Installatie mr. R. M. Gallas als eerste burger van Leiderdorp Boottocht op de Oude Rijn en een zanghulde van de schooljeugd Dr. Mansholt loopt woedend weg uit EEG'minister raad UW KRANT NAAR UW VAKANTIE-ADRES Gaat U met vakantie? TIJDENS PLECHTIGE RAADSZITTING SPAREN VOOR DE KINDEREN Begroeting AANVULLENDE BEGROTING BEKNOT Geen coalitie in Turkije Adenauer laat iinie-van-drie vallen AFRO-MARKT OPGERICHT LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 19 JUNI 1962 HOOG BEZOEK OP HET AMSTELVELD Prins Bernhard en de Prinsessen Beatrix en Irene zullen in gezelschap van de echtgenote van de president van Mexico en haar dochter op vrij dag 22 juni een bezoek brengen aan het Latijns-Amerikaanse dorp op het Amstelveld te Amsterdam. Dit dorp is daar opgebouwd ter gele genheid van het 66ste lustrum van de Universiteit van Amsterdam. Advertentie (Van een onzer redacteuren) Leiderdorp viert vandaag feest! Burgemeester mr. Robbert Mar:e Gallas uit Den Haag. die vele jaren referendaris A, hoofd van het bureau Openbare Órde en Justitiële Zaken bij het Kabinet van de Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland is geweest, is tijdens een plechtige raadsvergadering, die vanmid dag om twee uur begon, geïnstalleerd als burgemeester van deze welvarende woongemeente onder de rook van Leiden. De installatie werd verricht door loco-burgemeester C. Meerburg. Deze zitting werd door vele genodigden bijgewoond. De Com missaris der Koningin, mr. J. Klaasesz. had zich laten vertegen woordigen door de chef van zijn kabinet, mr. H. A. N. Dinger van Kruiningen. Verder waren aanwezig de oud-burgemeester en cre-burger van Leiderdorp, de heer K. van Diepeningen uit Barneveld en vele burgemeesters van gemeenten uit de omgeving. Het was kwart voor één toen mr. K. M. Gallas met zijn echtgenote, Mevrouw M. H. A. A. Gallas-Schuk- Ling en zijn kinderen Rob (11) en IVIargreet (9) pe rauto bü de brug voor de N.V. DupisoL Een kwartier te vroeg, waardoor loco-burgemeester Meerburg het gezelschap niet op de grens kon begroeten. Dat geschiedde het parkeerterrein van de fabriek. .et politieescorte stond dus tever geefs bij de grens van de gemeente te wachten. Leden van het comité van ont vangst. bestaande uit de heren ir. E. Poels, voorzitter, W. Neijmeijer, secretaris, J. M. M. Koeken, pen ningmeester, W. de Jong, M. Moraal en W. Bavelaar en de dames me vrouw J. G. Droppert- Annyas en mej. M. v. d. Voort, het burgemees tersgezin verwelkomden op Leider- corps grondgebied. De charmante zesjarige Getrude, het dochtertje v.- n loco-burgemeester Meerburg, bood mevrouw Gallas-Schukking met cn sierlijke buiging een fraaie rui ker aan. Bijzondere intocht Men had in Leiderdorp voor een wel zeer bijzondere intocht gezorgd. De nieuwe burgemeester en zyn ge zinsleden namen niet plaats in een open landauer of in een auto, maar in het feestelijk gepavoiseerde jacht ..Maria Christina". Twee hoornbla zers. die op dit vaartuig aanwezig waren, kondigden met hoorngeschal de blijde mare aan, dat de nieuwe burgemeester was gearriveerd. Er werd van de N.V. Ned. Durisol ge varen via de brug in Rijksweg 4A en de Leiderdorpse brug naar de tuin van dokter H. Bakema aan de Hoofd- straat waar de ontscheping geschied de. Burgemeester Gallas mocht maar niet zo Leiderdorp binnentre den. Neen, hij moest zoals dat vroe ger ook geschiedde, tol betalen. Dat gebeurde bü de Leiderdorpse brug, waar een brugwachter hem aan de hengel een versierd klomp je toestak. Met een glimlach op het gelaat