Nieuwe St.-Josephkerk telt 800 zitplaatsen Plechtigheid in WASSENAAR Prins Bernhard legpenning voor D.E.S. (Alblasserdam) Reacties (in op de lijst Wassenaar) Oosterling Loop der bevolking van Leiden VOORSTELLEN AAN DE LEIDERDORPSE RAAD BEURS VAN AMSTERDAM LEÏDSCH DAGBLAD MAANDAG 28 MEI 1362 Nadat vrijdagavond de bisschop van Rotterdam, mgr. M. A. Jansen, de nieuwe parochiekerk van St. Jo seph plechtig had geconsacreerd, hebben gisteren de parochianen van dez.e noordelijkste Wassenaarse pa rochie voor het eerst na ruim 30 jaren hun wekelijkse kerkgang ge maakt naar dit nieuwe gebouw, dat in het park Deyleroord, in het cen trum van de wijk Zijlwatering, een bijzonder fraaie plaats heeft gekre gen. Aan de voorzijde van de kerk is het gebouw n.l. omgeven door het park, aan de noordoostkant liggen de nieuwe straten van het uitbrei dingsplan. De plechtige consecratie en de daarop volgende pontificale H. Mis werden door zeer vele belangstellen den bijgewoond. Burgemeester mr. W. J. Geertsema en zijn echtgenote en' wethouder dr. J. J. M. Veraart vertegenwoordigden het gemeente bestuur, er waren vertegenwoor digers van andere kerkgenootschap pen en vele priesters, onder wie oud kapelaans van de parochie. Oud pastoor W. Q. Versteegen, die enige jaren geleden door de huidige pas toor H. F. Jansen werd opgevolgd fungeerde met rector G. Wiegerinck, priesterzoon van de parochie als troondiakenen. Aan het altaar werd de bisschop geassisteerd door de de ken van Leiden, mgr. W. Haring en door twee kapelaans van de „moe derparochie" van St. Willibrordus, G. H. Lagerberg en J. v.d. Burg. Het parochiële zangkoor onder lei ding van de heer Q. H. J. Calis met jongenskoor voor deze gele genheid met enkele zangeressen ver sterkt voerde behalve de vaste en wisselende gezangen van de H. Mis een aantal koorwerken uit, waarbij een koperkwartet medewer king verleende. Na de plechtigheden hield het kerkbestuur receptie in de enkele maanden geleden voltooide Salvator- school, die achter de kerk is gele- VIERKANT De nieuwe kerk, ontworpen door architect ir. J. van der Laan te Lei den, is vrijwel vierkant. Het hoofd- O EGSTGEEST Dansexamens De volgende leerlingen van het dansinstituut „Style" slaagden voor de medaltest: Medaltest Brons (Eng. Wals, Quick step en Tango): dames N. Vos, J. Verhaar, R. Volker, R. Steinfatt, M. de Mooij, G. Handgraaf, W. Blöte, R. Pronk, L. Verlinde, M. Munting, F. Remmelzwaal en met lof de dames: H. Chaudron, M.Zimmerman, A. Kop- penol. M. Roetert van Steenbrugge, M. van Venetiën, A. Goedhart, N. Doets, I. Heetveld. Heren: A. v. d. Walle, K. Volker, W. J. He-mans. P. Klerk, B. Kuk- ler M. v d. Luijt, T. Veldhuyzen en met lof de heren: R. v. d. Zeeuw, M. Swaneveld, G. Uiterwijk. Medaltest Brons (Rumba, Cha- Cha-Cha en Jive) Latijns Amerikaans dansen. Dames: A. de Mooij, I. van Delft, T. Bresier, A. Meijer, I. Zwa nenburg, F. Zwanenburg, R. van Dijk, G. Roest, N. Doets, R. Steinfatt, I. v. d. Blij. Heren: J. van Duijnbode, L. Sluy- ter, A. van Duivenbode, A. van Dui venvoorde, J. F. van Veen, P. A. Zandbergen, Fr. Vermeij, G. Uiter wijk. Goud ,Eng. Wals, Tango, Quickstep, Slow Foxtrot) de heer A. Duiven voorde. MARKTBERICHTEN Katwijk aan den Rijn, 26 mei Groenteveiling: waspeen (per kist): AI 31,7032,90; All 9,9017,10. BI 29.50; andijvie 62.00; prei AI 97.00— 103.00, All 68.00, BI 66.00—73.00, Bil 50.00—56.00, sla AI (per 100 stuk) 18.0019.00. Aanvoer waspeen 3000 kg, waarvan 1000 kg voor export werd ver kocht. Rijnsburg 26 mei: Bloemenveiling pion, Tulpen: kleurenpracht 