EEN F ETS ETS! ««tuzüN! Verkeerstumiel in Boskoop geeft gemeente een levendiger aanzien „GRAVIN" ROSINE LICHTTE NEDERLANDSE SCHILDER OP WIJTMANS WINT NEGENDE TOER VAN VALKENBURG Fusies WORN v Zelf bidden", zegt Kennedy Veelbelovende leerlinge van Conrad Kickert in geva ngenis Stijfhoorix- na valpartij- opgenomen in het hospitaal Pleidooi voor verlaging van tarief vermogensbelasting 1-3 LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 2» JUNI 1962 Onder zeer grote belangstel ling is gisteravond de tunnel in het hart van Boskoop officieel opengesteld. Vooral voor de verkeersveiligheid is deze onder doorgang zeer belangrijk. Im mers straks als de aansluiting in Alphen aan den Rijn gereed is, loopt de kortste verbinding Bre da—Amsterdam door Boskoop. Rond half acht hadden zich de vele genodigden bij hotel Florida verza meld. In auto's vertrok het gezel schap naar de zuidelijke afrit, waar burgemeester mr. dr. L. P. Verkerk met het doorknippen van een lint de opening verrichtte. Uit handen van het 9-jarig dochtertje Rieta van de heer H. J. Deenekamp, technisch ambtenaar van de provincie, ontving de eerste burger een schaar. Voordat hij tot de opening overging bracht hij namens de inwoners van Boskoop, dank aan het provinciaal bestuur voor hetgeen hier tot stand is ge bracht. Onder luid gejuich verhieven zich tijdens het doorknippen twee vlaggen aan beide zijden van de tun nelingang en speelde een muziekver eniging „In naam van Oranje doe open de poort". Hierna reden de auto's, voorafgegaan door de muziek vereniging „Excelsior" en een aan tal leden van de BroMoToclub „Flo ra" naar hotel Florida. In de toespraak van burgemeester Verkerk klonk naast de woorden van dank een krachtig verzoek ook met de overige wegenaanleg rond Boskoop niet te wachten. Hoewel deze tunnel ln verband met de verkeersveiligheid een sterk plaatselijk accent heeft, zijn hier ook provinciale en landelijke be langen gediend. De burgemeester bracht in herinnering, dat de weg- omlegging, die nodig was voor het maken van deze onderdoorgang, 11 ongelukken heeft veroorzaakt. Niet alleen is door deze tunnel de verkeersveiligheid gediend, maar heeft een dood en lelijk punt in de gemeente een levendig aanzien ge kregen. Wanneer volgend jaar de aansluiting bij Alphen aan den Rijn op de Provinciale weg gereed is, zullen naar schatting 5000 wagens per dag Boskoop passeren. De heer H. C. Deerenberg, lid van Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land, dankte allen, die aan de tot standkoming van dit bouwwerk heb ben meegewerkt. Ook Boskoop, dat op royale wijze de benodigde grond afstond, betrok hij in zijn prijzende woorden. Vervolgens memoreerde hij de talrijke moeilijkheden met name de bodemgesteldheid was erg 6lecht die moesten worden over wonnen voordat deze belangrijke schakel in het Zuidhollandse wegen net kon worden voltooid. Burgemeester Verkerk knipt het lint door, waarmee hij de Boskoopse tunnel in de verbin ding Rotterdam-Amsterdam (binnendoor) opende. Rechts de heer H. C. Deerenberg lid van Ged. Staten. Achterstand niet verontrustend De staatssecretaris van Financiën dr. W. H. van den Berge, heeft in antwoord op vragen van het lid van de Tweede Kamer de heer Vermeer (PvdA) meegedeeld, dat het niet juist is, dat de achterstand bij de aanslagregeling van 's Rüks belas tingen verontrustende afmetingen dreigt aan te nemen. De achterstand op 1 mei 1960, 1 mei 1961, 1 mei 1962, van de aanslagregeling