Sporttoto coupeuse De Vries zegevierde driemaal Fusieplannen bij NEC Feijeiioord is doodmoe Sportsplinters kantoorbediende (vrl.) N.V. Leidsche Melkinrichting „DE LANDBOUW SBedorven maag! en diarree ■ENTOSORBINEi JONGEN Dagbladreclame f is niet te vervangen! LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 6 JUNI 1962 törvvVAnö&Acf Koersen te Hilversum (Van onze medewerker) I)e noordelijke trainer-pikeur B. de Vries was gisteren bijzonder succesvol in de koersen te Hilversum. Driemaal passeerde hij als eerste de finish. Met Zarak won hij in de goede 1.30.8 km-tljd de Circusprijs en in de Bij de tweejarigen toonde Bonkeur van Rita W (Woudstra) een bijzonder goede verrichting door ln 1.33.5 te winnen voor Bento Kitty en Bravour S. De leerlingen leverden goede strijd en hier smaakte J. de Boer met Vink internationale draverij triomfeerde De ^et zoe^ ^er overwinning door Vaut Vries met Very Nice. Ilij liet hier l p- Mieux K- die een grote voorsprong per Ten achter zich en Theo Messi- genomen- *n het rechte eind nog dor, die 60 meter moest geven, toonde 1 ëemakkehjk te kloppen, weer eens zijn snelheid door als derde) De favoriet Zilvervos (Kooyman) te eindigen. In de slotrtravery stuurde niet in de Cisca Scotch-prijs en Ronde van Italië ilmanion verovert tie roze trui aziano Battistini is in de Ronde Italië zijn leiderstrui kwijtgeraakt zijn landgenoot Franco Balma- Dat gebeurde in de 194 km lan- jvende etappe van Lecco naar ale Monferrato, die werd gewon door Armando Pellegrini (Italië) uur 49 min en 24 sec. uitslag was verder: 2. Guernieri 3. Mtfesi (Fr); 4. Manzoni; 5. jrini; 6. Conterno; 7. Fabbri; 8. jr; 9. Bailetti: 10. De Rosso; 11. [anion (allen Italië) z.t. als de jaar.: De Nederlander Zilverberg Igde als zeventiende op ruim zes [ten na de winnaar, tt algemeen klassement luidt nu bigt: 1. Franco Balmanion (It) .18: 2. Graziano Battistini (It) 21: 3. Perez Frances (Sp) op 2.52; lerio Massignan (It) op 3.39: 5. Defilippis (It) op 4.41; 6. Vito jone dt) op 5.38; 7. Ercole Bal- (It) op 6.03; 8. Vittorrio Adorni op 7.34; 9. Antonio Suarez (Sp) 0.15; 10. Armand Desmet (Belg) ,1.06; 11 Huub Zilverberg (Ned) 2.59. DUIVENSPORT De Snelvlieger vlucht vanaf Tergnier op zon- 3 juni. in concours 130 duiven, tfuiven werden eelost om 7 uur. eerst aankomende duif om 154, de laatste prijswinnende duif 12,07,12 uur. Mosseveld 15; Gebr. v. Schie t J. Staffeleu 3—10; J. Berg 4. H. tót 6; N. Dysselbloem 8; G. A. L. Reyden 9. l P.V. De Reisduif hield een [lucht vanaf Tergnier (plm. 291 met 80 oude duiven, waar zij Jen gelost met n.o. wind om 7 u. je eerste duif meldde zich om (1.11 uur de laatste prijswinnaar 12.00.35 uur. De uitslag van de tte tien luidt: 1 en 6 T. v. Am- nam; 2. F. Bouwman; 3, 5, 7 en p. Mooten; 4 en 9 J. de Dunne; Platteel. Hengelsport e hengelaarsvereniging „Hengel ft" hield een viswedstrijd in de rlemmertrekvaart. De vangst was 1 (19 deelnemers met ln totaal i pond). De gevangen vis werd F teruggezet. litslag 1. W. de Vries, 15 stuks gr.; 2. J. Vijlbrief, 9 st., 2230 gr.; f. Boef, 11 st. 2090 gr.; 4. F. Ver- Iten Sr., 14 st., 1860 gr.; 5. D. Boon, p., 1720 gr. beker grootste blei 44 6. C. Glasbergen, 8 st., 1520 gr.; ft. v. Oosten, 4 st., 1440 gr.; 8. H. Öaasteren. 