GRATIS FOLDER Twee teams van Roomburg 11a veel spanning een klasse lioger op Roy Emerson gaf met tranen in de ogen op BLAUW WIT EN PECS OP UVS-TERREIN SCHOTLOOS Zilver en brons voor de Leidse junioren Lugdunum hield („weer in sfeervolle een de lijn receptie GEBR. HUISMAN Twee schoten tegen houtwerk Tweede afscheid van Wallaart LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 2 JULI 1962 De tenniscompetitie De spanning op het tennispark Roomburg" was gisteren om even vijf uur voelbaar. Zou het derde team het goede voorbeeld van het eerste volgen? Roomburg 1 was toen namelijk al Over gangsklasse A" en de elite-formatie van de Roomburgers had de stap omhoog zeker en beslist gedaan7-1 zege op ALTB 2. Roomburg 3 stond met 4-2 voor, maar de gasten. Hilverheide 3. stonden in aantal gewonnen sets zo gunstig, dat Roomburg 3 bij een gelijkspel. 4-4. aan het kortste eind zou trekken Ed Lim en Helge Ubbink traden binnen de lijnen tegen de geduchte Hilverheide-combinatie De Kroes/ Nieuweling. He was Ed Lim die in deze partij door koel overzien van de situatie, telkens op kritieke momen ten met fraaie backhands en fore hands de verlossende slag voor Room burg III sloeg. Zonder setverlies kwam de HD. ecshter niet op naam van Roomburg III. Daarvoor was de Hilverheide-dubbel technisch te goed. Maar 75, 36, 61 was voldoende. Het was 5—2, en dat betekende dat Roomburg 2 kampioen en zag promo veren. Zoals uit het bovenstaande al blijkt is Roomburg I niet in gevaar ge weest. Dat wil evenwel niet zeggen, dat het voor Roomburg I een walk over is geweest. Dadelijk al in de eerste partij, het derde H.E., bleek dat ALTB II de huid duur zou ver kopen. Kees Koole speelde een pit tige partij tegen Popkar en zette die met 64, 75 om in winst. Jean Monod de Froideville leek daarna tegen de ervaren Anneveld naar een gemakkelijke 20 te gaan voor Roomburg I. De forse, blonde Room burg-speler won de eerste set met zijn vervaarlijke service en dito top- spin-forehand met 61. In de tweede set echter ging de forehand missen en daarvan maakte Anneveld een dankbaar gebruik. Het werd een he vig duel, dat de jongere Monod de Froideville tenslotte met 1191 in zijn voordeel wist te beslissen. Het kranige team van de L dat vo rige week pro moveerde. V.l.n.r. zittend: mevr. W. Wes terhout, mevr. Van Berge He negouwen; staand: de he ren J. den Hol der, H. v. Don gen en F. Bon te. Vaart sterker, 46, 46. De heren, Ed Lim en Helge Ubbink, moesten het verlies goedmaken. Daar rekende de hele Roomburg-familie op. Het werd ook inderdaad 22, maar eer het zover was Tegenstand Ed Lim stuitte evenals Helge Ub bink op hevige tegenstand. Was het bij het duel van Ed Lim tegen De Kroes van meetaf een gelijkopgaande strijd, die door de geroutineerde en altijd onverstoorbaar spelende Room- burger met 11—9! en 64! in winst werd omgezet, dit door zijn zeer vaste spel uit het achterveld, Helge Ub bink moest de eerste set met 2—6 prijsgeven, erger nog, hij kwam in de tweede set tegen Nieuweling met 0—3 achter! Toen eindelijk ging hij besef fen dat alleen scherpe concentratie en doordacht spel de zaken nog een gunstige wending zouden kunnen ge ven. Hoe sterk Helge Ubbink dan spelen kan, bleek wel Twaalf spellen achtereen maakte hij, hoe vertwij feld Nieuweling ook vocht, 2—6, 63, 60 voor Roomburg III. De beide ge mengd dubbels gaven 4—2 en hoe de zege en de promotie een feit werden, vertelde