Eichmanns broer doet beroep op Ben-Zwi REGENJASSEN P.K P.K Vrees voor opleving van OAS-terreur in Frankrijk zelf AGENDA Hero... veruit favoriet! nieuw \RA1TEN- muizenVpasta vlokken a KOPEkt De Kraandrijver Symbool van Kwaliteit In Parijs was liet een chaos MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 30 MEI 1962 Dr. Robert Eichmann heeft telegrafisch een beroep gedaan op president Ben-Zwi van Israël om te trachten clementie te krijgen voor zijn broer Adolf Eichmann, wiens beroep tegen het over hem in Jeruzalem gevelde doodvonnis gisteren, zoals gemeld, is ver worpen. Het telegram was door dr. Eichman getekend namens de familieleden van zijn broer. De verdediger van Eichmann, dr. Servatius. zal een verzoek om gratie indienen bij president Ben-Zwi. In de Israëlische wet is er geen tijdslimiet voor gratieverzoeken bepaald. Uit Linz wordt gemeld, dat ver wanten van Eichmann „geschokt, in de war en verstoord" waren toen z\j in 22 kleuren in 18 modellen in Uw maat in katoenen poplin in terlenka in nylon. LEIDEN Breestr. 152-154 KATWIJK Voorstr. 4 UITREIKING DER BOUWMEESTERPRIJZEN De uitreiking van de jaarlijks door de Vereniging van schouwburg- en concertgebouwdirecties beschikbaar gestelde z.g. Bouwmeesterprijzen, waaronder de Louis d'Or en de Theo d'Or zal plaats vinden op maandag 4 juni des namiddags te half vijf in de schouwburg De Harmonie te Leeuwarden door de Commissaris van de Koningin in de provincie Fries land. Die middag wordt, eveneens in De Harmonie, de 15e jaarvergadering van genoemde vereniging gehouden. vernamen dat zün beroep door het Israëlische Hooggerechtshof was ver worpen. Dr. Robert Eichmann. die advocaat in Oostenrijk is, zei tegen een verslaggever: „Wij vinden het een slecht vonnis. De tenlastelegging was verkeerd en de juridische aspec ten van de rechtszaak waren ook verkeerd". De familieleden zeiden dat Eichmanns vrouw, Vera, bjj haar zuster in Beieren verblijft en „erg van streek" is. In het vonnis van het Israëlische Hooggerechtshof, waarvan we giste ren enkele belangrijke punten ver meldden. wordt ook de stelling van Eichmann verworpen, dat de Israëli sche wet van 1950, waarbij wordt voorzien in bestraffing van nazi-mis dadigers, wetgeving met terugwerken de kracht zou zijn en in zijn geval niet geldig was. Ook het argument dat de Israëlische rechtbanken on bevoegd zouden zijn omdat de staat Israël ten tijde van het bedrijven der misdaden nog niet bestond, werd verworpen. Het Hooggerechtshof stelt vast dat het niet ter zake doet dat de staat Israël betrokken geweest, is bij de ontvoering van Eichmann en dat het hof niet gebonden is aan de manier waarop deze voor de rechter gebracht is Het argument van de verdediging dat Eichmanns daden in feite „staatsdaden" waren, die hem van verantwoordelijkheid ontsloegen, werd eveneens verworpen. Aangezien Israël geen lid is van de Europese conventie van 1950. kan Eichmann evenmin een beroep doen op de com missie voor de rechten van de mens van deze conventie. De stelling van de verdediging, dat Eichmann door een Westduitse rechtbank moet wor den berecht, werd verworpen omdat deze niet berust op het internationale recht en omdat West-Duitsland nooit om uitlevering van Eichmann heeft verzocht. Het slot van het vonnis, in doodse stilte aangehoord, luidde dat Eich mann nooit „enig berouw of zwak heid of enige verzwakking van de wil tot vervulling van de door hem ondernomen taak" heeft getoond. „Hij was de juiste man op de juiste plaats en volbracht zijn onuitspre kelijk verschrikkelijke misdaden met waar plezier en ware geestdrift. Nie mand heeft zelfs maar gesuggereerd dat de appellant zijn best zou hebben gedaan de ernst van de gevolgen van de misdaad te verminderen. De appellant verdient de straf waartoe hij door de rechtbank was veroor deeld". In Parijs vreest men een op leving van de OAS-terreur in Frankrijk. Een klandestiene an- ti-OAS organisatie, het Comité van Republikeinse Verdediging, heeft gisteren pamfletten doen circuleren, waarin een opleving van het terrorisme van het Ge- Die plezierige Hero-pauze! Die verrukkelijke zonnige zomerse dranken. Hero heeft het unieke fruitaroma en de smaak