Slechts kwam Blauw Wit tot winst SVLV BLIJFT IN DE KNVB DOOR ZEGE OP CONCORDIA Quick Boys werkte na rust tegen Spakenburg 2-0 achterstand weg Intertoto UW Angstig5 Lugdunum verzuimde opnieuw de winst te grijpen WTERTOTO-COMPETITIE Wedstrijd met gemiste kansen Fouten in Katwijkse defensie LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 4 JUNI 1962 Van de vier aan de intertotocompetitie deel nemende Nederlandse ploegen heeft slechts Blauw Wit dit weekeinde succes geboekt. De Amsterdamse zebra's hadden in het treffen tegen het Duitse Hildesheim de langste adem. Zij zetten een 1—3 achterstand bij rust om in een 4—3 voorsprong Ajax en Feijenoord zagen hun verre reizen, respectievelijk naar Boedapest en Vincenza (Italië), niet met succes bekroond. De Ajacieden verloren met 21 van Tatabanya en de Rotterdamse sterrenploeg kreeg met 2—0 klop van Lane Rossi. Tenslotte leed PSV in Eindhoven een kleine nederlaag (01) tegen Rot Weiss Oberhausen. Raymond Mastrotto (Frank rijk) heeft het criterium van de Dauphine Liberé gewonnen. De laat ste etappe, van Avignon naar Gre noble, leverde zondag een zege op voor de Belg Frans Demulder. Onze landgenoot Dick Enthoven arriveerde in de slotetappe in het peloton, dat een tijd van 7.42.05 kreeg toegewezen. In het eindklassement bezet bij de eervolle zevende plaats in 41.36.01. Geen schutters In de ontmoeting Lane Rossl- Feljenoord kwamen de Italiaanse doelpunten tot stand juist in een pe riode. waarin de Rotterdammers een duidelijk veldoverwicht hadden. De weinig doortastende aan valsmanoeuvres van Van der Gijp Bennaers en Schouten konden ech ter de uitstekende doelman van de gastheren. Luison, slechts enkele ma len in moeilijkheden brengen. In de eerste helft verscheen Van der Gijp eenmaal alleen voor het doel en direct na de hervatting kre gen Schouten en Kreyermaat enkele kansen, die echter door slecht schie ten alle verloren gingen. Het vruch teloze Nederlandse offensief werd in de 73 ste minuut onderbroken door een plotselinge tegenaanval, waaruit rechtsbuiten Vernazza de score open de. Het tweede Italiaanse doelpunt kwam op vrijwel identieke wijze tot stand, toen Sten tl zes minuten voor tijd een Nederlandse aanval onder brak en met een verre trap linksbul- ten Fortunato aan het werk zette, die in de uiterste hoek scoorde. Niet groots Geen groots voetbal zagen de on geveer 7.000 toeschouwers in het Olympisch Stadion te Amsterdam. Wei was het spannend in de tweede helft toen de Amsterdammers de 3-1 achterstand met veel moeite omzet ten in een 4-3 overwinning. Voor de rust waren de Duitsers minder slecht dan de zebra's en de stand 3-1 in het voordeel van Hildesheim was ver diend. De Duitsers profiteerden van gro ve verdedigingsfouten der Amster- V oetbaluitslagen Betaald voetbal PROMOTIE NAAR EREDIVISIE Fortuna VI.Heracles 00 1E-DIVISIE A Beslissingscompetitie Veen damEindhoven 21 STAND: SVV 1 1 0 0 2 2—0 Veendam 2 10 12 23 Eindhoven 10 0 10 12 2E-DIVISIE Beslissingscompetitie: De Graafschap—NEC 20 (Oldenzaal degr. naar amateurs) KNVB-beker. 