Landing bij MERAUKE ag wel voor de hand Leeuw van Boltini valt dompteur aan Gevaarlijk inhalen: 3 doden-8 gewonden Toch kon er niets tegen worden gedaan EVACUATIE ONTWRICHT HET LEVEN l Fransman nog zwaargewond AANVOER RONDVIS IN APRIL TELEURSTELLEND VEEL SLA DOORGEDRAAID LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 2 JULI 1962 T Maatregelen tegen Portugese studenten Het Portugese ministerie van On derwijs heeft 21 studenten, die op 9 mei te Lissabon in de kantine van het universiteitsgebouw een honger staking hadden gehouden uit solida riteit met een Stakingsactie onder de studenten, voor tweeëneenhalf jaar van de universiteit verwijderd. Indertijd hadden 86 studenten aan de hongerstaking deelgenomen. Na een dag maakte de politie een einde aan de actie door de universiteits gebouwen te laten ontruimen. Tegen 21 studenten is nu een disciplinaire maatregel genomen. Advertentie T.T. ASSEN (Van onze correspondent op Nieuw-Guinea) Dat na Kaimana, Fak Fak en Sorong nu Merauke aan de beurt zou zijn voor landingen van Indonesische parachutisten lag ergens voor de hand. Deze vier plaatsen hebben immers gemeen, dat er een pro- Indonesische bevolkingsgroep aanwezig is. Dat de landingen bij Teminaboean, waar zo'n pro-Indonesische groep ontbreekt, een vergissing zijn geweest, is inmiddels officieel bevestigd. Merauke daarentegen is ergens „ideaal" voor de Indonesische infil tranten: er wonen meer Indonesiërs dan waar ook op Nieuw-Guinea (duizenden Javanen, die werken als landbouwer e.d., en voorts vrij wat Ambonezen en Keiezen, die vooral administratief werkzaam zijn, en waar voorts vele onderwijzers onder zijn), er is voldoende landbouw (rijst enz.) om plunderen van de velden mogelijk te maken en er is voldoende wild (vooral herten) om de jacht tot eer. eenvoudige zaak te maken. Dat men de Indonesiërs toch niet zo direct in Merauke verwachtte, vond zijn oorzaak echter in het feit, dat men het gevoel had, dat deze plaats daarvoor te ver van Indonesië vandaan gelegen was. Bovendien zijn in het vlakke savannah-achtige ter rein bij Merauke infiltranten na tuurlijk gemakkelijker opspoorbaar (ook uit de lucht) dan in het berg achtige oerwoud bij Kaimana, Temi naboean, Fak Fak e.d. Maar Indonesië heeft zich dus niet laten weerhouden ook bij Merauke parachutisten neer te laten, en dat bleek in eerste instantie nog onge straft te kunnen ook. Wel is de de fensie van Fak Fak e.d. verbeterd om nieuwe landingen daar minder eenvoudig te maken, maar de vlieg tuigen, die hun vrachtje bij Merau ke uitwierpen, konden rustig naar huis terugkeren. Pas nu is overigens in Hollandia bekendgemaakt, dat In donesië ook voor de droppingen bij Teminaboean (en nu dus weer bij Merauke) gebruik heeft gemaakt van een Hercules-vliegtuig: totnutoe werd alleen over Dakota's gesproken. Met een Hercules kunnen circa tach tig parachutisten vervoerd worden, met een Dakota ongeveer dertig. Volgende fase Hoe de opex-aties bij Merauke ver der zullen verlopen en wat de vol- geixde fase in de Indonesische agres sieve handelingen zal zijn, moeten we afwachten. Als Indonesië gehoopt had, dat in Merauke even vlot tot evacuatie zou worden overgegaan als eerder in de streek van Sorong tot Kokanao is gebeurd, heeft het in elk geval misgerekend. In Merauke heeft men het treffen van evacuatiemaat regelen niet nodig geacht, en ook uit eigen beweging is er niemaixd wegge gaan. Ook het gezelligheidsleven ter plaatse, dat zich wat de Nedeilan- ders beti-eft, in belangrijke mate con- centreei't op de sociëteit, gaat ge- wooix door. Men heeft wat dat be treft geleerd van wat erin Fak Fak e.d. is gebeui-d. In de