Geslaagde gymnastiekuitvoering hoogtepunt van verjaardagsfeest Sparta is zestig jaar geworden Oranjefeesten LEIDERDORP met vuurwerk besloten Gemeenteraad Wassenaar komt Desertie in morgen in vergadering bijeen ALGERIJE Autobustocht bejaarden bood iveer genoeglijke ontspanning BEURS VAN AMSTERDAM LEID8CH DAGBLAD MAANDAG l JULI 1962 „Sparta" is in de loop der laren een begrip geworden in Leiderdorp. Dat kan ook moei lijk anders, want een vereniging die al zestig jaar lang waakt bver het al te stijf worden van Be Leiderdorpse ledematen, inoet dat wel worden. Zaterdag heeft deze vereniging zijn zestig ste verjaardag gevierd. Ondanks jlit respectabel aantal jaren, is pet hart van ..Sparta" echter ong gebleven. Dat bleek tijdens Be gymnastiekuitvoering 's mid- iags. Voorafgegaan door de drumband ran de Leidse gymnastiekvereniging iJahn" maakte de jubilerende ver eniging zaterdagmiddag een rond ing door het dorp. Aangekomen op let Gemeentelijk Sportterrein, waar •en openbare demonstratie zou wor sen gegeven, werd eerst een opmars jemaakt. In drie groepen presen- eerden de leden, gestoken in helder witte kledij en beschenen door een Uist op tijd doorgebroken zonnetje, ich aan het talrijke publiek, o.w. de loofden van diverse scholen, leden an de Culturele Raad en afgevaar- ligden van praktisch alle Leider - lorpse verenigingen. De voorzitter van de jubileumcom missie, de heer J. Boutkan, sprak een lort welkomstwoord, waarin hij er p wees, dat Leiderdorp met een ;rote gymnastiekvereniging <500 le ien) als Sparta toch nog kampt met en geweldig gebrek aan een ge- OEGSTGEEST Burgerlijke Stand Geboren: Albert P., zn van H. Hes- ;nga en H. Hlelema; Maart je A. M r van J. G. Star en G. Paauw; Helene M.. dr van L. Wolters en J. M. van lufjen; Anna C. C.. dr van J. M. F. érhoef en J. F. C. Jongepier; Evert L zn van M. H. C. Paardekooper en 1. M. E. Casparle; Floris, zn van F. letter en M. Overvliet. Ondertrouwd: G. C. van der MelJ en l. C. M. ten Haken. Getrouwd: J. B. J. Knook en L. W. jhr. de Goeij; G. J. Brussee en C. D. I van Zomeren; H. J. Hangelbroek en C. S. Blok. Overleden: H. F. Scholte; M. J. van iooUen. VOORSCHOTEN INSTALLATIE BIJ DE PADVINDERIJ Zaterdagmiddag vond op het ter- Jin van de Kim's Hoeve de instal- tie plaats van twee padvinders- (iders. Oubaas Beekes installeerde llereerst hopman E. Moolenaar als Isistent dictrictscommisaris in alge- lene dienst. Als opvolger van Hop- lan Moolenaar werd deze middag de leuwe ODC hopman De Haan ge- istalleerd. Alvorens tot bovengenoemde plech- Kheid werd overgegaan ontvingen i verkenners uit handen van hop- Jan Molenaar het insigne ambu- ince, ten teken dat zij het EHBO iploma hadden behaald, terwijl nog [ie jongens het insigne dravers op- ispeld kregen, bovendien werd een in deze drie, t.w. Hans van der Blde tot kroonverkenner bevorderd, en slotte kreeg nog hopman van ir Salm volmacht om als verken- hsleider op te treden. •Burgemeester L. de Kool en oubaas de Groot hadden bericht van ver- pdering gezonden. De heren A. osterbaan en J. de Bres vertegen- Dordigden het gemeentebestuur. Kleuter in sloot Zaterdagmiddag te omstreeks half- jf is de driejarige Jeannie Janssens, Dnende aan het K. Onnesplantsoen al spelende te water geraakt in ai nabii haar woning lopende sloot, enige, die dit opmerkte was de ïer P. Brouwer, die voor het raam in zyn woning aan de Prof. Eijk- anhof zat. Hij aarzelde geen mo- jent. rende naar buiten en slaagde met veel moeite in het kind, dat ten levenstekenen meer vertoonde. I het droge te brengen. Een EHBOer iste onmiddellijk kunstmatige adem iling toe Zijn inspanning zag hij i enige tijd beloond, toen de levens lesten van het meisje terugkeerden l het weer aan de zorg van de he- e geschrokken ouders kon worden 'ergedragen. De artsen Bakker en ven hebben nadien vastgesteld, dat ïannie. naar het zich liet aanzien, ten nadelige gevolgen van het on tval zal ondervinden. Burgerlijke Stand Geboren: Johanna A. M.. dr van G. A. Hooijmans en M. M. 