6580, wllmott 7585—100, auriool 85, smi ling queen gesneden 68, clara butt 70- 80, albert vogel 7080, vlammenspel 80, diverse lxla's 60—75. Irissen: van vliet 75, wedgenoot 7580, prof.: blauw 135140, yellow queen 7580 per bos. Lelie Regale 1100—1200, fair fady 1400, white margrieten 360410, per 100. Veemarkt Rotterdam, 28 mei 1. totale aanvoer 1513; vette koeien en ossen 1513. Prijzen (resp. Ie, 2e en 3e kwal.) vette koeien (in centen per kg) 305— 350, 280—305, 250—280. Handel: vette koelen: aanvoer ruim, handel stroef, prijzen aanvankelijk als vorige week. bij afloop teruglopende prezen, voornamelijk voor 2e en 3e kwaliteit, enkele prima's boven note ring. altaar is Iets achter het midden ge plaatst op een verhoging. Aan drie zjjden zijn om dit altaar de ban ken geplaatst, die plaats bieden aan ongeveer 800 personen. In de 30 me ter hoge toren is op een groot bal kon, dat enigszins in de kerk uitge bouwd is, de plaats voor het koor. Onderin de toren is de doopkapel Een exterieuropname van de nieuwe kerk in Wassenaar. (Foto L.D./Holva»t) en tevens de doorgang naar de pas torie, die in bungalow-vorm gebouwd is rond een binnenplaats. De ingang van de pastorie is aan de achterzij de, aan de Van Cranenburchlaan. Duivenvoordetocht De achtste Duivenvoordetocht. die zaterdagmiddag onder auspiciën van de Wandelsport, en Gymnastiekver eniging „De Zwervers" te Voorscho ten ten bat? van een liefdadig doel werd gehouden, trok ditmaal door de wel zeer slechte weersomstandighe den uiteraard minder deelnemers (sters) dan gewoonlijk. Toch zijn on danks de stromende regen nog 610 wandelsport liefhebbers (sters) ge start om over de afstanden van 10. 15 en 25 km ihun sportieve wandeling door de Koninklijke landgooederen „De Drie Horsten" te maken. Naast een groot aantal individuele tippelaars namen weer in groepsver band deel de wandelsportverenigin gen ,,De Rippers" Rijpwetering), ZUT (Leidschendam) DSB (Leiden) „De Zwieten' (Zoeterwoude) „DES" (Alblasserdam) „Hou Koers" (Sas- senheim.) „Nieuw Voordorp" (Voor schoten) alsmede de Gymnastiekaf- delingen van De Zwervers (Voorscho ten) en een schoolgroep uit Wasse naar. De afd. wandelsport van „De Zwervers" nam deel buiten mededin ging. De groepen werden onderweg beoordeeld door een jury voor een aantal extra groepsprjjzen. Daar Prins Bernhard als ere-groepsprijs een bronzen legpenning had geschon ken. droeg de tocht ditmaal weer een bijzonder karakter. Ondanks het slechte weer waren bi" geen uitvallers. De leden van de Kon. Ned. Ver. v. EHBO. Voorschoten behoefden op een enkel voetwondje na niet in actie ie komen. Alle deelnemers ontvingen na af loop de Duivenvoordemedaille of het zilveren jaarcijfer, terwijl aan de groepen een herinneringsstandaard- VOORSCHOTEN Bromotodub Voorschoten De Bromotoclub „Voorschoten" heeft vrijdag op zaterdag zijn jaar lijkse nachtrit gehouden. Ondanks de minder gunstige weersgesteldheid kon van een bevredigende deelname worden gesproken. De organisatie van deze rit was ook dit keer goed verzorgd. De reputatie, die de bro motoclub in dit opzicht heeft ver worven, stond daar trouwens wel borg voor. De uitslagen tussen haakjes het aantal stafpunten lulden: Auto's A. klasse: 1. M. Munters, Voorburg (62), 2. W. Meijer, Den Haag, (69), 3. J. Nota, Den Haag (73), 4. G. Groen, Scheveningen (104), 5. V. Post, Nootdorp (104), 6. R. Groenen, Leiderdorp (121, 7. H. v. Ulden, Leiden (125). 