Australische minister zoekt emigranten Produktie-coiitrole van liet rundvee in Leiden's omgeving Alexander Downer beg in juni naar ons land voor overleg Reeds 20 zendingsposten in AFRIKA „Oegstgeest" ontwikkelt vele internationale activiteiten GEBRUIKTE AUTO Stakers postten Barcelona LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 30 MEI 1962 (Van onze correspondent in Sydney) De Jongste minister in de Australische regering komt van 5 tot 8 juni a.s. Nederland bezoeken. In Den Haag zal hij besprekingen voeren met de Nederlandse regering om te trachten meer Neder landers te bewegen naar Australië te emigreren. Zijn naam is Alexander Downer. Hij is in 1959 voor hetzelfde doel in de Lage Landen geweest, maar ditmaal is zijn taak moeilijker, enerzijds omdat er in Europa voldoende arbeidsgelegenheid bestaat, ander zijds omdat Australië zich nog niet geheel hersteld heeft van de economische teruggang, welke de Australische regering eind 1960 doelbewust in het leven heeft geroepen. Hulpvaardigheid spreekwoordel ijk Als er iemand is, die meer Neder landers kan bewegen naar de rand der wereld te trekken, dan is het mi nister Downer, die ondanks ver meende fouten in zijn immigratiebe leid, in Australië grote populariteit geniet en wiens vriendelijkheid, hulpvaardigheid en ..grote hart" spreekwoordelijk zijn geworden. Alexander Downer, wiens vader -- minister-president van de staat de Zurdaustralische hoofdstad Ade- Zuid-Australië is geweest, is de man, en de federale hoofdstad Can- een prachtige collectie schilderijen en in het hertenpark lopen dertig herten. Zijn landgoed ligt in Arbury Park, Bridge water, in de heuvels buiten Adelaide, waar hij mij ontving nog voor hij minister was. Het gezin- Downer (vrouw en drie kinderen: Angela (12), Alexander (10) en Una (6) is een typisch voorbeeld van een Australische familie, sterk aan el kaar gehecht en zoveel mogelijk el- kaars gezelschap zoekende. Voor een minister is dit laatste wel eens moei lijk en zeker in een land, dat zo groot is als een heel continent, want wiens immigratiebeleid in de laatste maanden onder hevig mitrailleurvuur ■van de openbare mening heeft gele gen. Hij heeft een Chinees, die al verscheidene jaren een eerzaam bur gerleven in Australië had geleid hoewel illegaal in dit land vertoeven de naar communistisch-China te ruggestuurd. Pas onder de druk van de openbare mening heeft de minis ter de uitwijzing tegengehou den, maar toen was het te laat. De Chinees was al „afgeleverd". In diezelfde periode viel een maandenlange juridische strijd voor drie gedeserteerde Portugese matro zen, die politiek asiel hadden ver zocht. Zij verloren hun proces, maar de publieke verontwaardiging was zo groot, dat minister Downer tenslotte besloot hen toch asiel te verlenen. In een ander geval, waarin enke le Maleise parelvissers, na acht jaar hier gewerkt te hebben, geen toe stemming werd verleend in Australië te blijven, heeft de felle verontwaar diging van het publiek over deze wei gering, minister Downer er tenslotte toe bewogen overstag te gaan. De Maleiers mochten blijven. Er ZÜn meer dergelijke voorvallen geweest, die telkens weer aantonen, dat Downer een groot hart heeft, maar ook elke keer weer eerst ver strikt raakt in wet en recht en zich, ondanks of misschien wel vanwege zjjn Europese opvoeding, pas met ex tra inspanning kan losmaken van de letter van de wet. Daardoor veroor zaakt deze man, wiens immigratiebe leid gebaseerd is op menselijkheid, in verschillende gevallen toch nog, ongewild, onnodig leed, doch haast zich dan weer om het goed te ma ken. Menselijker kan het al niet. Huis in de heuvels Alexander Downer beheert de por tefeuille van Immigratie sinds 1958. Hij is 51 jaar en schatrijk. Hij heeft een universitaire