Dammers In Bakoe enige weken lang DE attractie SLS-rit GARRINCHA KREEG EEN BERISPING Sporttoto kouate in mausoleum: :zeg. is lenin dood GEEF VADER FOTOSPULLETJES! Grote belangstelling van pers, radio en tv DHC in finale KNVB-beker ORGANISATIE UITSTEKEND fl Nog een paar nachtjes slapen... Vaderdag! RITMEESTER IKV-kampioenschap Sportsplinters 7X— «1 r— n ii in'i i n*f i Vrijdag 15 juni 1962 Zesde blad no. 30678 mm Advertentie In het sportpark „De Vliert" te Den Bosch is gisteravond de voet balwedstrijd PSVDHC gespeeld, een der halve finales van het toer nooi om de KNVB-beker. DHC won met 10. Pas in de verlenging na tweemaal drie kwartier voetbal was de stand nog steeds 00 slaagden de Delftenaren erin het winnende doelpunt te scoren. DHC komt in de finale uit tegen de winnaar van de ontmoeting Spar ta—Wageningen, de andere halve eindstrijd, die morgen in het Gof- fertstadion te Nijmegen op het pro gramma staat. Bestuurscrisis bij AGOVV opgeheven De bestuurscrisis bij de Apeldoorn- se tweede divisiclub AGOVv is opge heven. De heer M. C. J. Visser, direc teur van de gemeentelijke accoun tantsdienst, te Apeldoorn, die reeds vele jaren deel uitmaakt van de ad viescommissie van AGOVV, heeft de benoeming tot algemeen voorzitter aanvaard. Voorzitter van de commis sie betaald voetbal is geworden de heer S. van der Wal. directeur van een Apeldoorns bedrijf, terwijl het voorzitterschap van de amateursectie berust bij de heer F- Hulshof. Opstelling Lugdunum Lugdunum komt zondag a.s. in de promotiewedstrijd tegen Quick Steps als volgt uit: Kerkvliet, van As, van Meygaarden, de Roo, Bavelaar, Lo geman, Vermond, Pet, Leget, Krijgs man, van Daalen. Reserves: Eradus, Kouters, Ouwer- kerk, Zweistra. Scheidsrechter is de heer P. J. Rietkerk uit Zoet.ermeer. ZEILEN Koos de Jong op tweede plaats In de strijd om het Europees kam pioenschap Finnjollen, dat voor Kiel wordt gevaren, legde onze landge noot Koos de Jong in de vierde race beslag op de vierde plaats, terwijl hij in de vijfde wedstrijd op de tweede plaats finishte achter de Fransman Jammes, de met 4152 punten leider in het algemeen klassement is. Koos de Jong bezet met 3997 punten de tweede plaats. De Zweed Jacobson volgt met 3219 punten. De uitnodiging om in Bakoe Ruslandeen internationale damtournooi te spelen, had ik met beide handen aanvaard. Reizen en dammen zijn twee hobby 's van me en deze uitnodi ging bevatte zowel het een als het ander. U begrijpt, dat ik en thousiast was! Vrijdagavond 11 mei om streeks half negen vertrok ik uit Utrecht, een tweedaagse trein reis voor de boeg. De reis per trein, waar ik nogal tegenop zag. is erg meegevallen. Het was eigenlijk zó voorbij. Dat komt vooral omdat ik meer dan de helft van de tijd heb geslapen. En als ik wakker was luisterde ik naar de ver halen van een Russische correspon dent van Tass, die met vakantie ging op de Krim of ik maakte een praatje met een jonge, Duitse ingenieur, wiens taak het was Russische arbei ders ergens in de Oeral te gaan scholen. Verder had het steeds wisselende landschap mijn voortdurende be langstelling. Zaterdagnacht passeerden we de Russische grens. Een streng uitzien de douane-ambtenaar snuffelde in mijn bagage. Vooral het pocket boekje, een onbeduidend romannetje, had zijn volle aandacht. In Brest werd de trein van een ander onderstel