Prof. Lam nam afscheid als Leids hoogleraar De vier ruiters van de Apocalypse: adembenemend spannend Films van deze tveek in heiden Reacties op executie van Adolf Eiclimami de enige echte Rede en huhle in Schouwburg Finale d'Oprechte Amateur Fa. Boekkooi 15.3( 17.0( imuz, cital 19.0( e ge 20.OC ;uws 23.Of Dpgericht 1 maart 1860 Zaterdag 2 juni 1962 Tweede blad no. 30662 )ncen 0 Lie s. o.Q' geva iricht daag 24.0C 19.3C Kerkelijk Leven NED. IIERY. KERK Beroepen te aam-brugge (toez.) W. J. Hottinga te Lage Vuursche. Te De venter (toez.) D. Zinkstok te Maarn- Maarsbergen. (HR. C.EREF. KERKEN. Tweetal te Deventer J. Brons te I unschoten en C. Verhage te Hilver sum-Centr. GEREF. KERKEN. Advertentie Beroepen te Oudef van der Woude. kan< ;a (Wymbr C. 1. te Kampen voor mensen die kwaliteit verlangen! noyers en zrijn neef Heinrich te gronde: beiden slachtoffers van een gruwelijke strijd op leven en dood. Dit gegeven is gebaseerd op de ro man van Vicente Blasco Ibanez, de film is geregisseerd door Vincente Minnelli. Zij geeft een imposant en indruk wekkend beeld van de verbijsterende problemen, die zich tijdens de oorlog in één familie konden voordoen, doch TRIANON In Hitiers tijd zijn ganse families onderling tegen elkaar opgestaan. Dat is ook het geval in de film "The four horse- Jde men of the Apocalypse" (Nacht over Parijs). ,,De vier ruiters van ek~. de Apocalypse" zij zijn de symbolen van de strijd tussen de hemelse ie® en helse machten, beschreven in de Openbaring van Johannes. Men ziet hen ter inleiding van deze film als de getuigen van idë „Overwinning, Oorlog, Pestilentie en Dood", he ?llt Al deze waren er tijdens de tweede ,fa"! wereldoorlog. er" De adembenemende gebeurtenissen an": spelen zich af tussen de leden van ior een schatrijke Argentijnse familie. Er n- is een „Duitse" tak en daarmee be- '"•I gint de ellende. ,5 De Argentijnen zijn „neutraal". Kunnen zij het blijven?Daar ,r- draait het om ?k. Zij komen in Parijs en van dat 00 ogenblik af geraken zij in een maal- stroom van conflicten, want een ont- moeting heeft, tijdens de bezetting der Duitsers, plaats met de Duitse le- den der nu weer „verenigde" familie. Die Duitse leden zijn generaal Karl von Hartrott en diens zoon Heinrich, kolonel bij de S.S. Tegenover hen hun neef Julio Desnoyers, een losbol, die echter op deii duur onmogelijk neutraal kan, liever gezegd wil blij- ven en zijn intrede bij de onder- grondse doet. Hoe deze er tenslotte in slaagt om de standplaats van het hoofdkwartier j van een Nazi-pantserdevisie te ont- z\ dekken, radiografisch berichten daar- ,1 over naar Londen over te seinen, met als gevolg dat dit kwartier door bom men totaal vernietigd wordt, toont deze boeiende film, waarin ook de c liefde een grote rol speelt. Maar met de vernietiging van het 5 hoofdkwartier gaan ook Julio Des- Glenn Ford (Julio Desnoyers) en Ingrid Thulin (Marguerite Laurier) ook van mensen, die zich opofferen voor een ideaal, wanneer éénmaal hun ogen voor de verschrikkingen van het „Beest" zijn opengegaan en zich daartegen met verbazingwekken de koelbloedigheid inzetten. Glenn Ford (Julio Desnoyers), zijn geliefde Marguerite Laurier (Ingrid Thulin), Marcelo Desnoyers (Charles Boyer) en Karl Boehm (zoon van de bekende dirigent) als Heinrich von Hartrott, zyn de hoofdpersonen in deze ononderbroken spannende en suggestieve kleurenfilm, waarin ieder medespelende zijn rol perfect reali seert. Illlllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllillilllllilllllllllllilllllillllllllllllilll Zoekt U een Gero-casselle van f40.