plaatsen, waar wel geëva cueerd is, plaatsen, als Sorong. Fak Fak, Teminaboean, Kaimana. Steen kool en Kokanao. is het leven dien tengevolge in belangrijke mate ont wricht geraakt. Dat geldt natuurlijk in de eerste plaats, de Nederlandse mannen, voor wie het misschien wel een geruststelling is, dat hun vrou wen en kinderen in elk geval in vei ligheid zijn, maar die minder enthousiast zijn over het eenzame bestaan, waartoe ze nu veroordeeld zijn. Er zijn erbij, die nog drie jaar voor hun Europese verlof staan, en die dus al die tijd zoudexx moeten wachten voor ze hun naar Neder land vertrokken gezin zouden terug zien! Maatregelen om deze mensen tege moet te komen door het gezin te la ten terugkeren of de man de gele genheid te geven het tussentijds op te zoeken, zullen niet kunnen uitblij ven. Maar wie zal de verantwoording voor terugkeer durven nemen als nieuwe Indonesische agressie dreigt? mand weet wat Indonesië nog meer op zijn programma heeft staan. Teleurgesteld is men hier op Nieuw-Guinea natuurlijk ook vooral, omdat het blijkbaar zomaar allemaal kan. Dat Indonesië allerlei agressie ve acties onderneemt zonder dat dat iets anders tengevolge heeft dan dat een enkel land vei-klaart, dat niet correct te vinden. Maar datzelfde land, Australië, maakt steeds meer werk van vriendschappelijke betrek kingen met Indonesië. Na de Austra lische minister van Defensie is nu ook de Australische minister van Buitenlandse Zaken er weer op be zoek. En in de Maleise uitzending van Radio-Australië wordt reeds over Irian Barat" gesproken, de Indone sische naam voor West-Nieuw-Gui- nea. (De Nieuw-Guinearaad koos de naam Papoea Barat, die hier ge bruikt wordt.) Niet hoopvol Men begrijpt hier op Nieuw-Gui nea wel, dat de toekomst er niet zo hoopvol uitziet. De meeste Nederlan ders zitten hier sinds 1949/1950. Ze zijn uit Indonesië gekomen, toen ze dachten dat hun bestaan daar on mogelijk werd. Nu bereiden ze zich voor op een tweede verplaatsing. Ve len zijn er al weggegaan, maar de Helpen Daarnaast is natuurlijk ook de in heemse samenleving getroffen. Indo nesiërs, die zich bedreigd voelden, zijn ovei'gebracht naar plaatsen als Manokwari. „Streekvreemde" Pa poea's zijn teruggekeerd naar hun plaatsen van herkomst. Dat betekent even zoveel plaatsen in het arbeidsproces, die opengeval len zijn. Het betekent ook, dat die mensen in de plaatsen, waar ze nu zijn, geholpen moeten worden. Een andere probleem is weer, dat veel Papoeavrouwen in de streken, waai de parachutisten zijn neergekomen het land niet meer durven bewerken (landarbeid is vrouwenwerk bij de Papoea's), zodat zij ondersteund moeten woi-den. Nu worden er wel goede voi-deringen gemaakt bij het herstel van de veiligheid, maar nie- Weer incident in circus (Van onze Arnhemse correspondent) De 34-jarige Franse dompteur Michel Lecrocq, van het Circus Toni Boltini ligt zwaar gewond en gedurende de meeste tijd be wusteloos in het Rooms-Katho- lieke Ziekenhuis te Zutphen, nadat hij zaterdagavond werd aangevallen door een leeuw. Hoewel zijn verwondingen, zes diepe krabben en scheuren in schouders en rug en een beet in de hals, aanvankelijk schenen mee te vallen, moest Lecrocq, die het ziekenhuis had verlaten later op de avond opnieuw wor den opgenomen. Vanmorgen was er geen verbetering in zijn toestand gekomen. Michel Lecrocq vervangt de Neder landse dompteuse Miranda, die na een ruzie enkele weken geleden, toen in hetzelfde circus de zangeres Ria Kurken door een beer was gebeten, de leeuwenkooi verliet. Het leeuwen nummer, ingestudeerd door Alberto Althoff, chef-dompteur van Boltini, werd de laatste tijd gebracht door