voorzien, omdat in de U.S.S.R. de rails verder van elkaar liggen dan bij ons. Ik wist dat dit zou gebeuren en bleef daarom wak ker. Een merkwaardig gezicht, wan neer zo'n hele trein omhoog wordt getakeld, zonder dat de duttende reizigers iets merken. Toen ik de volgende morgen het gordijntje van mijn coupé open schoof. zag ik niets dan enorme bos sen, hier en daar even onderbroken door een dorpje, met houten, som bere huisjes en ongeplaveide weg getjes. Russische liederen vloeiden via de radio door de trein. Eenzame (lammer 's Avonds half acht (Russische tijd!) stopten we in Moskou. Mensen dron gen de trein binnen en omhelsden uitbundig hun familie. Moeizaam wrong ik me langs snik- I kende ouders en bedremmeld kijken de kinderen naar de uitgang. Men zou my afhalen; er was een tele gram verstuurd, maar op het perron was niemand! Ik liep enige tijd op en neer. De I reizigers verdwenen, de een na de ander. Wat nu? Ik had geen enkel adres.... Een Russische vrouw, met een rode band om haar arm. bracht me naar een groot kantoor. Ik vertelde wie ik was en wat ik kwam doen. Niemand begreep me Omdat men echter Engelse klanken opving, kreeg ik het telefoonnum mer van de Engelse Ambassade en deze verbond mij met de Nederlandse Ambassade. Daar wist men niets van mijn komst, maar terstond ging men aar het werk om uit te vinden waar ik heen moest. Toen ik een half uur later weer belde, gaf men mij het adres van Hotel Metropole. Hier waren ook de andere buitenlandse spelers onderge bracht. Met een taxi was ik nu snel op mijn bestemming. Ik hoorde toen dat een auto vol bestuurders was uit gerukt om mij af te halen van het vliegveld! Met wodka en kaviaar was dit avontuur snel vergeten! In Moskou ben ik, bij elkaar, twee dagen geweest. Een geweldige stad met grote gebouwen en lange brede avenue's, waarlangs zonder ophou den massa's mensen gaan. Enkele bijzonderheden hebben we bekeken: het Kremlin, het Mauso leum en de Universiteit. Voor het bezoek aan het Mausoleum was Kou- até, zoals de Russische tolk zei, „ons ingangskaartje". Aan niemand kon men beter zien, dat wij vreemdelingen waren dan aar de donkere Senegalees en vreemde lingen hoeven niet in de lange rij te wachten, maar mogen direct naar binnen gaan. Grote indruk Kouaté toonde, gedurende dit bezoek, de grootste aandacht. Het gemummificeerde, door lichten be straalde lichaam van Lenin, maakte een bijzondere indruk op hem. Een maal buiten vroeg hij: „Is hij dood?" Deze vraag was aanleiding voor de secretaris van de Russische Dam- bond om uitvoerig te vertellen wie Lenin was en wat hij had gedaan. Kouaté fluisterde ontdaan: „Si, si, si". Maar of alles tot hem doorge drongen is, betwyfel ik. Via een Russische Tjupolev bereik ten we dinsdagochtend vroeg Bakoe, de hoofdstad van de olie-republiek, Azerheidzjan. Op het vliegveld stond een legertje verslaggevers, die allen door elkaar vragen stelden, zodat onze arme tolk Philip Wanowitsch, het er benauwd van kreeg. „Bent u meester?" (d.w.z. dam- meester). „Wat denkt u van het tournooi"? „Hoe vindt u Bakoe"? „Wat vindt u van het klimaat"? Het bestuur van de federatie van Azerbeidsjan bood ons een feestelijke ruiker aan en met een busje hobbel den we naar het Hotel, dat aan de Kaspische Zee bleek te liggen. Hier maakten wij direct al kennis met in purperen trainingspakken ge