— of f400.—. V d. WATER, Haarl.straat 207 heeft het. De Gero.specialist. Misdaad uit wanhoop Schietpartijen Lido De Nederlandse titel van de (Franse) film, die deze week in het theater aan de Steenstraat draait, spreekt voor zich zelf: Mis-: daad uit wanhoop. Het is een film vol vaart en verrassende vondsten. De afloop van het verhaal, waarin het aan spannende schietpartijen en zelfs aan sekse niet ontbreekt, is zonder meer sensationeel. Het gaat hier in hoofdzaak om een gruwelijke moord. Dat de jonge blonde vrouw (Estella Blain) op wie de verdenking valt geen misdadigster is, wordt al vrij vlug duidelijk. Wie de moorde naar dan wel is, dat is nu juist de grote vraag. Een vraag waarop het antwoord pas bij het aflopen van de laatste meters celluloid gegeven wordt. De inhoud van het verhaal doet er eigenlijk weinig toe. U kent het wel: meedogenloze misdadigers, mooie meisjes en potige politiemannen. Overigens behoort deze typische gangsterfilm niet tot het slechtste soort! Hercules contra de vampiers Griezelen Luxor Neem een snuifje mytho logie (maar dan ook niet meer dan een snuifje), voeg daar een flinke portie Dracula aan toe en overgiet het geheel met een pittig en gekleurd sausje. Ziedaar het recept voor een film als „Hercules contra de vam piers, een even onmogelijk als grie zelig geval met als slotapotheose een bijna vergeefs gevecht van onze oer- kolos tegen een horde bloeddorstige vampiers, die een beetje doen den ken aan in jute gehulde figui-anten. Voordat Hercules in conflict komt met deze knokelige „uitzuigers", be leeft hij een reeks spannende avon turen in de onderwereld, waar hij onder meer een stenen reus aan dig- gels gooit. Een film voor liefhebbers van supersensatie. Londen na middernacht Spannend verhaal over een miljoenenroof l Casino Deze thriller is niet het eerste filmverhaal over een poging een „grote slag" te slaan en het zal zeker niet het laatste zijn. Maar in die lange reeks behoort „Piccadilly third stop" vertaald als „Londen na middernacht" bepaald niet tot de slechtste. Integendeel zelfs, want deze poging om de safe van een Oosterse ambassade te kraken en een miljoen te roven is op zeer spannende, dik wijls zelfs zenuwslopende wijze op het filmdoek verteld. Wie spanning zoekt, komt hiér aan zijn trek. Het verhaal is bovendien niet zonder originaliteit. Een paar „society hye na's" geraken in financiële moeilijk heden en zien tenslotte maar éen uit weg: via een tunnel van de onder grondse binnendringen in de docu mentenkamer van de ambassade. Se- raphina Yokami. dochter van de am bassadeur. die op een receptie in con tact is gekomen met Dominic Col- povs-Owen. is namelijk zo onvoor zichtig geweest, haar nieuwe vriend te vertellen, dat er een bedrag van hon derdduizend pond sterling in die safe is opgeborgen en daf haar vader zich voor enige dagen buitenslands be vindt Op adembenemende wijze ver telt de film over voorbereiding en volvoering van de roof van dat enor me bedrag. Hoe het verhaal eindigt laten wij uiteraard onvermeld, maar niet verzwegen mag worden, dat de heren proberen elkaar te slim af te zijn. Het slot is juist even anders dan men tegen het eind van de film ver wacht en ook dat is een pluspunt, dat vermelding verdient. Terence Morgan Yoko Tani en Mai Zetter- lin? vormden een geroutineerd trio voor de voornaamste rollen, zodat deze film niet alleen qua verhaal, maar ook technisch en door de uit stekende bezettine zeker boven de middelmaat uitsteekt. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinmiiinininiiiiiiiiniiiiiiiiiiii De dode ogen van Londen Sinister Rex De titel heeft betrekking op een blinde man van enorme kracht en afmetingen. Op aanwij zingen van een mysterieuze meneer X ontvoert hij op niet bepaald zacht zinnige wijze rijke figuren met ste vige verzekeringen op hun naam. Op vrij ingewikkelde wijze ensceneert men dan, dat zij door de beruchte Londense mist in het water zouden zijn geraakt en verdronken. Hoe het precies mogelijk is, dat een blinde die kidnapping voor zijn rekening neemt, is ons ook na deze film nog niet duidelijk. Er is op een dode meer of minder oiet gekeken. Alle variaties op het thema moord zijn in „de dode ogen van Londen" opgenomen. Zelfs de afschuwelijkste toneeltjes gaat men niet uit de weg. Een ijverige inspecteur van Scot land Yard zit achter die meneer X aan en in een Paul Vlaanderen- achtig slotbedrijf wordt alles even rechtgetrokken. Het einde is heer lijk. De boeven gaan de gevangenis Als in een donkere spiegel Filmisch kunstwerk STUDIO De sombere sfeer, welke Bergmans film „Als in een donkere spiegel" omhuivert, weer houdt blijkbaar velen niet. haar te gaan zien. Dit is begrijpelijk, want hier is sprake van een cinematogra fisch kunstwerk van de hoogste or de. Wij hebben aan deze film ver leden week uitvoerig aandacht be steed. De prolongatie verwondert ons niet: het zielsprobleem van een jon ge vrouw, die tenslotte naar een kli niek voor geesteszieker vervoerd wordt, is beklemmend behandeld. Bergman weert de sensatie, gaat in hoofdzaak indringend sfeervol te werk en weet de toeschouwer volle dig te doen opgaan in de trieste en troosteloze gebeurtenissen, welke zich tussen vier mensen op een een zaam eiland voor doen. Wij rekenen deze film van Ingmar Bergman tot de beste, welke door De banden tussen Universiteit en Schouwburg zijn vele, zoals I die van de Academie met vrijwel alle Leidse instellingen talrijk I zijn. Niettemin hebben gisteren deze beide instellingen elkaar voor I het eerst ontmoet: een afscheidscollege. Dit afscheidscollege werd gegeven door prof. dr. H. J. Lam, die in september a.s. na een Leids professoraat van bijna 29 jaar in verband met het bereiken van de pensioenverplichte zeventig- j jarige leeftijd het ambt neerlegt van gewoon hoogleraar in de I systematische plantkunde. Men had de Schouwburg als plaats van samenkomst gekozen, omdat men vreesde dat de belangstelling te groot zou zijn voor het Groot Auditorium. De belangstelling was inderdaad zeer groot, doch vermoedelijk zoL zij wel met enige goede wil een plaatsje gevonden kunnen hebben in het Academiegebouw zelve. De Schouwburg was echter als vergoeding enigszins in botanische sfeer gebracht door een planten- en bloemenversiering op het toneel. „Tradenda" Prof. Lam ging in zijn aftree-rede onder de titel „Tradenda" (hetgeen j overgedragen dient te wordenin 1 grote lijnen de ontwikkeling van zijn wetenschappelijke arbeid na, eerst tijdens zijn korte hoogleraar schap in Buitenzorg, later tijdens zijn in 1933 aangevangen Leidse pro fessoraat. Hij legde daarin vooral na druk op het historisch besef, dat hij zich geleidelijk verwierf, en dat van vierde tot eerste dimensie in zijn we tenschappelijk denken groeide. Het is verbazingwekkend, hoe weinig over het algemeen het begrip tijd de meeste biologen en ook systematici zegt. Zelfs zij. die zich met de evolu tie bezig houden, denken daarbij vaak het eerst aan micro-evolutio naire processen en bezien met arg