Ir. H. H. Vos (Delft) benoemd tot directeur van gemeentewerken Eerste paal voor 181 huur- eu koophuizen Leerling-chauffeur onschuldig geacht aan dodelijk ongeval Onze woensdag tip Opvolger van ir. D. Y. Lent JONGENS ONDER GOED Grote belangstelling voor stijldansen Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 29 mei 1962 Tweede blad no. 30665 NA EEN GEHEIME ZITTING VAN 3 UUR. Met een geheime zitting van drie uur heeft de Leidse raad, die gistermiddag in vergadering bijeenkwam, alle vorige records ge broken. Om kwart over twee gingen de deuren dicht en werd de publieke tribune ontruimd, om de raad gelegenheid te geven te discussiëren over de voordracht van B. en W. een directeur van Gemeentewerken -vacature ir. D. Y. Lem te benoemen. Eerst om kwart over vijf werd de zitting weer openbaar en stelde de loco-burgemeester, wethouder J. C. van Schaik, de benoeming van een directeur aan de orde. Uitgebracht werden in totaal 36 stemmen, waarvan 22 op ir. H. II. Vos, plv. directeur van de Dienst van Openbare Werken te Delft. Ir. K. J. Mackenzie, hoofdingenieur directeur van de Volkshuisvesting en Bouwnijverheid in Zuid-Holland kreeg 7 stemmen, terwijl op ir. Th. K. J. Koch, wnd. directeur van de Leidse dienst van Gemeentewerken zes stemmen werden uitgebracht. Eén raadslid stemde blanco. DE NIEUWE DIRECTEUR Ir. Vos, die door deze benoeming de plaats van ir: Lem gaat innemen en 23 juli 1919 te Utrecht werd gebo ren, volgde van 1934 tot 1941 aan de Technische Hogeschool te Delft een studie voor civiel ingenieur. Na het behalen van de ingenieurstitel was hij twee jaar werkzaam in het laboratorium voor Grond mechanica te Delft. Van 1942 tot 1946 was hij als ingenieur verbonden aan de Dienst der Zuiderzeewerken te Den Haag en Lemmer. In 1946 vertrok ir. Vos naar Paramaribo, waar hij door het gouvernement van Suriname werd werkzaam gesteld aan het de partement van openbare werken en verkeer. Terug uit Paramaribo aan vaardde hü in 1952 een functie bij de Dienst van Openbare Werken te Delft. Op 1 januari 1953 werd hij bij deze dienst bevorderd tot hoofdinge nieur en tevens benoemd tot plaats vervangend directeur van O.W. Tij dens de watersnood in 1953 was ir. Vos enkele maanden gedetacheerd op Goeree-Overflakkee bij de Prov. Waterstaat van Zuid-Holland. Op grond van zijn grote deskundigheid was hij in 1960 en 1961, telkens voor de tijd van twee maanden, op uitno diging van de N.V. Grontmij werk zaam in Suriname om medewerking te verlenen aan een saneringsplan voor rijstpolders, waartoe deze maat schappij van de Surinaamse regering opdracht had verkregen. Ir. Vos, die gehuwd is en drie kin deren heeft, is bestuurslid van het Historisch Genootschap Delfia Bata- vorum, voorzitter van de Ouderver eniging van leerlingen van het Gro- tius Gymnasium en voorzitter van de Delftse IJsclub. Tot een van zijn hobbies behoort de bestudering van de oudheidkunde. Als amateur- archeoloog werden onder zijn leiding in de Krakeelpolder te Delft (een nieuwe woonwijk) de funderingen blootgelegd van het Carthuizer kloos ter. De daarbij gevonden voorwerpen en scherven zullen dienen voor de sa menstelling van een oudheidkundig museum. De totstandkoming daar van is spoedig te verwachten. Ook na zijn benoeming zal ir. Vos zich daarmee blijven bezig houden. Voort- - vloeiend uit zijn belangstelling voor oudheidkunde - richtte hij een ar cheologische werkgroep op, welke zich bezighoudt met de oudheidkun dige geschiedenis van Delft. Overige benoemingen Nadat aan de heer L. Molijn eervol ontslag was verleend als regent van het Geref. Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis, werd in zijn plaats benoemd de heer E. A. E. van Dishoeck. Tot leraar in de han delswetenschappen aan het Rem- brandtlyceum werd benoemd de heer C. Kivit, idem tot onderwijzer aan de ulo-school aan de Jacob van Cam- penlaan de heer J. Hekking. Voorts kon de raad ermede akkoord gaan om het hoofd van de openbare school aan de Aalmarkt, de heer P. A. Wis se, in gelijke functie over te plaatsen naar de ulo-school aan de Jacob van Campenlaan. Eervol ontslag verleende de raad ook aan mr. M. J. Blok, thans ge meente-secretaris te Schiedam, uit zijn functie van secretaris van het College van Curatoren van het Gym nasium. Zoekt U een schoorsteenklok, wandklok of wekker. V. d. WATER, Haarlemmerstr. 207 heeft het. De beste merken. Junghans - KienZle - Mauthe. EHBO-wedstrijden veer verkenners Zaterdag worden voor de veertien de maal door de padvindersgroep Ewout Joppensz uit Leiden EHBO- wedstrijden georganiseerd voor ver kenners van NPV en VKJB. Verkenners van 12 tot 16 jaar zul- Jen deze middag door een deskundige jury bestaande uit leden van de Leidse EHBO-raad o.l.v. dokter J. G. Bazuin, worden getest op hun kennis van EHBO. Deze padvinderswedstrijden zijn uniek in Nederland en mogen zich dan ook elk jaar in een steeds grotere belangstelling- verheugen. Dit jaar hebben in totaal 16 ploegen inge schreven. Diverse vooraanstaande personen uit de padvinderswereld, zullen deze middag van hun belang stelling blijk geven. De wedstrijd wordt g-ehouden op het Springveld (t.o. do Kwaaklaan) te Óegstgeest. 's-middags van 3.00 tot plm. 6.00 uur. Ruim f. 2523,voor kinderbescherming De hier ter stede gehouden huis- aan-huiscollecte ten bate van de sa menwerkende kinderbeschermingsor ganisaties heeft ruim f. 2523,opge bracht. Geen moeite met zestien voorstellen Na deze „hors d'oeuvre" van be noemingen en ontslagen kostte het de raad weinig moeite om zich dooi de overige zestien voorstellen heen te werken. Binnen het half uur wa ren al deze door ons reeds gepubli ceerde voorstellen goedgekeurd. Slechts bij de door B. en W. uitge brachte nota over de zandleveringen in Zuid-west ontstond nog een korte discussie tussen de heren Piena (P.v.d.A.) en Harmsse (Prot. Chr.), die beiden dankbaar waren voor de uitvoerige nota, en B. en W. Op hun verzoek maakte wethouder Jon- De nieuwe directeur van Gemeentewerken. geleen nogmaals duidelijk, dat hier van een falend beleid geen sprake was. Waar mogelijk zijn de belangen van de gemeente bij deze levering volledig gediend: er is tegen een sterk concurrerend bedrag geleverd. De wethouder vond het opmerkelijk, dat B. en W. tijdens het vooronder zoek in deze zaak noch door een hoge functionaris in Den Haag, noch door de politie zyn benaderd. Na deze toe lichting ging de raad met de inhoud van de nota akkoord. School opgeheven Leerlingen blijven Tijdens de gistermiddag gehouden zitting van de Leidse raad is besloten om de Comeniusschool de in het schoolgebouw aan de Rijnsburger- singel ondergebrachte openbare school met ingang van 1 augustus a.s. op te heffen. Een besluit, dat verband houdt met het gering aantal leerlin gen, dat deze school bezoekt (met in gang van het nieuw eschooljaar circa 40). Voor de ouders van de leerlingen, die deze school bezoeken, zal er door dit besluit echter weinig veranderen, want, hoewel de school wordt opge heven. blgven de leerlingen normaal op school. Zij bljjven in de voor hen zo ver trouwde omgeving, alleen zullen zij zich straks