de 19-jarige Peter Dimpelveld. Althoff en Dimpelveld stonden zaterdag toe te kijken, toen Michel voor de eerste maal in Zutphen met de dieren optrad. De leeuwen hadden nauwelijks hun enti-ee gemaakt, toen de oude leeuw Romeo de dompteur van achteren aangreep. Het publiek zou in paniek zijn geraakt, wanneer een brandweer man niet onmiddellijk tegen de toe schouwers was opgetreden. Nu bleef het rustig in de tent. Althoff en Dimpelveld sprongen kooi binnen en ontzetten de Fransman, die hevig bloedde. Michel wilde zijn nummer afma ken, maar het was duidelijk dat daarvan geen sprake kon zijn. Het bloed drong door zijn witte shirt, toen hij door Althoff buiten de kooi werd gebracht. Peter Dimpelveld werkte het num mer verder af. Hoewel de gewonde dompteur, na in het ziekenhuis te zijn behandeld, naar het cii-cus tei-ug mocht, moest hij later weer worden opgenomen. Men vreest, dat de vuile klauwen van de leeuw bloedvergiftiging zullen veroorzaken. Michel is sedert zaterdagavond vrijwel steeds buiten bewustzijn ge bleven. Toni Boltini trachtte de ernst van het ongeval tegen te spreken. „Der gelijke dingen gebeuren meer", zegt hij. „De laatste weken zijn in Europa drie dompteurs door leeuwen of boren aangevallen eix gewond". Het circus staat-nu in Harderwijk. Het leeuwennummer zal daar door Peter Dimpelveld worden getoond. uittocht van de Nederlandse midden stand hier duurt voort. Pas is wa penhandel Ninu-od in Hollandia ge sloten, omdat de eigenaar vertrok naar Europa, nu volgt weer de ra- diohandel Electro Voice. Die zaken worden gewoon gesloten, omdat er geen koper voor te vinden is. In een stad als Manokwari. waar vrij veel Europese winkels waren, ziet men overal de bordjes met ..te koop". In Merauke gaat een welbekende kolonistenfiguur ter plaatse, „Oom Sampi", zijn veeteeltbedrijf sluiten, zoals hij twaalf jaar geleden zijn be drijf in Lembang op West-Java heeft gesloten In Soi-ong staat een hele rij Chinese winkels leeg, omdat de eigenaars zijn weggetrokken naar Hongkong en Singapore. Zo reageert de middenstand op de ontwikkelingen. De houding van de lagere Nederlandse ambtenaren zon der garanties in Nieuw-Guinea was niet anders: zij zijn vertrokken. Al leen de met garanties omgevenen blijven: zij kunnen het zich veroor loven af te wachten. Maar Indonesië kan zich erop be roemen, dat zün psychologische oor logsvoering succes oplevert. En wat kan Nederland meer doen dan pro beren de gevolgen daarvan zo goed I mogelijk op te vangen? Slachtoffers van verkeer Een onvoorzichtige inhaal manoeuvre heeft gistermorgen op de Rijksweg tussen Tilburg en Eindhoven onder de gemeen te Moergestel aan drie personen het leven gekost. Er waren ook acht gewonden te beteruren. Het vreselijke ongeluk gebeurde om half elf. Op dat moment wilde de 36-jarige vertegenwoordiger M. Muys uit Eindhoven langs een vrachtauto glippen, maar hij had kennelijk niet gezien, dat juist een tegenligger aan kwam. Een botsing was onvermijde lijk. De beide bestuurdei-s werden op slag gedood, evenals het anderhalf jaar oude zoontje Hans van de heer Muys. Het zat naast zijn vader en werd uit de wagen geslingerd. In de auto van de heer Muys be vonden zich nog een aantal kinderen, namelijk de dochtex-tjes Johanna (8) en Joke (6) en een ander zoontje Josje (6), alsmede een vriendinnetje van de oudste dochter, Ellen Korte- knie uit Eindhoven. Deze vier kinde- reix werden allen gewond en over- gebi-acht naar het St.. Elisabeth Ziekenhuis in Tilburg. Enige van hen konden in de loop van de dag naar huis worden vervoerd. De bestuurder van de andere auto, de 56-jarige J. Vei-braak uit Breda, die eveneens op