7 st.. 1300 gr. beker (itste voorn 23,6; 9. J. Cambier 7 1170 gr.; 10. D. Brugman 11 st. 0 gr. je hengelsportvereniging VZN hield |r openingswedstrijd bij Oude Wete- 1 in de Ringvaart. De vangst was !ht, fits lag: 1. J. Velthuijzen jr., 2. velthuizen sr., 3. J. Keijzer, 4. K. Klucht Jr., 5. B. Velthuijzen Jr. hij Yankee Maid naar een 1.23.9-zege, fel bedreigd door X Pluto (Vï Dooyeweerd). Jan van Dooyeweerd werd tweemaal eerste. Met Zee bleef hij Yackle Moore de baas en ln de Ciscanaprijs was hij met Astrid van Peterhof de snelste, die gekoppeld met de verras sende tweede, Alex Norton, niet min der dan f 44,30 bracht. PAARDESPORT Dressuurconcours in Rotterdam Het gebruikelijke jaarlijkse concours hippique van 29 augustus tot 2 september te Rotterdam zal wor den voorafgegaan door iets bijzon ders op hippisch gebied: namelijk het grote dressuur concours van de Internationale Ruitersportfedcratie (FEI). Dit Concours de Dressage In ternational Officiel (CDIO) wordt slechts eenmaal per jaar georgani seerd en is in de dressuurwereld, waarin geen Europees of wereld kampioenschap bestaat, de jaarlijkse grote krachtmeting. Het CDIO zal plaats hebben van donderdag 23 tot en met zondag 26 augustus en het programma bestaat uit de drie officiële dressuurproeven van de FEI: Prix Saint Georges, Dressage Intermédiaire en Grand Prix de Dressage. Olympisch congres Géén uitbreiding van het IOC Op de eerste dag van het 59sie congres van het Internationale Olympische Comité, dat in Moskou wordt gehouden, zijn Buiten-Mon- golië en Dahomey officieel als lid er kend, verder kreeg Noord Korea een «Voorlopige erkenning". Het Russi sche voorstel om het 67 leden tel lende Internationale Comité uit te breiden tot ongeveer 200 leden door de presidenten van alle internationa le sportfederaties zonder stem recht zitting te geven werd met 45 tegen 4 stemmen verworpen. Een tweede Russisch voorstel om het uitvoerende comité van zeven op elf leden te brengen werd eveneens met grote meerderheid verworpen. Een derde Russisch plan om in het uitvoerende comité een betere geo grafische verdeling in te voeren <tot- nutoe was er geen communist lid van dit lichaam) werd aanvaard. Het comité sprak zich verder op nieuw uit voor het reeds in maart geopperde plan om in de toekomst de organisatie van grote sportevene menten te weigeren aan landen, die niet kunnen garanderen dat alle deelnemers de vereiste inreis papie ren zullen ontvangen. De vergadering besloot Zuid-Korea dat totnutoe als vertegenwoordiger van Korea aan de Olympische Spe len deelnam, te vragen om voor de spelen van Tokio (1964) met Noord- Korea een gezamenlijke ploeg af te vaardigen. Als het Zuidkoreaanse Olympische Comité hiermee voor september niet akkoord gaat, wordt Noord-Korea uitgenodigd. De Westduitse vertegenwoordiger, dr. Karl Ritter von Halt, verklaarde dat West-Duitsland voor de Spelen van 1964 in principe bereid is te ko men tot de samenstelling van een ploeg waarin atleten uit Oost- en West-Duitsland zijn opgenomen. Engelse honkballers tegen Leids team Een Engels team uit Birmingham de Dunlop Baseball Club zal op tweede pinksterdag een wedstrijd spelen tegen een Leidse combinatie. Het Leidse team zal bestaan uit spe lers van HVL en Sikkens. De wed strijd. die om 14.15 uur begint, wordt hield de volhardende en veel verbe terde Y Dunst op de tweede plaats. De uitslagen luiden: Circus S-prijs: 1. Bonheur van Rita W (K. Woudstra) (1.33.5); 2. Bento Kittty; 3. Bravour S. Tot wi. £3.70, pl. 1.40, 1.60, 1.30, koppel 14.40, cov. o.20. Cirrus-prijs: 1 Zarak (B. de Vries) (1.30.8); 2. Xenie Erebus; 3. Zigane. Tot.: wi. f6, pl. 2.30, 1.70, 1.90, koppel 9.40, cov 6.60. Cisa Axlcit-prijs: 1. Zee (J. van Dooyeweerd) (1.26.5); 2. Yackie Moore; 3. Zelda's Happiness. Tot.: wi. £3.50, pl. 1.60, 1.40, 2.20, koppel 5.30, cov. 3.70. Ciscana-prijs: 1. Astrid van Peter- hof (J. van Dooyeweerd) (1.29.7); 2. Alex Norton; 3. Amad Kinley. Tot.: wi. f5, pl 1.60. 4.40. 1.70, koppel 44.30, cov. 11.80. Cisca Ria-prijs: 1. Vink S (J. de Boer) (1.26.7); 2. Vaut Mieux K; 3. Whirlwind. Tot.: wi. f5.20, pl 1.70, 1.30, 1.70. koppel 770, cov. 4.70. Cisca Scotch-prijs: 1. Zilvervos (Th. Koovman) (1.26.7); 2 Y Dunst; 3 Ylbóde B Tot.: wi. f 1.60, pl. 1.20. 1.30. 