kroon Nieuwe parel voor Boulanger Excelsiors contributie in 19022,5 cent Met flair ROOMBUKGS VLAG IN TOP N - ROYALE ZEGE OP DASH LIU NIEUWE DEENSE DRAAK VAN VERHAGEN IS HEEL SNEL EUROPEES KAMPIOENSCHAP 71\2 Henk Scholte kon de laatste hindernis niet nemen DE TENNISCOMPETITIE Tivaalfde lustrum van Leidse turnclub Grote hulde voor J. J. Kettenis De LLTC klopte Oud-W assenaar Kopgroep van drie Russen Hollandia zeilwedstrijden LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 4 JUNI 1962 Opg De Belg Laurent Boulanger, die kort geleden te Nijmegen werd gekroond als Europees kampioen anker kader 47/1, heeft een nieuwe parel aan zijn kroon toe gevoegd. Met succes heeft hij te Oostende zijn Europese titel in het kader 71/2, die hij het vorig jaar te Thionville veroverde, verdedigd. Lang is onze landgenoot Henk Scholte de grote favoriet voor het kampioenschap geweest, maar op het beslissende moment schoten zijn krachten te kort bij die van Boulanger. Toen zaterdagnacht de balans werd opgemaakt, ging Scholte nog ongeslagen op kop, na die dag met groot machtsvertoon Grivaud en Vervest te hebben uitgeschakeld. Hem restte nog één hindernis: Laurent Boulanger, tegen wie hij met een voorsprong van twee punten in het strijdperk trad. Helaas, Scholte kon deze winst niet vasthouden hij verloor op regelmatige wijze en daarmee waren beiden op gelijk niveau gekomen. Een barrage zou de beslissing moeten brengen. Geruggesteund door zijn eerste zege op zijn grote rivaal verdedigde Boulanger zijn titel met de flair van een man, die geloof in eigen capa citeiten heeft. In de stijl van een superkampioen, waarbij geen proble men voor hem schenen te bestaan, gleed hij in de derde beurt naar een niet: Rudolph stak In een voortref felijke vorm en werd uiteindelijk met een slotserie van 156 toch nog win naar. Uitslagen Van de Pol 127 9 69 14.11 Spielmann 300 9 147 33.33 Vervest 300 23 69 13.04 Galvez 233 23 49 10.13 Boulanger 300 9 88 33.33 Rudolph 201 9 77 22.33 Scholte 300 12 68 25.00 Grivaud 209 12 62 17.41 Rudolph 300 11 156 27.27 Van de Pol 193 11 140 17.54 Spielmann 800 17 78 17.64 Galvez 145 17 28 854 Vervest 163 7 50 23.28 Scholte 300 7 141 42.85 Grivaud 133 5 69 26.60 Boulanger 300 5 121 60.— Rudolph 300 14 82 21.42 Galvez 300 14 77 21.42 Grivaud 300 11 78 27.27 Spielmann 92 11 49 8.36 Van de Pol 267 17 70 15.70 Vervest 300 17 75 17.64 Boulanger 300 11 76 27.27 Scholte 204 11 81 18.54 Barrageparti Scholte 204 7 111 29.14 Boulanger 800 7 194 42.85 Franse tennistitels voor Australiërs Rod Laver en Margaret Smith (belden Australië) hebben met het vanzelfsprekende gemak van de sterkste zaterdag In de finales van de internationale tenniskampioen schappen van Frankrijk een schijn baar hopeloze achterstand wegge werkt om daardoor de begeerde titels in het enkelspel te veroveren. Belden behaalden reeds het kam pioenschap van Australië en hebben dus een goede kans „groot slam" te spelen, d.w.z. alle grote toernooien (Australië, Frankrijk, Engeland en Amerikate winnen. De geheel-Australische enkelspel finales gaven de 5000 toeschouwers boeiende strijd te zien. Margaret Smith zegevierde met 63, 36. 