Hofland en v.d. Baumen imponerende winnaars Roomburg zeer sterke I stuitte tegenstand Vicus Oriëntis stelt zicli veilig na zeer ruime zege (6-1op Deetos op de SKODA Combi staat altijd voor U klaar Druk weekeinde op De Kaag Regei: bedierf heel veel LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 28 MEI 1962 Rondom de korf De uitslagen waren: 2e kl. KNKB: De DanaïdenHSV 1-3; DDV-Ons Huis 4-9; HSV-DDV 5-2; Ons Huis-Danaïden 1-3; DDV- De Danaïden 1-10: Ons Huis-HSV 3-3. 1. HSV; 2. De Danaïden; 3. Ons Huis. Ie kl. Erk. Bonden: De Danaïden- GKV 1-3; Pams-Rijswijk 5-2; GKV- Pams 0-2; Rijswijk-De Danaïden 1-3; Pams-De Danaïden 4-2; Rijs- wijk-GKV 3-7. 1. Pams; 2. GKV;3. De Danaïden. Junioren: De Danaïden-Kwiek 3-1; DDV-Ons Huis 1-2; Ons Huis-De Danaïden 2-3: Kwiek-DDV 2-2 DDV-De Danaïden 1-4; Ons Huis tegen Zuid-Nederland 1-4. Door een duidelijke 61 zege op Deetos heeft Vicus Oriëntis zich gisteren definitief in veilig heid gesteld. Hetzelfde deed ZKC, dat Spangen op eigen veld versloeg (3—6). De strijd om het kampioenschap van hoofdklasse B kwam nog niet tot een beslissing, doch doordat ft Zuiden aan Rigtersbleek een kostbaar punt verspeelde (3-3), heeft Ons Eibernest nu de beste papieren. Als de geheelonthouders de laatste ontmoeting winnen, uit tegen Deetos v is de titel voor deze grote Haagse club. Die Haghe had beslist pech toen de voor deze ploeg belang rijke ontmoeting tegen Deto bij de Stand 3-1 voor de Hagenaars tenge volge van een wolkbreuk moest wor den gestaakt. Geen degradatie Op duidelijke wijze heeft Vicus de Leidse aanhang getoond niets voor degradatie te gevoelen. De ontmoe ting tegen Deetos bracht een geladen en enthousiast V.O. binnen de lijnen. In de beginaanval was vooral Sjar- din een voortdurend gevaar voor de Dordtse verdediging. Met een mooie doorloopbal opende deze speler na 10 minuten de score en op dezelfde wijze werd het 2 minuten later 2-0. Van achter de paal schoot J. de la Rie eveneens raak (3-0) en daarmede had de thuisclub een mooie voor sprong. Brandt knabbelde daar iets vanaf door 5 minuten voor rust tegen te scoren. Rust 3-1. Een kwartier na rust zat V-O. op fluweel, want in deze periode had J. Hensen tweemaal de Dordtse korf doorboord (5-1). Daar mede was het pleit beslecht. Sjardin nam alle eventuele onzekerheid weg; 12 minuten voor 't einde maakte deze speler het halve dozijn vol (6-1) en dit betekende, dat de Kooiclub defi nitief in veiligheid was. Fluks won weer eens De laatste ontmoeting van Fluks in dit seizoen tegen Rozenburg bracht de roodwitten eindelijk weer eens de volle winst. Het zag er in het begin naar uit, dat 't een grote zese zou worden, want direct na de uit worp schoot Corrie Planje al raak (1-0). Jan Seller bracht, vrij spoedig de stand op 2-0 en Jannie Ouwer- kerk had daarna eveneens succes 33Ste FIFA-congres. waarbij scheids- O-O). Toen gingen de gasten er ook rechter Leo Horn de KNVB verte wat aan doen; doelpunten van Van genwoordigde. was wel dat in de toe- Waas en van 't Hoff brachten de komst spelers slechts mogen uitko- süanning er weer in. Ruststand 3-2. Ver in de tweede helft vergrootte Bnezaard de Leidse voorsprong tot 4-2, doch de Gans diende spoedig van repliek (4-3), Hierdoor bleef de strijd tot 't einde interessant, doch in de score kwam geen verandering meer. Kwiek 1-2. 