1.90, koppel 4, cov. 4. Cisca G-prijs: 1. Very Nice (B de Vries) (1.25 0); 2. Upper Ten; 3. Theo Messidor. Tot.: wi. f4.70. pl. 2, 2.20, 1.90, koppel 6.40, cov. 6. Columbia-prijs: 1. Yankee Maid (B. de Vries) (1.23 9); 2. X Pluto; 3. Vic tor Hollandia. Tot.: wi. f2. pl. 2, 1.80, 3.90. koppel 3.80. cov. 4.30. Totale omzet f 115.488,50. Grootse bezetting in Grote Prijs der Lage Landen Voor de Grote Prijs der Lage Lan den, die zondag 24 juni a.s. op de renbaan Duindigt wordt gehouden en die gedoteerd is met een totaal bedrag van f35.000,— aan prijzen zijn niet minder dan 39 harddravers ingeschreven, afkomstig uit zeven landen. De grote verrassing is wel dat de winnaar van de Prix d'Amerique 1962, Newstar, tot de deelnemers behoort, alsmede de fameuze Franse merrie Masina, die in haar carrière reeds meer dan 'n miljoen gulden won. De volgende paarden werden ingeschre ven: Nederland: Quicksilver S, Typhoon, Tabor, Marseille, l'Espoir B, Vrijdag, Karanos, Jour de Java, Kerrwilliams II, Mitchouka, Kan Pom B. Duits land: Bertas Enkelin, Eidelstedler, Lek, Miss Micky, Litz. Frankrijk: Liban, Narvick Dj, Masina, Nerval, Osemfce, Obedience. Okapi II en Laiphera. Italië: Newstar Quick Song, Broque Hanover, Astor, Ne- grier. Zweden: Jeanne Loc, Amit H, Nouvel Amour, Harper Boy. Dene marken: Ruder Kongo Aprilsnar. België: Rijkeboer, Mon Poulet, Mor- lant D, Momyacaldo, Jannot III. Kandidatentoernooi Gelier aan kop na zege op Filip Voor het kandidatentoernooi in Willemstad zijn gisteravond de par tijen van de achttiende ronde ge speeld. De uitslagen waren: Kortsnoj (Rusl.)— Benkoe (V.S) afg.; Petrosjan (Rusl.)Keres (Rusl.) \z', Tal (Rusl.)Fischer (V.S.) V2Vs', Geiler (Rusl.)Filip (Tsj. Slow.) 10. De stand luidt nu: 1. Geiler 12 p. 2. Petrosjan 1152 p.: 3. Keres 11 p. en afg. partij; 4. Fischer 81-: p. en 1 afg. partij; 5. Kortsnoj 8 p. en 2 afg. partijen; 6. Benkoe 8 p. en 1 afg. partij; 7. Tal 6 p.; 8 Filip 4 p." en 1 afg. partij. Italianen beuaken wapen van Cliili In verband met telefoontjes van woedende Italiaanse voetbal fans, die na de te Santiago ge speelde wedstrijd ChiliItalië in het eindtoernooi van het wereld kampioenschap, nog steeds een wrok koesteren tegen al wat Chi- leens is, heeft de Romeinse poli tie gisteren de Chileense ambas sade in Rome onder speciale be waking gesteld. Volgens een der politieautoriteiten is hier sprake van een 'voorlopige maatregel om mogelijke incidenten te voor komen. Eigenlijk bewaken we alleen het Chileense wapen dat boven de ambassade is aangebracht. De eigenlijke ambassade is in een GUs Nass dt oud_speler Vw. hoge flat gevestigd en vanaf de zaj geen f 50.000,- uit de toto-pot straat onbereikbaar voor eventuele - - - Scholier viel 8 meter: bleef ongedeerd (Van onze correspondent) De 12-jarige scholier M. Voois uit Monster kan het verhaal van zijn leven vertellen: Hij is vanmorgen van de Utrechtse domtoren geval len De jongen boog zich, toen hij met zijn klasgenootjes de toren beklom men had, te ver over de balustrade van de klokketoren en viel 8 meter. Ogenschijnlijk mankeerde hij niets en een onderzoek in het diaconessen- huis bevestigde deze gunstige afloop. „Schaffelaar" Voois heeft de school reis vervolgd. Tel Aviv, het Israëlische jeugd- teum dat zondag het internationale jeugdtoernooi van ADO won, heeft gisteravond in Volendam met, 1"! Se~ lijkgespeeld tegen een jeugdploeg van die naam. Beide doelpunten werden na de rust gescoord door Pelk voor jl/l lju, UAC uili »Y ui ut - gespeeld in het sportpark Roomburg. Volendam en Danielle voor Tel Aviv. onruststokers", aldus de politie die de bewaking verder moti veerde met we willen alleen maar voorkomen dat de een of andere boze student met een inktpot naar het wapen gooit LFC in toernooi van De Ooievaars De Haagse voetbalvereniging De Ooievaars organiseert ook dit