75 over Lesley Turner en Wimbledon kampioen Laver klopte Roy Emerson met 36, 26, 63, 97, 62, De 19-jarige Margaret Smith moest in de derde set bij 35 een matchpoint te niet doen; Emerson was in de vierde set tegen Laver tot twee keer toe slechts twee slagen van de zege verwijderd. De verdere uitslagen waren: da mesdubbelspel: Sandra Price— Renee Schuurman (Zuid-Afrika) versl. Jane BrickaMarg. Smith (Am./Austr.) 6—4, 6—4, herendubbel spel: Emerson en Fraser (Austr. versl. Kuhnke en Bungert (W.-Dld.) 63. 64, 75; gemengd dubbelspel: Schuurman en Howe (Z.-Afr./Austr.) versl. TurnerStolle (Austr.) 36, 6—4, 6—4. Eindstand Boulanger Scholte Vervest Grivaud Rudolph Splelmann Galvez V. d. Pol 12 10 m.p. car. brt. h.s. 14 2337 81 194 2208 77 1934 1721 78 1752 110 1358 93 1255 100 1286 141 187 104 156 147 77 140 gem. 28.85 28.67 19.73 22.06 15.92 14.60 12.55 14.44 Het algemeen gemiddelde van Henk Scholte (28.67) betekent een verbetering van het Nederlands re cord, dat met 28.57 op naam stond van Piet van de Pol. Roodenburg in internationaal toernooi (Van een onzer verslaggevers) Aan het bekende internationale voetbaltoernooi, georganiseerd door de Haagse tweedeklasser RVC. wordt ditmaal ook deelgenomen door het Leidse Roodenburg. De andere deel nemers zijn: Clapton FC (Engeland), DHC, Laakkwartier, RVC, ADO, GAV en Hagen SV (Duitsland). Er wordt in twee poules een halve com petitie gespeeld. Roodenburg komt uit tegen ADO, GDA en Hagen SV (Duitsland). De wedstrijden worden zaterdag en zondag gehouden. BOULANGER serie van 194, de hoogste van het toernooi. Scholte kwam daarmee op een achterstand van 180 punten (38 218), een welhaast onmogelijke op gave om deze weg te werken. Niet temin kwam er van de Nederlander een gedecideerd antwoord, dat be stond uit een serie van 111. welke die van Boulanger nog in schoonheid overtrof. De winst was echter te ge ring. om de Belg uit zijn evenwicht te brengen. Met overtuiging her overde Boulanger de titel, waarop hij. zijn spel tegen Scholte in aan merking genomen, ook de meeste aanspraken kon doen gelden. Met ere was Scholte echter ten onder gegaan: het was geen schande om van Bou langer in deze vorm te verliezen. Het kampioenschap, dat de Eind- hovenaar zo dicht binnen zijn be reik heeft gehad, heeft hjj dus niet kunnen grijpen. Een diepe teleurstel- licci u XI1C1I ecu cyuiuoowcaiiaoi uuuifi. ling voor hem en het kleine groepje In 1955 werd de kwestie urgent, in landgenoten op de tribunes van het j ig57 waren de tekeningen kant feestpaleis, temeer daar Scholte het en op toestemming zitten we nog altijd te wachten kaderspel naar de theorieën beste speelde, glanzend in al zijn fa cetten en bovendien sterk op serie. Wijds spei Het Wijdse spel van Boulanger, die het kaderspel meestentijds speelt als groot libre, voor wie de lijnen geen beletsel vormen en voor wie het „en- tree" en „dedans" nimmer aanleiding voorzitter van DOS) tot paniek geven, steekt hier grillig bij af. Zijn grote macht echter maakt het de Belg mogelijk hiermee tot een Johan v. d. Broek („vijfenzeventig én groot- vader, meneer!") zette zijn buikje met nog iets grotere gemoedelijkheid vooruit „Ik zal U nu eens precies vertellen