8. H. Meijer (136), Voorschoten, 9. C. Schot, Lei derdorp (141), 10. A. Vlsse, Overveen (141), 11. P. Bergman, Sassenheim, (142), 12. J. Kluppel, Leiden (167), 13. M. Storchart, Haarlem (170), 14. C. de Man, Wassenaar, (185), 15. B. Stapper, Leiden (196), 16. F. Jonker. Voorschoten (198), 17. N. v. d. Marei, Wassenaar (218), 18. G. de Groot, Gouda (228), 19. L. Langendoen, Rot terdam (242), 20. Th. de Jong, Lei den (257), 21. G. Voss, Den Haag (263). Autos B. klasse: 1. J. v. Rijn, Den Haag (132), 2. J. v. d. Marei, Wasse naar (138), 3. F. Slootweg, Voorscho ten (160), 4. F. Bunt, Noordwijk (163), 5. W. Eggens, Voorschoten (166), 6. H. Balfoort. Voorschoten (173), 7. W. Flinterman, Voorschoten (191), 8. J. Overmars, Voorschoten (225), 9. G. Bendien, Voorschoten (250), 10. L. v. d. Heden, Voorscho ten (251). Motoren/scooters: 1. N. Wassenaar, Leiden (141), 2. K. Anholts, Oegst- geest (229). Bromfietsen: 1. J- Wildenboer, Voorschoten (11), 2. J. Voorham, Wassenaar (62), 3. F. v. Deuren, Alphen a. d. Rijn (92). 4. B. Borre- man Leiderdorp (151), 5. J. de Reus, Voorschoten (181), 6. G. Gavanvai, Voorschoten (183), 7. Th. v. d. Krogt, Voorschoten (184). De overige deelnemers werden niet geklasseerd. je werd uitgereikt. De koninklijke prijs werd gewonnen door DES Al blasserdam voor de meest sportieve indruk. Hierdoor legde deze vereni ging voor de tweede keer beslag op de NLC-wisselbeker en de eerste prijs voor de 25-km route. De overige uit slagen waren: 15 km afstand: le prijs ZUT, 2de prijs (Binnenhof-standaard) DSB; 3de prijs DES; 4de prijs Hou Koers; 10 km afstand: le pr. en wisselprijs voor de beste indruk Gymnastiek- groep 1 De Zwervers o.l.v. mej. D. v. d. Kwaak: 2de prijs DSB; 3de prijs „Groep Nieuw Voordorp"; 4de prijs Gymnastiekgroep De Zwervers II o.l.v. mej. W. van As. Na afloop reik te het oudste jurylid de heer B. L. den Boef met een toepasselijk woord de prijzen uit. Hij had weer een wel verdiend woord van lof voor de orga nisatoren o.l.v. van de heer P. H. Bit ter' die het geheel weer uitstekend hadden geregeld. Wegens het slechte weer bleef de traditionele en geheel belangeloze medewerking van het muziekgezelschap „Sint Laurentius" ditmaal op aandringen van de orga nisatoren voor het eerst achterwege. Onbewuste (liefstal Een 33-jarlge jongeman uit Leiden wist er volgens zijn zeggen niets van, dat hU een diefstal had gepleegd. Hij zo dronken zijn geweest toen hij aan de Da Costastraat een fiets wegnam, dat hij zich dat niet rea liseerde. Niettemin moest hij zich voor deze diefstal voor de Haagse politierechter verantwoorden. De officier van Justitie geloofde niet zo erg in de onbewuste diefstal, want verdachte had de volgende dag toch maar de fiets, die hij mee naar huls had genomen verkocht. Daarom luidde de eis een maand gevangenisstraf. De politierechter hield rekening met het blanco strafblad, toen hij verdachte veroordeelde tot 3 weken gevangenisstraf waarvan twee we ken voorwaardelijk met 2 jaar proef tijd. Vechtparti j met kampbevolking Leidenaor op bezoek bij geseheiden echtgenote De bemanning van niet minder dan vijf patrouillewagens van de Haagse politie waren er zondagavond voor nodig om een einde te maken aan een rel in het woonwagenkamp aan de Leyweg. De politie moest zelfs waarschuwingsschoten lossen voor dat 't lukte. De vechtpartij, waar het meren deel van de kampbevolking aan deel scheen te nemen, is zorgvuldig bin nen de omheining van het woonwa genkamp gehouden. Er is geen enkele klacht Ingediend, er vielen zelfs geen gewonden. Oorzaak van dit „algemeen hand gemeen" was een 24-jarlge Leidenaar, die zijn van hem gescheiden levende vrouw kwam opzoeken. Het