Geldermans moet de gele trui weer afstaan aan Darrigade 'Outsider' Rutten won de „Kersenklassieker" Zilverberg won etappe Koch dicht bij zijn nationale record Kamerbeek hervindt het zelfvertrouwen Verbluffende tijdrit van Anquetil Toekomstronde van start 200 km door Brabants dreven Wesseling en Karstens: geen adem meer voor de eindsprint Beulenwerk LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 2 JULI 1962 De Nederlandse deelnemers aan de Ronde van Frankrijk sche nen zaterdag het mooiste „Tourweekeinde" sedert jaren tegemoet te gaan. Zilverberg en Maliepaard zorgden in de zevende etappe voor spectaculair Oranje-vuurwerk door resp. op de eerste en tweede plaats beslag te leggen. Geldermans behield de gele trui en dat maakte de dagrit tot een volledige Nederlandse triomf. Maar gisterochtend kwam de (lichte) teleurstelling. In de „halve" etappe van 155 km bemerkte Geldermans te laat dat rivaal Dar rigade met een grote groep vluchtelingen was meegegaan. En wederom wisselde het eretricot van eigenaar Toch mochten de "Nederlanders over dit weekeinde, waarin bijzon der hard gestreden is, heel tevreden zijn. In de tijdrit, die zondagmiddag werd gereden, won Geldermans weer enkele minuten terug op Dar rigade. De Nederlander staat nu in het algemeen klassement op de derde plaats, op nog geen ander halve minuut van de gele trui. Ook de andere Nederlanders weerden zich in de tijdrit, die door Jacques Anquetil werd gewonnen, behoorlijk. Grote verliezen Ondanks het feit. dat Geldermans zijn trui aan Darrigade moest af staan. was toch niet de Nederlander de grote verliezer van deze twee in gespannen dagen. Dat was de Bel gische wereldkampioen Rik van Loov. Hij had vrijdag aangekondigd er in de twee etappes voor de tijdrit eens flink tegen aan te gaan om concur rent Jacques Anquetil voor de rit tegen het horloge te „vermoorden". Als slotstuk had Van Looy de etappe van maandag naar Bordeaux ge kozen om Anquetil definitief op de knieën te krijgen. Maar hoe bedro gen is de Belg uitgekomen. Zijn plan netje liep in het honderd, omdat er tientallen coureurs bereid waren nog harder te reiden dan Van Looy zich had voorgenomen en in de 'tijdrit zelf raakte de Belg maar liefst 2 min. 27 sec. kwijt aan Anquetil, die zich heerlijk twee ritten lang had zitten sparen. Harde strijd Huub Zilverberg, die in de Ronde van Italië eigenlijk pas door het bui tenland werd ontdekt, was de grote man van de etappe van zaterdag. Er werd tegen de verwachting in bij zonder hard gevochten. Men had niet gedacht dat de renners met de tijd rit van zondag in het vooruitzicht zich zo zouden inspannen. De aanval kwam van de zijde van Rik van Looy, die enkele malen ten strijde trok. maar steeds weer door de groep, waarin Ab Geldermans alles moest geven om zijn gele trui te behouden, werd ingelopen. Door deze voortdu rende acties werd een fantastisch ge middelde bereikt en het leek haast waanzinnig, toen Piet van Est na 170 km er in zijn eentje tussenuit trok. De hulp bleef echter niet lang uit voor de Brabander. Acht kilo meter verder hadden Pauwels. Baens, Schroeders, Mazzacurati, Carrara en Novak zich bij hem gevoegd, waarna vervolgens nog enkele groepjes, waaronder zich Maliepaard, Zilver berg Darrigade, en andere kopstuk ken bevonden het gat overbrugden. Deze kopgroep van vijfentwintig man nam een voorsprong van anderhalve minuut, die op het circuit van St. Nazaire uitgegroeid bleek te zijn tot 1 min. 46 