hoe de turnvereniging Excelsior 60 jaar geleden werd opgericht. We waren met een stel jongens bij elkaar. Stoelen had je natuurlijk niet, als jongen zat je altijd het lekkerst op je klomp. Nadat iedereen gepeinsd had dat het kraakte, zei Jan van Stralen (later raadslid Leiderdorp)„Laten (Van een onzer redacteuren) Johan v. d. Broek was het (onverwachte) grote hoogtepunt van de zeer feestelijke receptie die de bekende herenturnvereniging Excelsior zaterdag middag in Den Burcht hield ter gelegenheid van haar zestigjarig bestaan. Het oud-Excelsior lid, een man met een anekdotische talent, vertelde nog vele voorvallen, waar de aanwezigen zich kostelijk mee hebben vermaakt. Het applaus dat hij na zijn „conferénce" in ontvangst mocht nemen, was voor een receptie ongekend lang Waveren, die tevens voorstelde om het contact tussen beide clubs wat nauwer te maken, bood Excelsior zes glazen met het LFC-embleem aan. Voor de Sportstichting voerde de heer J. C. F. Coers het woord. Hij bood een geschenk onder couvert aan. Twee adspiranten en de voor zitter van de feestcommissie, de heer J. Sieval, overhandigde voorzitter J. J. Pommer een bloemstuk en tevens de „feestwijzer". De heer M. Jacobs sprak hartelijke woorden namens de KNGV-veteranen, mej. G. de Groot voerde het woord namens Brunhilde, mevrouw E. Kiss-Herwijer namens Nieuw Brunhilde en de heer H. de Geus sprak als afgevaardigde van DOS. Voorzitter J. J. Pommer dankte alle sprekers speciaal de heer Van Schaik voor de belangstel ling die hij altijd voor sportzaken aan de dag legt voor hun harte lijke woorden. Het artikel dat wij verleden woens dag over Excelsior publiceerden blijkt veel stof tot gesprek te hebben ge geven in turnkringen. Vele sprekers haalden het artikel aan en een 80- jarige oud-lid van Excelsior had een brief naar de vereniging ge schreven met de vermelding dat hij op de foto „daar en daar" stond. Tevens bracht hy in herinnering dat hij de eerste twee medailles voor het vaandel had veroverd Het bestuur van Excelsior, be staande uit de heren J. J. Pommer we onze club Excelsior noemen". Dat deden we. Jan bezat ook de onvoorstelbare rijkdom van een stompie potlood. Papier was er niet maar dat kwam er ook: een gescheurde suikerzak. Daarop werd het reglement geschreven. In een hoek was nog net ruimte voor artikel 2: Hij, die verzuimt tijdig zijn contributie van cent per week te betalen, wordt onmiddellijk ge royeerd (voorzitter), J. J. Kettenis, N. de l'Ecluse, A. Taverne, J. Pommer, P. v. d. Hoeven en A. J. de Vink, zal ongetwijfeld met bijzonder veel ple zier op deze dag terugblikken. Vele sprekers Ceremoniemeester H. J. Labordus liet zaterdagmiddag een bijzonder groot aantal sprekers op het bestuur „los". De eerste die hij het woord verleende was de wethouder van On derwijs, de heer J. C. van Schaik. De heer'Van Schaik complimenteerde de vereniging met dit jubileum en gaf vervolgens een zeer interessant beeld van hetgeen de gemeente voor de sport in het algemeen en het turnen in het bijzonder tracht te doen. „Ik weet het, er zijn in Leiden veel te wenig gymnastiekzalen. Er komen er waarschijnlijk in oktober weer twee by, in de