waan de wereld der fossielen. Ter wijl in die wereld, zo meende prof. Lam. meer fundamentele trekken van de evolutie worden geopenbaard dan in de micro-evolutie. Nieuwe morfologie Na ingegaan te zijn op enkele de tails van zijn zich ontplooiende we tenschappelijke gedachtenwereld herinnerde prof. Lam er aan. dat hij in de naoorlogse jaren in vrij korte tijd een theorie ontwikkelde, die be kend staat als die van de stachyo- en fyllosporie der cormofyten. Deze theorie, in 1948 voor het eerst gepubliceerd, heeft zich sindsdien moeizaam een weg gebaand door het doornige struikgewas van verguizing, verwerping, negatie of verklaringen van overbodigheid. Men kan van de conservatieve, met de factor tyd on voldoende rekening houdende bewo ners van het prachtig geconstrueer de maar door gebrek aan vensters jr in. De inspecteur trouwt. Eindelijk.hem geregisseerd zyn. VOOR CHEMISCH REINIGEN VERVEN Alike van der Heiden en The Eleetro Boys naar landelijke finales In het kader van de door de Stichting „d'Oprechte Amateur" georgani- serde audities hebben de Leidse oprechte amateur-finalisten gisteravond in de tot de laatste plaats bezette zaal van „Prediker" hun allerbeste beentjes voorgezet teneinde in aanmerking te komen voor de fraaie wisselbekers en uiteraard nog feller omstreden eer de afvaardiging naar de landelijke finales. In de afdeling „klassieke muziek" stonden de prestaties van de beide finalisten Anke van der Heiden (fluit) en Bram Burger jon (klarinet) op een dermate hoog peil, dat de jury bestaande uit mevrouw Dzjobs Ising en drs Wijnand Frans Harm Smedes was helaas verhinderd bij het aanwijzen van de uiteindelijke beste vertolker (ster) een allerminst benijdenswaardige taak kreeg. Daar Anke van der Heiden haar auditie inderdaad iets vlotter en stijlvoller afwerkte legde zij uiteindelijk beslag op de wisselbeker en zal zij Leiden vertegenwoordigen in de nationale finalestrijd, welke op 30 juni a.s te Hilversum wordt gehouden. In de afdeling „moderne muziek en diversen" ging de eindsrijd ditmaal tussen de solisten Wim Roelandse (accordeon), Rob Kaptein (accor deon), het accordeon-jeugdgezel- schap „Vivace" alsmede de rock- en hawaiienensembles „The Hawaiian en Rocking Players", „The Happy Players", The Strangers" (hawaiian- muziek). „The Rocking Rebels". „The Rocking Rythme Boys" en de acro- batengroep „The Eleetro Boys". Daar ook ditmaal „The Eleetro Boys" weer een schier feilloze „auditie" geven legden de acrobaten-boys voor de vierde maal in successie beslag op de eretitel van Leidens beste oprechte amateurensemble direct gevolgd door The Rocking Rebels en The Blue Prof. dr. L. de Klerk gewoon hoogleraar Bij K.b. is prof. dr. L. de Klerk, buitengewoon hoogleraar in de op voedkunde aan de Leidse Universi teit, benoemd tot gewoon hoogleraar. Rocking Stars, die de tweede en derde plaats wisten te bezetten. The Eleetro Boys komen dus wederom uit in de landelijke finale, welke voor deze afdeling op 16 juni a.s. te Zuid Laren zal plaats vinden. Hoewel „The Strangers" met een vierde plaats genoegen moesten nemen vie len zfj op door een bijzondere stijl en prima ensemblewerk. Hieraan dan ken zij ongetwijfeld dat zij uiteinde lijk werden uitverkoren om met The Eleetro Boys de Sleutelstad in Zuid Laren te gaan vertegenwoordigen. Na afloop reikte de afdelingsvoorzitter de heer H. Jongenburger met een toepasselijk woord de beide wissel bekers uit en mochten alle finalisten het diploma van de Stichting d' Op rechte Amateur in ontvangst