Darrigade is het nog niet verleerd Eerste Wimbletlon-dag zonder verrassingen Visser wint de eerste race geheel onbedreigd Nieuwe indeling van het zaterdagvoetbal TOUR DE FRANCE Halve winst voor Van Looy Kermissfeer 4-voudige combinatie inderdaad veel beter! Chefarine ,4 mm,t'ijmm LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 26 JUNI 1962 Tour in cijfers De uitslag van de eerste helft van de tweede etappe van de Ronde van Frankrijk, Spa-Herenthals (147 km), luidt: 1. André Darrigade (Fr., ploeg Louviot) 3 uur 40 min. 48 sec.) (met bonificatie 3.39.48); 2. Melckenbeeck <Belg., Magne) z.t. (met bon. 3.40.18) 3. Vannitsen (Belg., De Kimpe) z.t.; 4. Van Looy (Belg., Driessens) z.t.; 5. J. Groussard (Fr., De Muer); 6. Ma liepaard (Ned., Louviot); 7. Zorzi It., Proietti)8. Piet van Est (Ned., Driessens); 9. Demulder (Belg.. De Kimpe); 10. Schoubben (Belg., Plaud); 11. Simpson (GB. Louviot); 12. Graczyk (Fr., Geminiand)13. Baffi (It., Pezzi); 14. Van Aerde (Belg., Keteleer); 32. Zilverberg (Ned., Driessens); 36. Stolker (Ned., Geminiani); 40. Geldermans (Ned., Geminiani) 3.40.48; 145. Enthoven (Ned., De Muer) 3.54.48. Met de Italiaan Defilippis heeft de Fransman Vermeulin (ploeg De Muer) de strijd gestaakt. De uitslag van de ploegentijdrit was: 1. Ploeg Driessens 1.27.03; 2. PI. Louviot 1.28.18; 3. PI. Geminiani 1.28.36; 4 PI. De Kimpe 1.28.45: 5. PI. Pezzi 1.29.09; 6. PI. Sardi 1.29.45. Alg. klassement 1. Darrigade (Fr. Louviot) 10.45.17; 2 Altig (Did., Geminiani) 10.45.53 op 36 sec.; 3. ex aequo; Van Looy (Belg., Driessens) 10.46.22 op 1.05, Piet van Est (Ned., Driessens), Planckaert (Belg., Driessens), A. Desmet (Belg., Driessens) allen in dezelfde tijd; 7. Simpson (GB, Louviot) 10.46.47 op 1.30; 8. ex aequo: Anquetil (Fr., Ge miniani) 10.46.53 op 1.36, Geldermans (Ned., Geminiani), Stolker (Ned., Geminiani) allen in dezelfde tijd; 11. Junkermann (Did, De Kimpe) 10.46.56 op 139; 12. ex aequo Ronchini (It., Pezzi) 10.47.04 op 1.47, Suarez (Sp., Pezzi) z.t.; 35. ex aequo: o.a. Zilver berg (Ned.) 10.54.33; 37. ex aequo: o.a. Maliepaard (Ned.) 10.54.58; 120. Enthoven (Ned.) 11.15.21. Het ploegenklassement van de tweede etappes, berekend over de twee halve etappes samen, luidt: 1. ploeg Driessens (Van Looy, Van Est en Planckaert) 12.29.27; 2. pl. Lou viot (Darrigade, Maliepaard, Simp son) 12.29.42; 3. pl. Geminiani (Altig, Stolker, Anquetil) 12.31.00; 4. pl. De Kimpe (Vannitsen, Claes, Junker mann) 12.31.09; 5. pl. Pezzi 21.31.33; pl. Sardi 12.32.09 7. pl. Proietti 1232.30; 8. pl. Remy 12.33.03. In het algemeen ploegenklassement hebben de equipes Geminiani en Driessens elk één punt. De Belg De Cabooter, die bij de sprint van het peloton in Herentals een zware val maakte, kreeg de da gelijkse pechvogelprijs. ZEILEN Vier Nederlanders zullen van 7 tot 15 juli deelnemen aan het Europese kampioenschap Flying Junior dat te Bandor (Zd Fr) wordt gehouden. Het zijn Gulcher (Naarden), Schip per (Loosdrecht), Meeuwessen Utrecht) en Van Lokeren (Amster dam). Rectificatie. In de uitslag van het damtoernooi van DCL is een fout geslopen. Het klassement (eer ste drie) luidt: 1. Krijgsman, 2. v. Hoven, 3. Duivenbode. Blauw Wit-Pecs De intertotowedstrijd Blauw Wit Pees wordt zondag a.s. op het UVS- terrein