voor élke smaak. Geen wonder dat ook bij u Hero veruit favoriet is. Hero is met niets te vergelijkendat proeft u immers zo! Het grootste assortiment, zuiverder van kwaliteit:per! sinas - citroen - cassis - ananas - cerise - frambozen grapefruit helemaal üw smaak heime Leger in het Franse moe derland wordt voorspeld evenals een poging om president De Gaulle te vermoorden en de Vijf de Republiek te vernietigen. Verder staat in de pamfletten, dat de OAS alle hoop om de Algerijnse onafhankelijkheid te voorkomen heeft opgegeven en nu haar beste moordenaarsploegen naar Frankrijk zendt. Niet alleen deze organisatie maar vele anderen in Frankrijk zijn van mening, dat de ex-kolonels die thans de leiding hebben van de OAS. nog altijd niet de hoop hebben opgege ven straks in Frankrijk een geslaag de greep naar de macht te kunnen doen om in Parijs een fascistisch- militair bewind te vestigen. Intussen blijven de geruchten aan houden. dat vertegenwoordigers van de OAS in Algerije contact zouden hebben opgenomen met de FLN. In Algerije verloren gisteren tenge volge van aanslagen tenminste dertig mensen, van we 24 moslims, het le- ven In La Bouzareah, een voorna melijk door moslims bewoonde wijk van Algiers, zijn twee massagraven gevonden met de stoffelijke resten van ongeveer 35 moslims en Europea nen. Een speciale rechtbank heeft gisteravond twee Europeanen ter dood veroordeeld wegens deelneming aan moord op twee Europeanen. Gisteren zijn in Perregaux lOran) 47 leden van de OAS gearresteerd. Bij besluit van het Franse hoge com missariaat in Algerije zijn gisteren 42 personen uit Algerije gewezen in ver band met activiteit die schadelijk voor de openbare orde" wordt geacht. WOENSDAG Den Burcht: Uitreiking gouden plaat aan „Leldse Sleuteltjes". 8 uur n.m. Het Gulden Vlies: V.V.D. Bespreking verkiezingsuitslag. 9.30 uur n.m. Pieterskerk: Avondstilte. 7.30 uur n.m. Prediker: Spr. ds. J. A. Smlnk van Den Haag. 8 uur n.m. Prediker: Prot. Chr. groep. Bespre king uitslag verkiezing. 8 uur n.m. Schouwburg: Leerlingenuitvoering Balletschool Hendrlchs. 8 uur n.m. Zulderkerk: Concert Lyra Academica ten bate van Ned. Roode Kruis. 8 uur n.m. ROEIT ZE GENADELOOS UIT VARA niet radio en tv op Nieuw-Guinea De VARA is binnenkort met radio en televisie aanwezig in Ned. Nieuw- Guinea. Verslaggever Dick Schaap, die voor het Vrije Volk in dit veelomstreden gebied verblijft, zal tevens tweemaal per week en radio-reportage verzor gen. Nu heeft de VARA besloten ook een televisiegroep te sturen. Vanmiddag zijn van Schiphol ver trokken de VARA-tv-producer en re gisseur Herman Wigbold, en camera man Gerard van Zalingen van de NV Telefilm. Zij zullen ruim drie we ken op Nieuw-Guinea blijven. Is het bij de radio-correspondent de bedoeling, de luisteraar geregeld op de hoogte te houden van de recen te gebeurtenissen in Nieuw-Guinea. de ploeg van VARA's televisiedienst gaat naar dit gebied om materiaal te verzamelen voor een gedegen docu mentair filmverslag. Mochten van belangrijke actuele gebeurtenissen opnamen kunnen worden gemaakt, dan zullen deze een plaats vinden in een van de actuali teitenrubrieken van de VARA-televi- sie in juni. Het documentaire film verslag zal worden uitgezonden na terugkeer van de ploeg, begin Juli. De VARA heeft hiervoor alle medewerking verkregen van de Rijksvoorlichtingsdienst in Neder land. en van de Legervoorlichtings- dienst, zowel in Nederland als in Nieuw-Guinea. De VARA heeft gemeend tot het zenden van deze ploeg naar Nieuw- Guinea te moeten overgaan, omdat er, naast de actualiteitenflitsen die in het televisiejournaal en in de journalen van de Nederlandse bio scopen worden getoond, dringend be hoefte bestaat aan meer gedocumen teerde filmoverzichten en informatie. DONDERDAG Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng Jehovah's Getuigen. 7.25 uur n.m. Stationsplein: Autotocht Ned. Chr. Reisver. door Brabant en naar Ant werpen. 8 uur v.m. VRIJDAG Prediker: Evangelisatie Chrlstengem. „Ecclesia". 8 uur n.m. Prediker: Finale ,,d' Oprechte Ama teur", 7.30 uur nm. ZATERDAG St.-Antonlusclubhuls: Toneelgroep Beestenmarkt: Openluchtsamen komst Leger des Hells. 