Verkoud- ASPRO AGENDA afscheid van Rudi JALOEZIE WINST MONSTERPROCES IN LIBANON Sprokkels Jouwe wat hoopvoller MET EEN ENKEL WOORD Portugal wil lid van EEG worden IET alleen Engeland, een N aantal neutrale staten in Europa alsmede Amerika volgen met belangstelling en ja loezie de ontwikkeling van de eco nomie in de zes Euromarkt-lan- den. Die groei blijkt, vanzelfspre kend, ook het speurend oog van de Kremlinleiders niet ontgaan te zijn. Premier Chroesjtsjow heeft er dezer dagen met kennelijk ont zag een deel van een toespraak aan gewijd. Maar dat deed hij na tuurlijk op typisch-communisti- sche wijze: door af te geven op de doeleinden van de EEG, welke er volgens hem alleen maar op ge richt zijn verbetering in de be trekkingen met Oost-Europa tegen te gaan en, in de tweede plaats, om de gekleurde volken, die po litiek vrij zijn geworden, econo misch in slavernij te houden Wanneer de rode leider het nodig vindt zó verbitterd en onredelijk- vijandig te regeren op de bloei van de Euromarkt, dan moet het hem wel heel hoog zitten. En dat is ook geen wonder. Want men zou (volgens de boekjes!) het suc ces van een dergelijke samenwer king nergens hebben kunnen ver wachten dan alleen in het para dijs achter het ijzeren gordijn De kapitalisten, egoïsten die ze zijn, eten elkaar op, de commu nisten bouwen een nieuwe we reld! Jawel, maar de praktijk is wel heel anders. Terwijl de Wes telijke landen na het bereiken van een redelijk militair niveau nu ook de weg gevonden hebben naar economisch samengaan, sukkelen de communistische staten nog al tijd in ernstige mate met hun landbouw, die al veertig jaar een zorgenkind is vanwege het stille verzet van de boeren tegen de rode tirannie. Chroesjtsjow zal toch eerst tot een oplossing van het landbouwprobleem moeten komen, wil hij in staat zijn tot uitbreiding van het handelsver keer met West-Europa, zoals hij in bovengenoemde toespraak be pleitte. NERZIJDS de agrarische zor- Egen in eigen land en ander zijds het „uitlopen" van de Westelijke concurrentiehet zijn al nachtmerries genoeg voor de leiders in Moskou. Maar dat ls nog niet alles. Mag men de zeer goed geïnformeerde Amerikaanse commentator Walter Lippmann geloven die bovendien zojuist een verkenningstocht langs de voornaamste hoofdsteden van Europa voltooide dan is „de balans van de militaire kracht thans zeer belangrijk in ons voor deel" en is het Westen, met Ame rika als kern, „nu veel sterker dan de Sowjet-Unie". Dit onder één voorbehoud: tenzij de Russen er bij hun nieuwe reeks atoomproe- ven in zouden slagen „een grote wetenschappelijke doorbraak te bereiken", zoals bijv. het vinden van een methode tot het vervaar digen van een anti-raket-raket of van een bom van voldoende om vang, die niet tegengehouden kan worden. In het Kremlin wéét men dit. Vandaar de terughoudend heid in kwesties-Berlijn en -Laos, die „onschadelijk" zijn gewor den. Tot zover Lippmann. Maar er is nog meer. Vooral in Afrika hebben de Russen heel wat tegen slagen moeten incasseren, omdat hun klassieke propaganda daar faalde: van „kapitalistische uit buiting" is in die primitieve we reld geen sprake en bovendien worden de Russen zelf als „blan ken" beschouwd, die in de ogen van de negers weinig of niet ver schillen van Amerikanen. Britten of Fransen. Daar, in Afrika, wor den de Russen geconfronteerd met hun eigen „xenofobie" (vrees voor vreemdelingen). Dit betekent overigens niet, dat de Russische penetratie-pogingen in Afrika geen enkele kans maken. Er is nog altijd het argument van het „an- ti-kolonialisme". En bovendien is de personeelsbezetting van de rode ambassades buitengewoon groot. Maar wat hierboven ge noemd werd behoort toch tot de factoren, die meetellen bij de be oordeling van de internationale situatie. Bij dit alles is dan nog niet eens gesproken over de du bieuze vriendschap met de Chi nezen, tegen wie Chroesjtsjow nog altijd poogt „de steppen te vullen", hetgeen de kreet was waarmee hij als leider op het poli tieke toneel verscheen. OFSCHOON er dus reden is de eigen kracht niet te kleine ren en het rode statenblok niet te overschatten, merkte Lipp mann in zijn rede terecht op, dat het Westen er verstandig aan doet zijn vreugde over het thans be reikte punt alleen te uiten „met de grootste reserve en nederig heid". Aan die toevoeging denkt men wel heel sterk, wanneer men de bondgenoten de revue laat passeren. En komt men dan bij Turkije zowel lid van de NAVO als van de CENVO in het Midden- Oosten dan moet vastgesteld worden dat de viering van de tweede verjaardag van generaal Gürsels revolutie (26 mei 1960) weinig reden tot vreugde heeft LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 2 JUNI 1962 (van onze t.v.