TUNESIE bouwt snel aan een tiental eerste-klas hotels se 50 ^■1 IHH joy De Zijl moest buigen voor sterk DAW: 2-5 Fraaie en goedkope souvenirs zijn niet moeilijk te vinden GROOTSTE MELKDRINKERS WONEN IN ZWITSERLAND Kieler Woche - Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 19 juni 1962 Vierde blad no. 30681 den, Vele dagtochten landinwaarts (Van een speciale medewerken) Onlangs reisde een Nederlan der. afgezant van een groot reisbureau, naar Tunesië. Bij de douane op het vliegveld El Alaoui verklaarde onze landge noot monter in het bezit te zijn van travellers cheques en acht tien Tunesische dinars contant. Wel, daar keek die douanier van op, zijn glimlach werd op eens wat moeilijk. Of de bezoe- I ker dat geld maar terstond wilde 1 m0eteerecht "iS i afgeven. Een verzoek waaraan de Nederlander beteuterd ge hoor gaf. Hij had moeten weten (en als reisbureauman zeker kunnen weten), dat het ver boden is Tunesisch geld in dat land in- en uit te voeren. Volgens de officiële koers staat de dinar op circa f8.80, maar de Tune sische republiek met haar moeizaam groeiende nieuwe economie bezit een iwakke valuta, die het in de on barmhartige sfeer van de vrije geld markt niet veel verder brengt dan de helft van dat bedrag. Vandaar die strikte bepaling, dat alleen buiten landse betaalmiddelen Tunesië mo gen worden binnengebracht en dat de ter plaatse aangekochte dinars ook ter plaatse dienen te worden uit gegeven. Een wat wonderlijk kenmerk van een verbluf m dit land is dan ook, dat de buitenlandse gast de laatste dagen met grote vlijt de hem nog restende dinars uitgeeft, omdat hij er elders toch niet meer mee uit de voeten kan. Onaangenaam is dat trouwens niet. De ambachtelijk be dreven kunstnijverheid bloeit er als in oude tijden. Het kost weinig moei te passende souvenirs te vinden: zil veren Berber-sieraden, een geitele ren poef, een paar sandalen, hout snijwerk, een bonte wollen deken van Houmt Souk, de keramische produk- ten van Nabeul of Guellala, een ta pijt van Kairouan. Naar verhouding zijn al deze za ken goedkoop. Aan zo'n prachtige deken van Houmt Souk met de oude Oosterse motieven of in een simpel dessin van smalle strepen van geel en zwart werken twee vrouwen ge durende drie dagen van acht uur. De prijs is 2.800 dinar, zeg f25. Wat er voor die vrouwen in haar halfduiste re atelier overblijft na aftrek van belasting en winst van de winkeliers laat zich wel raden. Op zulke mo menten vraagt de gast rich af of het écht wel waar is wat de reisgidsen zeggen, nl. dat loven en bieden een. algemeen aanvaarde praktik is. Ant woord: dat is vaak niet waar. En het is voor een naar verhouding rjj- ke Europeaan bjjna onbehoorlijk het dan toch te proberen. Meer hotelbedden Als toeristenland verkeert Tunesië ln veel opzichten nog in een prille staat. De levensstandaard der kunst- nijveren is laag, de uitvoer van hun produkten beperkt. Het spel van vraag en aanbod pakt «r nog gun stig uit voor de bezoeker. Dat zal wel veranderen, als de stroom der toe risten en daarmee de markt voor deze typisch-Tunesische kunst- en ge bruiksvoorwerpen omvangrijker wordt. Daaraan werkt met voortva rendheid het Office du Tourisme. In 1961 telde het land 90 hotels (cap. 4700 bedden), waarvan ca 30 zeer modern en comfortabel. In de ko mende drie laar worden er nog tien eersteklas-hotels bijgebouwd, waar onder