'C. Koot; rt. zn van A. J. van den Berg en C. Wondergem; Jan J F., zn van A. van Vulpen en A. S. Romein; Petru6 zn van P. Th. van Zwam en J. G. Ildenberg Ondetrouwd: W. M. J. Heijdra en J. ilirljvers; J. J M. Edelman en Ch. P. i. M Lindeman; C. Ch. Bosch en E. Nieuwenhuijzen. petrouwd: L. J. M. Groeneweg en J. B. Kraan. schikte gymnastiekruimte. Hierdoor ontstaat ook de nog altijd zeer lan ge wachtlijst van jongens en meisjes, mannen en vrouwen, die niet als lid kunnen worden ingeschreven, aldus de heer Boutkan. Hirna volgde een goed verzorgde uitvoering. De damesleden voerden een hoepel- en knotsoefening uit, en ook de individuele prestaties waren vaak van goed gehalte. De demon stratie van de trampoline- en trape- zeschool van Ton Cleton uit Apel doorn toonde het publiek iets van De dames van ..Sparta" tonen hun kunnen tijdens de gymnas tiekuitvoering. (Foto L.D./Holvast) een in Neder Ind nog bijna onbe kende sport. Na arloop van de uitvoering ont vingen de leidsters, mej. H. van Om men en mej. H. v. d. Lucht, en de leider, de heer L. E. O. Post, een boe ket bloemen. De Oranjefeesten te Zoeter- woude-Hoge Rijndijk die vrij dagavond met een bonte kinder optocht waren ingezet, werden zaterdag vervolgd met kinder wedstrijden. Ook dit jaar zijn voor velen (vooral de jongeren) de Oranjefeesten weer een paar dagen van onschuldige en uit gelaten pret geweest. Niet alleen voor de deelnemers, maar zeker ook voor de leden van het Oranje-comité, die zich elk jaar weer met plezier beijveren met een minimum aan onkosten een maximum aan feestvreugde te bereiken. De uitslagen van de kinderoptocht zijn: Versierde individuele personen: 1. Anneke van Dijk, 2. Marian van Hof wegen, 3. Klaas Klein. 4. Tineke Bruinis, 5. Anaddy Nijhoff, 6. Lies- beth, 7. Marijke de Jeu. Versierde wagens: 1. H. v. d. Hoe ven, 2. Anja van Leeuwen, 3. groepje Brusche, 4. Co Omzicht. Versierde steps: 1. Trude Rede- geld, 2. Huub van Mil, 3. Henny Schijf, 4. Piet van Maasdam. 5. Peter v. d. Heyden, 6. Paul van Hofwegen, 7. Toni Rietveld. Versierde fietsen: 1. Liesje Koster, 2. Nelly van Diemen, 3. KI. Zwetsloot, 4. Atie Verkerk. 5. Bea Schijf. Versierde groepen: 1. meisjes Ver voorn (kaa.rtspel)2. groep Rysdyk WARMOND UITGAANSDAG VAN „STILLE KRACHT" De leden van de Vrouwenvereni ging „Stille Kracht" hebben een bij zonder genoeglijke uitgaansdag ge had. Eerst gine de tocht naar Gouda, waar de St.-Janskerk werd bezich tigd en een kykje werd genomen op de wekelijkse markt. Daarna werd de reis vervolgd naar Rotterdam om een bezoek te brengen aan Diergaarde Blijdorp en tenslotte werd koers ge zet naar Scheveningen voor een wan- deling over de nieuwe pier. Het was jammer, dat de weersomstandighe den voor een verblijf aan zee verre van gunstig waren. Daarom werd na niet al te lange tijd de terugreis naar Warmond aanvaard. WASSENAAR Jeugdige Duitsers op auto-roof De Wassenaarse recherche heeft vandaag twee Duitse jongelui van 17 en 18 jaar voor de officier van Justi tie geleid, die tijdens hun vakantie, die zij in een particulier pension in Wassenaar doorbrachten tweemaal een auto hebben gestolen. De eerste auto, die in de Sant horstlaan ontvreemd was, werd een dag later teruggevonden op de Lan ge Kerkdam. In de tweede auto, die 's-avonds laat op de Storm van 's-Gravesandeweg was meegenomen, werden de jongelui aangetroffen door een politiepatrouille op de Rijks straatweg. De aandacht van de poli tiemannen werd op de auto gevestigd, omdat de verlichting niet in orde was. Toen na een achtervolging de auto tot stoppen gedwongen werd, verdwenen de twee inzittenden hals over kop. Er werd een speurtocht op touw gezet en enige tijd later werd langs de Rijksstraatweg ter hoogte van de Maaldrift een 17-jarige