opleiding gehad in Oxford (Engeland) en is al elf jaar lid van het federale parlement. Hij woont op een prachtig landgoed met grote boomaanplantingen. twee grote meren en een eigen kapel. In zijn kasteelachtige villa bevindt zich een bibliotheek van 2500 boeken. Er is berra, waar de regeringszetel en het parlement gevestigd liggen dui- Sh, kn van He n, nten H^hH mij hoe hij met zyn echtgenote op een feestavond van immigranten in Sydney genoeglijk zat te eten van zuurkool en boerenworst. Minister Downer is een uitstekend spreker. Hij spreekt het ..King's En glish". dat in tegenstelling tot het Australisch een Nederlandse h.bs. scholier best kan volgen. Hij is gees tig. maar nooit grof. In een plei dooi voor financiële steun aan grote gezinnen, zei hij eens. dat een echt paar achttien kinderen had gekre gen in 24 jaar van een gelukkig hu welijk en dat sommige leden van het parlement zich aan dit „waardige, vaderlandslievende en ouderwetse voorbeeld" zouden kunnen spiegelen. De heer Downer studeerde filosofie, politieke wetenschappen, rechten en economie in Oxford, vestigde zich in 1934 als advocaat in Londen en keer de het daaropvolgende jaar naar Australië terug. Hjj diende in het Australische le ger in de tweede wereldoorlog en was drie jaar krijgsgevangene in Changi. Russell Brandon in zijn boek "The raked island" zwaait Downer lof toe voor de lessen, die hij in het kamp gaf en voor de opzet van een biblio theek in het kamp. Slechts de helft Toen de heer Downer de 100.000 ste emigrant uit Nederland be groette mevrouw Zevenbergen) gaf hij haar een boek en verzocht haar met klem: „Leer ons toch eens enke le van die heerlijke gerechten te ma ken waaraan Nederland z'n be roemdheid dankt". Minister Downer komt naar Neder- I land op een ogenblik, waarop de minder grote toevloed van emigran ten hem zorgen baart. Minder dan zesduizend Nederlanders emigreerden j in 1961 naar Australië tegen 12.000 in 1960. Aan hem zal het niet lig- Hogere winst bij V.T. Het resultaat van 1961 van de N.V. Vereenigde Touwfabrieken, die ook een bedrijf in Leiderdorp heeft, is, ondanks de scherpe concurrentie, be ter geweest dan over 1960 Het saldo exploitatierekening steeg tot 7.66 min (v.j. f35 min). Interest en dividen den brachten op f 182.338 (f193.377). Na afschrijvingen etc.resteert een winst van fl.77 min ff 1.52 min). Hiervan wordt f582 876 «f432 530) toegevoegd aan de alg. reserve. Voor gesteld wordt, zoals bekend, het divi dend te verhogen tot 15 procent (14 pet). Over het lopende boekjaar zegt de directie, dat tengevolge van de te ruggang van de vraag naar kope ren buizen, de omzet hiervan in het eerste kwartaal belangrijk lager was. Deze achteruitgang kon goeddeels door een verhoogde omzet in de overige artikelen worden opgevangen. Indien het mogelijk zal zijn de steeds stijgende kosten door een grotere produktiviteit te compenseren, meent de directie, dat de resultaten niet bij die van 1961 behoeven achter te blij ven. De experimenten met het ma chinaal versp'-nnen van kokosvezel hebben nog niet tot een gunstig re sultaat geleid. Daarom werd beslo ten deze proefnemingen voorlopig te staken. De personeelsvoorziening baart nog steeds zorg. ALLE TEXTIEL MET DIT GEEL-BLAUWE ETIKET IS KLEUR-ECHT VRIJSPRAAK VOOR ITALIAAN zend kilometer van elkaar verwijderd, Sinds de heer Downer minister is, I heeft hij echter ook een woning in Canberra tot zijn beschikking. wordt. Een van de punten, die hij j in Nederland wel ter sprake zal bren- |gen is de pensioenregeling. J In het Australische Parlement heeft een Kamerlid gezegd, dat „de eenvoudig mcin Nederlandse regering Nederlandse immigranten, die zich tot Austra- Met al zijn rijkdom geniet de mi- tralisch burger laten naturaliseren, nister ook