twee Hilton-hotels, één in de stad Tunis, één aan de kust bij Car- De kunstnijverheid bloeit in Tunesië als in oude tijdeneen ambachtsman bezig met het we ven van een wollen deken in een werkplaats te Moumt Souk hoofdplaats van het eiland Djerba. in zuid-Tunesië) thago. Het aantal hotelbedden zal dan op ruim 6800 zijn gebracht. De meeste hotels verrijzen uiter aard langs de kust van de Middellandse Zee, het grootste deel met deelneming van de staat. De pensionprijs per dag voor zo'n vier- sterren-hotel in Badplaatsen als Hammamet en Monastir bedraagt f 25 A f 30. Behalve met Frans kan men er bij het (vaak zeer goed ge schoolde) personeel ook met Duits en Engels wel terecht. De maaltijden zijn er overwegend Europees, voor ..koeskoes", een gestoomd olüven, vissen en pepers, zal men zich door gaans naar een Tunesisch restaurant moeten begeven. Uit de prijzen blijkt wel, dat er voor „sociaal toerisme" in dit land nog geen plaats is. De dienst voor het vreemdelingenverkeer mikt op de toeristen, die deze nieuwe, zich ontwikkelende industrie een hechte grondslag kunnen geven. Nieuwe Riviere? Na de oorlog zijn oorden als Mal- Iorca, de Italiaanse Rivièra, de Cos ta Brava en Torremollnos tot een explosieve groei en bloei geko men. Dat is mede te danken aan de sinds 1958 zo succesvol gebleken „ite- Formule", de inclusieve tour-per- vlicgtuig, waarbij de toerist een kor ting van circa 30 procent op de of ficiële vliegprijs en van rond 10 pro cent op dc hotelprijs geniet. Het ziet er naar uit, dat de Nederlandse toe risten, die een volstrekt „andere" va kantie begeren, weldra het voorbeeld van Duitsers, Zwitsers en Engelsen kunnen volgen en in Tunesië met vakantie gaan. Deze reizen zullen zeker op de kust zijn gericht, vanwaar de toeristen dagtochten landinwaarts kunnen maken, wanneer zij terecht ook nog wel iets anders willen zien dan het blauw van de zee. Als men in het noorden zit kan men naar de Romeinse nederzettingen in Cartha go, Salammbo en Uthica reizen, van de badplaatsen in centraal-Tunesië reist men naar de heilige stad Kai rouan met haar moskeeën en tapijt weverijen. En in het zuiden zijn er de oases van Gabes en Tozeur, ge bieden. waar het leven zich nog aan dient als in lang vervlogen tijden. den over het binneland strijken. Een Europeaan zal zich dan alleen aan de kust behaaglijk kunnen voelen, vooral ook omdat het weer daar 's avonds veel koeler is. Een strand- vakantie kan men in dit land door brengen van april tot en met okto ber, met een zekere voorkeur voor de maanden mei, juni en september. Voor de zuidelijke gebieden van woestijnen en oases is de periode ok tober tot mei geschikt. En tenslotte zeg tegen een Ne derlander, dat je een reis naar Tu nesië heb gemaakt en hij zal vragen: „En had je geen last van de kneed- bommen?" Er is maar één antwoord: de eerste kneedbom moet hier nog ontploffen en het is weinig waar schijnlijk dat dit gebeuren zal. In dit land, sinds 1956 onafhanke lijk, heerst politieke rust. En de vriendelijkheid, waarmee de Tune- siërs van hoog tot laag, van oud tot jong, de gast tegemoet treden, is groot en hartverwarmend. Men ziet hem graag komen, de buitenlandse gast. Dat begint al bij de douane op het vliegveld El Alaoui. Aangenomen tenminste, dat hij geen dinars op zak heeft, maar de harde valuta's die dit arme land zo broodnodig heeft. WIE DRINKT