Straatsburg over de „piraten-zenders" in de Europese wateren AGENDA K.R.O. stopt met Hitchcock en „The four just men" MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 26 JUNI 1962 Werkzame jeugd (Van onze t.v.-medewerker) De belangrijkste gang in het tele visiemenu van gisteren was naar on ze smaak de gedachtenwisseling over de in de vakantie werkende scholie ren. Het probleem werd aangesneden door een NCRV-forum, waarbij als richtlijn wordt aangenomen, dat vo gels van diverse pluimage zich be zinnen op een tevoren vastgesteld onderwerp. Wel een heel ander prin cipe dan de VARA, die eigen kleur handhaaft bij de samenstelling en de vragen een verrassing laat zijn. Daardoor komt een oppervlakkiger en eenzijdiger resultaat dit de bus, maar het kan de levendigheid ver groten. De NCRV moet het vuurwerk hebben van de principieel botsende meningen, doch gisteren waren het alleen maar vroede mannen, die zich gewoonweg over de verschillende aspecten van een opvoedkundig vraagstuk al pratend zaten te bera den. Tot hiertoe onze constateringen, waaraan we graag willen toevoegen, dat de samenstellende heren waar om geen enkele vrouw?, met veel overleg gekozen leken voor de slechts schijnbaar gemakkelijke taak. Hoe wel de voorzitter zijn bedenkingen bleef houden, menen wij toch, dat in het eindresultaat een duidelijke nei ging te bespeuren viel om bij de be oordeling van het werken voor geld- verdienen buiten de schooltijden de positieve kanten het zwaarste te la ten wegen. Een faire, doch kritische instelling tegenover het probleem Niet ieder kind is ervoor geschikt en niet elk bedrijf en niet elk doel hei ligt de middelen, maar de opgedane ervaringen kunnen bij gunstige con dities waardevol zijn, het verdiende geld kan nuttig besteed worden en de lange vakanties worden gebroken. De evenwichtige beschouwingen van dr. K. van Dijk, VVD-wethouder in Gro ningen, tevens praktiserend socio loog, hebben ons sterk getroffen door hun op ervaring en studie gebaseerde wjjsheid. De voorzitter, die wel eens wat overrijk aan woorden wil zijn, Spoorwegpersoneel krijgt 5% méér Zowel het College van Rijksbemid delaars als de minister van Verkeer en Waterstaat hebben goedkeuring gehecht aan het nieuwe reglement dienst voorwaarden (RDV) van de Ned. Spoorwegen. De geldigheidsduur van diit reglement zal niet lopen van 1 april 1962 tot 1 april 1963, zoals was voorgesteld, maar van 1 april 1962 tot 1 jan. 1964. Voorts zal de voorgestelde wijziging van de ge meenteklasse-aftrek eerst ingaan op 1 april 1963. De nieuwe RDV bete kent naast een herwaardering van functies een loonsverhoging voor het gehele spoorwegpersoneel van 5 Advocaat-generaal biedt excuses aan B(j de behandeling van het be zwaarschrift van mr. J. A. Walkate tegen de hem uitgereikte dagvaar ding ter zake van meineed, zijn geen onregelmatigheden gepleegd. De ad vocaat-generaal bij het Gerechtshof in Den Haag heeft aan de officier van Justitie bü de rechtbank aldaar zijn verontschuldigingen aangeboden voor een door hem begane dwaling. Aldus blijkt uit een mededeling van de. minister van Justitie de heer Beerman, naar aanleiding van schrif telijke vragen van het Tweede- Kamerlid mr. J. L. Kranenburg (PvdA). Tegen mr. W. thans directie-secre taris bij de Hoogovens te IJmuiden, werd een aanklacht ingediend wegens meineed begaan bij het afleggen van verklaringen betreffende de zgn. schrootfraude. tijdens de behandeling van de meineedzaak zou hij een ver klaring hebben afgelegd, die naar minister Beerman thans verklaart, door de officier van Justitie is aan gezien voor een bekentenis. Deze „be kentenis" heeft de officier na de be handeling in bet procesverbaal laten opnemen. Het hof liet bij de behan deling van het bezwaarschrift van mr. Walkate dé „bekentenis" buiten beschouwing. BINNENLAND Het college van curatoren van de Universiteit van Amsterdam heeft be noemd: tot gewoon hoogleraar in de faculteit der letteren en wijsbegeerte, om onderwijs te geven in de syste matiek der wijsbegeerte en de alge mene wijsbegeerte, met inbegrip van de vergelijkende wijsbegeerte, dr. J. F. Staal; tot buitengewoon hoogleraar, met ingang van de dag, waarop hij zijn ambt zal aanvaarden, in de facul teit