4e-ronde: WageningenGVAV30 Amateurs KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND Vlissingen Veiocitas 40 StandaardJOS 33 Quick NXerxes 24 Xerxes 6 5 0 1 10 147 Vlissingen 6 3 1 2 7 1610 JOS 6 2 2 2 6 10— 9 Veiocitas 6 2 1 3 5 1012 Standaard 6 1 3 2 5 1318 Quick N 6 114 3 10—17 PROMOTIE NAAR 2E-KLASSE VCSKranenburg 11 ODSVTOS 2—1 PROMOTIE NAAR 3E-KLASSE Velo—Lugdunum 11 Quick StepsTonegido 10 STAND: Lugdunum 3 12-4 7—2 Velo 3 12-4 6—4 Quick Steps 3 1113 34 Tonegido 3-121 28 4E-KLASSE A Beslissingswedstrijd SVLVConcordia H 21 (Concordia H degradeert) 4E-KLASSE E Nieuwerkerk't Noorden30 (Waddinxveen degradeert) Zaterdagvoetbal KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND Quick BoysSpakenburg 22 STAND: SC Genemuiden 2 11-3 32 Spakenburg 2-2-2 33 Quick Boys 2-111 34 Reserves KNVB AMATEURS Promotie naar Res. 2e-klasse UVS 3GDA 2 0—1 Wilhelmus 2—Archipel 22—3 dammers die reeds na 10 minuten spelen verzuimden midvoor Klose te dekken, waardoor de snelle Duitser geen moeite had de pass van Noak langs doelman Conrad te schieten. (0-1). Zes minuten later was het al 0-2 toen een corner, genomen door Fred Winkelmann goed werd inge kopt door de ongedekt staande Zim- mermann. Dit werd de Amsterdam mers kennelijk te erg waardoor doel man Gerstle enige fraaie saves moest verrichten om doelpunten te voorko men. Een machtig hard schot van Koeman en een van Bleyenberg dook hij schitterend uit zijn doel, maar tegen het vlammende 30-meter schot van linksbuiten Clement had de Duitse doelman geen verweer. (1-2). Wie gedacht had, dat de zebra's zou den blijven aanvallen kwam bedro gen uit. Het werd weer dezelfde lau we ploeg en nogmaals profiteerde de Duitse aanvalslinie toer. een pass van Klose naar zijn linkervleugel niet werd onderschept. Fred Winkel mann kon de bal voor het doel van Conrad „trekken". Claus Winkel mann stond daar klaar om de bal, die Conrad vergat te onderscheppen in het onbeschermde doel te koppen. (1-3). De rust kwam twee minuten Bleijenberg scoort het tweede Blauw Wit-doelpunt in de inter-' totowedstrijd tegen Hildesheim. later. Na de hervatting pakte Blauw Wit de zaken energieker aan en bin nen een kwartier had Bleyenberg zijn ploeg aan een 3-3 score gehol pen. Eerst benutte hij een pass van Koeman en daarna een corner van De Vries. De str(jd werd vinniger maar het spel verruwde niet. Bepaald pech had de prima spelende rechtshalf Traeger die by een voorzet van Cle ment de bal in eigen doel werkte waardoor een tiental minuten voor het einde Blauw Wit een 4-3 voor sprong kreeg. Tot de rust kon Ajax niettemin stand houden, doch zes minuten na de hervatting keek het Nederlandse team tegen een 1-0 achterstand aan door een doelpunt van Szepesi. De pogingen van Ajax om de stand een gunstiger wending te geven misluk ten. zelfs werd het negen minuten voor tijd 2-0 voor de Hongaren door toedoen van Biro. De Amsterdam mers gaven de moed echter niet op en zodoende kon Bobby Westra vier minuten voor het laatste fluitsignaal in elk geval de eer redden: 2-1. Slordig en fors Met 1-0 heeft PSV op eigen ter rein het onderspit moeten delven te gen Rot Weiss Oberhausen dat, even min als de Eindhovenaren, groots spel In deze wedstrijd voor de inter- toto-competltie liet zien. Het beslis sende doelpunt werd gescoord in de tiende minuut van de tweede helft uit een kopbal van linksbinnen Daik, nadat rechtsbinnen Schulz met een op de linkervleugel scherp genomen hoekschop de PSV-defensie in pa niek had gebracht. Veel genoegen hebben de ongeveer 11.000 