-medewerker) Het VARA-programma bestond uit drie onderdelen. Zij waren uit een tamelijk groot aantal stukjes en brokjes bestaand samengevoegd tot een soort legkaart. Het geheel had daardoor iets onrustigs, iets brokkeligs. Maar er waren een paar goede on derdelen. waarvan wij noemen het rustige gesprek met professor Herin ga over het Nederlands Studenten Sanatorium. De Engelse reportage over de doodstraf, ander onderdeel van Expresso. opende notabene met een stukje beulstechniek, liep uit op een pleidooi tegen de doodstraf, on voldoende. gesteund door een zo op pervlakkige argumentatie, dat het een bijzonder onbevredigend totaal beeld opleverde. Rudy Carrell bracht daarna één van zijn zwakste shows. Hij leek aan vakantie toe, die we hem graag na een seizoen van hard werken met over het algemeen zo gunstige resul taten graag gunnen. De Introductie van de beer was magertjes qua men taliteit, die van Heintje Davids even- Nicolaas Jouwe, de vice-voorzitter van de Nieuw-Guinearaad heeft gis teren in Washington een gesprek ge voerd met functionarissen van het Amerikaanse ministerie van Buiten landse Zaken. Tot dan toe had de Papoealeider niet veel vertrouwen in het plan- Bunker. Het had volgens hem de Pa poea's niet zoveel te bieden. Begrijpelijk, want 'n het State De partment kan men de opvatting ho ren. dat de belangen van de Papoea's moeten worden afgewogen tegen de belangen van de gehele vrije wereld. En de weegschaal zou al heel verras sende kuren moeten vertonen, wilde zü doorslaan in het voordeel van de Papoea's. Niettemin was Jouwe na de ge spreken in het State Department wel enigszins gerustgesteld. Men had daar begrip getoond voor de bezorgd heid van de Papoea's en de verzeke ring gegeven, dat men strikte garan ties wenst voor een plebisciet. Jouwe heeft naar voren gebracht dat hij een volksstemmine prefereert, terwijl de Verenigde Naties het bestuur nog in handen hebben. Zijns inziens zou een stemming zelfs nu reeds kunnen worden gehou den, daar 250 of 300 duizend Papoea's eraan zouden kunnen deelnemen. Op dit punt konden de Amerikanen na tuurlijk niets beloven. Te Washing ton is men over het algemeen van oordeel, dat geruime tiid moet ver strijken. alvoren een nlebisclet, welke Iets betekent, mogelijk is. eens net er tegen aan en dus aan de valse kant. Spiegel der Kunsten red de de uitzending o.a. door een bijzon der instructief, zij het wat traag, gesprek over het ontwerpen van de zomerzegels, die samen een goed uit gebalanceerde serie vormen, een sie raad voor elk album. Het trombonekwartet vonden we een aardig onderdeel, ook al instruc tief en smaakvol en tenslotte stal het werk van Cora Aa ons hart; tegeltableaux van goede smaak en gedegen kunstenaars getuigend. Na de vele onderdelen beneden de maat zorgde Henk de Bije met regisseur Van Moerkerken er dus tenslotte voor, dat. de oogst aan sprokkels een goede herinnering achterliet. In Beiroet is gisteren het proces be gonnen tegen de deelnemers aan de staatsgreep van eind vorig jaar in Libanon. Aangezien de belangstelling voor dit proces zeer groot bleek, is besloten hiervoor de grote conferentiezaal van de Unesco te gebruiken. Het Paleis van Justitie is te klein om alle belangstellenden een plaats te geven. Er staan 234 beschuldigden terecht, van wie 197 kans lopen tot de doodstraf te worden veroordeeld: 76 voortvluchtigen worden bij ver stek berecht. Na het voorlezen van de namen van de 234 beklaagden stelde de presi dent vast dat verscheidene namen onjuist waren en verdaagde h(J het proces tot de 15de. Gedurende deze twee weken kunnen de verdedigers hun stukken bestuderen. Advertentie Voorkom Or Rillerig? Onprettig? Vlug:, Rudi Carrell heeft gisteravond na een succesvol televisieseizoen voorlopig afscheid genomen van de camera's en felle lampen. Maar volgend seizoen komt hij weer terug om met The Mounties en de andere vaste krachten, die hij rond zich heen heeft verzameld, de vele plannetjes uit te werken die hij al voor de toekomst koes tert. Gisteravond had hij zijn showtje hoofdzakelijk rond zijn eigen medewerkers gegroepeerd. Als echt optredende gasten waren alleen aanwezig