gespeeld. Aanvang 5 uur. (Van een speciale verslaggever) Er is voor het begin van deze Tour de France over gediscussieerd of het wel wijs was van Darrigade om opnieuw, en nu dan als leider van een ploeg, aan het grote avontuur te be ginnen. Velen meenden dat de tijd voor de blonde 33-jarige geweldenaar uit Dax was ge komen om met het zware werk van een tour zijn tiende te stoppen. Welnu, Darrigade is nog lang niet uitgeblust. Integendeel, de oud wereldkampioen spreekt zijn woordje in het Tourverhaal nog geducht mee. Nadat hij zondag in Spa met een tweede plaats achter Rudi Altig genoegen had moeten nemen men Roodenburg won Als sluitstuk van een serie contact avondjes. die de v.v. Leidse Boys voor haar jeugdleden in het afgelopen seizoen organiseerde, werd een spel- avond gehouden tegen de v.v. Roo denburg in de kantine van het Roomburgersportpark. Het werd een spannende strijd, waarbij Roodenburg zich bij het ta feltennis en tafelbiljart veruit de sterkste toonde. Leidse Boys was weer superieur bij het sjoelen en de voetbalbak. Het dammen bracht de beslissing en werd een overwinning voor de Roodenburgjongens. De wisselbeker, door Leidse Boys voor deze ontmoeting beschikbaar gesteld, kwam dus in handen van Roodenburg. Voorzitter Maas van Leidse Boys reikte de beker uit en bracht dank aan de jeugdleiders van beide verenigingen voor hun bijdrage tot het slagen van deze avond. HENGELSPORT „Onder-Ons" hield in het Pan- meende hierin een teken te zien dat de gè- vreesde eindspurt van de Fransman aan bete kenis had ingeboet nam de Landais op de tweede dag het spel in handen. In de halve etappe van Spa naar Herentals ontrukte hij door I uegat te Roelofarendsveen haar i n j* xn- j tweede competitie viswedstrijd van een ^.ege de^ gele trui aan Kudi Altig en s mid- seizoen. De vangst was bedroe vend slecht. Zes deelnemers brach ten vis op de schaal. De competitie stand is thans; 1. J. Paauw, 1900 gr, 2. C. v. d. Laan, 1140 gr, 3 B. Schou ten, 1070 gr, 4. J. de Bruin, 965 gr, 5. J. de Gunst 435 gr, 6. H. Rijken, 340 gr. 7. E. Broekhof. 320 gr, 8. J. Bos, 390 gr, 9. J. Rietkerk 100 gr en 10 J. Beekman, 95 gram. dags verdedigde de Tourverteraan dit kostbare kledingstuk met succes in de ploegentijdrit, waarin hij zijn formatie op de tweede plaats bracht, achter de ploeg van Rik van Looy maar voor die van Jacques Anquetil. Darrigade had de pessimisten een lesje geleerd Bepaald teleurstellend verliep deze dag voor Rik van Looy, ook al mocht hü na de tjjdrit met zijn ploeg de ereronde rijden. Van Looy had namelijk meer zijn zinnen gezet op een zege in de eerste helft van de etappe, die hem een kostbare bonificatiewinst had kunnen opleveren. Maar voor eigen deur, in zijn woonplaats Herentals, ten aanschouwe van tienduizenden supporters, die deze dag tot een feestdag hadden uitgeroepen, werd Van Looy voor de tweede maal in de spurt geklopt. Zijn winst in de ploegen tijdrit was daarna maar een schrale troost voor de Belg en bedroeg in feite slechts 31 seconden op de grote concurrent Jacques Anquetil, omdat er geen bonificaties werden gegeven. ten spijt groeide het verschil ook in de tweede omloop mede door de steun die Van Looy van Plankaert, Huub Zilverberg en Plet- van Est kreeg. Daartegenover verloor Anquetil on derweg