inkomsten en vermogensbelasting ten opzichte van de planning van het normale verloop daarvan bedroeg resp. 0,7 week, 0,5 week en 1,5 week. De aanslagregeling verloopt in het algemeen bevredigend en wordt met de voorgeschreven zorgvuldigheid verricht, zo is uit de regelmatig uit geoefende controle op de deugdelijk heid van de aanslagen gebleken. Op zijn persconferentie zei presi dent Kennedy dat er een eenvoudig middel bestaat tegen het besluit van het Amerikaanse Hooggerechtshof, waarbij officiële gebeden op open bare scholen worden verboden .na melijk „zelf te bidden". Het is van belang de besluiten van het Hoog gerechtshof te steunen, „zelfs wan neer wij het er niet mee eens zijn", zo zei hij. Kennedy, die rooms-katholiek is, zei te hopen dat door het besluit de Amerikaanse ouders hun godsdien stige gebruiken in het gezin zullen intensiveren. „Ik geloof dat het goed is ieder Amerikaans gezin eraan te herinneren dat wij thuis heel wat meer kunnen bidden en de kerken met veel meer geloof kunnen be zoeken". RUIMTELABORATORIUM IN DELFT Naar wij van de zijde van de Tech nische Hogeschool te Delft vernemen zal van de 60 ha., die de hogeschool heeft aangeboden voor de bouw van het Europees ruimte-laboratorium op het terrein achter de kernreactor, voorlopig slechts tot 5 ha. worden bebouwd. De rest zal dienen voor uit breidingsmogelijkheden in de toe komst. Met de bouw van het laboratorium zal een bedrag van 20 miljoen gulden zijn gemoeid, waarbij dan nog een zelfde bedrag komt voor de kostbare inrichting met apparaten en instru menten. Het laboratorium zal dienen voor de ontwikkeling van ruimteraketten inclusief de inhoud aan instrumen ten, zonlicht batterijen etc. Voor de produktie van deze apparatuur zullen veel opdrachten worden verstrekt aan de industrie. Tien werken zijn nog steeds zoek Foto Leidsch Dagblad (Van onze Par ij se correspondent) In het Paryse Pare de Luxem bourg heeft een wakkere polltie-in- specteur gisteren de hand weten te leggen op de 47-jarige Rosine Facca, die zich daar als een poes in de mid dagzon zat te koesteren en die al een maand of wat gezocht werd ln ver band met de gevallen van oplichting, waaraan zü zich sedert de tijd, dat zü in de Franse hoofdstad verbleef, schuldig had gemaakt. Tot haar voornaamste slachtoffers behoort de 75-jarige Nederlandse schilder Conrad Kickert, die onlangs zijn Parüse atelier voor een goed deel leeg terugvond, nadat hü het, tijdens zijn verblijf in het va derland, aan Rosine ter beschikking had gesteld. De Italiaanse, die met haar 47 ja ren nog als een begerenswaardige schoonheid wordt beschreven, had kort na haar aankomst in Parijs bij de Nederlandse schilder aangeklopt, Primeur voor ons land V raclitautocentr um te Rotterdam Als eerste in Nederland zal op korte termijn in het hart van de toe komstige Rotterdamse stukgoedha- vens een internationaal vrachtauto centrum worden gebouwd. Voorzien van een café-restaurant annex mo tel. van een benzinestation en repa ratiebedrijven, en vanzelfsprekend van een groot parkeerterrein, zal dit centrum 2Vi a 3 ha omvatten. Het is geprojecteerd aan de zuidzijde van de Waalhaven, daar waar de Eem- haven het dichtst bij de Vondeün- genweg komt. Hoewel door de initiatiefnemers in de tweede helft van augustus nog een studiereis naar dergelijke centra in Duitsland (o.a. te Stuttgart, Gel senklrchen en Frankfort) zal worden gemackt, nadert de voorbereiding van het plan haar