seconden. Hoevenaers, de gevaarlijkste concurrent van Gelder- mans in het algemeen klassement, was niet in de voorste gelederen en dus kwam de gele trui van Gelder- mans zaterdag niet in gevaar. In de felle eindsprint op het wat nauwe circuitje toonde Zilverberg zich de snelste. Over geluk had hij overigens niet te klagen, want de twee scherpste sprinters van de kop groep, Darrigade en Nencini, kwa men ten val De wijnstad Bordeaux, vandaag vertrekplaats van de tweede Ronde van de toekomst, bood gisteren een bijzonder rustige aanblik. De meeste bewoners waren de hitte ontvlucht door naar buiten te trekken, zodat de straten, waar anders de auto's in dichte drommen doortrekken, vrijwel verlaten waren. Toch was het niet overal even stil. In het prachtige stadion bijvoor beeld. waar nog niet zo lang geleden Beitus de Harder de lieveling van het publiek was, hadden enkele duizen den personen een plaatsje gezocht om de voorstelling der ploegen voor de Tour de l'Avenir bij te wonen. Daar troffen wij behalve Yefke Janssen en de Nederlandse renners ook de winnaar van Bordeaux-Pa rijs Jo de Roo. De Zeeuw, die zater dag per trein in Bordeaux aangeko men, na donderdagmiddag uit Ne derland te zijn vertrokken. Nijdam was pas zaterdag gearriveerd na „en passant" nog een wedstrijd te Kloos terburen te hebben gewonnen. De Nederlandse coureurs maken het best, evenals trouwens Jefke Janssen. Het team was, met uitzon dering van Henk Nijdam, reeds vry- ag per trein in Bodeaux aangekomen, na donderdagmiddag uit Nederland te zijn vertrokken. Nijdam was pas zaterdag gearriveerd na „en passant" nog een wedstrijd te Kloosterburen te hebben gewonnen. De geest in de ploeg is prima en wat de coureurs betreft, had men ge rust een dag eerder kunnen starten. Leo Knops, die in Belgische kranten reeds „de tweede Jan Nolten" werd genoemd naar aanleiding van ztfn prestaties in de Ronde van Belgisch Luxemburg, Jan Janssen, Jan Hu- gens. Raf Gijsel, Lex van Kreunin gen. Miel Verstraete en Kees de Jong hadden zaterdag een trainingsrit ge maakt, waarbij onder andere reeds een gedeelte van het parkoers voor de eerste etappe was verkend. Allen waren van mening, dat deze rit met te veel moeilijkheden zal bieden en dat waarschijnlijk een sprinter zal zegevieren. HUUB ZILVERBERG etappezege Zondag verloor Geldermans dus zijn gele trui aan Darrigade, de 33- jarige voor wiens strijdlust men alle bewondering moet hebben. Hij was een van de grootste vechters in de kopgroep van 30 man, die met een voorsprong van ruim zes minuten op alle „azen" de rit beëindigde. De beslissende slag in deze rit viel bij Nantes, na 57 van de te rijden 155 km, toen een groep van zeventien, onder wie Darrigade, zich van de hoofdgroep afscheidde en de reeds eerder gevormde kopgroep van der tien achterna toog. Anquetil en Gel dermans. die juist in het midden van het peleton reden, misten de boot. De spurt van de dertig vluchtelingen werd gewonnen door de Italiaan Mi- nieri voor zijn landgenoot Bene- detti. Maliepaard kwam opnieuw dicht bij een zege. Hij werd uitste kende vierde. Deze halve etappe had eigenlijk veel meer invloed op de posities in het algemeen klassement dan de tijdrit van die middag. Fantastisch Heel lang tot de tussentijd van Anquetil over de eerste 21,5 kilometer in de rit tegen het horloge bekend werd gemaakt hebben de Italianen zondag op een tweede zege gehoopt. Want nadat hun landgenoot Bai- letti met een totaaltijd van 56.02 urenlang