De eerste jonge, malse maatjes zijn er; prijs 0,80 per stuk AGENDA Controleurs in actie voor keuring op zoutgehalte Brug stort in: 19 doden Parachutisten zijn ingesloten MET EEN ENKEL WOORD -LI - 1 x 75 kantjes en de KW 41 met 50 LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 28 MEI 1962 (Van een onzer redacteuren) De maatjes zijn er weer! Enze smaken voortreffelijk! Er Is bijna geen verschil te proeven tussen de nu aangevoerden. die op voorschrift van het Produktschap voor Vis en Visserijproduk- ten iets zwaarder gezouten zijn, en de alom befaamde groenen van vorig jaar. Zeker niet wanneer men vanmorgen in de gelegen heid was een malse te keuren uit een van de trekken in de nacht van vrijdag op zaterdag. Deze „vrij groenen", zoals de handel ze noemt, deden echter nog f. 0.80 per stuk. De voorgaande jaren moesten de fijnproevers voor de „eersten" toch altijd nog minstens f. 1.25 neertellen In stad en dorp heeft men vandaag tegen het middaguur het Hollands reebanket weer kunnen kopen in de viswinkel of aan het haringkarretje. De prtfzen varieerden, naar gelang het zoutgehalte, van f 0.40 tot f 0.80 per stuk. Ze gingen grif van de hand, want de echte haringliefhebber wil nu eenmaal by de eersten zijn om er rich op te kunnen beroemen, dat hjj er al één of... twee van de nieuwe vangst geconsumeerd heeft. Drukt» Het was vannacht in de havens van Scheveningen, IJmuiden en Vlaar- dingen een drukte van belang. In de loop van zondag waren de meeste schepen binnengelopen. Een enkele, Nabij Kolasin, in Montenegro (Joego-Slavië) zijn zaterdag negen tien arbeiders om het leven gekomen door het instorten van de stelling van een in aanbouw zijnde brug. Ze ventien anderen werden gewond. Op de stelling bevonden zich tijdens het ongeluk zestig arbeiders, die een val van bijna negentig meter maakten. Vervolg van pag. 1 .Waarschuwing van Nasoetion Generaal Nasoetion. minister van Defensie van Indonesië en stafchef van het Indonesische leger, heeft in een rede voor stu denten in Soerabaja verklaard, dat de Indonesische strijdkrach ten rechtstreeks in West-Irian ingezet zullen worden als Ne derland voortgaat dit gebied te versterken. Volgens Nasoetion „begeleiden de Indonesische strijdkrachten op het ogenblik slechts de vrijwilligers of in woners van West-Irian, die naar hun land terug willen keren en bescher men zij hen bij de uitoefening van hun recht om daar te wonen". Indonesië is nog niet in oorlog met Nederland, maar de regering twijfelt er aan of men de Nederlanders wel ooit kon overreden om West-Nieuw Guinea over te dragen, aldus Nasoe tion. Protest van Papoea's De voorzitter van drie politieke partijen in Ned. Nieuw-Guinea heb ben zaterdag een telegram gezonden aan de wnd. secretaris-generaal der V.N., Oe Thant, waarin zy proteste ren tegen zijn weigering om een V.N. commissie te zenden voor en onder zoek naar de landingen van Indone sische parachutisten in Nieuw-Gui nea. Zij zeggen dat de bevolking van Ned. Nieuw-Guinea verontwaardigd is over deze weigering. Aanslag op Ind. ambassade te Parijs Op de ambassade van Indonesië te Parijs is zaterdagavond een kneed- bomaanslag gepleegd. De portier van de ambassade schrok om elf urn- wakker door de ontploffing. De bom was geplaatst op de vensterbank van zijn woning. De explosieve kracht van de bom zou niet groot zijn ge weest. Omtrent de reden van de aan slag tast men in het duister. De In donesische ambassade heeft nooit dreigbrieven ontvangen. Dit tafreeltje kon men van morgen in Katwijk aan Zee, Scheveningen en IJmuiden zien aan de afslag. Op last van de controleurs van het Produkt schap voor Vis- en Visserijpro- dukten werden de vaten ge opend om de aangevoerde ha ring te keuren op zoutgehalte. zoals de SCH 21, was reeds eerder aangekomen. Maar dat waren trei- lers. Ze hadden er echter geen voor deel aan. De vangst mocht immers niet eerder dan vanmorgen zeven uur aan de afslag verhandeld worden. Het enige buitenkansje was het week einde thuis te zijn. De lossers van de schepen hebben vannacht „poot-aan" moeten spelen. Vooral die van de Katwijkse en Vlaardingse schepen, welke in IJmui den waren