1. De Danaïden; 2. Kwiek; 3. Ons Huis. Vier bcndentoernocl Een Leids' regionaal twaalftal heeft gisteren deelgenomen aan een vier bonden toernooi te Amsterdam. Door verschillende oorzaken kwamen onze stadgenoten in een veel zwak kere samenstelling uit dan oorspron kelijk 't plan was. Zij verloren dan ook alle wedstrijden en eindigden als laatsten. Tegen Amsterdam was het resultaat 1-7, tegen Friesland 3-9 en Advertentie draagvermogen 400 kg - laadruimte met neer geklapte achterbank: 150 x 100 x 80 cm - geheel stalen carrosserie van 1 mm dikke staalplaat Super motor: 1221 cc - 47 pk - 125 km/u. H. ENGLEBERT N.V. - DOBBEWEG - VOORSCHOTEN - TEL. (01717) 2010* DEALERS: Autobedrijf V. A. REYS, Hoge Rijndijk 55, Zoeterwoude, tel. 22381 Automobielbedrijf L. C. OTTO, Herenweg 21, Noordwijk-B, fel. 2820 FIFA-congres Stanley Rouss werd herkozen De Engelsman sir Stanley Rouss is op het congres van de FIFA (In ternationale Voetbalorganisatie) her kozen als president. Het volgende congres zal in oktober 1964 in Japan tijdens de Olympische Spelen plaats hebben. Het belangrijkste besluit van dit men voor het nationale team van het land waarin zij geboren zijn. Dit Engelse voorstel werd met 25 tegen 21 stemmen, bij elf onthoudingen, aangenomen. Het zal in de toekomst de regeling geldt uiteraard nog niet voor de eindronden van het toernooi om het wereldkampioenschap 1962 dus niet meer mogelijk zijn dat Zw?!r© RSQ^riOG^ Spanje een beroep doet op spelers i als Alfredo di Stefano, een tot Span- - jezej °.n^moetin? van Crescendo |jaarcj genaturaliseerde Argentijn, of eindigde in een zware nederlaag. De rie ex-Hongaar Ferenc Puskas. Ook oorzaak hiervan is gemakkeliik aan|jta]jg jS ^00r besluit gedupeerd, te wyzen, want 4 leden van t eerste Svrië werd t.iidens dit, ennores nn- team namen deel aan de tocht van de Leidse korfbalteams naar Gent. Met 11-2 gingen de groenwitten te gen T.O.V. in Dordrecht ten onder. Korfhaluitslagen KNKB. Hoofdklasse B: Spangen-ZKC 3-6; Syrië werd tijdens dit congres op nieuw als lid aangenomen. Ook de Bermuda's, Guinea en Somaliland werden lid van de FIFA. Thans zijn 111 nationale voetbalbonden bij de FIFA aangesloten. In recordtempo werd de agenda Die Haghe-Deto bii stand 3-1 ge- afgewerkt. Twee uur nadat de bij staakt: Vicus Oriëntis-Deetos 6-1; eenkomst was geopend, konden de 't Zuiden-Rigtersbleek 3-3. Zuid-Holland I: ODO-Sperwers 5-5: Fluks-Rozenburg 4-3: Ready- Zwervers bij stand 0-1 gestaakt. Zuid-Holland IIB: Actief-Sper- wers 2 7-7. Zuid-Holland III A: Velox-Phoe- nix 2-8. Zuid-Holland III B: Wion-Trekvo- gels 8-7; TOV-Crescendo 11-2. Reserve le kl.: Zwervers 2Quick 2 8-8. Reserve 3A: Spangen 3-Rozenburg 3 1-1; Vic. Oriëntis 3-Deetos 5 7-6. Reserve 3 BSperwers 4-Achilles 3 7-5; Deetos 4-'t Zuiden 4 4-5. Toernooi Danaïden Ongetwijfeld zal De Danaïden kunnen terugzien op een zeer ge slaagd toernooi, dat ter gelegenheid van 't derde lustrum werd georgani seerd. Verleden week zijn de adspi- ranten aan de beurt geweest; nu volgden de senioren en de junioren. Een nieuwigheid was de gezamenlijke broodmaaltijd, waardoor het toernooi een uur werd onderbroken. Dit inter mezzo vonden wij bijzonder geslaagd en verdient zeker navolging. Competitie CKB Van de vier vastgestelde wedstrij den in de hoofdkl. West werden er twee afgelast, terwijl Kinderdijk naar een verkeerd terrein ging in Voorburg, waardoor VEO vergeefs wachtte! Of er gespeeld had kunnen worden is overigens de vraag, maar dat kon wel in Papendrecht. PKC ontving Vr'schaar en is nog verder in de zorgen gekomen. Vr'schaar won met 4-5. Toch is er nog een uitslag, want j.l. woensdag speelden Excelsior en VEO tegen elkaar. Excelsior won met 13-7. VES Pernix Excelsior R'dam Z. Vr'schaar 17-32 