jaar het toernooi om de Harry de Har- toghbeker. LFC zal aan 'deze wed strijden deelnemen. Morgenavond om 7 uur zullen de Kanaries op Laak kwartier aantreden tegen Celeritas. LFC komt in de volgende opstel ling in het veld: Van Leeuwen, Brug geling en v. d. Berg; v. d. Zeeuw, L. de Jong en v. d. Heiden: Rietkerken. P. de Jong, D. Sira, A. Heymans en H. Heymans. Roodentaurg in het RY<-toernooi De Leidse tweedeklasser Rooden- burg zal zaterdag en zondag deelne men aan het traditionele internatio nale voetbaltoernooi van het Rijs- wjjkse RVC. Het toernooi wordt ge houden in het Prinses Irene Sport park aan de Schaapweg. Aan dit grote voetbalfestijn nemen deel Clapton FC (Engeland, een ster ke semi-profcombinatie van DHC. Laakkwartier en RVC (poule A). In poule B. zijn ondergebracht: een sterk tseni van ADO hoofdzakelijk semi-profs - GDA, Hagen SV (Duits land) en Roodenburg. Roodenburg speelt de eerste wed strijd zaterdag om 13.30 uur tegen de Duitse vereniging Hagen SV. Zondag begint het toernooi om 11.00 uur. Van tier Kuil heeft ernstige blessure De buitenspeler van het Neder lands elftal en het Eindhovense PSV Piet van der Kuil, zal hedenavond niet met zijn club in de kwartfinale van de KNVB-beker tegen het Utrechtse DOS uitkomen. De Eind- hovenaar is ernstig geblesseerd aan de lies. Operatief ingrijpen lijkt noodzakelijk te zijn, wat hem, gezien de aard van de blessure, op enkele maanden non-activiteit komt te staan. In een drukbezochte ledenverga dering van de Nijmeegse tweede di visieclub NEC, is gisteravond de voorzitter, N. S. Verbeek, met 111 tegen 25 stemmen bij 5 onthoudin gen gemachtigd onderhandelingen te voeren met een Limburgse eerste di visieclub over een mogelijke fusie. Hoewel NEC de naam van de Lim burgse club nog niet wenst te noe men, is het duidelijk dat de fusie plannen betrekking hebben op Ra- pid JC. De onderhandelingen schijnen al in een dergelijk vergevorderd sta dium, dat het NEC-bestuur voor de nieuwe combinatie, die eventueel in de Goffert te Nijmegen zal gaan spe len, reeds een naam heeft bedacht, n.l. NEC 1962. krijgen. In de loop van gisteren en ook vanochtend meldden zich nog vijf deelnemers, die, evenals Nass, alle 13 uitslagen juist hadden voorspeld. De eerste prijs bedraagt f S6.835, Voor de tweede prijs van f 64.555,- zijn 110 meldingen van 12 punten binnengekomen. „Onze spelers zijn moe, zij verlan gen naar rust en zij zullen deze krij gen zodra de wedstrijden om de in- tertoto-beker achter de rug zijn". Deze mededeling is van de voor zitter van Feijenoord, de heer Kie- boom. „Er zijn diverse uitnodigingen binnen gekomen voor het spelen van wedstrijden tegen buitenlandse clubs, doch wij hebben alle afgezegd. We gaan er binnenkort een streep onder zetten." Fanny Blankers zal „Gouden Spike" uitreiken Fanny Blankers-Koen, de voorma lige viervoudige Olympische kam pioene, zal morgenavond bjj de na tionale avondwedstrijden van de A.V. Holland de „Gouden Spike" uitreiken aan de atleet of nlle'e die de beste prestatie heeft geleverd. In 1960 mocht Loes Boling de be geerde trofee in ontvangst nemen voor haar prestatie op het nummer discuswerpen, verleden jaar was het onze stadgenote Gerda Kraan voor haar prachtige 400 meter. Wie dit jaar met de eer gaat strij ken wordt nog moeilijker te bepalen nu gisteren het bericht is binnenge komen dat Servé Wijsen van Kim- bria (Maastricht) de enige Neder lander die met de polsstok over de vier meter-barrière is gekomen een poging wil doen in Leiden zijn nationale record te verbeteren. Naast de gisteren reeds genoemde cracks zullen op de 3000 meter ook de bekende atleten Klaas de Ruyter uit Apeldoorn en Aad Steylen van Shell uitkomen. Een wel bijzonder sterk veld is dus op dit nummer bij een. In het raam van het Jeugd- bondsfeest