slag werd gedood, moest uit het wrakstuk van zijn auto wox-den gezaagd. Zijn echtgenote en hun beide dochters Tineke en Lena, werden met verwondingen naar het ziekenhuis in Tilburg overgebracht. In deze auto zat ook nog een broer van de bestuurder met zijn dochter tje Ineke. De man kwam wonderlijk genoeg met de schrik vrij, maar zijn dochtertje verkeerde in zoi-gwekken- de toestand, toen het naar een Tilburgs ziekenhuis werd vervoei-d. De auto's waren totaal vernield. Een zelfde oorzaak had het ern stig ongeval, dat gisteren op de weg Tongeren-Maastricht te Her deren in België plaats had en waarbij drie Nederlanders ernstig gewond werden. Een Nederlandse personenauto wilde een Belgische vrachtauto passeren op het ogenblik, dat er een tegenligger opdaagde. De be stuurder slaagde er niet meer in tijdig te remmen en botste tegen de achterkant van de vrachtauto, de drie inzittenden van de Neder landse personenauto werden be wusteloos naar het stedelijk zie kenhuis te Tongeren overge bracht. Geen van de drie kon geïdentificeerd worden, daar geen van hen een identiteitskaart had. In de nacht van zaterdag op zon dag omstreeks 4 uur 's morgens is te Oud Turnhout in België een personenwagen met vijf Neder landse inzittenden, allen afkom stig uit Tilburg, tegen een boom te pletter gereden. De 28-jarige bestuurder. Petrus Jonkers werd op slag gedood. De vier andere inzittenden, de echtparen Laar- maekers—Vos en Vos—van Gelo ven, w-erden in het ziekenhuis te Turnhout opgenomen. De toestand van de heer Laarmaekers is ern stig, terwijl de overige gekwetsten buiten gevaar zijn. Gisteren is in een ziekenhuis te Zwolle overleden de 23-jarige motorrijder A. Colijn uit Bant (Noord-Oostpolder) die zaterdag avond op de hoék Zuiderzee straatweg—Eperweg tegen een van de richting 't Harde komen de auto botste, waardoor hij zwaar werd gewond. De 82-jai-ige heer C. Schotten uit Bergen aan Zee is gistermiddag, toen hij de Hoflaan aldaar over stak, door een passerende auto gegrepen en zo ernstig gewond, dat hij kort nadien in het Sint Elisabeth Ziekenhuis te Alkmaar is overleden. ,En Roxy lag weer vooraan' Dertien bewoners van de Ameri kaanse gevangenis te Leavenworth in de staat Kansas hebben een universi taire graad behaald. Onder hen be vonden zich mensen, die zich schuldig haden gemaakt en moord of aam bank overvallen. Hoge prijzen voor verse haring Uit de door het Produktschap voor Vis en Visprodukten gepubliceerde cijfers blijkt, dat de aanvoer van rondvis in april, vergeleken met maart, een teleurstellend beeld ver toonde. Het aanbod van makreel was daarentegen vrij ruim. De grote tong- aanvoeren hielden aan. Voor verse haring werden hoge prijzen betaald. De aanvoer van gezouten haring was met ingang van 14 april niet meer toegestaan. In de periode tot 14 april werden slechts 157 kantjes steurha- ring aangevoerd, afkomstig van de Groenteveiling Katwijk aan den Rijn De staatssecretaris van O. K. en W., mr. Y. Scholten, heeft zaterdag de nieuwe zalen van het Rijksmuseum te Amsterdam geopend. De staatssecretaris tij dens zijn rondgang door de nieuwe afdelingen. treilvisserij. De export van gezouten haring vertoonde een normaal beeld; deze bedroeg 1.210 ton voor een waarvan van f 956.000 tegen 1.217 ton voor een waarde van f 870.000 in april 1961. Verzonden werd onder meer naar België (495 ton), Wcst- Duitsland (525 ton) en Noorwegen (70 ton). De haringspanvisserij was alleen in de eerste helft van april I nog van betekenis. Van de totale j aanvoer van verse haring, zijn de i 1.322 ton, was circa 80 procent af komstig van genoemde tak van visse rij. De uitvoer van verse haring