16-21 16-20 13-18 17-16 VEO 16-15 Kinderdijk 15-12 PKC 16-11 GKV 13- 8 Snel 15- 1 In IA was net al niet beter gesteld. Ook hier nam het viertal wedstrijden drie afgelastingen. Met vele reserves speelde Ons Eiland in Scheveningen tegen KVS. Dat leverde opnieuw een Leidse nederlaag op met 6-2. In 2A liep de wedstrijd Pernix 3— TOP ongeveer 10 min. na rust letter lijk vast in de modder. In een al nat te eerste helft bleek Pernix 3 veel sterker dan TOP en bij de thee was de stand 8-0. Daarna 9-0 en toen pam de scheidsrechter de enig moge lijke beslissing: staken. Toch zijn hier nog twee uitslagen te vermelden. Woensdagavond sneuvelde Fiks 2 op eigen veld met 1-10 tegen kam pioen Velocitas en donderdagavond wist Pernix 3 op eigen veld met 3-2 van Ons Eiland 2 te winnen. Velocitas 13-26 Succes 9-8 Fluks 12-18 Fiks 2 11-7 Ons E. 2 12-15 TOP 13-6 Pernix 3 11-11 Fiks 3 11-1 afgevaardigden al weer uit elkaar gaan. Later verklaarde een FIFA-offi- cial dat, in tegenstelling met eerder gedane mededelingen, de regeling waarbij spelers slechts mogen uitko men voor het nationale team van het land waarin zij geboren zijn, De internationale motorcross te Schijndel leek meer op een modderwedstrijd dan op een mo torwedstrijd. Broer Dirkx. die bijzonder goed op dreef was, wordt na een van de manches van de blubber ontdaan. (Van onze zeilmedewerker) De derde en laatste dag van de jaarlijkse oefenwedstrijden van ..De Kaag", vormden een goed besluit van deze serie van drie wedstrijden. Wel', ju, nar ver liep ook de laatste dag niet zon der regen, maar de eerste wed strijden hadden toch een vlot verloop, mede dank zij een uit oostelijke richting komende ste vige bries. De der Kooy in de 16 M2 Streepklasse, hetgeen hem met 126 punten de eer ste plaats bezorgde vóór J. P. van Dijk met 114 punten. A. van Rijn en W. J. Verduin werden derde en vierde met resp. 80 en 68 punten. In de Flying Juniores bevestigde R. Meijer zijn goede vorm uit de eer ste wedstrijden met twee overwinin gen en een tweede plaats. Met 132 punten eindigde hij als eerste vóór H. E. Timmermans met 126, Ph. v. d. Zanden met 76 en G. Pranger, even eens met 76 pnt. Doorzettingsvermogen H. Greevelink werd winnaar in de Pampusklasse, hetgeen ongetwijfeld een prachtige beloning mag worden genoemd voor het doorzettingsvermo gen van deze zeiler in de laatste ja ren. De uitslag werd hier: 1. H. Gree velink 163 pnt., 2. mr. D. van Eek Verrassingen in de Valkenklasse 157 pnt.f 3. g. k. Pauli 152 pnt., 4. bleven natuurlijk uit, want met vijf j h. J. Duchateau 152 pnt., 5. L. A. L. overwinningen op de eerste twee da- 1 van Dijken 112 pnt. gen. was Rolf v. d. Baumen niet meer Dat de strijd in de Sternklasse dit- succ°s-eauine Olivier Gpn- te vers,aan- Toch voegde de Hage- j maai heel fel was. blijkt wel uit het. succes equipe Olivier Gen- naar er n0(, ,„ee nieuwe aan loe. feit dat p M de Bnlyn zijn concur_ debien-Phil Hill, vorig seizoen win naar in Sebring en Le Mans, heeft zondag met een Ferrari voor ruim 350.000 toeschouwers de 1.000 km van de Neurburgring. een wedstrijd tellend voor de wereldkampioenschap pen merken, gewonnen. Artvertenri» TUSSEN NEUS EN LIPPEN VOOR EE CHARMANT GULDEN niet van terugwerkende kracht zal zijn. Spelers zoals Puskas, di Stefano en Sivori, die al voor een „nieuw" land zijn uitgekomen, kunnen dus nog steeds in de vertegenwoordigen de teams van die landen worden opgesteld. Freek Goudriaan smaakte het genoe gen in de laatste wedstrijd Rolf v. d. Baumen te verslaan, waarmee hij te vens