twee man, namelijk de lange Rostollan en Jean Graczyk, die het tempo van hun kopman, Geldermans en Altig niet konden volgen. Dit was de kans van Andre Darrigade, die in Mastrotto, Bas Maliepaard en Tom my Simpson geduchte helpers had en hij greep zun kans. Naar Herenthals De halve etappe van Spa, de parel der Ardennen, naar de woonplaats van Rik van Looy was allesbehalve gemakkelijk. Al dadelijk na het ver trek uit oe badplaats wachtten twee cols, de Cote d'Oneux Theux na 9 km, en vervolgens de beruchte Mon- tagne de l'Invasion, die haast zo steil is ais de beruchte muur van Ue- raerdsbergen. De eerste schermutse lingen haoden toen echter al piaats gevonden, ue Duitse cross-specianst Rolf Wolfshohl, die zich de laatste tUd ook op de weg gaat onderschei den, nad de eerste aanval kort na het vertrek uit Spa gelanceerd. Zijn daad inspireerde ne Spanjaard Soler, de Belgen Schroeders en riankaeri en gezaxnennjk bekiom dit viertal de cote waar Soler als eerste over de top ging. In de atoanng voegaen de gie rige Jean Graczyk en de Franse kam pioen Stablinski zic^i bij hen. Op oe l'Invasion, waar Soler weer als eerste boven kwam, nad het peloton een acn- terstand van 35 seconden maar vaagde die al heel snel weg. Door deze tegenactie viel de grote groep in zes stukken uiteen. I In het laatste stukje streed de Ita liaanse kampioen Nmo Defilippis met mannenmoed tegen een hevige ver koudheid. Omringd door zes van zijn ploeggenoten sukttelde Defillippis nog een tiental kilometers door en stapte toen ontmoedigd in de ambulance. Inmiddels waren zijn ploegmakkers al meer dan zes minuten achter ge raakt en het afstappen van hun leider had hen een dergelijke klap gegeven, dat zij tenslotte veertien minuten na de winnaar deze korte euippe beemdigden. Bricliant verloor van Rus Lejus De eerste game van Wimble don-1962 was nu niet bepaald overeenkomstig de kwalificatie ..glorieus", die men zo graag aan het officieuze wereldkampioen schap geeft. Het was de ver loren service-game, waarmee titelhouder Rod „Rocket" Laver zijn partij tegen de Indiër Na- resh Kumar begon Laver won zijn partij natuurlijk, hoewel hij de eerste set bijna moest afstaan aan de niet briljante maar ijverige Indiër (33». Met 75 61, 6—2 kwam de Wimbledonkampioen 1961 in de tweede ronde. Grote verrassingen deden zich op deze eerste dae eigenlijk niet voor. Slechts de nederlaag van de 33-jarige Belgische Davis Cup-crack Jacky Het inwonertal van Herentals was enkele malen vergroot door het enorme aantal wielerliefhebbers dat het bonte schouwspel van de Tour niet wilde missen. In België betekent zoiets dat een stad dan op stelten staat. Er heerst een kermissfeer, die wij in Nederland niet kennen. Maar in het hoofdnummer van dit spek takel, de ploegentijdrit over 23 km. gereden op een parkoers van elf en een halve kilometer, werd met een felheid gevochten die niet bü de ker mis paste. Van Looy stond voor de zware taak de tienduizenden wielerenthousiasten toch met een bevredigd gevoel naar huis te laten gaan en hij heeft niets nagelaten om dit te bereiken. Het be gin was overigens voor zijn ploeg minder gelukkig. Op de startlijn sloeg de derailleur van Sorgeloos door diens achterwiel en de ongelukkige Belg zag zijn makkers al ln de verte ver dwijnen toen