bezoek kreeg een ander karakter toen de man pogingen deed de vier kinderen, die bij de vrouw verbleven, mee te nemen. De woordenwisseling, die hierdoor ontstond, trok snel de aan dacht van de kampbewoners, die zich, onder aanvoering van de vader van de vrouw, met de zaak gingen be moeien. Wie de eerste klap gaf en waarom, is niet bekend. Wel het ge volg. Politie-agenten beschreven het als een chaos, waarin verwonderlijk genoeg geen gewonden vielen De Leidenaar, die de oorzaak was van de vechtpartij, Is naar zijn verblijf plaats teruggestuurd. Hij bleek geen revolver te bezitten, zoals zijn schoonvader had gesuggereerd SOEBANDRIO KIJKT VOORUIT Minister Soebandrio, heeft ver- verklaard, dat Indonesië nog steeds wacht op volledige bijzonderheden over het Nederlandse standpunt ten opzichte van het plan-Bunker. Hij zei, dat Indonesië wil weten, of Ne derland werkelijk het plan-Bunker heeft aanvaard zoals Indonesië dit heeft gedaan, op basis van de over dracht van het bestuur over Wes telijk Nieuw-Guinea aan Indonesië. Soebandrio zei dit na een onderhoud met president Soekarno. Als Nederland het plan-Bunker heeft aanvaard is „West-Irian al aan Indonesië teruggegeven", aldus Soebandrio. INBRAAK IN „DE RUIGE HOEK" Vannacht hebben inbrekers zich toegang verschaft tot het landhuis van Prinses Wilhelmina „De Ruige Hoek". Door het vernielen van een ruit aan de zijkant drongen zij bin nen en in de hal ontvreemdden zij een antiek zilveren horloge met een middellijn van vijftien centimeter. De huisbewaarder heeft vanochtend de inbraak ontdekt en de politie on middellijk gewaarschuwd. In een verkiezingsblad, dat door de samenwerkende AR en CH-kiesver- enlgingen in Wassenaar is uitgege ven wordt commentaar geleverd op het feit, dat de heer L. G. Oosterling geen genoegen heeft genomen met de hem door de kiesverenigingen aange boden plaats op de kandidatenlijst en met een eigen lijst is uitgekomen. De heer Oosterling heeft, zoals be kend, 16 jaar zitting gehad in de Wassenaarse raad voor de Christelijk Historische Unie. Bij de kandidaats stelling voor de komende gemeente raadsverkiezingen werd hem geen verkiesbare plaats toegekend. In de uitgave van de protestants- christelijke partijen wordt dit be vreemdend genoemd omdat er geen sprake is geweest van enig geschil omtrent de opvatting of toepassing van de beginselen, welke door de prot chr. fractie worden onderschreven. Dit kan o.m. blijken uit het feit, dat de heer Oosterling nog getracht heeft de partijnaam CHU boven zijn lijst geplaatst te krijgen. Weinig beheerst De kiezersgroep, aldus het com mentaar, die meent de heer Ooster ling te moeten afvaardigen had juister en principiëler gehandeld wanneer men de heer Oosterling ge vraagd zou hebben zijn plaats op de kandidatenlijst te aanvaarden. Dan had men kunnen trachten met z.g. voorkeurstemmen te verkiezen. De door de heer Oosterling c.s. ge dane stap maakt een weinig beheer ste en weinig onzelfzuchtige indruk, is onberaden en alleen te verklaren uit wrokgevoelens, aldus het com mentaar. Het is hoogst onwaarschijnlijk, aldus het blad, dat de heer Ooster ling het benodigde aantal stemmen van 600 zal halen. Men kan immers niet aannemen dat de helft van de 1200 stemmen, die de C.H.U. bij de laatste statenverkiezing verkreeg, thans aan de heer Oosterling zullen toevallen. Wie op deze lijst stemt, aldus het verkiezingsblad, werpt zijn stem vrij zeker weg, of stemt indirect op de Partij van de Arbeid of de V.V.D De vierde zetel, die de protestants- LEIDERDORP Gaan ambtenaren- meer