der letteren en wijsbegeerte, om onderwijs te geven in de Amerikaanse en Engelse letterkunde, prof. T. A. Blrrell. Gistermorgen is te Hulst de 53- Jarlge heer A. Lossije uit Hulst te wa ter geraakt en verdronken. De heer Lossije. die als gemeentearbeider zorgdraagt voor de verfraaiing van de stadswallen, was met enkele medear beiders ter hoogte van de techn. school te Hulst aan 't werk. Vermoedelijk door dat hy onwel is gewordenhij was reeds enige tijd niet geheel gezond viel hij in de Vestinggracht. Zijn me dearbeiders snelden onmiddellijk toe, maar hun hulp kwam te laat. Gistermorgen zijn met het ss „Seven Seas" van de Europa-Canada lijn 650 Amerikaanse Jongeren in Rot terdam aangekomen, die hun vakan ties gaan doorbrengen bij gezinnen in Europa of een der Tanden van het Na bije en Midden-Oosten. De meesten blijven twee maanden op het conti nent. een kleine honderd Jongens en meisjes zelfs zes maanden of een jaar. Die groep namelijk gaat in de herfst en winter de normale school programma's volgen in het oude we relddeel. Gistermiddag ls voor de kust van het eiland Schouwen, twee mijl ten noordwesten van de vuurtoren op de zandbank de Banjaard. een garna- lenkotter, de Th 14. (eigenaar S. Quist) gestrand en vergaan. Voordat met opkomend water het scheepje vol liep. werden de drie bemanningsleden door scheepjes, die in de buurt voe ren, van boord gehaald. De 4-Jarlge L. A. J. Adelmeyer uit Utrecht ls gistermiddag, toen hij de Schonauwenslngel plotseling over stak. door een bestelwagen aangereden. In zorgwekkende toestand werd het knaapje naar het Academisch zieken huis overgebracht, waar hij bij aan- amst bleek te aljn overleden. gaf een bekwame samenvatting van het resultaat. Met de rest van het programma zijn we vlug klaar. Een Engels radio- en televisiespreker gaf een voorbeeld van vlot praten, bekritiseerde Euro visie. wegens de slechte selectie sport, sport, sport, riep hij uit, maai er is meer en beter stof denkbaar om tot beter begrip van den vreemde te raken. De Churchill-aflevering ver toonde een opgaande lijn, maar liet toch wel een rommelige indruk ach ter. Nieuwe Turkse regering In Turkije is gisteren een nieuw kabinet gevormd, waarin onderpre mier Inonu, twaalf leden van diens Republikeinse Volkspartij, zes van de Nieuw-Turkse partij, vier van de Re publikeinse Nationale Boerenpartij en een onafhankelijke zitting heb ben. Dit is maandag door Radio- Ankara bekendgemaakt. Genoemde drie partijen kwamen zondag met de onafhankelijke afge vaardigden overeen, dat in oktober a.s. aan de gevangen voormalige me dewerkers van de vorig jaar terechtge stelde premier Menderes amnestie zal worden verleend. Op grond van dit amnestiebesluit kon de nieuwe coali tieregering worden gevormd. Het vo rige coalitiekabinet van leden van de Republikeinse Volkspartij en de Par tij voor Rechtvaardigheid trad op 31 mei af wegens meningsverschillen in zake amnestieverlening aan mede werkers van het oude regime. In Straatsburg is een commissie ma" onder Panamese vlag. Vanaf van de Raad van Europa bijeenge- dit schip opereert „Radio Nord On- komen om te spreken over de vanuit der Libanese vlag ligt voorts in de Sont exterritoriale wateren opererende nog de „Nejmah al Hazz die gast- piraten-zenders". De juridische com- j vrijheid biedt aan het station „Dan- missie van de Raadgevende Vergade- marks commercielle radio". Het Li- Inspecteur Bollinger doet s'/i intrede (Van onze correspondent) De K.R.O.-televisie gaat stoppen met de filmseries Alfred Hitch cock en "The four just men" (Strijd tegen het onrecht). Inplaats hiervan komt men met een Engelse misdaad-filmserie "The Gir- suers", die de Nederlandse naam krijgt van Inspecteur Bollinger van Scotland Yard". En voorts komt deze t.v.