toeschouwers niet beleefd aan deze wedstrijd. Er werd door beide ploegen uitermate slordig en dikwijls te fors gevoetbald. Vooral de Eind- hovense voorhoede stelde zwaar te leur. Zowel vóór als na de rust wis ten de PSV-ers zich weliswaar meer doelrijpe kansen te scheppen dan de stuk voor stuk schotvaardiger Duit sers, maar geen der Eindhovense voorwaartsen was bij machte het de resoluut ingrijpende Rot Weissver- dedigers ook maar één keer erg las tig te maken. Linksbinnen Kerhoffs die verleden week tegen FC Bazel drie doelpunten op zijn naam bracht, liet nu vlak achter elkaar door on besuisd schieten drie vrijwel niet te missen kansen onbenut. Kansloos GELIJKSPEL (1-1) TEGEN VELO 1 P 1 I en even leek het er op, dat Velo Goal even voor tijd afgekeurd d° "1Ukm""T.2011 (Van een onzer verslaggevers) Waar is het pittige, frisse en open aanvalsspel gebleven, waarmee Lugdunum tijdens de competitie haar tegenstanders onder de voet liep? Geen Leidenaar, die daar na de wedstrijd tegen Velo antwoord op zal kunnen geven. Opnieuw kwam Lugdunum niet verder dan een gelijk spel en met dit resultaat mocht vooral Velo tevreden zijn, want een Lugdunum in „com- petitievorm" had de mannen in Watering met lege handen achter gelaten. Het ontbreekt de „kikkers" in deze promotie-competitie kennelijk aan het nodige zelfvertrouwen, althans in de voorhoede. En dat gebrek kon Nico Pet, na rust ingevallen, ook niet geheel wegwerken, omdat hij teveel alleen moest doen. Een defensiefout hielp Lugdunum nog voor rust aan een 10 voor sprong. Linkshalf Ger Swinkels hield geheel onnodig een bal nog juist voor de doellijn binnen. In plaats van weg te werken, wilde hij eerst nog en kele Leidse spelers omspelen. Dat lukte niet. Het leer kwam bij Jan Krijgsman, die zich keurig vrijmaak te en met een fraai gericht schot doelman Cock Olsthoorn passeerde. Hoopvol begin Lugdunum startte hoopvol met een serie open aanvallen, die de defensie van Velo meermalen in het nauw bracht. Tot een goed schot kwam men echter niet. Velo bepaalde zich hoofdzakelijk tot enkele niet geheel van gevaar ontblote tegenaanvallen. Kerkvliet c.s. hielden het hoofd koel en zetten steeds hun eigen aanval aan het werk. De frontlijn werd echter te weinig gesteund door de middenlinie, die wel beslag op het middenveld wist te leggen, maar daarvan geen profijt wist te trekken. De combinaties werden veel te ver doorgevoerd. En ondanks een over schot aan zenuwen konden de Velo- verdedigers het ;egen wind in steeds klaren. Bij Lugdunum hadden alleen Van Dalen en Leget nog last van nervositeit. Jan Krijgsman niet. maar hij liet zich volkomen af dekken door de prima spelende stop per G. van Mierlo. Na rust hernam Lugdunum on middellijk het initiatief. Niet voor lang, want na vijf minuten ontketen de Velo. dat kracht uit een fraaie safe van Olsthoorn had geput, een fel offensief. Kerkvliet moest al zijn capaciteiten tonen. En die waren niet gering, want in de achtste minuut liet linksbinnen Piet van Dijk een schitterend schot los. dat alle Wate- ringse hoeden en mutsen de lucht in bracht. Vreugdeloos daalden ze weer naar de aarde terug, omdat de zweef- duik van Kerkvliet het doelpunt nog juist kon verhinderen. Na deze safe volgde nog enkele fraaie reddingen Maar voorlopig kwam daar toch niets van, want