7.45 uur nm. Doopsgezinde kerk: Adventkerk 10 11 uur vm.. Bijbelstudie; 1112 uur, ds. J. T. Knopper. van Gouda. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jehovah's Getuigen, 4.30 en 6.30 uur nm. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen, 10.30 uur vm. MAANDAG Botanisch Laboratorium (Nonnen steeg 3): K en O-cursus biologie o.l.v. drs. T. H. ten Berge en drs. P. H. Nooteboom, 8 uur nm. In den Vergulden Turk: Aandeel houdersvergadering. Motor- en Lager Service N.V.. L.M.S., 3 uur nm. DINSDAG 5 JUNI Garenmarkt: K en O-excursle naar Delft. 8.30 uur vm. TENTOONSTELLINGEN Academie (nieuwe vleugel): Lelds Acad. Kunstcentrum. Schilderijen en tekeningen van Guy-Marle Nouvel (tot 15 Juni). Lakenhal: Tentoonstelling „Bal en zijn groep" (tot 18 Juni). Legermuseum (Pesthuislaan)Met uitzondering van maandag, dag. van 10-4 uur (zondag 1-4 uur). Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie. v. d. Werfpark 1; tentoonstelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feest dagen 2-4 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Dag. 10-5 uur, zondag 1-5 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks 10-5 uur, zondag 1-5 uur. Rijksmuseum van Oudheid: Ten toonstelling „Glas uit de oudheid", (t/m 15 augustus). Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dagelijks 10-4 uur, zondag 1-4 uur. BIOSCOPEN LIdo: „Die Fledermaus". Al. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. en Hemelvaarts dag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Advertentie Radio Televisie DIT EMBLEEM in de etalage garandeert U, dat U daar veilig kunt kepen. levering met waarborgtertificaat. verantwoordelijk werk vereist concentratie Zijn taak vormt een belangrijk onder deel bij het tot stand komen van het zo beroemde Nederlandse Delta-plan! Hij moet zich doorlopend op zijn moei lijke werk concentreren! De kraandrij ver weet uit ervaring dat P.K. chewing gum hem in zijn taak helpt, omdat kauwen een aangenaam en natuurlijk middel tot concentratie is! Hij heeft altijd een pakje P.K. bij zich omdat dit de beste chewing-gum is die hij kan kiezen! Probeer het zelf! Neem óók.P.K.1 Studio: „Als ln een donkere spiegel". 18 Jr. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. en Hemelvaartsdag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „Spartacus". 14 Jr. Dag. 2 en 7.30 uur. Luxor: „Jerry als piccolo". A.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. en He melvaartsdag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „Bloedgeld". 18 Jr. Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond. 2.30, 445, 7.15 en 9.16 uur. Donderdagcyclus „De wraak met de tomahawk". Casino: „De kneusjes van het regi ment". 14 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. en Hemelvaartsdag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino. Donderdagcyclus „Arlane", 14 Jaar. Astra-theater - Wassenaar: vrijdag 8 uur; zat. 7 en 9.15 uur „De Ont wrichten". 14 Jr. Zond. 7 en 9.15 u.; ma. en wo. 8 uur „Afspraak ln sep tember". 14 Jr. Dond. 8 uur „Meneer Hulot gaat met vakantie". A.l. Zon dag-, woensdag- en donderdagmiddag 2.30 uur „Toto en de Stropers". A.l. Avond- en nachtdienst der apotheken Te Lelden is geopend voor spoedge vallen: Apotheek Herdlngh en Blanken Hogewoerd 171. tel. 20502. De dienst van apotheek R. van Breest Smallen- burg te Leiderdorp, wordt eveneens waargenomen door apotheek Herdingh en Blanken. De Oegstgeester Apotheek ls geopend van 1213 uur. ZONDAGSDIENST DER HUISARTSEN Voor spoedgevallen zijn van heden middag 14 uur tot vrijdagmorgen 8 u. bereid waar te nemen de doktorent Coutlnho. tel. 52363. V. Leeuwen (v.d. Brandelerkade) tel. Z0412, Pleiter, tel. 31337, H. Jasperse, tel. 24961 en Brand tel. 26946. Te Oegstgeest van hedenmiddag 18 uur tot vrijdagmorgen 7 uur, dokter Meisner, tel. 53865. B(j geen gehoor van Uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. Carpenter eredoctor De Amerikaanse ruimtevaarder Scott Carpenter heeft gisteren hono ris causa een graad gekregen in de wis- en natuurkunde, die hij 13 jaar geleden niet kon bemachtigen! De president va.n de universiteit van Colorado zei bij deze gelegenheid, dat