wij hierboven reeds. Voor roomburg is het dus, net als voor de Leidse Hout. een alleszins succesvol seizoen geworden. Roomburg werd landkampioen za- terdagmiddag-comp. door een spre kende 5—0 zege op Ready '28. Het team bestaat uit mevr. Wieriks, mevr. Bakker en de heren D. Braggaar en prof. Stapelman. P. Tiele boekte in het eerste H.E. een snelle winst in de eerste set, 6-1. Zijn teg^pstander, F. Bruning, zocht het in vaart, vaart en nog eens vaart. De beheersing liet evenwel te wen sen en de rustig plaatsende Tiele maakte de punten, 61. In de tweede set wijzigde Bruing zijn tactiek en schakelde over op vertraging. Daar mee had hij in zoverre succes dat hij de tweede set won met eveneens 61. In de beslissende set was de Room burg-aanvoerder hem echter telkens even voor met de net-aanval, 63 en 30 voor Roomburg I. In 2 sterk gespeelde partijen zorg den de Roomburg-dames voor 50 en daarmee de promotie. Mej. Overdij- kink veegde mevr. Meulenbelt met 63, 61 van de baan en mej. Pino deed dat tegen mej. Maters nog wat overtuigender, 60, 60. Cijfers, die een nader commentaar overbodig maken. Nerveus Terug naar de Titanen-strijd tus sen Roomburg III en Hilverheide III. Roomburg III begon met een weinig illusies wekkend verlies van de beide damesenkelspelen. Marjan Wieriks was te nerveus, trachtte het spel te forceren en versloeg zichzelf tegen een technisch zeker niet beter ten nissende mej. v. Schaaik, 26 2—6. Mevr. Ubbink deed het beter tegen mej. v. Veluwe-Barneveld, maar de laatstgenoemde was net een tikkeltje Wimbledon-toernooi Met twee markante gebeurtenissen is Wimbledons eerste week zaterdag afgesloten. Titelhoudster Angela Mortimer (Eng.) ver loor in de achtste finale van de verrassende Tsjechische Sukova, ondanks 6—1 in de eerste set en de als nr. 2 geplaatste Australiër Roy Emerson moest zijn partij tegen Mulligan (Aust.) na 6—3, 4—6 gewonnen geven omdat hij weer ernstige hinder kreeg van een vrijdag opgelopen peesblessure. Met tranen in de ogen hinkte Roy naar de scheidsrechter om te zeggen dat hij er het racket bij neer moest leggen. Angela Mortimer uit de strijd Laver plaatste zich -In de kwart finale door een drie sets-zege op de Fransman Darmon. In de eerste twee sets had de Australiër geen kind aan De Gaulles tennisambassadeur, maar in de derde zette de Fransman een potje voor hem op het vuur waaraan Laver zich bijna verslikte. De schrik zal de Wimbledon kam- pioen-1961 wel om het hart zijn ge slagen toen Darmon ineens op slag kwam, want in een vorig Wimbledon toernooi had de Fransman hem zelfs al eens op de rand van een ne derlaag gebracht. Pas in de vieren twintigste game boog Darman defini tief het hoofd: 6-3, 6-2, 13-11. Met Laver gingen naar de kwart finales over: dr. John Fraser, die Si- rola „vernietigde" (6-4, 6-4, 6-2), zijn broer Neale lang niet in de kam- pioensvorm van 1960 die de Duit ser Kuhnke in vier sets versloeg, en de Spanjaard Santana door een vier sets-zege op de Amerikaan Froehling Geen enkele Amerikaan heeft het tot de laatste acht kunnen brengen De indeling voor de kwartfinale is: LaverSantana, Neale Fraser Osuna. Fletcher—John Fraser, He wittMulligan. Bij de dames scheen de Wimbledon kampioene1961 Angela Mortimer hard op weg een plaats in de kwart finale te veroveren toen zij op een gegeven ogenblik met 6-1, 3-1 tegen de Tsjechische Sukova voorkwam. Doch van dat ogenblik af ging Su kova haar tactiek veranderen. Zij haalde de altijd vanaf de baseline ma noeuvrerende Angela naar voren en troefde steeds met goed passeren en scherp lobben: na de 1-6, 6-4 en 6-3. De indeling van de kwart-finale by de dames luidt: Moffitt (VS)Hay- don (GB), Schuurman (ZA)—Sus- man (VS), Turner (Austr.)