einde. Het ont werp staat in grote lijnen vast, een voorlopige aanvrage om grondtoewij zing is bij de gemeente ingediend en de akte waarbij de N.V. Maatschappij tot Exploitatie van Vrachtautocentra wordt o ericht, zal vermoedelijk reeds in juli worden gepasseerd. tot 12 man bleek te zijn aangegroeid. Het waren Monster en Karsten, die tijdens het parkoers door de duinen kans hadden gezien weer helemaal bij te komen. Op de Rijnmond probeerde Nele- mans er weer vandoor te gaan, het geen hem aanvankelijk gelukte. Op de Kanaaldijk liepen de anderen ech ter op hem in. Meteen hierop kneep Pater er tussen uit, doch toen hij geen hulp kreeg liet hij zich op de Zwarteweg weer rustig inlopen. Via de Provinciale weg reed men vervol gens naar de eindstreep in het vlieg kamp. Bij de felle eindsprint ging, zoals wij reeds meldden, Hoen jet als eerste over de eindstreep. De eerste tien plaatsen in het dag klassement werden als volgt bezet: 1. Hoenjet 1 uur 14 min. 34 sec.; 2. Flierman 1.15.05; 3. Monster 1.15.40; 4. Ruys 1.15.40; 5. Pater 1.15.40; 6. Wouters 1.15.40; 7. Beumer 1 15.40; 8. Van Turenhout 1.15.40; 9. Wijtmans 1.15.50; 10. Smit 1.15.55. Hierdoor luidde het algemeen eind klassement, voor zover de eerste tien plaatsen betreft: 1. Wijtmans 3.10.05; 2. Smit 3.10.51; 3. Van Turenhout 3.12.21; 4. Hoenjet 3.12.26; 5. Monster 3.12.43; 6. Flierman 3.13.22; 7. Ruys 3.13.49; 8. Eikelenboom 3.16.16; 9. Van Houten 3.16.35; 10. Nelemans 3.17.03. Winnaar van het ploegendagklas- sement en tevens van het algemeen ploegenklassement werd de ploeg Full Speed. Het dagklassement gaf voor de eerste tien ploegen de volgende uit slag te zien: 1. Full Speed 3.46.04; 2. Transva 3.50.27; 3. Fire Brigade 3.51.00; 4. VSQ 850 3.53.11; 5. VSQ 5 3.54.33; 6. Grodndienst 3.56.59; 7. Kneuzen I 5.57.16; 8. Storekeepers 3.58.58; 9. Zingende Bougie 3.59.19; 10. M.B. 3.59.3Z. Het eindklassement zag er voor de eerste tien ploegen als volgt uit: 1. Full Speed 9.35.24; 2. Transva 9.40.03; 3. Fire Brigade 9.58.21; 4. VSQ 860 10.00.59; 5. VSQ 5, 10.14.09; 6. Zin gende Bougie 10.17.33; 7. Gronddienst 10.23.19; 8. Kneuzen I 10.24.30; 9. Sto rekeepers 10.29.34; 10. Kneuzen II 10.37.03. De negende Toer van Valkenburg, waarvan gisteren de derde en laatste etappe werd gereden, leverde als over winnaar op C. Wijtmans, sedert de tweede etappe reeds drager van de gele trui. Eerste in het dagklasse ment werd, na een felle eindsprint, Hoenjet. Om twee uur gistermiddag werd bij het vliegdienstgebouw in het vliegkamp het startschot gelost dooi de eerste officier, kapitein-luitenant ter zee vlieger J. Leeflang. Deze laatste etappe, waarvoor 136 renners startten, ging over 40 kilo meter langs dezelfde route als maan dag werd gereden. Reeds dadelijk na de start, toen men via het zender park het kamp had verlaten, viel op de Provinciale weg het rennersveld geheel uiteen. Er vormde zich een kopgroep van ongeveer 20 renners, waarin file kanshebbers op de titel zaten. Na het passeren van het dorp Valkenburg ging het ineens wat kal mer aan, omdat de renners tegen een zware wind op moesten tornen. Het was Ruys die bjj het bruggetje in de Valkenburgseweg te Katwijk aan den Rijn probeerde weg te ko men. Het plotselinge gedrang van zijn achtervolgers had echter niet het De kopgroep maakt zich gereed voor een felle eindsprint. (Foto L.D./Jaap van Duyn) gewenste effect, want een groep van zeker vijf man kwam te vallen. Hier bij bleef Stijfhoorix, die