stoken Hongaarse meisjes, die dezelf de avond tegen het team van de Sow- jet-Unie moesten basketoallen. Van zelfsprekend gingen we kijken. Het was een bijzonder spannende wed strijd. die eerst in de laatste minuut ten gunste van de Russische meisjes werd beslist. Tijdens de pauze van deze wed- k^-W-V-V^-V-VW^-V-V t strijd werden onze namen door de microfoon omgeroepen en moesten we een voor een opstaan om een enorm applaus in ontvangst te ne men. Russische spelers De volgende dag zagen we voor het eerst onze Russische tegenstan ders. Zij kwamen ons opzoeken in het hotel. Door de talenbarrière liep de omgang aanvankelijk wat stroef, maar dit veranderde snel toen er een dambord ter tafel kwam. Jammer genoeg waren de Russen ondergebracht in een hotel, dat aan de andere kant van de stad was ge legen, zodat wij hun daarna alleen tydens de wedstrijd zagen. Ik heb niet begrepen, waarom wij niet allemaal in hetzelfde hotel kon den logeren. Dat had interessanter geweest. Maar de organisatie achtte deze scheiding blijkbaar beter. Vooral het spel van de 19-jarige Andrecho uit Riga, die het tournooi heeft gewonnen, maakte diepe in druk op mij. Deze „teenager" paart een zeer originele stijl aan een on gelooflijk combinatievermogen. Het zal mij niet verbazen, wan neer hij binnenkort de huidige we reldkampioen Koeperman onttroont. De enige grootmeester, ex-wereld kampioen Tsjegolev. kwam niet ver der dan een gedeelde derde plaats. De eerste buitenlander was Kouaté, die zevende werd. Ik zelf eindigde me de Belgische kampioen Verpoest en twee Russen op de 9e--12e plaats. Gratis toegang Het tournooi werd gespeeld in het Medisch Instituut dat dicht bij ons hotel lag. Publiek mocht gratis komen kij ken en velen maakten hiervan ge bruik. Vooral jonge mensen, onder wie ook meisjes, toonden belangstelling. Het damspel wordt in de Sowjet- Unie namelijk ook door dames ge speeld. Radio, film en televisie volgden onze verrichtingen gedurende het ge hele tournooi. Ik heb diverse keren gelegenheid gehad iets over Nederland te vertel len." Veel belangstelling had men voor het onderwijs in ons land. Het feit. dat grote stukken van Nederland beneden de zeespiegel liggen wekte nogal verwondering. Onderwijs Als onderwijzer had ik natuurlijk belangstelling voor het onderwijs in de Sowjet-Unie. Daarom ben ik, met Hugo Ver poest. een school binnengegaan en ik heb aan de directrice gevraagd of we mochten kijken. Dit werd toe gestaan. In Rusland gaan de kinderen pas op 7-jarige leeftijd naar school. .Kinderen zijn op hun 6de jaar vaak nog niet schoolrijp", zei een lerares en ik kon dit niet ontkennen. Een verrassing was het voor me dat ze eerst op 18-jarige leeftijd -de school verlaten Iedereen ontvangt dus een mid delbare schoolopleiding, die overigens niet zo zwaar is als bij ons! Naast j theorie-uren wordt er een flink ge deelte van de tijd voor praktisch werk gebruikt. Jongens verrichten in aparte lo- kalen met kostbaar materieel me- 1 taal- en houtbewerking, terwijl de meisjes typisch-huishouóelijke be- 1 zigheden worden geleerd, ook al in 1 speciaal daarvoor ingerichte lokali- j teiten. I Samengevat zou men dit kunnen zeggen j Een Russische school is voor Ne- iderlandse begrippen een: lagere 'school, een ambachtschool, een huis houdschool en een ulo onder één dak. Ieder die de school verlaat mag een universitaire studie gaan volgen. Iedereen heeft dus een gelijke kans! Zover zijn we helaas hier nog niet! En hij heeft nu al die speciale RITMEESTE R-tractatie voor Vader: een feestelijke assortiments kist met 11 fijne sigaren voor f. 4.