Durieuxstraat en in de Kagerstraat. Maar dat is veel te weinig als men bedenkt dat er elf nodig zyn om in de behoefte te voorzien. De gemeente heeft het wat dat betreft niet voor het zeggen. Er is ook nog zoiets als Rijksgoedkeu ring en die komt meestal niet zo heel vlot af. Aan de Lage Morsweg bijv. heeft men een gymnastiekzaal nodig. heer Van Schaik hoopte dat de vriendenband bij Excelsior nog lang bewaard zal mogen blijven. Geschorst produktie te komen, waarmee hij alle kaderspelers troeft. In eigen land en daarbuiten. In de barrageparty van dit toernooi gaf hy een demonstra tie van zijn superieure techniek en spelinzicht, met als resultaat een reeks van 194, zoals hij tevoren reeds leder had gegrepen met zyn boeien de spel, juist omdat het zo sterk ge varieerd is. Na zijn misstap tegen Van de Pol vrijdagmiddag bleef hij oppermachtig. Spielmann velde hij in 7 beurten (met een hoogste serie van 171), Rudolph in 9 beurten en Grivaud. die in dit toernooi verras send goed kaderspel ten best gaf, maar te kwetsbaar bleek om -xch in de hoogste regionen te handhaven, in vijf beurten. Grond old man Nederlands tweede vertegenwoor diger. onze nationale kampioen Piet van de Pol, heeft teleurgesteld. Als laatste is hij geëindigd. Slechts zyn winstparty tegen Boülanger deed hij zich gelden als de „grand old man". En in zijn party zaterdag- D avond tegen Rudolph, waarin hij met de heer Hommer. een serie van 140 kwam. Hij trof het I (Foto L.D./Holvaat) De voorzitter van de Turnkring Leiden, de heer^ A. Metz (ook ere- bood het be stuur daarna zijn gelukwensen aan, waarby hij zich zoals byna alle sprekers in het bijzonder richtte tot de heer J. J. („Koos") Kettenis (76), besuurslid van de op richting af. De heer Kettenis is in die gehele periode slecht een keer als be stuurslid geschorst.!!) Dat was toen hy als penningmeester na een ver moeiende vergadering het bestuur 'n consumptie weigerde „omdat 't er niet afkon". Het bestuur ontnam hem daarop zyn functie voor enkele ir"- nuten om de begeerde greep in de kas te kunnen doen. De heer Metz bood namens de Kring een bloemstuk aan. Uit Excelsior is LFC voortgekomen en het was niet meer dan logisch dat de Leidse tweede klasser acte de pré- sence gaf. LFC-voorzitter Frits van Twee heugelijke resultaten vallen er van het tennisfront te melden. Allereerst is daar het, reeds verwachte, kampioenschap van Roomburg I. Met niet min der dan 8—0 zegevierden de Roomburgers over Dash III. Het tweede belangrijke feit van deze competitie-zondag was de forse 71 zege, die de LLTC op Oud-Wassenaar 2 boekte, waarmee de Leidenaars zich in de overgangsklasse B handhaafden. Bij Roomburg Dash was de strijd spannend in de enkelspelen De Amsterdamse gasten moesten echter in alle partijen de eer aan Roomburg I laten en de 0-4 achter stand drukte een stempel op hun verweer in de dubbelspelen. Die gin gen in twee sets naar Roomburg I. P. Tiele heeft zjjn zege op Bijlsma te danken aan een op tijd omgooien van de aanval op de backhand van de Amsterdammer naar diens fore hand. Met de aanval op de backhand van Bijlsma had Tiele de eerste set op zijn naam gebracht 7-5. In de tweede set was Bijlsma echter op die backhand-bestoking ingesteld. Het werd 2-5! De tactische maatregel van de Roomburg-aanvoerder ver zette de bakens definitief, 7-5. Mej. Overdijkink had totaal geen moeite met mej. Salomé. 