DE MEESTE MELK? Het is merkwaardig om to zien hoe d? smaken verschillen t.a.v. melk. In onze gTafiek geven wij een overzicht van het gemiddelde jaarlijkse melk- verbruik per hoofd van de bevolking. Bi' *lie verbruik is de melkpoeder niet meegerekend, zodat wij pure melk overhouden. In Zwitserland moeten ze wel verzot zijn op het edele pro- dukt van de koe. want hier drinkt men vermoedelijk de meeste melk van de hele wereld. Het kan óók. dat die Zwitserse kaas er (teel aan heeft. Hiewel dan zou ook Nederland Een van de bezienswaardig heden van Tunesië: het Romein se Carthagoenkele kilometers ten noordoosten van de stad Tunis gelegen. Officieel-erkende gidsen leiden de toeristen rond dat toch in heel de wereld bekend staat als een land van melk en boter hoger uit de bus komen terwijl ook Denemarken als land geldt van de zulvelprodukten. Niettemin staan Ne derland en Denemarken niet ln de voorste rij van de .melklanden". Het is voor een groot deel de smaak en de voedingsgewoonten die de verschillen bepalen in het m eikver- bruik van de verschillende landen. Duidelijk is dit o.a. te «ien aan d^ cij fers voor Frankrijk en Italië, waar men ook wel melk drinkt, maar waar toch de wijn een grotere belangstel ling van de mensen geniet. Ook spelen armoede en welvaart hun rol ln het dagelijkse menu. Mis schien dat men daarom in Zwitser land twaalf maal zoveel melk drinkt als in Portugal. Want Zwitserland ia een van de welvarendste landen van Europa. Portugal een der armste. Lange zomer Tunesië bezit een Middellandse Zee-klimaat. De zomer duurt van mei tot november. De gemiddelde tempe ratuur is in de maanden juli en augustus 77 graden fahrenheit met in het zuiden maxima van soms 101 graden. In augustus wil de gloeiend- hete sirocco nogal eens uit het zui- De vriendelijkheid, waarmee de Tunesiërs. van hoog tot laag. van jong tot oud. de gast tege moet treden, is groot en hartver warmend. Waterpolo-competitie Advertentie Verwen Uw bab)^^) Koop zo'n handige Vasenol baby-set. - Op reis en thuis... Alles direct bij de hand. Babypoeder, -pasta, -olie, -zeep, i watten en plastic zeepdoos. Desnxet zegeviert in vijfde étappe De Belg Gilbert Desmet heeft de vjjfde etappe van de Ronde van Zwitserland, die ging van Thun naar bekeken, maar dat heeft stadgenoot Bellinzona over 206 km. gewonnen i LZC vorige week ook al ondervonden: hetgeen een De Zfjl legt "ch er niet zo maar Beslissing in de laatste periode De Zijl heeft het in de eerste thuiswedstrijd tegen het sterke DAW uit Alkmaar niet kunnen redden. De Kooibewoners speel den volledig, de Alkmaarders eveneens, wat inhield dat twee Van Bekkums in het water lagen. Dat laatste betekende de ondergang van de Leidse ploeg want in feite hebben deze broer tjes de Zijl naar de nederlaag gejaagd. Het begon in de eerste speelhelft met een uitval van Hans van Bek- kum, die hy met een scherp schot af rondde (01). Even daarna zwom zfjn broer Bob van het Zijldoel weg. draaide zich plotseling om en schoot hard in (0—2), terwijl nog voor rust dezelfde speler een schot op Toon Vijf uit het water Maar voordat dit gescoord werd, verliep niet alleen enige tijd het doelpunt viel in de vierde speeltijd maar moesten bovendien eerst nog vijf spelers het water worden uitge zonden. Het begon met het uit het water zenden van Bob v. Bekkum en Hennie Hensing, daarna stuurde in- i