—Bueno (Braz.) en Sukova (Tsj.-Sl.)—Hard (VS) In het damesdubbelspel leverde de Nederlandse combinatie Ridderhof De Jong een goede prestatie op een der bijbanen van Wimbledon door de Duitse speelsters Ostermann en Schultze met 12-10, 6-4 te verslaan, nadat de Duitse dames in de eerste set met 5-1 de leiding hadden gehad. Van de partij waarin later mevr. De Jong en Willem Maris met 6-3, 6-2 van Billy Knight en zijn zuster verloren is geen goed woord te zeg gen. Maris was er hopeloos uit, sloeg dubbele fouten aan de lopende band en bleek ook in het spel de „maat" niet te kunnen vinden. Uitslagen Heren enkelspel: vierde ronde: Laver (Austr.)Darmon (Fr.) 6-3, 6-2, 13-11; Neale Fraser (Austr.) Kuhnke (Did.) 8-6, 8-10, 6-1, 6-3; John Fraser (Austr.)Sirola (It.) 6-4 6-4, 6-2; Santana (Sp.)Froehling (VS) 12-10, 6-3, 8-10, 6-3; Mulligan (Austr.)Emerson (Austr.) 3-6, 6-1 (teruggetrokken) dames enkelspel: vierde ronde: Billy Jean Moffitt (VS)Son ja Pachta (Oostenr.) 6-1, 6-2; Ann Haydon (GB)Vera Palmer (VS) 6-2 6-2, Rene Schuurman (ZA)Madon na Schacht (Austr.) 5-7, 6-4, 6-1, Ka ren Susman (VS)Judy Tegart (Austr.) 6-4, 6-2, Lesley Turner (Austr.)Jeanne Forbes (ZA) 6-1, 6-2, Maria Esther Bueno (Braz.) Deidre Catt (GB) 6-2, 6-4, Vera Su kova (Tsj.-Slow.)Angela Mortimer (GB) 1-6, 6-4, 6-3, Darlene Hard (VS)— Helga Schulze (Did) 6-1, 6-0. dames dubbelspel: derde ronde: Moffitt/Susman (VS)—Fredelius/ Sandulf (Zweden) 6-2, 6-0, Bueno/ Hard (Braz./VS)Dupont/Varner (VS) 6-0, 1-6, 6-3; De Jong/Ridder hof (Ned.)Ostermann/Schultze (Did) 12-10, 6-4. Gemengd dubbelspel: derde ronde: Schildknecht/Pilic (Dld./Z.-Sl.) Palmer/Palmer (VS) 7-5, 3-6, 6-2; Catt/Sangster (GB)— Schuurman/ Pickard (Z.A./GB) 4-6, 6-3, 6-4; Du- pont/Fraser (VS/Austr.)Hard/Tay- lor (VS/GB) 6-4, 6-4, Forbes/Drys- dale (Z.A.)Lazzarino/Lazzarino (It.) 6-3, 6-2. heren dubbelspel: derde ronde: Osuna/Palafox (Mex.)—Arilla/San- tana (Sp.) 7-9, 2-6, 6-2, 7-5, 6-3. Noordwijk klopte Baarn (6—2) Tot een kwartier voor het einde hesft de derdeklasser Baarn het ge presteerd om in het nederlaagtoer- nooi van Noordwijk op gelijke voet te blijven met de uitdagers. Toen sloe gen de roodbroeken viermaal hard en meedogenloos toe, zodat de derde Noordwijkse zege een uitslag van 62 op het bord bracht. De eerste helft was zeer aantrek kelijk, omdat Baarn, dat vaak in de verdediging werd gedrongen, kans zag om met snelle uitvallen de Noordwijkse verdediging te bedrei gen. De ruststand was 22, juist door fouten in die defensie, en door twee fraaie doelpunten van rechts buiten Siem Barnhoom. Na rust verhoogde de ploeg uit Baarn, die een invaller telde doelman Wou ters, die het lang niet slecht deed het tempo. Dat werd de ploeg uit Baarn echter noodlottig, omdat Noordwijk dat met gemak kon vol- IJsselmeervogels won KNVB-beker (Van een onzer verslaggevers) Op Nieuw-Zuid in Katwijk aan Zee werd zaterdagmiddag de beker finale (zaterdagvoetbal) gespeeld tussen IJsselmeervogels uit Spaken burg en het pas naar de tweede klasse gepromoveerde Heerjansdam. Het werd een zeer duidelijke 62 overwinning voor de