acht rijzige En gelse meisjes: The Eight Lesly Roberts' Silhouets. Na afloop van de „voorstelling" heeft men de af sluiting van het seizoen met een genoeglijk feestje gevierd. Maar The Silhouets waren gaarne be reid op het toneel van gebouw BINNENLANDj De commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz Is benoemd tot groot officier in de Orde van Verdienste van de Italiaanse Re publiek. Ter gelegenheid van de Itali aanse nationale feestdag zijn hem gis- teren door de ambassadeur van Italië, markies Ralmondo Glustlniaml. de versierselen behorende bij deze onder scheiding toegekend. In de Nova Zemblastraat te Am sterdam ls gistermiddag de vüf-Jarige Sonja Slegrest onder een vrachtwagen gekomen en op slag gedood. Het meis je stalt zonder te kijken de rijweg over. De op 30 mei in werking getre den maxlmum-prysregellng voor aard appelen geldt voor alle aardappelen van oogst 1961. du6 niet alleen voor de Nederlandse, maar ook voor de ge ïmporteerde aardappelen van die oogst De ministers van Economische Zaken en van Landbouw hebben in hun be schikking betreffende de maximum prijzen de zaak op deze wijze gere geld. omdat het voor de controleurs niet doenlijk zou zijn. Nederlandse en buitenlandse oude aardappelen uit el kaar te houden. Advertentie ADLERE l l E lichtgewicht De meest geperfectlonncerde naaimachine Vraagt demonstratie aan: MEERPOEL'S Naalmachinebedrijf Breestraat 171 Leiden Telefoon 01710—24815 gegeven. De erfenis van Menderes die zijn gebrekkig beleid met de dood moest bekopen is geen gemakkelijke geweest. Het land. dat op een strategisch belangrijke plaats is gelegen, worstelt met vele en grote zorgen. De bevolking neemt snel toe en is nu al geste gen tot 27 miljoen, van wie er niet minder dan vier miljoen geheel of gedeeltelijk zonder werk zijn. Amerika heeft sinds 1947 dus in vijftien jaar tijds drie mil jard dollar ter beschikking ge steld, maar deze som is goeddeels ten goede gekomen aan de bewa pening. De zakenlieden hebben weinig vertrouwen in de gang van zaken: de investeringen zijn ge ring en er is zelfs al heel wat ka pitaal naar veiliger oorden weg gevloeid. Het gevolg is, dat het Turkse pond slechts een fractie waard is van de dollar, waarmee het direct na de oorlog in waarde werd gelijkgesteld. Deze sombere balans is de achtergrond van de huidige kabinetscrisis, die erop wijst, dat de toestand eerder ach teruit dan vooruit is gegaan Gedeputeerde Staten van Zeeland wensen voor de veerdienst Vlissingen Breskens een derde schip van het type m s. Prinses Beatrix en Prinses Irene te doen bouwen en voor de veerdienst KruiningenPerkpolder een 100 meter lange open vrachtveerboot met passagiersaccommodatie. En ook zal tijdens het komende winterseizoen de veerboot Prins Bernhard worden verbouwd, zodat de hoogte van be paalde vrachtauto's, met name vlas auto's geen beletsel meer zal zijn voor hun verscheping. G S vragen voor deze bouw de machtiging van de Provinciale Staten. De achttienjarige, ongehuwde K. Schott uit Nieuwenhagen ls gister morgen met zijn bromfiets ln de Stationstraat ln Heerlen onder een vrachtauto terecht gekomen en op slag gedood. Een achttienjarige, ongehuwde mijnwerker uit Brunssum heeft gister middag met zijn bromfiets twee kin deren, van vijf en van vier jaar. die de Heerenweg in Heerlen wilden over steken, aangereden. Verkeersbrigadier- tjes hadden het verkeer stilgelegd om de kinderen te laten oversteken. De bromfietser negeerde echter het stop teken en reed op de kinderen in. Bel den zijn zwaar gewond opgenomen ln het ..St.-Jozef Ziekenhuis" te Heerlen. De verkoop van de beroemde postzegelcollectie van wijlen de Ame rikaanse verzamelaar John Lek door de Haagse makelaar J L. van Dieten heeft f315 000.opgebracht BI 1TENLAND De Franse regering zal naar ver wacht wordt binnenkort binnenlandse prijsverhogingen voor lndustriepro- dukten. o a. voor staal, cement en elektrische stroom, goedkeuren, zo deelden kringen, die in nauw contact met de regering staan, gisteren mee. Bijzonderheden werden niet genoemd, maar gewoonlijk goedlngelichte krin gen dachten, dat de staalprljzen mis schien met 3 a 5 procent en die voor cement met 3,3 procent omhoog zou den gaan. Bij een vliegfeest op de lucht machtbasis Eskisehir ln Turkije, op 5 km van Istanboel, zijn gisteren vier mensen om het leven gekomen en 41 gewond door het ontploffen van een straaljager Door de ontploffing vlo gen vijf andere