valler-scheidsrechter Van Hooidonk, Hans van Bekkum met Tonnie Ro man eruit en tenslotte moest nog een DAW-speler het water verlaten. Na dat Geetje Rol, die overigens goed speelde voor doel had gemist kon tenslotte Wim Bergman met een doelpunt alle spelers weer in het wa ter krijgen. (23). Daarmee was het - BABY-SET COMPLEET IN LUXE TOILETTAS 5.50 In tegenstelling tot zondag, toen er bijna geen wind was, is er maan dag op de tweede dag van de Kieler Woche onder bijna ideale omstan digheden windkracht 3 A 4 en een aangename temperatuur gezeild. De Duitse deelnemers behaalden in vier van de vijf Olympische klassen de dagoverwinning. Alleen by de pleit ook beslecht want op de "kant Finjollen ging de zege evenals zon- hadden de Bekkums kennelijk nieuwe dag naar een niet Duitse zeiler, de vlug Fransman Jean Claude Jammes. De krachten opgedaan want heel werd het nu met een boogbal en een hard schot 25, zodat de Alkmaar ders. tot nu toe ongeslagen, met de volle winst het water konden ver laten. dezelfde speler een schot op Toon TT Plezier afzond dat houdbaar leek J.V.3111D1O011S1 0C0Ü110 maar doel trof. (03). Het spel leek x 1 vaii V.JN.L. Advertentie Tal speelt toernooi in Curasao niet uit De Russische grootmeester Michael Tal zal op medisch advies niet ver der deelnemen aan het kandidaten schaaktoernooi, dat op het ogenblik in Willemstad op Curacao wordt ge houden. Tal, die kort voor het toer nooi begon, een vrij ernstige operatie onderging, heeft al enkele dagen niet meer gespeeld. De toernooileiding heeft bepaald dat de uitgestelde partijen verloren zullen worden verklaard evenals de nog te spelen ontmoetingen. Omdat Tal precies na de 21e ronde is uitgevallen zal geen der andere deelnemers hiervan nadeel ondervin den. Gisteren werd de afgebroken par tij uit de 21ste ronde tussen Fischer en Keres uitgespeeld. Keres won na 73 zetten. De stand na de 24ste ron de luidt: 1/2 Petrosjan (Rusland) en Keres (Rusland) belden 16% pnt (uit 24 partijen), 3 Geiler (Rusland) 16 pnt (25), 4. Fischer (VS) 13% pnt (25), 5. Kortsnoj (Rusland) 13 pnt (25), 6 Benkoe <VS) 10% pnt (24), 7 Tal (Rusland) 7 (28), 8. Flllp (Tsj. Slow) 7 pnt (25). Kwalificatie Wimbledon Slechts VanEysden boekte zege. 1 In het kwalificatietoernooi voor Wimbledon, dat gisteren te Roe- hampton is begonnen, kwam van de Nederlanders op de openingsdag al leen Piet van Eijsden tot de over winning. Hij versloeg de Engelsman Peter Moys in vijf sets: 2-6 7-5 6-3 1-6 7-5. Mevrouw Jenny Ridderhof- I Seven, Willem Maris en Evert Hoe is het ontstaan? Dit woord: PION 1 Het woord pion kwam vroe ger in twee betekenissen voor: als naam van een persoon en als naam van een voorwerp. Een pion was een voetknecht, een soldaat, een bode, iemand die graafwerk verrichtte in het le ger. In deze betekenis is pion 1 door pionier vervangen. Als voorwerpsnaam betekent pion: schaakstuk van de geringste waarde. In beide betekenissen stamt pion van het Latijnse pes: voet en pedes: voet- 1 ganger, voetknecht. Het Spaans heeft peon en het is waar schijnlijk dat wij het woord pionschansgraver overgeno men hebben van de Spaanse soldaten. Het Engels kent peon voor de (Indische) infanterist en pawn voor de pion in het schaakspel. Pionier komt sedert de 19e eeuw ook voor in de be tekenis: baanbreker, wegberei der, waarschijnlijk in navolging van het Engels. Zuid-Afrika