van het Koninklijk Ne- derlandsch Gymnastiek Verbond, dat Pinkstermaandag te Tilburg wordt gehouden en waaraan door meer dan 3000 meisjes en jongens uit de 'óuide- lijke provincies wordt deelgenomen, wordt zondag in de Stadsschouwburg de wedstrijd tussen de jeugdturners van Nederland en Rijnland georga niseerd. Het Nederlandse amateurteam zal volgend jaar mei een trip naar Engeland maken. Het bestuur van de K.N.V.B. heeft dezer dagen een uit nodiging daartoe aanvaard. Andries van Dijk, de doelman van Sparta, heeft zich op eigen verzoek op de transferlyst laten plaatsen. Hij is tot nu toe de enige Spartaan, die zelf weg wil. Waar schijnlijk zal Sparta nog enkele spe lers op de lijst plaatsen. Het gezin Ruytenburg in Axel (Zeeland) werd dezer dagen uitgebreid met een tweeling. Op zichzelf is dat niet zo bijzonder, maar wel zeldzaam is, dat dit de vierde tweeling in het gezin is. Koningin Juliana heeft voor deze vierde tweeling enkele kle~ ding stukken geschonken. De vier tweelingen bij elkaar. KONINGIN BIJ JUBILEUMCONGRES Het jubileumcongres van de Ver. van Nederlandse Gemeenten in het Kurhaus te Scheveningen werd van ochtend bijgewoond door H. M. de Koningin. Zij werd verwelkomd door mer. J. Klaasesz, Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, en mr. H. A. M. T. Kolfschoten, burgemees ter van Den Haag en voorzitter der vereniging. Mej. W. de Broekert, administratice van de vereniging en oud-praeses van de V.V.S.L. te Leiden, bood de Koningin bloemen aan. In de conversatiezaal van het hotel werd vervolgens koffie geser veerd, waarbij de minister-president prof. dr. De Quay en minister Toxopeus aanwezig waren. Om ruim kwart voor elf betrad de Koningin, terwijl de honderden aanwezigen zich van hun zetel verhieven onder applaus de grote zaal van het Kur haus, waar zij op het toneel plaats nam. Na een kort woord van welkom door mr. Kolfschoten sprak prof. mr. Polak uit Leiden, zijn feestrede uit. (Men zie elders). Twee Nederlanders in Nieuw-Guinea gewond Tijdens een actie tegen Indonesi sche infiltranten zijn gisteren nabij Teminaboean in Nieuw-Guinea twee Nederlandse militairen gewond, zo deelt de legervoorlichtingsdienst mede. Zij zijn de 20-jarige dienst plichtig soldaat J. Bood uit Nieuw- Vennep (gem. Haarlemmermeer)die een schotwond in een bovenbeen kreeg en de 19-jarige dienstplichtig Ds. F. van der Wissel In de ouderdom van 69 jaar is te Dieren overleden ds. F. van der Wis sel, emeritus predikant der Doopsge zinde Broederschap. Ds. Van der Wissel werd in 1927 proponent en op 7 augustus van dat zelfde jaar aanvaardde hij het pre dikantschap te Aardenburg in Zeeuws-Vlaanderen. Ds. Van der Wissel diende de gemeenten van Kampen en van Leeuwarden, waar hy op 1 juli 1957 om gezondheidsre denen vervroegd met emeritaat ging. Ds. Van der Wissel was bestuurder van de Algemene Doopsgezinde So ciëteit, voorzitter van de Doopsge zinde vredesgroep en secretaris van de Vereniging „Vrienden van India", die de denkbeelden van Gandhi pro pageert". De crematie van het stoffelijk overschot zal vrijdagmiddag om twee uur in het crematorium te Dieren plaatsvinden. Pinksterbijeenkomst voor iedereen Vrijdagavond wordt van 7.30-8.30 uur op het Pieterskerkplein bij slecht weer in de Pieterskerk een pinksterbijeenkomst gehouden voor iedereen. Ds. J. H. Kappers, gereformeerd predikant te Oegstgeest en prof. dr. Stieger van het Seminarie te War mond zullen op de bijeenkomst het woord voeren. Medewerking verlenen de Chr. Harmonievereniging Concordia en het RX. Alma Materkoor. soldaat C. D. Jongejan, uit Vlaar- dingen, die een kaakverwonding op liep. KEUTELTJES 1EVRAAGD isje, plm. 17 jaar ge- voor huishoudelijk 1 het verzorgen van 2 lanse kinderen voor 5 fin per week. MoetEn- ïruien spreken. Telef. Willibrordlaan 