dit euvel werd verhol pen. Van Looy moest het dus met ne gen man in totaal opnemen tegen de volledige formaties van Darrigade en Anquetil. Maar gesteund door de aanmoedigingen van zijn supporters trok de wereldkampioen zo fel van leer, dat na de eerste ronde zijn zege al vrijwel vaststond. Toen hadden de Faema's een winst van vierentwintig seconden geboekt op de ploeg van Darrigade en van vierenvijftig se conden op Anquetil en diens vazal len. Alle pogingen van deze formaties TERUG NAAR FRANKRIJK 26juni -3e etappe -210 km. Hergroepering De sleur voor de 2e-klassers is doorbroken! Dat is de eerste conclusie die te trekken valt uit de nieuwe indeling van de 2e- klasse, zoals wij die onder ogen kregen. De clubs uit onze omgeving, ingedeeld in de 2e-klasse A, kunnen niet anders dan tevre den zijn, want zij behielden hun „big matches", terwijl zij er bovendien nog een aantal bij krijgen. Ook lijkt het ons, dat het aantal af te leggen kilome ters wrt geringer is. Behalve Quick Boys, Noordwijk, Rijnsb. Boys en Ter Leede zijn in deze klasse van 12 clubs Ingedeeld de oude tegenstanders Kozakken Boys en 's-Gravenz. S.V. Het dozijn wordt volcemaakt door het pas gepromo veerde CSCA uit Amstelveen. DOVO uit Veenendaal, NDSM uit Amster dam. het eveneens pas gepromoveer de ZCFC uit Zaandam en dan de twee clubs uit west I, die al jaren lang tot de coryfeeën van het zater dagvoetbal behoren, Huizen en IJs- srlmeervogels. Graag hadden we daar nog bij ge zien Zwart-Wit '28, maar de Rot terdammers zijn ingedeeld in de 2e klasse B. Uit de 2e klassen zullen evenals voorheen twee clubs degraderen, maar de kans op degradatie is nu 2 op 12 en was voorheen 2 op 10. het geen veel gunstiger is. Alle 3e k'^sse- kampioenen zullen, evenals voorheen promoveren, zij het dan, dat uit de 3e klassen van west I en oost niet meer twee clubs promoveren. Het ligt ln het voornemen de aan stellingen van de scheidsrechters aan te passen aan de gewijzigde si tuatie, dat wil dus zeggen dat er hier eveneens uitwisseling zal komen, hetgeen ook voor de groep arbiters, die in de top van het zaterdagvoetbal leidt, een enorme verbetering bete kent. Tenslotte nog de indeling van de 2e klassen B en C: 2e klasse B: Apeldoorn; GVVV, Veenendaal; Heerjansdam: SDCP, Putten; Spakenburg; Hoogvliet; SSS, Klaaswaal, VVOG. Harderwijk; WHC, Wezep; Zuidvogels, Hulzen: Zwart-Wit *28. Rotterdam. 2e klasse C: Blauw-Wit, Leeu warden: DES. Nijverdal: DETO. Vriezenveen, DOSK, Kampen; En ter Vooruit, Enter; Excelsior '31, Rijssen, Sportcl. Genemuiden, Gene- muiden; Harkemase Boys, Harkema Opeinde: Heeg: Leeuw. Zwaluwen. Leeuwarden; ONS, Sneek Wierden. SVZW. Terwijl Defillippis zijn illusie zag vervliegen, herstelde in de voorste li nies een hergroepering de rust. Slechts voor korte tijd, want na 28 km namen Jos Hoevenaers en Huud Zilverberg, van wie de laatste ook al in het begin van de rit actief was geweest, oe vluent. Verder dan een voorspiung van au seconden kwam net tweetal niet. Het tempo werd na- inenjK door de achtervolgers, onder wie de vele Belgen belust waren op een zege in eigen land, dermate op gevoerd, dat Zilverberg en Hoevenaar eveneens spoedig hun vluchtpoging siaattien. Vanaf dit moment bleef het onrus tig ia net leidenae peloton, aat steeds groter