leerlingen weten van de in het zelfde gebouw gevestigde Montes sorischool „De Valk", waarvan de heer H. Th. Bronner hoofd is. En ook dit zal hen niet vreemd vallen, want sinds september 1961 is de heer Bron ner mede belast met de zorg van de op de eerste verdieping van het ge bouw gelegen Comeniusschool. Dat hij hiertoe werd aangezocht houdt verband met de nog steeds voortdu rende ziekte van het schoolhoofd van de Comeniusschool, de heer J. Entrop. Met deze opheffing uit reacties van vele ouders blijkt, dat zij zich met deze „omschakeling" kunnen ver enigen zal de school van de heer Bronner straks ruim 300 leerlingen tellen. Advertentie Advertentie alleen geldig 30 mei a.s. 3 tot 16 jaar; elastisch jnterloc met rib; per stel, hemdje en broekje. 4 jaar HAARLEMMERSTRAAT I43 LEIDEN In de Zijllaan- en Meijepolder Lezers schrijven Zo zijn onze manieren Geachte redactie. Zeer tot myn ongenoegen moest ik vandaag weer voor de derde maal sedert, de verkiezingen voor de Pro vinciale Staten» constateren dat er helaas nog mensen in Leiden existe ren zonder enig begrip voor werke lijke democratische verhoudingen. Deze anti-democratische uitingen manifesteren zich dan in het bijzon der in de verkiezingstijd, en wel door het besmeuren en bekladden van de op de bruggen opgestelde verkiezings borden. Helaas blijft het niet alleen hierbij; was het maar waar! Vaak moeten deze borden uit het water worden gevist, maar meestal verdwij nen Ze spoorloos. Dat. de kleine par tijen hiervan relatief meer hinder ondervinden, behoeft wel geen na dere uitleg. De PSP heeft bij de brug bii de Morspoort nu al voor de derde keer een ander bord moeten plaatsen. Ik hoop dat diegenen die deze borden hebben weggehaald, ze weer terug Alvorens vonnis tp wirten zullen brengen (Woonark „In de Alvorens vonnis te wij-en Scheelen Schol" Morssingel t.o. no. I gaan mijn gedachten allereerst 11). maar deze hoop zal wel «del bill- I uit naar de ouders van het ken te zyn Hoogachtend E. R. Frans, jongetje en betuig ik hen mijn de natuur in met de natuurzuivere KING pepermunt Voor de Leidse kantonrechter Het was gisteren voor de zo snel groeiende woongemeenle Leiderdorp een belangrijke dag. Er werd een be ging gemaakt met de bouw van wo ningen in de Zijllaan- en Meijepol der op het terrein van de voormalige steenfabriek „Ouderzorg-De Ridder" aan de Van der Valk Boumanweg. Loco-burgemeester C. Meerburg dreef de eerste van de ongeveer 600 palen van 14 m lengte in de grond voor een complex van 91 huurwonin gen (prijsklasse f 70 per maand) en 90 vrfje sectorwoningen (54 etage- en 36 eengezins). Jammer was het dat deze hande ling geschiedde in de stromende re gen op een terrein, dat door de diepe plassen niet begaanbaar was. Van dit slaan van de eerste paal waren ge tuige wethouder A. M. Kleiss, ge meentesecretaris C. Hobo. gemeente architect W. F. Buitendijk, drs. J. Poot, directeur van Eurowoningen N.V., welke vennootschap deze wo ningen laat bouwen, en de heer H. Smit, directeur van het Aannemings bedrijf Fokkens te Naarden. Na afloop kwam men in De Beu kenhof te Óegstgeest bijeen. Daar heeft loco-burgemeester Meerburg iets verteld over de uitbreidingsplan nen van Leiderdorp, waarover wij reeds meermalen schreven. In de Zijllaan- en Meijepolder zul len in totaal 2359 woningen worden gebouwd, 5 dagwinkels, 127 garage boxen, drie kerken, scholen en ser vicegebouwen voor gemeente en rijk. Ook komen er een waterpartij, groenstroken, plantsoenen en speel- en sportterreinen. Over tien jaar hoopt men dit plan te kunnen