aan de kop van het klasse ment had gestaan, bleek de oud wereldkampioen op de weg Ercole Baldini de 43 kilometer in 54 min. 26 sec. te hebben afgelegd met een gemiddelde dus van 47.397 km per uur. Men meende, dat Jacques Anque til, die in alle grote wedstrijden van dit jaar in zijn specialiteit is geklopt, onmogelijk nog sneller zou kunnen rijden. Maar halverwege bleek de Fransman al 18 sec. (27.27 tegen Bal dini 27.45) sneller te zijn geweest dan de Italiaan en toen hij de baan in La Rochelle opreed, waren niet al leen de Italianen met stomheid ge slagen. Anquetil noteerde 54.04 (gem. 47.718 km/u)! Zilverberg deed het niet goed In het park, waar de mooiste meisjes van St.-Nazaire op de triomfators van deze zevende dag van de Tour de France 1 wachtten, ontmoetten Ab Gel- 1 dermans en Huub Zilverberg el- kaar voor het eerst na de in- spannende rit, die met het fan- tastische gemiddelde van 44,626 km/uur was gereden. „Gefeliciteerd Huub. Wat zou den die toermensen zonder de Nederlanders moeten beginnen". En lachend keerde Geldermans zich naar de blondine, die hun kerend met de bloemen voor de drager van de gele trui stond te wachten. Het was een tafereeltje om nooit te vergeten. Die twee gelukkige Nederlandse knapen onder het spervuur van tiental len fotografen. Huub Zilverberg, nog niet gewend aan het cere monieel van de Tour, omhelsde i de schone naast hem en begreep maar niet wat al die buiten landse fotografen tegen hem schreeuwden. „Wat willen toch?, doe ik het niet goed ge noeg?" en weer gaf hij de bru nette een stevige pakkert. „Ik versta die mensen niet" Tot een der omstanders hem - duidelijk maakte, dat niet hij het meisje moest kussen, maar zij hem. zodat zijn gezicht dui- delijk naar de lenzen gekeerd bleef. „Jammer", was het commen taar van de lange Brabander. Ab Geldermans, die als laatste was gestart noteerde halverwege net als Huub Zilverberg 28 min. 44 sec. maar was in het tweede gedeelte voor de wind veel sneller dan de Brabander. Met een totaaltijd van 55.58 bezette Geldermans de achtste plaats. Piet van Est, die over het eerste stuk met 28.19 sneller was ge weest dan zijn twee landgenoten, verloor veel tijd in het laatste stuk naar La Rochelle, waar tienduizen den wielerenthousiasten het de rij ders vaak onmogelijk maakten in hun eigen tempo te rijden. Van Est werd tenslotte veertiende in 56.16, Zilverberg eindigde gelijk met Nen cini in 56.21 als vijftiende. Malie paard werd 73e in 58.59 en Enthoven 101 in 57.33. Darrigade, in tijdraces altijd tot de zwakke broeders behorend, haalde alles uit - zijn „kast" zoals de wiel renners het uitdrukken, maar moest toch aanzienlijk wat prijsgeven. Stolker deed er meer dan een uur over. Hij werd 126e in 1.01.2. „Waar om had ik me druk moeten maken? Ik kan toch in de tijdrit geen prijs rijden en daarom heb ik het kalm aan gedaan. Morgen heeft Jacques me misschien weer hard nodig". Klassementen De uitslag van de zevende etappe (Quimper-St.-Nazaire 201,5 km) luidt: 1. Zilverberg (Ned., Driessens), 4 uur 30 min. 55 sec. (met bon. 4.29.55) 2 Maliepaard (Ned., Louviot), 4.30.55 (met bon. 4.30 25); 3. Baffi (It.. Pezzi), 4.31.4. Claes (Big., De Kimpe)5. Piet van Est (Ned,. Dries sens) 6. Planckaert (Big.. Dries sens) 7. Thomin (Fr.. Remy)8. Rubagotti (It., Pavesi); 9. Massignan (It., Pavesi)10. Mazzacurati (It., Proietti). De uitslag van de eerste helft van de achtste etappe (St.