werd. Mastrotto bijvoorbeeld, die door een val in het begin achter was geraakt, verkleinde ae achter stand van zijn groep met de hulp van enkele dienaren zo veel dat hij tenslotte in zijn eentje het gat kon overbruggen. Uittocht Frans Schoubben opende de uit tocht van Belgen, die stuk voor stuk ae eer op eigen booem voor zich wil den opeisen. Schoubben capituleerde toen Joseph Groussard zich bij hem voegde. Daarna was het de beurt aan Ongenae, die ook weer werd terug gehaald. En het" ging zo door. Tel kens werd de rode vlag weer gehesen ten teken dat er een ontsnappings poging werd ondernomen. De jonge Gilbert Desmet en de geroutineerde Sorgeloos hadden de benen genomen in gezelschap van Stablinski en On genae. Maar Rik van Looy, die deze aanvalsdrift van zijn landgenoten met lede ogen aanzag, deed alles om de druk te verkleinen. Hij wist heel goed, dat de Belgen, die niet tot zijn ploeg behoren, veel oud zeer nog lang niet zijn vergeten en daarom zo hun best deden om een triomfale intocht van de wereldkampioen in Herentals te verhinderen. Keer op keer moest Van Looy zich aan het hoofd van de lange veelkleurige sliert plaatsen om persoonlijk i.e tegen-aanvallen te leiden. En het lukte. Weliswaar waagde Desmet nog een poging met Schroeders, maar nadat zij 20 km voor de eindstreep nog 50 sec hadden voorgelegen moesten ook zij tenslotte het hoofd buigen voor de overmacht. Daartoe hadden Piet van Est en Huub Zilverberg het hunne bijge dragen. In die slotfase waren zij na melijk door Rik van Looy aangewe zen om de laatste moeilijke kar weitjes op te knappen zodat de we reldkampioen zichzelf kon sparen voor de spurt op de markt in He rentals. Eerzucht Maar evenals zondag in Spa had Rik van Looy te weinig rekening 3e- Brichant tegen de ijskoude Rus Lejus trok enige aandaoht. Lejus versloeg de Belg, die dit seizoen voor het eerst op gras speelde met 7—5. 3—6, 6—1, 1210. De partij die het fraaiste ten nis van de dag te zien gaf was die tussen de lange blonde Australiër Fred Stolle en de Zuidafrikaan Abe Segall. die al jaren op Wimbledon uitkomt. De Australiër zegevierde in een partij vol vaart en verve met 62, 26, 64, 36. 63 maar de uitslag had even goed andersom kun nen zijn. Oud-kampioen Neale Fraser over rompelde zijn landgenoot Neeley 6—0. 64. 6—3 en Pietrangeli. de man van wie men nooit kan zeggen wat hij in Wimbledon zal doen kampioen worden of al voor de kwartfinales verliezen sloeg de onbekende Aus traliër Lane na een lange eerste set (108, 62. 63). De drie Ameri kaanse kanshebbers, van wie men dit jaar overigens nog maar heel weinig heeft gehoord. Mckinley. Ralston en Crawford handhaafden zich allen. Dit Wimbledon toernooi wordt bij gewoond door de oudste nog in leven zijnde Wimbledonkampioen. de Aus traliër Norman Brookes, die in 1907 en 1914 de titel van de All-England) Club veroverde. De belangrijkste uitslagen luiden: Laver (Austr.)— Kumar (India) 7-5, 6-11, 6-2; Pimentel (Ven.)—Jacobini (It.) 6-3, 6-4, 6-1; Satana (Sp.) Drysdale (Za.) 6-3, 6-1, 6-3; Lejus (Rusl.)— Brichant (Belg.) 7-5, 3-6, 6-1, 12-10;Neale Fraser (Austr.) Neeley (Australië) 6-0, 6-4, 6-3; Kuhnke (Did.)—Gasiorek (Polen) 6-2. 6-1. 6-1; Pietrangeli Ut.)— Lane Austr.) 10-8, 6-2, 6-3; Fox (VS)— Mulloy (VS) 6-3, 6-3, 6-4; Newcombe (Austr.)