verdienen? De bezoldiging van het gemeen- tepersoneel is evenredig met het aantal inwoners. Aangezien het in wonertal van Leiderdorp op 1 Ja nuari 7933 bedroeg, is de gemeente tot nu toe ingedeeld in de bezoldi gingsklasse van gemeenten van 6000- 8000 inwoners. De 8000ste inwoner werd op 1 februari ingeschreven. Voor de ambtenaren betekende dit een vrij ongelukkige omstandigheid, daar zij nu tot 1 januari 1963 op een verhoging van het salaris zou den moeten wachten. Om de bezol diging in overeenstemming te bren gen met de werkzaamheden, waar mede de ambtenaren thans belast zijn stellen B. en W. voor aan het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland het verzoek te richten, dat Leiderdorp met ingang van 1 ja nuari 1962 tijdelijk wordt ingedeeld in een hogere bezoldigingsklasse. Prinses Margaret en Lord Snowdon hebben de eerste dienst bijgewoond in de nieuwe kathedraal van Coventry. Prin ses Margaret en haar echtge noot verlaten het kerkgebouw In de week van 16 t.m. 23 mei 1962 GEVESTIGD Tit T. Ferwerda-Muller en fam.. Brandsmalaan 198; A. C. Moes en fam. constructieschilder, van Galenstr. 4; W. A. van der Spek-Staffeleu en fam., Doelengracht 15; C. Nieuwland en fam. militair, P. van Anrooystr. 83; C. J. de Weerdt en fam., arts. J. van Goljenkade 13; H. Verver en fam.. mach. monteur. Rembrandtstraat 8; T. van Wijngaarden en fam., Joh. de Wittstraat 57, D. Bakker en fam., on derwijzer. Hoogl. Kerkgracht 20: A. G. M. Smulders, broodbakker, de Ruijter- straat 1; M. Wilstra en fam., metaal schaver, Hoflaan 311; W. de Boer en fam., clichémaker, J. van Stolberghof 14; A. van Rossen en fam. magazijn bediende, Herengracht 62; H. Knol en fam., Plantsoen 1; Hv A. Vegt-Spleren- burg, kantoorbediende, ab. ligg Room- burgerweg; F. A. Maritz, Klikspaanweg 28; A. Visscher-Rovers, woonw. st. Su- mastrastr.; A. H. A. Schmitman ge- nannt Pothmann. Joh. de Wittstr. 22; A. Birnie, spelleidster, Haarlemmerw. 57a; R. D. van der Scheer, chauffeur, Abr. Crijnssenstr. 20; S. Wiltjer, chauffeur, J. P. Coenhof 43; R. D. Paauw, journalist, Scholtenstraat 64; P. J. Plug. laboratoriumbedlende. Rijn- dijkstr. 54; G. van den Heuvel, Toma- tenstraat 52; D. E. Pontlus, kerkver- tegenwoordiger, Stieltjesstr. 43; A. M. Alvarez, 1.1. verpleegster, Witte Singel 27; T. van der Ploeg, verpleegster. Hoge Rijndijk 175; J. Strlckling, ver pleegster. Korte Mare 26; A. M. F. Nassy. Morsstraat 58; A. Vijlbrief-Wol- vers, Oude Rijn 51; A. Verberg, hulp ln de huish., Korevaarstr. 43; C. J. Hollemans. Witte Singel 9; M. M. van Bueren, med. secretaresse, Hogewoerd 150; M. C. M. van Hartevelt. verkoop ster. Doezastr. 14; P. A. van der Vliet, doktersassistente. Zoeterwoudsesingel 106: M. Hooghoudt, techn. vertegen woordiger, Sumastrastraat 58; C. Vrij- bloed, Zoeterw. singel 18; A. L. Ver hoog, onderwijzer. Corn. Schuytlaan 86; A. F. P. Voll, militair, Noordeinde 2a. A. P. van Mourik, militair, Noord- einde 2a; P. H. Roks. militair. Noord- elnde 2a; P. A. Fijn van Draat. Rljns- burgerweg 144; J. C. Campfens, mili tair, Morsweg 158a, C. A. M. Verwater, Oude Vest 31; C. A. J. M. Chorus, rijksambtenaar, Zaanstraat 69. VERTROKKEN M. T. verhoef en fam.. Hoflaan 118, Rotterdam, Toscalaan 107; G. C. A. Kasteel en fam. Schutterstr. 3. Ha- zerswoude, Bilderdijklaan 36; A. Koet en fam., Sumastrastraat 40a, Alphen a.d. Rijn, Raafstr. 86; J. W. Nieuwen- huizen Segaar en fam., Bruggravenl. 118. Alphen a.d. Rijn. Burg. Visser park 11a; A. J. Houwaart en fam., v. d. Waalsstr. 31. 