in het alge meen klassement de derde plaats be zette, liggen. Hen had alle renners op zich gekregen en bleek dermate ge wond te zijn, dat hü naar het mili tair hospitaal in Den Haag moest worden vervoerd. Buys, die eveneens bij de valpartij was betrokken, brak zijn vooras en bleef achter om Stijfhoorix hulp te verlenen. Hij verspeelde hierdoor zijn zeventiende plaats in het alfgemeen klassement. Door de valpartij was de kopgroep uit elkaar gerukt, maar na de sprint in de Tulpstraat te Katwijk aan den Rijn herstelde de groep zich f i ver volgde met 10 man haar weg. Via het kamp ging het op Wassenaar aan en t door de duinen ging het vervolgens j naar de Boulevard in Katwijk aan Zee, waar de kopgroep inmiddels weer met het verzoek haar als leerlinge te willen aannemen. Zij stelde zich voor als een Italiaanse gravin en schilder Kickert, die nooit helemaal ongevoe lig voor aristocratische titels is ge weest, ging grif op het verzoek in. En zo werd Rosine, die tot dat mo ment in de grote hotels van Venetië haar brood met bordenwassen had verdiend, leerlinge van de Nederland se schilder! Een bijzonder begaafde leerlinge, naar het scheen, waarin Kickert in elk geval veel zei te zien. De pseudo- gravin wist bovendien ook in de mondaine salons van Parijs haar rol met allure te spelen en als Italiaanse edel vrouw, die zich als een groot schilderes had ontpopt, kon Rosine de uitnodigingen voor recepties en soirees in de hoge kringen van de Franse hoofdstad bijna niet meer af. Een derde talent, dat ook nog in haar bleek te sluimeren, was haar handigheid in zaken. In ruil voor de lessen, die Conrad Kickert haar gaf, ging zij met diens schilderijen Parij- se kunsthandelaars af en onze land genoot had over zijn afzet sedert dien niet. meer te klagen. Toen de schilder een paar maanden geleden, om wat rust te nemen, een tijdje naar Nederland ging, vertrouwde hij de sleutels van zijn huis en atelier dan ook in vol vertrouwen toe aan zijn leerlinge-manager. Zij moest, zo zei hij bij het afscheid nog, geduren de zijn afwezigheid maar zijn tien laatste doeken aan de man zien te brengen en bij zijn terugkomst zou dan afgerekend worden. Die afreke ning heeft de politie nu maar op zich genomen, want bij Kickerts terugkeer in Parijs waren niet slechts zijn tien schilderijen, maar ook nog een flink deel van zijn in boedel samen met de Italiaanse schoonheid met de noorderzon ver dwenen. Rosine heeft haar arrestatie intus sen niet al te zwaar opgenomen. Eens moest het toch spaak lopen, zo gaf ze de politie-inspecteur toe, en in de cel zal ik me nu tenminste eindelijk eens uitsluitend aan de ont wikkeling van mijn eigen kunste naarschap kunnen wijden. In tegenstelling met de Italiaanse oplichteres, die haar slachtoffers ver scheidene tienduizenden guldens lichter moet hebben gemaakt, kon den de tien schilderijen van Conrad Kickert nog niet worden achterhaald. „WITBOEK" OVER BIJLMERMEERKWESTIE Nadat het Amsterdamse gemeente bestuur een week geleden een nieuw offensief begon voor annexatie van de Bijlmermeerpolder, in de vorm van een brief aan de burgerij, is het geschut opnieuw in stelling gebracht Vanmorgen gaf burgemeester mr. G. van Hall het commando „vuren" en dit zou ertoe leiden, dat de regering, hoofdambtenaren van departemen ten en alle leden van de staten-ge- neraal vandaag nog in het bezit ko men van een boekwerkje, dat getiteld is „Om de toekomst van honderd duizend Amsterdammers" en dat