—Scott (VS) 8-6. 7-5, 6-4; Fletcher Australië)Philllps-Moore (Austr.) 6-2, 6-3, 6-3; Mckinley (VS) French (Austr.); 6-1, 6-2, 6-1; Sangster (GB)Henry (VS) 3-6, 6-3, 11-9, 6-0, Krishnan (India)— Drossart Belg.) 6-2. 6-3, 7-5; Arilla (Sp.) Gulyas (Hong.) 4-6, 6-4, 6-2, 1-6, 6-2; Howwe (Austr.)—Cox <GBi 7-5, 6-2, 6-2; Wilson (GB)—Frost. (VS) 6-4, 6-2, 6-2; Likhatsjev (Rusl.)Barnes (Braz.) 2-6, 4-6. 6-1, 6-4. 6-4; Bun- gert (Did.)Tiriac (Roem.) 7-5. 6-2, 6-2: Emerson (Australië)—Douglas (VS) 6-3. 6-4. 8-6; Ralston (VS) Knox (Australië) 6-2, 6-2, 6-2. Osuna (Mexico)—Mandarina (Brazilië 8-10, 1-6, 6-4. 6-3. 6-3. De partij tussen Jovanovic <ZS1> en Sirola (It.) werd bij de stand 8-10, 7-5. 6-2, 2-3 in het voordeel van Jovanovic afgebrokeh. houden met de eerzucht van de vijan delijke formaties. Tal van sprinters van naam schaarden zich zij aan zij met de man in de regenboogtrui, die in de laatste paar honderd meter alleen op de steun van Piet van Est kon rekenen. Opnieuw draaide het uit op een nederlaag van Van Looy, die de laatste tijd al meerdere malen in de sprint heeft gefaald. De jonge sterke Frans Melkenbeeck, pas tot de rijen van de beroepsrenners over gegaan, en de eerzuchtigerappe sprinter Willy Vannitsen versperden Van Looy de weg, doch misten ook zelf de bloemen. De zoen van de lief tallige miss Herentals en bovendien de gele trui waren voor de onver woestbaar schijnende André Darriga de, die in het strijdgewoel door Bas Maliepaard werd gelanceerd en als eerste over de eindstreep schoot. Ma liepaard veroverde een opperbeste zesde plaats, Piet van Est werd acht ste. Zilverberg 32ste terwijl Stolker en Geldermans gezamenlijk met hun kopman Anquetil nog bij de eerste veertig kwamen. Om de Goldene O-Jolle De strijd om de Goldene O- Jolle, die de commissie voor de Westeinder zeilwedstrijden in samenwerking met de Internatio nale Olympia Jollen Unie orga niseert, heeft gisteren in de eer ste race een zege opgeleverd voor de Nederlander C. A. A. Visser. Er stonden voor deze strijd 41 deel nemers ingeschreven, van wie er vier verstek lieten gaan. Zestien Duitsers en één Zwitser vormden de buiten landse deelname en het stond bij voorbaat al vast, dat de Duitsers hun woordje zouden meespreken. De Ne derlandse deelname was natuurlijk niet over de gehele lijn van klasse, maar de „groten" onder Nederlandse zeilers waren in elk geval voor de partij. Onmiddellijk na de start wist de Kaagzeiler C. A. A. Visser zich naar de leiding te werken en merkwaar dig genoeg slaagde hij er in steeds onbedreigd zijn positie te handhaven, hetgeen vooral op de kruisrakken een hele opgave is. Bij de eerste boei rondde hij dus als eerste en na hem kwam K. Husslage ln tweede positie, maar over stuurboord, terwijl de Duitsers M. Schiele en W. Warner over bakboord gezeild kwamen. Hus slage moest inhouden om de eerste te laten passeren, trachtte daarna met een korte draal als derde rond het merkteken te gaan. maar War ner was te dicht bij en Husslage voer op de boei. hetgeen het zeer vroeg tijdige einde van zijn eerste race betekende. H. Tournier volgde op de vierde plaats, de Aalsmeerder P. Ouwehand lag vijfde. Daarna kwam de Duitser W. Funcke en vervolgens weer drie Nederlanders. Via boei V ging het naar VII en vervolgens