Spakenburgers. De zege was verdiend, want al mocht dan de aanvalintensiteit van beide ploegen zo ongeveer gelijk zijn de afwerking van de aanvallen en het benutten van de kansen dat deed IJsselbeervogels beter. Haar spel was directer, ook beter van opbouw, ter wijl dit bij Heerjansdam te doorzich tig van opzet was om tegen de ste vige Spakenburgse verdediging veel succes te boeken. Er werd te veel in de breedte gespeeld, het duurde te lang, en er werd niet, of slecht geschoten. Al 5 minuten na het begin had de IJsselmeervogels-aanjiang reden tot juchen, toen G. Heinen van 'r dekkingsfout gebruik maakte. 10. Uit een corner maakte daarna De Vries met een fantastische kopbal gelijk, 11. Maar vlak voor de rust had Vedder succes met een als voor zet bedoeld schot, dat via de paal in het doel sprong. (21). Na de rust liep IJsselmeervogels door drie doel punten van midvoor De Graaf en een van Heinen tot 61 uit. Pas vlak voor het einde zag De Vries kans om de stand voor Heer jansdam een iets draaglijker aanzien te geven. Einde 62. Oegstgeest-jeugd wint in Hazerswoude Zaterdagmiddag werd door VV Haz. Boys een A-aspirantentoernooi georganiseerd (leeftijd 12 tot en met 14 jaar). Aan dit toernooi namen 5 jeugdelftallen deel. De volgende wedstrijden werden gespeeld: Haz. BoysLeidse Boys 21, Oranje Gr. Leiden 31, OegstgeestLeidse Boys 10, Haz. BoysLeiden 00, Oranje Gr.Oegstgeest 00, LeidenLeidse Boys 0—2, Haz. BoysOranje Groen 03, OegstgeestLeiden 10, Leidse BoysOranje Groen 00 en Haz. BoysOegstgeest 00. Aantal behaalde punten: Leidse Boys 3, Oranje Groen 6, Leiden 1, Oegstgeest 6, Haz. Boys 4. Oegstgeest wint door strafschoppen. nogal te wensen over. Toen midvoor Kees Marijt eindelijk na 32 minuten de derde Noordwijkse treffer liet aantekenen, gaf dit de Baarnse ploeg een stevige knauw. Een effect vol schot van rechtsbinnen Heems kerk betekende 42, waarna de Baarnse weerstand definitief was gebroken. De jarige Siem Barn- hoorn scoorde drie minuten voor tijd zijn derde doelpunt. Midvoor K. Marijt tenslotte zag een mislukte gen en bovendien het plaatsen en i trap tegen de bal in plaats van combineren beter onder de knie had. naast, nog juist via de paal in het De afwerking van kansen liet echter doel belanden (62). (Van een onzer redacteuren) Ruim zes duizend toeschouwers zyn op het UVS-terrein getuige geweest van een unieke voetbalwedstrijd voor Leiden: die tussen het Amsterdamse Blauw Wit en het Hongaarse Pees voor de Intertoto-competitie. Na een zeer spannende en vrij stevige party voetbal eindigden de partyen zoals zy waren begonnen (00). Daarmee hebben de Amsterdammers dus geen revanche kunnen nemen voor de 21 nederlaag, die in de uitwedstrijd werd geleden. Hoewel beide ploegen vanzelf-1 even voor de mannen van Pees ge- sprekend voetbal speelden op een vaarlijk konden worden want de Am- wijze zoals men die in Leiden zelden I sterdamse spil Berry Hughes en of nooit ziet, viel het peil van de wedstrijd ons toch wat tegen. Beide partijen streden weliswaar zeer vin nig voor de zege, maar de zuiver heid in de aanvalscombinatie liet heel wat te wenseti over en de schot- kracht van zowel Pees als Blauw Wit was bepaald teleurstellend. Maar ach, het is ook al juli en men mag dus wel verwachten dat de spelers er zo langzamerhand ook genoeg van krijgen De Hongaren begonnen met de krachtige wind mee en drukten Blauw Wit met vrij soepel, hoewel