reali seren. De heer Meerburg deelde tevens mee, dat de aanbesteding van de bovenbouw van de nieuwe brug op 4 juni zal geschieden Drs. Poot heeft tenslotte gesteld, dat Leiderdorp een zeer gunstige woongemeente is, omdat deze plaats op korte afstand van de steden Den Haag, Rotterdam, Amsterdam en Utrecht is gelegen. Hij meende ook, dat Leiderdorp een belangrijke func tie zal kunnen vervullen als woonge meente voor hen die betrokken zijn bij de Rijksuniversiteit te Leiden en misschien zelfs voor de Gemeen telijke Universiteit van Amsterdam en de Technische Hogeschool te Delft. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN: Renate Wllma Emanuela, dochter van F. Eikerbout en C. M. H. Wen- nekers; Cornelia Elisabeth Maria. dr. v. M. C. van Breukelen en M. J. Schou ten; Peter Arthur, zn. v J. Neute boom en E. C. SJardln; Maria Anto- netta, dr. v. A. C. J. van Oosterhout en T. J. A. Rommens; Anneke, dr. v. H A. Ligtvoet en J. de Ruiter; Ber- nardus Johannes Wilhelmus Maria, zn. v B. T. Kinkelaar en J. M. Akerboom; Antje Wilhelmlna. dr. v. W. F. Brou wer en A. Boom; Eljmert. zn. v. B. H. van Winkel en S. M. Rietbergen; Wil helm Albert, zn. v. W. A. Fix en J. M. Verhaar; José Eleonora Maria, dr. v H. J. van den Burg en M. Cornet; Erwin Leendert Roelof, zn. v. L. Tls- seur en S. Zandvliet; Sander Ernst, zn. v. E. Oele en H. de Bruljn; Leen- dert, zn. v. D. J. Ramp en L. W Schrijer; Cornells, zn. v. C. van Ros- supm en C. Heemskerk; Teresa, dr. v I. Tomel en R. Wetselaar; Catharlna. j dr. v. G. Westerhoven en C. van Soest; Carla Jolanda, dr. v. W. van Egmond en S I v H. M. Schlagwein; John Pleter, zn Godijn en G. de Zwart. Dans-academie Wielinga hield Medal-test Het is in deze tijd van de twist bepaald typerend, dat vooral ook jongeren grote belangstelling aan de dag leggen voor het stijldansen. Dit bleek o.a. duidelijk bij de in de Dans- academie Wielinga afgenomen Me- daltest. Niet minder dan 300 kandi daten, in leeftijd variërend van 12- 30 jaar, namen onder leiding van het echtpaar Maas, met als jury de heer en mevr. Hovers uit Den Haag, aan dit examen deel. Voor brons slaagden de dames Loes Snel, Ineke Spruijt, Mieke Stouten, Esmeralda Hilal, Anja Brandenburg, Hanny Renes. M. v. Èijk, Corry Doc- ter, R. Reijneveld, J. Blansjaar, Dini Bayer, Liesbeth Bayer, Mieke Goejee, Wilma v. d. Wetering, Laura Strum- pel. Ilona Schalks (met lof), M. Was senaar (met lof), W. Post, H. Breg- man, M. Rijnsburger. R. Eradus. J. Roman, M. P. du Pon. E. du Pon (met lof), G. den Heeten, Trix Gom- pelman, Nelke van Egmond. A. Bo- minaar (met lof», W. v. Heeringen (met lof, Hermy Prins (met lof), Bea Weijermans (met lof), Pienk Deurloo, Adèle Bonjer, Betty Moeliker. Mar jan Hulsbos, Irma Zeeman. Jet Kaars Sypesteijn, Ellen Nyholt, Anneke Klerks (met lof), Annefiet den Hol lander, Eveline Dirksen (met lof), Paula Witkam; Marlou Wessels; Annelies v. Leeuwen, Geraldine v. d. Schaaf, Betty v. Weizen, Mieke Ver steeg, Trees Oerlemans, Anne-Ma- rijke Balt, Harmke de Bruijn, Conny Hendriks. Jeanette Oosterhuis, Made leine v. Rossum. Hanna Kraan, Tilly Bos; Ineke v. d. Heide. Kitty Vrijen- hoek. Corrie Noppen (met lof), Han ny Oosterom, Janny Mieloo (met lof), Adri de l'Ecluse, Marleen Door- nink, Marianne Kampinga (met lof), Anneke Wickel, Leoie Wickel, Els Mattaar, Ineke Kwakemaak, Winne- ke de Leeuw, Ria Houwelingen (met lof), Willy Segaar, Riek Popken, Lida Dreef. Anneke de Graaf (met lof), Annelies Heijmans (met. lof), Fine- Marie v. d. Kolk (met lof), Petra Stellwagen. Olga