-sectie met de tekenfilmserie The Flintstones. Ivanhoe zal gehandhaafd blijven. Met Hitchcock moest men wel stop pen, zo is thans door de KRO mede gedeeld, omdat er uit het aanbod geen keus meer te maken was. Dat wil zeggen, men kon er geen dertien, het verplichte getal voor een aan koop, bijeenkrijgen, die de moeite van vertonen waard waren. Hooguit vijf en om dan acht films in de doos te laten zou een te kostbare produktie worden. Er zijn van de gehele serie van Hitchcock (130 a 140» thans 39 stuks uitgezonden. De reeks „The four just men" is intussen ook uit geput. Nu is het wel zo dat de markt van televisiefilmpjes, althans Ameri kaanse, niet gering is. Men wordt bijna bedolven onder het materiaal. Maar het is meestal heel weinig ge schikt om in Nederland te draaien. De series zijn afgesteld op dagpro gramma's, zoals men ze in de V.S. kent. Maar hier worden ze gepresen teerd in een hoofdprogramma en de aandacht wordt er uitdrukkelijk voor gevraagd. Bovendien zijn dit soort films alle commercials. De keus is dan nu gevallen op een Engelse Scotland Yard, die het on recht benadert vanuit het politie bureau met hoofdinspecteur Bollinger als de grote man, bijgestaan door een slimme politiehond. Zaterdag 30 juni komt de eerste film van deze serie op het scherm. De Flintstones zijn de avonturen van stenentijdperk-mensen, wier ze den. gewoonten en gemakken op merkt lij ke gelijkenis vertonen met die van ons. Het is dan ook een satire op het Amerikaanse gezin 1962. Vrij dag 6 juli begint deze serie. ring heeft een speciale ondercommis sie benoemd om het vraagstuk van het optreden van deze zenders te be spreken. De commissie behandelt het vraag stuk op basis van een rapport, uit gebracht door de Internationale Unie van telecommunicaties en van rap porten, die zijn uitgebracht door de betrokken autoriteiten van de landen, waar deze zenders optreden. In het rapport der Internationale Unie van telecommunicaties wordt o.m. opge merkt, dat uit Zweden klachten zijn ontvangen over storingen in het Zweedse omroepsysteem als gevolg van het optreden van „Veronica". Voorts heeft het station volgens het rapport in zijn uitzendingen neven effecten, die storend inwerken op de verbindingen ten behoeve van de luchtvaart. Het rapport merkt op, dat „Veronica" thans geen vlag meer voert. Oorspronkelijk voerde het schip de Panamese vlag, maar de registratie In Panama werd reeds twee jaar geleden ingetrokken. Het rapport maakt melding van nog vier andere schepen, die moeilijkheden veroorzaken in Scandinavië. In de Sont. tussen Denemarken en Zwe den. ligt het radioschip „Cheeta" met de vlag van Honduras in top. In het noordelijke deel van de Grote Belt ligt de „Cheeta II", van waar af een station werkt, dat zich „Radio Mer- cur" noemt. Dit schip voert geen vlag, doch het station beweert in Hon duras te zijn ingeschreven. Voor Stockholm ligt buiten de territoriale wateren de „Magda Maria of Pana- banese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft evenwel medegedeeld, dat het reeds in oktober 1961 op dracht heeft gegeven aan de consul- generaal in Rotterdam maatregelen te nemen om een einde te maken aan de illegale uitzendingen vanaf dit schip. Belgische troepen mogen een maand langer blijven Twintig Afrikaanse en Aziatische landen hebben gisteren op een bij eenkomst van de Beheerschapscom- missie van de Assemblee der VN. hun eis laten vallen, dat België vóór zon dag 1 juli al zijn troepen terugtrekt uit Roeanda en Boeroendi. Zij stel den een evacuatie-periode van een maand voor, van 1 juli tot 1 augustus. De Belgische troepen zouden in deze periode in hun kazernes moeten blij ven. De Belgen hebben nog steeds 900 man in Roeanda en Boeroendi. dat door hen namens de V.N. wordt- bestuurd sinds 1946. België had de VN laten weten dat het zijn troepen om „juridische, poli tieke en psychologische redenen" niet op 1 juli uit deze gebieden terugge trokken kan hebben. Roeanda en Boeroendi worden op 1 juli onafhan kelijk. Advertentie Gelijkluidende Westelijke nota's aan het Kremlin De Verenigde Staten, Engeland en Frankrijk hebben gisteren in gelijk luidende nota's aan de Sowjet-Unie voorgesteld gezamenlijk in Berlijn besprekingen te houden over de in cidenten bü de „muur" en over her stel van het vrüe verkeer van per sonen en goederen binnen Berlijn. De Westelijken wijzen de Sowjet- Unie erop, dat zich vóór de oprich ting van de muur in Berlijn géén gewelddaden aan de sectorgrens voor deden! De Westberlijnse autoriteiten hebben overigens de aanmaning ge kregen, aldus wordt in de nota's ver zekerd. onvoorwaardelijk een ver scherping van de toestand te ver mijden. In de Britse nota wordt hier aan