be droeg 1.006 ton voor een waar- I de van f 430.000 tegen 584 ton voor een waarde van f 222.000 in april 1961. Afnemers waren o.a. België (124 ton) en Wesl-Duitsland (810 ton). De aanvoer van zowel rond- als platvis vertoonde in april een aan zienlijk minder gunstig beeld dan in maart. Het aanbod van rondvis liep namelijk terug van 3.587 ton, gemid delde prijs f 0,46 per kg, tot 2.144 ton, gemiddelde prijs f 0,60 per kg, niette genstaande er wederom enige vaar tuigen aan de markt kwamexx, die de visserij in de omgeving van IJs land hadden uitgeoefend. De besom mingen van deze schepen waren in het algemeen niet onbevredigend. De aaixvoer van platvis daalde eveneens sterk, zij het in mindere mate dan van rondvis, namelijk van 3.506 ton, gemiddelde prijs fl,70 per kg, tot 2.447 ton, gemiddelde prijs f 2,13 per kg. De aanvoer van makreel begon |goed op gang te komen. In totaal kwam er 2.600 ton aan de markt. Vooral in de eerste helft van de maand worden hoge prijzen betaald. Een hoeveelheid van 57 ton werd af- gevoerd naar de vismeelindustrie en 1251 ton werd uitgevoerd. Het aanbod van schelvis lag met 367 ton nagenoeg op hetzelfde niveau als in maart. De gemiddelde prijs steeg evenwel van f 0,66 lot f 0,76 per ikg. De uitvoer van schelvis bedroeg 1122 ton; ingevoerd werd 219 ton. De aanvoer van kabeljauw liep, vergeleken met maart, beduidend te rug, namelijk van 954 ton, gemiddel de prijs f 0,68 per kg, tot 503 ton, i gemiddelde prijs f 0,93 per kg. Zowel te IJmuiden als te Scheveningen be stond het aanbod van kabeljauw I voornamelijk uit de grotere soorten. jRuim 250 ton kabeljauw werd ge- expoi'teerd; ingevoerd werd 323 ton. In de verslagmaaixd was er 893 ton schol aan de markt, waarvoor gemid deld f0,58 per kg werd betaald. Het aanbod lag bijna 800 ton lager dan in maart, de prijzen waren echter slechts weinig hoger. De uitvoer van schol bereikte het totaal van 391 ton. De grote vangsten van tong hielden in de vei-slagmaand aan, terwijl de Vooral in het begin van de afge- i lopen week was de aanvoer van sla, I thans het hoofdprodukt aan de Kat- i wijk se groenteveiling, zeer hoog. In de tweede helft van de periode trad 1 echter een geleidelijke daling van I het aanbod in, als gevolg van het feit, dat de eerste snede van de zaai- sla thans voor een groot deel geoogst is. Desalniettemin bedroeg de totale j hoeveelheid nog 285.000 stuks, tegen 263.000 stuks in de voorafgaande periode. Doordat ook op andere vei lingen het aanbod zeer hoog lag, is het niet te verwonderen dat van de totaal aangevoerde hoeveelheid om streeks 40% de minimum-prijs niet kon halen en werd doorgedraaid. Hierbij komt nog dat de hoge aard appelprijzen een nadelige invloed hebben op de omzet van sla. Export was er in de afgelopen week even min. De sla, die nog verhandeld kon worden, was uitsluitend van eerste kwaliteit en gaf, met noteringen van f 3,50 tot f 5.30 (f 3,50 tot f 11.30) per 100 stuks, slechts een zeer mager re sultaat. Voor deze week wordt een beduidend lagere aanvoer verwacht, hetgeen hoop geeft op enige prijsher stel. afslagprijzen zich eveneens op een hoog peil bleven bewegen. In totaal werd er namelijk 1.301 ton tong aan gevoerd, die een gemiddelde prijs op bracht van f 3,7 per kg. Zoals de laatste maanden gebruikelijk is, werd nagenoeg de gehele aanvoer van tong geëxporteerd. De invoer van verse en bevxoren zeevis bereikte in april het totaal van 941 ton voor een waarde van f 1,5 miljoen tegen 1.002 ton voor een waarde van f 1,2 miljoen in de over eenkomstige maand van 1961. Inge voerd werd onder meer uit België (73 toni, West-Duitsland (329 ton), Denemarken (174 