Jemping restant Levendaal maakt Sen nieuwe Groenebrug wenselijk Reconstructie Haarlemmerstraat kan eindelijk doorgang vinden otale kosten stijgen daardoor tot meer dan een miljoen RUIM HONDERD WONINGEN IN HET PLAN GROENOORD Ruim anderhalve ton voor „opgeruimd staat netjes" Eenrichtingverkeer ook voor wielrijders en bromfietsers Tante Miep is een bijzonder charmante vrouw, 'n echte dame ook, maar laatst deed zij iets,dat ons allen 'n behoorlijke schok gaf. Behalve oom Adriaan, Ook al aan do sigaar? "^Wericht 1 maart 1860 h Ar, Woensdag 13 juni 1962 Tweede blad no. 30676 Bouw bergplaats Op tennispark Roomburg Op het tenniscomplex Roomburg bevindt zich een bergloods, die zo vervallen is, dat herstel aanzienlijke kosten zal medebrengen. Verder is de plaats, waar het gebouwtje staat, niet gunstig voor een goed gebruik, maar de vervallen toestand maakt verplaatsing niet mogelijk. De Sportstichting heeft een plan voor de bouw van een nieuw gebouwtje ingediend, waarbij er o.m. rekening mee is gehouden, dat de bergruimte in de winter, bij gebruik van het complex als ijsbaan, als gar derobe dienst kan doen. terwijl bij tenniswedstrijden het wedstrijdsecre tariaat er in kan worden onderge bracht. De kosten worden geraamd op f7.000. In overeenstemming met de advie zen van de Commissies voor de Sport en Jeugdzaken, de Openbare Wer ken en de financiën, geven B. en W. de raad in overweging hiertoe te be sluiten. M In de raadsvergadering van maandag a.s. komt onder meer een ii' oorstel van B. en W. ter sprake, om het indertijd verstrekte voor de werken die verband houden met de demping van •bes et laatste stukje Levendaal te verhogen van ruim vier ton tot te uim elf ton. Dit drastische verhogingsvoorstel houdt verband met de wen- A lelijkheid, een betere oplossing te verkrijgen voor het verkeers- >eloop en andere technische aspecten van de dempingswerkzaam- eden. Onder meer is het gewenst gebleken, de Groenebrug door en nieuwe te vervangen, passend in deze zeer karakteristieke (ingeving. De Groenebrug is de verbinding over het Rapenburg 3* ussen Steenschuur en Garenmarkt. Het voorstel van B. en W. letekent in nauwkeurige cijfers een uitgave van f. 1.107.000. tuursteen, waarop een antieke „pop- penleuning" zal worden verankerd. Walmuren De walmuren van het Steenschuur tussen de Groenebrug en de Hoge- woerdsbrug zullen, voorzoveel nodig, worden gesloopt en worden vervan gen door walmuren. welke voor een groot gedeelte zullen worden gebouwd buiten de plaats, welke de bestaande walmuren innemen. Het desbetref fende gedeelte van de Steenschuur- gracht wordt hierdoor weliswaar eniger mate versmaald, doch de breedte zal overeenkomen met die van het gedeelte van de gracht aan de westzijde van de Groenebrug. Door de bouw van de walmuren op de geprojecteerde plaats zal het wel licht mogelijk zijn om enkele van de Keus uit twee ontwerpen De directeur der Gemeentewerken verzocht een schetsplan voor een V jeuWe brug bij B en W in te dienen. )e directeur heeft twee schetsont- ien ingediend, waarvan een met «n en een met twee doorvaartope- lingen. Een brug met één doorvaart- peiling, zoals bij de bestaande brug. sla lijkt B en W aantrekkelijker in ver- or and met het meer open karakter van li brug. De Gemeentelijke Monu- Inentencommissie en de Commissie de Openbare Werken, wier ad- artTies ter zake is ingewonnen, geven Sp eveneens aan een zodanige brug de Mefroorkeur. Het plan omvat de bouw van een bafoieuwe Groenebrug na het slopen iui tan de bestaande brug. het vernieu- te;; *en van de walmuren en een recon- iU! structie van het Steenschuur tussen de Groenebrug en de Hogewoerds- bpug. l« De nieuwe brug krijgt een door- jj Taartwijd'te (welke thans 6.81 m. be- draagt) van 7 m. De doorvaarthoogte ui van de bestaande brug is 2.50 m. die 5: van de Hogewoerdsbrucr 1.83 m en van de