6-0, 6-1, maar mej. Pino en J. Monod de Froi- deville moesten de nodige rondjes over het gravel draven om als over winnaar de felicitaties van de sup porters in ontvangst te mogen ne men. Mej. Overdijkink won van mej. Wermuth; 7-9, 7-5, 6-2 en J. Monod de Froideville van Hartog, 6-3, 4-6, 7-5. Niet gemakkelijk Het tweede heugelijk resultaat was dus de 7-1 zege van LLTC op Oud- Wassenaar II. Gemakkelijk zijn de zaken voor aanvoerder Nordlohne c.s. niet verlopen. Evenals bij Roomburg I—Dash III echter ging de winst in alle partijen naar de Thuisclub en dat knakte het zelfvertrouwen van de Oud-Wassenaar-reserves. Nordlohne en Jaap Temminck kwamen tegen resp. Kalff en Lee- wens voor een bijna hopeloze achter stand in de derde set. Nordlohne kwam op 0-4 en Temminck op 1-4. Beiden werkten die achterstand weg en wonnen. Nordlohne begon verrassend goed tegen Kalff, van wie hij uit had ver loren. Hy kwam op 5-3 en de Oud- Wassenaar aanvoerder weet zijn ach terstand aan het slechte arbitreren van de man op de scheidsrechter stoel. „Een andere" vroeg Kalff. Hy kreeg een .andere", maar verloor toch de eerste set, 4-6. In de tweede set deed de backhand van de Oud-Wassenaar-speler ver nietigend werk, 6-2. Hij ging door in de beslissende set 4-0, om toen door de lob van Nordlohne te worden getroefd, 4-4 en na hevige gevech- „Doorslaan" adviseerde H. Tem minck broer Jaap Temminck toen deze tegen Leewens in de derde set op 1-4 was gekomen. Jaap Temminck sloeg (fors) dóór en tegen zijn krachtsexplosie was Leewens totaal niet opgewassen, 6-4, 2-6, 6-4 voor Temminck. Van de overige partijen kon Oud- Wassenaar alleen het eerste G.D. winnen, 6-3, 12-10. Tweede klassers Van onze Tweede-klassen minder gunstige berichten. Kampioen de Leidse Hout I kwam tegen de Katw. RTV met 3-1 uit de enkelspelen. Al leen mevr. Westerhout moest, na overigens harde strijd, het 4"6- 8_6. 4-6 de eer aan haar tegenstandster, mej. J. Tieleman, laten. Zes match- punten deed de Leidse-Hout-speel- ster teniet, voordat zij, eervol, de vlag streek. Mevr. van Berge-Henegouwen gaf mevr. Fetter ditmaal geen schijn van kans, 6-1, 6-2. Van Dongen en Bonte hadden drie sets nodig om met opgeheven hoofd van de baan te kunnen stappen. Van Dongen won met 2-6. 6-2, 6-4 van Verhees dank zij een tikkeltje betere controle op de groundstrokes en Bonte vond na 4-6 deg oede volley-touch en belangrijker enkele backhand passings op kritieke momenten, 6-0, 6-2. Daarmee was echter het Leidse krult verschoten. De dubbels gingen alle naar de Katw. LTV, 5-3 dus voor de Katwij- kers die met deze winst veilig zijn voor degradatie. Roomburg II kreeg van Victoria II een onwelkome surprise te incas seren. 