toegevoegd: „Het is echter van zelfsprekend. dat de Britse regering de maatregelen steunt om het ver moorden van vluchtelingen te ver hinderen en het gevaar voor West- Berlijn tengevolge van schieten over de sectorgrens heen af te wenden. Dergelijke handelingen van Oost- berlijnse zyde zullen voortaan zoals reeds tot nog toe het geval geweest is tot passende tegenmaatregelen leiden". De oudste tuinbouwveiling van Nederland bestaat ln de maand Juli. 75 Jaar. De eigenlijke datum ls 29 Juli. doch de herdenking zal een maand later plaatsvinden n.l, op 28 en 29 augustus. De 54-Jarlge heer J. G. Schelle- kens uit Golrle ls gisteravond toen hij op de fiets de ringbaan zuid nabij de Trouwlaan in Tilburg overstak door een bus aangereden. HIJ ls enige uren later aan de gevolgen van dit onge luk in het St.-Ellsabethzlekenhuis ln Tilburg overleden. BIJ een botsing met een personen- bestelwagen is gisteren de berijder van een bromfiets, de 22-Jarige 3. Steene- veld uit Nootdorp, verongelukt. Het ongeval gebeurde op de kruising van de Tolbrug met de Westvlletweg te Leldschendam. Het slachtoffer werd op slag gedood. BUITENLAND Volgens de Londense „Observer" ls de ster van president Antonln No- votny van Tsjecho-Slowakye dalende, en staat hy op vallen. De deskundige voor zaken betreffende het Oostelijke blok. Lajos Lederer, schrijft, dat No- votny een stalinist die Ln 1957 aan de macht kwam nog slechts wordt geduld omdat het Kremlin hem de hand boven het hoofd houdt. De Canadese premier, John Dle- fenbaker, heeft een bezuiningspro- gramma bekendgemaakt. De regerings uitgaven zullen worden besnoeid om de staatsschuld in een jaar tijds met 450 miljoen dollar te verminderen. De Bank van Canada maakte in een apar te verklaring tegelijkertijd bekend, dat haar rentevoet op zes procent is ge bracht. Deze rentevoet stond dezer dagen nog op 5.17 procent. De andere door premier Diefenbaker aangekon digde maatregelen houden tevens ln een scherpe beperking van belasting vrije Invoer van door Canadese toeris ten ln het buitenland gekochte goe deren. Engelse landbouwdeskundigen Drie maatschappijen Shell. BP en hebben proeven genomen met een voor j Esso zullen binnenkort beginnen Europa nieuwe. In Noord-Afrlka ont- 1 met een eerste onderzoek naar het dekte grassoort, welke binnen twee Jaar in Engeland beschikbaar zal zijn. Op de luchtbasis Saint Dizler, 300 km ten oosten van Parys. wordt van 2 tot en met 4 Juli een oefening van luchtmachtploegen gehouden uit de NAVO-landen Amerika. België, Frankrijk, Engeland, Nederland en West-Dultsland. De oefening heeft ten doel de paraatheid van piloten en bemanningen te beproeven. Tegen het Nederlandse echtpaar H dat ln de Duitse plaats Bochum terechtstaat op beschuldiging van handel in meisjes, zijn gisteren ge vangenisstraffen geëist. De man. hoor de zeven Jaar tegen zich eisen wegens overtreding van <le wet op de emigra tie en koppelarij; tegen zijn vrouw eiste de openbare aanklager vier Jaar gevangenisstraf. Het vonnis wordt ln de loop van deze week verwacht. Op een spoorwegovergang te Wi chelen in de lijn Gent-Dendermonde zyn zondagnacht drie mensen om het leven gekomen doordat de overweg wachter zijn post had verlaten. Deze 23-Jarlge functionaris, die onmlddel- Dit gras is ln zes weken van septem ber tot midden oktober 20 cm hoog geworden. Na te zijn geknipt, was het gras tegen Kerstmis weer even hoog. Dit gras kan het weldeseizoen ver lengen en waarschijnlijk lelden tot goedkopere melk. Het is langer dan een eeuw geleden dat een grassoort werd gevonden welke belangrijk van de bekende soorten afwijkt. Drie in Keulen studerende Perzen zyn gisteren in Keulen voorwaarde lijk veroordeeld tot resp. zes. acht en negen maanden gevangenisstraf met een proeftyd van vijf Jaar wegens „bevordering van een vereniging in strijd met de wet". Volgens de ten lastelegging hebben de studenten ln de universiteit minstens twee cellen van de door de Perzische regering verboden Toedeh-partiJ gevormd. Het vonnis is gegrond op een oordcel van Tsjombe heeft de Ghanese vertegen- het Westduitse Hof voor grondwets- woordlger van de Verenigde Naties in zaken In Karlsruhe, dat de Toedeh- 1 Kongo, Gardiner, verzocht een schlk- party een internationale communis- king te treffen voor een tijdelijke te- tische partij ls. De communistische j rugkeer naar Katanga. Tsjombe toon- partij is ln West-Dultsland eveneens de zich tevreden over het resultaat verboden. van de besprekingen tot dusver. lijk na het ongeluk ls aangehouden, voorkomen van aardolie onder de verklaarde, dat hij onwel was fe- ?