deponeerde mr. Gallas het bruggeld in dit klompje, dat hem later op de dag als herinne ring werd aangeboden. Deze vaartocht over de Oude Rijn is voor het gezin van mr. Gallas een ware zegetocht geworden. De Leider dorpse jeugd heeft de nieuwe eerste burger een wel zeer bijzonder welkom bereid: bij het Jaagpad zwaaiden de leerlingen van de lagere scholen met vlaggetjes en hieven een driewerf hoera aan toen het versierde jacht passeerde en op het terrein naast de brug in Rijksweg 4A hadden de leer lingen van de kleuterscholen een prachtig plaatsje gekregen. Ook zij lieten zich niet onbetuigd. Padvin ders en padvindsters zorgden er met het onderwijzend personeel voor, dat de kleuters niets overkwam. In de raadszaal Ontelbaar velen waren er getuige van, dat mr. Gallas en zijn gezin van het huis van dokter Bakema naar het gemeentehuis wandelde. Het was i «mmer. dat slechts tachtig geno digden de plechtige raadszitting kon don meemaken. De raadzaal was echter te klein om een groter aantal aanwezigen te herbergen. Daarom had het comité in het Dorpshuis een aantal T.V.-ontvangers opgesteld, zodat toch nog velen in de gelegen- I heid werden gesteld de plechtigheid I van het begin tot het einde bij te wonen, dank zü het gesloten T.V.- j circuit dat men had laten aanleggen. Natuurlijk werd deze geste door de burgerij bijzonder op prijs gesteld. Nadat loco-burgemeester C. Meer burg deze bijzondere zitting had ge opend heeft hij in een uitvoerige toespraak gewaagd van de blijdschap van de Leiderdorpers, dat men nu weer een burgemeester bezit. In het kort wees hij op de historie van deze gemeente en daarna bepaalde hij zich tot het heden, waarbij hij opmerkte, dat Leiderdorp een gezochte woon gemeente is geworden. De heer Meerburg wees op de vele plannen, die al gerealiseerd zijn en stelde, dat er voor de burgemeester een grote taak gereed ligt: er moet leiding worden gegeven, de plannen moeten worden gestimuleerd en met voortvarendheid worden doorgezet. Woningbehoefte Het bouwbeleid is immers afge stemd op de capaciteit cn urgentie en gelijke urgenties verdringen el kaar. Wie op tijd is met planning zal gestadig kunnen bouwen, zei de loco burgemeester. Wanneer in het plan Ouderzorg over een jaar de huur woningen in grote aantallen gereed komen, dan zie ik de dageraad gloren voor de woningzoekenden en gaat de woningnood langzaam over in woningbehoefte. taak de vele zaken en activiteiten, die tezamen de Leiderdorpse samen leving vormen, verder te bevorderen met een gelijkmatige overgang van zuivere plattelandsgemeente naar wat men zou kunnen noemen ver stedelijkte dorpskern. Het verheugde hem richting te mo gen geven bij het bestuur van een gemeente met een zo snelle groei als Leiderdorp en zei volgaarne zichzelf te willen zetten aan de medewerking bij maatregelen tot verbetering, uit bouw en vernieuwing. Het belang van de gemeente zal, zo merkte de nieuwe burgemeester op. ik steeds voorop stellen: vriendjespolitiek moet men van mij niet venvachten. Wanneer ik zie hoe bijvoorbeeld voor de nieuwe uitbreidingsplannen Zijllaan en Meijepolder nu reeds be dragen van ongeveer 13 miljoen wor den genoemd, dan is het wel duide lijk. dat van het hoogste orgaan in deze gemeente een sterke voortva rendheid wordt verwacht. Wanneer de groei van de gemeente harmo nisch geschiedt en tijdig behoorlijke voorzieningen op geestelijk, econo misch. recreatief, sociaal- en sport gebied worden getroffen, dan zijn de voorwaarden aanwezig voor een le vensechte uitgroei