dit wellicht te wijten was geweest aan de omstandigheid dat Scott. Carpenters gedachten reeds toen op „hogere dingen" gericht waren. De staking van arbeiders bjj de Franse gas- en elektriciteitsbedrijven heeft gisteren in Parijs 'n verkeers chaos veroorzaakt en ook elders in het land ongerief veroorzaakt. De metro reed slechts zeer ongeregeld en op buitenlijnen had men stoom- en diescllocomotieven van stal ge haald om het vervoer nog enigszins aan te kunnen! Vele fabrieken kon den door gebrek aan stroom niet draaien en de meeste Tarijzenaars moesten de warme maaltijd over slaan omdat er geen gas was. De staking, die twaalf uur duurde en gisterochtend om zes uur begon, werd door de drie voornaamste vak bonden gesteund. De arbeiders bij de gas- en elektriciteitsbedrijven eisen een loonsverhoging van elf procent. De regering heeft hun eisen afgewe zen. echter met de belofte, dat zij na de zomer de algemene loonpolitiek onder de loep zal nemen. Er dreigden voor vandaag opnieuw stakingen in de Parijse metro en bij de busdiensten. Het controle-perso neel en dat bij de meteorologische dienst van de Parijse vliegvelden hebben een 24 uursstaking op zondag 10 juni aangekondigd. In regeringskringen is men van mening, dat achter de stakingen po litieke drijfveren zitten. Kennedy 45 jaar President Kennedy heeft gisteren zijn 45ste verjaardag gevierd. Na een drukke dag in het Witte Huis hij ontving o.a. de Joegoslavische minis ter van Buitenlandse Zaken Popowtsj vloog hij naar zijn buitenverblijf Glen Ora in Virginia om zijn ver jaardag in de familiekring te vieren. In zijn gezelschap bevonden zich zijn broer Robert, die minister van Justi tie is. en zijn zusters Eunice en Jean, die resp. getrouwd zijn met Sargent Shriver en Stephen Smith. BINNENLAND Op de kruising Noordergat-Zuld- vllje, een gedeelte van de Krammer, zijn het motorschip „Quo Vadls", (schipper D. B Versluis uit Werken dam), en het sleepschip „Marnlx" groot 1437 ton. (schipper F. Brouwer uit Rotterdam) met elkaar in aanva ring gekomen De Quo Vadis ramde de Marnix midscheeps waardoor een gat onder de waterlijn ontstond. De kop van de Quo Vadis werd daarbij ingedeukt. Een tiental Nederlandse tentoon stellingsbouwers hebben de Ned. Ver. van tentoonstellingsbouwers opge richt met het doel door samenwerking met elkander, met soortgelijke instan ties en besturen van tentoonstellings gebouwen „een voortuitstrevend be leid mogelijk te maken, mede ten ge rieve van de opdrachtgevers" Tot secretaris ls benoemd mr. H. C. van Eek te Amsterdam. In de ouderdom van bijna 80 jaar is te Den Haag overleden de heer P. R. W. van Gesseler Verschuir. oud- gouverneur van Djokjakarta. De cre matie heeft heden in alle stilte plaats gehad. Gistermiddag ls de 44-1arige mevrouw A. de Jong-Kuipcr uit West- zaan in het gemeentelijk ziekenhuis ln Zaandam overleden. Zij is van haar fiets gevallen doordat een 9-Jarig jon getje tegen haar fiets opliep. Mevrouw De Jong kwam toen met haar gezicht op de ijzeren spijlen van een hek te recht. Het slachtoffer was moeder van vier kinderen. BUITENLAND Het federale Nigeriaanse parle ment heeft gisteren een wetsontwerp goedgekeurd op grond waarvan de gouverneur en het kabinet van West- Nigeri geschorst en vervangen worden door een bestuurder, die grote be voegdheden krijgt. Vorige week vrij dag moest de politie tweemaal ge bruik maken van traangas om een einde te maken aan gevechten in het I parlement van West-Nigerlë in Aba- dan nadat het stamhoofd Samuel Akintola als premier was afgezet. President De Gaulle zal van 14 j tot 17 Juni zijn zeventiende reis door de provincie maken Op deze reis j zal hij de departementen Haute- Saone, Jura en Doubs bezoeken. I Rusk, de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken en Dobrlnln, de Sowjetrussische ambassadeur in de V S., hebben vandaag hun besprekin gen over het Berlijnse vraagstuk her vat Een woordvoerder van het minis terie van Buitenlandse Zaken zei dat Dobrinin op verzoek van Rusk naar het departement zou komen. Dit was het vierde verkennende gesprek over de kwestie. De Italiaanse minister-president, prof. Fanfanl. heeft dinsdag vice-pre- mier