vliegtuigen ln brand, waarbij de brandende wrakstukken tussen de kijkers terechtkwamen. Zes personen werden gedood en één ernstig gewond bij een reeks ont ploffingen in Somerset West. ongeveer 50 km van Kaapstad, waar een van de grootste explosievenfabrieken ter we reld ls gevestigd. Drie gebouwen waar nitroglycerine was opgeslagen, vlogen ln de lucht Ruiten op 14 km afstand van de plaats der ontploffin gen zijn gesprongen, De Amerikaanse commissie voor atoomenergie heeft gisteren bekend gemaakt dat zij op het proefterrein in de staat Nevada een ntoomladlng van geringe kracht ondergronds tot ont ploffing heeft gebracht. De Oostdultse politie heeft gister avond op een Westberlijns meisje ge vuurd Het 16-jarlge meisje werd zwaar gewond. Zij liep met een vrien din langs de grens tussen de Ameri kaanse sector en Oost-Berlljn. Oost dultse politiemannen zouden de mels- ies naar de Oostzone gelokt hebben. :én meisje werd gegrepen, het andere vluchtte terug naar West-Berlijn. Daarop opende de Oostdultse politie het vuur. Een 59-Jarlge boer ln de West- duitse plaats Sende en zijn vijf kin aeren zijn in de nacht van donderdag op vrijdag omgekomen ln een brand die hun woning geheel ln de as legde. De moeder was by kennissen. De Britse financier Sir Isaac Wolfson en zijn vrouw hebben het Is raëlische Welzmann-instltuut een mil joen dollar geschonken voor onderzoek naar de oorzaken van kanker. Portugal zal de Europese Econo mische Gemeenschap maandag ver zoeken om onderhandelingen over een band met de gemeenschappelij ke markt van de Zes. aldus heeft een woordvoerder van de Portugese am bassade ln Brussel gisteravond mee gedeeld. De woordvoerder zei dat Portugal er de voorkeur aan geeft volledig lid te worden van de EEG. Echter in de brief aan de ministerraad laat Portugal de kwestie van de vorm van de toekomstige betrekkingen open in afwachting van het resul taat van onderhandelingen over bei de vraagstukken. Als toetreding niet mogelijk is. zou associatie of een an dere regeling de oplossing kun nen zijn. aldus de woordvoerder. De nieuwe Portugese ambassadeur bij de Europese gemeenschappen. Cabral de Magalhaes. heeft gisteren zijn geloofsbrieven overhandigd aan de voorzitter van de Europese com missie. prof. Hallstein. Ontwapeningsconferentie uiteen tot 16 juli j Op de ontwapeningsconferentie te 1 Genève is gisteren besloten de werk zaamheden van 15 juni tot 16 juli te staken. De Amerikaanse vertegenwoordi ger. Arthur Dean, is gisteren per vliegtuig naar New York vertrokken Hij wordt dinsdag in Genève terug verwacht. De Sowjet-Unie heeft gisteren een voorstel om neutrale landen uit te nodigen tot deelneming aan de in het slop geraakte driemogendheden- besprekingen in Genève over oen verdrag tot afschaffing van kern wapenproeven, van de hand ge wezen. Concordia in Bussum reeds te toosten met hun gastheer Rudi Carrell. (.Foto Leldsch Dagblad) De hertog en hertogin van Wind sor. die zondag op zee hun 25-jarige bruiloft zullen vieren, zijn van plan ln Spanje een nieuw huls te laten bouwen Het echtpaar bezit een stuk land tussen Gibraltar en Malaga. Een rechtbank in Trier heeft gis teren de 36-Jarige zakenman Willi Heimann tot vijf maanden gevange nisstraf veroordeeld omdat hij zich goedkeurend had uitgelaten over de moord op de Joden door de nationaal socialisten en zich beledigend had uit- felaten over de Joodse gemeente van 'rier. William Hlllman, de voornaamste bultenlandsecorrespondent voor de dagbladen van het Hearst-concern, is ln een Newyorks ziekenhuis op 66- jarige leeftijd overleden. Hillman was algemeen Europees directeur van INS (International News Service) geduren de de Jaren dertig. Hlllman werkte ook voor ..Associated Press" ln Parijs, de ..National Broadcasting Company" en de ..Mutual Broadcasting System". Hij schreef de memoires van Truman, de voormalige president van Amerika. De artsen, werkzaam in zieken huizen ln geheel Italië, zullen op 5 juni een staking beginnen. Slechts ln noodgevallen zal medische hulp wor den verleend. De artsen gaan staken voor betere arbeidsvoorwaarden en een herziening van het tegenwoordige systeem van benoeming en bevorde ring. Wereldburger Gary Davis heeft van het Britse ministerie van Binnen landse Zaken een ..Certificaat van identiteit", ontvangen Dit ls een soort paspoort dat kan worden ver strekt aan statelozen. Het certificaat geeft hem het recht ln Engeland te wonen. ZATERDAG St.