heeft zich geplaatst voor de halve finales van het toer nooi om de Davis Cup t Europese zone), waarin het zal uitkomen te gen Zweden, door een overwinning met 3—2 te Berlijn op West-Duits- land. Schneider werden allen verslagen. De Engelse mej. Wade versloeg in de eerste ronde Jenny Ridderhof-Seven met 7-5 7-5, de Australiër Alan Ken dall won met 6-3 12-10 6-0 van Ma ris en diens landgenote Tommy Clayton bleef met 4-6 6-3 7-5 6-2 in de meerderheid tegen Schneider. in 6 uur 9 min. 11 sec. gemiddelde snelheid betekent van 33.950 km per uur. Desmet won de eindsprint van een groep van negen renners, waarin Nederland niet was vertegenwoor digd, die een voorsprong had van ruim negen minuten op het peloton met o.a. onze landgenoten Kersten. Hugens en Van der Borgh. In het algemeen klassement zakte Hugens door deze nederlaag van de achtste naar de tiende plaats. Junkermann behield de leiding. De uitslag van de vijfde etappe luidt 1. Gilbert Desmet (Belg.) 206 km in 6.09.11, 2. Graf (Zwits.) z.t., 3. Moser (It.) z.t.. 4. Junkermann (Did) z.t., 5. Moser (It.) z.t., 6. Balmamion (It.) z.t. 7. Gimmi (Zwits.) z.t.. 8. Ruegg (Zwits.) z.t., 9. Lutz (Zwits.) z.t., 10. Otano (Spanje) 6.18.35., 15. Kersten (Ned.) z.t., 20. Hugens (Ned.i z.t., 22. Van der Borgh (Ned.) z.t. 39. v. d. Klundert 6.39.29, 50 Westdorp z.t. Het, algemeen klassement na de vijfde etappe: 1. Junkermann (Did.) 25.24.44. 2. Balmamion (It.) 25.25.46, 3. Moser (It.) 25.27.55. 4. Desmet (Belg.i 25.30.59. 5. Moresi (It.) 25.34.45, 6. Campillo (Spanje) 25.36.59. 7. Fezzardl (It.) 25.38.39, 8. Graf (Zwits.) 25.39.24, 9. Moser (It.) 25.41.12, 10. Hugens «Ned.) 25.41.27, 14. Martin van der Borgh (Ned.) 25.52.01, 26. Kersten (Ned.) 26.29.53, 39. J. v. d. Klundert (Ned.) 26.38.25, 46. Westdorp (Ned.) 26.52.03. Charly Gaul niet naar de Tour Na afloop van de 22ste Ronde van Luxemburg, waarin hjj een zeer zwakke indruk maakte, heeft Charly Gaul definitief besloten niet te zullen starten in de Ronde van Frankrjjk. Gerben Karstens won opnieuw Gerben Karstens heeft de „forme" weer te pakken. Na zijn fraaie zege van zondag in de Ronde van Lim burg, pakte hij gisteren de winst in de Ronde van Zwolle. In d> eind sprint van een peloton van tien man, dat een ronde voorsprong had genomen, was hij de rapste. Uitslag: 1. Gerben Karstens (Leiden), 2. Cees van Espen (Arnhem), 3. H Wester hof (Dedemsvaart), 4. H. Hoekstra (Ureterp), 5. L. Hermans (Nijmegen), 6. P. Schreur (Wolvega), 7. B. Lohuis (Delden), 8. J. van Dam (Zwolle). 9. N. Lute Cs-Gravenland), 10. A. Boogaard (Haarlem). bij Twee Nederlandse coureurs zul len komend weekeinde uitkomen in de klassieke 24 uursrace van Le Mans. Het zijn de Amsterdammer Ben Pon, die de bekende Westduitse Duitse spele*r neer. In de tweede speeltijd werd het door Loek van Kampen uit een twee meter duel 13 en er zou nog een tweede Leids doelpunt bijkomen. Planckaert won in Luxemburg tweede plaats op dit nummer was voor Jammes' broer, Francis. Onze landgenoot Jan Bol eindigde op de vierde plaats. Bij de Stars leverden de gebroeders Fischer een felle strijd, die met mi niem verschil werd gewonnen door .Bimmi" Fischer. De Europese kam pioen in deze klasse, de Fransman Debarge moest genoegen nemen met de derde plaats, hoewel hy daarvoor nog een hard boord-aan-boord-ge- vecht moest leveren met de Duitser In verband met behalen van het ^-)e Italiaan Sorrentino, die zondag kampioenschap van de 2de klas en eerste plaats bezette by de Draken de daaraan verbonden promotie en maandag door een nieuwe zege in naar Het porclo Irlac ran Ha I VH naar de eerste klas van de LVB, heeft het bestuur van de R.