ton) en IJsland (42 ton). Door de teleurstellende aanvoer van zeevis lag de uitvoer op een la ger niveau dan in de laatste maan den het geval was. Geëxporteerd werd 2.451 ton voor een waarde van f 6,4 miljoen tegen 1.940 ton voor een waarde van f4 miljoen in april 1961. Geleverd werd onder andere naar België (663 ton), Frankrijk (855 toni, Italië (177 ton», West-Duitsland (325 toni, Groot-Brittannië (179 ton) en Zwitserland (72 ton). De aanvoer van waspeen nam iets toe en bedroeg 16.000 kg (v. w. 13.000 kg). Dit artikel werd nog hoofdzake lijk van onder glas aangevoerd, hoe wel er ook al wat partijtjes van de koude grond aan de veiling kwamen. Mede dank zij de vraag voor export, konden de prijzen zich op een bevre digend niveau handhaven. Voor de verschillende soorten en kwaliteiten waren de noteringen, per kist van 20 kg, als volgt: AI 110,50 tot f 15,70 (f 13,60 tot f 14,70), All f8,30 tot f 14,80 (f9,20 tot f 16,20) en BI f 11,- tot f 14,50 (f4,30 tot f 16,50). Het aan bod van bospeen bedroeg thans 6100 (v. w. 3550) bos. Ook hiervan werd een klein gedeelte van de koude grond aangevoerd. Dank zij enige buitenlandse belangstelling waren de noteringen vrij aardig, namelijk voor eerste kwaliteit f45,- tot f63,- (f58,- tot f 79,-) en voor tweede kwaliteit f 17,- tot f39,- (1 29.- tot f30,-) per 100 bos. Met 202.000 stuks lag het aanbod van bloemkool flink, wat hoger dan in de afgelopen week, toen 131.000 stuks werden aangevoerd. Desondanks is er van werkelijk mas sale aanvoeren nog geen sprake. De noteringen waren voor de verschil lende soorten en kwaliteiten per 100 stuks als volgt: AI f 16,- toe f51.- (f26,- tot f46,-), All f 11,- tot f36,- (f 11,- tot f36,-t. Bil f 11,- tot f33.- f22.-t en Bil f 11,- tot f 12,-. Ver wacht wordt dat in deze week het aanbod weer sterk zal toenemen. Pootuien waren slechts matig ge prijsd: f5.- tot f 13,- (f9.- tot f 17,-) per 100 bos en f 19,- tot f 25,- per 100 kg. Boskroten vertoonden een prijs daling en brachten f 10,- tot f25,- (f 17,- tot f32,-) per 100 bos op. Een kleine hoeveelheid losse kroten ging weg voor f 6,10 per kist van 20 kg. De eerste snijbonen noteei-den, als naar gelang van kwaliteit f0,95 tot f 1.65 per kg. Spinazie werd verkocht voor f7,- tot f20,- (f7,- tot f 18,-) per 100 kg. De eerste doperwten, prinsessenbonen en peulen deden resp. f 0,90, f2.20 tot f2,25 en f0,95 tot f 1,05 per kg. Eveneens als pri meur waren er wat tuinbonen, waar voor f32,- tot f37,- per 100 kg werd betaald. Andijvie was niet hoog ge prijsd met f 7,- tot f 14.- per 100 kg. Door de steeds toenemende aanvoer van keukengroenten, ook elders, nam de belangstelling hiervoor af, hetgeen over de gehele linie een prijsval ver oorzaakte. Per 100 bos waren de no teringen als volgt: peterselie f4,- tot f 15,- (f5,- tot f30,-), krulpeterselie f,11,- tot 4 12,- f 11.- tot f26,-). selderie f2,- tot f 10,- (f4,- tot f24,-) en kervel f4,- tot f7,-. Aardbeien werden tegen het eind van de week iets goedkoper en werden verhandeld voor f 0,45 tot f 0,95 (f 0.69 tot f0,90> per doosje van 200 gram en voor f 1,60 tot f 1,80 per kg. Voor radijs werd f7,60 tot f9.30 (f5,70 tot f 12,-) per 100 bosjes betaald. Bij toenemen de aanvoer liep ook spitskool terug en bracht f6,- tot f 12.- (f20,- tot f 28.- per 100 kg op. Postelein werd afgedrukt voor f 8,- tot f 12,- (f 8,- tot f22,- per 100 kg. Een vrachtauto clle arbeiders van een Marokkaanse steengroeve vervoerde, is zaterdag in de omgeving van Azzou in een ravijn gereden, waardoor twaalf arbeiders om het leven kwamen en 1 verscheidene werden gewond.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 4