„°SSze' geb'?d v»" worden op het ogenblik dat hy de 30.000 vierkante inijl (bitna 78 000 spoorbomen had moeten aluiten voor vlerkante km) dat zich buiten de En- een trel„ u|t Dendermonde Hy bevond gelse territoriale zone ultltrekt ten zlch 0p liet tollet toen de trein de de Het hof van appél van New Or leans in de V.S. heeft bevolen de neger James Meredith tot de Misslsslpl-unl- versitelt toe te laten. De toegang was hem verboden vanwege zyn huidskleur Meredith is de eerste neger, die aan deze universiteit zal kunnen studeren. Tot nu toe werd de rassenscheiding daar streng toegepast. De regeringsleider van Katanga. Tsjombe. heeft de pers te Leopoldstad meegedeeld, dat hij van plan ls ty- delijk naar Elisabethstad terug te ke ren en zijn besprekingen met de Kon golese minister-president, Adoela, over ereniging van Kongo op te schorten overleg" passeerde tegeiyk met een auto met drie inzittenden. De auto werd 300 meter meegesleurd. De chef van de Franse marine staf admiraal Cabanier heeft de Aca demie van de marine meegedeeld dat Frankrijk erop rekent in 1969 zijn eer ste atoomonaerzeeër operationeel te kunnen maken. Deze eerste duikboot zal nog worden gevolgd door twee an dere. Op diverse plaatsen ln de stad Quatemala zijn gisteravond tien bom men ontploft. Er zijn geen slachtof fers te betreuren. Verscheidene ver dachten fcijn aangehouden. Twee Tsjechoslowaken, een 22- larige werktuigkundige en een 17- jarige Jongen, zyn zondag naar Oosten- ryk geweken. Gekleed in zwem broek meldden zy zich by de Oosten- rykse politie, nadat bh Bratislava een gat was gemaakt ln de prikkeldraad versperringen en per boot de Dohau waren overgestoken. Twaalf Engelsen en zes Russen zullen trachten de ongeveer 7.480 me ter hoge „Plek van het communisme", de hoogste berg van de Sowjet-Unie te beklimmen. De Engelse bergbeklim mers staan onder leiding van Sir John Hunt, de Russische onder Anatole Owtsjlnnlkon. De bergtop ligt in het Pamir-gebergte ln Centraal-Azlë. Russische en Oostdultse militai ren zijn gisteren te hulp geroepen bij het bestrijden van grote bosbranden ln het gebied van Cottbus. ongeveer 100 km ten zuidoosten van Berlijn. Er ls. volgens het Oostdultse persbureau ADN. tenminste 80 ha bos verwoest. In Saarbrücken ls gisteren een voormalige SS-offlcler, Kurt Köllner, tot levenslange gevangenisstraf ver oordeeld, nadat ny schuldig was be vonden aan negen gevallen van moord, zes pogingen tot moord en 28 gevallen van medeplichtigheid aan moord. Deze gebeurtenissen hadden zich in 1942 en 1943 by Jodenvervol gingen in Oost-Gallcië voorgedaan. Een andere beklaagde, de oud-SS-man Peckmann. werd vrygesproken. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 in. AVRO: 18.00 Nws 18.15 Event, act. 18.20 Pianospel. 18 30 R.V.U.: Van Bach tot Boulez - VI. door Hans Ci troen. 19.00 Paris vous parle. 1905 Operamuz. 20.00 Nws. 20.05 Discolaria. 20.55 Promenade ork. 21.35 In gesprek met Simon Vestdijk, gesprek 12e en laatste). 22 00 Holland Festival 1962: Koorzang: Oude muz. 22.30 Nws. en meded. 22 40 Act. 23.00 Vioolconcert. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II. 298 m. KRO- 18.00 V. d. Jeugd. 18,20 Piano spel. 18.35 Lichte ork muz. en zang solisten. 19 00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Licht te verteren. 20.15 Holland Fes tival 1962: Zangrecital. 21.00 Brabants halfuur, klankb 21.40 Brabants ork.: klass. muz. 22.05 De zilverfluit, licht progr. 22.25 Boekspr. 22.30 Nws. 22.40 Volksmuz. 23.10 Lichte gram. 23.55- 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20 00 Journaal. 20.20 Politieke uitz.: VVD. 20.30 De Elleboogwerker, filmpje. 20.45 1001 Tekeningen, ko mische Instructiefilm uit Joegoslavië. 21.00-22.40 Shadow of a doubt (Achter docht), Hitchcock-film. WOENSDAG 27 JUNI Hilversum I 402 m. VARA: 7.00 Nieuw, 7.10 Gymnas tiek; 7.20 Socialistisch Strijdlied, 7.23 Lichte ochtendlclanken (gr.). 