-K. voet balvereniging „VNL", gisteravond in tegenwoordigheid van het kranige kampioenselftal in „De Kleine Burcht" een zeer druk bezochte re ceptie gehouden. De rij van sprekers werd geopend door loco-burgemeester J. C. v. Schaik die vooral de nadruk legde op de grote activiteit, waarmee een betrek kelijk kleine vereniging als VNL zich een welverdiende promotie had ver worven. Het verheugde hem dan ook ten zeerste, namens het college B. en W. enige ogenblikken temidden der kampioenen te vertoeven. Namens de afdeling Leiden van de KNVB, wees mr. J. J. de Jongh op de grote verplichtingen, die VNL nu te wachten staan in de eerste klas. „Ik ben er echter van overtuigd, dat u met hetzelfde elan waarmee u het kampioenschap behaalde, uw weg in de eerste klas wel zult vinden", aldus De Belg Joseph Planckaert is als winnaar uit de Ronde van Luxem burg gekomen. De vierde en laatste etappe, die leidde van Diekirch naar Esch sur Alzette over een afstand van 200 km werd gewonnen door de Belg Theo Nys, die met de Fransman Bihoué een voorsprong van veertig seconden had op het peloton. In het duel om de etappezege bleef Nijs de Fransman vijf lengten voor. De uitslag van de laatste etappe 1. Nijs (Belg) 200 km in 5 uur 54 min 22 sec; 2. Bihoué (Fr); 3. Van- nitsen (Belg) 5.55.06; 4. Demulder (Belg) z.t.; 5. Baens (Belg) z.t.; 6. Rentmeester (Ned) z.t.; 7. Manzanode af£\flin2svoorritter. (Fr) z.t.; 8. Thull «Lux) z.t.; 9.1 De heer c T*1- Maas< Planckaert (Belg) z.t.; 10. Doom (Belg) z.t.; 16. De Jongh (Ned) z.t.; 17. Maliepaard (Ned) z.t.; 20. Baha- montes (Sp> z.t. Het eindklassement: 1. Planckaert (Belg) 23.07.25; 2. Schroeders (Belg) 23.09.07; 3. De- mulder 'Belg) 23.10.09; 4. Puschel (Did) 23.10.15; 5. Bahamontes <Sp) z.t.; 6. Van Schil (Belg) 23.10.47; 7. Maliepaard (Ned) 23.10.50; 8. Rent meester (Ned) 23.11.24; 9. Doom (Belg) 23.12.19; 10. Dewolf (Belg) 23.12.20; 22. De Jongh (Ned) 23.20.52. i rjjder I heeft, Hans Walter als co-equiper en Carel Godin de Beaufort. VOETBAL Rapid JC en Roda sport fuseren Naar wij vernemen, is er in de top van Rapid JC en Roda Sport over eenstemming bereikt om te komen tot een fusie van beide verenigingen. Over de verdere uitwerking van de plannen zal vandaag te Heerlen een bespreking plaats hebben met een vertegenwoordiger van de KNVB. Trainer Donenfeld naar SC Enschede Trainer F. Donenfeld van D.H.C. gaat Delft verlaten. Gistermiddag heeft de zo succesvolle oefenmeester van D.H.C. een contract getekend met Sportclub-Enschede. by welke club hy dr. Fadhronc opvolgt, die naar Go-Ahead is gegaan. De heer Donenfeld is reeds eerder in Ensche de werkzaam geweest, in het seizoen 19581959, toen hy in dienst was bij Enschedese Boys. Sportclub-Enschede heeft zfjn Lendzian overgedaan aan Rot-Weiss-Oberhausen. voorzitter van Leidse Boys speet het bijzonder, dat hy naast zijn felicitatie tevens een „afscheidswoord" moest richten tot een zeer gewaardeerde tegenstan der in de 2de klas. Namens de KNS van de Afdeling Leiden sprak de heer A. Dusée, na mens de COVS de heer Th. W. v. d. Klugt, terwfjl de