28. ogenlsch en elektrisch jjf vraagt laswerk, ijzer, messing, aluminium, fmarkt 48. Leiden, vragen voor onze ma- houtbewerking zagers, voor onze machinale iakerij; schottenmaker. abriek Guldemond, i a/d. Ryn. Tel 01718 - Na 6 uur 3587. er of persster gevraagd, spoedig mogelijk, den dagelyks (behalve K), van 8 uur —17.30 u. edingfabriek G. Biesot, facht 84, Lelden. Telef. ge typistes voor direct Vent .nalve dagen. Geh. ezwaar Aanmeldingen: Ibureau De Koning, kersdijk 13. tel. 31710. Bters. Gevraagd een le 2e dameskapster. Goed [de watergolven en per- ten. Het Kappershuls bende, Hogewoerd 21. 660. Bremmer vraagt antieke ten, koperwerk, kristal, ;he groepen, goud, zil- fder alle soorten antiek, ter,^ Goegerritsteeg 1. teï (01710) 21876. vraagd hulp voor halve 1 ln gezin met 3 kleine Liefst 1one meisje. WU kopen alle soorten boeken, romans, tydschriften, enz. J. Borsboom, Oude Rijn 23 Te huur gevraagd. Maatscli. Werkster, 45 jr.. b.b.h.h. zoekt ongem. woonruimte. Brieven: Oude Rijn 190. Gevraagd nette werkster voor 2 halve dagen of 1 hele dag-, in de week. Mevr. Jong- mans, De Mey v. Streefkerk- straat 43. B Te huur gevraagd door 2 verpleegsters, vrij huisje of woonboot. Voorschoten of Wassenaar. Br. bur. van dit blad 1876 k. B 2e j. med. stud, zoekt ka mer in' Leiden, Brieven bur. v. d. blad onder no. 1848 k. B 3 dames zoeken etage met vrije keuken of flat of huisje te huur in Leiden, voor 1 sept. of eerder. Brieven bur. v. d. blad onder no. 1571 k. B Echtpaar vraagt werk voor het schoonhouden van kantoor of scholen. Brieven bur. v. d. blad onder no. 1849 k. B Nette werkman zoekt kost en inwoning met huiselijk ver keer te Leiden. Brieven bur. van dit blad: no. 1881 k. B Bijverdienste gevraagd door ervaren timmerman. Brieven bur. van dit blad no. 1880 k. B Jong echtpaar zoekt woon ruimte met kookgelegenheid, gemeubileerd of ongemeubi leerd. Brieven bur. van dit blad onder no. 1886 k. B Ambonnees gezin met 1 kind zoekt kamers met ge bruik van keuken. Goed be loond. Brieven bur. v. d. blad onder no. 1891 k. B Gevr. damesfiets, van par ticulier. Br. met prijs bur. van dit blad onder no 1894 k. B Gevraagd een net meisje, dat zelfstandig kan werken, voor 2 ochtenden in de week. Mevr. v. Halem, Hogewoerd 142 B Spoed. Onderwijzeres zoekt 1 of 2 zonnige kamers met keuken of kookgelegenheid, in Oegstgeest of Leiden. Brieven bur. van dit blad no. 1909 k. llotel „Central", Breestraat 9. Leiden, vraagt voor zo spoedig mogelijk een nette juffr. voor buffetwerkzaam heden voor de dagdienst tot 4 uur. Vakkennis niet vereist. Aanbieding dagelijks. Telef. 01710 - 38365. B Conservenfabrlek Sclioon- dergang vraagt Jongedame (ca werkzaamheden. Gelegenh. tot i B Nette werkster gevr. voorde solliciteren dagelijks (behalve ochtenduren, 3 x per weeK. zaterdags) van 9 tot 12.30 u. Aanm.: Fa B. de Kier. boek en 14 tot 17.30 u. Middelste handel 45. Leiden. B Vriendelijk tehuis gezocht voor 1 jong poesje. Mevr. Te gelaar, Rijn en Schiekade 2. gg Hulp gevraagd voor één of tweemaal in de week. Mevr. Karman, Von Weberlaan 1, Voorschoten, tel. 01717-2247. B Gevr. flinke hulp voor 1 of 2x per week. Mevr. Arnoldussen Cobetstraat 1, Leiden, ga Wij vragen een leerling-ver koopster 16 a 17 jaar. Pers. aanm N.V. Hema, Leiden, n Wij vragen een ervaren nulpve'rkoopster. Bij voorkeur gehuwd. Voor de gehele zater dag en enkele middagen p. w. Pers. aanm. N.V. Hema, Leiden. B Hulp in de hulsh. gevr. werktijden nader overeen te komen. Mevr. C. A. den Haan van der Vijver. Katwijkerweg 5 Rynsburg. AANGEBODEN B Te koop aangeb. motorbak- fiets t.e.a.b. Diemeistraat 11, (bij 5 Meilaan), Lelden. B Te koop kinderwagen, goed onderhouden. Hansenstraat 32 A, Leiden. B Zo goed als nieuwe kinder wagen. tegen elk aannemelijk boa. Th. Pet, Levendaal 89. B Aangeboden 1 paar dames schoenen, lichtgroen, maat 6 f 10. tevens gitaar, prijs f 17.50 en een straal'kachel, merk Ru- ton. prijs f 17.50. Lusthoflaan 18. (Herensingel), Leiden. B Gedipl. coupeuse biedt, zich aan voor het maken van ja ponnen, mantels enz., doch geen verstel- of veranderwerk. Adres; Maasstraat 8, bij de H. Rijndijk, Leiden. fl Aangeb. Vespa G.L. '61. ele acc.. 9000 km. gelopen. Marendorpsedwarsstraat 5. B Te hunr zomerbuis, by Noordwijk. tot 21 juli vrij. Voor 46 pers. Tot 21 juli vrij. Telef. 