Plccloni belast met de porte feuille van Buitenlandse Zaken. HIJ volgt in deze functie prof. Segni op, die thans president ls. De christen democratische Senator Corbellini is gisteren minister van Posterijen en Verbindingen geworden als opvolger van Spalllno, die zondag bij een on geval omkwam. Vandaag is begonnen met de re patriëring van de Algerijnen, die naar Tunesië zijn gevlucht, zo heeft de Liga van Rode-Kruisverenigingen ln Genéve bekendgemaakt. Sinds 12 mei zijn nu ruim 12.000 Algerijnen, die naar Marokko gevlucht waren, naar hun land teruggekeerd. In het gebied van Choix ln de Mexicaanse staat Slnaloa heeft men een stenen tempel, drie kleine pira miden, aardewerk en verscheidene gouden voorwerpen gevonden, die ken nelijk behoren tot een cultuur van het Aztekentype Volgens deskundigen gaat het hier om resten van de legen darische zeven steden van Cibola. De staking van 55 elektromon- teurs. die de autoproduktie van BMC In Birmingham gedurende tien dagen onmogelijk heeft gemaakt, ls gisteren j geëindigd. Door de staking waren bij na 23.000 arbeiders werkloos. De mon teurs namen genoegen met een loons verhoging die hen al voor zij gingen staken was aangeboden. De Westduitse soldaten zullen meer op hun voorgangers uit de tijd van Hitler gaan lijken als zij de unl- formen gaan dragen waarvan het Westduitse ministerie van Defensie gisteren bijzonderheden heeft bekend gemaakt. De militairen hadden ge klaagd over de huidige uniformen die zij lelijk vonden. De nieuwe uniformen zullen ln de komende vier laar wor den ingevoerd. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. VARA: 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Actuallt., 18.30 Tango-Rumba orkest en zang. 18 57 Olympia's Tour door Nederland. 19.00 Voor de kinde ren. 19.10 Jazztrio. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05- 02.00 Uitslagen Gemeenteraadsverkie zingen 1962, met commentaren en be schouwingen. afgewisseld met grammo- foonmuziek (Van 22.30-22.40 Nieuws-. (Van 23.55-24.00 Nieuws). Hilversum II, 298 in. NCRV: 18.10 Het Kerkelijk Jaar ln koor- en orgelmuziek. 18.30 Het Spek- trum. 18.45 Lichte muziek (gr.). 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Leger des Hells- kwartler (gr.). 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte grammofoonmuziek. 20.15 Ge meenteraadsverkiezingen 1962. 20.45 Lichte muziek (gr.). 21.00 Gemeente raadsverkiezingen 1962. 21.20 Grammo foonmuziek. 21.30 Gemeenteraadsver kiezingen 1962. 21.50 Grammofoonmu ziek 22.30 Gemeenteraadsverkiezingen 1962. 22.30 Nieuws en S.O.S.-berichten 22.55 Gemeenteraadsverkiezingen 1962. 23.30 Beschouwingen en Wethouders. 23.55 Nieuws. 00.00-01.00 Gemeente raadsverkiezingen 1962. TELEVISIEPROGRAMMA NCRV: 17.00 Voor de kinderen. NTS: 17.35 De Verrekijker. Jeugdjournaal KERKEN: 17.45-18.05 Logboek. Bijbel programma voor de Jeugd. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. AVRO: 20.20 Televizier. 20.30 Geknipt voor herhaling: licht muzikaal programma. NTS: 21.00 Uitslagen en commentaren van de vandaag gehouden Gemeente raadsverkiezingen. DONDERDAG 31 MEI 1962 Hilversum 1 402 m. AVRO: 8.00 Nws.. 8.15 Klankjuwelen: amusementsmuz. (gr.). 9.00 Weens or kest, 9.35 Waterst.. 9.40 Morgenwijding, 10.00 Populaire grammofoonpl., 10.50 Voor de kleuters. 11.10 Muziek uit de 17e en 18e eeuw (gr.). 11.45 Voordr., 12.00 Zing zonder zorgen (Sing some thing simple). 12.30 Mededel. t.b.v. land- en tuinbouw. 1233 Gitaarspel (gr.), 12.45 Nws., 13.00 Opening AVRO- landdag, 13.30 Dansorkest The Sky- masters en zangsolisten, 14.00 Kamer orkest (amusementsmuz.). 14.35 Ne derland en zijn recreatie, klankbeeld, 15.00 Zangrecltal. 15.30 Cabaretliedjes. 16 00 Grammofoonmuz. voor de Jeugd. 16.15 Voor de Jeugd. 16.45 Grammo- foonmuz. voor de Jeugd. 17.00 Sport- revue. 17.30 AVRO-landdag flitsen. AVRO: 18.00 nws. 18.15 Promenade- bri?f. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 orkest en solist, 18.55 Gesproken brief. 19 00 Voor de kinderen. 19.05 Gevarieerd programma. 20.00 Nws. 20.05 Omroep-orkest en solist: moder ne en klassieke orkestmuziek. 20.55 Iwan Matwejewltsch en de krokodil, hoorspel, 22.00 Lichte muziek. 