van de gemeente en haar inwoners. Het werk van de ambtenaren is bij de ontwikkeling van groot be- tellectuele kracht uit, maar ook ziet men ontstaan overheidsverantwoor delijkheid mét particulier initiatief. vertolkte de gevoelens de burgerij. Samenwerking Zanghulde Na gewezen te hebben op het be lang van de samenwerking tussen en met andere gemeenten over vraag stukken van gemeentelijk belang, ver volgde mr. Gallas, dat het streven van zelfstandigen en middenstands organisaties alle aandacht verdient, en dat hem persoonlijk ter harte gaan de geestelijke volksgezondheid, de lichamelijke opvoeding, het onder wijs ook de technische opleiding de zorg vcor de bejaarden en het culturele leven, waarbij hij het ver heugend achtte dat Leiderdorp een culturele raad rijk is. Verder noemde hij de ontwikkeling van het sportleven, de betekenis van de industrieën, de vele vraagstukken verbonden aan de landbouw en vee houderij. de problemen van openbare orde en veiligheid, een voor zijn taak berekende brandweer en een parate EB. Aan het, slot van zijn rede merkte hij op. dat hy aan het begrip bur gervaderschap reële inhoud hoopt te geven en dat hij volgaarne de fakkel overneemt, die zijn voorganger op zo voortreffelijke wijze heeft aangesto ken en brandende gehouden. Met de bede, dat God hem de kracht en de wijsheid zal schen ken om de gemeente naar Zijn wil te besturen en dat Zijn zegen op het werk van de raad en van hemzelf bij voortduring zal mogen blijven lig gen. verklaarde mr. Gallas het ambt van eerste burger op zich te nemen. Namens de raadsleden heeft de nestor, de heer C. de Graaf Wzn., de lang evenals de samenwerking in de nieuwe burgemeester hartelijk wei- gemeente zelf, want daarvan gaat kom geheten en hem de volle mede- niet alleen een grote, morele en in- werking van dit college toegezegd. Na deze bijzondere raadsvergadering volgde voor het gemeentehuis de hul de van de schoolkinderen. Zij deden dat met welluidende zang onder lei ding van de muziekleraar, de heer Ad. J. Hoogenboom. Staande op een podium beluisterde het burgemees tergezin deze zang, die begeleid werd door een hammondorgel. Er werden twee welkomstliederen gezongen en natuurlijk klonken ook „Wij willen Holland houwen" en „Hollands vlag". Tussen de zang door hebben enige leerlingen van de kleu terscholen aan mr. Gallas manden met de produkten uit de streek aan geboden. een geste die door de bur gemeester bijzonder op. prijs werd gesteld. Dat gold echter niet alleen de cadeaus, maar ook de zang. Dat bleek wel uit de woorden die mr. Gallas tot de jeugd richtte en waarin hij gewaagde van zijn erkentelijkheid voor de zang van Leiderdorps jeugd. En na deze vocale hulde kwamen nog een drukbezochte receptie, een défilé van de verenigingen en de in spectie van de brandweer, een rond rit door de gemeente, het inwerking stellen van een springfontein in de vijver bij de Willem de Zwijgerlaan- Prederik Hendriklaan en een con cert door de Harmonie Leiderdorp. Maar toen was het reeds heel laat geworden Leiderdorp heeft burgemeester Gallas en zijn gezin een bijzonder hartelijk welkom bereid in zijn nieu we gemeente. Een weikom. waaruit duidelijk werd, dat de bevolking ver heugd is over de komst van mr. Gal las en dat zij in alle opzichten met hem wil samenwerken in het belang van Leiderdorp. de spaarbank metvolledige bankservice Grondwet van Grenada buiten werking De Britse minister van Koloniën. Reginald Maudling, heeft de grond wet van het Westindische eiland Grenada buiten