in feite een soort „witboek" is over de Bijlmermeer-kwestie. WIJZIGINGEN TARIEF INVOERRECHTEN Het tarief van invoerrechten on dergaat per 1 juli verscheidene wij zigingen. grotendeels als gevolg van de verplichtingen die voor Nederland voortvloeien uit de verdragen voor de Economische Gemeenschappen. In de eerste plaats betreffen de wijzigingen de tweede extra verla ging van invoerrechten in het onder ling verkeer tussen de EEG-landen op grond van de beschikking 15 mei van de raad der EEG-landen. Deze extra verlaging heeft tot gevolg dat met ingang van 1 juli de invoerrech ten op EEG-goederen uit de indu striesector 50 zullen bedragen van het basisinvoerrecht op 1 januari 1957 en de invoerrechten op een groot deel van de EEG-landbouwgoe- deren 65 van het basisinvoerrecht op 1 januari 1957. Verder hebben de wijzigingen ook betrekking op de afschaffing van de invoerrechten op goederen die beho ren tot de sectoren granen, varkens vlees, eieren en slachtpluimvee. In samenhang met deze afschaffing wordt per 1 juli 1962 een begin ge maakt met de invoering van een ge meenschappelijke ordening der mark ten van bedoelde goederen. MINISTERSVROUWEN SLAAN EERSTE PAAL Voor het slaan van de eerste paal voor het nieuwe hoofdbureau van po litie te Dordrecht, dat op een terrein aan de Mauritsweg gebouwd zal wor den. heeft het gemeentebestuur nu eens geen autoriteit uitgenodigd, maar twee vooraanstaande dames. nl. mevr. A Toxopeus-Ufkes, echtgenote van de minister van Binnenlandse Zaken en mevr. K. van Aartsen- Staf, echtgenote van de minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid. De dames zullen op 4 Juli hun proeve van bekwaamheid als „heibazinnen" afleggen. Advertentie Vele leden van de Tweede Kamer zijn, biykens het voorlopig verslag van de vaste commissie voor finan ciën met betrekking tot de wet op de vermogensbelasting 1960, van oor deel dat het tarief van de vermo gensbelasting aanzienlijk moet wor den verlaagd, tenzij de betaalde ver mogensbelasting alsnog als van het inkomen aftrekbare persoonlijke ver plichting wordt aanvaard. Zij zien de vermogensbelasting als een aanvullende inkomstenbelasting. Kon voor de oorlog nog gesteld wor den, dat de vermogensbezitter 'n gro te voorsprong had op de niet-vermo- gensbezitter uit hoofde van het aan wezig zijn van een rampenreserve, zoals de memorie van toelichting dit omschrijft, na de oorlog is de voor sprong belangrijk teruggelopen als gevolg van de gewijzigde maatschap pelijke structuur. Door de verbeter de sociale wetgeving is de werkne mer tot op zekere hoogte een inko men gewaarborgd door de werkloos heids- en wachtgeldverzekeringen, de pensioenvoorzieningen via de be drijfstakken als aanvulling op de bo demuitkeringen van de AUW, de AWW en in de naaste toekomst waarschijnlijk nog de algemene in validiteitsverzekering. De voorsprong, die de vermogens- bezitter had op de werknemer, is voorts verkleind nu de werknemer zijn sociale zekerheden mede ver wierf met fiscale steun. Nu de voor sprong van de vermogensbezitter op de werknemer verminderd is, zou al leen om deze reden al de vermogens belasting verlaagd moeten worden. Een andere factor, die hierbij een rol speelt, aldus deze leden, is het feit, dat door de sterk gestegen pro gressie in het tarief van de inkomstenbelasting met deel van het zuiver inkomen, dat na betaling van de inkomstenbelasting voor betaling van de vermogensbelasting en voor verbetering overschiet, niet