van eenvoud. Ik herinner automatisch hun pensioenrecht ont neemt". Minister Downer antwoord de, dat hjj dit probleem al enkele ja ren onder ogen had gezien en met vertegenwoordigers van de Neder landse regering in Canberra had ge sproken zonder een oplossing te vin den. Misschien vindt hjj haar in Den Haag. Rijkere cultuur Minister Downer heeft een beroep gedaan op predikanten en andere geestelijken om Nederlands te leren om zodoende beter in staat te zijn Nederlandse immigranten geestelijke steun te verlenen. Ook heeft hij de wenselijkheid geuit, dat immigran ten hun moedertaal niet vergeten en deze met hun kinderen blijven spre ken. Hij is namelijk de overtuiging toegedaan dat immigranten een be langrijk stuk Europese cultuur naar Australië meenemen, waarvan Aus tralië kan profiteren. Niet alle Aus traliërs denken er zo over, want te genover 53 procent, die als hun oor deel te kennen hebben gegeven, dat immigranten het leven in Australië beter en prettiger, hebben gemaakt, staan 39 procent die dit niet willen toegeven Zendingswerk neemt grote vlucht Toen ruim een jaar geleden de Raad voor de Zoending .van. d? Ned. Herv. Kerk twee van zijn secretari'ssert naetr West-AFf'lk^' zond om ter plaatse een onderzoek in te stellen naar de mogelijk heden van het uitzenden van hervormde zendingsarbeiders, naar deze gebieden, heeft men in .Oegstgeest" niet gedacht, dat het werk in Afrika zo'n grote vlucht zou nemen, dat nu reeds over acht-en-twintig zendingsposten een beslissing is genomen. sprekingen gaande om dokter A. H. van Soest, die onlangs met verlof uit Ghana naar Nederland kwam, te plaatsen in Gavva ten Zuiden van het Tsaadmeer. Reeds werkt daar uit ons land, naast twee Bazelse zen delingen en een Zwitserse verpleeg ster, zr. G. van Wessel. die verleden jaar na een jarenlange zendings- Van deze acht en twintig zen dingsarbeiders zijn er veertien aan gewezen voor Kameroen, Naar de theologische school in Ndoungué vertrekt deze zomer voor een jaar prof. dr. E. Jansen Schoon hoven. Hij zal worden opgevolgd door de heer G. D. M. Posthumus Meyes, theologisch drs., die zich mo menteel voorbereidt voor het exa men aan de Zendingshogeschool. Al vorens volgend jaar te vertrekken zal de heer Posthumus Meyes pro moveren aan de Leidse Universiteit. De Raad voor de Zending is in ge sprek met een predikant, die aan gezocht is om de tweede docent te worden aan deze theologische school. Vyf zendingspredikanten zullen als „ressort" zendelingen naar Ka meroen vertrekken en daar woon achtig zyn in Foumban, Bafoussam, Mbouda en Nkongsamba. Het zijn: ds. J. Schipper, die tot voor kort in Bandoeng werkte en de heer M. J. van Slageren, die binnenkort als zen dingspredikant beroepen zal worden. Zij zullen nog dit jaar uitgaan. In het begin van 1963 zal zich bij hen voegen de heer M. P. Magré. die dan als zendingspredikant beroepen zal zijn. Tenslotte is voor een van deze plaatsen aangewezen ds. A. de Kuiper, theologisch drs., die onlangs repatrieerde uit Indonesië waar hij docent was aan de theologische school in Malang. Zij allen zullen al vorens uit te gaan een tijd lang naar Frankrijk gaan om zich daar voor te bereiden voor hun werk in het Franssprekende Kameroen. De vijfde „ressortszendeling" voor Kameroen is de heer A. A. de Looze, die na zijn beroeping naar het En gelssprekende gedeelte zal vertrek ken en daarom nog een tijdlang in Schotland zal studeren. Voor het medische werk zijn reeds naar Kameroen gezonden: de vroed vrouw zr. M. Kruyt naar Ndoungué. Aan dit ziekenhuis werkt ook dokter Jac. van Bergeyk. In Bangwa wer ken de artsen J. Ie Grand en F. H. Weisz. Begin 1963 zal aan het zie kenhuis te Bangwa nog de arts M. R. Buimer worden geplaatst. Tenslotte werkt in Foumban de zen dingsarts