volgde het eerste lange kruisrak, waar enkele klappen wer den uitgedeeld. Niet voor Visser, die de leiding had weten te behouden, niet voor Tournier, die nog steeds derde lag, maar voor de Duitser Schiele die van de derde .naar de zes de plaats afzakte, terwijl daarente gen de Duitser U. Woite, die bij de nationale wedstrijden van zaterdag derde was geworden, van de elfde naar de tweede plaats was opgerukt. In de kopgroep kwam daarna geen verandering meer. Wat de rest van het veld aangaat, moesten nogal wat zeilers de strijd staken. Dat waren P. J. Loogman, H. W. Leferink, wiens boot vol was gelopen, Paula van Roes- sel van de Nederlandse deelnemers en voorts de Duitsers H. J. Werny, W. Funcke, K. H. Blumenstein en U. Wandhoff, die een bakboord-stuur boord-aanvaring met A. P. Blok had gehad. De uitslag van de eerste race was: 1. C. A. A. Visser, 2. U. Woite (Duits land). 3. H. Tournier, 4. W. Warner (D>. 5. N. J. Kevzer, 6. P L M van Wamel, 7 M. Schiele (D). 8. K. Artus (D). 9. W. Mehring (D>, 10. A. Goed- ke (D). 11. D. de Kat, 12. P. Ouwe hand, 13. F. W. van Meizen, 14. K. F. Jansen, 15. D. de Ruyter. ANDRÉ DARRIGADE (links) [litst als eerste over de finish in Hcrentals. DUIVENSPORT Leidse Concourscommissie Wedvlucht met oude duiven vanaf Orleans. Aantal vogels 1498, gelost te 7.15 uur met n.w. wind. Afstand 500 km. Ie duif te 15.22.37 uur. J. v. Assem 1-28: J. den Dunne 2-45-46: A. Rijsbergen 3: J. v. d. Niet 4-18; H. Kiel 5; J. Wolters 6; Dr. Venker 7-23-27; H. v. d. Lely 8-31; H. Moo- ten 9-14; G. Oude Elferink 10-35-45; H. v. Alphen 11; Gebr. v. Schie 12; Duindam-Noord 13; J. Dongelmans 15: H. v. Riet 16-30-38; L. Gijsman 17: C. Zwaan 19; J. Berg 20; W. Zon neveld 21; J. Passchier 22; T. v. Am sterdam 24; A. v. Hemert 26; J. Ro- zier 29; W. Teske 32; R. Lolkes de Beer 33; J. Hoek 34; C. de Groot 36; J. v. Duuren 37; R. de Graaf 39; P. Teske 40; J. Hansen 41; A. Mooye- kind 42; C. v. d. Berg 43; W. Mark 44; J. Kortekaas 47; J. Borsboom 48; A. Holland 49; D. Zwaan 50 St.-Denis Wedvlucht met oude duizen vanaf St.-Denis, gelost te 6 uur met n.o. wind. Afstand 390 km. De Bonte Duif. In concours 110 vogels; le duif te 12.32.38 uur. G. A. v. Albada 1; J. Kukler 2-6-8; C. de Groot 3; Bink-v. d. IJssel 4; N. Oudshoorn 5-9; W. Siera 7; W. Wol ters 10. De Vriendenclub. In concours 148 vogels; le duif te 12.35.21 uur. Wansink-Pracht 1; W. J. Mark 2-5; H. Mooten 3; C. P. Gijsman 4-10; J. Beekman 6: W. Klink 7; J. J. Mul der 8; L. Gijsman 9. Leidse Postduiven Club. In con cours 127 vogels; le duif te 12.36.45 uur. H. v. Alphen 1-9; M. de Lange 2-3; W. Bey 4; W. Teske 5-10; J. Fillppo 6; D. v. d. Nieuwendijk 7-8. De Rynklievers In concours 185 vogels; le duif te 12.41.uur. A. v. Hemert 1-4; T. Pieterse 2; M. Reyer- se 3; A. G. Holland 5: C. M. v. Dam 6: J. v. d. Wal 7; Lolkes de Beer 8; Gebrs Kok 9; Chr. v. d. Pluym 10. Verzet in V.S. tegen schoolgebed heeft sucees (Van onze correspondent in Washington) Het Amerikaanse Opperste Ge rechtshof heeft gisteren een uit spraak gedaan, waarover men heel wat deining kan verwachten. Het Hof verklaarde namelijk dat het in strijd met de grondwet is indien een onderwijzer of onderwijzeres op een openbare school de klas voorgaat in gebed. Op veie neutrale scholen