- Zó branden Vader rookt er goed van met Vaderdag! Ritmeesters ...dat bewijst hun klasse t Onze stadgenoot Jan van t f Leeuwen heeft op uitnodiging f van de Russische Dambond i deelgenomen aan een groot in- f f ternationaal toernooi in Bakoe, a dat enige weken heeft geduurd, a k In dit toernooi, waarin hij op a J een eervolle plaats beslag legde, J f versloeg de Leidse onderwijzer o.a. de Belgische kampioen Ver- f f poest. f Van zijn ervaringen en in- f i drukken, die zich natuurlijk niet f f alleen tot het damspel beperk- a ten. vertelt Van Leeuwen in dit a J artikel. Twee spelers van de Hongaarse club Dozsa Ujpest hebben de Oosten rijkse autoriteiten om politiek asiel gevraagd. De ploeg van Ujpest deed Wenen aan op de terugreis uit Man tua, waar ze zondag een wedstrijd had gespeeld voor de intertoto-com- petitie. De politie heeft als namen van de twee spelers opgegeven K. Sandor en F. Sandor, beiden 18 jaar oud. Voetbal programma Amateurs Kampioenschap van Nederland Zaterdag: Xerxes-Standaard; JOS Velocitas; VlissingenQuick N. Zondag: StandaardXerxes; Ve locitasJOS; Quick NVlissingen. Promotic naar 2de-klasse: ODS VCS; VIOS—Kranenburg. Promotie naar 3e-klasse: Lugdu num—Quick Steps; VeloTonegido. Zaterdagvoetbal Kampioenschap van Nederland: Quick BoysGenemuiden. Reserves KNVB AMATEURS Promotie naar res. 2e-klasse: GDA 2—Wilhelmus 2; UVS 3—Archipel 3 (zaterdag) ZATERDAGVOETBAL Prom. naar res. 2e-klasse: Noord- Wijk 2—Kozakken Boys 2. Gastvrijheid Aan mijn verblijf aan de Sowjet- Unie heb ik prettige herinneringen. Dat komt vooral door de hartelijk heid en gastvrijheid die men ons overal toonde. Ook de organisatoren heten niets na het ons naar de zin te maken. Ze stonden voortdurend klaar en niets was te veel. Toen een verkou den graaf De Nescallar naar een apotheek wilde om hoestpoeders te kopen, was een minuut later een longspecialist aanwezig om de zieke graaf grondig te onderzoeken. Als we over postzegels spraken, kregen we postzegels ten geschenke, hadden we het over Russische damliteratuur dan bood men ons een damboek aan. Het was om verlegen van te wor den. „Wij doen ons best het u naar dc zin te maken", zei Koslov, secre taris van de Russische Dambond. „Toen wü in Nederland waren, was men ook zeer gastvrij". Welnu mijnheer Koslov, zonder overdriving: het was af! Ronde van Zwitserland Van der Borgh in eerste rit derde Drieënzestig renners zyn gisteren in Zurich van start gegaan voor de zesentwintigste Ronde van Zwitser land, waarin de eerste étappe naar Diessenhofen leidde over een afstand van 212 km. De Italiaan Dino Bruni veroverde de leiderstrui door in de eindsprint vijf concurrenten, onder wie onze landgenoten Van der Borgh en Gijsel, te verslaan. De beslissende slag werd ingeleid door een demarrage van de Duitse renner Hans Junkermann, die door tien man werd beantwoord. De Ne derlander Jan Hugens, die de aan sluiting had gemist, bereikte na een sterk gereden achtervolging, samen met Renz (Did) en Campillo (Sp) de finish, nog geen minuut nadat Bruni zegevierend door de finish was ge gaan. De