nemen. Onderscheiding O prof. dr. A. Querido Van de zfjde van de Amerikaanse geneeskunde is prof. dr. A. Querido, hoogleraar in de stofwisselingsziek ten en endocrinologie aan de Leidse Universiteit een zeer belangrijke on derscheiding ten deel gevallen. De „Association of American Physi cians" heeft hem gekozen tot erelid. Drs. L. J. v. d. Meulen Bij K.b. is bevorderd tot dirigerend officier der Rijkspolitie 2e klasse de dirigerend officier der 3e klasse drs L. J. van der Meulen. commandant van het district Leiden der Rijks politie. Sidney J. v. d. Bergh voorzitter van Unicef De heer Sidney J. van den Bergh te Wassenaar is door het bestuur van de Stichting Nederlands Comité Uni cef gekozen tot voorzitter. De heer Van den Bergh, die vice- president is van het Unilevercon- cern en tal van openbare functies bekleedt, volgt bij het Kinderfonds van de Verenigde Naties mr A. M. Joekes op. die tot zijn overlijden op 1 april j.l. voorzitter was van het Ne derlandse Unicef-comité. Prinses Beatrix is ere-voorzitster van Unicef in Nederland. en deuren uitzichtloze gebouw der klassieke plantenmorfologie nauwe lijks de bekentenis verwachten, dat zij de grens van hun interpretatie mogelijkheden hebben bereikt. Een interne reorganisatie, een pa leisrevolutie als het ware, is echter in gang, en eenmaal zullen de heer sers van tot dusver ontwaken en be merken, dat de sleutelposities door vertegenwoordigers van de „nieuwe morfologie" zijn ingenomen. Toekomst der evolutie Later in zijn betoog ging prof. Lam nog kortelings in op een boei- Eindexamen Gymnasium Van de groep AII van de eind examen-kandidaten van het Gymna sium slaagden: mej. B. Chr. van Oven te Oegstgeest, mej. C. F. Schneyder te Noordwijk aan Zee en de heer G. S. van Krieken te Oegst geest. Met 3 kandidaten van deze groep wordt het examen voorgezet. CHEMISCHE WASSERIJ Concours te Noordwijk De aandachtige lezer zal wel be grepen hebben, dat de kop boven het artikel over het. muziekconcours te Noordwijk niet juist was. Dit con cours gaat niet uit van „Echo dei- Duinen". maar van de harmoniekapel „Crescendo". De verdediger van Eichmann, dr. Servatius, heeft gisteren in een tele foongesprek met een correspondent van DPA in Rome als zijn mening te kennen gegeven, dat het proces- Eichmann niet correct begonnen en niet correct geëindigd is. De terecht stelling was eenvoudig te snel vol trokken. De gerechtshoven en rech ters waren „eerlijk en onberispelijk" geweest. Het bericht van Eichmanns te rechtstelling is op het kantoor in Keulen van dr. Robert Servatius als een volslagen verrassing gekomen. Dit is meegedeeld door Roberts broer Alfred. Een Westduitse regeringswoord voerder zei gisteren dat de terecht stelling van Eichmann een rechtvaar dige zaak was. De vrije democraten schrijven in hun partijorgaan, dat „zelfs in het uur van zijn dood deze verschrikke lijke ambtenaar van Hitier en Himmler niet het minste berouw of sympathie voor de miljoenen on schuldige slachtoffers van zijn acti viteit in het Derde Rijk heeft getoon Eichmann is dood, maar de geest waarin hij werkte en de ideologie waarvoor hij een massamoordenaar werd, leven nog. Alleen wanneer wij altijd klaar staan alle tekenen van onverdraagzaamheid en onmenselijk heid moedig te bestreden kunnen wij de wereld en de overlevende jood se landgenoten met een goed geweten tegemoet treden", Radio-Moskou noemde de terecht stelling van Eichmann juist en zei dat veel eerlijke lieden in de wereld hier al een lange tijd op gewacht hebben. „De mensheid heeft