Duit se jongeman aangetroffen die voor zijn nachtelijke wandeltocht geen re delijke verklaring kon geven. Hij werd meegenomen naar het politie bureau. Later in de nacht trof de politie in de buurt van de Oostdor- perweg een 18-jarige Duitser aan, die een fiets bij zich had welke in de omgeving van het Haagse Schouw ge- stolen bleek te zijn. Deze jongeman en zijn 17-jarige kameraad bekenden tenslotte de auto te hebben gestolen. Geen van beiden was overigens in het bezit van een rijbewijs. Beiden I hadden ook in Duitsland al het een en ander op hun kerfstok. (balletgroep); 3. meisjes v. d. Valk- Van Rijn (versierde paraplu's); 4 meisjes KaiserVan Hofwegen (rood kapje»5. jongens v. d. Vaart (Chi nezen); 6. jongens Hertoveld (cow boys) 7. Loek Vink en E. Vink-Hoo- gervorst (Tom Poes en Heer Bom mel). Uitslagen kinderwedstrijden: Vlaggetjessteken. 6—7 jaar: jon gens: 1. Frans Overdijk, 2. Wim v. d. Hoeven; 3. Wimmie v. d. Jagt, 4. Peter Romijn. 5. Fransje van Mil. Idem meisjes: 1. Magd. van Haas trecht, 2. Nelleke v. d. Hooven, 3. Marga v. Kooy, 4. Elly v. d. Pluym, 5. Anneke v. Dijk. Hardlopen -ring, 89 jaar: jon gens: 1. Kees Spierenburg, 2. Jan Mooyekind, 3. Jos Zevenhoven, 4. Rob Cornelisse; 5. Nico Westdijk. Idem meisjes: 1. Mar ja Verheugd, 2. Bea Schijf, 3. Marijke de Jeu, 4. Rineke Vervoorn; 5. Jaqueline v. d. Akten. Zakloperi, 1011 jaar, jongens: 1. Kees Tijsse, 2. Lenneke v. Egmond, 3. Margreet Schijf, 4. André de Ryck, 5. Arie Blonk. Idem meisjes: 1. Anja v. Leeuwen. 2. Klaas Zwetsloot. 3. Hans van Diemen, 4. Bertha Koek. 5. Angelina Hermans. Ringsteken op de fiets, 12-13-14 jr., jongens: 1. Gerard Koek, 2. Rol v. d. Pluym, 3. Kees Zwetsloot, 4. Jos Brouwer, 5. Paul v. d. Broek. Idem meisjes: 1. Marianne Zevenhoven. 2. Ria Kraakma, 3. Ans Diest, 4. Tineke v. d. Hoeve. 5. Toos Hoogervorst. Met een prachtig vuurwerk werden deze oranjefeesten zaterdagavond be sloten. Overtredingen van het vre emdelingenreglement De Wassenaarse politie heeft de laatste dagen tegen 9 inwoners van Wassenaar proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van artikel 27 van het Vreemdelingreglement. Dit arti kel schrijft voor, dat ieder, die aan vreemdelingen nachtverblijf verleent verplicht is daarvan binnen 24 uur mededeling te doen aan het politie bureau. Deze mededeling kan gedaan worden op aanmeldingskaartjes, die kosteloos bij de politie en het Wasse naarse WV-kantoor verkrijgbaar zijn. WASSENAAR Politie ep de visvangst De Wassenaarse Politie Sportver eniging heeft vorige week de jaar lijkse onderlinge hengelwedstrijd ge houden in de grote vijver van het landgoed „Raaphorst". Eenmaal per jaar krijgt de politiesportvereniging toestemming om hier te komen vis sen. Een 26-tal deelnemers had zich voor deze wedstrijd aangemeld. Volgens het reglement moesten on dermaatse vissen uiteraard weer in het water worden teruggeworpen. Maar deze ondermaatse vis telde toch wel mee voor de einduitslag: voor elke vis, kleiner dan 15 cm werden 5 punten toegekend. Voor grotere vissen gold de maatstaf1 cm is 1 punt. Er werden ook enkele palin een gevangen, maar die telden nu juist voor het puntentotaal weer niet me*. Hoofdagent Th. Joling leverde de beste prestatie: hij bracht het tot 225 punten, ofwel 2.25 meter vis! Dicht op de hielen zat W. Smeeman me1 210ount. W. P. de Boeck ver zamelde 200 punten, H Haverkotte 160 punten. Commissaris J. J. Maan dag bracht het tot 119 Vs punt en een 11e plaats. Afscheid ds. H. Beker De datum van het afscheid van ds. H. Beker, predikant in de hervormde wijkgemeente Den Deyl, die zoals be kend naar Genève zal vertrekken is bepaald op zondag 5 augustus, 's Mor gens zal ds. Beker ln het Devlerhuis met de gemeente het Avondmaal vie ren. In een avonddienst om 7 uur zal hij zijn afscheidspredikatie hou den en door ds. W. Dijckmeester be vestigd worden tot predikant