uitslag van de eerste etappe was: 1. Dino Bruni (It) 5.20.31 (gem. snelheid 39.774 km,uur); 2. Roger Deconinck (België) z.t., 3. Martin van der Borgh (Ned.) z.t., 4. Gilbert Desmet (Belg.) z.t., 5. Hans Junker- man (Did) z.t., 6. Raf Gijsel (Ned.) z.t., 12. Jan Hugens <Ned.» 5.21.26; 26. Jaap Kersten iNed.) 5.33.43, 29. ex aequo: o.a. Jacques van der Klundert en Jan Westdorp (beiden Ned.), z.t. FOTO-C1NE JAN BREE5TRAAT 123 t.o. Stadhuis WOLFSLAG N.V. Haarlemmerstraat 102 naast BATA AUTOMOBILISME Onder ideale weersomstandigheden zijn gisteravond van de Schevening- se boulevard 206 equipes gestart, voor de 11de Scheveningen-Luxemburg- Scheveningen rit van het Haagse dis trict van de R AC-West. Ook nu vormde een behendigheidsproef de spectaculaire ouverture van de 24 uursrit naar Ettelbrueck en terug. In de ban van de zenuwen schakel de een opvallend hoog aantal „cou reurs" bij deze eerste proef, waarbij op simpele wijze een aantal tonnetjes gerond moest worden, zichzelf uit voor een hoge klassering door de vreemdste route-afwijkingen. Voor de gebruikelijke sensatie zorg de ditmaal de Rotterdamse Fiat rijder Aarse. Met hoge snelheid zette •hij. direct nadat de startvlag van RAC-West bestuurslid Ton Zwikstra, was erevallen koers naar de tonnen. De tweede bocht werd hem al nood lottig. De wagen sloeg om en bleef op een zijkant, liggen. Bereidwillige officials hadden nog geen vijftien seconden nodig de kleine witte wagen weer op de vier wielen te helpen. In nog geen minuut werd de finish bereikt. SCHAKEN Kandidatentoernooi Het kandidatentoernooi te Willem stad is gisteren voortgezet met de partijen voor de 22e ronde. De uit slagen waren: GeilerKortchnoi %-%. Filip— Keres %-%, Fischer—Benkoe 1-0. De ontmoeting TalPetrosjan werd uitgesteld. De stand luidt nu als volgt: 1. Geiler (Rusland) 14!h. punt, 2. I Keres (Rusland) 14 pnt (uit 21), 3. j Petrosjan (Rusland» 13 pnt en 1 af- gebr. partij (uit 21), 4. Kortchnoi I 11% pnt, 5. Fischer 11 pnt (uit 21), I 6. Benkoe 9 pnt. 7. Tal 7 pnt «uit 20) 8. Filip 5 pnt en 1 afgebr. partij. GEWICHTHEFFEN Turend over de Kaspische Zee v.l.n.r. Jan van Leeuwen. Philip Wanowitsch de tolk: Andreiko. winnaar van het tournooi. en Adjiedh. de Surinaamse kam pioen. Garrincha, de briljante rechtsbuiten van Brazilië, die in de wedstryd tegen Chili uit het veld werd gestuurd, heeft een berisping gekregen van de FIFA, maar zal wel mogen uitkomen in de finale van het wereldkam pioenschap, zondag a.s. tegen Tsjecho-Slowakije. Honoriono Landa, de Chileense midvoor, die in dezelfde wedstrijd naar de kleedkamers werd gestuurd, is echter door de FIFA geschorst en zal niet mogen speler, in de wedstrijd tegen Zuid-Slavië om de derde en vierde plaats. Volgens de officiële verklaring van het FIFA-bestuur zijn deze maatrege len genomen in overleg met Holger Bergerus (Zweden), de FIFA-waar- nemer bij de wedstrijd BraziliëChili. Er werd besloten Garrincha te berispen en hem een waarschuwing toe te dienen zich in de toekomst beter te gedragen. Landa werd daarby voor één wedstryd geschorst. Volgens scheidsrechter Yamasaki (Peru) had Landa de Braziliaanse halfspeler Mauro een schop onder het zitvlak toegediend. Dit werd door de Chileen niet bestreden. Leidse Concours Commissie Wedvlucht met oude duiven vanaf Tergnier. Aantal vogels 1480. gelost te 7 uur