werking gesteld en de regering en de wetgevende verga dering van hun functies ontheven wegens financieel wanbeheer door Ene Gairy. die leider van de regering en tevens minister van Financiën was. Het. bestuur is tijdelijk tot dat nieuwe verkiezingen zullen worden gehouden, in handen gesteld van J- M. Lloyd, een Jamaicaan. die met cle titel van administrateur het Britse gezag vertegenwoordigt. Engeland zal hem grotere bevoegdheden geven, zodat hij in de toekomst zelfstandig tegen het. advies van ministers in. zal kunnen optreden. Rode bureaus in West-Berlijn zijn heropend De dertien bureaus van de (com munistische) Socialistische Eenheids partij tSED) in West-Berlijn mogen, hangende een definitieve beslissing van de rechtbank, weer geopend wor den. Tien dagen na de oprichting van de Berlijnse muur werden de bureaus door de politie uit veiligheidsover wegingen gesloten. Aangaande een klacht van de SED bij de administratieve rechter tegen 1 de handelwijze van de politie is tot- - I - I wcib van uc uunii.woo.c vc U.^U.U..K cn auuumouauc, «aiu .an IlOgtOe geen VOnniS ffVOOl. De SED gem^nte°behoorhjke"n^a^htsbedry I woedend weggelopen uit de Vandaag zou hij daarom aam de j beide instellingen, zullen de minis- j isin West-Berlijn toegelaten als po- ven, wat kleine industrie, verzorgings- bedrijven en bouwbedrijven en het enige wat men tekort komt is een café-restaurant. Na gewezen te hebben op de tuin bouwbedrijven en de zo wondermooi gelegen polder Achthoven met zijn boerderijen, welke polder aangewezen is als groene zoom. die de grote woongebieden van elkaar gescheiden houdt, vertelde de loco-burgemeester, dat de gemeente beschikt over uit stekende gemeentelijke diensten. De heer Meerburg beklemtoonde, dat er voor mevrouw Gallas ook een belangrijke taak is weggelegd, want naast uw taak als echtgenote en moeder, zei hij, kunt U als burge meestersvrouw deelnemen in vreugde en droefheid en het zo noodzakelijke charitatief en sociaal werk stimule ren en coördineren. Tenslotte merkte de heer Meerburg op. dat er een bloeiend kerkelijk leven is, dat het aantal jeugdigen ten aanzien van de volwassenen uit zonderlijk hoog is en dat verschei dene scholen kampen met ruimte gebrek. Nadat hjj de hoop had uitgespro ken, dat de samenwerking zal mogen beginnen in goed vertrouwen en naar plaatselijk gebruik wenste hij mr. Gallas Gods zegen toe en hing hem de ambtsketen om. (Van onze Brusselse correspondent) i Dr. Mansholt heeft verklaard, datl Dat is gisteren het begin geweest I I het hem zonder voldoende bekwaam van enige drukke dagen voor de nii- Kri»rïï?nSe^roa5er^?eSt iwH,^ 1 Een verbeten en zenuwach- personeel onmogelijk is nog langer nisterraden van EEG en Euratom. 1 3 f - j v j de verantwoordelijkheid voor het Behalve de vraagstukken van budget- trieen hun kansen tot ontplooiing tige dr. Mansholt is gistermid- j werk van de commissie te dragen. taire en administratieve aard van dag woedend weggelopen uit de Vandaag zou hij daarom aar.i de beide instellingen, zullen de minis- ministerraad van de Europes^ ministerraad voorstellen bepaalde j ters zich ook bezig houden met de litieke partij. Economische Gemeenschap. Dr. Mansholt is vice-voorzitter van de EEG-commissie. De ministerraad was gistermiddag bezig met het be handelen van een aanvullende be groting van de EEG voor 1962. De uitbreiding der werkzaamheden, hoofdzakelijk als gevolg van de maatregelen op landbouwgebied, ma ken een uitbreiding van het perso neel nodig. onderdelen van. de Europese