behalen, niet zo eenvoudig is. Hij eiste thans nog f 150 boete of 30 dagen hechte nis en 1 jaar stilleggen van het bedrijf. De politierechter liet het zover nog niet komen. Hij gaf verdachte een kans en volstond met alleen f 130 boete of 13 dagen hechtenis op te leggen. Maar nu moet de slager ook slagen. H. Vis directeur Slachthuis? Zoals bekend heeft de raad aan dr. K. Reitema met ingang van 1 sep tember 1962 eervol ontslag verleend als Directeur van het Openbaar Slachthuis, tevens Hoofd van de Keuringsdienst van Slachtdieren en van Vlees. Ter vervulling van de hierdoor ontstane vacature bevelen B. W. in overeenstemming met het advies van de commissie voor het Openbaar Slachthuis, de heer H. Vis Adjunct- Directeur van het Openbaar Slacht huis, alhiers, bij de raad aan ter be noeming in de functie van directeur van het Openbaar Slachthuis. In de zitting van a.s. maandagmiddag zal over dit voorstel een beslissing val len. Voorts komen in deze zitting de vol gende benoemingen aan de orde: I. te benoemen aan het Rembrandt- lyceum met ingang van 1 september 1962, tot wederopzeggens, doch uiter lijk tot het einde van de cursus 1962 —1963: a. mej. T. Zonneveld, tot tij delijk lerares in de muziek; b. de heer J. J. Overveen, tot tijdelijk le raar in de Franse taal en letterkun de; c. de heer J. Schalks tot tijdelijk leraar in de wiskunde; II. mej. M. Th. Lambermont met- ingang van 1 september 1962, tot wederopzeggens, doch uiterlijk tot het einde van de cursus 19621963, te benoemen tot tijdelijk lerares in de natuurkunde aan de hogere burgerschool voor meisjes^met 6-jarige cursus en afde ling middelbare meisjesschool; idem mej. M. C. J. Hoogendam, tot onder wijzeres aan de Du Rieuschool. De Wandelkring Leiden en Om streken van de Konlnglijke Neder landse Bond voor Lichamelijke Op voeding en de zes Leidse, bij de Ne derlandse Tafeltennisbond aange sloten verenigingen hebben B. W. verzocht voor hun organisaties een vertegenwoordiger in de Raad van Beheer van de Sportstichting te be noemen. Na overleg met de desbetreffende organisaties bieden B. en W. de raad de volgende niet alfabetische aan bevelingen aan: a. 1. de heer H. Huying, te Leiden, 2. de heer J. A. Karamov, te Oegstgeest, namens de Leidse tafeltennisverenigingen, aan gesloten bij de Nederlandse Tafel tennisbond; b. 1. de heer C. A. ,J. Godthelp, te Leiden, 2. de heer K. Cebol, te Leiden, namens de Wandel kring Leiden en Omstreken van de Koninklijke Nederlandse Bond voor Lichamelijke Opvoeding. Kerkelijk Leven NEI> HEUV. KERK Beroepen te Arnemulden J. Cats- burg te Genderen te Bergambacht J. Kruijt te Lexmond. Aangenomen naar Hlllegersberg (wijkgem. Oranje- wijk) H. C. Kranendonk te Emmen. GEREF. KERKEN Beroepen te Vrouwenpolder A. H. Lef), kand. te Alkmaar te 's-Graven- hage-West (wijkgem, V) E. H. Nagel te Brussel, Aangenomen naar Klaziena- veen (vac. M. N. de Wolf) N. H. Heiner te Helnkenszand. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Leeuwarden (2de pred. pi A. W. Drechsler te Vllssingen. Tweetal te Vlaardingen F. Bakker te Driebergen en P. van Zonneveld te Bennekom. Bedankt voor Zutphen H. van der Schaaf te Operdoes. LEIDERDORP VEERTIG JAAR BIJ DE V.T. Zilver voor D. Visser De heer D. Visser vierde gisteren het heuglijke feit, dat hij veertig jaren onafgebroken in dienst van de N.V. Vereenigde Touwfabrieken was. Op 1 juli 1922 deed de jubilaris als baas van de kluwers zijn intrede in de fabriek te Vlaardingen. Aangezien hij een ambitieuze werker was, kwam hij in de onderhoudsdienst, waar hU zich ontwikkelde als een vertrouwde vakman, aan wie diverse opdrachten werden toevertrouwd. In 1937 werd i hij overgeplaatst naar de fabriek te I Leiderdorp. Aangezien hij een enthousiast E.H.B.O.