1-7. Het team was op mevr. Karsten na volkomen uit vorm en Victoria II heeft dus een wat goed kope zege kunnen behalen. Room burg II zal nu van Dio I moeten winnen om het kampioenschap bin nen te halen. De op zondag 27 mei J.l. gestaakte wedstrijd stand 2-1 voor Room burg II lijkt ons echter een „ze kere" winst voor de Roomburgers. Roomburg III miste Ed Lim en mevr. Ubbink, maar zag toch nog kans de balans tegen OTC IV in evenwicht te houden, 4-4. Voor een onaanzienlijk deel danken de Room burgers dat resultaat aan het zeer sterke spel van H. Ubbink (6-4, 6-2 op de la Vleter). Kandidatentoernooi Het kandidatentoernooi te Willem stad is dit weekeinde voortgezet met de partijen uit de vijftiende en zes tiende ronde. De uitslagen waren: vijftiende ronde: Kortsnoj (Rusl.) Geiler (Rusl.) 0-1, Petrosjan—Tal (beiden Rusl.) Benkoe (VS) Fischer (VS) %-4. Keres (Rusl.)— Filip (Tsj. SI.) 1-0. Zestiende ronde: Gelier—Fischer -VzKortsnoj-Petrosjan 0-1, Tal- Keres 0-1, FilipBenkoe 0-1. De stand na de vijftiende ronde is: Keres, Gelier, Petrosjan 10^, Korts noj en Fischer beiden 8, Benkoe 7 Vè Tal 5. Filip 4. Rectificatie schaken In onze schaakrubriek van zater- Kam, Kampioen werd gisteren o Leldsche Hout 2 door een frai zege op TC Zandvoort II. Di om dit kampioenschap met ee motie naar de 2e klasse te be zit er zeker in. LLTC IV, en Jeugdteam, st eveneens het genoegen van eet pioenschap. De stap omhoog hier naar de 4e klasse. WIELRENNEN ten, waarbij Nordlohne nog twee I dag j.l. is helaas opnieuw een fout matchpunten teniet moest doen, het geslopen. In diagram 109 ontbreekt onderspit te delven, 7-9. een witte toren op gl. (Van onze zeilmedewerker) Dit jaar zijn voor het eerst de Hollandia—zeilwedstrijden los van de roeiwedstrijden gehou- den. Vroeger overlapten deze wedstrijden elkaar, maar nu was er een week tussenruimte, waar- door de organisatoren aan beide evenementen dezelfde aandacht konden besteden. Omdat zon en wind dit weekeinde geen verstek lieten gaan, kwamen de zeilers er heel wat beter af dan de roei ers, die hun wedstrijden in bit tere kou moesten afwerken. Volop spanning Wedstrijden met volop spanning hebben zeilers zowel als kijkers deze twee dagen kunnen beleven. De zaterdagmiddag met een heerlijke bries uit noordelijke rich ting vormde een uitstekend begin van dit tweedaags tournooi met in teressante wedstrijden die wjj dit maal van naby konden volgen aan boord van de Hoornse schouw „De Vrouwe Maria" van de burgemeester van Monster. Bij de Regenbogen werd reeds bij de eerste boei geducht gevochten om de beste plaatsten. Cor Kist voerde het veld aan, met Hans v. d. Velde onmiddellijk achter zich direct ge volgd door het „peloton". Leen öe Wit raakte in de achter- volgersgroep zodanig in de knoop gedwongen als hy was om zyn voor gangers ruimte te geven dat h(j met de giek van zijn grootzeil ver ward raakte in de stag van de Kik ker van Frans Bos. Het duurde even voor beide schepen van elkaar los waren. Toen kon Leen de Wit als ge volg van deze aanvaring opgeven. Bos gaf vrijwillig op, omdat er een gaatje in zyn grootzeil was gekomen. Ondanks de aanvankelijke goede positie van Cor Kist, werd hij in het De voorzitter van de Turn kring Leiden, de heer A. Metz, complimenteert de heer J. J. Kettenis met het 60-jarig bestaan van zijn vereniging. In het mid den de voorzitter van Excelsior, verder verloop van de race toch ge passeerd door Krijn Tol, die een goede