A. van Hilten. De Raad voor de Zending nam eveneens het besluit naar Kameroen een jeugdleider te zenden. Hierover loopt nog een correspondentie met de synode van de kerk in Kame roen. Literatuurcentrum Bovendien besloot de Raad voor de Zending deel te nemen aan een groot literatuurcentrum dat op ini- titalief van de agent van het Ned. Bijbelgenootschap in Kameroen ds. De rechtbank in Utrecht heeft een 24-jarige Italiaanse arbeider, die op 31 maart van het vo rig jaar de cheffin van een fabrieks- kantine in Utrecht, de 30-jarige me vrouw A. G. ten Broeke-Bredewoud met messteken om hetleyen bracht y Schaaf, wordt opgericht. De Raad vrijgesproken. De rechtbank sprak Zendinr zal de salarissen en hem vrij van de primair ten laste gelegde moord, maar achtte doodslag bewezen. Op grond van rapporten van de psycholoog, dr. Montesoiri de psy chiater. prof. dr. Baan achtte de rechtbank hem echter wegens ontoe rekenbaarheid niet strafbaar en ont sloeg hem derhalve van rechtsvervol ging. In het belang van de openbare veiligheid achtte de rechtbank de verwijdering van de Italiaan uit de maatschappij nodig. De Italiaan werd ter beschikking van de regering gesteld om te worden verpleegd in een- psychiatrische inrichting. werkkosten van twee Europeanen en hun beide Afrikaanse medewerkers aan dit centrum voor zijn rekening nemen tot een totaalbedrag van f 76.000.- per jaar. In Negeria werkt in Jos dr. W. A. Bijlefeld en in Itigidi (Oost-Nige- ria) de zendingsarts H. J. Middel koop en de zendingsverpleegster zr. J. de Schipper. Zij zijn verbonden aan een klein ziekenhuis, maar hun opdracht is vooral preventief on der de bevolking in deze streek werkzaam te zijn. dienst in Indonesië uit Bandoeng re patrieerde. Bovendien onderhoudt de Raad voor de Zending in Oost-Nigeria nauw contact met de volgende Ne derlandse zendingsartsen, die daar werken in dienst van buitenlandse corporaties: dokter L, Hogerzeil te Uzuakoli; dokter K. Reynierse te Uburu en dokter A. G. Dissevelt, die naar Umuahja gaat en met de oud zendingsarts dokt?r D. L. Leiker, thans als leprozenarts werkzaam in dienst van hét Gouvernement in Noord-Nigeria. In Ghana werken de hervormde zendingsarbeiders tezamen met de Presbyteriaanse „Kerk in het kader der Bazelse zending. Het zijn ds. 'CTfi. Bot, thans niet verlof in Ne derland, werkzaam te Garu; mej. dokter J. van der Mei, kinderarts in Agogo en mej. A. A. van den Eyk, analiste in Bawku. De volgende 'maand vertrekt ds. H. K. Jonkman met zijn gezin naar Tamale, waar hij enige jaren als jeugdpredikant onder de middelbare schooljeugd werkzaam zal zijn. Daarna zal hij zijn plaats als pre dikant-directeur van het zendings huis weer innemen. Foto Cas Oorthuis Waar Nederland beroemd om is. arts eveneens naar Ghana uit te zenden. In Dakar (Sénégal) werkt ds. Chr. "Tenslotte 1kan"worden vermeld, det«el contacten on- de Raad voor de Zendine in eesDrek Verhoudt met een team van de in- is met een momenteel nog voor stu- I ^I^d^'Nederla'ndï^Riïh UTïï die in Amerika vertoevende psychia- °*jNedertander Bob van der ter over de mogelUkheid om deze 1 Helde verbonden is. Prinses Beatrix heeft het voor nemen aanwezig te zijn bij de onthul ling van het portret in bas-relief van mevrouw B. Boon-van der Starp, de overleden stichtster van „Madurodam", op woensdag 6 Juni ln de miniatuur stad „Madurodam" te Den Haag. 