's-Gravenhage. Pomp- statlonsweg 329; S. Boersma en fam., Breestr. 76. Warmond, Beatrlxlaan 10; K. Bakker en fam., Bevrijdingsplein 47. Groningen, Brugstr. 25a; W. J. Brlttijn en fam., van Speijkstraat 19, Laren N-H, Stationsw. 1: J. de Feij en fam, Haarlemmerweg 49b, Voorhout, Pr. Bernhardstr. 23; A, T. Schweizer en fam.. Oude Singel 78, Oegstgeest, die verkregen werd met een kleine voorsprong op de Partij van de Ar- christelijke partijen op het ogenblik beid en een wat grotere voorsprong in de raad bezet is n.l. een restzetel, 'op de V.V.D. Wegens het steeds toenemende aantal leerlingen van de Openbare Lagere School, zal een zevende leer kracht benoemd moeten worden. Het aantal leerlingen bedraagt 233 en per 1 augustus 1961 is de eerste klasse weer begonnen met 48 leerlingen. Dit zal een benoeming in vaste dienst worden. Het voorstel noemt twee namen: 1. de heer W. de Ruy- ter te Eindhoven; 2. mej. J. C. de Roos te Vlaardingen. Aan het slot van het voorstel wordt opgemerkt, dat slechts twee van de zeven leer krachten, die thans aan de school verbonden zijn, tot het mannelijk ge slacht behoren. Het College van Gedeputeerde Staten, heeft de gemeenteraad een ontwerpbesluit toegezonden, rege lende de salarissen van de secretaris en ontvanger per 1 januari 1962. Deze herziening omvat: a. een gedifferentieerde loonsverho ging teneinde de salarissen aan te passen aan die welke aan ver gelijkbare functionarissen in het particuliere bedrijfsleven worden uitbetaald b een loonsverhoging gebaseerd op de loonontwikkeling in het be drijfsleven (de zgn. trentverho- ging). B. en W. stellen de raad voor G.S bericht te sturen dat er tegen deze voorstellen geen bezwaren zijn. De personeelsvereniging van de ge meente-ambtenaren heeft om f 100 subsidie gevraagd. B. en W. hebben hiertegen geen bezwaar. Voor twee kinderen uit de gemeen te blijkt uitzending naar een gezond heidskolonie noodzakelijk, dit op ad vies van de schoolarts. Hiervoor kan, volgens een al eerder genomen raadsbesluit per kind 42 f 1.50 is f63 beschikbaar worden ge steld. Het ooilege vraagt dan ook de subsidie vast te stellen op 2 x 63 is f 126. De plaatselijke afdeling van de EHBO heeft subsidie verzocht voor de aanschaf van een oefenpop. Deze zal f 435 kosten B. en W. vragen de raad dit bedrag beschikbaar te stel len. Binnenkort komen de eerste van de 17 woningwetwoningen aan de Akker straat gereed. De minister stelde de huur voorlopig vast op f 16,55 p.w., in clusief f 4.25 risicoverzekering e.d. B. en W, stellen de raad voor het tweede complex van deze 17 woning wetwoningen onderhands te verhuren aan de door het college aan te wij zen personen. Terweeweg 114; A. J. Ottenhof, Rijn en Schlekade 30, Alkmaar, P. C. Hooft- straat 84; A. Puls-van Nood, Rapen burg 97, 's-Gravenhage, Gouverneurl. 628; S. F. Waniek, Pres. Stelnstr. 3a, 's-Gravenhage, Koopmans van Boeke- renstraat 72; M. Raatsie, Rljnzlchtstr. 23, Koudekerk a.d. Rijn, Dorpsstr. 7; G. Koster, Rijusburgerweg 10, Alkmaar Houtweg 25; R. J. Egter van Wlsse- kerke-Ennik, Rijnsburgerw. 58, 's-Gra venhage, Snelliusstr. 14; A. M. C. Al- llson-van Mourik, Rijnsburgerweg 10, Duitsland; C. Klarenberg, Rijnsburger- slngel la, Leiderdorp, Hoofdstraat 80; Galjaard, Hansenstraat 6b, geest, Terweeweg 58; Oegst- I J. J. Comman deur, Kortenaerstr. 67, Texel, B 189; J. van Werven, Zoeterwoudseweg 23, 's-Gravenhage. v. d. Veldestr. 24; J. van der Velde-Profijt, Zoeterwoudse weg 23, 's-Gravenhage. v. d. Veldestr. 24; A. H. A. Sabet. Tib, Slegenbeek- str. 1, Egypte; D. L. Kruithof, Lelie straat 44, Schiedam, Marlastraat 9; C. Llebrechts, Buitenruststr. 