8.00 Nws. en socialistisch strijdlied. 8.18 Itali aanse lichte muz. (gr.), 8.30 Verkeers- wenken, 8.35 Muzikale ochtendpost (gr 8.55 Kookpraatje. 9.00 Ochtend gymnastiek voor de vrouw. 9.10 Belg. orkestmuziek (gr.). VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Salonorkest en zangso list, 11.30 Marinierskapel. 12 00 Plano duo: lichte muz.. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Hammondorgel spel. 13.00 Nws.. Licht ensemble met zangsolist (herhaling van vrijdag 22 juni u.l.), 13.45 Gesproken portret, 14.00 Klassieke muz. (gr). 15 00 Hoe worden wy geregeerd?, lezing. 15 10 Voor de jeugd. 17.00 Wegwijzer, tips voor vakantie en snipperdagen. 17.50 Regeringsuitzending: Papoea en tech niek. door H. Heynes. VARA: 18 00 Nws. en commentaar, 18.20 Actualiteiten. 18.30 RVU: Bin- neweg Toerismevakantiespreidlng niet in tijd. maar in plaats en streek, door Tom Hoogland, 19 00 Voor de kinderen. 19.10 Instrumentaal trio: jazzmuz. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nws.. 20.05 Operettemuz. (gr.), 20.55 Kaf en koren, wekelykse notities. 20.45 De Gorilla, hoorspel. 21.35 Spaanse operettemuz. (gr.), 22.20 Sport halverwege. 22.30 Nws.. 22.40 Pianorecital, 23.15 Jazzmagazlne, 23.55 —24.00 Nws. Hilversum II 298 m. NCRV: 7.00 Nws.. 7.10 Gewijde muz. 7 30 Lichte grammofoonmuz.. 7.50 Het brood des levens, meditatie. 8.00 Nws., 8.15 Radiokrant. 8 35 Vlotte ochtend klanken (gr.), 9.00 Voor de zieken. 9.35 Grammofoonmuz.. 9.40 Voor de vrouw, 10.10 Pianospel (gr.). 10.15 Morgendienst. 10 45 Meisjeskoor en solisten. 11.05 Moderne orkestmuz., 11.55 Grammofoonmuz., 12.15 Lichte Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft gisteren een verzoek van dr. Ro bert Soblen, die tot levenslange ge vangenisstraf veroordeeld ls wegens spionage tot herziening van zyn pro ces verworpen De 61-Jarige Soblen heeft geheimen aan Sowjetrusslsche agenten ter hand gesteld. Ten tijde van zyn veroordeling in juli 1961 leed dr. Soblen aan leukemie en had hy volgens de dokters nog slechts een jaar te leven. Dr. Soblen kwam in In Minsk (Sowjet-Unie) zyn vijf 1941 uit Litauen naar de Verenigde personen ter dood veroordeeld wegens Staten. speculatie in buitenlands geld. De snelheidsbeperking ln Frank- ryk is voor alle categorieën voertuigen opgeheven behalve ln de bebouwde kom. Dit betekent dat de regeling van vorig Jaar waarbij men op zondagen en zaterdagen tussen 15 Juni en 15 september en op alle Franse feest dagen van 07 00 tot 19.00 niet sneller mocht ryden dan negentig kilometer per uur, van nu af aan niet meer van kracht ls. DINSDAG Hogewoerd 175: Dienstvergaderlng Jehovah's getuigen, 7.25 uur n.m. Prediker: Volle Evang, Zending. Evangelist J. van GiJs. 8 uur n.m. Schouwburg: Uitvoering Chr. Ly- ceïstenver. 8 uur n.m. WOENSDAG Breestraat 19: Slotavond Leidse Ver. van Postzegelverzamelaars. 8 uur n.m. Pieterskerk: Avondstilte te 7.30 uur n.m. DONDERDAG Hogewoerd 175: Dienstvergaderlng Jehovah's getuigen. 7.25 uur n.m. In den Vergulden Turk: Aandeel houdersvergadering Van Wijk en He ringa. 3 uur n.m. Schouwburg: Operetteklasse Muziek school m.m.v. Jeugdaccordeonklasse. 7.30 uur n.m. VRIJDAG Boerhaavelaan: Opening Lagere Land en Tuinbouwschool. 10 uur v.m. ZATERDAG Academiegebouw: Excursie Ver. „Oud-Lelden", 2 uur nm. Doopsgezinde Kerk: Adventkerk te 1011 uur vm. bijbelstudie: 1112 u., ds. K. C. van Oossanen. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jehovah's Getuigen, 4.30 en 6.30 uur namiddag. Stationsplein (perron 13): Excursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. naar Reservaat de Haeck, 9 uur vm. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur vm. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Dag. 10-4 uur .zondag 1-4 uur. Legermuseum (Pesthuislaan)Met uitzondering van maandag, dag. van 10-4 uur (zondag 1-4 uur). Ryksmuseum Geologie en Mineralo gie, v. d. Werf park 1; tentoonstelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feest dagen 2-4 uur. Ryksmuseum voor Volkenkunde: Dag. 10-5 uur, zondag 1-5 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks 10-5 uur, zondag 1-5 uur. Rijksmuseum van Oudheden; Ten toonstelling „Glas uit de oudheid", (t/m 15 augustus). Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dageiyks 10-4 uur, zondag 1-4 uur. Waaggebouw: „Lelden bekeken". Dag. 10 uur v.m.9 uur n.m. (vrydags 2-9 uur n.m.); zond. 1-5 uur n.m. (t/m 16 Juli). BIOSCOPEN Trianon: „Om 4 uur breekt de hel los". 14 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „Maclste, zoon van Hercules". 14 jr. Werkd. 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur; donderdagcyclus „Trottoirmeisjes van Parys". Casino: „De vampier". 18 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2 30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Lhlo: „Carrousel van het nachtleven". 18 Jr. Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Transport der verdoemden". 14 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio; „Een stuk hemel té koop". A.l. Werkd. '2.30, 7 en 9,15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Astra Theater - Wassenaar: vrijdag 8 uur; zat. 7 en 9 15 uur „John Wayne de Grote vechter". 14 jaar. Zond. 7 en 9.15 uur; ma. en wo. 8 uur „De Getekende", 18 Jr. Dond. 8 uur ..Huwelijkslessen", 14 Jr. Zon dag- en woensdagmiddag half drie ..Stan Laurel en Oliver Hardy als Dansmeesters". A.l. Avond- en nachtdienst, der Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen Apotheek van Driesum, Mare 110. tel, 20406. Apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp ls geopend. Bij geen gehoor van Uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. orkestmuz. (gr.). 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw, 12.33 Gew. liederen. 12.37 Alle Dag Kerkdienst. 13.00 Nws., 13.15 Licht ensemble. 13.45 Moderne orkestmuz. (gr.), 15.00 Gi taarspel (gr.) 15.15 Vrije tijdwel besteed, 15.30 Klassieke kamermuz., 16.00 Voor de Jeugd. 17.20 Jazzmuziek, 17.40 Beursberichten, 17.45 Operamuz (gr NCRV: 18.00 Gewijde liederen. 18.30 Het Spektrum. 18.45 Grammofoonmuz, 19 00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Le ger des Heilsmuz. (gr.). 19.30 Radio krant, 19.50 Bachfeest in Leipzig, 20 00 Hohe Messe, 22.30 Nieuws en SOS- berichten, 22.40 Avondoverdenking, 22.55 Lichte muz.. 23.15 Gev. grammo- foonplatenprogr., 23.5524.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENI'ROGKAMMA DRAADOMROEP (Over de Je Hjn van 18-20 uur) Scoubidou (Distel), Ensemble Toni Jacque; Impatient lover (Davls), ia.; El mlllloiiario (Prado), Orkest Noel Chiboust; Amour de Saint-Tropez (Calvl)'id.; Un peu si peu (Pourcelj, Orkest Franck Pourcel; Ce serait dom- mage (Davis), id.; Magiclen (Hay- mann)Orkest Jacques Cahan; Tango de l'aiguille (Chabrier), id.; Io (Mo- dugno)Orkest Noël Chiboust; Passion flower (Botkin), Ensemble Toni Jac que; Donne du rhum a ton homme (Moustakl), Orkest Noël Chiboust; Skokiaan (Msarugwa), Orkest Hugó Rostaing; Dynamite (Garson). Orkest Noël Chiboust; II n'y a plus d'aman- des (Salvador), Henri Salvador; La coniplainte des infldèles (v. Parijs), Mouloudji; Deep purple (Rose). Or kest Werner Muller; Y'avait dix marins (Caussimon), Les Quatre Barbus; Deux escargots s'en vont a l'enterrement (Prévert), Les Frères Jacques; Orchids in the moonlight (Youmans), Orkest Werner Miiler; Les blés (Brei). Jacques Brei; Le danseur de Charleston (Mou lin). Philippe Clay; My blue heaven (Donaldson), Orkest Werner Muller; S'agapo (Morekis), Los Espanoles; Per- fldia (Dominguez), id.; Palomas del Pilar (del Val), id.; Plove (Modugno), id.; A romper el coco, id Sevilla mambo (Andreu), id.; Smoke gets in your eyes (Kern). Orkest Werner Mül- ler; Cowboy Billy (Scharfenberger James Brothers: Sensatlonell (Schar fenberger). id.; Sunrise serenade (Law rence). Orkest Werner Müller; Chicata May (Luksch). René Carol; Krimtnal taneo (Trombetta). Hazv Osterwald Sextet: But not for me (Gershwin). Ella Fitzgerald. Orkest Nelson Riddle; The man I love (Gershwin). Id.; "s Wonderful (Gershwin), ld; I got rhvtm (Gershwin), id.: Alice In won derland (Hilliard). The Dave Brubeck Quartet; When vou wish upon a star (Washineton). Id. TELEVISIEPROGRAMMA NCRV: 17 00 Voor de kinderen NTSt 17.35 Jeugdjournaal. Kerken: 17.45 18.05. Logboek, bybelprogramma voor de jeugd NTS: 20 00 Journaal en weeroverzicht. AVRO: 20.20 Sportpano- rama. 21.00 Klankenoogst uit- vrije uren: amateursprogramma. 