-AntonlusclubhulsToneelgroep ..Euripides" speelt ,,'n Zomerzotheid". 8 uur nm. Beestenmarkt: Openluchtsamen- komst Leger des Heils. 7.45 uur nm. Chr. Geref. Kerk: Youth for Christ- rally. 8 uur nm. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jehovah's Getuigen. 4.30 en 6.30 uur nm. Kleine Burcht: Leidse Pluimvee- en Konijnensportver. Lezing de heer Re- meyer over pluimvee en konijnen. 8 uur nm. Prediker: Volle Evang. Zending. Spreker J. Zijlstra. 10 uur vm. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Films over Nieuw-Guinea en Zuidzee: Baliem Vallei, Leven op Tonga. 2.30 u. nm. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur vm. Wassenaar. (Duinrell): Rally Kynologenver. „Rijnland". 12.30 uur. MAANDAG Botanisch Laboratorium (Nonnen steeg 3): K en O-cursus biologie o.l.v. drs. T. H. ten Berge en drs. P. H. Nooteboom. 8 uur nm. In den Vergulden Turk: Aandeel houdersvergadering. Motor- en Lager Service N.v., L.M.S., 3 uur nm. DINSDAG Garenmarkt: K en O-excursie naar Delft. 8.30 uur vm. Hogewoerd 175: Dienstvergadering Jehovah's getuigen, 7.25 uur nm. Prediker: Volle Evang. Zending. Spreker J. Imbert, 8 uur nm. WOENSDAG Stationsplein: Excursie Ned. Chr. Relsver. naar Ned. Coöperatie te Utrecht, 8 uur vm. Wijkgebouw Levendaal: Ouderavond Zondagsschool „Laat de kinderen tot Mij komen", 7.30 uur nm. DONDERDAG Hogewoerd 175: Dienstvergadering Jehovah's getuigen: 7.25 uur nm. TENTOONSTELLINGEN Academie (nieuwe vleugel): Lelds Acad. Kunstcentrum. Schilderijen en tekeningen van Guy-Marle Nouvel (tot 15 Juni). De Lakenhal 1-4 uur. Lakenhal: Tentoonstelling „Bal en zijn groep" (tot 18 juni). Legermuseum (Pesthuislaan)Met uitzondering van maandag, dag. van 10-4 uur (zondag 1-4 uur). Ryksmuseum Geologie en Mineralo gie. v. d. Werfpark 1; tentoonstelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feest dagen 2-4 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Dag. 10-5 uur. zondag 1-5 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Dage- ïyks 10-5 uur. zondag 1-5 uur. Rijksmuseum van Oudheid: Ten toonstelling „Glas uit de oudheid", (t/m 15 augustus). Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dagelijks 10-4 uur, zondag 1-4 uur. BIOSCOPEN Trianon Nacht over Parys, 14 Jaar Dageiyks 2.30, 7 en 9 15 uur, zon dag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rev. De dode ogen van Londen, 18 Jaar. Dagelijks 2.30. 7.15 en 9.15 uur. zondag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Bloed in de sneeuw". Casino. ..Londen na middernacht". 18 Jaar. Dagelijks 2.30. 7.15 en 9.15 uur. zondag 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus. „Bij de Pa poea's op Nieuw-Guinea". a.l. Lldo. „Misdaad uit wanhoop". 18 J. Dagelijks 2.30, 7 en 0.15 uur, zon dags 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxnr. „Hercules contra de vam piers", 14 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur, zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. VOOR HEDENAVOND Hilversum I 402 m. VARA: 18.00 Nws en commentaar. 18.20 Lichte muz.. 19.00 Artistieke staalkaart: VPRO: 19.30 Bybelse mi niaturen. lezing, 19.45 Kamermuziek. 19.55 Deze week, lezing. VARA: 20.0JD Nws. 20.05 Metropole orkest en Instru mentaal trio, 20.55 Nederlandse caba retliedjes. 21.10 Socialistisch commen taar. 21.25 Melodieën-Expres. 21.55 Muziek-mémolres, 22.20 Sportnws. I 22 30 Nws. 22.40 Ballroomorkest. 23.10 T.irhtp fframmn/AAnmii7lplf 9.1 S.I 1M Hilversum II 298 m. 18.00 Kunstkroniek. 18.30 Strijk orkest. 18.50 Praatje voor politieke voetgangers. 19.00 Nws 19.10 Actuali teiten. 19.25 Wie het weet mag het zeggen, wedstrijd ln muziekliteratuur- kennis. 19.45 Lichtbaken, lezing. 19.55 Jazzmuziek (gr.). 20.00 Tweede slotult- zendlng SUS 9. 21 00 De Platenkoffer. 21.45 Operettemuziek (gr.). 22.20 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nws. 22.40 Wij lulden de zondag in: Gewijde mu ziek en lezing. 23.00 Meesterwerken van de religieuze muziek, 23.55 tot 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S VPRO: 15.00 De Wallace Collectie, film. 15.30 Film over tennissport, 16 05 Folklore Festival ln Joegoslavië. 17.00 tot 17.35 Voor de Jeugd, 19.30 Ferme Jongens stoere knapen, een program ma waarin fantasie en werkeiykheid elkaar ontmoeten. NTS: 20.00 Journaal en weekover zicht. VPRO: 20.20 Programma over de beeldhouwer: Shlnkichl Tajirl, 20.30 Programma over de Jazz-pianlst Dave Brubeck, 21.00 Parallelogramma. Belgisch-Nederlandsche televisie-fanta sie. 22.05 Programma rond de bekende I filmster Jessy Matthews. VOOR ZONDAG 3 JUNI. I Hilversum I, 402 m. VARA: 8.00 Nieuws, postduivenbe I richten en socialistisch strijdlied. 