binnengelopen. De vangst werd overgeladen in vrachtauto's, die de tonnen met het „goud van de zee" in snelle vaart naar Katwijk of Vlaardingen brachten om daar nog tijdig voor het begin van de afslag te zijn. Er liepen in IJmuiden twee Kat wijkse loggers binnen, de KW 167 met LUCHTTAXIBEDRIJF VAN SWISS AIR De Zwitserse luchtvaartmaat schappij Swissair heeft in samen werking met de werktuigenfabriek Oerlikon een luchttaxibedrff ge sticht (Alag: Alpine Air Transport Co), dat diensten zal verrichten naar elke bestemming binnen Europa. Het idee is vakantieoorden, indu striestreken en enkele zeehavens, die tot dusverre geen verbindingen heb ben met de belangrijkste vliegvelden van Zwitserland, te verbinden. Als voordelen van de luchttaxi- ziet men: tijdwinst bij zakelijke be sprekingen, bezoeken aan afgelegen fabrieken, het verzenden van waar devolle voorwerpen en tenslotte de mogelijkheid van luchttransport van patiënten. De Alag heeft voor dat doel een vloot van één klein straalvliegtuig en drie gewone toestellen, alle met 3 a 6 passagiersplaatsen. De snelheden der toestellen variëren van 350 tot 650 km/uur. RUKWIND SLOEG DAK VAN BEJAARDENHUIS AF Een rukwind heeft zaterdagmiddag het 50-meter lange dak van de hoofdvleugel van het hervormde be jaardentehuis „De Westhoek" te Zevenbergen gelicht en tientallen meters verder tegen de bestrating geslingerd. De veertien bewoners van de tien flats op de bovenste verdie ping zaten opeens in de neerzwie- pende hagel te lunchen. Ze vluchtten naar beneden en zijn later bij vrien den en kennissen ondergebracht. De geweldige klap waarmee het dak na een glijvlucht over een gazon op straat terechtkwam, deed velen den ken aan een donderslag. Brandweer, politie en openbare werken waren vrijwel terstond ter plaatse. Het dak is voorlopig gedicht met planken en dekzeilen en het huisraad is afge dekt met plastic. Er zijn geen slacht offers. 75 kantjes en de KW 41 met 50 kant jes. Ook kwamen er nog drie treilers aan: de KW 8 had 41 kantjes in het visruim, de KW 51 voerde 48 kantjes aan en de KW 121 was de primis in- terparis met 100 kantjes. Controle De tonnen met haring konden niet zo maar verhandeld worden. Contro leurs liepen overal in Katwijk. Scheveningen en Vlaardingen rond en controleerden de vaten stuk voor stuk om te kijken of het zoutge halte goed was. Het viel nogal mee. Alleen in Vlaardingen werd een heel klein partijtje te licht gezou ten bevonden. Deze kantjes zullen nog één of twee nachten moeten blijven staan voor ze voor de con sumptie geschikt zijn. Handel en prijs In Katwijk werden 314 kantjes ver handeld, in Scheveningen 1066 en in Vlaardingen 283 kantjes. De prijzen liepen, nadat de reders zelf eerst wat partijtjes gekocht hadden, die ze la ter weer verkochten om de prijzen wat hoger en de markt wat geani meerder te houden, in de drie plaat sen niet ere uiteen. Ze schommelden tussen f 240 tot f 310 voor de aller jongste maatje. Er was veel vraag naar. De handel zal met deze eerste aan voer twee dagen moeten doen, want naar verwachting zullen er morgen weinig schepen aan de markt zijn. Woensdag komt dan weer de nieuwe aanvoer, die waarschijnlijk wel wat lager in prijs zal zijn. De eerste maat jes zijn er en kenners bewe ren, dat ze opperbest smaken. VOORRANG: Alleen NEMEN als i' er zeker van bent, dat voorrang ook door de ander GEGEVEN wordt. Gunstig uitzicht hervatting overleg De Amerikaan Ellsworth Bunker zal nog deze week pro- beren overeenstemming tot stand te brengen over een her vatting van het overleg tussen Nederland en Indonesië. In V.N.