in al gemene dienst voor buitengewone werkzaamheden. „Lueiehuis" opgeheven Burgemeester en wethouders hebben bekend gemaakt, dat zij de stichting Lucie-huis geschrapt heb ben van de in artikel 3 van de Ar menwet bedoelde lijst van instellin gen van weldadigheid. De stichting Lucie-huis was een bejaardentehuis van de hervormde gemeente, dat na de opening van het Sophiekehuis in de Van Zuylen van Nijeveltstraat hierin is opgegaan. Concert nieuw orgel Op zaterdag 7 juli a.s. wordt in de gereformeerde kerk aan de Bloem- camplaan, voor het eerst sinds het gereed komen van het nieuwe orgel, een concert gegeven. Het sympho- nisch kamerorkest onder leiding van Dick Broekarts zal optreden met me dewerking van Gerard Akkerhuis, orgel en een fluitist. Op het pro gramma staan werken van Handel, Vivaldi en Mozart. In het bestuur van de Katho lieke Toneelvereniging „De Vriend schap" zijn. enkele wijzigingen aan gebracht. Het is thans als volgt sa mengesteld: voorzitter de heer A. van der Krogt, secretaresse mevrouw E. van Rhijn-Sabee, Crocusstraat 44, le penningmeesteresse mevr. R. Raaphorst. 2e penningmeester de heer B. Meershoek, toegevoegde le den: mej. G. Westgeest en de heer C. Beyersbergen. Buitenlands bezoek aan de Montessorischool De Montessorischool Wassenaar aan het Zanderypad bij de Kerkstraat heeft in de afgelopen week twee maal bezoek uit het buitenland ge had. Eerst was er een groep van 27 studenten van het Teacher College van de Columbia University te New York. die onder leiding van prof. dr. Kenneth Dwann op bezoek kwam. De Amerikaanse studenten maak ten een oriëntatiereis door Europa om opvoedingsmethoden te bestude ren, die hun grondslag in Europa hebben. Zaterdagmorgen waren 22 Duitse studenten van de Pedagogische Hoch schule te Münster onder leiding van mevr. prof. dr. A. Aymanns de ge hele morgen op bezoek in de school om de methode van lesgeven en het werken van de kinderen te observe ren. De Duitse studenten, die een op leiding van drie jaar volgen, hadden eerder een bezoek gebracht aan het Montessorilyceum in Den Haag en aan de afdeling voorbereidend on derwijs van de Wassenaarse Montes sorischool. Bijzondere belangstelling legden de Duitse gasten aan de dag voor het rekenonderwijs, het vak waarin mevr. Aymans doceert. Het Duitse gezelschap heeft ge logeerd in jeugdhotel „De Haven" te Wassenaar en tijdens dit week-einde enkele excursies gemaakt. Veiliger ingang feene®0Vraa*de med"'trkln« ,e vtr" begraafplaats Verzoeken om «ibsidie Het bestuur van de Nederlandsch Bij de ingekomen stukken voor de Israëlitische Gemeente te 's Gra- raadsvergadering van 2 juli zijn en- venhage heeft het Wassenaarse ge- meentebestuur medewerking verzocht bij het tot standkomen van een nieu we inrit naar de Israëlitische be graafplaats in het Kerkehout. De in rit bevindt zich nu aan de Rijks straatweg. Uit verkeerstechnische kele subsidieverzoeken. Er is aller eerst een adres van de Militaire Ma tigheids Missie en van de Centrale van Katholieke Militaire Tehuizen om subsidie uit de gemeentekas.B. en W. stellen de raad voor de adres santen te berichten dat op eerdere overwegingen is het vervallen van de overeenkomstige verzoeken reeds een Enige tijd geleden heeft de politie aangekondigd, op de naleving van deze bepaling strengere controle te zullen gaan uitoefenen. Er is daarna verscheidene keren waarschuwend op getreden: nu is echter een negental processen-verbaal opgemaakt Dank aan Leiderdorpers: Het comité .Organisatie Autotocht en Ontspanning Ouden van Dagen" heeft de be jaarden van Leiderdorp zater dag weer van haar jaarlijkse autotocht doen genieten. Kwart voor één waren al de deelnemers bijeen in de Eiken laan en zag men alleen glundere gezichten achter de ruiten van de autobussen. Toto vorig jaar was steeds gebruik gemaakt van particuliere auto's, welwillend ter beschikking gesteld