-er was, werd hij de aange wezen leider van de Bedrijfs-E.H.B.O, Dienst. Hij promoveerde tot maga- j zijnmeester van de spinnerij en later I tot chef van de expeditie-afdeling, terwijl hij de laatste jaren op het centraal administratiekantoor een administratieve functie bekleedt. Des morgens werd hij in het directiekan toor ontvangen, waar de directeur, de heer H. B. Haanappel, de veertig jarige loopbaan van de jubilaris de revue liet passeren. Spreker prees de heer Visser om zijn trouw en ijver, welke hij steeds heeft getoond. De heer Haanappel zegde hem dank voor het vele werk, dat met grote nauw keurigheid en toewijding is verricht. Ook mevrouw VisserBergwerk aan wie reeds een fraai boeket bloe men was aangeboden werd in de hulde betrokken. De directeur wenste de jubilaris toe, dat hij in goede ge zondheid met evenveel toewijding en genoegen zijn taak zal blijven ver vullen tot zijn pensioengerechtigde leeftijd. Hij bood de heer Visser ver volgens het sinds kort door de directie ter beschikking gestelde gouden V.T.- speldje aan. De jubilaris ontving voorts uit handen van de directeur het Vererend Getuigschrift van de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel met het zilveren insigne, een gouden armbandhorloge, alsmede de gebrui kelijke gratificatie. Burgemeester mr. R. M. Gallas deelde mede dat het H.M. de Konin gin had behaagd de heer Visser de zilveren medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau toe te ken nen. De burgemeester speldde ver volgens de jubilaris het eremetaal op. Na deze officiële ontvangst be groetten vele collega's en medewer kers uit de onderhoudsdienst en ex peditie de jubilaris en diens familie in de kantine. Namens het admi nistratief personeel bood de heer Ph. van Waardhuizen een wereldatlas aan. Talrijke collega's, chefs van de diverse afdelingen, gepensioneerde chefs, oud-collega's en medewerkers kwamen tenslotte de heer Visser, die onder de indruk was van de hartelijke ontvangst, welke hem deze avond ten deel was gevallen, de hand drukken. VRIJE EVANG. GEMEENTEN Beroepen te Bergum (Fr.) P. E. van Staveren, kand. te Hilversum. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Sint Annaland C. Ha- rlnck, kand. te Goes te Zaandam W, Suyker, kand. te Bergambacht. Voor de heer J. P. M. de Groot was het vandaag feest. Hij her dacht namelijk het feit, dat hij veertig jaar geleden bakker-be zorger bij de L.B.F. in dienst trad. In de koffiekamer van het Stadhuis werd hem vanmorgen de bronzen ere-medaille verbgn- den aan de Orde van Oranje Nassau verleend. Loco-burge meester J. C. van Schaik speld de dit ere-metaal op de borst van de jubilaris. De N.V. LEIDSCH DAGBLAD roept sollici tanten op voor de functie van van de secretaresse van de procu ratiehouder, die bij gebleken ge schiktheid deze secretaresse t.z.t. kan opvolgen. Tenminste u.l.o. of gelijkwaardig diploma. Typen en steno vereist. Uitsluitend schriftelijke sollicitaties met vermelding van opleiding, diploma's, refe renties, leeftijd, enz. te richten aan de directie.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 7