zijn eerste overwinning be haalde. Goudriaan kwam met 95 punten als tweede achter Rolf v. d. Baumen. die 144 punten vergaarde. Ir. A. Kolff van Oosterwijk en A. J. Klein legden met resp. 88 en 86 punten beslag op de derde en vierde plaats. Zeven overwinningen In de Regenboogklasse deed ir. G. A. Bakker niet voor zijn collega in de Valkenklasse onder. Ook Bakker kwam tot zeven overwinningen en behaalde daardoor een maximum aantal punten, 138. De verdere uitslag was hier: 2. K. J. Tol 93 pnt., 3. D. Postema 83 pnt., 4. L. de Wit 59 pnt. In de Finnjollenklasse was H. F. d. Rest op deze laatste dag niet van de partij daar hij aan de oefenwed strijden in Medemblik deelnam. Niet temin werd hij met zes overwinnin gen op de eerste twee dagen toch winnaar. De uitslag werd hier: 1. H. F. v. d. Rest 156 pnt., 2. J. W. deNie 126 pnt., 3. J. Koppers 85 pnt., 4. R. van Rij 84 pnt., 5. G. Sikking 79 pnt. J. R. de Vries zegevierde in deVrij- heidsklasse A met 108 pnt. Hij voegde in de laatste wedstrijdserie één over winning en twee tweede plaatsen aan zijn drie overwinningen in de eerste serie wedstrijden toe. Tweede werd hier Lex van Tienhoven met 102 pnt., derde J. A. G. Bakker met 84 pnt. Zes overwinningen boekte J. van De tenniscompetitie De grote triomfator op de tennisbaan was gisteren onge twijfeld Pluvius. Van de com petitie-teams uit Leiden en omstreken, die in de tweede klasse of de Ov.klasse B uit komen, kon alleen Unicum het volle programma afwerken. De pupillen van Jaap Noordman zegevierden met 80 over WW 2. Roomburg 1, LLTC 1 en Noordwijkse Sport Ver. 1, de Overgangsklasse B formaties moesten de strijd staken. Roomburg I stuitte op sterke te genstand van de Hilversumse LTC 2. De Hilversummers hadden een geduchte versterking gekregen in de persoon van de Zuidafrikaan Pal- lett. Peter Tiele heeft van alles ge probeerd om deze onverwachte, ster ke, tegenstander te bedwingen, maar deze speelde formidabel met soepel geslagen groundstrokes, met uitste kend lopen, zijn 42 jaren ten spijt, en idem anticiperen. Het werd een rake nederlaag voor Roomburgs no. 1, 2-6, 2-6. Overigens behoeft hij zich voor zijn verlies niet te schamen, want naar onze mening zou menig Hoofd klasse-speler het hoofd voor de Zuid afrikaan moeten buiten. J. Monod de Froideville begon prima tegen Cesar, 3-0, maar toen weigerde eensklaps zijn sterke wapen, de cross-court topspin-forehand alle diensten en dus won Cesar met 6-3, 6-3. Mej. Pino gaf mej. v. Welzenis met 6-1, 6-2 een voorbeeld van slagencontrole. Het. zou 2-2 zijn geworden als de tegen niet tussenbeide was gekomen. Mej. Overdijkink stond tegen mej. v. Zeyl met 6-3, 3-1 in gewonnen po sitie. Hoopgevende score LLTC boekte tegen de kampioens kandidaat ,.de Metselaars III, met een 2-2 score een alleszins hoopge vend resultaat. Daarbij moet men be denken dat de twee verloren partijen, het tweede D.E. en het tweede H.E., in 3 zwaar bevochten sets naar de Metselaars III gingen. Naar onze mening zit er zeker een kans op 4-4 in voor LLTC en dan kan via een zege op eigen grond op Oud-Wasse naar II, dat vorige week met 1-7 het onderspit dolf tegen Metselaars III, de degradatie-dans nog net worden ontsprongen. Nordlohne won op re gelmatige wijze van Zwaan. 6-1, 7-5 en het leek 2-0 te zullen worden toen Jaap Temminck tegen Hofland de eerste set, na 0-3, ruim won, 6-3. Daarna bracht Hofiand de dropshot in de strijd en voor dat wapen ging Jaap Temminck door de knieën, 2-6, 3-6. Mej. Verploegh-Chassé en mej. Teppema vochten voor wat ze waard zijn. Mej. Verploegh-Chassé zag haar vinnig volhouden beloond met een zege, 9-7, 3-6, 6-4, over mevr. Hofland, maar mej. Teppema, die echter duidelijk beter gaat spelen, moest de eer aan haar tegenstand ster, mej. v. d. Nieuwenhuysen laten. 