v. Evert, Xandri Kikkert (met lof), Joke Slegtenhorst, Ankie Veltens, Manja Koudijzer (met lof), Nardy Jansen, Lies Kwaadgras, Loes de Jong, Anneke Stikkelorum, Els Smit (met lof). Alice v. d. Leest, Sandra v. Brero, Martha Sala. Paula de Wolf. Riet Sjardin. Marja Piekaar (met lof). Carla Middelham (met lof). A. Vonk (met- lof), Marina Ger- brands, Atie Barendz, Carla Middel ham, Janny van Evert, Anneke Ouwersloot, Cobi de Wolf (met lof). Yone van Gruting (met lof)Liesbeth Kuiper, Marijke Eigeman (met lof), Yvonne Pasman. Marjolijn Franke (met lof). Henny Beket, Lenie Ro denhuis. Tonny v. d. Sluis, Marijke Bartelsman, Tita Kleinbussink. Joke Reep. Marian Knöptels, Louise Fin- son. Margo Winsemius (met lof), Netty Schaart. Tonny v. d. Zaal, Tilly Ruitenberg, Lies Oudshoorn. Alice Zitman. Carla Kloots (met lof) en de heren Rino Tetteroo (met lof), Ton Tetteroo. Joost van Ulden, Ger- rit- v. d. Plas. Ton Barendz. Rudi Bernard (met lof). Wim v. d. Staay (met lof), Leo Dee. Nick de Water, Joop Bakker, Peter Onvlee, Fred We gener, Dick v. Ballegoijen de Jong, Hans de Gruil, Tonny Bal, Bart Hoff, André Kloos, Eddy Hofkes (met lof), Leek Demmenie, Henk Altink, Nick Passchier, Ton Brugmans, Marius Bazuin, Jan Kleijn, W. v. d. Plas, Paul Krooshof, R. van Eijk, M. F. H. Zee, A. Dupuis, J. C. de Mooij, Kees v. d. Lans, Ton Jungerius, Jan Steen, J. v. Evert, Ton Vos, Oscar Raat gever, H. v. d. Wel, J. de Koning, J. Kriest, R. Jansen, Benno Vermeer, H. W. Hoogstraten, Peter Gans (met lof), J. Ebell (met lof), J. A. Voor- velt, G. v. d. Kwaak. J. Dusoswa, J Wagemakers (met lof), J. v. Aurich, Th. J. Piek (met lof). R. S. Finck, G. J. Hungerink, C. Slijkhuis. Th. Veerman. L Annokkee. Arnold Nies- sen. Jan Bart de Bruijn, Jos Kessen. Rein Bakhuizen van den Brink, Gert Jan de Wijn, Jan K. Querido. Hans Maarten Kortmann. Hinne Reilingh, Paul Gans (met lof). Auke Ooster- hoff. Jan Lange (met lof). Eddy v. d. Vliet, Pier Winsemius, Eddy Szir- mai, Arthur Rosenwale. Anne Wout Heijmans Binnert Boeke. Paul Kleijngeld, Willem-Jan Wennink, Reinout Burgerjon, Peter de Vries, Gert-Jan de Wijn, Tom Haarsma (met lof), Menno Arbouw, Peter Ar deelneming met het verlies van hun kind. dat zo noodlottig om het leven kwam". Deze woor den van deelneming uitge sproken door de kantonrechter mr. W. de Koning betroffen het smartelijk verlies, dat de ouders van een 9-jarig jongetje uit Sassenheim op 15 februari 1961 trof. toen hun zoontje in de Hoofdstraat met zijn fietsje onder een autobus terecht kwam en op slag werd gedood. Verdachte In deze zaak was een 30-jarige buschauffeur uit Noord- wyk, die destijds als leerling-chauf feur onder toezicht van een hoofd- controleur-instructeur de bus be stuurde. Omdat „dood door schuld" hem niet ten laste was gelegd, stond verdachte terecht voor de verkeers overtreding: „bij het inhalen te wei nig afstand bewaard" met de subsi diaire tenlastelegging: „by de in haalmanoeuvre te vroeg naar rechts uitgeweken". Uit het onderzoek bleek dat drie ooggetuigen, waarvan twee door het O.M. waren gedagvaard, in hun praktisch eensluidende verkla ringen van oordeel waren, dat ver dachte geen enkele schuld trof. In hun verklaringen varieerde de af stand waarop de bus destyds reed i onV" de trottoirband van 1 meter tot 1.30 meter, was er van z.g. „snijden" geen sprake geweest en was het noodlottig ongeval het gevolg van het feit, dat het slachtoffer omkeek W. Reddering en D. C. Lam mens: P. Lunlng en M. van den Hoek; L. G. Verver en K. Eltlngh; H T. Meijer en J. A. Links. OVERLEDEN J. S. M. Gronheld, 57 Jaar wed. v. A. C. Verhoeff; A W. Nauta, 18 1.. d.; W A Schrandt. 