Nieuwsteegbrug 2.40 m. Vol gens de directeur van de Markt- en lavendienst zou bij de nieuwe Groe nebrug kunnen worden volstaan met een doorvaarthoogte van *-50 m. Aan gezien een hogere brug een betere doorkijk geeft op die waterspiegel, is de doorvaarthoogte uit estethische overwegingen in het midden van de boog geprojecteerd op 1.95 m. De nieuwe brug zal In hoofdzaak in gewapend beton worden opgetrokken en worden gefundeerd op palen van ewapend beton. De .buitenfronten iestaan uit bogen van natuursteen met bekledingen voor het gewapend beton van baksteenmetselwerk, het geheel afgedekt door banden van na- Aanschaffing van twee stationcars politie Sinds 1959 zijn bij de politie twee stationcars in gebruik. Deze surveil lancewagens, welke ieder bijna 100.000 km hebben gereden, begin nen thans ernstige slijtage verschijn selen te vertonen. In verband hier mede verdient het naar de mening van B. en W. aanbeveling beide auto's te vervangen door twee nieuwe sta tioncars. De mobilofooninstallaties van de oude wagens kunnen op de nieuwe auto's worden gemonteerd. Het voor deze aankoop nodige kre diet bedraagt f14.815. De -verkoop waarde van de te vervangen auto's kan worden gesteld op f 4.000 in to taal. DE GROENE BRUG die vernieuwd zal worden (Foto L.D./Holvast) fraaie lindebomen langs het Steen schuur te behouden. De ontworpen walmuren zullen worden uitgevoerd in gewapend beton met, een bekleding van baksteenmetselwerk. Trottoirs De reconstructie van het Steen schuur omvat het leggen van een riool in de weg aan beide zijden, het slopen van de bestaande lozingen op het openbaar water en het aansluiten van deze lozingen op de te leggen riolen, zomede het maken van een andere straatindeling en hoogtelig ging. Langs de bebouwingen zal een ver hoogd trottoir ter breedte van onge veer 1 meter worden aangelegd, gren zende aan de bestaande stoepen. Deze stoepen en de stoeppalen wor den derhalve behouden. Het voor het rij verkeer bestemde straatgedeelte krijgt een minimum breedte van 5 m; het. gedeelte tussen de rijweg en de walmuur zal worden bestemd voor het parkeren van auto's. Kosten 16 ton B. en W. hebben de gemeenteraad een plan aangeboden van architect ir. E. H. van Broekhuizen, te Hengelo tot de bouw van 104 flatwoningen, in drie blokken met vier woonlagen, welke in aanmerking komen voor een extra subsidie op voet van de Wo ningwet, en die zullen worden ge bouwd binnen het gebied van het uit breidingsplan „Groenoord", namelijk aan de Willem de Zwijgerlaan, hoek Koningstraat. Van de woningen zijn 52 geschikt voor vier personen, ter wijl eenzelfde aantal is bestemd voor zes personen. De totale bouwkosten worden ge raamd op f 1.613.000,-. bij een aan- neemsom van f 1.500.000,-. Gelet op het bijzondere karakter van dit com plex woningen, biedt ondershandse aanbesteding de meeste kans om tot een aanvaardbare prijs te komen. B en W. hebben inmiddels het overleg ter zake geopend. De grondkosten moeten worden berekend op f 3.200.- per woning. Met inbegrip van het renteverlies worden de totale grond kosten geraamd op f355.000,-. Rekening houdende met een extra toeslag van 40% op de jaarlijkse bij drage. zal de gemiddelde huurprijs, op basis van de geraamde stichtings- kosten, f 14.20 per week bedragen. In dit bedrag zijn niet begrepen de kos ten van afschrijving en onderhoud van de gasgeisers, van het onderhoud van de centrale-antenne-installatie en van de gemeenschappelijke tuin. Zowel voor de bouw- als voor de grondkosten verstrekt het Rijk voor schotten k 4B, en W. dienen te worden gemachtigd de nodige voor schotten, alsmede de toe te kennen rijksbijdragen, aan te vragen en te aanvaarden. De kosten van de gas geisers zullen door de gemeente wor den gefinancierd. Dit. betekent, dat voor 104 geisers een bedrag van f 17.680.