126609, Amsterdam. B Philips radio ,ais nieuw van f115 voor f75. Tevens nieuwe gitaar in hoes f 40. Witte Singel 81. B Ook (J kant In bet bezit komen van een klasse naaima chine. Na le aanbetaling reeds van f 5.- per week. Komt U eens praten bi^: P. J. v Steijn, Gracht 31. B Wasserij Dingjan raagt nette meisjes en gehuwde da mes voor hele of halve dagen. Hoge Rijndijk 1, Leiden. B Gevraagd kok f 100,- p. w. netto en aank. kok. Reisgeld wordt vergoed. Aanm. Hakkert Korte Lijnbaan 9, Rotterdam Tel. 010 - 116710. B Wie ruilt een vliegreis 7 da gen Parijs met volledige hotel reservering, 2 pers. f 590.-, voor 3 weken woonark. 2e helft Juni, Kaag. Hulstein. Gallelei- str. 14. Den Haag, tel. 602349. B Gevraagd zonnige zit- slaap kamer voor 2 personen. Met kook- en stookgelegenheid. Br. bur. v. d. blad no. 18119 k. B Gevraagd zonnige zit- slaap kamer door Jonge vrouw b.b. h.h. met kook- en stookgel. Br. bur. v. d. blad no. 18120k. B Voor zo spoedig mogelijk Hiefst direct) gevr.: kamer werkmeisje in- of extern. Hoog 6alaris. Soil, aan Bonds Va kantiehuis „Waiklki", Katen- blankweg 2. Noordwijk a. Zee. B Wy vragen zo spoedig mo gelijk een 'leerling-verkoopster. Aanmelden bij; Piek Schoen magazijn, Haarl. str. 151. B Hulshoudster gevr. In moe derloos gezin met 2 meisjes van 7 en 11 jaar. Liefst N.h. Alleen serieuze brieven worden beantwoord. Huwelijk niet uit gesloten. Br. bur. v. d. blad no. 1964 k. B Nette werkster gevraagd van 5 uur n.m. tot 8 uur. Solli citaties Twentsche Bank N.V. Breestraat 81. B Te koop gevr. moderne ruime babycommode. Tele foon 53356. B Gevraagd voor direct nette werkster. Voor het schoonma ken van het kantoor. Mevr. Karstens. Apothekersdijk 34. tel. 23668. B Enquêteurs en enquetrices gevraagd, die gemiddeld twee dagen en/of avonden per week beschikbaar zyn. Brieven met twee pasfoto's aan In tornar t. Parelmoerhorst 352, Den Haag. B Gevraagd voor een bandje zangeresje in de leeft, van 15 16 jaar. Liefst met enige ta lenkennis. Br. bur van dit; B Philips platenwisselaar f 100 Philips elektr. platenspeler in prachtkoffer f 175. Witte Singel 81-. R Televisie Erres. 43 cm., ge ;el compleet, nieuwe antenne en tafel f400. Met schriftelijke garantie. Witte Singel 81. B Philips radio, in staat van euw, houten kast, van f 228 voor f 150.—Witte Singel 81. B Te koop aangeboden in pri ma staat zijnde V.W. pick-up. Zeer interessante prijs. Na 19 uur. Hoge Rijndijk 170 A, Lei den. B Kabinet, mah. stoelen, ta fels en fauteuils, alles Bieder meier. antiek eiken kabinet, mahonie secretaire mahonie ladenkastjes, koperen lan taarns voor buitenverlichting enz. Inkoop antiek enz. Nieu we Rijn 60, bij hoek Hooigr. Telef.' 22150. B Beneden- en bovenhuis te koop, waarvan benedenhuis leeg te aanvaarden. Koopsom f 11.000. Brieven bur. van dit blad' onder no. 1966 k. B Te koop aangeboden witte bruidsjapon met toebehoren. Br. bur. v. d. blad no. 1968 k. B Te koop aangeb. prima bakfiets met beste banden. Tevens bromfiets Berini M21, smalle tank. Prinsenstraat 32, ingang poort, Leiden. B Bromfiets in prima staat met duo en bagagerek, f45.-. Konlnginnelaan 44, Leiden. B Schrijfbureau, zo goed als nieuw. Uiterste prijs f 65. Centrale sluiting. A. v. Lehn, Levendaal 78 A, Leiden. B Auto's in alle pryzen, van groot tot klein, met garantie. Financiering mogelijk, v. d. Berg, Hoogl. Kerkgr. 