door de eigenaars. In verband met ver- keers-technische problemen is ditmaal, als proef, de tocht met drie autobussen gemaakt. Behalve door leden van het comité werden zij vergezeld door burge meester R. M. Gallas en mevrouw Gallas, ds. J. Banga, hulppredikant Van den Hoek en kapelaan J. Wer ner, dokter Van der Linden, zuster Hoogvliet en zuster Munnik. Het is een prettige reis geworden die zonder stoornis is verlopen. Zo als de route-beschrijving aangaf, ging het eerst via Rotterdam naar Breda, waar door het Mastbos werd getoerd. De eerste pleisterplaats was Baarle- Nassau, het bekende grensplaatsje, half Nederlands, half Belgisch. Van hieruit liep de route via Raamsdonkveer en Gorinchem naar Avifauna, waar het comité de be jaarden daartoe in staat gesteld door enkele extra giften en de vrlj- gevendheid der burgerij een war me maaltijd kon aanbieden. Tafelpresident was burgemeester Gallas, die zei het zeer op prijs te stellen dat hij deze tocht, waarover hij al veel had horen spre ken, mocht meemaken. Het stelde hem in de gelegenheid om ook op deze manier met zijn burgers kennis te maken. Hij dankte het comité voor hun werk en gemeenschap voor hun bijdragen, en de heer Kronen burg voor diens unieke reisbeschrij ving. Namens de geestelijken sprak ds. Banga, die zei het prettig te vin den als geestelijke nu ook eens op andere wijze met de mensen te kun nen omgaan ongeacht welke richting of religie. De heer H. Kuilenberg, vertolkte de gevoelens van dankbaarheid van de bejaarden. Tenslotte richtte de voorzitter, de heer S. A. Reljerse zich tot de aan wezigen. Hij belichtte nog eens extra het werk van hen die zich voor deze tocht verdienstelijk hebben gemaakt t.w. de collectanten, enkele bedrijven en de burgerij. In het bijzonder bracht hij dank aan de heer Kronen burg. die vele uren aan de routebe schrijving had besteed. Kwart over negen ongeveer arri veerde men op de Burgemeester Brugplein waar de Leiderdorpse Harmonie met een aantal vrolijke marsen de autotocht voor de bejaar den naar een muzikaal einde bliezen. ze toegangsweg toe te juichen, zo de len B. en W. de raad mede. De nieu we inrit zal gemaakt worden in het Dlantsoen, dat zich in het Kerkehout langs de muur van de begraafplaats bevindt. Deze strook grond is eigen dom van de Wassenaarse Bouwver eniging die zich bereid verklaard heeft deze grond om niet aan de gemeente te willen overdragen. Het bestuur van de Israëlitische Gemeente is bereid de grond van de oude inrit voor f. 20.- per m2 aan de gemeente te verkopen. De gemeente zal deze grond doorverkopen aan de eigenaren van aangrenzende perce len. die daarvoor belangstelling heb ben getoond. De kosten van het ma- beslissing is genomen toen vorige maand het subsidiebeleid ter sprake kwam. Een adres van de Stichting Katholiek Militair Vormingscentrum en van de Nederlandse Amateur To neel Unie zullen, als de raad geen bezwaren heeft, behandeld worden by de begroting voor 1963. Vele troepen aan Ben Bella trouw „Het commando van het westelijke front", eenheden van het Algerijnse ken "van een nieuwe inrit die voor bevrijdingsleger bestaande uit onge- rekening van de gemeente komen, bedragen f. 1100.- Aan de raad is voorgesteld dit krediet beschikbaar te stellen. Uitbreidingsplan wordt herzien Toen een jaar geleden de gemeen teraad bepaalde, dat voor het gebied gelegen ten westen van de in het uitbreidingsplan geprojecteerde Ja gerslaan noord en van de Storm van 's Gravensandeweg, tussen de Duin- rellweg en de Zanderijvaart de her ziening van het uitbreidingsplan werd voorbereid, verwachten B. en W. dat het plan voor deze herziening spoe dig ter visie gelegd zou kunnen wor den. Vele werkzaamheden op het ge bied van openbare werken in een tijd waarin de portefeuille van openbare werken enige keren in andere han den overging en de directeur van ge meentewerken afscheid nam hebben verhinderd, aan dit voornemen uit voering te geven. B. en W. stellen de raad daarom nogmaals voor te bepa len. dat de herziening van het uit breidingsplan in voorbereiding is. Over de proeve van een ontwerp zijn al besprekingen gevoerd met de ste debouwkundig adviseur van de ge meente, prof. ir. Froger. De ver wachting is nu dat het plan spoedig ter inzage kan worden gelegd. Bijzonder onderhoud woningwetwoningen Het bestuur van de Woningbouw vereniging „St.