- beschikbaar dient te worden gesteld. Reeds eerder hadden B. en W. de raad medegedeeld, dat de bij de Gem. Reinigings- en Ontsmettingsdienst in gebruik zijnde roltrommelvuilnis- auto's in een zodanige staat verkeren, dat het noodzakelijk is deze voertuigen geleidelijk te vervangen. Hiermede is het vorige jaar een aanvang gemaakt door de aankoop van één Kliko-draaitrommelvuilnisauto. Voor het goed functioneren van de vuilnisophaaldienst is het gewenst thans tot de aan schaffing van twee vuilnisauto's van hetzelfde type over te gaan. De prjjs van één vuilnisauto bedraagt f. 47.500.—, zodat een totale uitgave van f. 95.000.nodig is. Voorts delen B. en W. de raad I der van rook en roet voor omwonen- mede, dat het tot nu toe niet moge-1 den zou veroorzaken en het appa- lijk is gebleken voor de afvoer van geschikt ls voor^ de ver- Tiet bedrijfsvuil van het terrein rar> 1 de Coöperatieve Groenten-, Fruit en Bloembollen veilingvereniging Leiden en Omstrekeng.a. aan de Veilingkade een bevredigende rege ling te treffen. De vereniging heeft vanwege de opeenhoping van het van de detaillisten afkomstige be drijfsvuil op haar terrein ter plaatse een stortverbod moeten afkondigen, tengevolge hiervan is de situatie thans zo, dat de kleinhandelaren hun bedrijfsafval bij he t grossierscen trum aan de Rooseveltstraat stor ten. Hiertegen bestaat bij de gros siers evenwel geen bezwaar. Verder is gebleken, dat een rege- ling, waarbij het bedrijfsafval I afvoeren van vuilnis, afkomstig van branding van grote hoeveelheden af val. Vuil van groenteveiling B. en W. zijn van mening, dat een alleszins aanvaardbare oplossing kan worden verkregen door de aanschaf fing van pen speciale vuilnisvracht auto, met bijbehorende grote vuil nisbakken zogenaamde containers welke door middel van een hydraulisch hefsysteem op het chassis van de auto kunnen worden geplaatst. De containers hebben een inhoud van 5 m3. Het ligt in het voornemen op het veilingterrein een container te plaatsen en deze regel matig op de vuilstortplaats in Noord- wjjk te ledigen. Aangezien er van kan worden uitgegaan, dat voor het rechtstreeks bij de kleinhandelaren wordt opgehaald, vanwege de daar aan verbonden kosten bezwaar ont moet. De vereniging heeft een op lossing voorgesteld in die zin, dat het fabrieken, sloopwerken e.d.even eens voldoende belangstelling voor het gebruik van containers zal be staan, terwijl deze voorts ten behoeve van de woensdagse- en zaterdagse bedrijfsafval zou worden verbrand, f markt, alsmede bij de uitvoering van Hieraan heeft het college van B. en W. geen medewerking kunnen ver lenen. omdat het gebruik van het gewenste verbrandingsapparaat hin- met "Sandwlch-lljn"! Bestrijdt "overwicht". Advertentie Zoekt U een GOUDEN ARMBAND voor t 70.— en f 100.—. Of f 300 en f400.—. T. d. WATER, Haarlemmerstr. 207, heeft het. Grote keuze in alle prijzen. Halve eeuw getrouwd Vandaag hebben de 77-jarige heer J. van Veen en zijn twee jaar oudere echtgenote elkaar in hun vriende lijke woning aan de Paul Kruger- straat 4 eens zeer hartelijk de hand gedrukt. Het was ter gelegenheid van het ingaan van de gouden bruidsdagen, waarop zoi.dag 1 juli as. de gouden trouwdag volgt. Een groot deel van deze halve eeuw van huwelijksgeluk en -trouw was de heer Van Veen werkzaam in de me taalindustrie, waarbij het speciaal de buiten Leiden gevestigde gasmeter- en blikfabrieken waren, die hem onder hun werknemers telden, nee bruidspaar heeft slechts één zoon en één kleinkind. De verkeersproblemen in de Haarlemmerstraat, verband hou dend ook met de reconstructie van deze winkelstraat na het ver dwijnen van de gele tram, hebben reeds in het begin van dit jaar de aandacht van de Leidse gemeenteraad gehad. Het heeft aan vankelijk in 't voornemen gelegen, deze reconstructie half februari een aanvang te doen nemen, maar protesten van middenstands zijde hebben een zo snelle