-kringen verluidt dat de vooruitzichten voor hervat ting van het overleg gunstig zijn. Bunker heeft, zo verluidt ver der, van de w.n. secretaris generaal Oe Thant volledige vrijheid van handelen gekregen om tot een resultaat te komen dat de vrede verzekert. Oe Thant zou de leiding van de besprekingen over willen nemen als de bemoeiingen van Bunker een resultaat in uitzicht zouden stellen. Over de acties van Neder landse troepen tegen Indonesi sche parachutisten in Nieuw- Guinea is het volgende bekend geworden: De parachutisten zijn in vrij wel alle gebieden waar zij zijn geland in gescheiden streken geïsoleerd, waar zij voortdurend door Nederlandse strijdkrachten worden aangevallen. Vooral op het schiereiland Onin, bij Fak Fak, verleent de bevolking bij deze aanvallen grote mede werking. Inmiddels wordt de lichamelijke toestand van de Indonesische parachutisten voortdurend slechter. Alle ge vangenen dragen duidelijke spo ren van ontbering. In Teminaboean, op de „Vogelkop" zijn de parachutisten ingesloten in de moerasgebieden ten zuiden van deze plaats. In totaal verloren de Indonesiërs daar negen man. Op het schiereiland Onm zijn tot dusver zes doden onder de Indonesiërs geteld. Bij Kaimana deden gisteren Neptu ne-vliegtuigen een aanval op een groep parachutisten, waarbij min stens twee Indonesiërs werden ge wond. Enkele leden van het Papoea vrijwilligerskorps liepen lichte ver wondingen op door rondspattend gesteente toen de Neptune-vliegtui gen Indonesische stellingen met raketten en boord wapens bestookten. I Vervolg van pag. 1 Beschuldiging tegen ministers Dat de rechts-extremistische advo caten niet zullen nalaten het voor beeld van Salans verdediger, mr. Ti- xier-Vignancour, te volgen, die de ju ry onder een soort oratorische terreur wist te houden, is nu eveneens wel al duidelijk geworden. Zo heeft mr. Isorni, die na de oorlog ex-maar schalk Petain verdedigde, nu vast een voorproefje gegeven van het plei dooi, dat hij eerstdaags hoopt te voeren ten gunste van ex-kapitein Ferrandi, die als diens ordonnans ge lijktijdig met Salan gepakt werd. In een communiqué heeft mr. Isorni namens Ferrandi een aantal „ont hullingen" gedaan, om verschillende partijleiders en ministers van actie ve sympathie met de O.A.S. te be tichten. Salan zou in Algerye volgens die verklaringen indertyd door een mi nister direct over de beraadslagin gen in de regering op de hoogte zjjn gehouden. Onder de partijleiders, die Isorni op het oog zou hebben, wordt in politieke kringen met na me de secretaris-generaal der socia listen, oud-premier Guy Mollet, genoemd. De socialistische party heeft deze aantUgingen onmiddeliyk met verontwaardiging van de hand gewezen, terwyi in een communi qué van de regering de beweringen van Ferrandi, dat Dalan verschei dene bewindslieden zou hebben ge subsidieerd, als laster werden geken schetst. Op de mededeling, dat Salan ook over een ministeriële informateur spion zou hebben beschikt, wordt in het communiqué van de regering daarentegen niet gereageerd. Het ziet er dus wel haar uit, dat de gevangen O.A.S.-leiders, aange- Engelse studenten uitgewezen Bekladden Nat. Monument De Amsterdamse politie heeft twee Engelse studenten uitgewezen, die het Nationaal Monument op de Dam hebben beklad met anti-atoom bom tekens. Ook rond het Leidse- plein, op de Stadsschouwburg brach ten de twee Engelsen met een kwast en witte verf de tekens aan, waar bij ze op heterdaad betrapt werden. De 21-jarige student John Mitchell en de 20-jarige student Anselm van Rood, beiden uit Lon den verbleven reeds een week met vakantie in ons land, toen ze beslo ten een pot verf en een kwast te kopen. De Amsterdamse politie was zeer verontwaardigd over het be kladden van het nationaal monu ment. De twee studenten verklaar den echter van mening te zijn dat ook het Nationaal Monument voor een dergelijk hoog ideaal mocht wor den gebruikt. De dienst van publie ke werken heeft het monument ge reinigd. De politie acht het van groot belang dat de bekladders bekend zijn omdat anders de ver denking wellicht gevallen zou zijn op twee politieke partijen (de PSP en de CPN) die het anti-atoombom teken wel gebruiken in de campag ne voor de a.s. verkiezingen. moedigd door het lankmoedige von nis tegen Salan. door bemiddeling van hun advocaten nu een nieuw front in hun zenuwenoorlog pogen te openen, waarbij speciaal het klassie ke wapen van het fascisme, de vuil- spuit, in stelling wordt gebracht. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Pianoduo. 18.35 Olympia's Tour door Nederland. 18.40 Jazzmuz. 19.00 Par lementair overz. 19.15 Regeringsuitz. Herman Stok presenteert de Radio- zilvervloot. 19.30 Zangrecital. 