land-1 verdere voorbereiding van_ de onder-1 bouwbeleid voorlopig niet ten uitvoer j handelingen tussen de „Zes" en de I te brengen. In de Europese kringen in Brussel werd dat dreigement gisteravond door niemand voor ernstig genomen en men veronderstelde dat de storm in het glas water na een nacht sla pen wel wat zou overwaaien. Naar verluidt, zou de ministerraad van daag vooral de commissie in overwe ging willen geven haar administratie aan een nauwkeurig efficiency on- De EEG-commissie had ongeveer derzoek te onderwerpen en perso- 300 personen meer gevraagd. De mi nisterraad, van oordeel dat dit aan tal te hoog was, heeft niet meer dan 218 willen toestaan, daarbij een be knotting toespassend op alle drie de categorieën, waarin het personeel bij de Europese instellingen wordt ver deeld. Installatierede Burgemeester Gallas begon zijn eerste toespraak tot de raad met dank te brengen aan H.M. Koningin Juliana voor de benoeming, aan de minister van Binnenlandse Zaken voor de voordracht en aan de Com missaris der Koningin voor de aan beveling. Hij betuigde zijn erkente lijkheid voor de wijze waarop de wethouders en de gemeentesecretaris hem waren tegemoet getreden en dankte in het bijzonder loco-burge meester Meerburg voor de stuw kracht, waarmede hij de belangen van de gemeente in het burgemees- terloze tijdperk heeft vervuld. Mr. Gallas zag het als zyn hoogste Meer aandacht voor betonwegen Voor een waarde van onge veer tien miljoen gulden aan materieel voor het aanleggen van betonwegen staat in ons land ongebruikt, en onrendabel. Dit verklaarde gisteren de voor zitter van de Ned. Ver. van Wegenbouw ir. H. D. Prins tijdens een bijeenkomst van de ..studiegroep betonwegen" van de ..Betonvereniging" in het Scheveningse Kurhauspaviljoen. De monstrueuze ontwikkeling van het verkeer maakt het nodig, dat de overheden meer aandacht aan betonwegen gaan besteden. De opdrachten voor betonwegen blijven echter uit. neelsleden van te ruim bezette afde- lingen over te brengen naar onder' bezette. Mogelijk ook dat het aan tal van 218 toch nog iets zal worden verhoogd. De besprekingen over de vorming van een coalitieregering in Turkije zijn gestrand op onenigheid over de verdeling der portefeuilles. De onderhandelingen, die onder leiding stonden van premier Inonu, en die gingen tussen de Republikeinse Volkspartij voor een Nieuw Turkije en de Republikeinse Kleine-Boerenpartij werden gisteravond afgebroken na verschil van mening tussen de Repu blikeinse Volkspartij van premier Inonu en de Partij voor een Nieuw Turkije over de portefeuille van Bin- nenuandse Zaken. De coalitieregering van volksrepu blikeinen en de Partij voor Recht trad op 31 mei af na onenigheden over amnestie voor vroegere functio narissen in de regering-Menderes. Later op de avond bracht premier Inonu een bezoek aan president Ke- mal Gursel, waarbij hij deze van het mislukken van zijn formatiepogingen op de hoogte stelde. Tegenover ver slaggevers verklaarde Inonu dat hij zijn opdracht 'heeft teruggegeven. Grondpersoneel A.A. moet liet werk neerleggen Tienduizend man grondpersoneel van de Amerikaanse luchtvaart- over nog steeds geen eenstemmig- maatschappij American Airlines heid bestaat. Tenslolte zullen ook de hebben van hun vakbond opdracht - 1 gekregen het werk neer te leggen, nu de onderhandelingen met de werkgever over lonen en arbeidsvoor waarden zijn mislukt. De boordwerk tuigkundigen van de Transworld Air lines zijn vandaag in staking gegaan. „Zestien", de geassocieerde