Pet kwam de geblesseerde Leget vervangen en dat betekende meer vaart in de Leidse voorhoede. Stopper Van Mierlo kreeg de han den vol, doch de overige Lugdunum- voorwaartsen lieten verstek gaan. Ve lo kon het tempo niet meer volhou den en aan het spel van enkele Wa- teringers was dit te merken. Zij schakelden over naar wat forser spel. De Velo aanvoerder toonde zich ech ter uit het goede hout gesneden en ook scheidsrechter Meyer stond geen onhebbelijkheden toe. Gelijkmaker Heel onverwacht kwam toch nog de Wateringse gelijkmaker. Ook al door een defensiefout. Midvoor Jan de Letter (17 jaar) kopte een voor zet van rechtsbuiten Jan Mierlo fraai, doch iets te zacht in. Doelman Kerkvliet ving vallende de bal. die echter door Teun van As weer uit zijn handen werd gelopen. Er was toen gren redden meer aan, wat Ba- velaar ook probeerde. (1—1). Lugdunum nam geen genoegen met deze stand en vooral Pet zwoegde wat hij kon. Zijn harde werken scheen te worden beloond toen hij vijf minuten voor tijd op prachtige wijze de bal ln het Velo-net dreef. De arbiter kende het doelpunt toe, doch de grensrechter had reeds ge appelleerd voor buitenspel, zodat de beslissing herroepen werd. Een merk waardige gang van zaken. Had men het doelpunt wegens hands van Pet afgekeurd, dan was dit. te begrijpen, daar Pet in eerste Instantie tegen Olsthoorn aankopte waarna hij op een meter afstand de terugspringen de bal op de hand kreeg. Maar van buitenspel kon nu juist geen sprake zijn Bij 1—1 bleef het. Ajax, de winnaar van de eerste intertoto-competitie. heeft zondag een kansloze nederlaag geleden te gen de Hongaarse club Tatabanya. Ofschoon de Amsterdammers zeer goed party hebben gegeven de 20.000 toeschouwers lieten ook voor onze landgenoten herhaaldelijk een spontaan applaus opklinken gaven gespeelde beslissingswedstrijd Beslissingswedstrijd zonder incidenten De voor ruim 2000 toeschou wers op het VVSB-terrein Vooral in de tweede helft be leefde het Concordia-doel nog al wat gevaarlijke momenten, waarvan de foto er een in beeld brengt. Deze aanval kon nog worden afgeslagen, maar even later moest doelman Rijnbeek toch het winnende SVLV-doel- punt uit het net halen (Foto Leldach Dagblad) Zeer matig voetbal op Nieuw-Znid (Van een onzer verslaggevers) Er stond zaterdagmiddag een straffe westenwind waarvan Quick Boys en Spakenburg nogal wat last hadden. Maar dat was voor beide partijen geen excuus voor de matige wedstrijd die men het talrijke publiek op Nieuw-Zuid bracht. Beide partijen verdienden dan ook niet meer dan dit gelijke spel, waarvan de andere kampioenskandidaat, Genemuiden, de meeste vruchten heeft geplukt. Het gelijke spel mag dan de juiste uitslag zijn, ln het Quick Boyskamp zal men toch wel even een zuur ge zicht hebben getrokken tegen mid- half C. v. d. Plas. die na de rust, toen Quick Boys met de straffe wind ln de rug, zich opmaakte om de opge lopen 1-0 achterstand ln te halen, volkomen onnodig met de bal aan het goochelen ging. De wel wat lang zamer geworden maar nog gevaar lijke Wout Heynen, strafte dat snel af. Daarmede was de achterstand voor Quick Boys 2-0 geworden. Ge lukkig ging de thuisclub er toen ein delijk een beetje voor vechten met als resultaat dat de Katwljkers door twee prachtige doelpunten toch nog naast Spakenburg