,Noordwijk' krijgt een overdekte tribune Hotel van Haaften te Bodegraven heropend 16.50 Training Assen trok 15.000 toeschouwers te Directeuren van „Alpha" Alphen met pensioen Sportsplinters SPECIALE VERKOOP Ralin blijft Rijvers terug? Onder directie van Leidenaars Drukbezochte receptie Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 29 juni 1962 Vierde blad no. 30690 LFC heeft zich gisteravond na een goede, stevige partij voetbal in de finale van het Ooievaarstoernooi ge speeld. De Kanaries speelden 2-2 te gen een ADO-combinatie, maar zij namen de strafschoppen, die daarna volgden, beter dan de Hagenaars. ADO nam in de tiende minuut de leiding door 'n doelpunt van Arends, maar Henk Heymans scoorde korte tijd later de gelijkmaker. Nog voor rust gaf Arends ADO opnieuw de lei ding en dit keer duurde het tot tien minuten voor tijd alvorens Henk Heymans weer gelijk kon maken. Christelijke Korfbalbond Het programma voor morgen luidt: le kl. A: Pernix 2Excelsior 2 (terr. Fiks, Oegstgeest, 4.15 uur). Sleutelstad nam revanche (2-0) De Sleutelstad heeft gisteravond In een bijzonder matige wedstrijd de beide punten binnengehaald en daarmee de kans op het kampioen schap in eigen hand gehouden. Zo als de stand nu is, staan de Leidse vereniging en het Haarlemse HVGB, waarvan gisteravond werd gewonnen, gelijk aan de top van de ranglijst. De Sleutelstad heeft een iets beter doelgemiddelde. De wedstrijd was, zoals gezegd, weinig boeiend. Niemand nam risico. Waar Hogeland tegen Kapaan geen kans kreeg verliep de eerste speel tijd zonder doelpunten. In de tweede speeltijd eenzelfde beeld, tot Hoge land een schot afvuurde dat het doel miste, Kapaan onmiddellijk „de benen nam", de bal goed aangegeven kreeg en geen fout maakte (10). In de derde speeltijd was het' enige opmerkelijke dat Cees van Hooidonk in de plaats van Johnnie Bekkering kwam. Hij was een keer gevaarlijk maar zijn schot trof geen doel. In de vierde speeltijd noteerden wij nog een schot van Cock van der Wilk maar ook dit ging naast. Zo zag het er dus naar uit dat de stand geen wijziging meer zou ondergaan. Maar een speler van HVGB kreeg kramp. De Sleutelstad haalde uit de numerieke meerderheid een tweede doelpunt, gescoord door Aad van Tilburg. HVGB begreep dat in het verloop van de competitie het doel gemiddelde nog belangrijk kon zijn en ging dus in de verdediging. Het bleef echter bij 20. Een slechte wedstrijd; een nuttige overwinning. SCHAKEN Russische schakers naar Nederland De Russische schakers, die thans op Curasao verblijven en van wie Petrosjan, Keres, Kortchnol, Gelier en Tal hebben deelgenomen aan het zojuist beëindigde kandidatentoer nooi, zullen van 16 juli een bezoek brengen aan Nederland. Behalve een dubbelrondige wedstrijd aan 5 of 6 borden op dinsdag 3 en woensdag 4 juli in Den Haag tegen de Neder landse ploeg voor de schaakolympiade staan voor de Russen enige simul- taansceances op het programma. Voor de landenwedstrijd zal de Ne derlandse ploeg waarschijnlijk be staan uit Donner, Bouwmeester, Langeweg, Prins, Kramer en Roes- sel. Gisteravond is op Schiphol aan gekomen dr. William B. Arce die ge durende 14 maanden als coach van de Koninklijke Nederlandsche Honk bal Bond zal fungeren. Dr. Arce komt in de plaats van zijn Ameri kaanse landgenoot Ron Fraser die, nadat zijn driejarig contract is af gelopen, de KNHB in september zal gaan verlaten. Gisteren is in Kopenhagen de interland-voetbalwedstrijd Denemar kenMalta gespeeld. De eindstand in deze ontmoeting, die door de Ne derlandse arbiter Roomer werd ge leid, was 61 in het voordeel van de Denen. NAVO-TAPTOE BEGINT IN AMSTERDAM Amsterdam krijgt de primeur van de Navo-taptoe, die, naar een vijf jarige traditie wil, 's zomers in Arn hem wordt gehouden. Het kleurrijke