Afrikaan se staten, welke 4 en 5 juni aan staande in Brussel zullen worden hervat. Tevens zullen er beslissingen moe ten worden genomen met betrekking tot de uitvoeringsbesluiten van de verordeningen voor granen, varkens vlees, eieren en pluimvee, waartoe 14 januari j.l. werd besloten en waar- onderhandelingen met worden voortgezet op veau. Denemarken ministersni- Felle brand te Almelo SCHADE F. 175.000 (Van onze correspondent) Te Almelo heeft gistermiddag een felle uitslaande brand ge woed bij de handelmij Vivola, een verzendhuis voor lakens en slopen. Voor een waarde van f. 75.000 aan textiel ging ver loren. De schade aan inventaris, machines en gebouwen bedroeg bovendien meer dan f. 100.000. De brand ontstond doordat uit een papiervernietigingsmachine, op gesteld op de derde verdieping, een vonk in allerlei papierafval sprong. Binnen een paar minuten sloegen de vlammen hoog door het dak en uit de vensters. De brandweer pakte de brand met acht slangen aan en slaagde erin een belendend pand te behouden. De twee bovenste verdie pingen van Vivola brandden geheel uit. Militairen, die juist passeerden toen de brand uitbrak, konden ge holpen door burgers nog een par- tijd textiel in veiligheid brengen. De inboedel van het belendende pand, een accountantskantoor, werd geheel gered. De verzekering dekt de schade, brug onder Muiden gaat ver- Het beruchte knelpunt naar Engels voorbeeld ook als ..fles- sehals" aangeduid) bij de Vecht- dwijnen. Naast de bestaande brug. waarover in de toekomst verkeer in slechts één richting zal worden geleidkomt een tweede brug voor éénrichting- verkeer. Graafmachines in actie bij de voorbereidende werkzaam heden. Bondskanselier Adenauer zal in elk geval het uiterste doen om de politieke eenwording van Europa op basis van de zes lan den van de EEG te verwezenlij ken", zo heeft de woordvoerder der Westduitse regering. Felix von Eckhardt. gisteren op een persconferentie verklaard. Hij sprak de berichten tegen, als zou dr. Adenauer een plan hebben voor een politieke unie van Frankrijk. West-Duitsland en Italië. Volgens politieke waarnemers in Bonn betekent de verklaring vanVon Eckardt het einde van alle gedach- tenwisselingen in de Westduitse hoofdstad over de mogelijkheid van een unie van genoemde drie landen. Een realisering van deze mogelijk heid. die de Bondskanselir kortelings in een vraaggesprek had geopperd, scheen van mete af onmogelijk, Ita lië heeft n.l. bezwaren tegen een der gelijk samengaan, evenals uiteraard de Benelux-landen. Vorige week vrijdag had de West duitse minister van Buitenlandse Za ken, dr. Schroder, tegenover de Britse onderminister van Buitenlandse Za ken, Heath, reeds verklaard dat de politieke unie van de zes E.E.G.-lan- den, naar de mening van de Bonds regering, zo spoedig mogelijk haar beslag moet krijgen. De afgevaardigden op de topconfe rentie der Casablanca-staten hebben in Cairo besloten een Afrikaanse ge meenschappelijke markt te stichten. In oktober zullen gedetailleerde be sprekingen over alle aspecten ervan worden gehouden en men zal in ja nuari een begin maken met de uit voering van de marktovereenkomst. Zij besloten eveneens in Accra het hoofdkwartier in te richten van een Afrikaanse militair opperbevel. Een woordvoerder, die dit mee deelde. zei dat Ghana, Guinea, Mali, Marokko en Egypte de kosten zullen dragen. Algerije zal voor het ogen blik niet bijdragen. De afgevaardigden steunden voorts voorstellen voor een Afrikaanse bank. een Afrikaanse betalingsunie en