22.30 Nws. 22.40 Actualiteiten, 23.00 AVRO- landdag flitsen. 23.5524.00 Nws. Hilversum II 298 m NCRV: 8 00 Nws en waterst.. 8.15 Le ger des HeilsbiJeenkomst. 9.05 Leger des Heilsmuzlek, KRO; 9.30 Nws, 9.45 Commentaar op de uitslagen van de Gemeenteraadsverkiezingen. 9.55 Inlei ding Hoogmis. 10.00 Plechtige Hoog mis. 11 30 Klassieke pianowerken (gr.) 11.55 Zang en harpbegeleidlng. 12.15 Metropole-orkest en zangsollst. 13.00 Nws. 13.15 Lichte orkestmuziek, zang solist en kinderkoor. 13.40 Kopstukken licht programma (herh.) NCRV: 14.00 Orkestenparade (gr.). 15.00 Amuse mentsmuziek (gr.). 16.00 Suitlngsbij- eenkomst Jubileum Leger des Hells. 17.15 Omroeporkest, -koor en sopraan: Gewijde muziek. 17 45 Lichte muziek NCRV 18.15 Sportrubr. 18.30 Con certgebouworkest: populaire orkest werken (gr 19.00 Nws en weerber 19.10 Op de man af. praatje. 19.15 Vocaal ensemble: Hemelvaartsliederen. 19.30 Radiokrant. 19.50 Politieke lezing 20 00 Muziek voor miljoenen. 20.50 Tussen hier en ginder, klankschets. 21.10 Gitaarspel en zang: Spaanse volksliederen, 21 40 Kamermuziek: ro mantische klanken (gr.). 21.55 Ge wijde muziek (gr.), 22.30 Nws en SOS- berlchten, 22.40 Avondoverdenking, 22.55 Boekbespreking. 23.00 Kameror kest en zangsollst: Klassieke muziek. 23.40 Grammofoonmuziek. 23.5524.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 9.30 tot 11 00 Herhaling van 'n gedeelte van de uitslagen der gisteren ?ehouden gemeenteraadsverkiezingen, 2 00 tot 12.45 Een forum van hoofd redacteuren neemt de resultaten van de gisteren gehouden verkiezingen on der de loep. 11.00 tot 12.00 Eurovisie: Die Wiener Phllharmonlker en solist: Klassieke muziek. 19.30 Sport in beeld, NCRV: 20.20 Memo. 20.35 Tekenfilm. 20.45 Pygmalion, blijspel. 22.30 Dag sluiting. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland. BBC Home Service 330 111. 12.00 BBC Schots orkest. 12.55 Weerbericht, 13.00 Nws. 13.10 Twintig vragen. 13.40 Voordracht, 14.00 School radio. 15.20 Grammofoonmuz., 15.30 Vespers. 16 15 Kritieken, 17.00 Voor de Jeugd. 17.55 Weerbericht. 18.00 Nws., 18.15 In the South-East, regionaal programma. 19 00 Strijkkwartet. 19.30 Lichte orkestmuziek. 20.30 Lezing over actuele problemen, 21.00 Gram mofoonplaten van beroemde zangers. 21.30 Wetenschappelijke quiz. 22 00 Nws. 22 30 Zangrecital. 22 45 Parle- mentsoverzicht. 22.59 Weerber.. 23.00 Nws. 23.02 Voordracht. 23.15 tot 23.35 Kamermuziek. Engeland. BBC Light programme 15(10 en 247 m. 12.00 Populaire grammofoonmuz.. 12.31 Gevarieerd programma voor de arbeiders. 13.00 Dansmuziek. 13.30 Nws. 13.35 Crlcketultslagen. 13.45 Voor de kleuters. 1400 Voor de vrouw. 15.00 Gevarieerde muziek, 15.31 Muz. bij het werk. 16.15 The Dales, dagboek. 16.31 Uitslagen races. 16.35 Grammo foonmuziek voor de Jeugd. 17.00 Lichte muziek voor de jeugd. 17.31 Gevarieerde muziek en berichten, 18 33 Sportoverzlcht, 18.45 Hoorspel, 19.00 Nws en journaal. 19.25 Sport, 19.31 Hersengymnastiek. 20.00 Onbekend. 20.31 Brlevenbeantwoordlng. 21.00 Re portage voetbalwedstrijd Engeland Hongarije, 21.41 Gevarieerde muziek. 22.30 Nws. sport en actualiteiten, 22 41 Jazzmuziek. 23 31 Lichte muz.. 23.55 tot 24.00 Nws. NDR/WDR 309 m. 12.00 Lichte orkestmuziek. 13.00 Nws, 13.10 Operamuziek. 14.30 Euro pese volksdansen. 15.00 Kamerorkest en solist. 15.45 Amusementsmuziek. 18.00 Planorecital. 19.00 Nws. 19.30 Amusementsmuz.. 21.00 Lichte gram mofoonmuziek. 21.45 Nws, 23.30 Gev. muziek. 24.00 Nws. 0.05 Symfonie-or kest en solist, 1.00 Weerbericht en gev. muziek. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.10 Operamuz., 14 05 Kamermuz., 16.45 Kamermuz., 17.15 Orgelrecital. 20.00 Orkestconcert en solisten en ko ren: Klassieke muziek. 22 25 Grammo foonmuz.. 23.10 Idem. 23.53 tot 24.00 Nws. Brussel 321 en 484 m. 324 m 12.00 Nws., 12.03 Fllmmuz 12.30 Weerberichten, 12.35 Amuse mentsorkest. 13.00 Nws., 13.15 Voor de soldaten. 14.00 Opera- en Belcanto concert. 15.15 Rerum Novarum. klank beeld. 15.45 Pianoduo: Klassieke muz, 16.16 Koorzang, 16.45 Strijkkwartet: 17.00 Nws., 17.10 Voor de kinderen. 18.10 Voor de Jeugd, 18.30 Godsdien stige uitzending, 19.00 Nws.. 19.40 Lichte grammofoonmuziek. 