onproduktief spel terug. De Hongaar se doelman Danka trapte met dus danige kracht uit dat hij meerma len „in de buurt" van zijn collega Van Heeswijk kwam. Het duurde 'Van een onzer redacteuren) Als er enige waarheid steeks in de stelling dat „afscheid nemen een beetje sterven is" dan mag men zich zo langzamerhand met enige bezorgdheid afvragen hoe het nu met Bas Wallaart staat Donderdagavond deed Quick Boys hem met enige weemoed uitgeleide, zaterdagavond was de beurt aan Lugdunum om tijdens de receptie ter gelegenheid van de promotie naar de derde klasse zijn trainer vaarwel toe te zwaaien! Wallaart scheen van dat „sterven" niet veel last te hebben. Toen voor zitter J. Breedeveld de receptie even onderbrak om officieel afscheid van hem te nemen liep hij ongedwongen naar voren om een ogenblik later diep weg te duiken in één van de twee tuinstoelen die Lugdunum hem als afscheidsgeschenk overhandigde. Maar van binnen „rommelde het toch een beetje", zoals hij ons be kende. „Kijk ik heb geen spijt dat ik én bij Quick Boys én bij Lugdunum wegga. Ik heb het gevoel dat het voor mij en voor beide verenigingen goed is dat er „een frisse, nieuwe wind" gaat waaien. Bovendien wil ik na al die jaren wel eens over wat meer vrije tijd beschikken. Merk waardig hè, maar bij zo'n afscheids feest ontkom je er op een gegeven ogenblik toch niet aan om je af te I vragen: „Ja, waarom ga ik nou De voorzitter van U VS, de heer Wondergem complimen teert zijn collega van Lugdunum met het door zijn eerste elftal be haalde succes. (Foto L.D./Holvast) eigenlijk weg?" Een begrijpelijke re actie van een man, die met twee ploegen in één seizoen een maximum aan succes heeft geboekt. Stampvol Het was stampvol in de bovenzaal van „In den Vergulden Turk" toen ceremoniemeester A. Plu de eerste spreker zijn felicitatie-toespraak op spelers en bestuur van Lugdunum liet afvuren. De voorzitter van de Sportstich ting, de heer J. C. F. Coers ook sprekend namens de wethouder van Onderwijs, de heer Van Schaik, die niet aanwezig kon zijn toonde zich zeer verheugd dat het historierijke Lugdunum zich weer een klas om hoog had gewerkt. „Ik ben in elk geval blij, aldus de heer Coers, dat U promoveert van de vierde naar de derde klasse en niet van de eerste klasse Afd. Leiden naar de vierde KNVB want dan zou U nu waar schijnlijk in het zelfde schuitje zit ten als het door terreinnood geplaag de ZLC Namens de afdeling Leiden com plimenteerde de heer P. L. S. Bieg- straten de vereniging met het be haalde succes. Hy vond het prettig dat Lugdunum na een periode van „downs" weer in de lift was geraakt. „Lugdunum kennende, weet ik dat U nu pas weer stopt als u helemaal boven bent", aldus de heer Biegstra- ten. Roodenburg-voorzitter, de heer L. Geuke, roerde bij deze receptie ook nog een andere kwestie aan. Na z(jn felicitaties tot spelers en bestuur te hebben gericht, zei hy: „De waarde van het door Lugdunum behaalde succes ligt m.i. vooral hierin, dat het op door en door eerlyke wyze, met eigen spelers en op eigen kracht is behaald. Als alle clubs dit tot voor beeld zouden nemen, misschien was er dan geen sprake van de zware zonsverduistering die zich op het ogenblik van de Leidse voetbalwereld heeft meester gemaakt". Verder voerden nog het woord: de heer J. Wondergem (UVS), de heer K. Huner, de heer S. Swanenburg (scheidsrechters KNVB), de heer Th. W. v. d. Klugt (COVS, Leiden), de