20.00 Nws. 20.05 De wilde vaart, licht pro gramma. 20.45 Lichte ork.muziek. '21.15 Geen nws. uit het moeras, klankbeeld 21.40 Radio Filharm. ork. en soliste: vioolconc. 22.25 Act. 22.30 Nws. 22.40 De Ramblers en zangsollsten. 23.05 Op de praatstoel. 23.25 Lichte gram. 23.55- 24.00 Nws. Hilversum II. 298 m. NCRV: 18.00 Orgelrecital. 18.30 Gram. 18.50 Openbaar kunstbezit. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Koorzang. 20.05 Bij de Gratie Gods, klankb, 21.40 Licht ens. 22.00 Pari. comm. 22.15 Metropole ork., koor en solisten: amus.muz. 22.30 Nws en S O.S.-ber. 22.40 Avondoverd. 22.55 Boekbespr. 23.05 Lichte ork.muz. 23.55- 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20 00 Journ. en weeroverzlcht. NCRV: 20.20 Memo. 20.30 Vader weet het beter. film. 20.55 Pianospel en zang. 21.20 V for Victory, documen taire over de tweede wereldoorlog. 21.45 Forum. VOOR DINSDAG 29 MEI. Hilversum I, 402 m. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.20 Ochtendvaria (gr.). VPRO: 7.50 Dagopening AVRO. 8.00 fl verten tie Venijn en humor I (Van onze ,t.v.-medewerk&r) Lieftallig als steeds suggereerde de omroepster ditmaal, dat in verband met de brandende actualiteit er nog wat gebreid moest worden aan de kwartaalse wartaal van het Haagse Studentencabaret. Daarom was het optreden aan 'het slot geplaatst. Daardoor 'kon gezegd worden, dat het venijn in de staart stak. Alras bleek echter bij het draaien van de tele- recordine (de actualiteit bleek dus niets met de verplaatsing te maken te hebben) dat er een pittige per siflage op de naaktcultuur in zat. die kennelijk beter toelaatbaar was be vonden voor na. dan vooravond. Ze was echter stellig niet, het belang rijkste. Dat zat inderdaad in de ac tualiteit. die met een wrede spot te lijf werd gegaan. We zeggen er tegen: Akkoord Van (der) Putten. Niet, dat we niet gekwetst zijn door een aan tal pittige uitingen, maar onze buur man kreee het erger te kwaad, om dat hij nog geduchtiger onderhan den genomen werd. ja. werd toege takeld. En het is toch immers altijd zo, dat als het streven naar een rechtvaardige verdeling maar aan zijn trekken komt. zoiets innig deugd doet. Ons advies luidt dan ook: Voor een volgende kwartaalsuitzending de avond vrij houden. Onze conclusie is. dat in Rinus Ferdinandusse een tekstsschrijver tot volle wasdom is gekomen, die als zeldzaam verschijn sel, door zjjn zeer persoonlijke en ori ginele kwaliteit het alleszins verdient terdege in de gaten te worden gehou den. Voor de humor zorgde Dorus, nadat we omstreeks een kwartier door een wervelwind van oud spul ons moes ten heenworstelen. die alleen maar introductie bleek te zijn. Een ave rechtse manier om de tijd te vullen als men het ons vraagt. Gelukkig kwam er daarna genoeg nieuwe stof, maar Dorus had een aanzienlijke aanlooptijd nodig om goed op stoot te komen. Toen hij dat eenmaal was, groeide er een goede jubileumvoor stelling uit. Naast zijn normale scènes vol luidkeels beleden verontwaardi ging stond er weer een aantal met bandmontages en ook vooral met fraai stil spel, die voor ons een genot betekenden. Over de sandwich, als hoedanig de quiz fungeerde, kan gezegd1 worden, dat er aardige momenten (en vra gen) waren maar dat voor ons toch weer een deel van de pret vergald werd doordat een deelnemer in een slop gedreven werd door een volsla gen niet terzake doend brieffragment, van Vincent van Gogh. Wanneer zul len de vragen hu eindelijk eens een eindbeoordeling krijgen door iemand met een normaal gezond verstand zonder beroepsblindheid? Positief en negatief (Van onze t.v.