groot is. De druk van de vermogensbelasting is aanzienlijk. Naar de mening van dezelfde le den wordt de extra-draagkracht, wel ke uit vermogen voortvloeit, doch welke verminderd is sedert 1940, door de cumulerende werking van inkoms tenbelasting, vermogensbelasting en successierecht praktisch wegbelast. Daarbij mag niet vergeten worden, dat de vermogensbezitter grote risi co's loopt. Let bij aankoop van Uw LADDERVRIJE naadloze nylons op dit herkenningsembleem. U loopt dan geen enkel risico I ELKE DAG 3 HAANDEN LANG (t/m X juni'62) heeft iedereen die een nieuwe fiets koopt, de kans die fiets (plus toebehoren) cadeau te krijgen DIT ZIJN DE WINNAARS VAN DE ELFDE WEEK ZATERDAG 9 JUNI de heer L. J. den Drijver Diedenwej 53', Wageningen DINSDAG 12 JUNI de heer J. A. Bokhorst Burgem. laan 15. Driebergen WOENSDAG 13 JUNI mej. F. Gorter Wouwseweg 104, Roosendael DONDERDAG 14 JUNI de heer C. J. Hof v. Everdingenstraat 2, Alkmaar VRIJDAG IS JUNI mevr. H. L. Haks-Kraussen El. Wolffstraat 8hs, Amsterdam STAAT U HIER DE VOLGENDE WEEK BIJ? (vraag uw fietsenhandelaar inlichtingen) Nadat in de top van Rapid JC en Roda Sport volledige overeenstem ming was bereikt over overname van Rapid JC door Roda Sport, c.q. eeu fusie tussen beide verenigingen, en de KNVB zich akkoord verklaard had, hebben de leden vergaderingen van beide verenigingen gisteravond met overweldigende meerderheid slechts 1 stem tegen bij Roda Sport de bestuursvoorstellen met betrek king tot deze fusie zonder enige restrictie aanvaard. De naam van de nieuwe vereniging, die het volgende seizoen in de eerste divisie zal uitkomen en waarschijnlijk het sportpark „De Kaalheide" te Kerkrade zal gaan bespelen, zal waarschijnlijk Roda Sport zijn. Bij de fusiebesprekingen behield Rapid JC zich het recht voor enkele spelers te verkopen, teneinde uit de financiële moeilijkheden te kunnen geraken. Inmiddels heeft de transfer van Lenz naar DWS reeds plaats gehad. Helmond De leden van het naar de tweede divisie gedegradeerde Helmond heb ben zich in een alg. verg. opnieuw uitgesproken over het voorstel een fusie aan te gaan met Helmondia '55. Kort geleden werden een dergelijk voorstel verworpen. Ditmaal werd het met algemene stemmen aangenomen. Aangezien echter niet het reglemen tair voorgeschreven aantal stemge rechtigde leden aanwezig was. heeft de vergEidering geen geldig besluit kunnen nemen. Voor dinsdag 10 Juli is een nieuwe buitengewone alge mene vergadering uitgeschreven met als agendapunt de fusie met Hel mondia. Tijdens de vergadering werd uit drukkelijk vastgesteld dat Helmond slechts een fusie met de afdeling voetbal van de algemene sportvereni ging Helmondia '55 wil aangaan. Deze laatste vereniging besloot al eerder het door een commissie van goede diensten gedane voorstel met betrekking tot een samengaan met Helmond te aanvaarden. Volleybalcompet-itie VVS 2 verloor van Sigi: Waterpolo-nieuws De Zijl is gisteravond in Heem stede door de ploeg waarvan men maandag j.l. reeds flink verloren had, H.P.C., verpulverd. Een ander woord is voor deze enorme nederlaag nau welijks te vinden. De Kooibewoners speelden met. Loek van Kampen, maar zonder Leo Stokhuizen. In de eerste speeltijd lag de jonge keeper Jo Bot in het doel. Hij verdedigde zijn heiligdom niet onverdienstelijk maar kon toch niet verhinderen dat de ex-vlinderslagspecialist Termeer tweemaal scoorde. In de tweede speeltijd kwam Ton Plezier in plaats van Bot in het doel. Ton