met noordenwind. Afstand pl.m. 290 km; le duif te 11.36.54 uur. D. van Mosseveld 1-20, P. d'Hacus 2. Gebr. Van Schie 3-44. T. van Am sterdam 4. M. v. d. Wiel 5-18-34. C. van den Berg 6-29, A. van der Zwan 7, J. Staffeleu 8, G. Oude Elferink 9-11-24, D. v. d. Nieuwendijk 10-35, W. Sira 12-17, J. Passchier 13-38, W. Onstenk 14, P. van Wissen 15-46, J. v. d. Wal 16, J. Berg 19, J. Schlimmer 21, R. de Graaf 22, P. van Griensven 23, H. Drenth 25. G. van Stein 26. F Bouwman 27. M. de Lange 28. A. Dubbelaar 30-48, C. Parlevliet 31. B. Oskam 32. W. Zonneveld 33, Chr. v. d. Pluvm 36-39. H. Brandt 37. J. Veil- brief 40-49, N. Oudshoorn 41, M. Jongeleen 42. P. Mooten 43. J. v. d. Assem 45, A. Rysbergen 47. W. Gijs- man 50. ORLEANS Wedvlucht met oude duiven vanaf Orleans, gelost te 7.15 uur met n.o.- wind. Afstand pl.m. 508 km. De Vriendenclub. In concours 174 vogels; le duif te 15.34.08 uur. H. Mooten 1-2, J. Dongelmans 3-10, L. Gijsman 4, J. van Duuren 5, W. J. Mark 6, C. P. Gijsman 7-8, J. Veil- brief 9. Nagekomen uitslag Tergnier: J. Veilbrief 1-2, W. Vijlbrief 3-7, R. Pet. Er zijn bij het bureau van de sporl- totalisator geen meldingen binnen gekomen van deelnemers aan de sporttoto die alle uitslagen goed had den. De eerste prys groot f 87.379,80 wordt dus toegevoegd aan die van de tweede prijs f 58.253.20, zodat een to taal van f 145.633,wordt verdeeld over 39 t"lo->sten. Zy krijgen ieder een bedrag van f 3173,90. 4. J. van Duuren 5, J. Beekman 6, H. Mooten 8, W. J. Mark 9-10. De Rynklievers. In concours 188 vo gels. le duif te 15.27.40 uur. A G. A. Rijsbergen 1. H. Kiel 2, A. van He- mert. 3. R. Lolkes de Beer 4, A. G. Holland f, D. Zwaan 6. C. M. van Dam 7. M. Jongeleen 8, J. v. d. Wal 9. Gebr. Kok 10 Leidse Postduiven Club. In con cours 141 vogels, le duif te 15.34.04 uur. H. van Alphen 1, H. van Riet 2- 3-5, W. Teske 4. P. Teske 6, G. van Stein 7-9, S. A. Verlind 8. J. War mond 10. De Bonte Duif. In concours 129 vo gels, le duif te 15.31.07 uur. W. Wol- ters 1-3-6, C. de Groot 2, P. Fasel 4- 10, W. Siera 5-7, Bink-v. d. IJssel 8, N. Oudshoorn 9. WATERPOLO Sleutelstad klopte De Gouwe (3-0) De eerste thuiswedstrijd, die Sleu- telstad voor de competitie speelde heeft een ruime overwinning voor de Leidenaars opgeleverd. In een matig en vaak hard duel won Sleutelstad met 3-0 van De Gouwe uit Waddinx- I veen. In het team van de Leidenaars was de in niet al te beste conditie verkerende doelman Binnenkamp vervangen door Wim van Rooyen Wim van Zijl schoot de score open na een aan Van Tilburg toegekende vrije worp, maar het had er toch veel van weg, naarmate de strijd vorderde, dat de gasten spoedig zou den gelijkmaken. Hooidonk moest na een overtreding de kant opzoeken doch Gouwe wist van de numerieke meerderheid geen profijt te trekken. De rust ging in met 1-0 voor Sleu telstad. In de tweede periode werd niet gedoelpunt, dat geschiedde pas weer in de derde periode. Van Til burg tikte handig een bal van Van der Wilk door en bezorgde zijn ploeg een 2-0 voorsprong. Het spel werd nu bepaald onvriendelijk. Van der Wilk werd met zUn tegenstander naar de kant verwezen en Brok van Gouwe onderging het zelfde lot. De vierde periode werd ontsierd door veel hard spel wat de wedstrijd er niet aantrekkelijker op maakte. Sleutelstad verwisselde van doelman: Van Rooyen maakte