kwamen (2-2). Geen hoogtepunten Het was dus geen wedstrijd om enthousiast over naar huis te schrij ven; weinig hoogtepunten, veel ach terhoede- en evenveel voorhoede- fouten. Anton van der Plas faalde al direct na het begin toen hij een vrije kans over knalde. Kort daarop kreeg rechtsback De Mooy 'n daverend applaus van het Katwijkse publiek toen hy op keurige wyze de bal uit het door De Hollander verla ten doel kopte. Het bleek zonneklaar dat in de achterhoede bij Quick Boys lang niet alles klopte. Er werd nogal eens getreuzeld met wegwerken (de oude fout) en vlak voor de rust leid de dit euvel tot een doelpunt. Ook nu strafte Wout Heynen de fout af- 1_0- Tevoren had Quick Boys kansen ge had. Bij vermeend buitenspel kreeg weer Anton v. d. Plas een vry veld, maar de totaal uit vorm zynde v. d. Plas miste ook deze kans. Koelewijn en De Hollander kregen nog wel en kele kansen maar het bleef tot rust 1-0 voor de bezoekers. In de verdediging Hoe het 0-2 werd, hebben wy reeds verteld, maar daarna moest Spaken burg toch in de verdediging. Een striemend schot van Jeroen de Hol lander kon doelman Koelewijn nog corner werken, maar een kogelharde kopbal van v. d. Oever moest hij laten gaan (1-2). Tien minuten voor het einde kwam de gelijkmaker, Floor v. Duyn gaf een bekeken kans aan De Hollander die op fraaie en beheerste wyze doelman Koelewijn passeerde (2-2). Toen nog een fel ge vecht om de leiding, wat Quick Boys door een doelpunt van Floor v Duyn scheen te gelukken, maar scheids rechter Holvast annuleerde de tref fer, o.i. terecht. Het bleef 2-2. Rest nog te vermelden dat Leen Aandewiel het, voor de rust nog pro beerde, maar zich na de hervatting toch moest laten vervangen, omdat hy nog steeds last heeft van zijn oude blessure. Voor de kwartfinales van de wedstryden om de KNVB-beker wor den a.s. woensdag gespeeld: DOS PSV en HeraclesWageningen. Het programma voor 2e pinkster dag luidt: Sparta't Gooi en DHC NAC. tussen SVLV en Concordia om uit te maken welk team uit de vierdeklasse moest degraderen, heeft een kleine zege (21) voor de Voorschotenaren ge bracht. Door deze nederlaag keert Concordia H. terug naar de Afdeling Haarlem. Beide ploegen lieten in deze wed strijd. bijzonder goede kansen liggen, De uitslagen van de wedstrijden die dit weekeinde voor de intertoto-com petitie werden gespeeld, luiden: Groep 1: Racing ParisVenezia 3—3. Groep 2: Ujpest—Stade Francais 00; MantuaSpartak Praag 23. Groep 3: Le Ohaux de Fonds—Pa dua 23; Spartak PilsenDorof 72. Groep 4: ServetteSerajewo 32; NimesSlovan Nitra 20. Groep 5: FC BelgradoBayern Mlinchen 41: Lanerossi—Febenoord 2—0. Groep 6: PSV—Rot Weiss Ober hausen 0—1; FC BaselRyeka 2—2. Groep 7: Tabanya—Ajax 2—1; Nancy—Kalserslautern 3—1. Groep 8: Blauw W1G-VFV Hildes heim 43; Velez MostarSC Pees 1—2. De standen in de groepen waarin Nederlandse clubs spelen, luiden: Groep 5: Belgrado 2 2 0 0 4 6—2 Lanerossi 2 10 12 44 Bayern München 2 10 12 56 2 0 0 2 0 1—4 wat men voor een deel op rekening verwacht had, gebeurde ln de 14de van de zenuwen mag schrijven. Met 21 was de zege van SVLV voldoen de beloond, want, de score had eigenlijk voor hetzelfde geld anders om kunnen zijn. De wedstrijd werd in de beste verstandhouding ge speeld. De redeiyk goed combinerende voorhoede van Concordia kwam