festijn, dat in verband met het lus trumfeest extra luisterrijk belooft te worden, zal zich op 7 juli in het Olympisch Stadion afspelen, alvo rens van 9 tot en met 14 juli het optreden in Arnhem plaatsheeft. Het zijn met name de buiten landse deelnemers aan de taptoe, die hebben aangedrongen op een optre den in de hoofdstad. De stad Am sterdam op haar beurt is zo ingeno men met dit bezoek, dat zij alle deelnemers ruim 600 musici een rondvaart aanbiedt alsmede een schuttersmaaltijd in het Princenhof (het Amsterdamse stadhuis) WITTE ORLON DAMESVESTEN Hoog gesloten model. OVERAL KIJKEN MAAR KOPEN BIJ HAARLEMMERSTRAAT 172 - 174 - 179 HERENSTRAAT 9 (Alleen voor textiel) MIDZA (Speciale berichtgeving) De Duitse oud-international Hel mut Rahn is gisteravond teruggeko men op zijn eerder deze week geno men besluit en zal niet op de trans- ferlijst worden geplaatst. Hij heeft zich akkoord verklaard met het hem door Sportclub Enschede aangebo den contract en zal nog twee jaar voor deze vereniging blijven spelen. Rahn zal nu Enschede komen wonen. De kans is groot dat Kees Rijvers het volgend seizoen op de Neder landse velden zal voetballen. De ex- NAC- en Feijenoordspeler heeft het momenteel by het Franse St.- Etienne niet erg naar zyn zin en wil graag weer in Nederland en in het byzonder in zyn geboorteplaats Breda spelen. Naar wy vernemen heeft NAC belangstelling voor de oud-international. Ryvers is echter contractueel nog verbonden aan St.- Etienne, maar hoopt dat het contract afgekocht kan worden. De Franse club schynt welwillend tegenover de wensen van Ryvers te staan. Spanning neemt toe (Van een speciale verslaggever) De spanning in Assen neemt toe. De training heeft dergelijke resultaten gebracht, dat veel strijd wordt verwacht. Niet dat enorme snelheden worden be- reikt, liggende boven die van 1961maar de tijden in de ron den liggen zo dicht bijeen, dat - vooral nu het zeker is geworden dat Gary Hocking reeds in Rho desia zit en dus niet in Assen start, waardoor een zeer snelle M.V. uit het veld is verdwenen een „heet" gevecht vrij zeker is geworden. Het publiek weet dat heel gauw en gisteren is de belangstelling voor de training ook weer zeer groot geweest. Ongeveer 15.000 toeschouwers zyn naar het circuit van Drente getrok ken en al was het weer guur, de in teresse is warm gebleven. In alle klassen. Ook in die der „brommers", welke intussen tot snelheden komen van byna 110 kilometer per uur. Ze hadden het donderdag niet gemak- kelyk, deze kleintjes. Er stond een harde wind, die de mannen in het leer graag onverwacht van achter taluds en tribunes greep. Maar de Honda's zoemden door met een diep sonoor geluid en de Kreidles bleven het vinnig doen, met een lawaai als van een cirkelzaag. Fabrieksmachines De Nederlanders Ypma en Lantin- ga hebben inderdaad een fabrieks- Benelli gekregen, terwyl de Neder lander Freddy Swaep op een fa- brieks-Tomos zal gaan ryden, zoals de Engelsman Dan Shorey de Bul taco vertegenwoordigt. Verder laat dit merk echter verstek gaan. Ook in de 125c komt het niet aan de start, maar de Honda, de Suzuki en de EMC liggen hier toch wel erg dicht by een: Tommy Robb op Honda 3.44.3 (123.655), Paddy Driver op EMC 3.47 (122.31.64) en Mike Hail- wood op EMC 3.48 (121.489). De 250cc klasse- schynt een privé-strijd te zullen worden tussen Jim Redman en Bob Mclntyre, welk tweetal ty- den heeft gemaakt, die een halve se conde verschillen. De Morini van Tarquinio Provini zit er vlak achter en Ernst Degner met zijn Suzuki eveneens. In de 350cc een kopploeg van de MV, Honda en de Jawa, wel ke laatste het eens in deze klasse probeert. Frantisek Stastny bracht zyn machine in 3.27.9 rond (133.410) en dat betekende dat hy vlak ach ter Bob Mclntyre (3.24.5) als derde kon worden