bleek zijn avond niet te hebben, maakte een paar foutjes waardoor de Heemste denaren verder wegliepen. Eerst 3-0 door Woers. daarna 4-0 door Bonte koe en tenslotte 5-0 door Termeer. Gelukkig maakte de Zijl in deze pe riode een doelpunt, wat later het enige zou blijken te zijn; uit een strafworp werd het door Loek van Kampen 5-1. In de derde speeltijd kwam Ton Roman in plaats van Hans van der Moolen het water in en bij HPC de rugslagzwemmer Boudewijn de Jong, zü het op een wat ongebruikelijke wijze, namelijk hard rennend in zwembroek vanuit een sportwagen waarmede hij gebracht was. Niet voor niets kennelijk want het was meteen via hem raak 6-1. In deze tijd was Ton Plezier er beter in. maar kon toch niet verhinderen dat HPC uit liep via Woers naar 7-1 en via Bou dewijn de Jong naar 8-1. De laatste speeltijd wisselde men aan weers zijden maar wat. Bij de Zijl gingen Van der Moolen en Bot voor Rol en Hensing te water. Het hielp weinig, want het werd door Bontekoe 9-1 rn 10-1 en teen Ton Plezier, even mid- voor spelend, over geschoten had, 11-1. Een trieste nederlaag voor de Kooi bewoners tegen deze bijzonder snelle uit zwemspecialisten bestaande, maar daardoor toch wat eenzijdig spelende Heemsteedse ploeg. De WS-reserves hebben hun triomfenreeks in de Prom.-Degr.- Competitie voor de Overgangsklasse niet voort kunnen zetten. Tegen Sigi moesten een Jan van der Lelie en zün mannen met 1-3 het onderspit delven. Technisch sloeg de balans in de wedstrüd bepaald naar de zijde van VVS 2 door. De arbiter was even wel in zijn beoordeling erg soepel en zoals altijd was het de technisch mindere formatie die daarvan de voordelen plukte. Het stoppen van de bal gebeurde b.v. bij Sigi herhaaldelijk door uit gesproken liften of gooien. Nu is het makkelijk gezegd „Niet op de (ver meende) fouten van de tegenpartij letten, maar zelf blijven spelen", maar in de praktijk komt daar in de regel weinig van terecht, Zeker niet in een prom.-degr.-duel waarin de spelers toch al op hun zenuwen spelen. VVS 2 zag er tenminste geen kans toe om zich voor de volle 100 op het eigen werk te concentreren. Sigi nam in de eerste set een 7-0, 9-1 voorsprongToen pas kwamen de roodbroeken los. Vooral de opbouw van de aanval werd beter en Sigi kreeg het dan ook zwaar te verduren. Smashes van Bas v. Gellicum on Monster teisterden de Sigi-defensie, die na 9-9. 11-10 en 12-12 door de knieën leek te gaan. Het was de arbiter die met enkele dubieuze be slissingen Sigi naar een 15-12 set winst hielp. In de tweede set nam VVS 2 da delijk het initiatief Via 6-0, 9-5 en 10-7 werd het met 15-8 één set gelijk. Een inzinking volgde op deze set- winst. De set-ups waren of te ver of te dicht op het net zodat de smashers in de allermoeilijkste situaties kwa men. Sigi won. zij het niet door eigen overtuigend spel. met de wel overtui gende cijfers 15-8. Het stond in deze set op een gegeven moment zelfs 14-2 voor Sigi. Commentaar over de acties van WS 2 overbodig. In de beslis-en- de set hadden de roodbroeken even wel onbetwist het beste van het spel. Via <*-0. b-4. kwamen zij op 13-6! Als zij U ?n maar even de kiezen op elkaar hadden gezet, dan zou. de dui delijk foute arbitrage daargelaten, deze set toch zün gewonnen Men liet echter het hoofd hangen en speelde verder met de instelling .Het mag toch niet". Sigi maakte van 6-13 een 15-13 setwinst en had daarmee de zege binnen.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 7