1; Duits land; W. M. V. Chamalaun, Buys Ballotstr. 77, Delft, Phoenixstr. 77; J, C. Kriek, KIJfgracht 8, Koudekerk a. d. Rijn, Hondsdljk 6; A. Vopenka- Bartl; Breestr. 76. Warmond, Beatrlx laan 10; G. J. P. M. van Hoorn, Hoefstr. 14. Zoeterwoude, Weldelaan 7; W. van der Waal, Herin. Gorterstraat 11, Gouda, Koekoekstr. 16: B. W. J. Steensma, Vreewijkstr. 2, Rotterdam, Maurltsweg 2; H. P. van den Dolder, Rich Holstr. 83, Hengelo O., Strooweg 16;H Langzaam verloopt staking in Spanje In Spanje staakten zaterdag onge veer 48.000 arbeiders; eind vorige week waren het er nog 80.000. Over geheel Spanje keren de stakers lang zaam maar zeker naar het werk te rug. De staking duurt nu vijf we ken. In Asturlë zijn 5.000 arbeiders weer aan het werk gegaan, 20.000 staken nog. In Catalonië zijn nog 12.000 arbeiders ln staking. Generaal Franco zou in een ka binetsbijeenkomst die vrijdag begon en pas zaterdagmorgen vroeg was afgelopen, zijn overtuiging hebben uitgesproken dat de organisatie van de vakbeweging moet worden herzien om een herhaling van de stakingsgolven te voorkomen. Fran co heeft ook met de primaat van Spanje, kardinaal Enrique Pla y De- nlel, de controverse tussen de staat en de kerk ten aanzien van de steun aan de stakers verleend door r.k. arbeidersorganisaties, besproken. Zonda" heeft, Franco in een reda te Madrid gezegd, dat communisten en liberalen tot de stakingen heb ben aangezet en dat de stakers wa ren aangemoedigd door lekenorgani saties van de r.k. kerk, maar dat de goede verstandhouding tussen kerk en staat niet was verstoord. „Onze vijanden hebben gebruik gemaakt van kleine tekortkomingen van on ze arbeidersorganisaties", aldus Franco. De generaal zei nog, dat ook ln enkele clericale kringen fouten zijn gemaakt: een of andere „geëx alteerde priester" had een incident veroorzaakt. Franco sprak op een bijeenkomst van veteranen uit da burgeroorlog. BEURSOVERZICHT INTERNATIONALS FLAUW Amsterdam, 28 mei Het Damrak heeft vandaag de nieuwe beursweek niet bepaald met een opgewekte stemming ingezet. De opening vertoonde voor Unilever een koersdaling, ten opzichte van het voorgaande slotniveau, van circa f 5.- of 25 punten op de oude omrekenings basis. Ok Philips lag flauw op 740, min 201.3 punt. Kon. Olie op f 131.60 circa f2,60 beneden de slotkoers van vrijdag. A.K.U. en Hoogovens hielden zich vrij goed met een teruggang van circa 4 punten tot resp. 349 en 645. De omvang van de handel was gering en zeker niet in overeenstemming met de forse koersdalingen. Later liep Philips op tot 743, Unilever tot f142,40 en Kon. Olie tot f 132.20. Het was we derom Wall Street dat aansprakelijk moet worden gesteld voor de gevoe- lige koersafbrokkelingen op het Dam rak. De Newyorkse beurs Bloot vrijdag de beursweek aldaar af met een flauwe stemming bij een stijgende affaire. De omzet was er de grootste tot nu toe in dit jaar. Van de Neder landse hoofdfondsen lagen Unilever ln Wall Street één, Kon. Olie een halve dollar lager. Dit vooral wreekte zich op het Damrak. Genoemde fond sen noteerden dan ook beneden pari- telt New York. Scheepvaarten waren 1 tot 2 pun ten lager. Van de leidende cultures werden Amsterdam Rubber en H.VA, iets hoger afgedaan. Dell werd op f 136,00 ex f 8 dividend geadviseerd (f 144,50 cum dividend). Staatsfond sen lichtelijk beter. Kuiper, Rijnsburgerweg Glb, Botter dam, Bergslngel 204b; M. I. Smit, Tulpenstraat 6; *s- Gravenhage. van Meurastraat S—10: K. M, Boema. Hoge Rijndijk 98a, Hlllegom, Meerstr. 