6-3, 4-6, 1-6. Van W. Karstense kwam bij de Noordw. Sport Ver. I de victorie. ICC III had nJ. een 3-0 voorsprong ge nomen met winst in de D.E.-spelen en het tweede H.E. W. Karsten veeg de toen in het eerste H.E., v. Elshout, met 6-0, 6-1 van de baan. Het H.D. en het D.D. brachten de stand op 3-3. Kampioen Van de tweedeklassers moet aller eerst Roomburg III worden genoemd, want deze formatie behaalde op fraaie wijze het kampioenschap van haar afdeling. Maccalis 2 behoeft zelfs niet terug te komen om de nog niet gespeelde partijen, het H.D. en de beide G.D., af te werken. Toen de regen begon te vallen had Roomburg III de strijd al beslist. 5-0. De enkelspelen en het DD waren voor Roomburg III. Alleen H. Ubbink had in het tweede H.E. moeite met de jeugdige Paul Ehrlick (14 j!) die eerst in de derde set voor het power- play van H. Ubbink bezweek, 6-3, 1-6, 6-1. Kampioen de Leidsche Hout I kwam tegen Park Marlot IV niet verder dan 3-2. De winstpunten werden voor de Leidsche Hout 1 gescoord door mevr. Westerhout in het tweede D.E. in een keurige partij tegen mevr. v. Doorn, 3-6, 8-6, 6-3, F. Bonte in het tweede H.E. tegen v. Doorn, met dropshot en volley, 6-3, 6-1, en mevr. Westerhout en H. v. Dongen in het eerste G.D. tegen mevr. v. Doorn en Hilbers, 6-4, 6-4. De verliespunten kwamen uit het eerste D.E. en H.E. In Rotterdam speelde Roomburg 2 slechts 3 partijen, het eerste H.E. en de beide D.E. Het resultaat was 2-1. Kees Koole ging na een titanenstrijd van 2's uur tegen v. d. Knaap ten onder met 6-4, 3-6. 10-12. Bij 10-11 en deuce op de service van Koole be gon het te regenen. Het spel werd onderbroken. Bij de hervatting pro duceerde Koole eerst een dubbele fout en miste vervolgens royaal. Een triest slot, van een uitstekende partij. De Roomburg-dames wonnen in 2 sets, zij het dat mevr. Kasten het te gen mej. v. d. Hop met 6-2, 12-10 bepaald niet gemakkelijk heeft ge had! De 8-0 winst van Unicum op de WW-reserves behoeft weinig nader commentaar. Alleen Harn Meyer moest in het tweede H.E. een set prijs geven. 4e klasse: Leidsche Hout 3-Bata- vieren 3 7-1. Leidsche Hout kam pioen Zaterdagmiddagcompetitie Top klasse: Roomburg I-Lisse, 3-1. Roomburg kampioen. Kampioenskandidaten: Roomburg I, Ov.klasse B, N.dwijkse Sportver. Ov.klasse B, Roomburg II, Tweede klasse, Leidsche Hout II, Dei-de klasse. Finnjollen: 1. G. Hegie jr., 2. J. Koppers, 3 G. Sikking, 4. J. W. de Nie. Olympiajollen: 1. J. Keyzer, 2. J. P. Loogman. Vrijheidsklasse: 1. Lex van Tienho ven, 2. H. Korswagen, 3. E. E. Rolf v. a. Baumen, 4. W. F. van Gusteren, 5. L. C. Janson. Soloklasse: 1. R. W. Schakenbos. F. Meijer, 2. J. rent F. H. A. Beck van de eerste plaats verdrong. De laatste werd zelfs naar de derde plaats verwezen door R. Steensma. Het resultaat was hier tenslotte: 1. P. M. de Bruyn 198 pnt 2. R. Steensma 190 pnt., 3. F. H. A. Beek 184 pnt. De resultaten in de overige wed strijden waren: Valkenklasse B: 1. H. J. M. du Prie 126 pnt., 2. A. J. Wolters 114 pnt., 3. A. du Prie 69 pnt., 4. H. Braat 51 pnt. Olympia jollen: 1. J. P. Loogman 44 pnt., 2. R. Timmermans 16 p., 3. mej. A. C. J. Stevens 12 pnt. Vrijheidsklasse B: 1. E. E. Rolf v. d. Baumen 156 pnt., 2. W. F. van Gunsteren 120 pnt., 3. G. van Vin- ninghe 125 pnt. Soloklasse: 1. R. W. P. Meyer 