al direct tot enkele snelle aanvallen, waaraan de aanvankelijk zenuwach tige SNLV-verdedigers voorlopig de handen vol hadden. Er ontstonden wel enkele kansjes voor het doel van Spiegeler, maar doelpunten maken bleek nu niet direct het sterkste punt van de Hillegommers te zijn. Trou wens. wat dat betrof hadden beide partijen elkaar niets te verwijten, want ook de Voorschotenaren lieten enkele prachtige kansen onbenut voorbijgaan. Na de hervatting, die met 00 was gekomen, kwamen de Voorschotena ren direct wat meer ln de aanval en de Hillegomse defensie raakte lelijk ln de knel. Wat leder dan ook reeds minuut. De actieve rechtsbuiten Hak ker doemde plotseling voor het Hille gomse doel op en schoot hard in. Dit doelpunt inspireerde de Concordia- voorhoede tot nog grotere krachtsin spanning. Reeds ln de zestiende mi nuut werd de moeite beloond. Links- bulten M. Duwel zwenkte naar bin nen en Joeg de bal met zijn rechter voet kogelhard langs doelman Spie geler (1—1). Schrik te boven Even scheen het dat Concordia zou doordrukken, maar de SVLV-de- fensle was de schrik vlug te boven en dankzij de krachtige Voorschoten- se middenlinie keerde het gety In de 27ste minuut viel de beslis sing. De vrygelaten Hakker zond een boogbal in de Hillegomse doelmond waar Jan KooUman snel achteraan ging. Doelman Rynbeek moest ten tweede male de trieste gang naar het net maken (2—1). SVLV liet zich deze kostbare voorsprong niet meer ontfutselen en prolongeerde dus zUn bestaan in de KNVB. Aan de pijp geraakt old boy Staat je goed bij GENTIER0Y mt s Zwaar gehinderd door twee i Spakenburgers scoort Katwijks „Old Arie" met een harde kop-1 stoot Quick Boys' eerste doel punt. (Foto Leidsch Dagblad) Feyenoord Groep 6: Oberhausen PSv Basel Reyka Groep 7: Tatabanya Nancy Ajax Kaiserslautem Groep 8: Pees Velez Mostar Blauw Wit Hildesheim 2 0 0 2 0 3—6 Afdeling Leiden Meerburg en VNL promoveren Doordat Meerburg de overgespeelde wedstrijd tegen Unilas met 0—2 heeft gewonnen, is het Zoeterwoudse team geRjk gekomen met VNL. dat reeds met 26 punten aan de kop stond. Hierdoor is het nodig dat in een be slissingswedstrijd de kampioen van de tweede klasse aangewezen wordt. Voor de promotie naar de eerste klas se van de Afdeling is deze wedstrijd niet meer nodig, want dank zy het feit. dat SVLV zich heeft weten te handhaven in de 4e-klasse KNVB is het mogeiyk dat er twee elftallen uit 6—8_ de tweede klasse promoveren. Unitas heeft in deze voor Meerburg 5—6 5—6 4—3 4—3 3—3 3—5 7—3 3—2 zo belangrijke ontmoeting zich uit stekend van haar sportieve taak ge kweten en het de Meerburgers beslist niet gemakkelijk gemaakt. Uiteinde lijk kwamen de Zoeterwotiders toch aan een 0—2 voorsprong die zy tot het einde wisten te behouden. Uit het feü. dat ook Meerburgs tweede elftal een beslissingswedstrijd moet spelen om het kampioenschap van de 3e- klasse D en wel tegen MMO 2 mag worden aangenomen dat de Meer burgers. die na de oplossing van de terreinmoeiiykheden voor het eerst dit seizoen weer aan de competitie deelnemen, zo snel mogeiyk het ver loren terrein willen herwinnen. Eindstand tweede klasse: Meerburg VNL KRV SJZ VVO A 18—26 VTL 18—26 Leidse B 18—25 Unitas L 18—25 Weter B 18-25 VN A 18—24 18—10 18— 9 18— 7 18- 3

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 9