-Willibrordus" heeft een plan gemaakt voor verbeterings werkzaamheden aan een complex van 57 woningwetwoningen in het Oost dorp, die in 1942 werden gebouwd. Het bestuur heeft de gemeente me dewerking gevraagd bij het verkrij gen van een voorschot van ruim f 66.000. De minister van Volkshuis vesting en Bouwnijverheid heeft zich in beginsel bereid verklaard, fi nanciële medewerking te verlenen. Ongeveer de helft van het aange vraagde bedrag zal nodig zijn voor het vervangen van stalen raamko zijnen door hout, de andere helft voor overig bijzonder onderhoud. B. en W. hebben de raad voorgesteld KATW11K AAN ZEE Klankrijk schouwspel In het Gemeentelyk Sportpark aan de Laan van Nieuw-Zuid werd zater dagavond, ondanks het koude weer, de uitgestelde showavond gehouden. Geruime tijd voor de aanvang van het schouwspel was het al druk op het veld. Het publiek moest echter wel enige geduld betrachtten, want het showkorps „Ahoy" uit Rotterdam kwam drie kwartier te laat. Het be hoefde zich evenwel in het geheel niet te vervelen: „The Rethlems" gaven namelijk enkele nummers ten beste. Daarna tegen het vallen van de avond kwam „Ahoy" het terrein opgemarcheerd. Toen het donker genoeg was floep te boven de tribune het felle licht van de vele schijnwerpers aan. De toeschouwers genoten hoor- en zicht baar. De muzikanten bewogen zich stram en gedisciplineerd voort over het voetbalveld. De meest ingewik kelde figuren werden uitgevoerd, ter wijl er verder allerlei indrukwekken de passen werden gemaakt. Zonder ook maar een enkele aan wijzing deden de mannen wat van hen verlangd werd. Kortom het was een fantastisch schouwspel. Aan het eind van de avond sprak de voorzitter van de Oranjevereni ging, de heer J. Minnee. woorden van dank tot allen die aan het wel slagen van dit schouwspel hadden medegewerkt. Examen E.H.I.O. In het BB-gebouw aan de Noord straat werd examen afgenomen in EHIO (eerste hulp inoorlogstijd). Voor dit examen slaagden de navol gende cursisten: mej. K. Kulk, mej. M. Dijkhuijsen, mej. C. Hasenoot, mevrouw C. van Rijn-Ravensbergen, mej. E. Schuitemaker. mevr. J. van Duijvenbode-van Ryn, mevr. E. Vooijs-Bos, mej. G. Hoppenbrouwer en de heren M. G. Ouwehand, D. van den Oever, J. D. van Delft, C. J. Glasbergen, Adr. Parlevliet, D. van Duijn, J. van Vliet, C. de Vreugd, C, Ouwehand, R. Coom, M. van Duijn en W. Vos. Programma VVV Het VVV programma voor de week van 2 tot en met 7 juli luidt als volgt; Dinsdag 3 juli: Orgelconcert Feike Asma in de Nieuwe Kerk aan de Voorstraat. Aanvang 8 uur nam. Woensdag 4 juli: Carillonbespeling Hessel H. de Harder van 8-9 uur nam. Donderdag 5 juli: Standfeesten voor kinderen van 3 jaar en ouder op het parkeerterrein by „De Zwaan". Aanvang 9.15 uur v.m. Bridge-drive in „De Roskam", Bruggestraat te K'.twijk aan den Rijn. Inschrijving tot 7.45 uur. Vrijdag 6 juli: Wandeltocht. Start plaats Gem. Sportpark. Laan van Nieuwe-Zuid. Afstanden 5 en 10 km. Starttyd tussen 6 en 7 uur n.m. In schrijving tydens de start. Zaterdag 7 juli: Carillonbespeling Hessel H. de Harder van 8-9 uur nam. veer tienduizend man, gelegerd by Oejda in noordoost-Marokko, hebben vandaag in een communiqué meege deeld, dat zy de bevelen van kolonel Boe Madian zullen blyven uitvoeren. Zy verwerpen de „gedeelteiyke dic tatuur van de voorlopige regering, geleid door Ben Khedda", en roepen de Algerijnse nationalisten op zich te verenigen