42. Telef. 30692. B Opel Ivapltiin 1955, in zeer goede staat. Fiat 600 1956. ook in zeer goede staat. Garantie, inruil, financiering mogelyk. v. d. Berg, Hoogl. Kerkgracht. Tel. 30692. B Motorschip, 50 ton, ln pri ma staat, lengte 21 meter, breedte 3.67 meter. 24 p.k. Duits. Zeer geschikt voor op bouw. Tel. 01715 - 430. B Renault Dauphine 1959 (it) aangeb., zo goed als nieuw, met schuifdak, spaakwielen enz. f 3850. Financ. mogelijk. Willem de Zwilgerlaan 133. Leiden. B Kindje biy, zegt tatata, 't heeft een plastic broekje SOA Olieverversen Doorsmeren «f- Schrijvers Service Station 'y Hogewoerd 56-58 Teléf/20206 B \angeb. geheel polyester volgbootje, fraai en prima met schuimgevulde drljfkasten. f 500.Kleur door en door Tel. 01710 - 31800. B Tijdelijk. Ritmeester mis kleur. Livarde kistjes 50 stuks, nu van f 6,- vóór f 3,50. Cocar- de van f 3.- nu vóór f 2.-. Be perkt voorradig. Stationsweg 21, Sig. magazijn „Imperial". B Een ruime 3-pers. kampeer- tent in prima staat. Te bevr.: Breestraat 130 A ond. bel 1 x bellen. Na 7 uur. B Prima lucifers per pak 10 cent. Drog. Boerhaave, Haarl.- straat 68, Leiden. DIVERSEN B Postzegelalbums. Insteek- boeken, ruilboekjes, gom- strookjes, Hawld stroken en alle andere artikelen, om het verzamelen gemakkelijk te maken hebben we in vele soorten voorhanden. Van Leeuwens Postzegelhandel. Lokhorststraat Pieterskerkgr. B Soefibeweging. Avond voor belangstellenden vrijdag a.s. 8 uur. Spreekster mevr. mr, J M. Kunst. Onderwerp: Onze plicht ln dit leven Gerecht 10. B Dansen, iedere donderdag vanaf 8 uur in „Den Burcht" Jacobazaal). B Bel 24782 voor Uw taxi. Kwitanties voor ziekenfonds Dag en nacht geopend. Taxi centrale „Noordelnde". M. J. Schutte. Noordeinde 52. Lei den. B Weduwnaar, zakenman, zoekt kennismaking. Weduwe geen bezwaar. Leeftyd geen bezwaar. G.HB. Brieven Dur. nn dit blad' no. 18133 k. Gevraagd voor direct in confectiezaak Met grote ervaring, die in staat is leiding te geven. Br. bur. v. d. blad onder no. 23457. Voor spoedige indiensttreding gevraagd RIJNSBURGERSINGEL 23 LE f" I Wat verkeerds gegeten of gedronken, kou op maag en ingewanden en plotse- I I ling „loopt u leeg", u voelt zich wee en onpasselijk: een nare maag- en darm- stoornis. ENTOSORBINE - witte, aangename tablet- ten - bevat 6 snelwerkende geneesmiddelen die de maag tot rust brengen en de in- gewanden zuiveren - de diarree stopt. -d ENTOSORBINE I helpt direct - u is zó weer ln orde en doet weer normaal aanallesmee.fi.90 tnaa^ét^iTTffei/YincfeTi g GEVRAAGD FLINKE voor bezorging van bloemen. Bloemenmagazijn C. Hosman, Breestraat 115 Lelden B Beschaafd heer, vyftlger, ln het bezit van auto, zoekt ken nismaking met dame, voor ge zellige omgang. Brieven bur. van d,lt blad no. 1937 k. SHeer, m. I., zoekt dame om ze zomer met vakantie naar het buitenland te gaan. Brie ven bur. v. d. blad no. 1925 k B Wonlngruil. Aangeb. vrije 5-kamerwoning ln Arnhem. Gevraagd vrUe woning in Lei den of omstreken. Brieven bur. van dit blad no. 18141 k. B| Wonlngruil. Aangeboden eel huls, 5 kamers, omgeving 5 Mellaan. Gevr. kleiner huls met tuin. Br. bur. van dit bl. no. 1872 k. B Meisje zoekt leuke vrien din, oud 32 jaar. Brieven bur van dit blad no. 18127 k. B Kinderkampeeronrd „Zonne schijn", Loenen (Vel.) (Niet commercieel). Volledige goede verzorging f 20.p. w. en f6.50 reis. Ook ouderen (Kin-| diervrlenden) en Verenl) welkom. Inlichtingen: straat 202. Den Haag. Als U meer wilt weten over dagblad reclame. geel ons dan even een berichtje ol telefoontje (no. 25041). Onze vertegenwoordigei komt U gaarne If ronder enige verplichting volledig inlichten. r

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 11