geplaatst. Ook Geoff Duke Tot de meest geïnteresseerde toe schouwers by deze klasse behoorde ook Geoff Duke, de Engelse gentle- manryder, die eerst met Norton, la ter met BMW, maar vooral ook met Gilera in de 350cc grote triomfen ook te Assen heeft gevierd. Nu doet hy het rustiger aan. Hij schryft voor een Engels sportblad. Aanvoerder van het veld 500cc-ers is Mike Hailwood op MV in 3.15.1 (142.165) met welke tyd de jonge Engelsman de beste prestatie tijdens de training van 1961 (Gary Hocking op MV 3.17.2) verbeterde. Op de tweede plaats staat hier de Engels man Anderson op Matchless. Deze ryder maakte tydens de training een val, maar kwam er goed af en zijn eerste reactie was toen men hem wil de helpen, dat hy in een brabbel taaltje deze woorden sprak: „Too schnell, een beetje". Advertentie LFC in eindstrijd Ooievaarstoernooi De aarde en wat er omheen ls. schiedde naar een bijzonder geslaagd ontwerp van de architect P. de Graaf te Amstelveen en kwam deze weefc gereed. Gistermiddag vertelde de heer A, van der Heyden de talrijke aanwe-» zigen bij de officiële heropening, dat de firma heeft getracht van het hotel iets te maken, dat misschien aan- trekkelyk zal zyn en biyven voor Bodegraven. Burgemeester Croles liet in zyn toespraak duideiyk uitkomen, dat men in dit streven ten volle is ge slaagd. Hy wees op de lange en fraaie staat van dienst van het hotel, op de vrees, die er geheerst had, dat het voor goed gesloten zou worden en op de vreugde, toen bekend werd, wie uiteindelyk de koper was gewor den. Hy was van mening dat de toe komst van Van Haaften by de fa. Van der Heyden in goede handen is. Nadat burgemeester en mevrouw Croles de nieuwbouw bezichtigd had den, sprak de heer L. v. Grieken na mens de directie worden van dank, In 1855 werd Van Haaften ook eens verbouwd. Er werd toen twee maan den aan gewerkt, 12000 stenen en 800 dakpannen waren er voor de ver bouwing nodig. De totale kosten be droegen f374. Lang hebben die stenen en dakpannen overigens geen dienst gedaan, want bij de brand van 1870, toen geheel Bodegraven in de as werd gelegd, brandde ook het hotel tot de grond toe af. Een blik in het nieuwe restau rant, dat een aanwinst is voor het toerisme door de Rijnstreek (Foto Leidsch Dagblad) Elfel. Ahr- en Moezeldal, door J. L. van Elsacker. VOETGANGERS: Zuid-Engeland, door L. Beekman. Joegoslavië, door H v. d. Leeuw. Kosmos reisgidsen, uitgegeven ln sa menwerking met de Ned. Reisverenl- glng door uitgeversmij. „Kosmos", Amsterdam. Suikerziekte en haar behandeling door middel van tabletten, door dr. J. J. R. Houtzagers. Diagnotlsoli gebruik van radio-iso topen, door G. J. van Andel. Acade mische Zwarte Beertjes, ultg.: A. W. Bruna, Utrecht. O heeft wel voorrang op zebrapa den, maar het ryverkeer moet óók eens aan bod komen Steek dus by voorkeur n groepjes over de drukke zebrapaden: ancers ontstaan er irri terende vertragingen in het ryver keer, welke automobilisten, brommers en wielryders in de verleiding zouden kunnen brenwen, het „toch nog maar even te proberen", zodat er van uw bescherming per slot van rekening weinig overblijft. Vliegtuigen en hoe zy vliegen. Raketten en hoe zy werken. Zaadjes en hoe zy groeien. De dieren en waar zij wonen. Mlkroben, de kleinste levende we zens, door L, de Vries en dr. C. van Ri.jslnge. Geïll. Ultg.: Kon. Uitgeverij Erven J. J. Tijl, Zwolle. Schrei niet, Natasja, door D. Ar- vay. Kareen, door M. Kllliea. De wachter, door J. Visser-Roosen- daal. De rode paarden, door M. Korch. Verschenen ln de Damlate-reeks by Uitgevery J. H. Gottmer, Haarlem. De avonturen van Grlpgrap en Grom- brom, door J. J. Frinsel. Juf en Jetty. Hanneke en haar vriendenkring. Rinie kent geen problemen, door M. v. d. Heuvel. Reptta in Spanje, door S. Wlne. Juno-jeugdpockets. Uitg.: J. H. Gott mer, Haarlem. EN MUSICI In het Woodbrookershuis te Bent veld wordt van 7 tot 14 juli een studieweek gehouden voor medici en bespelers van blaasinstrumenten, waarby experimenten worden gehou den op het gebied van de ademha ling. Deze studieweek wordt georgani seerd door de stichting internatio naal toonkunstenaarscentrum „Edu- ard van Beinum". Medewerkenden van medische zyde zyn: dr. A. Bou- huys, dr. J. A. Kylstra en de staf van het fysiologisch laboratorium te Leiden en van de zyde der blazers het Nederlands Blazersensemble, o.l.v. Ton de Klerk, Jaap Stotijn als algemeen leider, een groep studenten van het Maastrichts Conservatorium. Bovendien heeft een aantal van de meest vooraanstaande Nederlandse blazers (o.a. de eerste krachten van het Concertgebouworkest) zich be reid verklaard aan de experimenten deel te nemen. NIEUWE ANWB-ROUTES VOOR TOERISTEN In navolging van de „Erica" en „Erica"- en „Betuwe"-routes, die door de provinciale WV in Gelder land buiten de grote wegen om zyn afgebakend, zal de ANWB het uit zetten en bebakenen van een aan- zienlijk aantal toeristische routes door heel Nederland ter hand nemen. Over vier jaar zullen tenminste 15 nieuwe toeristische route in ons land van een speciale bewegwijzering zyn voorzien. Zy zullen geschikt zyn voor pleziertochtjes per auto, bromfiets, scooter en fiets. De trajecten worden zo gekozen, dat in de onmiddellyke omgeving wandelroutes, picknickplaatsen en parkeerterreinen kunnen worden uit gezet .In juli zal men de eerste 260 van de zeskantige toeristische route borden met blauwe letters op een witte achtergrond zien verschynen. Zy komen op door de Bond uitge zochte drie routes door de Noord-, Midden- en Zuid-Veluwe. Nu het eerste elftal van de voet balvereniging „Noordwyk" in de 2e- klasse KNVB speelt, laat ook de be hoefte aan meer comfort voor spelers, officials en publiek zich te sterker gevoelen. Het gemeenteiyk sportpark, waar „Noordwyk" speelt, heeft twee prachtige velden. Menig clubbestuur, ook uit het buitenland, sprak daar over reeds zyn bewondering uit. Dat op een dergelyk fraai veld een be hoorlijke kantine, warmwaterdou ches in de kleedkamer en een overdekte tribune ontbraken was ei.geniyk beneden de stand van de badplaats.. Op initiatief van het bestuur van „Noordwyk" zyn besprekingen met het gemeentebestuur gevoerd om de accommodatie aan te brengen of te verbeteren. Dank zy de spontane medewerking van de vroede vaderen zyn thans alle wensen nagenoeg in vervulling gegaan. Wie eens gaat kyken in het sport park vindt daar een prachtige ruime kantine, compleet met bar, toiletten, Scheveningse pier voor Knokke - Het Zoute De gemeenteraad van de Belgische badplaats Knokke-Het Zoute heeft besloten een pier naar het model van de Scheveningse te laten bouwen. Na lange besprekingen tussen de ge meente en een Nederlandse firma is er een plan gemaakt voor een pier van 450 meter, die 7,5 miljoen gulden zal kosten en die evenals de Sche veningse pier drie „eilanden" in zee zal vormen, een voor zonnebaders, een voor hengelaars en een voor amusement en spelen. Het project moet nog door het Belgische minis terie, dat toezicht houdt op de bouw van wegen en bruggen, worden goed gekeurd. Velen boden een afscheidscadeau aan. Daardoor kunnen de heren Kooy en Oskam voorlopig de rust besteden met het lezen van fraaie, belangwekkende boeken, onder het gelot van een goede sigaar, waarvan zy ook diverse assortimenten ontvin gen. Bewaren de aftredende directeuren zo de beste herinneringen aan deze dag, anderzyds zal men ook met ge noegen terugdenken aan de onge dwongen gang van zaken, waarby men in de gelegenheid was het sma- kelyke Zweeds buffet alle eer te be wijzen. 