heer J. v. d. Hoeven (Foreholte), de heer J. H. Batist (Velo) en een de legatie van de studentenvereniging Lugdunum Batavorum. Het lid me vrouw Van Ommeren bood voorts aan aanvoerder Hans Bavelaar elf handdoeken aan om het zweet voor het volgend seizoen mee af te wis sen. Vele verenigingen hadden te legrammen en bloemstukken gezon den. Voorzitter Breedeveld dankte op hartelijke en slagvaardige wijze al le sprekers voor de aan Lugdunum gebrachte hulde. Vijf kanotitels voor Geurts Op het Twentekanaal bij Eefde zijn gisteren de Nederlandse kano kampioenschappen gehouden. De titels kwamen terecht bij: (dames) K 1 2000 m.: Thea Duif (Zaandam); K 1 500 m.: Emmy Stadt (Zaandam). Heren: K 1 10.000 m.: A. Geurts (Eindhoven), K 1 1000 m.: A. Geurts. K 1 500 m.: A. Geurts. C 1 500 m.: C. de Jong (Trek vogels), C 1000 m.: C. de Jong. Es tafette K 1 4 x 500 m.: Beatrix vooral de briljant spelende Dekkers sloten alle toegangswegen naar het doel zorgvuldig af. De Amsterdamse aanvalslinie kon eigenlek geen moment imponeren. Bleijenberg, manoeuvreerde een beet je zwaar en moeilijk, was niet snel genoeg meer en had te veel de nei ging het in persoonlijke acties te zoeken, waartoe spil Schwaza hem niet veel kans gaf. Nu had Bleijen berg deze avond beslist geen steun aan de formatie die dit keer rond hem was geformeerd. Door het ont breken van Sparendam, was men aan het experimenteren gegaan, maar veel winstpunten vielen er toch niet te noteren. Het grote winstpunt was Dekker op de linkshalfplaats normaal speelt hij namelijk in de voorhoede Rakelings over Gelijk ging het op in die eerste helft. De Hongaarse linksbinnen J. Dunai kogelde een keer rakelings over, maar de mooiste kansen kwa men toch wel voor de schoenen van de zeer matig spelende Amsterdam se linksbinnen Koeman. Een schit terende kans kreeg hij in de 17de minuut toen Bleijenberg een vrije schop langs het muurtje plaatste en zijn linksbinnen een niet te missen kans bood. Koeman knalde ruim over In het laatste gedeelte van de eer ste helft schoten de Hongaren met zo nu en dan prachtige combina ties naar voren, maar hun schieten was en bleef beneden peil en wat er aardig was gericht hield Van Hees- wijk zonder veel moeite. In de tweede helft zakte het peil nogal en de Hongaren lieten zo nu en dan enkele geheel nieuwe „vin dingen" op het gebied van „onjuist" BLAUW WIT—-PECS De Vries is doorgebroken, maar de Hongaarse doelman is bijtijds uitgelopen om het leer te onder scheppen. (Foto L.D./Holvwt) aanvallen van de tegenstander zien. Koeman begon de tweede helft goed door met een zeer hard schot langs de nieuwe doelman Zengoi de lat te treffen, maar opnieuw sloeg het offensief niet door. De aanval len wisselden elkaar snel af, de de fensies bleven evenwel overheersen. De kans van de dag kwam weer voor Koeman, die van enkele meters te gen de binnenkant van de paal trap te. In de daaropvolgende scrimmage gebeurde er alles met de bal be halve dan dat hij in het net terecht kwam Bij 0-0 bleef het. Vraag de Vespa dealer met grammofoonplaatje! IMPORTEURS» IMPORT "NEGA" N.V. G.A.M. I N.V. NEDESPA Rotterdam Soerweg 2S I Roermond Telefoon 176600 Telefoon 4354 VESPA-DEALER voor Leiden en omstreken HOGEWOERD 66—68 Om de nationale jeugdtitels Op de sintelbaan Brassers kade te Delft werden onder vrij ongunstige weersomstandighe den de Nederlandse jeugdkam pioenschappen gehouden. Het is verheugend