om de politiek van de voorlopige regering te verwerpen, die „de moordenaars van de OAS heeft omhelsd en de beste vechters van de revolutie wil arresteren, alsmede enige leden van de Nationale Raad van de Algerijnse revolutie" (het Algerynse parlement). Haags meisje (19) 4 weken spoorloos De zeden- en kinderpolitie van Den Haag verzoekt namens de ouders de opsporing van de negentienjarige Joyce Tinga. Het meisje is sinds 31 mei spoorloos verdwenen. Ze ls 1.53 lang, heeft een zeer slank postuur en is een Indisch type met donkerblond opgestoken haar. donkerbruine ogen en een bleke gelaatskleur. Bij haar verdwijning was zij ge kleed in een donkerblauwe winter mantel, een wit hoofddoekje en zwarte lage schoenen. Ieder die In lichtingen kan geven wordt ver zocht zich met de politie in verbin ding te stellen. Ongeveer duizend mohammedaan se soldaten van de ordestrydkrachten van de regering te Rocher Noir zyn zondagavond gedeserteerd. Verschei dene van hun Europese officieren zyn verdwenen, zo is uit welinge lichte kringen in Rocher Noir verno men. De betrokken eenheden waren ten westen van Algiers in het gebied van Guytvolle en Kolea gelegerd. Men schat dat zy ongeveer 1500 wapens hebben meegenomen. De verdwenen officieren waren op grond van de overeenkomsten van Evian bij deze eenheden ingedeeld. L.F.C. in finale Dinsdagavond zeven uur komfc LCF in de finale van het Ooievaars- toernooi om de Harry de Hartogh- beker op het terrein van Laakkwar tier in Den Haag uit tegen RVC uit Rijswijk. De Leidenaars treden in de volgende opstelling aan: Van Leeuwen <d). H. Sira en S. Brugge ling (a>, J. v. d. Heyden. L. de Jong en C v. d. Zwan <m). H. Heymans, P. de Jong. D. Sira. A. Heymans en J. Rietkerk (v). MARKTBERICHTEN RIJNSBURG, 30 juni Gladiolen: Plerson 1 18— tot 21.Gold Dust 34.—, Colvillel: The Brlde 7.90-12.—, ld. Nymph 35.—. ld. WilhelmJna 16 tot 18.Esther Read 4.80-6.90. Campa nula Pyramldalls 13.tot 15.An jers: Sim wit 18.tot 20.ld. roze 18.— tot 23.—. ld .red 18 tot 22.—. Regale 8.per 100, Hollandse Irissen 65-90. Engelse Irissen 65-120, Anthemus 55-60. Flox 58. Segetum 60-67 per bos. ROTTERDAM, 2 juli. Veemarkt. Totale aanvoer 1294 vette koeien en ossen. Prijzen (resp. voor le. 2e en 3e kwaliteit). Vette koelen 300—345. 275 —290. 240—260 Aanvoer ruimer. Handel kalm. Prij zen: Eerste kwaliteit onveranderd, tweede en derde kwaliteit teruglopend. Vooral bij afloou der markt. welke traag verliep. Enkele prima's boven notering. (Deze pagina is ged. gecorrigeerd) BEURSOVERZICHT INTERNATIONALS MERENDEELS VAST Amsterdam. 2 j-uli. Het Damrak heeft vanmiddag de tweede helft van het beursjaar 1962 ingezet met een vaste stemming voor de internationale waarden. Zoals be kend zouden vandaag voor het eerst de Philipsaandelen in guldens in stukken van nominaal f. 25 worden verhandeld inplaats van. zoals dit tot heden altyd het geval is geweest in procenten. Het ging er in de Philips- hoek met deze veranderde noterings- wyze wat onwennig toe. De stem ming in de Philipshoek was aan de vaste kant. De handel wa« kalm. het geen ook van de overige hoofdfond sen moet worden gezegd. Wall Street, zette vrydae het ver rassende herstel van donderdag ver der voort. Van de Nederlandse hoofd fondsen was Unilever er gevraagd, waardoor dit fonds 4 dollar hoger sloot. De Westduitse beurzen waren vandaag goed prijshoudend. Het Damrak had dus vanmiddag een steuntje in de rug. Daar werd dan ook bij de opening gebruik van gemaakt. Nadat Philips was opgelo pen van f. 160.tot f. 160.50, daalde de koers in het laatste beurshalfuur, als gevolg van winstnemingen in een dunne markt, tot f 159. Unilever liep terug tot f. 135.90. daarentegen ver beterde Kon Olie zich tot f. 128.50 en AKU tot 350. In de Scheepvaarthoek werd de nieuwe beursweek ingezet met koer sen. die een weinig beneden die van het vorige slotniveau lagen. De stem ming voor de leidende cultures was tamelyk opgewekt niet als uitschie ter HVA, welk fonds ruim twee pun ten hoger op 116 weVd verhandeld. Staatsfondsen door elkaar vast met weinig zaken. WISSELKOERSEN Amsterdam, 2 juli Londen 10.084 —10.09',8New York 3.59,»,,3.59t7« Montreal 3.32*3.32AParijs 73.30' i —73.35'..: Brussel 7 224—7.224; Frankfort 89.99'.