uitvoering van de plannen in de weg gestaan. Zelfs bij de behandeling van het herziene wegenschema in de raad kon nog met geen woord over de Haarlemmerstraat- plannen worden gerept, omdat deze winkeliers-bezwaren nog in bespreking waren. Thans stellen B. en W. aan de maandag bijeen komende gemeenteraad voor, zich te verenigen met voorstellen, die in grote mate parallel lopen met de oorspronkelijke, hetgeen mogelijk is geworden doordat de middenstanders hun voornaam ste bezwaren hebben laten vallen. Zij kunnen zich met eenrich tingverkeer verenigen onder bepaalde voorwaarden. B. en W. voelen echter niet voor de ook door de middenstanders voorge stelde uitzondering op dit eenrichtingsverkeer voor wielrijders en bromfietsers. Tevens blijkt thans, dat B. en W. er in geslaagd zijn. met de busdiensten tot overeenstemming te komen tot nieuwe routes en bijkomende problemen. MIDDENSTAND ZWICHT Aan het praeadvies over deze kwes ties ontlenen wij het volgende: Bij besluit van 18 december j.l. heeft de gemeenteraad een krediet beschikbaar gesteld voor de recon structie van de Haarlemmerstraat en daarmee samenhangende werken. Een gelijktijdig voorstel tot invoering van een gewijzigde verkeersregeling, welke met deze reconstructie ver band houdt werd evenwel door B. en W. aangehouden, mede naar aanlei ding van een ontvangen schrijven van mr. M. Teekens namens een groot aantal winkeliers in de Haar lemmerstraat. Zoals bekend werden in deze brief verschillende bezwaren naar voren gebracht tegen de voorgestelde ge slotenverklaring van de Haarlem merstraat in de richting van de Lan ge Mare en het vaststellen van een stop- en wachtverbod. Adressanten betoogden, dat. een betere oplossing zou worden verkregen door het in voeren van éénrichtingverkeer over de gehele lengte van de straat in de richting van de Blauwpoortsbrug en door het instellen van een wacht verbod, afwisselend op even- en on even dagen aan één van beide zijden van de weg. Voorwaarden In een bespreking hebben deze adressanten sedertdien te kennen gegeven, dat zij van hun bedenkingen tegen de door B. en W. voorgestane regeling zyn teruggekomen, met dien verstande, dat zij het op prijs zouden stellen indien: 1. van de geslotenverklaring wiel rijders en bromfietsers werden uitge zonderd: .2 in plaats van een totaal wacht verbod aan de linkerzijde van de weg, een wachtverbod voor langer dan een half uur werd vastgesteld. Hoewel B. en W. zich ervan be wust zijn dat de controle op de na leving van deze maatregel zeer moei lijk is. zolang er nog geen parkeer- meters of -schijven kunnen worden gebruikt, bestaat er naar hun me ning geen bezwaar tegen, een proef te nemen met een dergelijk wacht verbod van langer dan een half uur. Mocht de praktijk uitwijzen, dat ook bij het kort parkeren de afwik keling van het verkeer te veel wordt belemmerd, dan zullen zij moeten overgaan tot het invoeren van een permanent wachtverbod. Wat het eerste betreft merken zij op. dat volgens het door de raad vastgestelde reconstructieplan de rij baan van de Haarlemmerstraat een breedte zal krijgen van 5 meter. Aan de linkerzijde zullen regelmatig auto's staan om te worden geladen of gelost. Voorts is het te verwachten dat een druk gebruik zal worden ge maakt van de mogelijkheid om aan deze zijde auto's gedurende een half uur te parkeren. Tengevolge hiervan zal voor het verkeer herhaaldelijk slechts een passage overblijven van 2,50 a 3 meter. Deze passage is te smal om hierop ook nog rijwiel- en bromfietsverkecr uit de tegengestelde richting te kun nen toelaten. Vooral het steeds naar links moeten zwenken om stilstaande auto's te passeren, zou zowel voor de fietsers en bromfetsers zelf als voor het verkeer uit de andere richting tot zeer gevaarlijke situaties aanlei ding geven. B. en W. zijn dan ook van oordeel, dat het in strijd zou