21.40 Vrije teugel, luchtige ontmoeting met paar den. die de haver dubbel en dwars verdienen. 22.1022.30 Mackintosh, programma van vrolijke muzikale klanken. Buitenlandse programma's Engeland. BBC Home Service 330 m, 12 00 Cricket, 12.10 Orkestconcert en solisten. 12.30 Voor de boeren. 12 55 Weerbericht, 13.00 Nws.. 13.10 Licht programma over de advertentiewereld, 13.40 Kamermuz.. 14.00 Schoolradio, 15 00 Reportage tenniskampioenschap pen in Wimbledon. 16.00 Koorzang, 16.45 Reportage tenniskampioenschap pen In Wimbledon, 17.00 Voor de jeugd. 17.55 Weerber., 18.00 Nws.. 18 15 In the South-East: regionaal prog., 19 00 Kamermuz, 19.30 Twintig vra gen, 20.00 BBC Concert orkest, 21.30 Programma over klanktechniek, 22.00 Nws,, 22.30 Gevarieerde muziek., 22 45 Parlementsoverzicht, 23.00 Nws 23.02 Voordracht, 23.1523.35 Gev. muz. Engeland. BBC Light Programme 1500 en 247 m. 12.00 Grammofoonmuz., 12.31 Popu laire muz.. 13.30 Nws.. 13.35 Uitslagen cricket, 13.45 Voor de kleuters, 14 00 de vrouw. 15.00 Lichte muz.. 15.31 Muz. bij het werk. 16.15 The Dales, dagboek, 16.31 Uitslagen races en cricket, 16.35 Grammofoonmuziek voor de Jeugd. 17.00 Gev. programma. 17.31 Licht grammof.muz.. 1833 Sportpro gramma. 18.45 Hoorspel. 19 00 Nieuws en journaal. 19 31 Amusementsmuz 20.31 Hoorspel. 21.31 Gev. muz.. 22.30 Nws., sport en actualiteiten. 22.41 Gev. muz., 23.5524.00 Nws. NDR/AVDR 309 m. 12.00 Kamermuziek.. 13 00 Nws., 13.15 Amusementsmuz., 16.00 Orkestconcert en solist, 17.00 Nws.. 17.45 Lichte grammofoonmuz.. 19.00 Nws., 20.30 Werken van Franse componisten. 21.30 Orkestconcert. 21.45 Nws,. 22.15 Piano recital. 23.00 Jazzmuz., 23.15 Gev. grammofoonmuz., 24 00 Nws.. 0 10 Amusementsmuz., 0.30 Volksliedjes, 1.00 Weerbericht en gev. muz.. Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12.02 Nieuws. 12.10 Orkestconcert eri solist. 14.15 kamermuz, 15.05 Klassiek concert. 19 00 Nws, 23.10 Kamermuz., 23.53—24.00 Nws. Brussel 324 en 484 m. 324 in.: 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte grammo foonmuz.. 12 30 Weerber.. 12.35 Viool- muz, 12.50 Beurskroniek. 13.00 Nieuws en weerber, 13.15 Kamermuz., 14.00 Lichte gev. grammofoonmuz. 15.00 Kamermuz., 15.40 Pianorecital voor de Jeugd. 16.00 Beursberichten, 16.06 Eng. les. 16 21 Amusementsmuz.. 17.00 Nws. 17.15 Amusementsmuz., 17.50 Boekbe spreking. 18.00 Walsmuz,, 18.10 Leken- moraal en filosofie. 18.30 Voor de sol daten. 18.45 Commentaar bij Tour de France. 19.00 Nws, 19.40 Lichte orkest muz., 19.50 Herinneringen aan toen.. 20.00 Chansons, 20.30 Finale school- zangwedstrljd. (In de pauze: De zeven kunsten). 22 00 Nws, 22.15 Italiaanse muz, 22 55 Nws., 23.00—23.15 Voor de zeelleden. 484 m.: 11.55 Grammofoonmuz., 12.03 Gev. muz.. 13 00 Nws., 13.15 Gevarieerde grammofoonmuz, 14.03 Lichte muz.. 15.03 Grammofoonmuziek voor de Jeusd. 16.08 Lichte muz 17.00 Nws., '18 30 Jazzmuz.. 19.00 Grammofoon muz., 19.30 Nws, 20.00 Operaconcert, 21 45 Grammofoonmuz., 22.00 Wereld nieuws. 22,55 Nws. WFrPRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) al ï3 Amsterdam regen Den HeldeT regenbui Ypenburg regen Vlisslngen zwaar bew Eelde regen De Bilt regenbul Twente regen Eindhoven zwaar bew Z.-Limburg zwaar bew Helsinki regen Stockholm half bew. Oslo zwaar bew Kopenhagerhalf bew. Aberdeen motregen Londen zwaar bew Brussel zwaar bew Luxemburg onbewolkt Parys Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Miinchen Zürlch Genéve Locarno Wenen fnnsbrii' Belgrado Athene Rome Ajacclo Madrid Mallorca Lissabon onbewolkt onbewolkt zwaar bew zwaar bew licht bew onbewolkt zwaar bew zwaar bew half bew. licht bew. zwaar bew v.vaar bew zwaar bew onbewolkt onbewolki half oew licht bew. zwaar be\v onbewolkt a Ëto wzw 4 16 4 w 10 16 4 wzw 4 16 3 zw 8 16 0 zzw 4 17 2 zw 1 17 1 zzw 3 18 2 wzw 4 19 0 zzw 6 19 0 w 5 18 4 nw 4 14 5 w stil 16 3 w 8 15 0 n 8 16 1 w 6 21 0 zw 2 19 0 nnw 2 19 0 w 2 21 0 li 2 26 0 W11W 1 26 0 n 5 25 0 wzw 2 19 0 w.sti] 21 0 W-Stil 21 0 nw 2 23 0 w stil 27 0 w.stil 31 1 n 2 27 4 ozo 2 21 3 wzw 3 16 6 w.stil 34 0 w.stil 32 0 ono 2 26 0 w.stil 35 0 w.stil 32 0 w.stil 31 0

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2