de be straffing van de nazi-beul geëist. De- ze is echter door gezaghebbende krin I gen in Israël en West-Duitsland ver traagd omdat Eichmann in verband stond met andere nazi's, die nog in West-Duitsland in dienst zijn. Wij zijn echter van mening dat de be rechting van het nazisme nog niet is voltooid", aldus Radio-Moskou. De Nederlandse SS-er en vriend van Eichmann Willem Sassen, die nu in Argentinië woont, zei„De terecht stelling van Eichmann is geen ge rechtelijke dwaling maar, vooral in verband met de betrekkingen tussen joden en Duitsers, een justitiële moord". Het Franse persbureau AFP meldt dat het lijk van Eichmann niet aan boord van een Israëlische politieboot, Lezers schrijven De nieuwe sociëteit „De eerste steen" voor de Nieuwe Sociëteit werd gelegd door een arti kel van de heer M. Reckman van Elseviers Weekblad. Hij roerde een nijpend probleem aan in onze wereld het probleem van de eenzaamheid. Een overstelpend aan tal brieven was het antwoord. Hieruit is aanvankelijk het Ver bond der Ouderen ontstaan, doch spoedig leek deze naam verkeerd ge kozen. Zeer veel jongeren bleken eveneens gekweld te worden door het gebrek aan contact met hun mede mensen, zeer velen jongeren ook wil den hulp bieden in dit verband. Er werd dus besloten de naam Verbond der Ouderen te wijzigen in de meer neutrale naam De Nieuwe Sociëteit. Ongetwijfeld zullen langzamerhand afdelingen in alle delen van het land gevestigd worden. Hulpzoekenden en hulpgevenden hopen elkaar hier te vinden, end aspect van evolutie: die der toe komst. Van anthropo-palaeontologi- sche zfjde is gesteld, dat alleen de mens, of de groep der hominiden, in staat is in de toekomst een nieuwe, weer hoger ontwikkelde groep voort te brengen. Ten aanzien van de planten was spreker van oordeel, dat alleen de angiospermen in aanmer king komen als voorouders van een volgende dominerende groep, wier vertegenwoordigers waarschijnlijk reeds lang bestaan, maar die wij niet herkennen doordat hun diffe rentiële kenmerken ons ontgaan. Prof. Lam schetste voorts, na afï sluiting van het wetenschappelijk ge deelte van zijn betoog, de medewer king die hij van vele zfjden heeft ondervonden en de samenwerking met vele groepen werkers, die hem nuttige arbeid mogelijk heeft gemaakt. In zyn Leidse periode is het RÜksherbarium in de Sleutelstad, waarvan h(j het directoraat bekleed de, tot een wereldberoemd centrum uitgegroeid. De Leidse botanische col lecties omvatten thans rond twee miljoen exemplaren, op grond waar van men Leiden de tiende of elfde plaats in de wereldrandlijst kan toe kennen. Ten aanzien van de activi teiten is een rangnummer van vijf of zes plaatsen hoger gerechtvaar-? digd. Waardering van vele zijden Tijdens de toespraken tot de schei dende hoogleraar bracht de rector magnificus prof. dr. G. Sevenster de universitaire waardering voor prof. Lam onder woorden namens senaat en curatoren. Hij stelde vast, dat de scheidende hoogleraar op gelukkige wijze een gave voor theoretische we tenschappelijke arbeid wist te combi* neren met organisatorische kundig heid, waardoor zowel materieel veel tot stand is gekomen als een sfeer geschapen werd waarin het vrucht baar werken was. HU bood een portret van prof. Lam aan, van de hand van de kunst schilder Hofker, dat onthuld werd door de dochter van prof. Lam, me vrouw. E. Mertens-Lam. Als decaan van de faculteit had prof. dx*. D. J. Kuenen woorden van lof voor de spontane en oprecht re delijkheid, die steeds uit woorden en daden van prof. Lam