-Nazaire-Lu- chon, 155 km) is: 1. Minieri (It., Pezziï 3.29.01 (met bon. 3.28 01: 2. Benedetti (I., Proietti) z.t. (met bon. 3.28.31)3. Graczyk (Fr.. Gem.), 4 Bas Malienaard (Ned,. Louviot). 5. Bruni (It.. Villa), 6. Dar rigade (Fr., Louviot), allen in de zelfde tijd als de winnaar. 36. Ab Geldermans (Ned., Gen.) 3.35.04. Alle Nederlanders verder in dezelfde tijd als Geldermans. De uitslag van het tweede gedeelte van de achtste etappe van een tijdrit over 43 km bil La Rochelle. luidt: 1. Anquetil (Fr„ Gem.) 54.04 (met bonificatie 53.34): 2. Baldini (It., Proietti) 54.26 (metbonificatie54.il); 3. Altig (Did., Gem.) 54.50: 4. Planc kaert (Bel) 55.11: 5. Suares (Sp., Pezzi) 55.29; 6. Carlesl (It„ Sardi) 55.45; 7. Vandenberghen (Belg Magne) 55.53; 8. Geldermans (Ned.) 55.58: 9. Ronchini (It., Pezzi) 55.59: 10. Bailetti (It.. Keteleer) 56.02: 14. Piet van Est 56.16; 15. ex aequo: HEUVELS... HEUVELS...HEUVELS.. 2juli-9eetappe-214km. ATLETIEK Snelle 400 m van Koreaanse Kin In het monumentale Leninstadion te Moskou is een begin gemaakt met de tweedaagse atletiekwedstrij den ter nagedachtenis van de ge broeders Znamenski. Ondanks de stromende regen werden enkele op vallende resultaten geboekt. De beste prestatie kwam niet op naam van een Russische vertegenwoordiger, doch op die van de Noordkoreaanse Sim Kin Dan die de 400 meter da mes won in 53.0 sec., een evenaring van haar wereldrecord. Bij het verspringen kwam de Rus Igor Ter-owanesian tot 7.90 meter. Valerie Brumel won het hoogsprin gen met 2.15 meter. Toen hij poog de de 2.21 meter te halen sprong hij de lat af. De Roemeense hoogspringster Yo- landa Balas, houdster van het we reldrecord met 1.91 meter, zegevier de bij de dames met „slechts 1.80 meter. Tamara Press won het kogel stoten met 17.53 meter. Ook de 800 m. was voor de Koreaanse Kin, die met 2.01.4 haar superioriteit bewees over dé Russinnen. Noordwijksche Golfclub Op de terreinen van de Noordwijk sche Golfclub werd dit weekeinde het toernooi om de Offembeker ge houden. De trofee werd gewonnen door de heer G. Aten. De tweede plaats was voor mevrouw P. M. J. Hoeken, ter wijl de heer Andersson op de derde plaats beslag legde. BAS MALIEPAARD dicht bij zege De winnaar van de Europese beker voor nationale kampioenen, Benfica, heeft ook de Portugese voetbalbeker gewonnen door een overwinning met 30 in de finale op Vitoria de Setubal. Op zijn verjaardag heeft de Finse gewichtheffer Jaakko Kai- lajaervi te Helsinki het wereldrecord tweehandig trekken in de zwaarmid- dengewichtklasse met 1.5 kg verbe terd en gebracht op 143.5 kg. Het oude record stond op naam van de Rus Rudolf Plukfelder. Atletiek in Leid se Hout Ruim 450 atleten namen deel aan de regionale wedstrijd vai de Bataven, die gistermiddag in de Leidse Hout werden georga niseerd. Het was weer geen sinecure een programma van zes uu: nonstop atletiek in elkaar te zetten en volgens het schema af ti werken. Jammer was dat het starten aanvankelijk moeilijkhedei opleverde, maar gelukkig wist men de achterstand later weer wa in te lopen. Onbegrijpelijk was het dat men van KNAU-zijde hac verzuimd tijdig een 100 meter-meetlint te zenden. Zoiets bevor dert geen vlotte gang van zaken De beste prestatie werd geleverd door Cees Koch uit Rotterdam. Wan neer onze matador in de ring kwam, moest men aan de overzijde met hoogspringen stoppen en het veld ontruimen. Met uitzondering van de eerste worp waren zijn pogingen ech ter toch wat ingehouden en dat is geen wonder op een