heer P. Th. v Leeu wen als spreekbuis voor VVOA fun geerde. De heer P. F. S. Biegstraten voerde het woord voor DOCOS, ter wijl de mede-oprichters van VNL. de heren J. v. ZUp en B. Bekkering enige herinneringen de revue Heten passeren. Namens de kampioenen gaf aan voerder Bekkering uiting van zijn blijdschap met het behaalde kampi oenschap en de grote onderlinge vriendschap, die VNL z.l. zo ken merkte. Mede namens de VNL- Jeugdleiding liet hij zijn woorden van een envelop met inhoud vergezeld gaan. Tot slot hield de heer Wout Ber gers namens de R.-K. Gymnastiek vereniging „Victorie" nog een kort toespraakje. Als stoffelijk blijk van zijn waar dering schonk hy VNL voor een nog nader aan te wyzen speler een paar voetbalschoenen. De voorzitter van VNL, de heer H. F Visser, dankte alle §prekers voor hun vriendeiyke woorden Na afloop van de receptie maakte hy onder grote byval nog bekend, dat de voetbalschoenen bestemd zyn voor Charles Devile. die tydens de kam- pioenswedstryd tegen Meerburg, zo als bekend, een beenfractuur opliep. het bezit had kunnen komen van de fel begeerde .Felca prys" bracht het niet verder dan een derde plaats. De overwinning was voor de Duitse zei ler Ravenborg. In de niet Olympische klassen veroverde de Nederlander Van Swol een tweede plaats by de 12 M2 Shar pies. ,Als paarden. Van meer dan honderd be kers, medailles en andere ere prijzen en geschenken, die zondag bij het slotbanket van het toernooi om het wereld kampioenschap in hotel Car- rera in Santiago werden ver deeld. was er geen enkele be stemd voor de scheidsrech ters. De Zioitser Gotfried Dienst, de Fransman Schfinte, Leo Horn en de andere arbiters waren zichtbaar teleurge steld. De Rus Latishev, die zelfs als scheidsrechter van de finale geen herinnering ontving, brak de spanning. ln duidelijk Duits zei de Rus, die onlanks benoemd is tot lid van de FIFA Scheids rechter Commissie en daarom met de eindstrijd van het we reldkampioenschap zijn laat ste grote internationale ived- strijd leidde: „wy scheids rechters, zijn slechts scheids rechters, wij moeten werken, als de paarden....". HENGELSPORT De Contactcommissie van de Voet balvereniging „Leidse Boys" organi seerde een viswedstryd voor leden en donateurs. Er werd gevist in Voorhout. Ondanks het gunstige weer was de vangst slecht. De eerste prys was voor de heer Kromhout sr. met een vangst van totaal 185 gram. De tweede en derde prys vielen ten deel aan de heren Kromhout Jr. met 175 gram en Van Rooyen Jr. met 145 gram. De Leidse hengelcompetitie opende het seizoen met wedstryden in de Leidse Vaart, tussen P. Gyzenbrug en Lisse. Onder gunstige weersomstandig heden werden zeer grote vangsten genoteerd. Na de eerste vier wed- stryden luidt de stand: De Belgische Wielerbond heeft 1. De Sportvisser <Nrdw.) 8 pnt tien renners aangewezen voor de 2. DVS 8 pnt., 3. De Leede 6 pnt'' Ronde van de Toekomst: het zyn 4. DW 6 pnt., 5. De Sportvrienden Willy Monty, Joseph Timmerman, 4 pnt., 6. De Ruisvoorn 2 pnt,, 7. De Martin van den Bossche, Gerard Va- Bliek 2 pnt., 8 S. en G. 2 pnt., 9. tiau, Camille Vincke, Ferdinand Ons Genoegen 2 ont., 10 Hengel- Bracke, Sylvain Henckaerts. Willy sport 0 pnt. Leenaerts, Antoine Steyeaert en De volgende wedstryd vindt plaats Rooger van Heel. 1 op 1 juli aü. in het Aarkanaal.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 7