8.18 Weer of geen weer. gevarieerd pro gramma. 9.45 Geestelijk leven, toe spraak. VPRO: 10.00 Voor de kinderen IKOR 10.30 Doopsgezinde kerkdienst. 11.30 Vraag en antwoord. VPRO: 11 45 Flitsen, niéuws van eigen erf. AVRO: 1200 Muziek voor allen (gr.). 12.30 Sportberichten. 12 32 Muziek voor al- len (verv.). 13.00 Nieuws. 13 07 De toe- stand in de wereld, lezing. 13.17 Mede delingen of grammofoonmuzlek. 13 20 Lichte orkestmuziek uit Italië (gr.). 14.00 Boekbespreking. 14.10 Omroepor kest en pianosollste. 14.55 Fllmpraatje. 15.05 Oude kamermuz. 15.30 Militair orkest. 1.00 Dansorkest en zangsolls- ten. 16.30 Sportrevue. VPRO: 17.00 Het oude Egypte en zijn betekenis voor het heden. lez(ng (IX en slot). 17.15 Stad en land. praatje. VARA: 17.30 Voor de jeugd. VARA: 17.50 Nieuws, sportuitslagen en sportjournaal. 18 30 Salonorkest en zangsolist. 19 00 U moet er eens uit, cabaret. 19.30 Vioolconcert (gr.). AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Lichte or kestmuziek 20.45 Een trektocht door België, klankbeeld. 21.00 Der Bettelstu- dent. operette (verkorte ultv. (gr.), 22.00 Muzikale coryfeeen: kamermuz. (gr.) 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Met de Franse slag: Nieuwtjes en grammofoonplaten uit Frankrijk. 23.30 Metropole-orkestRomantische muziek 23 55-24.00 Nieuws. Hilversum II. 298 ni. NCRV: 8.00 Nieuws en weeroverzicht. 8 15 Klassieke muziek (gr). IKOR: 8.30 Goede Morgen. 9 00 Drive-in dienst (Ned. Hervormd.). KRO: 9.30 Nieuws. 9 45 Klassieke grammofoonmuzlek. 9.55 Inleiding hoogmis. 10.00 Hoogmis. 11.30 Grammofoonmuz., 11.45 Planorecital Moderne muziek. 12.15 Buitenlands commentaar. 12.25 Lichte grammo foonmuzlek. 12.35 Licht kwartet met zangsolisten. 12 65 De hand aan de ploeg, lezing. 13.00 Nieuws. 13.05 De Oelewappers, gevarieerd programma. 13.30 Grammofoonmuzlek. 14.00 In strumentaal kwartet: klassieke muziek. 14.35 Klein radiokoor: klassieke muz. 14 55 Radlophllharmonl8ch orkest en soliste: Oude en moderne muziek. I.d. pauze: Barcelona, nieuw Rlvlèra-cen- trum. lezing. 15.50 Franse liederen (gr) 16.00 Sport. 16 30 Vespers. CONVENT VAN KERKEN: 17.00 Christelijk Ge reformeerde kerkdienst. NCRV: 18 30 Sopraan, viool en or gel. 19.00 Nieuws uit de kerken. 19.05 Vocaal ensemble. 19.30 Door een ge opende deur ln de hemel, lezing. KRO: 19.45 Nieuws. 20.00 3e Slotultzendlng SUS 9. 21.00 Lichte grammofoonmuzlek 21.30 Melodieën-Cascade. 22.00 In de Vergulde Baars, cabaret. 22.20?????? 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondgebed. 22.55 Omroeporkest en soliste. 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 16.00-17.00 De Derby der vol bloeds op de renbaan Dulndigt. 17.15 g. 10-4 uur .zondag 20 30 In AVRO's Televizier. 20.45 Groeten uit Zandvoort, gevarieerd pro gramma. 21.55-22.30 De wereld van So phia Loren, documentair programma. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S 13.00 Nieuws. 13.10 Klankbeeld. 13.40 Praatje. 14.00 Wenken voor de tuin. 14.30 BBC Schots Ork. en solist. I. d. pauze: 15 03-15.23 Lezing. 16.15 Fllm- kronlek. 16.45 Bariton en plano. 17.00 Hoorspel. 17.30 Voordracht. 17.50 Praatje. 17.55 Weerbericht. 18.00 Nws. en journaal. 18.45 Lichte orkestmuziek. 19 30 Brief uit Amerika. 19 45 Gods dienstige uitzending. 20.25 Llefdadig- heidsoproep. 20.30 Hoorspel. 21.00 Vlooi en piano. 22.00 Nieuws. 22.10 Klankb. 22.50 Epiloog. 22.59 Weerbericht. 23.00 Nieuws. 23.02-23.55 Kamermuziek. Engeland, BBC Light Programme I.>00 en 211 in. 12.00 Verzoekprogramma. 13 30 Ge varieerde muziek. 14.00 Gevarieerde muziek. 14.30 Populaire liedjes. 15.00 Filmprogramma. 16.00 Populaire muz. en nieuwe grammofoonplaten. 17.00 Verzoekprogramma. 17.45 Tennis. 18.00 Populaire liedjes. 19.30 Gevarieerd pro gramma. 19.30 Nieuws. 19.35 Lichte mu ziek. 20 30 Godsdienstige samenzang. 21.00 Populaire liedjes. 22.00 Gevarieer de muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Geva rieerde muziek (verv.) 23.30 Gevarieer de muziek. 23.50 Avondgebeden. 23.55- 24.00 Nieuws. Nnrdwestdeutscher Rundfunk 309 ni. 12.00 Amusementsmuziek. 