zijn met de belangen van de vrijheid van het verkeer en de veiligheid op de weg om van de gesloten verklaring wielrijders en bromfietsers uit te zonderen. De Verkeerscommissie kan zien met het vorenstaande verenigen, met dien verstande, dat één lid de voor keur geeft aan een permanent wachtverbod voor de linkerzijde van de weg. Busvervoer Op bedoelde bespreking hebben de winkeliers ook nog enige wensen naar voren gebracht met betrekking tot het collectieve openbare personen vervoer. Inmiddels hebben B. en W. met de N.V. Maarse en Kroon en Citosa N.V. overLeg gepleegd over de noodzakelijke routewijziging voor de bussen, die thans door de Haar lemmerstraat rijden. Na een gehou den proefrit hebben beide maat schappijen zich bereid verklaard de inkomende bussen de route Haven plein, Oude Vest, Janvossenbrug, Oude Singel te laten volgen, met een uitstaphalte op de Oude Singel tus sen de Janvossenbrug en de Mare- brug. Om de vrije doorgang over de Oude Vest te verzekeren, zal het ook vol gens genoemde maatschappijen, noodzakelijk zijn dat behalve invoe ring van éénrichtingverkeer, voor deze weg van het Havenplein af over een afstand van 50 meter een stopverbod en verderop tot de Janvossenbrug een wachtverbod wordt vastgesteld. De uitgaande bussen kunnen de oude route via Oude Singel, Lange Mare. Haarlemmerstraat, Havenplein blijven volgen. Naar de mening van B. en W. biedt deze regeling de meest bevredigende oplossing. Op grond van het vorenstaande baggerwerken kunnen worden ge bruikt, menen B. en W.dat het aanbeveling verdient tot de aankoop van 14 bijbehorende containers over tegaan, met dien verstande, dat met een gering aantal containers wordt begonnen en dit aantal naar geble ken behoefte zal worden uitgebreid. B. en W. verwachten, dat door het beschikbaar stellen van de containers in vele gevallen een efficiënte vuil afvoer zal kunnen worden bevor derd, hetgeen er toe kan bijdragen, dat de verontreiniging van de stad wordt tegengegaan. De prjjs van de vrachtauto be draagt f 35.520, terwijl de containers een uitgave van f 2.000 per stuk ver gen. Met de aankoop van de auto met toebehoren is in totaal een uit gave gemoeid van rond f 64.000. Op grond van bovenstaande over wegingen, stellen B. en W. de raad voor een bedrag van in totaal f 159.000 voor deze Dienst beschik baar te stellen. Uitbreidingsplan Noord B. en W. delen de raad mede. dat een herziening van het partiele uit breidingsplan „Leiden-Noord 1957", wordt voorbereid. In de herziening zullen o.m. worden betrokken gron den, gelegen ten zuiden van de Wil lem de Zwijgerlaan, ten westen van de Zijl, ten noorden van de Timor - straat en ten oosten van de Suma- trastraat. Er bestaat een dringende behoefte aan bouwterreinen, ook in het noordelijk stadsdeel; onderhan delingen met betrekking tot de ver koop van in genoemd gebied gelegen bouwterreinen verkeren in een ver gevorderd stadium. Voor het realise ren van een op het begeerde terrein ontworpen bouwplan is het nodig, in afwachting van de herziening van genoemd uitbreidingsplan, een afzon derlijk plan voor het omschreven ge bied vast te stellen. In het daartoe ontworpen plan zjjn vier woonflatgebouwen opgeno men, omgeven door tuin of erf, be doeld als gemeenschappelijk 'groen, behorende bij die gebouwen. Drie der gebouwen bevatten te zamen 120 wo ningen in vier woonlagen, terwijl één is ontworpen in tien woonlagen met in totaal 60 woningen. Verder zijn in het ontwerp opgenomen terreinen voor openbare en bijzondere gebou wen, een terrein voor kinderspeel plaats, alsmede een terrein voor sport- en recreatie (zweminrichting met parkeergelegenheid). Benoemingen en ontslag In de maandag te houden raadszit ting komen de volgende benoemingen aan de orde: de heer E. J. Hoppe, 2e conrector van het Rembrandt- lyceum, met ingang van 1 september 1962 aan te