20.00 Lim burgs symfonle-orKest en soliste: Klassieke muziek. 21.30 Operettemuz.. 22.00 Nws. 22 15 Licht ensemble, 22,30 Dansmuziek. 23 00 Nws.. 23.05 Klas sieke grammofoonmuziek. 23.5524 00 Nws. 484 m.: 12.00 Lichte grammofoon muziek. 13.00 Nws., 13.15 Kamermuz., (gr.), 14.01 Orkestconcert met soliste: i Werken van Spaanse componisten. I 15.30 Lichte grammofoonmuziek. 17.00 Nws., 17.40 Kamerorkest en soliste: Klassieke muziek, 18.25 Grammofoon muziek, 19.00 Katholiek halfuur. 19.30 Nws., 22.00 Wereldnieuws, 22.20 Rerum Novarum. klankbeeld. 22.50 Grammo foonmuziek. 22.55 Nws, 23.00 Dans muziek. 23.55 Nws. VOOR VRIJDAG 1 JUNI Hilversum I, 402 ni. VARA: 7.00 Nieuws 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.20 Socialistisch Strljdlie 7.23 Lichte ochtendklanken (gr.). 8.00 Nieuws. 8.18 Muzikale ochtendpost (gr.). 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9 10 Lichte orkestmuziek (gr.). 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Inzicht en uitzicht, lezing. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Voor de kleuters. 11.15 Pianorecital. 11.40 Hammondorgelspcl. AVRO: 12.00 Trompetrecital met rit mische begeleiding. 12.20 Regeringsuit zending: Voor de landbouw. 12.30 Me dedelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Sport en prognose. 12 50 Draal- orgelmuzlek. 13.00 Nieuws. 13.15 Me dedelingen, actualiteiten of grammo foonmuz., 13.25 Beursberichten. 13.30 Theaterorkest en zangsollste. 14.00 Ka mermuziek. 14 20 Vlaamse Jeugdboe- kenschouw. 14.30 Zangrecltal. 15.00 Or gel en zang: lichte muziek. 15.30 Ac tualiteiten. VARA: 16.00 Muziek uit de Barok (gr.) 16.30 Voor de zieken. 17.00 Lichte muziek. 17.30 Orgelspel (lichte muziek). 17.50 Actualiteiten. VARA: 18.00 Nieuws. 18.15 Politie ke lezing. 18.25 Amateursprogramma. 18 50 De puntjes op de 1. lezing. 19.00 Voor de kinderen. 19 10 Meisjeskoor. VPRO. 19 30 Balletmuziek (gr.) 19.50 Daaromlezing. 20 05 Leven op het land. gesprek. 20.20 Lichte mu ziek. 2040 Vlaanderen ls vlakbij, klankbeeld (I). VARA: 21.00 Vlieg er eens uit. een tocht langs oorden van vermaak ln Amsterdam, Zandvoort en Monnikendam. 21.45 Zonder blinddoek, openbare rechtszitting. 22.15 Buiten lands weekoverzicht. 22.30 Nieuws, VPRO: 22.40 Meditatie over gedicht en dichter. VARA: 23.00 Socialistisch nws. in Esperanto. 23.10 Lichte muziek. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Lichte grammofoonmuziek. 7.30 Gewijde muz. (gr.). 7.50 Het brood des levens, medi tatie. 8.00 Nieuws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Koorzang: Zuldafrlkaanse liederen (gr 8.50 Grammofoonmuziek. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Grammofoonmuziek .9. V d. vrouw. 10.10 Grammofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Zangrecltal. 1115 In 't zilver programma v. oude re luisteraars, 12.00 Amusementsmuz. rond de dertiger jaren. 12.30 Medede lingen t.b.v. land- tuinbouw, 12.33 Jazzmuziek. 12.53 Grammofoonmuziek. of actualiteiten. 13 00 Nieuws. 13.15 Per plaat door Italië. 13.45 Lichte Spaan se muziek (gr.) 14.05 Schoolradio. 14.25 Noordhollands Filharmonisch orkest en soliste: Klassieke orkestwerken. 16.00 Klavecimbel-recital. 16.15 Duizend schoon-Waterplanten. lezing. 16 30 Pia norecital. 17.00 Voordracht. 17.20 Ope raduetten (gr.). 17.40 Beursberichten. 17.45 Liedjes NCRV: 18.00 Opnamen van de Kul- tureel Paedagogisehe vormingsdag 1961 van de Nederl. Federatie van Chr. Mu- zlekbonden. 18 20 De hangmat, licht programma. 18.50 Regeringsuitzending: Als er twee rullen een praatje over Interlokale woningruil van dhr. W. J A H. van Berkel. Hoofd Afde ling verdeling woonruimte van het Ministerie van Maatschappelijk Werk. met wethouder A. van der Ham te Arnhem en de heer N. W. Lingen, be stuurslid van dc Stichting Interlokale Woningrullcentrale. 19 00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Op de man af. praatje. 19.15 Kamerorkest en fluit. 19.30 Radiokrant. 19 50 Geestelijke lie deren. 20.20 Moderne muz. (gr"). 21.45 Een aangenaam moment ln de Haar lemmerhout. reportage van de onthul ling van het Hildebrand-monument. 22.00 Kerkorgelconcert. 22.30 Nws en S.O.S.-berichten. 