-medewerker) In het zondagavond KRO-program- ma werd terecht aandacht besteed aan het aanstaande Kunstfestival voor de jeugd in Tilburg. Toen Hans Tiemeyer de draad met. Arnhem af gesneden zag, is hij niet gaan versa- fen maar overstag gegaan. Geogra- isch maar ook wel enigermate orga nisatorisch want hef, is van een bij eenkomst van de middelbare school jeugd omgesmeed tot een bijeenkomst voor de werkende jeugd. Het is jam mer. dat 'het. door een excentrische situering waarschijnlijk aan geeste lijke spreiding zal inboeten. Hopelijk zal in het. centrum van het land een nieuwe kans voor hetgeen verloren ging. worden gevonden. Een ander positief geluid klonk uit de mond van Pater Pire, die iets (maar veel te weinig) van zijn plan nen vertelde om te komen tot een eiland van vrede in Pakistan en ver der noodzakelijk preludeerde op het geen hij komt vertellen in een aan tal Nederlandse universiteitssteden, waaronder Leiden. Dat. was dan het positieve. Het negatieve werd verte genwoordigd door een kort drama-, waarin Annie de Lange en vooral Si- grid Koetse een grote variatie van Hapé luidsprekers en akoestische boxen. Meer genoegen van uw radio, draadomroep, elektrofoon, band recorder, enz. Voorlichtende fol der 810 bij Braun N.V., A'dam-C, tel. 6 39 57. VOETGANGERS: Het is verbode" ölnnen dertig me ter va ti een zebrapad over te steken stemmingen uitbeeldden. Het stuk was nogal somber, maar het was zon der pretentie, menselijk en gewoon geschreven en werd bovendien zo toe gewijd vertolkt, dat het indruk maak te. Het was een herinnering aan een pijnlijke levensepisode, die tot in en over het, heden de schaduw werpt en wel plots van een hevige intensiteit. De rol leek voor Annie de Lange ge knipt. maar voor mevrouw Retèl- Koetse kon dat bepaald niet gezegd worden. Dat ze niettemin tot een rijpe uitbeelding komen kon. getuigt van 'haar rijk genuanceerd talent. Het was geen groots en machtig werk (zo als de Kardinaal van Spanje) maar een acceptabel spel, waarin de duis tere kramp van een mensenziel nu eens tot, uiting kwam zonder nieuw lichterij. MAANDAG De Doelen: Ledenverg Leldse Ama teur Fotografenver. 8 uur n.m. Den Burcht: Prot. Chr. groep. Spre kers dhr. P. S. Harmsen en wethouder S. M. Stolp. 8 uur n.m. Steenschuur 6: Spiritlsch Genoot schap. 8 uur n.m. DINSDAG Antonlus Clubhuls: Toneelgroep Pro- fessorenwijk voert „Het meisje van het schilderij" op. 8 uur n.m. Gulden Vlies: Sluitingsmlddag Ned. Ver. van Hulsvrouwen. 2.30 uur n.m. Hogewoerd 175: Dienstvergadering Jehovah's Getuigen. 7.25 uur n.m. Prediker: Volle Evang. Zending, Spr. J. v. d. Bink. 8 uur n.m. Rest, Van der Heijden. Jaarvergade ring V.V.V. Lelden. 8 uur n.m. Stadhuis: Afscheid Th. Barnard van gemeentedienst. 4.45 uur n.m. WOENSDAG Den Burcht: Uitreiking gouden plaat aan „Leidse Sleuteltjes". 8 uur n.m. Het Gulden Vlies: V.V.D. Bespreking verkiezingsuitslag. 9 30 uur n.m. Pieterskerk: Avondstilte. 7.30 uur n.m. Prediker: Spr. ds. J. A. Smlnk van Den Haag. 8 uur n.m. Prediker: Prot. Chr. groep. Bespre king uitslag verkiezing. 8 uur n.m. SchouwburgLeerlingenuitvoering Balletschool Hendrlchs. 8 uur n.m. Zulderkerk: Concert Lyra Academica ten bate van Ned. Roode Kruis. 8 uur n.m. DONDERDAG Hogewoerd 175: Dienstvergadering Jehovah's Getuigen. 7.25 uur n.m. BINNENLAND In de haven van Oud-Beyerland ls gisteravond de 43-Jarlge metaalbe werker J. de Vries verdronken. Deze was van een loopbruggetje uitgegleden en ln het water terecht gekomen. Hij kon niet zwemmen en verdronk vrij wel onmiddellijk. De heer De Vries was gehuwd en had een kind. In de Westerstraat in Ter Apel is de 64-Jarige alleenwonende mevrouw H. Snijders-Bakker, in de nacht van zaterdag op zondag door kolendamp vergiftiging om het leven gekomen. De buren hebben haar levenloos aan getroffen. Gistermorgen vroeg ls in de in- steekhaven op Katendrecht te Rotter dam het stoffelijk overschot van de 17-Jarige keteljongen Lars J. Hoff uit Ulefors in Noorwegen tegen de be schoeiing aangetroffen. Vastgesteld werd. dat de jongen, opvarende van de Noorse tanker Skogaas, enkele uren voordat hij werd gevonden, moet zijn verdronken. Waarschijnlijk ls hij, door de duisternis misleid, van de kade gevallen. De commissaris van politie te Venlo heeft meegedeeld, dat een be loning van 10.000 Duitse mark be schikbaar ls gesteld voor diegenen, die inlichtingen kunnen verstrekken die lelden tot de opsporing van de vorige week gestolen 17 ton kobalt en de ar restatie van de daders. De dichter Willem Brandt en de voordrachtskunstenaar Otto Sterman zijn zaterdag tijdens de Jaarlijkse ple naire zitting als nieuwe leden van de Muiderkrlng geïnstalleerd. Donderdag 31 mei (Hemelvaartsdag) zal