te constateren, dat over de gehele linie voor uitste kende prestaties werd gezorgd, die mede te danken waren aan de vechtlust die de jongeren aan de dag legden. De lange Fred van Herpen uit Maastricht, die in Goningen studeert, haalde er nu eens alles uit wat er in zat en dat was gisteren niet wei nig. Prachtig ging deze atleet over de baan, krachtig maar soepel en het was geen wonder, dat het record, dat met 34.8 op naam stond van de Lei- denaar Frans Beker en de Braban der Jan van Uden, met een halve seconde omlaag werd gehaald! In deze vorm moet Van Herpen in staat zijn om de 400 m. in 47 sec. te lopen. Niet minder spannend was de 100 meter finale, waarin de kampioen Frits Boss van het Groningse AVG '26 het op moest nemen tegen de nieuwe ster Frans Luitjes van het Haagse Trekvogels. Na een ener verend duel wist Boss de baas te blijven in 10.6 tegen Luitjes 10.7 sec. Het windvoordeel was dusdanig, dat deze tijden niet voor een record erkenning in aanmerking kunnen komen. Een record dat er wèl aan moest geloven was het vèrspringen meisjes, dat op naam kwam van de talentvolle atlete Bakker (Atleta)met 5.96! De 3000 meter leverde reeds vele jaren achtereen een verrassende uit slag op. Zo ook dit jaar, waarbij Piet Beelen van de Spartaan uit Lisse, die als favoriet voor deze afstand was ge start, er aanvankelijk hard aan trok om een voorsprong te forceren. Het lukte niet, want de onbekende Wil- lems van Unitas (Geleen) bleef goed volgen. Enige ronden vóór het einde ging deze knaap er zelfs met een tussen- sprint vandoor! Beelen vocht tot het einde hard terug, liep weer sterk in, maar haalde het niet. Ook hier ble ven beiden onder het record van 8.49.2 want Wiliems noteerde 8.47JZ en Beelen 8.48.-. Successen De technische nummers brachten voor de Hollandjunioren Renée v. d. Water en Gerd Meelker successen, die met resp. zilveren en bronzen medailles werden beloond. Bij het verspringen wist Renée v. d. Water zich met moeite in de finale te sprin gen, maar toen kwam hij pas goed los. Leo de Winter van AAC was on bereikbaar met 6.94, maar de Hol landman zig met z'n laatste poging kans 6.56 te springen en dat bete kende een fraaie tweede plaats. Juist andersom verging het Meel ker by het kogelstoten. Direct met z'n eerste poging werd het 13.30 en daarmede had hy z'n kruit verscho ten. Maar dit resultaat was goed voor de 3e plaats. POMMÉE STEEDS HOGER Tydens wedstryden in Beverwyk zag de Holland-atleet Rob Pommée kans het polsstokhoogspringen te winnen met een hoogte van 3.60, een goede prestatie die hy met Z'n trai ningspak aan verrichtte. Een aan- wyzing dus dat er nog heel wat muziek in zit voor Pommée. Piet Selier plaatste zich derde op de 400 meter in 51.8 sec. Hans Grodotzki, de Oostduitse atleet die in Rome de zilveren me daille op de 10 km veroverde heeft zaterdag te Potsdam de 10.000 meter gewonnen in de goede tyd van 28 min. 49.4 sec. Het is de beste presta tie dit jaar ter wereld geleverd. De Chinees Yang Chuan Kwang, die in Rome de Olympische tienkamp-titel juist miste, is Tu lare Amerikaanse kampioen op de tienkamp geworden. Hy vergaarde 8.249 punten. Dat is 85 minder dan in 1960 in Rome. De Ronde van Kruiningen, een criterium voor beroepsrenners en on- afhankelyken, over 120 km is gewon nen door de Beverwyker Coen Nies ten voor Piet van Horst uit Klun- dert.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 9