plaats voor Van Zijl. Bekkering, die deze zomer toch voor Sleutelstad uitkomt, moest het water uit zodat Gouwe wat aantal spelers betrof weer gelijk stond. Van Tilburg besliste de strijd door er in eens tussenuit te trekken en te sco ren (3-0), Ronde van België Knops tweede in vierde étappe Leo Knops, een van de zeven Ne derlanders die deelnemen aan de Ronde van België voor onafhanke- lyken, is gisteren als tweede geëin digd in de vierde etappe, van Bouil lon naar Spa, over een afstand van 170 km. De rit werd gewonnen door de Belg Lucien Stevens die 4 uur 32 min. 37 sec. liet noteren. Knops finishte in dezelfde tijd als de winnaar, derde werd diens landgenoot Roland Apar en vierde eveneens een Belg, Willy Leenaerts. De plaatsingen van de overige Ne derlanders in deze vierde rit waren: 6 Jan Janssen 4.35.21., 19 Henk Nij- dam 4.35.59, 23 Lex van Kreuningen z.t., 50 Leon Sebregts 4.48.06, Miel Verstraete 4.50.30, Jaap de Waart kwam pas na het sluiten van de controle over de finish. Na de vierde etappe luidt de alge mene rangschikking: 1. René Thys- sen (Belg.) 14.32.04. 2. Sylvain Henckaerts (Belg.) 14.32.18, 3. Roger de Breucker (Belg.) 14.32.20, 7. Leo Knops 14.34.37, 9. Henk Nydam 14.36.24, 16 Jan Janssen 14.37.37, 24. Lex van Kreuningen 14.38.35. 32. Miel Verstraete 14.51.08. 56. Leon Sebregts 15.40.00. Leo Knops, die twee van de vyf bergsprints in deze étappe won. staat met 13 punten als eerste in het berg- klassement. De Belg Bocklandt bezet met 11 pnt. de tweede plaats. Uitslagen: LGB (d)—Sleutelstad 4—1, DKD <m)Sleutelstad 07, DKD jDe Zijl (j) 0—3, AZ 1870 2 Sleutelstad 2 48. Tijdens de clubkampioenschappen van LKV zijn enkele goede prestaties geleverd. Bijzonder tevreden was de LKV-leiding over het gewichtheffen van de Zwammerdammer Piet van der Louw, die men als een waardig, toekomstig opvolger ziet van de Nederlandse kampioen Siem Stokkel. Van der Louw kwam tot een totaal van 32212 kg (drukken 107'., trekken 90 en stoten 125 kg). Hij veroverde de eerste prijs in de B-afdeling. Tweede werd hier J. Heetveld (280 kg) en derde W. Turenhout (262!a kg). In groep A gingen de pryzen naar de 17-jarige veelbelovende tweeling Faas. Nico Faas stak zyn broer Dick met 2% kg de loef af, resp. 247'.en 245 kg. De derde prijs ging naar J. v. d. Meer (245 kg». De internationale cracks Siem Stokkel en Jan Nolten werkten bui ten mededinging mede. Siem Stokkel was goed op dreef en haalde 15 kg meer dan bij de laatste kampioen schappen: 112':.102'..135. De lichtgewicht Jan Nolten, pas hersteld van een nieroperatie, bereikte een totaal van 285 kg. De wedstrijden stonden onder lei ding van de heer J. J. de Romijn. Groot-Brittannië won op de eerste dag van de Daviscup-ontmoe- ting tegen Brazilië voor de kwartfi nales van de Europese zone de beide enkelspelen. Mike Sangster versloeg Carlos Fernandes met 64. 64, 64 en Billy Knight was met 6—3, 63, 61 de meerdere van Thomas Koch. Tijdens internationale atletiek wedstrijden in Parijs heeft de Frans man Michel Jazy het wereldrecord op de 2000 meter verbeterd. Hij legde de afstand af in 5 min. 1.6 sec. en bleef daarmee 0,6 seconden bene den het oude record, dat sinds 2 ok tober 1955 op naam stond van de Hongaar Istvan Roszavolgyi, die toen in Boedapest 5.02.2 liet noteren.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 17