is het tot dusverre de gewoonte, dat de schooldag wordt geopend met een in j algemene termen gehouden gebed. Sommige ouders zijn daartegen in I verzet gekomen en hun actie Is thans |met succes berkoond door een uit spraak in hoogste instantie. Niet alle deelnemers aan het officieuze O-jollen kampioen schap bereikten de finish. Jubileum ASC Het Jubileum van de ASC werd besloten met cricket-behendigheids wedstrijden voor de jeugd van Ajax L() (t/m 13 jaar). De onderdelen bestonden uit bat ten, bowlen, in- en vergooien en vangen. Met veel geestdrift werd voor de beste resultaten gestreden. Met de eerste prijs ging de 13- jarige Frits de Jongh, totaal 124 punten naar huis. De tweede prijs ging naar de eveneens 13-jarige Nanne Wempe met 113 punten en de derde prijs viel aan de 9-jarige Olaf von Oven met 111 punten ten deel. Vermeldenswaardig was de 11de plaats voor de 5-jarige Wilko von Oven met 78 punten uit een deelnemerstal van 27 jon- j gens. De voorzitter van de cricket- 1 commissie de heer A Wempe deelde I na afloop de prijzen uit. Vier betrouwbare middelen In 1 lablei doen wonderen legen pijn en griep I Elk der vier bestanddelen van Chefarine „4" is wereldberoemd. De combinatie in één tablet werkt nog krachtiger. Bovendien zorgt één der bestanddelen, dat ook een gevoelige maag niet van streek raakt Giuen buieje 20 tabletten f 0.80 Handige itripvarpatting 40 tabletten f 1.60 Voordelige jlacon 100 tabletten f 3.60 Waterpolo-nieuws In de Zijl werden twee wedstrij den gespeeld waarvan er één succes vol voor een Leidse ploeg verliep en één een nederlaag opleverde. Succes behaalden de Sleutelstad-reserves die de wedstrijd tegen de DAW-reserves met een flinke overwinning beëin digden (50). Het was de wedstrijd van Jan Dool die alle vijf doelpun ten voor zijn rekening nam. Het gaat er naar uitzien, dat Sleutelstad II kampioen gaat worden in deze afde ling! De Zijl speelde tegen HPC uit Haarlem en trof daarin een veel te sterke tegenstander, vooral ook om dat Stokhuizen en Van Kampen niet aanwezig waren. In de eerste speel tijd ging de strijd nog wel gelijk op, want hoewel de Heemstedenaren de leiding namen toen Hensing voor een overtreding tijdens dood spel het wa ter was uitgestuurd, was de Zijl toch zeker evenveel in de aanval en was het alleen blinde pech, dat Hensing viermaal tegen de lat schoot. Waar Ton Plezier bovendien goed in vorm was, bleef het Zijl-doel verder schoon. In de tweede speeltijd kwa men de Kooibewoners zelfs naast.de gasten toen Gé Rol een vrije worp van Ton Roman snel en goed inschoot. (11). Het was toen een vrijwel gelijkopgaande strijd waarbij HPC wellicht iets gevaarlijker was. In de derde speeltijd echter ging het zwemmen van Johan Bontekoe gaten maken in de Zijl-defensie. Het werd (tweemaal door Wiersi 12 en 1—3. Voor de laatste speeltijd werd G. Rol vervangen door Hans Snel. Het was niet de schuld van deze speler, maar ln deze tijd viel de genadeslag. Eerst 14 door Bontekoe. daarna 1—5 toen Kors een slingerbal achteruit I op Plezier afvuurde en tenslotte 1—6. De Zül kreeg toen nog even de j kans op een doelpunt toen Kors het water uitmoest, maar het fluitsignaal was tien centimeter sneller dan de 1 De Zijl a—LZC a 5-2.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 4