67 J. man; G Kuiters, 76 J.. man; J. L. G. Mens. 60 J.. man; P. J. Kempens, 87 J., man; S Bulthuis. 73 J.. man; J Horsman. 58 j.. man; M. Plaisier, 47 J., vr. bouw. Bram Hagemans (met lof», naar enige jongens op het trottoir Hans fiierao OprrD v h r,hierdoor de macht over het stuur van zijn fiets was kwijtgeraakt en ten val kwam. Aan deze verklaringen kon de instructeur slechts toevoegen, dat de bus een zeer matige snelheid had en dat hij evenals trouwens verdachte het ongeval door de spiegels had zien gebeuren zonder ook maar iets te kunnen doen om het te voorkomen. Verdachte had aan deze ver klaringen, die hem volkomen dechar geerden weinig of niets van be lang toe te voegen. In zijn requisitoir betuigde de officier mr. C. Sluik eveneens zijn deelneming aan de ouders van het slachtoffertje, al vorens hij als zijn mening te kennen gaf. dat verdachte bij zijn inhaalmanoeuvre mogelijk te weinig rekening heeft gehouden met de on bedachtzaamheid van een kind In dit kader gezien achtte hy de door verdachte in acht genomen afstand nog juist iets te kort. Gezien echter h.et feit, dat verdachte „onder toe zicht reed en dus mogelijk heeft ge meend op het inzicht van zijn in structeur te moeten vertrouwen, achtte hij diens schuld dermate ge- nng. dat hij zijn eis tot f25 boete Hans Sierag, Gerrit. v. d. Gugten (met lof). Kees Haverkamp, Gerard Nieu- wenhuis, Gerard Beijen. Theo Voor- douw, Jaap v. d. Niet, Lex Masten broek. Rob Zandvoort. Wim Diepe- ring, Pieter v. d. Linden, Dick De gens, Anton Slothouwer. Rob Schou ten (met lof), Martin Bronsveld (met lof). Pieter de Bruin (met lof). Ton v. Dijk, Tjalling Dijkstra. Rob den Ouden (met lof). Henny Oostrom (met lof), Louk Clavan. Tony God schalk, Frits Hemerik, Hans Scheren, John Marks, Rob Krol. Roel v. Gin- kel. Gerard Zitman. Maarten Trip- penZ'V?, Pieter de Jong. Bernhard Grootendorst, Es Hilal. Irfaan Hilal (met lof), Jimmy Godschalk, Rob Mol en Ton Tetteroo (met lof). Voor zilver: mej. Bea Weijermars. Voor zilver met ster de dames Yvonne Bonnet, Laura Klein, Mar griet Feitkamp, Eke Huussen, Ma rianne Velthuijzen, Marijke Teeuw, Carla v. Doorn, Bea Weijermars, Petra Hamno en de heren M. Boot, Roel Vochteloo. Henk Vochteloo, Dick v. Wijk, Marcel Bonnet. Gerard Jan sen. Bert Cohen, Gé Kikkert, Menno Diehl en Hans v. d. Berg. Advertentie subs. 5 dagen beperkte. Verdachtes raadsman wees in zijn kort gefor muleerd pleidooi met nadruk op de in acht genomen afstand, die z.i. meer dan normaal was geweest en op het feit. dat de getuigen hadden verklaard, dat als het ventje niet had omgekeken er niets zou zijn gebeurd. Met verwijzing naar een soortgelijke zaak waarin een vrijsprekend vonnis was gewezen, vroeg spreker zich af op welke wijze zijn cliënt destyds af doende rekening had kunnen houden met het onberekenbare gedrag van een kind in het verkeer. Volgens pleiter kon hier slechts een vrij spraak volgen. De kantonrechter schetste in het kort de feiten, waar uit hij concludeerde, dat verdachte geen enkel strafbaar verwijt kon worden gemaakt. „Verdachte treft niet de minste schuld", aldus zijn met nadruk uitgesproken conclusie, die door een vrij prekend vonnig werd gevolgd. Het behoeft geen betoog, dat een zichtbaar opgeluchte chauf feur de rechtszaal verliet. Tien biertjes De tien glazen bier, die een 29-ja- rige werktuigkundige uit Voorscho ten had gedronken alvorens in de nacht van 4 maart achter het stuur van zyn auto te