's Avonds heeft het personeel in hotel „Toor" afscheid genomen van beide directeuren. Het woord werd gevoerd door de directeur, de heer H. C. Ekker, die met grote waarde ring sprak over het werk van de he ren Kooy en Oskam, die hun fabriek uitbouwden tot het grootste muur- verfbedryf in Nederland. Hy wees op de uitnemende verstandhouding tus sen beide directeuren en uitte de wens, dat de banden zullen biyven bestaan. Als biyvend aandenken zal een geschilderd portret van de heren Kooij en Oskam in de directiekamer van „Alpha" een plaats krygen. Bei de scheidende directeuren ontvingen I ook een presse-papier met het Al- pha-embleem. Aan de overdekte tribune van de v.v. „Noordwijk" wordt da laatste hand gelegd. bestuurskamer en wat er verder b|J hoort. Aan de warmwatervoorziening ln de kleedkamers wordt hard ge werkt. De boilers zyn ln bestelling en binnen niet al te lange tyd hoopt men deze te kunnen aanbregen. De derde wens, het plaatsen van een ombouw om de tribune, ls de vervulling zeer naby. Werklieden van de firma Baars uit Buren zyn de laatste weken druk bezig met het op zetten van deze ombouw, bestaande uit twee glazen zywanden en een houten kap, die door stevige spanten wordt ondersteund. De lengte be draagt ca 26 meter en de diepte 6 meter. De tribune telt ongeveer 350 zitplaatsen. Zeer binnenkort hoopt „Noordwyk' 'deze „overdekte" ln ge bruikt te kunnen nemen. ANWB bepleit: Extra geld voor recreatie Delta Stel 1 of 2 van de jaariykse be groting van de Deltawerken extra beschikbaar voor het tydlg treffen van recreatieve voorzieningen in de gebieden, waar deze werken worden uitgevoerd. Dat is de strekking van een schryven, dat de ANWB aan de minister van Verkeer en Waterstaat heeft gericht. Aldus heeft gisteren tydens de jaariykse persconferentie van de ANWB de heer M. Ruytenschildt, hoofd bureau Water toerisme, ver klaard. Hy zei, dat voor aanvullende werken t.b.v. verkeer, toerisme en openluchtrecreatie de vereiste gelden veelal niet snel genoeg beschikbaar zyn. Gevolg: vaak unieke mogelyk- heden gaan verloren, doordat intus sen ongewenste ontwikkelingen plaatsvinden. Uitvoering op een later tydstip van deze aanvullende werken leidt dikwyis tot een gebrekkig resul* taat. VRIJE ZATERDAG OP HAAGSE SCHOLEN In verband met slechte weer B. en W. van Den Haag hebben besloten aan de leerlingen van de openbare kleuterscholen en de open bare scholen voor gewoon lager on- derwys, buitengewoon lager onder- wys en voortgezet lager onderwys (met uitzondering van de determi- neerscholen) op de zaterdagen in de maand juli vryaf te geven, in ver band met de ongunstige weersom standigheden tydens het afgelopen I voorjaar. Op de andere takken van onder wys is deze regeling niet van toepas- sing daar deze langere vakantie heb ben. Nieuwe uitgaven Nederland, word wakker! (Kritische beschouwingen over de Nederlandse welvaartsstaat) door dr. J. Luning Prak, uitg. Kosmos, Amsterdam. Werkend Nederland in woord en beeld, door L. Stilma. Uitg.: Hollandia, Baarn. Leven niet de welvaart. Een sociolo gische beschouwing door E. Zahn met Ten geleide van prof. dr. P. J. Bou- man. Uitg.: De Arbeiderspers, Amster dam. De Krytstreep, door K. Eska. Acht mannen, door R. Wright. Uitg. Kroonder, Bussum. Burgemeester mr. J. J. Croles van Bodegraven heeft gisteren hotel Van Haaften te Bodegraven officieel her opend. Het hotel, dat een ryke histo rie heeft, werd vorig jaar gekocht door het Leidse restaurantbedrijf Van der Heyden, waarvan de direc teuren zoons zijn van de enige ja ren geleden overleden Bodegraafse wethouder A. R. van der Heyden en broers van de huidige wethouder H. J. Th. van der Heyden. Voor de Bodegraafse gemeenschap, waarin het hotel een belangrijke plaats In neemt, was het zeer verheugend dat de nieuwe eigenaren oud-Bodegra vers zyn. Hoewel het