102 pnt., 2. Ritman-Schakenbos 84 pnt. 12 Voetsjollen: 1. J. B. Lucas 138 pt., 2. W. Wijntjes 110 pt., 3. mevr. I. E. J. van Dijk-Van Kampen 105 pt. Jeugdklasse A: 1. T. Westen 107 pt. 2. mej. S. la Rivière 100 pt., 3. J. M. de Bruyne 96 pnt. Jeugdklasse B: 1. F. Santman 120 pt., 2. D. J. van Kampen 110 pt., 3. A. Beydals 96 p. Stromende regen Aan de langeafstandswedstrijd van „De Kaag", die zaterdagmiddag in de stromende regen werd gezeild, namen rium 60 van de meer dan 130 inge schreven boten deel. Er werd be gonnen met de A-baan, die over het Zweiland, Norremeer, Dieperpoel,, Eymerspoel, Spijkerboor, Kever, Bal gerij, Ringvaart, Ade, Diepenhoek, Se ver weer naar het Zweiland voerde. Voor de kleinere boten, vanaf de 16 M2 Streepklasse, was de M-baan aangegeven, omdat tijdens de wed strijden de wind steeds verder af- flauwde. Slechts twee deelnemers in deze klasse voeren de kortere baan. De anderen meenden, dat de M-baan nog niet was aangegeven bij het vijf- minutensein. Hun protest zou niet mogen baten, want de baan kon pas worden aangegeven als de voor gaande klasse gestart is. Vooral de wijze, waarop Rolf v. d. Hofland in de Regenboogklasse de wedstrijd tot 'n overwinning brach ten, was bijzonder imponerend. Bei den waren wel 20 minuten voor de andere deelnemers binnen. Het feit, dat de wisselende en hier en daar afnemende wind de één meer begun stigde dan de ander, zal hieraan wel niet vreemd geweest zijn. Na Rolf v. d. Baumen kwamen H. v. d. Zwaan en A. J. Klein in de Valkenklasse als tweede en derde door, terwijl Sieverts en Dick Poste ma achter Hofland in de Regenboog klasse op de prijzen beslag wisten te leggen. In de Vrijheidsklasse zagen we weer oude concurrenten om de eer ste plaatsen strijden. Lex van Tien hoven werd eerste, Korswagen tweede en E. E. Rolf v. d. Baumen derde. Groot verschil De 16 M2 Streepklasse gaf dus op onverwachte wijze een groot verschil in aankomst te zien. H. v. d. Kooy en J. v. d. Kooy kwam stukken voor de rest binnen, omdat zij het bord voor de M-baan wél hadden gezien. In de Flying Juniors zegevierde weer H. E. Timmermans vóór G. Lamsvelt en G. Pranger, die weer de Pim-Pam van mej. H. Broere zeilde. In de Sternklasse slaagde F. Heij- broek erin ales eerste te finishen vóór F. Imhoff en F. H. A. Beck. Mr. D. van Eek won in de Pampusklasse in een veld van acht deelnemers. Aardige strijd werd geleverd in de eugdkilasse, waar Tom Westen en Wim Klomp tot op de eindstreep om de eerste plaats vochten, Westen ein digde als eerste. De wedstrijden hadden tenslotte de volgende resultaten: Valkenklasse: 1. E. Rolf v. d. Bau men, 2. H. v. d. Zwaan, 3. A. J. Klein, 4. F. G. P. C. Goudriaan, 5. ir. A. M Kolff van Oosterwijk. Regenboogklasse: 1. John Hofland, 2. J. H. C. Sieverts, 3. D. Postema, 4. K. J. Tol. 5 A. Gebuis. 16 M2 Streepklasse: 1. mej. E. v.d. Kooy. 3, C. van Rijn, 4. mej. N. Ren tenaar. Flying Juniorklasse: 1. H. E. Tim mermans, 2. G. W. A. Lamsvelt, 3. G. Pranger. Sternklasse: 1. F. Heybroek, 2. F. Imhoff, 3. F. H. A. Beek, 4. R. Steens ma, 5. A. Theunissen. Pampusklasse: 1. Mr, D. van Eek, 2. J. Postel. 3. G. K. Pauli, 4. L. J. A. de Wit, 5. E. A. Labouchère. 