te Haarlem ln het Concertgebouw wereldvrljgezellendag worden gevierd. Sprekers zijn de heer A. Borstlap, voorzitter van het Christelijk Natio naal Vakverbond over ,,De vrijgezel ln de welvaartsstaat" en de heer J. Key, vlce-voorzltter van de afd. Rotterdam van de Ned. Vrijgezellenbond. BUITENLAND De ambassadeur van Saoedl- Arabië in Beiroet ls zaterdag naar zijn land teruggekeerd. Volgens plaatse lijke persberichten was hij terugge roepen wegens aanvallen van kranten op Koning Saoed en de koninklijke familie. De Libanese diplomatieke ver tegenwoordiger was dinsdag al uit Djeddah naar Beiroet teruggekeerd. Volgens het Portugese secretariaat van voorlichting zijn verscheidene vooraanstaande leden van de Illegale communistische partij gearresteerd. Uit in beslag genomen documenten zou blijken aat de Jongste agitatie on der de studenten door de communis tische partij was geleid. Onder de ge arresteerden bevinden zich een lid van het Centrale Comité in het district Lissabon en provinciale partijbestuur ders. In een grot op het eiland Jersey z(Jn zondag twee Jongens door gifgas om het leven, gekomen. Zij onderzoch ten met anderen de grot waar Duits gifgas bewaard werd. Drie jongens en vijf brandweerlieden en ambulance personeel werden door het gas be dwelmd. Door de watersnood ln westelijk Kenia worden 100.000 mensen door honger bedreigd. Volgens het statistisch Jaarboek van de Verenigde Naties voor het jaar 1961, woonden er midden 1960 rond 3 miljard mensen op de wereld ofwel 19 percent meer dan in 1950. In 1960 telde de niet-communistische wereld volgens het jaarboek naar schatting 97 miljoen personenauto's. De VS nemen hiervan 70 percent voor hun rekening; dit betekent dat er op drie Amerika nen een personenauto is. Europa en niet Azië is het dichtst bevolkte we relddeel. In Europa wonen op elke vlerkante kilometer 86 mensen en in Azië 12. De Britten bleken ln 1960 de gretigste krantelezers te zijn geweest. De Amerikaanse commissie voor kernenergie heeft zondag bekendge maakt, aat bij het eiland Christmas in de Stille Oceaan de veertiende kernontploffing in de lopende reeks is teweeggebracht. De ontploffing was van middelbare kracht. Het kernwapen werd uit een vliegtuig afgeworpen. De Zwitsers hebben zondag met 380.908 tegen 177.024 stemmen besloten het salaris van hun parlementsleden niet te verhogen. De volksstemming ls gehouden over een voorstel om de vergoeding van 65 franken (f54) per zittingsdag te brengen op 100 franken (f83,-). De voormalige Italiaanse kroon prins Victor Emmanuel ls zaterdag morgen zij Lausanne bij een auto-on- geluK gewond. De 25-jarige prins en zijn mede-inzittende, de 27-Jarige voormalige waterskikampioene Marina Dorla, een Zwitserse, werden naar het ziekenhuis overgebracht. De prins heeft een gebroken knie en zijn passa gier® een hersenschudding opgelooen. Stationsplein: Autotocht Ned. Chr. Reisver. door Brabant en naar Ant werpen. 8 uur v.m. Prediker: Evangelisatie Chrlstengem. „Ecclesia". 8 uur n.m. Prediker: Finale ,,d' Oprechte Ama teur", 7.30 uur nm. St.-AntoniusclubhuisToneelgroep „Euripides" speelt ,,'n Zomerzotheid", 8 uur nm. Doopsgezinde kerk: Adventkerk 10 11 uur vm„ Bijbelstudie; 1112 uur, ds. J. T. Knopper, van Gouda. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jehovah's Getuigen, 4.30 en 6.30 uur nm. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen, 10.30 uur vm. TENTOONSTELLINGEN Academie (nieuwe vleugel): Leids Acad. Kunstcentrum. Schilderyen en tekeningen van Guy-Marie Nouvel (tot 15 Juni). Lakenhal: Tentoonstelling „Bal en zyn groep" (tot 18 Juni). Legermuseum (Pesthuislaan)Met uitzondering van maandag, dag. van 10-4 uur (zondag 1-4 uur). Ryksmuseum Geologie en Mineralo gie, v. d. Werfpark 1; tentoonstelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feest dagen 2-4 uur. Ryksmuseum voor Volkenkunde: Dag. 10-5 uur, zondag 1-5 uur. Ryksmuseum van Oudheden: Dage lijks 10-5 uur, zondag 1-5 uur. Ryksmuseum van Oudheid: Ten toonstelling „Glas uit de oudheid", (t/m 15 augustus). Ryksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dageiyks 10-4 uur, zondag 1-4 uur. BIOSCOPEN Lido: „Die Fledermaus". A l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. en Hemelvaarts dag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „Als in een donkere spiegel". 