hotel een uitstekende naam bezat was de inrichting beslist nisering van de grote zaal, en werd vervolgens de aandacht gericht op het restaurant, dat veel te klein was. Langs de Rynkade is daarom in de niet meer ingericht naar de eisen van de tyd. Daarom is men direct na de verkoop overgegaan tot moder- afgelopen maanden 'n nieuw restau rant gebouwd, dat een prachtig uit zicht biedt op de sluis in de Oude Ryn. De aanbouw en verbouw ge- Grond, door H. J. van Nijnatten- Doffegnies. De Saint en de blinde bedelaar, door L. Charteris. De zwarte kruisvaarder, door Ian Stuart. Mijn vriend Malgret, door G. Si meon. Betty, door G. Simeon. Dutster Bahama, door P. Cheyney. Het vergeten eiland, door J. R. Wilson. Saint Magazine, door L. Charteris. Moeder, moeder de beer is los. Edith Piaf, door Cl. Flgus. Goethe's Faust, in de vertaling van Anth. Donker, Zwarte beertje, uitg.: A. W. Bruna, Utrecht. Onroerend goed. Verkrijging, bezit en vervreemding van onroerend goed en de fiscale gevolgen daarvan, door J L. F. Engelhard, Notaris. Studiekosten, door A*. J. Woelders. Uitg.: Ned. Uitgeversmy, Leiden. Adrlatlsche kust, door B. van Krie ken. dat uitgegroeid is tot een prachtig, modern bedryf met ongeveer vyftig man personeel, maakte de heer Os kam van 1930 af deel uit van de directie, en de heer Kooij van 1941. Het zyn beide directeuren geweest, die voor de Alpha veel hebben be tekend en door het personeel zeer gewaardeerd werden. Dat het Alpha-bedryf enkele ja ren geleden opgenomen werd in de Sikkens-groep, pleit dan ook voor de constructie, die genoemde directeu ren hun zaak gaven. Zoals we des- tyds hebben gemeld, werden vorig jaar tot directeur benoemt de heer H. C. Ekker en tot adjunctdirecteur de hez-en ir. A. de Kuyter en J. van Ringen. Op de afscheidsreceptie werden geen toespraken gehouden, wat ove rigens niet zeggen wil. dat het aan goede wensen heeft ontbroken. Want gedurende twee uren is er een stroom van bezoekers langs de afscheid ne mende directeuren gegaan, die hun wensen meegaven voor nog veel goe de jaren. Onder degenen die hun opwach ting maakten, waren burgemeester Z. Bruins Slot met wethouder J. v. d. Berg en secretaris A. Veenhuilsen; verschillenden hoofden van Alphen- se gemeentediensten en instanties, De oude en nieuwe directie tijdens de afscheidsreceptie, rechts de scheidende directeuren de heren G. J. Kooy en A. Os- kam met daartussen mej. R. Kooy. Geheel links de echtge note van de oprichter van het vroegere bedrijf van Alpha me vrouw Klaverweiden'—Oskam, daar achter de nieuwe directeur de heer H. C. Ekker en vervol gens mevrouw Van der Velden- Oskam een zuster van de schei dende directeur. (Foto Leidsch Dagblad) die persoonlyke of zakelyke relaties hadden met de Alpha-directeuren, prof. dr. C. A. Lobry de Bruin, hoog leraar te Delft en adviseur Sikkens- groep, directeuren van Sikkens en met haar samenwerkende bedryven. officiële verkopers van de Sikkens- groep en Alpha-grossier: vertegen woordigers van de schildersvakgroe pen, vervoers- en toeleveringsbedry- ven, kortom, zoveel dat het ondoen- ïyk ls namen te noemen. Voor de heren G. J. Kooy en A. Oskam was gisteren de dag aangebroken dat ze officieel heengingen als directeuren van de Alpha Muurverffabriek N.V. te Alphen aan den Rijn in ver band met het bereiken van de daarvoor gestelde leeftijd. Hoe wel men deze dingen wel eens wil omkransen met een sfeer van weemoed en er ongetwijfeld bij de scheidenden heel wat omge gaan is, was de afscheidsrecep tie, die gistermiddag in het kan toorgebouw aan de Van Fo- reestlaan gehouden werden, een blijmoedige gebeurtenis. Van het drie en vijftig jaar oude bedryf, dat begonnen is als een een manszaakje aan de Gouwsluisweg en

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 7