vol terrein! Maar met zijn eerste losse worp deponeerde Koch zijn discus op 57." m. en dat was slechts 19 cm onder zijn Nederlandse record. Tammer dat men tussentijds niet kon opmeten want de wetenschap dat hij vlak on der zijn topprestatie zat had voor Koch een mentale steun kunnen be tekenen in zijn andere worpen Niet zonder strijd kon de Holland man Piet de Haas de 1500 meter win nen in 3.59.4 waarbij hij nog de meeste tegenstand ondervond van een goedlopende B-klasser, n.l. Kei zer van Atletika in precies 4 min. De Haas gaat echter op de middenaf standen langzaam aan weer beter en tijden van 3.55.- moeten binnenkort binnen zijn bereik liggen. Op de 5000 meter viel de Bataaf Gijs Rewijk wel wat tegen met 16.03.2 waarmede hij bijna 30 seconden te kort kwam op Clement van FIT uit Zeist. De C-klasser B. Smit van de Spartaan uit Lisse kwam in 15.42.8 verrassend voor de dag. De sprint over 100 meter leverde een spannende strijd op tussen Van Nencini (It., Proie-wl) 56.21; Zilver berg (Ned.) z.t.; 21. Junkerman (Did., De Kimpe) 56.52; 26. Van Looy (Belg., Driessens) 57.02; 30. Poulidor (Fr., Magne) 57.16; 31. Bahamontes (Sp., Remy) 57.19; 33. Gaul (Lux., Villa) 57.22; 51. Darrigade <Fr.) 58.18; 73. Maliepaard (Ned.) 58.59; 101. ex aequo: o.a. Enthoven (Ned.) 59.33; 126. Stolker (Ned.) 102.01. Het algemeen klassement na de achtste etappe luidt: 1. Darrigade (Fr.) 41.18.18; 2. Simpson (GB, Louviot) 41.19.09 op 51 sec.: 3. Geldermans (Ned.) 41.19.39 op 1.21; 4. G. Desmet (Belg., Kete leer) 41.20.17 op 1.59; 5. Anglade (Fr., Gauthier) 41.20.18 op 2.00; 6. Otano (Sp., Remy) 41.20.34 op 2.16; 7. Altig (Did.) 41.21.38 op 3.20; 8. Stablinski (Fr., Gem.) 41.21.39 op 3.21; 9. Hoe venaers (Belg., Sardi) 41.21.53 op 3.35; 10. Planckaert (Belg., Dries sens) 41.22.24 op 3.36; 11. Schroeders (Belg., Driessens) 41.22.24 op 4.06; 12. Anquetil (Fr.) 41.22.29 op 4.11; 13. Baldini (It.) 41.23.36 op 5.18; 14. Piet van Est (Ned.) 41.23.51 op 5.33; 15. Van Aerde (Belg.) 41.23.56 op 5.38; 21. Carlesi (It.) 41.25.14; 22. Van Looy (België) 41.25.26; 24. Massignan (It.. Pavesi) 41.26.37); 26. Nencini (It.) 41.27.03; 28. Maliepaard (Ned.) 41.27.51; 30. Zilverberg (Ned.) 41.28.18: 39. Stolker (Ned.) 41.30.56; 47. Bahamontes (Sp.) 41.35.33; 87. Enthoven (Ned.) 42.09.29. Het algemeen ploegenklassement na de achtste etappe: 1. Geminiani, 3 overwinningen: 2. Driessens, 2. over winningen. De premie voor de strijdlustigste renner in de achtste etappe, gerekend over de twee halve etappes, werd toe gekend aan de Fransman Graczyk. die van de zevende etappe won voor Van Looy. Het puntenklassement na de acht ste etappe: 1. Altig 82 pnt; 2. Darrigade 73 pnt; 3. Graczyk 56 pnt: 4. Van den Berghen 54 pnt; 5. Maliepaard 52 pnt. (Van een onzer verslaggevers) Niet één van de als favorieten getipten: Gerard Wesseling, Van Kemenade of Gerben Karstens stond in Mierlo na 200 km felle strijd als overwinnaar van de grote klassieker „De Kersen ronde" op het ere-podium. Toch zaten de drie kanshebbers in de kopgroep van negen met Coremans, De Jongh, Evers, Rutten, v. Ginneken en Broekmans die met ruim één minuut voor sprong op de finish afstormde. De kus van de Kersenkoningin was voor outsider Rutten uit Leende, die zijn wiel net iets eerder dan de Limburger Evers en Van Kemenade over de streep drukte. Gerard Wesseling en onze stadgenoot Karstens werden resp. 5e en 7e. Overigens een prima prestatie van de beide renners, die opnieuw