18 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. en Hemelvaartsdag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: Jerry als piccolo". A.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. en He melvaartsdag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „Bloedgeld". 18 jr. Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „De wraak met de tomahawk". Casino: „De kneusjes van het regi ment". 14 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. en Hemelvaartsdag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Astra-tlieater - Wassenaar: vrijdag 8 uur; zat. 7 en 9.15 uur „De Ont wrichten". 14 jr. Zond. 7 en 9.15 u.; ma. en wo. 8 uur „Afspraak in sep tember". 14 Jr. Dond. 8 uur „Meneer Hulot gaat met vakantie". A.l. Zon dag-, woensdag- en dondVdagmiddag 2.30 uur „Toto en de StJopers". A.l. Avond- en nachtdienst der Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen Apotheek D, C. Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. Apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp ls geopend. Bij geen gehoor van Uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers), hel op dokterstelefoon 22222. Nieuws. 8.15 Programma overzicht, Aansluitend: Rechtdoor naar school ej kantoor (gr.). 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Kr. merorkest (fr.). 9.35 Waterstanden, 9.40 Morgenwijding. 9.55 Boekbespre.' king. 10.00 Arbeidsvitaminen (gr.), 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Radio Volksuniversiteit: De schilder J. B, Jongkind, door mevr. V. Bakker-Hef.' ting. 11.30 Voor de zieken. 12.00 Ham. mondorgelspel en zang. 12.20 Rege. ringsultzendlng: Voor de landbouw, 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.33 Lichte muziek en zang, 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, ac tualiteiten en grammofoonmuz.. 13.00 Beursberichten. 13.30 Lichte orkestmu. ziek. 14.00 Oude Kamermuziek. 14.40 Schoolradio. 15.00 Met naald en schaar, 15.30 Vlooi en piano. 16.00 Lichte or. kestmuziek (gr.) 16.30 Voor de Jeugd, 17.30 Orgel en zang: lichte muziek, 17.55 New York colling. AVRO: 18 00 Nieuws. 18.15 Actuall. teiten. 18.20 Pianospel. 18.30 Radio Volksuniversit.: Mens en wetenschap, pen VI Filosofie II, door prof, dr. C. A. van Peursen. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Operamuziek (gr.). 19.55 Wielrennen: Olympia's Tour door Nederland. 20.00 Nieuws. 20.05 Spectacle coupé: geva. rieerd programma. 22.00 Zangrecital. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Klassieke grammofoonmuzlek. 23.25 Kamermuziek (gr.). 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Klassieke frammofoonmuzlek. 7.30 Voor de Jeut 45 Morgengebed en overweging. 9.0? Nieuws. 8.15 Pluk de dag (gr.). 8.50 V, de vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Lichtbaken, lezing, 10.25 Orkestmuziek (gr.) 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Muziek houdt fit (gr.), 11.50 Volaan vooruit, lezing. 12.00 Middagklok-Noodklok. 12.04 Wals muziek, (gr.). 12.30 Mededelingen t.b.v, land- en tuinbouw. 12.33 Balletmuziek (gr.). 12.50 Actualiteiten. 13.00 Nieuws, 13.15 Platennieuws. 13.30 Gevarieerde grammofoonmuzlek. 14.05 Schoolradio. 14.35 Voor de plattelandsvrouwen. 14.45 Tlerelantynen, gevarieerd programma (herh.) 15.50 Grammofoonmuz. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zlekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Beursberichten. 17.45 Regeringsuitzending: de geolo- glsch-mijnbouwkundige dienst van Suriname, door ir. C. van Kooten. KRO: 18.00 Voor de jeugd. 18.20 Dansorkest en zangsollsten. 18.45 Pia nospel. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualitei ten. 19.25 Licht te verteren, (gr.). 20.00 Eerste slotuitzending SUS 9. 21.00 Weel je weetje, fotocursus. 21.20 Kerkorgel- recital. 21.45 Sopraan, bariton en plano 21.55 De zilverfluit: licht programma, 22.15 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Gehuwd en onge huwd. lezing. 