4; A. A. Gerrits. Lammenschansweg 79! s-Gravenhage, Groen van Prlnsterer- laan 2©2; p. w. van der Hoog, le Blnnenvestgrt. 6, Leiderdorp. A. van Saksenstraat 36; E. Zwartelé-van de* 16; A. A. Winsemius. Witte Singel 94, Ko^pella^nQ-^^igt^r 1p' Paafttenet' - Gravenhage, Mechelsestr. 1; A. pad. 7. Rijswijk Z-h'Wald.' Pyrm Maandag 28 mei ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f.1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 4% 100% 100% Ned. '59 4% 100 100% Ned. '60-1 4% 100% 100% Ned. '60 H 4% 100% 100% Ned. *59 4% 99 x 98% Ned. '60 4% 99 x 98% Ned. '61 4% 99 x 98 7 g Ned. '53 3% 94U 94H Ned. Gb. obi. 3% 79 Ned. '47 3% 88% 88fi Ned. '51 3% 95% Ned. '53 I-O 3% 94^ 94 Ned. '56 3% 93% 93% Ned. '48 3 87% 87% Ned. bel. cert. 3% 86% Ned. '50 I-H 3% 87% 87% Ned '54 I-II 3% 88% 88% Ned '55 13% 88% 88% Ned '55 II 3% 91 90 91% 91% Ned. G.b. obi. '46 3 91% 90% Ned. dol. In. '47 3 91 91 Ned. Inv eert. 3 98% 98t\ Ned. 62-64 3 98% 98% Indië '37 3 98 98 Indië *37 3 93% 93% Ned. won. b.l. '57 6 107 106% Ned. w. bi. '58 4% 99% 99% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 104% 105% Ver. HVA-mij. 117% 118% AK.U 253% 348 Deli Mij eert. 144.50 136.80 d Hoogovens eert. 649 646 Philips gem bez. 760% 741% Unilever eert. 145.60 142.35 Dordtse Petr. 620 610 Kon P '50 f20) 134.2 0 13260 HoU. Amer lijn 129 128 Java China Pak 140 140% KLA1 59.- 58.80 Kon Ned. St.boot 149 147% Kon. Paket Mij 136 135 Stoom Mij Ned 143 142% Niev Goudr eert. 120% 120% v Ommeren eert 285 279% Kon. Rott Lloyd 127 127% N Scheepv Unie 131% 130% NIET ACTIEVE OBLIGATIES ProvJ en Gem. leningen A'dam '47 (33 idem 48 (3%) R'dam *52-1 (4%) ld *37 I-n (3%) Z.-Holl '55 4% Bankwezen Bb N Gem 58 5V4 ld NWB'52 (4Ve BVG rspbr f 600 BVG rspbr -52 Industr Obligaties Philips Doll *81 94 94% 94 97iV 102% 97% 199 140% VERKLARING DER TEKENS Gedaan en bieden Gedaan en lateni Premieleningen Vorige Slotkoeri koers v. heden A'dam '53 3 109% 110 A'dam '5112%.. 85% 85% A'dam '56 I 2% 81% 82 A'dam '56 n 2% 91% 91% A'dam '56 UI 2% 89% 90 Eindhoven '54 82% Enschede ^4 2% 85 86% Den Haag *5212% 91 Idem n 2% 95 94% R'dam *52 I 2% 91 90 Idem n 2% 91 91 Idem *57 2% 83% 84% Utrecht *52 2% 92% 93 Z.-Holl. 1957 2% 86% 86 b Zuid-Holl. '59 2% 102% 102% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credletinsteliingen Interunie f 50.- 187 184 Robeco216 214.— Unitas f50475 471 Ver. Bez. v. *94 f 50 131.50 130.— Amst. Bank 369% 365 Cultuurbank 29% 29% Holl Bank U eert. 224% 224 Ned. Handelmy. 333 331 Rott. Bank 350 345 Twentsche Bank 322 Senembah 375 C Industrie Ondernemingen Albert Heyn 740 727 Berkei's Pat250 247 Borsumy-Wehry 67 65 Calvè Delft eert. 748 730 ElectralasmU 371 K. Pap. v. Gelder 324 321 K. Ned. Grofsm. 164 165 Holl Constructie 394 d Ing bur v Bntf. 208 200 b Internatio 185 186 Int. Kunstst. Ind. 67 65 v. Kemp en Beg. 149% 150 Leldse Wolspxy 468 459% Miiller en Co N3, 414 410 Ned. Kabelfabr. 512 d 506 Philips pref 259% 254 Rott. Droogd MIJ. 483 476 Sikkens Groep 750 749 Ver. Touwfabr 395 393 Walvisvaart 90 b 90 Wernink's BetnUJ 193 190 Wilton Feijenoord 295 295 v. WUk - Heringa 91 89 b Zaalberg 131 Mijnbouw en petroleum Biliton 2de r463 452 Kon Petr (f20) 133.— 131.90 Amerik. fondsen Canad. Paclflo R 24% 24% Intern Nickel 70 68 Anaconda 42% 43% Bethlehem Steel 36% 36% Cities Service 52 50& General Motors 50% 50 A Kennecott 73% 73 Republic Steel 46% 46 Shell OU35% 34% Union Pacific 29fjj Un States Steel 55% 54% Bieden p Laten x Ex-dlvidend d Exclaim c

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 7