kruipen, misten hun uitwerking niet. In de bocht van de Vinkweg nabij de spoorwegovergang raakte hy de macht over het stuur kwijt en ramde een op de midden berm staande verkeerspaal. Tegen de politie had verdachte destyds verklaard, dat een en ander hem „totaal onbegrijpelijk voor kwam". Gezien het feit, dat verdach te tien glazen bier ophad door verbalisant nauwkeurig onderzocht kwam de kantonrechter een en ander „allerminst vreemd voor". Het feit dat verdachte verstek liet gaan belette de officier niet om naast een geldboete van f 75 subs. 15 dagen de onvoorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van 1 jaar tegen hem te eisen. Het vonnis luidde conform. De „bestelauto" waarmee een 36- jarige autohandelaar uit Katwyk op 20 februari rond toerde vertoonde een ware waslyst van gebre ken, waartoe een ondeugdelijke stuurinrichting, niet functionerende richtingaanwijzers, stoplichten en signaalhoorn, een met een touw vast gebonden portier en een doorgeroest chassis ongetwijfeld kunnen worden gerekend. „Hij was voor de sloot be stemd en ik moest éven een bood schap doen, welke niet langer dan een kwartier in beslag nam", veront schuldigde verdachte zicht. Het requisitoir was kort maar krachtig; f75 boete subs 15 dagen in totaal en onttrekking van „het wrak" aan het verkeer. Verdachte pleitte voor teruggave van „zijn handel". „Er zat nog een best motortje in". „In totaal f 60 boete subs. 12 da gen en verbeurdverklaring van het vehikel", besliste de kantonrechter. „Dat wordt nu door de Staat gesloopt", voegde hij er nog aan toe. ook met wasma c-h i n e s Gesloopt Rustig in Portugal De dag waarop het 36 jaar geleden was dat premier Salazar aan de macht kwam, is gisteren in Portugal vrijwel zonder incidenten verlopen. Naar van welingelichte zyde in Lissabon werd vernomen, kwam het alleen te Setubal, een industriestad van 60.000 inwoners ten zuiden van Lissabon, tot ongeregeldheden. In het begin van de avonden bekogelden daar demonstranten de politie met stenen. Verscheidene betogers wer den aangehouden. In de hoofdstad, waar de politie in alarmtoestand verkeerde, en elders in het land schynt het rustig te zijn gebleven. Kerkelijk Leven GEREF. KERKEN Beroepen te Garijp N. J. Gorls te Barchem. Bedankt voor Groningen-Noord j zweeg toen maar (vac A. Brock) A. Brouwer te Rotter- - maar dam; voor Arnemulden S. G. Oegema te Smilde. Beroepen te Goënga c.a. A. H. Ley, kand. te Alkmaar; te Ternaard C. v. d Woude, kand. te Kampen, NED. HERV. KERK Beroepen door de Provinciale Kerk vergadering van Zuld-TIolland te Krimpen a d. IJssel (nevenpastoraat) J. Kruyt te Lexmond. „Die fabriek had zonder myn voor kennis dat reclamebord erop laten zetten", verdedigde zich een 28-jari- ge groentehandelaar uit Katwijk, die terecht stond omdat op een voor zijn winkel geplaatst fietsenrek een recla mebord van een limonadefabriek prijkte. De hiervoor benodigde ver gunning ontbrak. „Bovendien heb ik dat rek direct in mijn tuin neergezet en het bord eraf gehaald", aldus verdachte, die van mening was, dat in zijn geval wel wat al te vlug proces-verbaal was opge maakt. „De politie had u al verschei dene malen gewaarschuwd" repli ceerde de kantonrechter. Verdachte Geen halsmisdaad, vond de officier en eiste f 15 boete subs. 3 dagen. „Te veel" vond verdachte. „Voor deze keer nog f7.50 subs 1 dag", besloot de kantonrechter. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Hllversum-Oost A. Hll- bers te Leeuwarden en M. Vlletstra to IJmulden.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 3