bewezen dat hun keuze in de selectieploeg gerechtvaar digd is. Rust verstoord Ongeveer 95 km na de start werd de rust in het tot dan toe gesloten peloton voor het eerst verstoord Wesseling, Coremans en Brekelmans namen de benen. Dit drietal kreeg even later gezelschap van de actieve Van Ginneken, maar kon het toch niet houden toen men aan de kop van het peloton ging jagen. Na 118 km was alles weer bijeen, maar direct werd de rust weer verstoord door 'n vlucht van vijf renners. Wéér waren Brekelmans. Coremans en Van Gin neken er bij. De beide andere ren ners waren Jos Linders en Leijten. Dit groepje nam bijna één minuut, maar tussen Comeren en Heese (10 km lang tegen straffe wind) liep ook deze vluchtpoging op niets uit en voor Heeze bereikt werd was de strijdbijl weer begraven. Niet echter door Van Ginneken. want nauwelijks was de meue bijeen of de man uit Schijf liet zich weer zien en ging al léén op pad. Ook deze moedige po ging mislukte want verder dan 10 sec. kwam hij niet. Beslissend In Geldrop werd v. Gineken opge slurpt door zijn achtervolgers, maar de strijd was ontbrand. Met nog 45 km voor de boeg kwam nu de beslis sende vlucht van Rutten, v. Keme nade, Coremans en wéér van Gin neken. Het werd 30 sec. en bij de laatste doortocht in Helmond zelfs een minuut! Toen volgde de in de aanhef reeds gememoreerde sprong van Karstens met de zijnen. Het was een krachttoer, maar dankzij hard werk van Wesseling en Karstens werd die ene minuut achterstand overbrugd. Zo kwam de kopgroep van negen tot. stand. De rest hebben we reeds verteld. Nog enkele andere renners hebben de sprong naar de groep van 4 en 5 gemaakt, maar zowel De Hartog en Snepvangers haalden het niet: Al leen J. v. d. Kloot kwam iets vooruit en eindigde alleen als tiende. De uitslag was: 1. Rutten (Leende) 4.17.54, 2. Evers (Linne), 3. v. Keme nade (Eindhoven). 4. Broekmans (Breda). 5. Wesseling (Halfweg), 6. De Jongh (Breda), 7. Karstens (Lei den), 8. v. Ginneken (Schijf), 9. Coremans (Breda), allen in 4.17.54, 10. v. d. Kloot (Zundert) op 1 min., 11. Solaro (Den Bosch), 12. Althuizen (Den Haag), 13. Van Espen (Arn hem). 14. Visser Cs-Gravenmoer). 15. De Jager (Den Haag). 16. R. Lie- brechts. 28. Nol Kloosterman (Lei den), allen op 1.05 min. Kampioen Wesseling en Karstens kwamen er dus in de eindsprint niet aan te pas en dat terwijl zij juist rap in de spurt zijn. Toen wij de beide favorieten na afloop naar de oorzaak vroegen kwam de aap uit de mouw: de kracht ontbrak! Immers en dit hadden wij met eigen ogen aan schouwd op ongeveer 35 km vóór de finish bestond de kopgroep nog maar uit vier renners, die 1 minuut voorsprong hadden op het jagende peloton. Op dit moment het was bij doorkomst te Helmond ging Karstens alleen op mars met aan zijn wiel Wesseling, Broekmans, Evers en De Jongh. Samen met Wes seling werd het zware werk opge knapt. Zij sleurden het groepje naar de vier vluchters toe. In Someren, na een 10 km achtervolging, streek de groep-Karstens op de vier vooraan neer. Dit beulenwerk sprak in de slotfase zijn woordje mee. Vandaar die onmacht in de eindsprint. Bert Zoet brak rechterpols Tijdens de spurt van het pelo- 1 ton deed zich in de straten van 1 1 Mierlo een ernstige valpartij 1 voor. Jurrie Dokter uit Halfweg l i vloog de bocht uit en drukte i daarbij de Sassenheimer Bert Zoet van de fiets. Deze vloog tot zijn geluk in een heg langs de weg. Beide renners bleven lig gen. Dokter Van Wouw consta- 1 teerde bij Dokter een zware her- 1 senschudding en bij Zoet een ge- i scheurde pols. Overbrenging naar het ziekenhuis te Helmond i bleek noodzakelijk. De Swift- renner bleek na onderzoek zijn rechterpols op lelijke wijze te hebben gebroken. Jurrie Dokter werd in het St.