'N Een Volkswagendealer heeft een naam te verliezen. Iedere Volkswagendealer beschikt over een dosis vakkennis, die niet te evenaren is. Want hij is een specialist. Ook de service die zijn bedrijf geeft is beroemd. In de Volks wagenorganisatie én tegenover de buiten wereld heeft hij een naam te verliezen. Hij zal het dus niet in 2ijn hoofd halen u een gebruikte Volkswagen te verkopen, die hij niet van bumper tot bumper kan garanderen. Een slecht gebruikte Volkswagen zal hij u nimmer verkopen. Want het zou een rijdende anti-reclame voor zijn zaak zijn. Maak daar om gebruik van dit „zwakke punt" van de Volkswagendealer: koop bij hém uw ge bruikte Volkswagen. U krijgt bij aankoop een gewaarmerkt ga rantiebewijs, geldig 5.000 km of drie maan den. Alle onderdelen die gebreken zouden vertonen in deze periode worden zonder meer door nieuwe vervangen. Daarom: let op nevenstaand embleem. (Van een deskundige medewerker) Tot besluit over de rundveefokkery in Zuid-Holland, zoals behandeld in het jaarboek 1960, willen we nog iets vertellen over de produktie-controle bjj het rundvee. Enkeie opmerke lijke produktie-gegevens van ver schillende dieren hebben we in ons overzicht over de koeien reeds gege ven. Doch er is meer. Het bestuur van de provinciale melkcontrole- dienst bestond in 1960 uit voorzitter K. v. d. Torren te Waddinxvcn, rijks- veeteelt consulent ir P. Verhoeven als secretaris en zeven leden, onder wie drie uit onze omgeving: Q. H. Onderwater te Zoeterwoude, W. J. Olsthoorn te Leidschendam en H. Roest te Leiderdorp. In 1960 waren (als in 1959) in Zuid-Holland 55 fok- en controle verenigingen waarop door de P.M.D. toezicht werd uitgeoefend. De groot ste vereniging was die te Bodegraven met 166 leden en 4232 koeien. Vijf andere verenigingen tellen meer dan 3000 koeien: „De Lage Landen" te Hoogmade (3633), „Zoeterwoud's Met de Bazelse zending zijn be-Glorie" (3309), Kring 6 te Zevenho ven (3133), „De Tijdgeest" te Stolwijk (3059) en „Alphen a. d. Rijn en Om streken" (3047). De kleinste vereni ging te Goeree en Overflakkee telt 159 koeien. Van de 4738 bedrijven werd op 7 206 melkkoeien d.i. 0,21 7 de tweeweekse controle toegepast op de 4731 anderen de drieweekse. Van de 55 melkcontroleurs overleed de heer J. v. Bruggen (52) te Rijn- saterwoude. die ruim 25 jaar zijn vereniging trouw had gediend. In totaal werden 4052 melkmon- sters heronderzocht op vetgehalte: 3926 waren goed; 74 hadden een af wijking van 0,1'50,25%, 7 van 0.30— 0,407c en 15 van 0.45% of meer. Bij 11 verenigingen werd geen af wijking van meer dan 0,107 gecon stateerd. Van de 11 controleurs noe men we M. de Ridder te Lekkerkerk (met 9 keer het vaakst op deze lijst), H. v. d. Sluis te Hazerswoude <8x>, T. Hamoen te Bodegraven (5), W. Molenaar te Zevenhoven (5), Joh. Th. v. Bemmelen te Leiderdorp (3) en H. J. Borst te Hazerswoude (2). Op 1 november 1960 waren in Zuid- Holland 56 fokvcrenlgingen met goede fokadministratie kregen 181 controleurs het praedicaat „uitmun- tend", 18 „zeer goed" en 11 „goed". Van 4 werd het werk als „matig" en van 4 als „onvoldoende" aangemerkt. Bij de „uitmuntende" waren: Joh. T. v. Bemmelen te Leiderdorp, C. v. Ee te Alphen a. d. Rijn, T. Hamoen te Bodegraven, W. Molenaar te Zeven hoven, D. v. d. Vlist te Waarder en P. D. v. d. Wilt te Bodegraven (alfa betische volgorde). De gemiddelde produktie per koe ln Zuid-Holland bedroeg in 1943-'44: 3500 kg melk met 3.35% vet in 298 dagen, d.i. 393 gram vet per dag. Het aantal vetgrammen daalde in twee jaar tot 382. steeg toen iets om na de droge zomer 1947 weer 382 te zijn waarna het steeg. In 1960 was de gem. produktie 4545—3,72 in 304 da gen, d.i. 556 gram vet per dag (het jaar daarvoor 43963,71 in 303 d. 538 gr.). De hoogste produktie was van de vereniging Intensie te Nieuw-Hel- voet: 5244 kg melk met 3.807 vet in 307 dagen 649,1 gram vet per dag. Zeven verenigingen kwamen boven 600 gram vet per dag; zevende in de rij is, na zes van „de eilanden." Zoe- termeer en Omstreken dat 4953 3,72 in 306 dagen, d.i. 602,1 gram vet per dag noteerde. Boven de 550 gram vet per dag LINKSE OPMARS IN LAOS Volgens Amerikaanse militaire krin gen