—90.04'2 Stock holm 69.84'.69.89';Zürich 83 23', 83 28',; Milaan 57.884 —57.93 4: Kopenhagen 52.114—52.164: Oslo 50.32—50.37; Wenen 13.924—39 934; Lissabon 12.58—12.594. Maandag 2 juli ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad flOOO.— Vorige Slotkoers koers v. heden. Ned '58 44 99 H 100 Ned. '59 44 99H 100 Ned. '60-1 44 99 100 Ned '60 II 44 99fi 100 Ned. '59 4V4 9774 984 Ned. *60 4V« 974 974 Ned. '61 44 974 974 Ned '53 34 924 924 Ned Gb obi 34 '78x Ned. '47 34 884 884 Ned '51 34 964 964 b Ned. '53 I-II 34 924 924 Ned. *56 3 4 914 914 b Ned. '48 34 84,', 84* Ned. bel. cert. 3V* 86 b Ned '50 I-n 3V4 844 844 Ned *54 I-II 34 874 b 874 Ned. '55 I 34 87 87 Ned. '55 II 34 894 894 Ned -37 3 884 894 Ned. G.b. obi. '46 3 884 884 Ned. dol. ln. '47 3 85 854 Ned. Inv. cert. 3 98* 98* Ned. 62-64 3 99* 98 994 Indië "37 3 98 Indië *37 A 3 924 924 b Ned. won. b 1. '57 6 1064 1064 Ned. w. bJ. '58 44 98 984 ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 1014 1014 Ver. HVA-my. 1134 1164 AX.U 351 3484 Deli My cert. 128.50 130.— Hoogovens cert. 5864 5944 Philips gem bez. 6344 159.30 Unilever cert. 133.90 136.10 Dordtse Petr 594 590 Kon P (50 f 20) 128.10 12850 Holl. Amer. iyn 121 1204 Java China Pak. 121 1204 K.L.M 50 49 Kon. Ned. St.boot 1434 1394 Kon. Paket My. 130 125 Stoom. My Ned 128 126 1 Niev. Goudr cert. 1094 107 v. Ommeren cert. 2484 244 Kon. Rott. Lloyd 1244 121 N.Scheepsv. Unle 1254 124 NIET ACTIEVE OBLIGATIES Prov.l en GemJeningen A'dam '47 (34)3 Idem 48 (34).. R'dam '52-1 (44) td. *37 I-n (34) Z.-Holl '55 4 4.. Bankwezen Bb N.Gem. 58 5V< ld NWB'52 (44) BVG rsbr f 500 BVG rsbr -52 Industr Obligaties Philips Doll SI 92 924 98 92 4 94* 101*1 944 199 139 874 924 1014 944 1994 139 VERKLARING ER TEKENS Gedaan en bieden Gedaan en laten Premieleningen vorige Slotkoera koers v. heden. A'dam '53 3 107b 109 b A'dam*51 124 84 84 A'dam 56 124 804 804 A'dam '56 n 2 4 90 90 A'dam *56 m 24 884 894 Eindhoven '54 4 80b 80 b Enschede '54 2 4 80 4 80 DenHaag'52 124 89 904 Idem II 24 944 R'dam '52 I 24.. 914 90 Idem II 24 884 904 Idem '57 2 4 854 85 Utrecht '52 2 4.. 93 Z.-Holl. 1957 2 4 85 4 83 4 Zuld-Holl. '59 24 1024 1044 MET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstelllngen Interunie f50,-.. 168 170 Robeco 196.— 196.50 Unitas f50.- 460 404 Ver.Bez. v. 94 f50 120 121.— Amst. Bank 366 375 Cultuurbank 304 304 Holl. Bank U eert 210 210 Ned. Handelmy. 320 4 324 Rott. Bank 3455 3454 Twentsche Bank 295 301 Senembah 320 320 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 610 Berkel's Pat246 249 Borsumy-Wehry 644 66 Calvè Delft eert. 676 681 Electrolasmy 344 K. Pap. v. Gelder 299 298 K. Ned. Grofsm. 160 164 Holl. Constructie 410b Ing. bur. v. Bjiy. 1984 Internatio 187 1854 Int. Kunstst. Ind. 69 70 v. Kemp. en Beg. 144 147 Leidse Wolspj-y 427 430 Mliller en Co N.B. 344 3434 Ned. Kabelfabr. 500 512 Philips pref242 60 Rott. Droogd. My 452b 450 Sikkens Groep 745 745 Ver. Touwfabr. 372 370 Walvisvaart 88 90 b Wernink's Bet mij 190 191 Wilton Feyenoord 2844 284 v. wyk - Heringa 87 804 Zaalberg 125 126 b Mijnbouw en petroleum Biliton 2de r419 420 Kon. Petr (f20) 129.10 128.10 Amerlk. fondsen Canad Pacific R 234 234 Intern. Nickel 614d 604 Anaconda 42 424 Bethlehem Steel 34 4 344 Cities Service 49 4 494 General Motors.. 474 474 Kennecott 70Va 714 Republic Steel 404 41 Shell Oil 304 314 Union Pacific 28fi Un States Steel 45 454 Bieden t> Laten x Ex-dlvldend d Exclaim c

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 11