-Lambertuszie- 1 kenhuis opgenomen. Voor Bert 1 Zoet betekent dit ongeluk, dat 1 hjj dit seizoen wel niet meer in wedstrijden zal kunnen uit- i i komen. Rende van Hillegom In de Ronde van Hillegom (25 km) voor adspiranten werd de koers be heerst door Peter de Jongh, en Ba- renhof uit Bergen. De eindsprint bracht de zege bij de jonge crack uit Roelof arendsveen. De uitslag was: 1. De Jongh 39.06 sec., 2. op 20 meter Barenhof, 3. op 30 sec. v. d. Ruit (A'dam), 4. v. d. Ham (Llsse), 5. Pijnenburg (R'dam). Clubrit In Oud-Ade hield de Swift-Combi- natie een koppeltijdrit over 40 km. De uitslag was: 1. Prins-Blakenberg 59.07, 2. Sikking-Boere 1.00.24; 3. v. d. Berg-Chrispijn 1.01.24; 4. De Jongh-Akerboom 1.01.28, 5. Gebr. Hilgersom 1.03.23, 6. Kruit-v. Weizen 1.03.52; 7. Berk-Zuidwijk 1.04.47. Tijdens een donderdag gehouden trainingsrit is ook de Leidenaar F. Leemans uitgeschakeld. De onfor tuinlijke knaap liep bij een botsing een scheenbeenbreuk op. Het jeugdelftal van SC Ensche de heeft het voetbal kampioenschap van Nederland (geselecteerde jeugd- competitie) gewonnen. De Enschede- ers eindigden in de eindwedstrijden tussen de zes districtskampioenen te Apeldoorn in hun poule op de eerste plaats. De andere poule-winnaar was Feijenoord. In de finale tussen SC Enschede en Feijenoord moesten na een gelijke eindstand (00) strafschoppen de beslissing brengen, die tenslotte in het voordeel van SC Enschede uit viel. Wel (Trekvogels) en Wiezer (Olynr pia), die beiden ln 10.9 finishtei vóór Joop Kant van V. en L. In 1! sec. en de Bataaf Ton van Rooyen ii 11.1. Ook de 100 m. heren B was voo: een Trekvogel jiJ. Van Eek ln 11J sec. Voor een heel goede prestatie oj verspringen zorgde de kleine Hage naar Joop Kant van Vlug en Lenig die tot 7.23 kwam en daarmede zljr kandidatuur voor de landenploeg stelde. Trouwens in de B-klasse kwa men De Jong van ALO met 6.75 er Van Heek van Holland met 6.4* eveneens goed voor de dag, waarbt de laatste zich helaas licht blesseer de. Doordat Gerda Kraan drie weken lang niet aan wedstrijden zal deel nemen, teneinde haar achillespezen zoveel mogelijk te sparen, verloren de damesnummers wat van hun glans. Uitslagen De voornaamste uitslagen luiden: 80 m. horden dames A: 1. Heystek (Hollandia) 11.7, Id. B: 1. J. v. d. Geest (LDA) 12.4. Hoog meisjes A: 1. H. Duyn (DEM) 1.42. 100 m. heren A: Van Wel (Trekv.) 10.9, 2. Wiezer (Olympia) 10.9. Ver jongens B: 1. Arts (SCR) 6.20 2. Van Veen (Tempo) 6.15. 100 m. meisjes A: 1. C. Dorlandt (Bat.) 13.9. Hoog heren C: 1. Van Kesteren (Bat.) 1.52. Idem D: 1. Dahlkamp (Spartaan) I.52. Discus dames D: 1. Van Best (LDA) 26.20, 2. v. d. Brink (Sportief) 22.65. Ver meisjes B: 1. Santen (Olympia 48) 5.04, 2 .Nolten (idem) 4.91, Kogel heren B: 1. Mol (Zwal.) II.48, 2. Verkley (Bat.) 11.24. Hoog Jongens A: 1. Martens (Est) I.57, 2. Van Bentem (Bat.) 1.52, 3. Smittenaar (Holland) 1.52. 100 m. dames B: 1. Van Laar (Ko-- meten 13.-, 2. Hakkoer (Meeuwen), 13.-, 3. Van Diesen (Min.) 13.1, 4. Ho-, man (Bat.) 13.2, f 3000 m. jongens A: 1. Warmerdam' (Spartaan) 9.57, 2. Tiesema (Holland)1 10.9, 600 m. jongens C: 1. Slichting' (Guomi) 1.30.9. j 400 m. dames A: 1. Adriaansen (Sprint) 59.7, 2. Koch (Vict.) 60.5. 