12 Voetsjollcnklasse: 1. W. Wijntjes, 2. J. B. Lucas, 3. H. Bennink. Jeugdklasse: 1. T. Westen, 2. Wim Klomp, 3. K. Nater, 4. Rex Bodes, 5. Ch. Berkhout. Zwarte Atlri van voor bami Polanen De 16-jarige Leidenaar Adri van Polanen, leerling van de Sportschool Luiten, heeft zaterdagavond te Schiedam met succes het examen af gelegd voor de eerste dan-graad judo. De examencommissie was samen gesteld uit de heren J. Nauwelaarts d'Agé (5c dan), G. Koning (5e dan) en H. v. d. Velde (4e dan). Adri van Polanen is een van de jeugdigste zwarte banddragers in Nederland. ADRI VAN POLANEN Promotie competitie Reserves van VVS kloppen Celebes VVS 2 heeft de eerste wedstrijd voor de promotic naar de Overgangs- - T<-,hn klasse op fraaie wijze in winst om- Baumen in de alkenklasse en John [(Id „e te6,nstander was de de_ gradatie-kandidaat, het Haagse Ce' lebes. De Hagenaars begonnen op imponerende wijze. De smashes flo ten de VVS-reserves, toch al nerveus, om de oren en het verbaasde dan ook niemand dat de eerste fase van de strijd in het voordeel van Celebes eindigde, 15-4! Het leek een snelle zege voor de Hagenaars te worden, want zij bleven het initiat'ef behouden en kwamen zonder noemenswaardige tegenstand van de VVS-ers op 6-0. VVS 2 bleef dapper volhouden en omdat Celebes, blijkbaar overtuigd van een ruime zege. zich wat fantasie-stoten ging veroorloven, zagen de mannen van J. v. d. Lelie kans om de teller aan de score-borden ook voor hen in actie te krijgen. De enkele punten op hun debet deden de tweede keus van de roodbroeken zichtbaar goed. Bas v. Gellecum en Kees v. d. Berg ko gelden een paar smashes over het net, die meteen de zwakke opvang- techniek van Celebes blootlegden. Het Celebes-overwicht verdween zien derogen en toen VVS 2, na nog en kele vervelende intermezzo's met de arbiter, de stand met 15-13 op 1-1 had gebracht, was er nog maar één formatie die speelde, VVS 2 Met 15-8 werd het 2-1. Een wissel van Celebes bij 13-8 voor VVS 2 liep helemaal fa- likant verkeerd .omdat de arbiter van mening was dat de wisselspeler teveel tijd gebruikte om spelklaar in het veld te komen. Dus gaf hij een punt aan VVS 2. 8-14. Het laatste punt was voor VVS 2 toen uiteraard een peuleschilletje. Celebes kwam in de laatste set nog wel fel terug, maar WS 2 had toen al een stevige voorsprong veroverd met goed veld spel en soepel verdedigen. Vooral het blokkeren van VVS 2, Bob de Tombe Dick v. d. Plas, was af. De Haagse smashers kwamen daar eenvoudig niet door. over of langs. Van 14-7 voor VVS 2 maakte Celebes nog 14- 11. Peter Walop smaakte het genoe gen de zege tot een feit te maken met een geplaatste floater-service, 15-11 Een goed begin Toernooi Lugdunum Het juniorentoernooi van Lugdu num heeft een overwinning opgele verd voor Naaldwijk, zij het na lo ting met de ploeg van de kikkers, die met een gelijk aantal punten eindigde. Het lag in het voornemen de zaak te laten beslissen door het nemen van strafschoppen, maar door de stortbuien vond de leiding het verstandiger tot verdriet van de jongens natuurlijk daarvan af te zien. Wassenaar legde beslag op de derde prijs, eveneens na loting. Alpliia besloot competitie goed Ook uit de laatste wedstrijd van dit seizoen, tegen GSV. behaalde Al- phia de volle winst (21) zodat de Heulbewoners de competitie wel bij zonder goed hebben besloten: uit de laatste zes wedstrijden haalden zij maar liefst 11 punten. Dank zij deze eindsprint eindigden zij nog in de middenmoot. Vooral het begin van de strijd bracht pittig en vrij aantrekkelijk spel. Het had er veel van weg of beide partijen nog het grootste be lang bij de uitslag hadden. Slecht schieten en een goéd werk van beide doelverdedigers stond aanvanke lijk doelpunten in de weg. In de twintigste minuut opende Baay voor Alphia de score uit een vrije trap van Bouthoorn. Een hevige onweers bui maakte het veld spiegelglad, waardoor