slag over bakboord wist te ma ken en triomfantelijk als eerste bin nenkwam. De zondagmorgenrace was eigenlijk geen race want door het bijna ont breken van de wind, was het meer gelukzeilen. Cor van Staveren kwam als eerste binnen met Sieverts op de tweede en Leen de Wit op de derde plaats. In de derde wedstrijd slaagde Cor Kist erin op fraaie wijze op de eerste plaats beslag te leggen en daardoor tevens de eerste prijs in de wacht te slepen. Cor van Staveren werd twee de, Krijn Tol derde en ir. G. A. Bak ker vierde. Met succes In de Flying Dutchmanklasse zeil de J. van Staveren de „Suzie Wong" het nieuwe schip van J. M. Jongkind en hy deed dat met veel succes. Ook in de Drakenklasse was Jong kind ditmaal met een Draak ver tegenwoordigd. Zyn nieuwe schip, in Denemarken gebouwd en van een Deense meetbrief voorzien, die het hem mogelyk maakt in internatio nale wedstrijden uit te komen, is nog niet door het Verbond gemeten en mag dus officieel niet aan wedstrij den in Nederland deelnemen. De Drakenzeilers namen het evenwel niet zo zwaar en vroegen of Ben Ver hagen, die als stuurman op het nieu we Jongkind-schip optrad, dan bui ten mededinging mocht meedoen. Dat geschiedde. Verhagen won za terdagmiddag. werd zondagmorgen en middag tweede, terwijl Warners en Cor Groot in de wedstrijden van zon dag winnaars werden. Ben Verhagen werd eerste geklasseerd en zal zijn prijs wellicht later krijgenals het schip gemeten is! In de Sharpies werd B. Binkhorst, die de vroegere „Mariandel" van Van Staveren heeft overgenomen, drie maal eerste. In de zondagmorgen wedstrijd werd hy echter op protest van G. Vroege uitgesloten, wat geen beletsel was voor het behalen van de eerste prijs, terwijl G. Vroege op de tweede plaats eindigde. Opnieuw eerste In de Valkenklasse gelukte het Rolf v. d. Baumen opnieuw de eerste plaats te veroveren, maar er was dit keer heel veel strijd voor nodig. Za terdag moest hij genoegen nemen met de tweede plaats achter kam- Swift Combinal Gisteren werd in de Haarlei meer de 9e competitierit vei Uitslag: Amateurs (56 km): Odyk (Alphen) 1.25.10; 2. H. pyn (Leiden) z.t„ Nieuwelingi km): 1. Blakenburg (Alphen) 1 2. P. de Jongh (Roelofarends 3. Wesselman (Roelofarendsve v. 't Wout (Alphen); 5. Br (Koudekerk); 6. Van Weizen. ranten (40 km): 1. Bakvis iLe 2. Zuidwijk (Leiden); 3. B. v. d (Zoeterwoude)4. Berk (Z woude) OLYMPIA-j In het alg. klassement vi Olympia Tour eindigde Karste 34e, zwaar gehavend wegens ee partij in de laatste etappe. Ber werd 48e en Henny van Gent KAMPIOENSCHAP J HOLLAND Zaterdag a.s. wordt te Ston het kampioenschap van Zuld-H voor amateurs verreden. Hi wordt ook deelgenomen door 1 renners. ZEGE VAN Het Swift-lid Bert Zoet zegel gisteren in de Ronde van Culen een race over 100 km. Hij versli de spurt Ad Russens (Den B Zwinneberg (Enter), Heinen (R en Peters (Haarlem). J. v. d. aart uit Ter Aar eindigde o tiende plaats. Winnaar bij de nieuwelingen Piere uit Uithoorn. Piet van Ec (Alphen) legde beslag op del prijs. In de Ronde van Lekkerkeri wonnen door Verberkt (Du drecht) eindigden de Leidenaars ben Karstens en Henny van resp. als vijfde en zesde. HENGELSPORT Viscollege „de Ruisvoorn" zijn eerste wedstrijd in het n seizoen in de Leede te Warmon vangst was zéér matig. Er werd gr. vis aan de schaal gebracht. Kijk in de Vegte, 2. P. Oudsh 3. H. de Graaf, 4. J. Leuerini 5. W. van Tongeren, 6. W. Muldi 7. H. v. Weizen, 8. Th. Voskuil, Dubbeldeman en 10. H. v. Oost „S. en G." hield haar eerste strijd van dit seizoen in de I Vaart nabij P. Gyzenbrug. De v, was redelijk te noemen. Uitsla. A. Singeling, 2. J. Braxhoven, Slingerland, 4. M. Sierat, 5. H. 1 6. C. Sierat sr., 7. J. Koppe, Braxhoven, Sierat jr. „D.V.S." hield haar openings strijd in de Vliet. De vangst viel Er werden in totaal 165 maatv gevangen met een gewicht van gram. 1. A. Flippo sr. 1710 gra' W. v. Loon 1228 gr., grootste bi J. v. Loon sr. 920 gr., 4. H Schuchhard jr. 842 gr., 5. L. J. net 777 gr., 6. L. Dubbelaar 77! 7. L. Devilee 720 gr., grootste v 8. W. Koreman 712 gr., 9. J. v. jr., 640 gr., 10 F. Zandberger 5É Viscollege ,,To ja drie Fro" zijn eerste viswedstrijd te Oud Uitslag: 1. H. Labordus 685 gra A. Rijnnaken 480 gram (gro voorn) 3. F. A. Rijnnaken 350 gra C. Stuifzand 310 gram, 5. J. Sien gram. „De Bliek" hield haar open wedstrijd in het Oegstgeesterka De vangst was slecht. Na 2 x 1^! werd er 2480 gram vis aan de st gebracht. Uitslag: 1. H. Schc (wisselbeker le prijs), 2. L. v. I felen, 3. I. de Vink, 4. W. Scho 5. C. Schouten (gr. bliek), 6. Schouten, 7. G. Hanno, 8. C. Z vliet,. 9. A. Bey (gr. voorn), 1( Crama. E oud gen f. 6 gul' H ben D< ovei de z ben, brar part dooi de de Wd vie vut DU tus zoc Pi die ku 1 da Hi ve: liii pa 3 S. Braxhoven, ij pioen E. J. Hoppe en ook zoi moest hij felle strijd leveren om t maal als eerste te eindigen. Het nu voornamelijk A. J. Klein, dit hem lastig maakte, maar uiteind werd de Hagenaar toch alger winnaar, zodat hij opnieuw op de selprys beslag legde. Uitsla Drakenklasse: 1. Ben Verhi (b.m.), 2. Cor Groot. Regenboogklasse: 1. C. W. Kis C. van Staveren, 3. K. J. Tol, 4.1: A Bakker Valkenklasse: 1. Rolf v. d. Baui 2. E. J. Hoppe, 3. A. J. Klein, 4. n M. 't Hooft. Flying Dutchmanklasse: 1. J. Staveren (1-3-1), 2. Jan Ster (3-1-), 3. R. Imhoff (2-5-2). 12 m2 Sharpiesklasse: 1. B. B. horst (1-uit-l), 2. G. Vroege (2-1 3. A. Borra (3-3-3), 4. P. Ja (4-4-4). 16 m2 Streepklasse: 1. J. van1 Kooy (1-2-1), 2. W. Spaargi (3-1-3), 3. P. Spaargaren (6-5-2) Vryheidsklasse: 1. Bouw van T (1-1-1), 2. J. Korswagen (2-2-3),! R. de Vries (8-3-2). Pampusklasse: 1. H. J. de Ru (5-1-1), 2. mr. D. van Eek (1-5-3. F. de Kat (3.-.2), 4. S. J. A. de (uit-2-4) Finnjollenklasse: 1. D. Way! (1-2-1), 2. M. H. ten Wolde (4-J 3. G. Lautenschütz (2-6-4), 4. A. i voo (3-5-3). Olympiajollenklasse: 1. N. J. Ke (1-2-2), 2. H. Tournier (3-6-1), 1 Benschop (4-1-6). 12 Voetsjollenklasse: 1. P. J. Bulters (2-1-1), 2. mej. M. B (1-3-2), 3. M. Behrend (4-2-5), B. Lucas (-.4-3). Sternklasse: 1. P. M. de Br (1-2-3), 2. J. Berkhout (-.1-5), J H. A. Beek (-.6-l>. Vauriënklasse: 1. F. Henry (1-5 2 C. J. in t Veld (3-1-7), 3. TJf de Jong (2-6-2). Jeugdklasse: 1. Kees Nater(-.l' 2. Wim Klomp (1-2-4), 3. G. K» Sypesteyn (-.4-1), 4. R. de K (2-3-3).

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 6