in Vientiane hebben Laotische linkse strijdkrachten de buitenwijken van Hoei Sai bereikt. De verdedi gingsposities van de rechtse troepen rond het dorp worden zwakker. Het schijnt dat verovering van het dorp, dat nabij de Thailandse grens aan de Mekong ligt. niet meer te voorkomen is. door de blaarkopkoeien: de gemid delde produktie van alle zwartbonte koeien in Zuid-Holland bedroeg nl. 4588x3,74 in 303 dagen en dat van alle gecontroleerde blaarkopkoeien 4326x3.62 in 305 dagen. De 827 roodbonte koeien gaven ge middeld 4540 kg melk met 3,527c vet is 302 dagen; wel melk dus maar het laagste vetgehalte van de drie vee slagen. In De Keurstamboeken lezen we zojuist een opmerkelijke produktie: de in 1953 geboren Martha 44-589234 van G. J. Verkley te Hazerswoude. lil De politie in Barcelona heeft gis teren stakingsposten by de grote me- taalfabriek Maquinista Terrestre ver spreid. zy wilden arbeiders ervan weerhouden het werk te hervatten. Er staken naar verluidt nog ongeveer 16.000 man in Barcelona. In Egea de Los Caballeros in de n.o. prov. Sara- gossa staakten gisteren 2000 land arbeiders voor verdubbeling van hun dagloon. Verder waren in Jerez de la Frontera in het zuiden van Spanje 5000 bouwvakarbeiders in staking, eveneens voor verdubbeling van hun dagloon. Elders echter bleef de stroom van arbeiders die weer aan het werk gingen aanhouden. In Asturië, waar het arbeidsconflict zes weken geleden begon, zijn naar schatting nog slechts 5000 mynwerkers in staking. De 4500 arbeiders van de metaalfabrlek Duro Felguera in Asturië gingen gisteren weer aan het werk na een loonover- eenkomst met de directie. In het gebied van Bilbao, waar op een gegeven ogenblik 48.000 arbeiders staakten uit sympathie voor de mijn werkers in Asturië, is de toestand near verluidt weer normaal. Chroesjtsjow over naastenliefde. De Sowjetrussische leider Chroesjt sjow heeft gisteren op een ontvangst van een regeringsdelegatie van Mali in Moskou „de kapitalisten" ervan beschuldigd de leer van Christus niet te volgen. In de bijbel staat, aldus Chroesjtsjow, dat Christus eens een stok nam en de handelaren uit de tempel begon te jagen. Maar terwijl de kapitalisten over ohristelijke naas tenliefde spreken, stelen rij alleen maar. Rijndijk, gaf. na vier gewone produk- kwamen nog 27 verenigingen; Woer- tie jaren, als zevenjarige 10691 kg den e.o. was no. 31 met 552,6 gram; melk in 295 dagen en als 8 jarige fjÈ I 11585 kg melk in 304 d. In februari en maart 1961 gaf ze meer dan 53 kg melk per dag! Haar vetgehalte is niet hoog: resp. 3,36 en 3,227 over beide g-noemde perioden. Maar dat geeft niettemin nog een dagproduk- tie van resp. 1217 en 1227 gram bo- „De Vooruitgang" te Hazerswoude was no 34 met 550,2 gram. De groot ste vereniging. Kring 5 te Bodegra ven. bezette de 39ste plaats mef 540,3 gram vet per dag. Dat de verenigingen in de Ryn- streek en daaromtrent niet bovenaan 78095 (74129) koeien. Op grond van in de lyst staan komt wel vooral teivet. Aan het slot van een toespraak van veertig minuten, waarby hy voor de vuist weg sprak, hief Chroesjtsjow zyn glas naar journalisten die vlak bij hem stonden en riep: .Gij kolo nialisten". Lachtend bracht hy een dronk uit op: „de liquidatie van het koloniale stelsel". Als de volkeren van de wereld het socialisme zouden omhelzen, zou de aarde in 10 tot 15 jaar veranderd zijn in een paradys. „De christenen belo ven het. paradys na de dood. maar wij zullen het op deze planeet, de aarde, hebben". De Russische premier noemde Frankryk. Engeland. Nederland en Portugal als landen, die hadden gezegd, dat zy slechts koloniën re- had hadden om ze te beschaven. Vol gens Chroesjtsjow kan het kapitalis- me niet biyven bestaan.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 9