voor beide doelen de hachelijkste situaties ontstonden. Het werd gelijk en slechts met kunst- en vliegwerk wisten De Jong c.s. erger te voorkomen. Toen de kruitdamp voor het Al- phia-doel weer was opgetrokken, kon de halflinie van de Heulbewoners weer aandacht aan haar aanvallen de taak besteden. Met een kopbal na een door C. van Laar genomen vrije trap bezorgde Koenekoop Alphia de leiding en die voorsprong gaf de thuisclub niet meer uit handen (2—1). Selectiewedstrijden Zaterdag en zondag is op het IJs- selmeer voor Medemblik de tweede serie van drie wedstrijden gevaren voor de sectie in de F D en Finnjol lenklasse. De resultaten waren: Flying Dutchmanklasse, zaterdag: 1. Wervelwind (G. A. S. Jongeneel); 2. Suzie Wong (J. M. Jongkind). Zondagmorgen: 1. Good Luck (U Jager); 2. Daisy (Ben Verhagen). Zondagmiddag: 1. Tilicum (J. Bol); 2. Verhagen. Eindklassement1. Ben Verhagen; 2. U. Jager; 3. G. A. S. Jongeneel. Finn-klasse: Zaterdag; 1. Gold Finn (Hans Willems)2. Polaris (B. Wiegers). Zondagmorgen: 1. Zomer weelde (Koos de Jong); 2. Finnig (Wim Maarse). Zondagmiddag: l.NN (G. L. Woortman)2. De Jong. Eindklassement: 1. Koos de Jong; 2. Wim Maarse, 3. Dik Wayboer. ZEILEN 100 mijlenrace Onder zeer wisselvallige weersom standigheden is dit weekeinde op het IJsselmeer de 100 mijlenrace van de Nederlandse Vereniging van Kust- zeilers gehouden. Na de start zater dagmiddag voor Volendam draaide de wind van noord naar oost. Boven dien hadden de deelnemers te kam pen met regenbuien. Enkele schepen gaven onderweg de stryd tegen de elementen op. De uitslagen waren: RORC-klassen 1 en 2: 1. Pierrete str.- man W. Pierrot <KNZ en .RV)2 Salland, str.mn. dr. G. W. Klooster boer (Kustzeilers)3. Najade, str.mn. H. M. Juta (Marine Jacht Club). RORC-klasse 3: 1. Thalatta, str.mn. W. P. van Duyl (KNZ en RV)2. Pio nier, str.mn. E. G. van de Stadt (Kustzeilers)3. Fram, str.mn. R. van Wely (Marine Jacht Club). RORC-klasse 4: 1. Pimpernel, str.- man P. Bouhuys (Het Y)2. Marine, str.mn. J. H. van der Waals (ZZV) 3. Jupiter, strm. G. S. Kroes (Kust zeilers). Adspirantendag van Turnkring Leiden De jaarlijkse adspirantendag van de Turnkring Leiden en Omstreken van het Koninklijk Nederlands Gymnas tiek Verbond werd zaterdag te Was senaar gehouden, waar de vereniging WIK voor een prima technische or ganisatie had zorg gedragen. Hierom temeer was het jammer, dat het nat te gure weer als spelbreker optrad waardoor de mars door het dorp en de openlucht-demonstraties moesten worden afgelast. De wedstrijden, die voor een groot gedeelte in de prach tige gymnastiekzaal aan de Van Zuylen van Nijeveltstraat konden worden gehouden, hadden, mede dank zij de goede regeling van mej. T. Steffelaar. een vlot verloop. Na af loop reikte de voorzitter van WIK aan alle deelnemende groepen als herinnering aan deze dag een fraaie wandtegel uit, waarna kringvoorzit ter Ant. Metz de uitslag van de wed strijden bekend maakte. Deze luidde: eerste prijzen voor Brunhilde Con cordia. DOS en Nieuw Brunhilde (Leiden) en Hercules (Katwijk). Tweede prijs: WIK (Wassenaar- dorp). Derde prijzen voor HouVast (Alphen aan den Rijn). LTC (Lei den» en WIK (Wassenaar-zuid). Dit alles voor meisjes. Voor jongens: der de prijs voor DOS (Leiden). DES 2Kangeroes, 0-3. Kangeroes speelde zaterdagavond in Den Haag de laatste wedstrijd van de compe titie tegen DES 2. De kampioenen, die volledig binnen de lijnen kwamen, wonnen zoals zij wilden, 15-7, 15-13, 15-8!

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 14