13.00 Nws. 13.10 Amusementsmuziek, (verv.) 14.30 Studio. „Als ln een donkere spie gel", 18 jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u. „Astra Theater", Wassenaar. Vrij dag 8 uur en zaterdag 7 en 9.15 u. ..Het Zwaard van Robin Hood", 14 J. Zondag, maandag, woensdag en don derdag 7.30 uur. „Porgy en Bess", 14 j. Zondagmiddag en woensdag middag. 2.30 uur. „Kolder Cocktail a.l. Dinsdag: Aanvang 3, 4.30. 8 en 9.15 uur. „Het zilveren huwelijks feest", a.l. Zondagsdienst der apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Zulder Apotheek, Lammenschansweg 7, tel. 23553. De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp, wordt eveneens waargenomen door ae Zulder apotheek. De Oegstgeester Apotheek, Wilhel- mlnapark 8, tel. 53274 ls 's zondags geopend van 12 tot 13 uur. Weekelndedlenst der tandartsen Voor spoedgevallen neemt waar tandarts. W. Stelnz. tel. 51456. Zondagsdienst dfr hulsartsen Voor spoedgevallen zijn van zater dagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur bereid waar te nemen de dok toren: Van Alphen. tel. 22268: Roo- denburg Vermaat, tel. 26655: Veld- huyzen. tel. 20617, Van Gent. tel. 32538 en Gaasbeek, tel. 20266. B(| geen gehoor van Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. Piano en bariton. 15.00 Operette- ei volksmuziek 16.45 Dans- en amuse mentsmuzlek, 18.15 Planoconcer 18.50 Liederen. 19.00 Nieuws. 20.00 Lie deren. 21.45 Nieuws. 24.00 Nieuws. 0 0) Jazzmuziek. 1.00 Weerbericht en geva rieerde muziek. Frankr(|k 3, 280 en 235 m. 12.02 Nieuws. 12.10 Symfonieconceil en solist. 15 50 Opera. 17.35 Gevarieeil de grammofoonmuzlek. 17 45 Kamer" muziek. 18.00 Omroep Fllharmonlscl concert en solisten 19 28 Weerbericht 19.30 Lichte muziek. 20.00 Hedendaag se Franse musici. 21.00 Amusements muziek. 22.15 Klassieke muziek. 22 4. Gevarieerde grammofoonmuzlek. 23.53 24.00 Nieuws. Brussel, 324 en 484 ni. 324 in.: 12.00 Nieuws. 12.03 Cellocon cert. 12.30 Weerbericht. 12.35 Amuse mentsorkest en solist. 13.00 Nieuws ei weerbericht. 13.15 Voor de soldaten 14.00 Opera- en Belcantoconcert. 15.34 Sportberichten en reportages. 17.0( nieuws. 17.10 Lichte grammofoonmuz 17.50 Filmmuziek. 18.00 Planorecital 18.30 Godsdienstige uitzending. 19.0( Nws en weerbericht. 19.30 Lichte ge- varieerde grammofoonmuzlek. 20.0C Amusementsprogramma. 22.00 Nieuws 22.15 Dansmuziek. 23.00 Nieuws. 23.05 Lichte grammofoonmuzlek. 23.55-24.OC Nieuws. 484 m.: 11.55 Grammofoonmuzlek 13.00 Nieuws. 13.15 Verzoekprogramma en sportberichten. 17.00 Nieuws. 19.3( Nws 20.00 Gevarieerde muz., 22.0C Wereldnieuws. 22.15 Muziek voor de Jeugd. 23.00 Jazzmuziek. 23.55 Nieuws. VOOR MAANDAG 4 JUNI. Hilversum I, 402 m. AVRO- 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.20 Ochtendvarla (gr.). 8.00 Nieuws. 8.15 Rechtdoor naar school en kantoor (gr.). 9.00 Gymnas tiek voor oudere luisteraars. 9.10 De groenteman. 9.15 Kamermuziek uit da tweede helft van de 18e eeuw 9.35 Waterstanden. 9.40 Morgenwyding 10.00 Arbeidsvitaminen (gr.) 11.0q Voordracht. 11.20 Radio Filharmonisch! orkest: moderne muziek. 12.00 Licht^ ensemble. 12.30 Mededelingen t.b.vi land- en tulnb. 12.33 Voor ons plat] teland. 12.43 Instrumentaal kwintet ed zangsollste: lichte muziek. 13.00 Nws] 13.15 Mededelingen, actualiteiten ofl grammofoonmuzlek. 13.25 Beursberlch-I ten. 13.30 Promenade-orkest en solist. 14.00 Pianorecital. 14 30 De opgehou-j den hand; programma over fooien lni Nederland. 15.05 Kleurrijke klanken: Muzlekrevue. 16.00 Beatrice, opera 17.30 Grammofoonmuzlek voor de Jeugd. 17.50 Militair commentaar. AVRO: 18.00 Nieuws. 18.15 Politieke lezing. 18.25 Lichte muziek. 19.00 Pla norecital: klassieke muziek. 19.30 V. d. Jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Zing met ons mee. 20.35 Dlxlelandmuz., 20.55 Sper ren als hobby, lezing. 21.15 Lichte or kestmuziek en zangsoliste. 21.45 Voor dracht. 22.05 Oude kamermuziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Lich te orkestmuziek en zangsollsten. 23 15 El sombrero de tres plcos, ballet. 23.55- 24.00 Nieuws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 7 00 Nieuws. 7.10 Gewyde muziek. 7.30 Sportuitslagen van zater dag. 7.40 Lichte grammofoonmuzlek. Het brood des levens, meditatie. 8.00 Nieuws. 8.15 Radtokrant. 8.35 Negerhe- deren (gr.). 8 50 Viool en plano (gr.).i 9.00 Voor de zieken. 9.35 Grammofoon muz, 9 40 Voor de vrouw. 10.10 Oude kamermuziek (gr 10.20 Theologische etherleergang. 11.05 Sopraan, blokfluit' en clavecimbel: Oude muz., 11.35 Ra- dlofeullleton, 11.55 Lichte grammof .-I muziek. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Mededelingen ten behoeve van land- en tuinbouw. 12.33 Meisjeskoor i en Instrumentaal kwintet. 12.53 Gram- mofoonmuzlek, eventueel actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Licht orkest. 13.45 Operette-melodieën (gr.). 14 05 School- radio. 14.35 Musette-ensemble en zang-) solist. 14.55 Radiophllharmonlsch or kest: Klassieke en moderne muziek. 15.30 Moderne kamermuz., (gr.), 16.00 Bybeloverdenking. 16 30 Bas-bariton, vlooi en plano. 17 00 Voor de kleuters. 17.15 Voor de Jeugd. 17.30 Lichte gram- 17.45 Regeringsuitzending: Bevordering van het toerisme ln Suriname, door F. L. de Rooy. NCRV: 18.00 Orgelspel. 1830 Met band en plaat voor u paraat. 18.50 Openbaar Kunstbezit. 19.00 Nieuws en weerber.. 19.10 Volksliederen. 19.30 Radiokrant. 19.50 Licht orkest met zangsollst. 2015 Josephine, hoorspel. 21.25 Planorecital: Klassieke en moder ne muziek. 22 00 Parlementair com mentaar. 22.15 Nederlandse lichte mu- ziek. 22.30 Nieuws en S.O.S.-berich- ten. 22 40 Avondoverdenking. 22 55 Boekbespreking. 23.05 Zang en plano. 23.30 Klassieke grammofoonmuzlek. 23 40 Het Evangelie ln Esperanto. 23.55- 24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journaal en weeroverz. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.35 Het geheim van de vrouw met de zon nebril. Amerikaanse TV-fllm. 21.25 Welbeschouwd, forum. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Kngelaiul. BBC Home Service 330 m. 12.00 Orkestconcert. 12.55 Weerber. 13.00 Nieuws. 13.10 Gevarieerde muz. leugd. 17.55 Weerbericht. 18.00 Nieuws. 18.15 Regionaal programma. 19.00 Sa menzang. 19.30 Gevarieerd programma. 20.30 Hoorspel. 22.00 Nieuws en berich ten. 22.30 Hebreeuwde liederen 22.45 Parlementoverzlcht, 22.59 Weerber. 23.00 Nieuws. 23 02 Voordracht. 23 15- 23.55 Kamermuziek. Engeland. BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Populaire grammofoonmuzlek. gevarieerd programma. 13.30 Nieuws. 13.35 Crlcketultslagen. 13.45 V. d. kinderen. 14 00 Voor de vrouw. 15.00 Reportage motorraces. 15.10 Dansmuz. 15.31 Muziek by het werk. 16.10 Repor tage motorraces. 16.15 The Dales. dag boek. 16.31 Uitslagen races en cricket. 16.35 Grammofoonmuzlek v. d. Jeugd. 17.00 V. d. jeugd. 17.31 Gevarieerd pro- gramma. 18.33 Sportoverzlcht. 18.45 Hoorspel. 19.00 Nieuws en Journaal. 19.23 Sport. 20.00 Gevarieerde muziek. 20.31 Zangrecltal. 21.00 Hoorspel. Ge varieerde muziek. 22.15 Orgelrecital. 22,30 Nieuws, sport en actualiteiten. 22 41 Gevarieerde muziek. 23.55-24.00 Nieuws. Nordwestdeutseher Rundfunk 309 m. 12.00 Amusementsmuziek. 13 00 Nws. 13.15 Amusementsmuziek. 16 00 Film muziek. 16.30 Dansmuziek. 17.00 Nws 17.45 Vrolijke muziek. 19.00 Nieuws. 19.30 Symfonieconcert en soliste. 21.45 Nieuws. 22.45 Jazzmuziek. 23.30 Lichte e varieerde grammofoonmuzlek 24 00 Ueuws. 0.10 Amusementsmuziek. 1.00 Weerbericht en gevarieerde muziek. Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12.02 Nieuws. 12.10 Orkestconcert en solist. 14.25 Gitaarspel. 16.00 Heden daagse muziek. 16.30 Hedendaagse Franse muziek. 17.30 Harprecltal. 17.35 i Pianospel. 18.05 Kamermuziek. 19.00 nieuws. 20.00 Radio Filharmonisch or kest en solisten. 23.10 Liederen. 23.22 Gevarieerde grammofoonmuzlek. 23.35 Hoboconcert. 23.53-24.00 Nieuws. Brussel 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nieuws. 12 03 Lichte muziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Land- bouwkronlek. 12 42 Lichte orkestmuz. 12.50 Beurskroniek. 13.00 Nieuws en weerbericht. 13.15 Kamermuziek. 14.00 Licht casinoconcert. 1445 Casinocon cert. 16.00 Beursberichten, 16.00 Voor de zieken. 17.00 Nieuws. 17 15 Lichte muziek. 18.00 Balletmuziek. 18.20 V. d. soldaten. 18.50 Sportprogramma. 19.00 Nieuws. 19.40 Genremuziek. 19.45 In en om de opera20.00 Klavecim belconcert. 20.35 De zeven kunsten. 20.50 Gitaarspel. 21.00 Kamermuziek. 21.30 Lichte g;ammofoonmuziek. 22.00 Nieuws. 22.15 Godsdienstige Israëlische uitzending. 22.45 Kamermuziek. 22.55 Nieuws. 23.00-23.15 Voor de zeelleden. 484 m.: 11.55 Grammofoonmuzlek. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte grammofoon muz., 14.18 Grammofoonmuzlek. 15.30 Idem 16.08 Operettemuziek. 17 00 Nws. 17.15 Belgische muziek. 18.30 Geva rieerde grammofoonmuziek. 19.30 Nws. 21.40 Gevarieerde grammofoonmuzlek. 22.00 Wereldnieuws. 22.15 Jazzmuziek. 22.55 Nieuws.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2