een raad voor Afrikaanse economische eenheid. Vopo's schieten collega neer Oostduitse grenswachten hebbes gisteren een collega neergeschoten toen hij achter een groep menset aanliep, die via een tunnel onder d< muur naar West-Berlijn wildes vluchten. De vijf vluchtelingen, dnn vrouwen en twee mannen, werden gegrepen voordat zij de ingang van de tunnel hadden bereikt. Enkele minuten tevoren hadden vil deze tunne ltwee vrouwen en twee kinderen veilig het westelijk stads deel bereikt. Men weet in West-Berlijn niet oi de Oostduitse grenswacht per onge luk is neergeschoten of dat hij ook trachtte te vluchten. Het leek erop, dat de man dodelijk was getroffen. Geleerden doen beroep op Kennedy Zevenhonderd geleerden hebben gezamenlijk een beroep op president Kennedy gedaan om de kernproeven op grote hoogte af te gelasten. De geleerden hebben deelgenomen aan het eerste wetenschappelijke congres over het voortbestaan van de mens, dat zondag besloten werd. Dit con gres is in New York gehouden. De geleerden dringen er in een telegram aan Kennedy op aan de proeven ai te gelasten wegens „de mogelijkhei van gevaar voor de mens en zijn mi lieus". Bevoegde geleerden in de V.S en andere landen hebben nog geei gelegenheid gehad om te trachten voorspellingen te doen over de gevol gen op korte of lange termijn van deze proeven, aldus de geleerden. SPAAROVERSCHOT MEI In mei is bij de plaatselijke spaar banken in totaal f 189.2 min. gestort en f 148.2 min. terugbetaald, zodat het spaaroverschot van deze maand f41 min. beloopt. In april bedroeg het overschot f 13.9 min. Als U Uw vakantie in Nederland doorbrengt, kunt U ons blad zonder extra kosten op Uw vakantie-adres ontvangen. Gaat U met vakantie naar het buitenland, danw orden U alleen de portokosten in rekening gebracht. Schenk aandacht aan de volgende belangrijke punten. 1. Vul nevenstaand formulier volledig in, d.w.z. behalve Uw volledig- vakantie-adres en de duur van Uw verblijf, ook Uw (vaste) huisadres en of U week-, maand- of kwartaalabonnee bent. Adresseer het aan onze abonnementen-afdeling. Verzenden als brief (porto 12 cent) 2. Geef Uw vakantie-adres tenminste 5 dagen voor de eerste dag van opzending aan ons op. Nummers, welke op de dag van ontvangst reeds zijn verschenen, kunnen niet worden nagezonden. 3. Elk jaar weer is het abonnementen-opzendingswerk een race met klok en kalender. Telefoneer niet, als het niet noodzakelijk is, ook niet voor het opgeven van vakantie-adressen. Doe het schriftelijk. Vrijdags en zaterdags kunnen geen telefonische opdrachten aangenomen worden. 4. Weekabonnees moeten geen abonnementsgeld betalen aan de bezorger over die weken, waarin zij 's maandags met vakantie zijn. Ook als zij na maandag thuiskomen, moeten zij het abonnementsgeld over die week NIET aan de bezorger betalen. Na hun thuiskomst wordt per kwitantie over dit weekabonnementsgeld gedisponeerd. 5. Abonnees, die op kampeerterreinen of in vakantie-oorden verblijven, moeten zich met de beheerder van dit terrein verstaan over de wijze waarop zij de krant in hun bezit krijgen. Niet overal wordt n.l. door de post aan tenten of huisjes bezorgd. Het LEIDSCH DAGBLAD gaat met U mee - wanneer U deze bon ingevuld aan ons toezendt. HUISADRES Naam: Straat: Woonplaats: No. Kwartaal abonnee Maand Week Post doorhalen wat niet van toepassing is fc VAKANTIE-ADRES P-a: Straat: ..No. Te: Eerste dag van toezending: Laatste dag van toezending: ALLE gegevens invullen.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 4