22 40 Wijd als de we reld. lezingen. 23 00 Amsterdams ka merorkest en solist: klassieke muziek. 23.40 Kamermuziek (gr.) 23.55-24.00 vi-uw?, G RAMMOFOON PLATEN PROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e H|n) van 18 tot 20 uur 1 Gioacchino Rossini: 1. Ouverture „La Cambiale dl Matrimonlo" Ko- I ninklljk Philharmonlsch Orkest o.l.v. Sir Thomas Beecham; 2. uit „L'Itall- ana In Algerl". Per lui che adoro. Te resa Berganza. Londens Symphonle Orkest o.l.v. Alexander Gibson. 3. uit „II Barblere dl Slvlglia". Una voce poca fa, Teresa Berganza, Londens Symphonle Orkest o.l.v. Alexander Gibson. 4. uit „Gulllaume Teil". Bal letmuziek. Londens Philharmonlsch Orkest o.l.v. Jean Martinon. II. Arrlgo Boito. Meflstofele. Pro loog: le Bedrijf: 2e Bedrijf: Opera in 1 proloog. 4 bedrijven en 1 epiloog. Cesare Slepl, bas (Meflstofele); Mario del Monaco, tenor (Faust); Plero di Palma, tenor (Wagner); Renata Te- baldi. sopraan (Margherita); Lucia Danieli, alt (Marta); Koor (o.l.v. Bo- naventura Somma) en Orkest van de Accademla dl Santa Cecilia; Dirigent: Tulllo Serafin. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journaal en weeroverz. VARA: 20.20 Espresso. 21.00 De Rudt Carrell Show. 21.45 Spiegel der Kun sten. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland. BBC Home Service, 330 m. 12.00 Klankbeeld. 12.15 Vragenbeant- woordlng. 12.45 Mededelingen. 12 55 Weerbericht. 13.00 Nws. 13.10 Hoogte punten uit de programma's van de af gelopen week. 14.00 Schoolradio. 15.00 Amusementsmuziek, 15.30 Klankbeeld 16.00 Orkestconcert. 17.00 V. d. Jeugd. 17.55 Weerbericht. 18.00 Nieuws. 18.15 In the South-East. regionaal program ma. 19.00 Zangrecltal. 19.30 Weten schappelijk overzicht. 20.00 Orkest, koor en solist. I. d. pauze: 20.45-21.00 Lezing. 21.30 Klankbeeld. 22.00 Nws. 22.30 Viool en plano. 22.45 Parlements- overzlcht. 22.59 Weerbericht. 23.00 Nws. 23.02 Voordracht. 23.15-23.37 Kamer muziek. Engeland. BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.31 Gevarieerd programma. 13.30 nieuws. 13.35 Crlcketultslagen. 13.45 V. de kleuters. 14.00 V. de vrouw. 15.00 Lichte orkestmuziek. 15.31 Muziek bij het werk. 16.15 The Dales, dagboek. 16.31 Uitslagen races. 16.35 Grammo foonmuziek voor de Jeugd. 17.00 Voor de teenagers. 17.31 Gevarieerde muz. en berichten. 18.83 Sportoverz. 18.45 Hoorspel. 19.00 Nieuws en journaal. 19.25 Sport. 19.31 Hoorspel. 20.00 Lich te orkestmuziek. 20.31 Discussie. 21.15 Gevarieerde muziek. 22.30 Nieuws, sport en actualiteiten, 22.41 Ouderw. dansmuziek. 23.31 Orgelspel. 23.55-24.0 Nieuws. Nordwestdeutscher Rundfunk 309 m. 12.00 Kamermuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Klassieke balletmuziek. 16.00 Cel lo en plano. 17.45 Gevarieerde muziek. 19.00 Nieuws. 19.15 Alclna. opera. 22.10 Nws.. 22.40 Gevarieerde muziek. 24 00 Nieuws. 0.10 Dansmuziek. 1.00 Weerbe richt en gevarieerde muziek. Frankryk 3, 280 en 235 m. 12.10 Orkestconcert: Klassieke en moderne muziek. 14.00 Grammofoon muziek. 14.00 Kamermuz.. 18.30 Nieu we grammofoonplaten. 20.00 La Locan- dlera. opera. 23.10 Nieuwe arties ten. 23.53-24.00 Nieuws. Brussel. 324 en 484 m. 324 ni.12.00 Nieuws. 12.03 Lichte grammofoonmuziek. 12.30 Weerberich ten. 12.35 Amerikaanse walsen. 12.50 Beursberichten. 13.00 Nieuws. 13 15 Lichte grammofoonmuziek. 14.00 Schoolradio. 15.45 Operettemuziek. 16.00 Beursberichten. 16 06 Lichte grammofoonmuz. 17.00 Nws. 1715 Lichte muziek. 17.45 Duitse les. 18.00 Vlaamse liederen. 18.20 Voor de solda ten. 18.50 Sport-actualitelt-toerlsme. 19.00 Toneelkroniek. 19.40 Lichte grammofoonmuziek. 19.45 Klnderwcel- de. uitzending van de Bond van grote en jonge gezinnen. 20.00 Symfonie-or kest, koren: Oude muziek. 22.00 Nws. 22.15 Jazzmuziek. 22.45 Lichte gram mofoonmuziek. 22.55-23.00 Nieuws. 484 lil.: 12.03 Chansons. 13.00 Nws. 13.15 Lichte grammofoonmuziek. 14 03 Orkestconcert en solist: Klassieke mu ziek. 1503 Lichte grammofoonmu/tek, 1608 Lichte grammofoonmuziek. 17.00 Nieuws. 18.38 Lichte grammofoonmuz. 19.30 Nieuws, 20.00 Kamermuziek: Klassieke muziek. 22.00 Wereldnieuws. 22.15 Grote solisten. 22.55 Nieuws.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2