100 m. jongens B: 1. De Geus (SCR) 11.4, 2. Berkhout (V. en L.) II.5. 80 m. C: 1. Lay (Haarlem) 9.6, 2. Lamie (Haarlem) 9.6. 100 m. heren C: 1. Borst (Bat.) 11.7 2. Tegelenbos (SSS) 11.7. 200 m. jongens A: 1. Van Velzen (Bat.) 23.6, 2. Van Bentem (Bat.) 24.3. 00 m. heren C: 1. Teerlink (SCR) 2.00.4, 2. Stoutjesdijk (PP) 2.01. 800 m. heren D: 1. K. v. d. Molen (Trekv.) 2.05.-. (Holland)" 2.03.9, 2. Van der Wiel 800 m. jongens A: 1. Warmerdam (Spartaan) 2.04.5. 5000 heren C: 1. Smit (Spartaan) 15.42.8, 2. H. Kraan (Bat.) 16.03.4. Idem D: 1. Hobo (Holland) 16.22.-. Estafette 4x100 dames: 1. Kometen 51.8, 2. Bataven 53.5, idem 4x200 heren: 1. ALO 1.32.3, 2. Bataven 1.33.2. Oranje wint vijf-tienkampmatch Eef Kamerbeek, onze nationa le tienkamprecordhouderdie na een winter van keiharde voorbe reiding in het begin van dit sei zoen door beenblessures werd geplaagd en dit belangrijke jaar van de Europese atletiekkam- pioenschappen in Belgrado als verloren beschouwde, heeft vrij dag en zaterdag in Londen zijn zelfvertrouwen hervonden. Niet alleen was hij de grote steun voor de Nederlandse tienkampers, die voor de vierde maal in successie de zege in deze drielandenwedstrijd in Kington on Thames uit het vuur sleepten, maar tevens waren zijn prestaties van dien aard, dat hij als winnaar het toernooi verliet. Twee verrassingen waren er voorts van Jelle Doornbos, die op het laat ste moment voor Jan van Heek in de plaats gekomen, als derde eindigde en bij de dames van Mieke de Graaf- Schenk, die zich voor Toos Mutter en Paula van der Wegen de beste Ne derlandse vijfkampster toonde. Haar vechtlust en energie waren een voor beeld voor de anderen. Waren de Nederlanders dus succes vol, men kan zeker niet zeggen dat de zege gemakkelijk is behaald, want alvorens de Nederlandse heren met 18519 punten voor België met 17839 en Groot-Brittannië met 16451 pnt. eindigden, hadden de Belgen op de eerste dag bij de heren voor de ge havende Nederlandse ploeg Hans de Haas en Hei-man Timme gebles seerd en Jan van Heek wegens stu dieredenen afwezig de leiding ge nomen en deze zelfs lange tijd be houden. In de eindfase van de strijd bleken onze landgenoten door betere prestaties op de werpnummers aan het langste eind te trekken. Bij de dames zegevierde Engeland met goede vijfkampsters als de 23-jarige Mary Peters, die zelfs haar landgenote en ex-wereldrecordhoudster hoogsprin gen Thelma Hopkins versloeg. In het eindklassement bezette Ne derland de eerste plaats met 26938 punten, voor België (25464 punten) en Groot-Brittannië (25225 punten). EEF KAMERBEEK zelfvertrouwen Bij de dames werd Nederland met 8419 punten tweede achter Groot- Brittannië (8774). De uitslagen van de herenwedstrij- den op de tweede dag luiden: (110 horden, discus, polshoog, speer, 1500, eindkl.):: 1. Kamerbeek (N.) 14.9,- 45.28, 3.60, 59.18, 5.04.6, 6749 pnt.; 2. I Mariën (B) 6244 pnt.; 3. Doornbosch (N.) 16.6, 37.29, 3.30, 56.70, 4.27.4, 6129 pnt.; 7. Thissen (N.) 16.5, 34.37, 3.20, 52.22, 4.23.6. 5641 pnt.; 9. Knol (N.) 16.6, 40.68, 3 20. 40.00, 5.00.1. 5282 pnt. Dames: (puntentotaal, vèrspringen, 200 meter)1. Mary Peters (G.-B 4420, 5.37 m., 26.5 sec.; 2. Thelma Hopkins (G.-B.) 4354. 6.03 m., 26.9 sec.; 3. Mieke de Graaf—Schen (N.) 4225, 5.72 m., 26.-; 4. Toos Mutter (Ned.) 4194, 5.45 m., 26.2; 5, Paula v/d. Wegen (Ned.) 4138, 5.68 m.,27.-,

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 6