wijzen als conrector van genoemde school; drs. D. G. Mage, te benoemen tot tijdelijk leraar in de geschiedenis aan het Rembrandt- lyceum; met ingang van 1 september 1962, tot wederopzeggens, doch uiter lijk tot het einde van de cursus 1962—1963. te benoemen aan de ho gere burgerschool voor meisjes met 6-jarige cursus en afdeling middel bare meisjesschool: a. mevr. A. M. C. Koster-van den Bovenkamp, tot tij delijk lerares in de Nederlandse taal en letterkunde; b. mevr. L. J. Stein- bach-Jansen, tot tijdelijk lerares in het tekenen. In een vacature in het onderwij zend personeel van de Dr. van Voort- huysenschool (school voor b.l.o. aan de Marnixst-raat) zouden B. en W. willen voorzien door benoeming van mevr. T. Boonstra. onderwijzeres aan een school voor b.l.o. te Leeu warden. In verband met de opheffing van de Duivenbodeschool (school voor g.l.o. aan de Duivenbodestraat) per 1 augustus 1962, en de daarmede sa menvallende openstelling van de nieuwe school voor g.l.o. aan de Jo- Verlichting Hoge Morsweg De openbare verlichting van de Hoge Morsweg, voorzoveel gelegen tussen de Herman Costerstraat en de spoorwegovergang (grens der ge meentel. welke van 1935 dateert, is onvoldoende. Zij bestaat uit gietijze ren lantaarnpalen van 4 m lichtpunt hoogte. welke zijn voorzien van slechts één gloeilamp van 60 Watt. De onder linge afstand tussen deze lantaarns bedraagt ongeveer 70 m, welke af stand, gerekend naar de tegenwoor dige normen voor de openbare ver lichting. te groot is te achten Ver betering van deze verlichting achten B. en W. dan ook noodzakelijk. Het komt B. en W. voor, dat ver betering is te verkrijgen door de be staande lantaarns te doen vervangen door stalen lichtmasten van 6li m lichtpunthoogte, elk voorzien van twee kwiklampen H.P.L. 80 Watt De onderlinge afstand blijft weliswaar onveranderd, maar zal door het toe passen van de hogere lichtmasten met sterkere lichtbronnen een min der ongunstige invloed op de verlich ting van de weg uitoefenen dan bij de bestaande verlichting het geval is. De kosten van de verbetering van de verlichting, waartoe B. en W de raad een voorstel deden toekomen worden begroot op f 5200.-. met inbe grip van de kosten van straatwerk enz. de liefhebbende echtgenoot van tante, die er blijkbaar al vertrouwd mee was. Zij stak - wij konden onze ogen niet geloven 'n sigaartje op. ..Wat is er?" vroeg ze. .Waarom zijn jullie ineens zo stil?".Och. kijk. Miep", zei haar broer, .je moet ons dat maar niet kwalijk ne men. maar 't is even wennen. Een vrouw met 'n sigaartje..." .Ik hoefde er helemaal niet aan te wennen", zei tante Miep. „Bij het eerste sigaartje wist ik 't al: Dit is 't. Dit is nu echt roken met smaak". .En is", vroeg ze, .zo n sigaartje soms niet elegant?" Wij konden niet anders dan verzekeren, dat het, althans zo als tante Miep het hanteerde, werkelijk bijzonder flatteus was. .En dan zo lekker!" zei ze. Toen hebben wij tante Miep maar nagevolgd ledereen nam 'n sigaar ervredereen zat spoe dig volop te genieten, hersteld uiteraard van de schok: Directeur Dienst voor Soc. Zaken Ter vervulling van de vacature, ontstaan door het overlijden van de heer S. Krist, bieden B. en W. de raad de volgende aanbeveling aan ter benoeming van een directeur van de Dienst voor Sociale Zaken: l. mr. J. W. ten Napel, directeur van de Dienst voor Sociale Zorg, tevens chef van de afdeling Maatschappe lijke Zorg en Volksgezondheid der gemeentesecretarie te Voorburg: 2. A. Agterhuis. plv. directeur van de Dienst voor Sociale Zaken te Ensche de. geven z{j de raad in overweging een han Wagenaarlaan zouden B. en W desbetreffend besluit te nemen. Ihet onderwijzend personeel, dat in Watervoorziening Endegeest By de psychiatrische inrichtingen „Endegeest" c.a. is een installatie in gebruik, met behulp waarvan buiten water gereinigd en voor bedrijfsdoel