spraken, waar naast hij de gave heeft te kunnen luisteren en eventueel zijn oordeel wijzigen wanneer de argumenten van anderen hem daartoe aanleiding geven. Prof. dr. W. K. H. Karstens prees als voorzitter van biologengroep der faculteit de beweeglijke geest van de scheidende hoogleraar, en dr. S. J. Oostroom, vertolkte de waardering van de wetenschappelijke staf. Na mens de oudleerlingen bood prof. dr. A. J. Meeuwse uit Amsterdam de eer ste delen van publikaties van 37 oud-leerlingen van prof. Lam. Het achtste en negende deel van deze se rie zullen later gereed komen. Nadat prof. Robijns, hoogleraar te Brussel, namens de buitenlandse col lega's woorden van waardering had gesproken en de heer Storms als praeses van de Leidse Biologen Club de gevoelens der studenten naar vo ren had gebracht, dankte prof. Lam in een zeer eigen humoristische maar toch van warme dankbaarheid getui gende woorden voor de hem gebrach te hulde. Na afloop had een receptie in de Schouwburg plaats. OUDE VEST 189 TEL. 24214 HAARL.STR. 42A - TEL. 21797 maar in een speciaal daarvoor ver vaardigde oven in de omgeving van Ramleh is gecremeerd. In Tel Aviv werd toegegeven dat er een fout in het regeringscommuniqué is geslopen. De as is daarna door de boot op on geveer 8 kilometer uit de kust ver spreid. Alle installaties voor de te rechtstelling in de gevangenis van Ramleh zyn vernietigd. Het Argentijnse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft gister avond in een verklaring haar leed wezen erover uitgesproken, dat „de Israëlische justitie geen rekening heeft gehouden met de bepalingen van de Argentijnse wet. volgens welke Eichmann tot een minder zware straf had moeten worden veroordeeld". Overigens worden in de verklaring „met de grootst mogelijke kracht" de misdaden veroordeeld waaraan Eichmann zich schuldig had ge maakt. Deze misdaden meer tegen de mensheid da ntegen het Israëli sche volk begaan kunnen echter nooit ongedaan worden gemaakt, ook niet door de schuldige ter dood te brengen, aldus de Argentijnse verkla ring. beiden kunnen dus lid van de Nieuwe Sociëteit worden Op welke wijze dit doel het best bereikt kan worden, hangt voor een groot deel af van de leden zelf en de te scheppen mogelijkheden voor plaatselijke acti viteiten. Indien u nadere inlichtingen wenst voor Leiden en omgeving, dan kunt u deze verkrijgen bij: mevrouw A. van der Heide-Kort Nassaulaan 41, Oegstgeest tel. 01710—50220. Examen ziekenverpleging In de Psychiatrische Inrichting Endegeest te Oegstgeest slaagden voor het eerste overgangsexamen ziekenverpleging de volgende kandi daten de zusters: J. M. v. d. Berge. C. Bey, J. I. Birge, M. C. Dassen. A. Devos. M. H. M. Gruyters J. C. v. Harskamp, J. Jongedyk. W A. de Jongh. G. L. Klos teren J. B. I Kool- wyk. E. W. Lager veld. M. N. L. Lip pens. A v. d. Mey. E. W. Mooi M. Noordervliet. M. v. d. Steenhoven R. M. G. Vaneyken, M. M. Vruggink M. G. P. Wolfaert en de broeders H. M. Koek. P. A. G. Peeters. J. v. d. Sluis; voor het twe^de overgangsexamen de zusters: D. L Amersfoort, M. Th H. Cozün G. C. van Kan, C. G. Kohier, J. E. B. Krekelaar. L. de Meulmees- ter M. L. Muller. A. Peeters E. Post. J. Vermeulen. J. H. Waanders N. Wasia en de broeder A. v. d Luyt: voor het eindexamen ziekenverple ging B de zusters: C. J. Gielbert. J. E. Huwae. B. J. M. Koemans C. J. M. Koemans A. Kuipers W. C. J. Laan A. A. Straatsma, A. M. de Vries p' Wielemaker. M. G. de Wilde en broe der E. H. de Bruin.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 3