22.55 Vreemd. .liters- tuur en muziek ln cabaretvorm. 23.25 Noordhollands Filharmonisch orkest: amusementsmuz. 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journaal. 20.20 Politieke ultz.; PSP. 20.30 Europa 1957-1962, Film over de ontwikkeling v. d. Euro pese samenwerking. 20.40 Chiles Uhren gehen anders (In Chili lopen de klok ken anders), uite. ln verband met de wereldkampioenschappen voetbal. 21.10-22.40 Geordie, film (alle leefty- den). BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m, 12.00 Cricket. 12.10 Orkestconcert. 12.55 Weerbericht. 13.00 Nieuws. 13.10 Discussie, 14.00 Schoolradio, 15 Hoor spel. 15.30 Cricket. 15.55 Kerkdienst, 17.00 Voor de Jeugd. 17.55 Weerbericht, 18.00 Nieuws. 18.15 In the South-East, Regionaal, programma. 19.00 Cello en piano. 19.30 Voordracht. 19.45 Klank beeld. 20.30 BBC Schots orkest. 21.45 Lezing. 22.00 Nieuws. 22.30 Cabaretlied ies. 22.45 Parlementsoverzicht. 23.00 fieuws. 23.02 Voordracht. 23.15-23.35 Viool en piano. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Populaire grammofoonmuzlek, 12.31 Gevarieerd programma voor de arbeiders. 13.00 Dansorkest. 13.30 Nws. 13.35 Cricketultslagen. 13.45 Voor de kleuters. 14.00 Voor de vrouw. 15.00 Lichte muziek. 15.31 Muziek by het werk. 16.15 The Dales, dagboek. 16.31 Cricketuitsl. 16.33 Grammofoonmu zlek voor de Jeugd. 17.00 Jong talent. 17.31 Gevarieerde muziek en berichten, 18.33 Sportoverzicht. 18.45 Hoorspel, 19.00 Nieuws en Journaal. 19.25 Sport. 19.31 Opsporen v. oude vrienden. 20.00 Gevarieerde muziek. 21.00 Waar ver haal. 21.31 Verzoekprogramma. 22.30 Nieuws, sport en actualiteiten. 22.41 gevarieerde muziek, 23.55-24.00 Nieuws. Nordwestdeutscher Rundfunk 309 m. 12.00 Lichte muziek en zang. 13.00 Nieuws, 13.15 Lichte orkestmuz., 16.00 Kamermuziek. 17.20 Pianospel. 17.45 Amusementsmuz., 19.00 Nieuws. 19.15 Jazzmuziek. 19.45 Lichte muziek. 21.15 Liederen. 21.45 Nieuws. 23.35 Zang en instrumentaal ensemble. 24.00 Nieuws, 0.10 Dansmuziek. 1.00 Weerbericht en gevarieerde muziek. Frankryk 3. 280 en 235 m. 12.10 Orkestconcert. 13.40 Grammo- foonmuziek. 14.15 Kamermuziek. 14.45 Orkestconcert. 17.00 Kamermuziek. 18.30 Operaconcert. 20.00 Kamerorkest en solisten. 23.13 Grammofoonmuzlek. 23.53-24.00 Nieuws. Brussel, 324 en 484 m. 324 in.: 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte grammofoonmuzlek. 12.30 Weerberich ten. 12.35 Lichte grammofoonmuzlek, 12.50 Beursberichten. 13.00 Nieuws. 13.15 Kamermuziek. 14.00 Schoolradio, 15.45 Operetteselectie. 16.00 Beursbe richten. 16.06 Duitse les. 16.21 Kamer muziek. 17.00 Nieuws. 17.15 Licht gram mofoonmuzlek, 17.40 Boekbespreking. 17.50 Voor de Jeugd. 18.20 Voor de sol daten. 18.50 Sport-Actualitelt-Toeris- me, 19.00 Nieuws. 19.40 Koorzang. 19.50 Beroepsbelangen van de Middenstand, lezing. 20.00 Hoorspel. 21.15 Jazzmuz. 22.00 Nieuws. 22.15 Belgische muziek, (gr.). 22.55-23.00 Nieuws. 484 in.: 13.00 Nieuws. 13.15 Amuse mentsmuziek (gr.). 14.45 Lichte gram mofoonmuzlek. 15.03 Amusementsmuz. (gr.). 17.00 Nieuws. 17.15 Operamuziek. 18.30 Discografie, 19.30 Nieuw. 20.00 Symfonie-ork. en solist: Seml-klassie- ke muziek. 21.40 Grammofoonmuzlek. 22.00 Wereldnieuws. 22.15 Jazz. 22.55 Nieuws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur). Amsterdam regenbui Den Helder onbewolkt Ypenbuxg regen Vlissingen zwaar bew Eelde licht bew. De Bilt regenbui Twente zwaar bew Eindhoven zwaar bew Z.-Limburg geh. bew. Helsinki mist Stockholm zwaar bew Oslo zwaar bew Kopenhagenzwaar bew Aberdeen regen Londen geh. bew. Brussel zwaar bew Luxemburg zwaar bew g£ S3 - 16 12 1 14 1 15 15 14 8 Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürlch Genève Locarno Wenen Innsbruck Athene Rome Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon w.stil w.stll wzw 2 w.stll w 0 w 4 nno 10 nno 1 w.stil w.stll w.stil 13 0 3 14 3 15 1 13 1 15 0.1 regen onbewolkt licht bew. regen motregen zwaar bew regen regen zwaar be licht bew. licht bew. mist licht bew. licht bew geh. bew. half bew. wnw 2 16 4 zo 5 w.stil w.stil w.stil i w.stll w.stil w.stil l wnw 4

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2