einden in de wasserij en het ketel huis geschikt wordt gemaakt. Deze installatie is sterk verouderd en vertoont vele gebreken. Bovendien is de apparatuur gedurende vorstpedio- den geheel onbruikbaar. B. en W. achten het daarom drin gend noodzakelijk, dat tot aanschaf fing van een moderne installatie wordt overgegaan. In verband hier mede hebben zij de directeur van Ge meentewerken een plan doen ontwer pen voor het plaatsen van een mo derne snelreactorinstallatie ter ver vanging van de bestaande waterrei- nigingsinstallatie. Bij deze nieuwe apparatuur zal leidingwater worden gebruikt, dat ge schikt gemaakt wordt voor de wasse rij en de ketelvoeding. Met het oog op de plaatsing zullen in de smederij met aangrenzende ruimten enige bouwkundige voorzieningen moeten worden getroffen. De kosten van aanschaffing en plaatsing van de installatie, alsme de die van de uitvoering van de nood zakelijke bouwkundige voorzieningen, kunnen in totaal op f 65.000 worden geraamd. vaste dienst aan de Duivenbodeschool is verbonden, willen overplaatsen naar de school aan de Johan Wage naarlaan. Het betreft hier het hoofd de heer D. Cossée, de onderwijzer E. de Koster en de onderwijzeres J. Metzelaar. Eervol ontslag wensen B. en W. te verlenen aan pastoor G. W. Lem mers, uit zijn betrekking van leraar roomsch-kathohek godsdienstonder wijs in tijdelijk dienst aan de ge meentelijke bedryfstechnische school: idem aan mej. M. Kremer, uit haar betrekking van onderwijze res aan de Du Rieuschool en aan de heer J. Schalks, uit zijn betrekking van onderwijzer aan de Plesman- school. Voorts komen in deze zitting nog de volgende voorstellen aan de orde: het vaststellen van de voorgevelrooi- lijn voor een terrein aan de Linde straat i.v.m. de voorgenomen bouw van een badhuis; aan de Stichting tot behartiging van de belangen van verzorging behoevende Bejaarden te Leiden een krediet in rekening-cou rant bij de dienst voor Kasbeheer en Kredietwezen te verlenen tot een maximum van f 125.000 voor de aan koop van de percelen Oude Vest nrs. 19 en 21, de op de aankoop vallende kosten en het exploitatietekort tot het tijdstip, waarop deze perce len door de stichting zelf in gebruik zullen worden genomen als reactive- rings- en revalidatie-afdeling, alsme de voor de huisvesting van verple gend personeel, tegen een rente van 4%; het onbewoonbaar verklaren van de percelen Emmastraat 4 en 6. Koolgracht 10 en Langegracht 145 en 149; het brengen van een wijzi ging in de begroting van het jaar 1961 en 1962. De achttiende De Verenigde Staten hebben giste ren hun achttiende proef met een kernwapen in de omgeving van het eiland Christmas In de Stille Oceaan genomen, aldus heeft de Ameri kaanse Commissie voor Atoomener gie bekend gemaakt. De ontploffing was van middel grote kracht, d.w.z. tussen 20.000 en één miljoen ton t.n.t. De bom werd door een vliegtuig afgeworpen. VOOR 1— Overdracht Lodewijkskerk Sedert in de twintiger jaren de torens, behorende bij de Waalse kerk, de Pieterskerk en de Hooglandse kerk zijn overgedragen aan de Waal se Hervormde Gemeente en het Ned. Herv. Kerkgenootschap, heeft de ge- meente, wat betreft bij een kerk- J gebouw behorende torens, nog slechts 1 de eigendom van de toren van de Lo dewijkskerk aan het Steenschuur. Het Kerkbestuur van de Parochie van de H. Lodewfjk beeft B. en W. verzocht te willen bevorderen, dat deze toren aan deze parochie wordt overgedragen, zodat ook in dit ge val de eigendom van kerk en toren in een hand zullen berusten. Gelet op de in het verleden gevolgde ge dragswijze en in aanmerking geno men. dat de restauratie van de toren inmiddels is voltooid, bestaan er vol gens B. en W. geen bezwaren tegen inwilliging van het verzoek. De over dracht kan geschieden tegen een symbolische vergoeding van f 1.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 3